0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Въпроси и отговори по храненето-5
« Отговор #960 -: Декември 09, 2011, 00:32:20 am »
fibo защо не масло до 12 м?
Вижте колко са различни захранванията, въвеждането, въобще менюто при децата в различните страни.


Заради кравия белтък.Ето днес също подобна ситуация - реших че ще застройваме днешната супа със кис.мляко и се наложи да я делим на две за под 12м и над,че нали е крави белтък.Опитите ми да обясня че 2ч.л. на 5л супа са нищо и че ние бебета със АБКМ нямаме понеже всички си плюскат АМ без проблеми,останаха глас в пустиня.Със измънканото,че то АБКМ може да се прояви и в по-късна възраст,нищо че сега пият АМ.Е,да ама по тази логика ние на нито едно дете(без значение неговата възраст) не трябва да даваме крави белтък "щото видиш ли...може би....евентуално...някой ден" да направи АБКМ.Чесно казано,не съм сигурна дали дори собствените им родители се вглеждат тоолкова дълбоко във съдържанието на всяка храна която дават.
Офф, тези хора ще ме сбъркат.Обаче след като СЕГА плюскат АМ без проблеми, значи СЕГА нямат алергия. Някои хора просто мразят да мислят. Аз отдавна съм свикнала  с това, май и на теб ще ти се наложи :-).

П.П.  За количеството не си права, защото ако е алергия и толкова ще е достатъчно. 


  
*
Re: Въпроси и отговори по храненето-5
« Отговор #961 -: Декември 09, 2011, 02:58:42 am »
запис в темата
*

    fibo

  • *****
  • 2168
  • Благодаря,че ни запази Дядо Боже!
Re: Въпроси и отговори по храненето-5
« Отговор #962 -: Декември 09, 2011, 13:46:30 pm »
Да,разбира се че и толкова стига за АБКМ.Аз количеството го казвам за сравнение на кол.крави белтък в АМ и този който ще попадне в 50мл супичка които детето изяжда.
Дам,ще ми се наложи наистина да свикна...не знам дали ще мога обаче :lol:
Борко Бърборко
Желанието да имаш дете,е изборът сръцето ти да тупти извън тялото!
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Въпроси и отговори по храненето-5
« Отговор #963 -: Декември 09, 2011, 15:53:20 pm »
Момичета, дайте идея как да храня Андреа. В момента се храни по 5 пъти на ден в не много точне режим, но общо взето през 3.5 часа: 8:00, 11:30, 15:00, 18:30, 22:00. Е да, ама имам чувството, че няма  да е проблем да я нахраня в 21:00 и да си спи от тогава, чак ко до сутринта, но не виждам как да и направя храненията. Ако е на всеки 3 часа е много често. Сега започнахме захранването и сутрин преди млякото в 11:30 яде пюре, но още яде по мъничко и е яла само 3 неща - банан, сладки картофи и морков. Мисля да вкарам и вечерно пюре и няккси да ги разместя, че да се получи последното мляко да е в 21:00. Ще съм бладогарна на всякакви идеи.

Боби


  
Re: Въпроси и отговори по храненето-5
« Отговор #964 -: Декември 09, 2011, 16:26:08 pm »
Здравейте,Натали само искам да кажа че кухнята е добра но им кажи да ти минават с пасаторче нещата защото са доста едрички иначе или ти си ги минавай :0.Иначе аз питах за промоцията ,казаха или за близнаци или за комбинирали се майки :).Сиксенче да забягнах малко при бабите :).Весели празници желая на всички.
Cамо защото очите ми не се насълзяват не значи че не плача... И това че винаги съм силна не значи че всичко е наред...
Re: Въпроси и отговори по храненето-5
« Отговор #965 -: Декември 09, 2011, 16:57:57 pm »
Bobbie ние ядем в 7.40-8ч, после към 10-10 30 можеш да дадеш нещо малко, аз понякога давам фреш/бисквитка/солети, но ни е и по това време вече сме навън.
После ядем в 12.30-13, към 16.30ч и към 19ч малка закуска - кисело мляко с плод, бисквитки, баничка..и в 20.30 АМ.

Не знам, вие сте още малки. Хубаво е пюренцата да се дават преди обяд, ако е като въвеждане на нова храна. А за останалите хранения да остане АМ.

Кърмих близнаците си 1 год и 2 месеца!!!
За моите две ангелчета родени в 25 г.с.
9.09-11.09.2008
9.09-20.02.2009

Една година без мама...
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Въпроси и отговори по храненето-5
« Отговор #966 -: Декември 09, 2011, 18:39:44 pm »
Bobbie ние ядем в 7.40-8ч, после към 10-10 30 можеш да дадеш нещо малко, аз понякога давам фреш/бисквитка/солети, но ни е и по това време вече сме навън.
После ядем в 12.30-13, към 16.30ч и към 19ч малка закуска - кисело мляко с плод, бисквитки, баничка..и в 20.30 АМ.

Не знам, вие сте още малки. Хубаво е пюренцата да се дават преди обяд, ако е като въвеждане на нова храна. А за останалите хранения да остане АМ.
На мен ми се иска да задържа количеството мляко за деня същото, защото е още малка, а не мога даувелича примерно в едно ядене да е повече, защото повръща. Така че трябва да си има 5 хранения с мляко и да вмъкна пюретата.

Днес им казах да я хранят в 10:00 с пюре, ама ми казаха, че по това време спи. В крайна сметка се съгласих да е в 11:00 и след това в 11:30 млякото, ама нещо не ми харесва толкова близко. За сега яде по 60мл пюре, но като увеличи ще е различно. Не знам дали е добре да им кажа да я будят, за да си влезне в режима, или да го оставим така. Казаха, че ако я нахранят с 60мл и не и дадат мляко след това, плачела, че иска да яде още. На мен не ми го е праивла, ама щом казват... По колко пюре може да яде на тази възраст?

Б.


  
*
Re: Въпроси и отговори по храненето-5
« Отговор #967 -: Декември 09, 2011, 20:44:35 pm »
Боби, максималното количество не трябва ли да е приблизително колкото на млякото!? Имам някакви смътни спомени за това, но не съм напълно сигурна..

Момичета, чета че давате кисело мляко с плод. Може ли да ми кажете с какви плодове го комбинирате?

*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Въпроси и отговори по храненето-5
« Отговор #968 -: Декември 09, 2011, 20:59:35 pm »
Боби, максималното количество не трябва ли да е приблизително колкото на млякото!? Имам някакви смътни спомени за това, но не съм напълно сигурна..
Не знам, ама има логика, ако го правя като отделно ядене без да яде мляко по това време.

Б.


  
*
Re: Въпроси и отговори по храненето-5
« Отговор #969 -: Декември 09, 2011, 21:14:16 pm »
Боби, колкото е обичайното количество АМ за едно хранене - толкова пюре можеш да дадеш. Разбира се - няма как да са по грамове, милилитри и калории еднакви и като хранителна стойност, но това като ориентир просто го казвам. Съответно - можеш дори да не заместваш дадено хранене с пюре изцяло, а да дадеш половината количество пюре - половината мляко. Аз като замествах хранения, по такива "мерки" се водех поне и всичко си е ОК. При 190 мл. АМ - давах толкова пюре. Като въвеждах нова храна, дохранвах с АМ в количесто 190мл. минус еди колко си грама пюре, което е изял. Ясно, че 1мл. АМ не е равен на 1 гр. пюре, ама относително се напасват така. ;)

Ако искаш едно хранене да е изцяло пюре и после да пие АМ след час, или два - дай половината количество АМ, което изяжда на едно хранене и следи как го приема. Ако го изпива до капка - увеличи с 10мл. и пак дай - докато откриеш колко е "достатъчно" за нея. Или ако й е много - пак така намали.
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!

*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Въпроси и отговори по храненето-5
« Отговор #970 -: Декември 09, 2011, 21:23:28 pm »
Боби, колкото е обичайното количество АМ за едно хранене - толкова пюре можеш да дадеш. Разбира се - няма как да са по грамове, милилитри и калории еднакви и като хранителна стойност, но това като ориентир просто го казвам. Съответно - можеш дори да не заместваш дадено хранене с пюре изцяло, а да дадеш половината количество пюре - половината мляко. Аз като замествах хранения, по такива "мерки" се водех поне и всичко си е ОК. При 190 мл. АМ - давах толкова пюре. Като въвеждах нова храна, дохранвах с АМ в количесто 190мл. минус еди колко си грама пюре, което е изял. Ясно, че 1мл. АМ не е равен на 1 гр. пюре, ама относително се напасват така. ;)

Ако искаш едно хранене да е изцяло пюре и после да пие АМ след час, или два - дай половината количество АМ, което изяжда на едно хранене и следи как го приема. Ако го изпива до капка - увеличи с 10мл. и пак дай - докато откриеш колко е "достатъчно" за нея. Или ако й е много - пак така намали.
Даа, явно няма как да стане без да намаля АМто тогава. Имам спомени че имах подобни чуденки и преди с Ивана.


  
*
Re: Въпроси и отговори по храненето-5
« Отговор #971 -: Декември 09, 2011, 21:27:34 pm »
Боби, след като захранваш - нормално да намалиш дори с малко АМ все пак. Нали скоро го обсъждахме това. Няма как детенце за толкова кратко време, да си повиши хранителните нужди с толкова много, че да пие АМ в непромемемо количество + 1, или 2 заместени напълно хранения. А и не е нужно всъщност. При толкова хранения за денонощие - бебето покрива всички норми за "необходимо минимално количество АМ" та - не си го слагай на сърце толкова. ;)
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!

*
Re: Въпроси и отговори по храненето-5
« Отговор #972 -: Декември 09, 2011, 22:42:04 pm »
Искам да попитам мамите, които са кърмили при захранване, когато са заместили едно хранене или почти какво правят с кърмата -изцеждат или?
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Въпроси и отговори по храненето-5
« Отговор #973 -: Декември 09, 2011, 23:03:50 pm »
Боби, след като захранваш - нормално да намалиш дори с малко АМ все пак. Нали скоро го обсъждахме това. Няма как детенце за толкова кратко време, да си повиши хранителните нужди с толкова много, че да пие АМ в непромемемо количество + 1, или 2 заместени напълно хранения. А и не е нужно всъщност. При толкова хранения за денонощие - бебето покрива всички норми за "необходимо минимално количество АМ" та - не си го слагай на сърце толкова. ;)
Ясно. А те са ми я претъпкали там в градината, защото и вчера и онзи ден и дали пюре плюс колкото нормално си яде мляко в едно и също време. В понеделник отивам с точни инструкции :-)


  
*
Re: Въпроси и отговори по храненето-5
« Отговор #974 -: Декември 09, 2011, 23:31:34 pm »
И аз съм с въпроси  :)
От 10 дни давам на Жорко следобед оризова безмлечна каша. Максимумът, който може да изяде е 60 мл, след това го кърмя.
1. Как да продължа със захранването, да включа плод към кашата или да спра кашата и да си му дам зеленчуково пюре? Или след оризовата каша да продължа с каша  от елда ?
2. Проблем ли е, че му давам кашата в различно време. Понякога яде каша в 16.30, друг път в 18.30ч, зависи кога съм го кърмила за последно.

Ох, това захранване, направо се плаша от него  :lol:
« Последна редакция: Декември 09, 2011, 23:40:02 pm от Мецани »
*
Re: Въпроси и отговори по храненето-5
« Отговор #975 -: Декември 10, 2011, 07:52:14 am »
1.Мецани, моят син също не увеличи оризовата каша и аз като теб бях пред дилемата плод или зеленчук. Избрах зеленчук и го отчитам като грешка, нямах търпение да минат 2-3 седмици и да вкарам плодове, защото много се запичаше от зеленчуците, с които започнах. Ако сега захранвах щях да дам плодове, а по-късно каша с елда.
2.Не е проблем, че часът не е един и същ и ние не ядем на точен час.
*
Re: Въпроси и отговори по храненето-5
« Отговор #976 -: Декември 10, 2011, 09:54:32 am »
м-и, благодаря за отговора  :)

По твоя въпрос - когато заместя едно хранене, не мисля да се изцеждам. Аз нямам много кърма и благодарение на това, че включих кашата, имам кърма за последното хранене в 21.30ч
*
Re: Въпроси и отговори по храненето-5
« Отговор #977 -: Декември 10, 2011, 10:08:18 am »
Меци, в твоя случай, май е по-добре плод да дадеш. Знам ли, по-вкусни са и може да го излъжеш младежа.
По съвет на Стефи, слагам в оризавата каша круша. Само този плод съм въвела досега.
Е, нема такава вкусотия. София омита всичко и тропа с крачета за още  :D

Пред очите ми захраниха две деца. Едното първо с плод, другото със зеленчук. Резултат:
Захраненото с плод, яде всичко. Не подбира, важното е манджа да е.
Захраненото със зеленчук, предпочита плодови пюрета и каши.
Та, до дете си е, май?

И аз един въпрос да задам.
Давам засега Оризова безмлечна каша.
Чета последните дни съставките на млечната оризова каша и се питам:
В нея и в адаптираното мляко(Хумана) на София има обезмаслено мляко.
Кога мога да дам млечна каша, чисто хипотетично? Не бързам, ама да си знам.
И с нея ли трябва да захранвам с лъжичка, две, три и т.н
« Последна редакция: Декември 10, 2011, 10:12:12 am от Ники »

*
Re: Въпроси и отговори по храненето-5
« Отговор #978 -: Декември 10, 2011, 11:27:28 am »
След като даваш АМ не мисля, че е проблем да даваш и млечна каша, ама нека някой ветеран да се изкаже  :)
Мецани благодаря, но аз май ще трябва да цедя, че вчера имах буци и ме плашат.
Re: Въпроси и отговори по храненето-5
« Отговор #979 -: Декември 10, 2011, 11:56:12 am »
Ники, можеш да даваш млечна оризова каша без проблем защото млякото вътре е АМ, а така или иначе твоята Соф вече е пила такова  :)
Аз започнах (1.12.) два дни с млечна оризова каша, но много я заболя коремчето и ревеше през ноща  и два дни нищо недавах и после продължих с 3-4л. тиква и тя си я хапва с удоволствие. Вчера дадох към 70мл. смесена с малко банан - всичко си изяде.
Мецани, дай му плодче, но недей банан, че д-р Бърди каза че било рано  :)

 Чудя се като достигна необходимото количество от 150-160гр. в обедното меню да спра ли да кърмя тогава или не?   
« Последна редакция: Декември 10, 2011, 12:38:24 pm от Надеж »