0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Въпроси и отговори по храненето-5
« Отговор #980 -: Декември 10, 2011, 15:40:38 pm »
Благодаря, момичета :D

Надеж, аз като достигна количество 150-160 не мисля да давам АМ или кърма. Май много ще и стане.

Re: Въпроси и отговори по храненето-5
« Отговор #981 -: Декември 10, 2011, 17:49:37 pm »
Момичета,много чета за схемата на др.Бърди за захранването,но не мога да я намеря.То ни е раничко още,ама ей сега ще се извърти времето.Та някой ако може да ми пусне линк,ще съм много благодарна.
[/url]
*

    бина

  • ****
  • 845
  • "Не вървете след никого, вървете само след себе си
Re: Въпроси и отговори по храненето-5
« Отговор #982 -: Декември 10, 2011, 18:44:01 pm »
 :good_post:тъкмо това търсих и аз но не я откривам
*
Re: Въпроси и отговори по храненето-5
« Отговор #983 -: Декември 10, 2011, 18:48:11 pm »
 Търсете я в "Оценка на моториката" , някъде първите страници беше
Re: Въпроси и отговори по храненето-5
« Отговор #984 -: Декември 10, 2011, 19:26:48 pm »
Дидон,благодаря.То е още на първа страница,ама кой да погледне там.
Да задам въпрос и по темата - гъби кога могат да се дават?(на една позната детето е вече почти на 4г.,но още не му дава гъби,за това питам)
« Последна редакция: Декември 10, 2011, 19:31:02 pm от krasi(ahiito) »
[/url]
*
Re: Въпроси и отговори по храненето-5
« Отговор #985 -: Декември 11, 2011, 07:43:47 am »
Момичета, вчера п-ра ми се накара че още не съм била захранила, късното захранване било за кърмените бебета, но аз тъпо и упорито смятам да следвам схемата на Бърди :wink: И п-ра ме убеждава как детето ще има железен дефицит на профилактичните изследвания на 6м 8O Направих се че не го чувам.....вече се замислям дали да не го сменя......

Вчера купих оризова безмлечна каша с пълнозърнест ориз на Лактана, някой да я е ползвал,препоръчаха ми я, или да си взема на Милупа :?
« Последна редакция: Декември 11, 2011, 07:45:58 am от Breiv »
Re: Въпроси и отговори по храненето-5
« Отговор #986 -: Декември 11, 2011, 08:11:11 am »
krasi(ahiito)  по американвкото захранване гъба и патладжан от 7 месец. Аз вече съм давала гъби или по-скоро ориз готвен с гъби и спанак, като гледах да не попада гъбка.

 Breiv  аз започнах с био безмлечна каша на Хипп, после и на Тьопфер, много им е добра.

Надеж защо толкова рано даваш пло? ще свикнете с полодовете и после може да въведеш трудно останалите храни. Не бързай те, а и гледам, че сте още малки. Цял живот ще ядат после какво ли не...Не знам защо от ориз ви е заболял корема, знаеш, че човек като го боли корем и пие вода от ориз или яде ориз. Може да е от друго.

Кърмих близнаците си 1 год и 2 месеца!!!
За моите две ангелчета родени в 25 г.с.
9.09-11.09.2008
9.09-20.02.2009

Една година без мама...
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Въпроси и отговори по храненето-5
« Отговор #987 -: Декември 11, 2011, 08:27:49 am »
Момичета, вчера п-ра ми се накара че още не съм била захранила, късното захранване било за кърмените бебета, но аз тъпо и упорито смятам да следвам схемата на Бърди :wink: И п-ра ме убеждава как детето ще има железен дефицит на профилактичните изследвания на 6м 8O Направих се че не го чувам.....вече се замислям дали да не го сменя......

Вчера купих оризова безмлечна каша с пълнозърнест ориз на Лактана, някой да я е ползвал,препоръчаха ми я, или да си взема на Милупа :?
Breiv, той в старанието си да те убеди се е престарал. Не знам в България, но тук има желязо в АМто. Бебетата на АМ си получават желязото от АМ-то. т.е. няма никакъв зор от тази гледна точка да се захранва по-рано. А иначе, аз си захранвам моите от 4 месеца, но не поради тази причина.


nikolina-pikolina, няма правила нито за едното нито за другото. Доктор Бърди също препоръчва първо плодове, а моята педиатърка пък казва зеленчуци. Ходи се чуди на кого да вярваш. Аз и за двете ги мешах. На Ивана дадох 3 зеленчука и после плодове. Сега на Андреа и дадох първо плод ,  после 3 зеленчука и сега пак плод. За сега зеленчуците ( тиквичка, морков и сладки картофи) много и харесват.


  
*
Re: Въпроси и отговори по храненето-5
« Отговор #988 -: Декември 11, 2011, 08:31:19 am »
...ще свикнете с полодовете и после може да въведеш трудно останалите храни.
Без да влизам в спорове, но това е пълна глупост, около мен повечето деца са захранени първо с плодове и единици имат проблеми с храненето. Ела да видиш моята мома и тя захранена с плодове как яде всичко, до сега не е отказвала (с изключение на пуйка).
Бриев, ще го съсипеш това дете, от сокчета лишаваш, сега и захранването да "забавиш"...   :lol: Това с желязото се оказа масов прийом на педиатрите, да те накарат да захраниш детето както те смятат за най-добре.

Някой ще сподели ли какви плодове комбинира с кисело мляко!?

*Боби, извинявай, че те повтарям, не съм видяла поста ти.
« Последна редакция: Декември 11, 2011, 08:32:50 am от aditoo »

*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Въпроси и отговори по храненето-5
« Отговор #989 -: Декември 11, 2011, 08:46:59 am »
aditoo , аз пък друго се чудех( сетих се като каза, че единици имали проблеми). Не знам за вас, но моите спомени от детството са, че всички деца които познавах ( аз включително) бяхме злояди. С изключение на дебеланковците, всички други ни гонеха с попари и филии да хапнем поне още една хапка. А сега рядко видам злояди деца. Чудех се на какво се дължи това. Децата са си съшите, пък сега са по-ящни.  Според мен е, защото сега по-малко ги насилваме. Започнеш ли да гониш едно дете с лъжицата, то започва да свързва яденето с нещо лошо. Поне така си го обяснявам аз. Не знам дали съм права. Ивана например много обича да яде, но има дни в които не иска и си е лягала след като е хапнала една хапка и си е изпила млякото. Въобще не я насилвам и детето си се храни прекрасно. Аз съм на принципа, че дете умряло от глад, при наличието на храна, няма :-)

П.П. Малко е ОФФ, но пак е свързано с храненето.
« Последна редакция: Декември 11, 2011, 09:11:40 am от Bobbie »


  
*
Re: Въпроси и отговори по храненето-5
« Отговор #990 -: Декември 11, 2011, 09:05:16 am »
Да, Боби, права си за това. Едно време (как звучи казано от мен само...) само майка ми не ни насилваше да ядем, ама никога. От нея знам, че дете не се насилва. Все казваше като огладнее сама ще дойде, но при баба не минаваше, ще ядеш и това е. Виждам го и при мъжа ми това, отвратен е от ядене по задължение, под точно определени часове, точно определени количества, ако не е гладен яде и пуфти, защото "така съм научен"... Другото е, че преди хората са били на мнение, че за да е здраво едно дете трябва да е... пухкаво ;) Аз лично не насилвам, като не иска предлагам след малко, ако пак откаже я оставям да си поиска сама, а тя определено може. Няма как да я гоня с лъжицата, просто нямам нерви за това, не и като е в перфектно здраве.
Извинявам се за спама.

Re: Въпроси и отговори по храненето-5
« Отговор #991 -: Декември 11, 2011, 09:52:03 am »
nikolina-pikolina , давам плод по препоръка на д-р Бърди. Иначе и аз си мислех за зеленчук, но след няколко дни ще вкарам и него. А за оризовата каша наистина незнам защо така  :( Снощи не съм ѝ давала и спа спокойно. Е, пак се буди на 2часа но поне не е плакала...
Вчера дадох тиква с круша и много ѝ хареса, изяде 100мл. Днес пак ще ѝ дам такова.
Боби, има злояди деца - познавам една сладурка отваря уста само ако и подадеш биберон-залъгалка и така се хранят по 1час  :lol:

Да питам мога ли преди обед да дам оризова каша към 30-40мл. , преди още да съм заменила изцяло с твърда храна обеда? Искам да я приуча на кашата  :?
Офф, нещо ми се струва че не се справям с това захранване  :( :(

*
Re: Въпроси и отговори по храненето-5
« Отговор #992 -: Декември 11, 2011, 10:06:59 am »
Надеж, може да си даваш каша когато поискаш :D

За плодовете и зеленчуците подкрепям Боби и Адито. Като ще си яде детето ще си яде, няма значение с какво е захранено :wink:

Брейв, кашата на Лактана е много хубава. Когато я свършите, тогава вземи Милупа :wink:

педиатърът на София ми препоръча по-късно да захраня, поне това е усвоила. Но пък препоръча със сокове. Та има още какво да се желае. Ама като идем сега на консултация ще и кажа с какво съм захранила. Тя не е хората, които се кара. Уважава мнението и избора на майката. Просто дава съвети :D

*
Re: Въпроси и отговори по храненето-5
« Отговор #993 -: Декември 11, 2011, 10:51:29 am »
 Аз подкрепям тезата, че соковете  са концентрирани въглехидрати, пък и се приемат по начин, който бебето отдавна е усвоило / имам предвид с шише /. Та, не знам каква е логиката докторите да забавят захранването, пък да препоръчват сокове
 Нашият педиатър също ми каза, че ще започнем захранването след 6ти месец, Коко бил едричък, но аз давам по съвсем малко оризова каша вече вечер, преди кърменето и той е адски доволен. Самия акт му носи изключително удовлетворение :)
*
Re: Въпроси и отговори по храненето-5
« Отговор #994 -: Декември 11, 2011, 11:09:08 am »
Аз захраних по схемата на Бърди първо оризова каша, след това плодове. Не съм имала после проблем със зеленчуците, даже напротив. С голям зор яде плодове  :?

Брейв за вечерното мляко използвам на Лактана безмлечната каша. Нямам забележки.

Аз вчера за пръв път дадох гъби, всъщност дадох само една малка печурка  :lol: Достраша ме повече.
*
Re: Въпроси и отговори по храненето-5
« Отговор #995 -: Декември 11, 2011, 12:51:42 pm »
Брейв, аз давам на Жорко био оризова каша на Милупа. Много си я харесва детето. Захраних го с нея на 4м и 11 дни.

Ники, твойта София си е прекрасно дете, слуша и не отказва храна. Предложих ти аз да ги разменим с Жорко, ама ти не щеш. Не мога да те разбера значи  :lol:

Надеж, и на мен ми се вижда сложно захранването, ама в действителност май не е така. Ще му намерим цаката. От както давам оризова каша на Жорко, вечер се поуспокои( поне не се буди на всеки 1 час) и коремчето му е спокойно, няма газове. И според мен от нещо друго може да е била неспокойна Софи.

Нашата педиатърка също не ме е насилвала за ранно захранване. Препоръча ми обаче да захраня с картоф. Е, аз не се съобразих с нея :D

От кога се включва масло, питам защото нашата педиатърка ми каза да го включа към картофеното пюре 2-3 дни след като го захраня с него. Не се ли дава на по-късен етап това масло?
« Последна редакция: Декември 11, 2011, 12:53:25 pm от Мецани »
*
Re: Въпроси и отговори по храненето-5
« Отговор #996 -: Декември 11, 2011, 14:00:17 pm »
Мецани, мисля че заради АБКМ се дава по-късно маслото, аз смятам след 10м да го дам ако до тогава не реша друго де, а към зеленчуците може по малко зехтин да добавяш, в зеленчуковите пюрета на Хип има рапицово олио.
Моя приятелка захрани с картоф и извара, а нашия педиатър също препоръча със зеленчук, даже той ме подведе след оризовата каша да дам зеленчуци.
*
Re: Въпроси и отговори по храненето-5
« Отговор #997 -: Декември 11, 2011, 15:17:10 pm »
Меци, стягай багажа на Гиги и правим трампата другата седмица :wink:

Започне ли захранването, хич не е сложно :D

*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Въпроси и отговори по храненето-5
« Отговор #998 -: Декември 11, 2011, 15:49:18 pm »
От както давам оризова каша на Жорко, вечер се поуспокои( поне не се буди на всеки 1 час) и коремчето му е спокойно, няма газове. И според мен от нещо друго може да е била неспокойна Софи.
И с двете си деца само хубави неща съм видяла след като съм захранила на 4 месеца. И трето да имам и него така ще захраня. Имам чувството, че някакси им регулира червата ( това си е в моето въображение, де - не знам дали наиситна е така) и се чувстват по-добре.


  
Re: Въпроси и отговори по храненето-5
« Отговор #999 -: Декември 11, 2011, 17:48:58 pm »
От както давам оризова каша на Жорко, вечер се поуспокои( поне не се буди на всеки 1 час) и коремчето му е спокойно, няма газове. И според мен от нещо друго може да е била неспокойна Софи.
И с двете си деца само хубави неща съм видяла след като съм захранила на 4 месеца. И трето да имам и него така ще захраня. Имам чувството, че някакси им регулира червата ( това си е в моето въображение, де - не знам дали наиситна е така) и се чувстват по-добре.

Ами две вечери давах оризова каша - единия път млечна, втория безмлечна и двете нощи не спа спокойно, свиваше се и опъваше като при колики и рев докато пръцне  :(
Неможе да е съвпадение... 
Днес дадох каша 20мл. преди обед.
Чудя се да дам ли тиква тази вечер... или ще ѝ стане много твърда храна за деня...
Снощи нямах кърма за вечерното кърмене, ей два часа се мъчи докато заспи, но отказва кърма от шише  :( Това много ме тормози...

Срам - не срам да питам крушата запича ли? Че Соф два дни е с мнооого твърдо аки  :oops: , а неможе да е от тиквата  :?

Мецани, моя позната на тия месеци е давала масло и извара, ама не е рано  :?
Радвам се че Жорето спи вече  :D