0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Въпроси и отговори по храненето-5
« Отговор #920 -: Декември 03, 2011, 10:14:29 am »
Момичета, конкретно за кашите - при нас нямаше никакъв успех с тези в кутиите. Взимах най-различни като вид, марка, чисти /на които аз добавях плод/, такива които са си "овкусени" /пр. кашата с банан на Хумана/, правих ги с АМ, с вода, смесено, гъсти, редки... Еми с 300 мъки пробутвах половината количество на иначе всеядното си дете и накрая се отказах от тези есперименти.

Веднъж, случайно видях каша в бурканче на ХИП. Беше оризова с плодове, без глутен и взех една за проба - омете я. :D До този момент, просто не се бях заглеждала в бурканчетата и хабер си нямах, че и каши има такива, бях останала с впечатлението, че кашите са само в кутии и "аз ги правя". :lol: Та оттам насетене - взех да се оглеждам за още каши в бурканчета и преди да вкарам глутена, купувах такива безглутенови. Сега купувам всякакви чешити - с мюсли, с бисквитки...яде си ги с кеф. А и като разнообразие /ако това е важно/ - има с всякакви плодове /местни и екзотични/ та и по този параграф по-разнообразни са му като вкус. За момента, следобедните хранения съм ги решила с каши в бурканчета, или плодово пюре, или йогурт с бисквитки. Сурови плодове - давам отделно, предимно ябълки, защото такива имам БИО, понякога и банан.

Та, ако давате други неща от бурканче и по принцип не ви е проблем това - пробвайте и кашите в този вид според мен. Ако детето не иска, или не изяде достатъчно количество пюре/каша - няма никакъв проблем да си го накърмите, или да му дадете АМ после.
При Дани и досега, давам АМ на някое от по принцип заместените хранения, ако ми киселее, или обстоятелствата ме затрудняват да го нахраня с "манджичка" и лъжичка - няма страшно. ;)
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!

Re: Въпроси и отговори по храненето-5
« Отговор #921 -: Декември 03, 2011, 10:32:47 am »
Здравейте,има ли мама записващи децата си в кухня Българче в СФ,ако има може да се комбинираме за менютата има такава промоция :),ако иска нкой нека ми пиеше :).
Cамо защото очите ми не се насълзяват не значи че не плача... И това че винаги съм силна не значи че всичко е наред...
*
Re: Въпроси и отговори по храненето-5
« Отговор #922 -: Декември 03, 2011, 11:04:58 am »
ileini  само 4-5 по 30мл правим при дневното хранене, не го харесва, по принцип трудно го изпива, но заради повръщането го мъча няма как. Писах при нас какво беше положението, то всеки е индивидуален  :D и не е проблем да се пробва.

Може да пробваш с друго АР мляко. Никол не искаше Фризовом, дърпаше се като магаре на лед  :lol:

Вече сме на Хумана 3, ама с 300 зора го смених, хем е по-сладко.


*
Re: Въпроси и отговори по храненето-5
« Отговор #923 -: Декември 03, 2011, 11:21:34 am »
ileini  само 4-5 по 30мл правим при дневното хранене, не го харесва, по принцип трудно го изпива, но заради повръщането го мъча няма как. Писах при нас какво беше положението, то всеки е индивидуален  :D и не е проблем да се пробва.

Може да пробваш с друго АР мляко. Никол не искаше Фризовом, дърпаше се като магаре на лед  :lol:

Вече сме на Хумана 3, ама с 300 зора го смених, хем е по-сладко.

Това откритие го направих отдавна, с всички АМ сме така  :D


Re: Въпроси и отговори по храненето-5
« Отговор #924 -: Декември 03, 2011, 18:14:28 pm »
Ние сме на Фризо 3 и го харесват. Нямахме много проблем да минем от кърма на АМ.

Най сетне проядохме и кисело мляко. Случайно попаднах на дадон с парченца круша и малко като сложа бисквитки или бишкоти и всичко си изяждат.

Днес бяхме и на рож ден и ядохме пица и торта...така че вече май сме опитали всичко.

Да ви питам давали ли сте на децата черен дорб? Знам, че е мн полезен. На нас ни казаха още преди няколко мес. че можем да ядем, ама все ме е страх, Казаха да е добре сварен и настърган, че иначе е сух.

Кърмих близнаците си 1 год и 2 месеца!!!
За моите две ангелчета родени в 25 г.с.
9.09-11.09.2008
9.09-20.02.2009

Една година без мама...
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Въпроси и отговори по храненето-5
« Отговор #925 -: Декември 03, 2011, 20:58:28 pm »
Да ви питам давали ли сте на децата черен дорб? Знам, че е мн полезен. На нас ни казаха още преди няколко мес. че можем да ядем, ама все ме е страх, Казаха да е добре сварен и настърган, че иначе е сух.
Дадох отдавна, но не и харесва и не съм и давала повече. Ако направиш пилешки дробчета, те не са сухи, а и стават за нула време.

Боби


  
*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Re: Въпроси и отговори по храненето-5
« Отговор #926 -: Декември 03, 2011, 22:45:05 pm »
Мънки, мисля, че Натали записа Алекс в тази кухня. Ти защо в София, бре? Да  не забегна? :lol:
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!
*

    Nataly*

  • *****
  • 2785
  • Няма несбъднати мечти. Има изоставени желания!
Re: Въпроси и отговори по храненето-5
« Отговор #927 -: Декември 03, 2011, 23:17:14 pm »
Здравейте,има ли мама записващи децата си в кухня Българче в СФ,ако има може да се комбинираме за менютата има такава промоция :),ако иска нкой нека ми пиеше :).

Аз ще записвам там, но след нова година. А и си мисля, че това по-скоро е промоция за близнаци, защото е с доставката. Едва ли може двойно меню(т.е. проция), но в двата края на София.  :wink:
*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Re: Въпроси и отговори по храненето-5
« Отговор #928 -: Декември 03, 2011, 23:21:35 pm »
Опс, Натали, извинявай, не съм разбрала :oops:
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!
*

    Nataly*

  • *****
  • 2785
  • Няма несбъднати мечти. Има изоставени желания!
Re: Въпроси и отговори по храненето-5
« Отговор #929 -: Декември 03, 2011, 23:35:57 pm »
Опс, Натали, извинявай, не съм разбрала :oops:

 :wink: :D
*
Re: Въпроси и отговори по храненето-5
« Отговор #930 -: Декември 03, 2011, 23:40:55 pm »
Като говорите за кашите - никой не споменава да дава Слънчо - а аз само с това ги храня моите младежи - много ги харесват. Да не би да има нещо нередно в кашите, което да съм го пропуснала?  :oops:
*
Re: Въпроси и отговори по храненето-5
« Отговор #931 -: Декември 03, 2011, 23:45:59 pm »
Като говорите за кашите - никой не споменава да дава Слънчо - а аз само с това ги храня моите младежи - много ги харесват. Да не би да има нещо нередно в кашите, което да съм го пропуснала?  :oops:


Liteto нищо им няма на кашите, храни бонбоните и не го мисли. По-скоро е предубеденост към БГ производството. До колко е затегнат контрола и пр.  :wink:

Разглеждам им сега сайта на Слънчо. Това доба идея ли е за закуска http://www.slantcho.com/bg/oveseni_qdki_s_kaisii.html  :ask:

« Последна редакция: Декември 03, 2011, 23:51:05 pm от ileini »
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Въпроси и отговори по храненето-5
« Отговор #932 -: Декември 04, 2011, 00:21:57 am »
Аз давах овесени ядки, но според баба ми не трябвало, защото били диетични. Де да знам дали е вярно, ама спрях, защото е истина, че аз с тях отслабвах. А знам, че са полезни.


  
Re: Въпроси и отговори по храненето-5
« Отговор #933 -: Декември 04, 2011, 09:49:57 am »
Liteto и аз съм давала Слънчо, Бисквитената ни е любима, други не ядем. Ние си имахме 3-4 любими каши  -грис на Хумана, бисквитена на Слъчно, има една на ХУмана със сухар, също е много готина.

Боби, не съм се сетила за пилешки дробчета,з а дроб писах, защото лекарката така ми каза, че се започвали с телешки.

Кърмих близнаците си 1 год и 2 месеца!!!
За моите две ангелчета родени в 25 г.с.
9.09-11.09.2008
9.09-20.02.2009

Една година без мама...
*
Re: Въпроси и отговори по храненето-5
« Отговор #934 -: Декември 04, 2011, 11:49:27 am »
Liteto, има захар в кашите на Слънчо, аз затова не ги харесвам.
В други каши, например Хумана има фруктоза и за нея твърдят, че е вредна.
Така, че всеки сам си преценява.






При жълтеница у новороденото не се дава да се пие глюкоза, защото излишният  билирубин не се отделя с урината, а с изпражненията.
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Въпроси и отговори по храненето-5
« Отговор #935 -: Декември 04, 2011, 17:45:18 pm »
Liteto, има захар в кашите на Слънчо, аз затова не ги харесвам.
В други каши, например Хумана има фруктоза и за нея твърдят, че е вредна.
Така, че всеки сам си преценява.
  Фруктозата е плодовата захар- намира се във всеки плод.  По принцип никоя захар не е полезна, ама зависи в какви количества. Все пак и плодове ядем, не сме ги спрели заради фруктозата.


  
*
Re: Въпроси и отговори по храненето-5
« Отговор #936 -: Декември 06, 2011, 18:29:49 pm »
Фруктозата разваля зъбите също толкова добре, колкото и захарта.






При жълтеница у новороденото не се дава да се пие глюкоза, защото излишният  билирубин не се отделя с урината, а с изпражненията.
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Въпроси и отговори по храненето-5
« Отговор #937 -: Декември 06, 2011, 18:50:37 pm »
Фруктозата разваля зъбите също толкова добре, колкото и захарта.
Да разбира се. Тя също е захар. „Захарта“ за която говориш е сукрозата. Всяка захар разваля зъбите.  Никой не ти казва колко е в тази каша фруктозата - може да е в нормално съотношение и дори по-малко от колкото захарта в млякото. Ако не ги усещаш да са много сладки на вкус, вероятно не е в някакво сравнимо с млякото съотношение.

 Виж, което искам да кажа е, че не можеш да махнеш захарта от храната, колкото и да се опитваш.  Можеш да  я намалиш като не добавяш, ама да не даваш захар въобще е невъзможно, ако искаш да се храни здравословно. За да махнеш фруктоза трябва да забраниш плодовете. Млякото пък още повече разваля зъбите. Ти не даваш ли на детето си плодове и мляко(АМ)?



  
*
Re: Въпроси и отговори по храненето-5
« Отговор #938 -: Декември 06, 2011, 20:34:13 pm »
Давам си. :D
Има майки,  който не дават захар(рафинирана). Ала тя не е по -малко вредна от фруктозата, нали?Или?






При жълтеница у новороденото не се дава да се пие глюкоза, защото излишният  билирубин не се отделя с урината, а с изпражненията.
*

    fibo

  • *****
  • 2168
  • Благодаря,че ни запази Дядо Боже!
Re: Въпроси и отговори по храненето-5
« Отговор #939 -: Декември 06, 2011, 21:02:15 pm »
Фруктозата,сахароза във фабричният й вид - обработена,все тая.Естествената фруктоза в плодовете,зеленчука е друго нещо.Обработката й в организмът е също коренно различна от тази на фабричните видове захар.

Боби иска да каже/мисля :)/,че захарта като цяло не може да бъде избегната.Принципно.Но на практика,ако се залага на природната захар,проблеми няма да има.Все пак,чуваме за развалени зъби от бонбони,не от червени ябълки :wink:

Повече,захарта ни е жизнено нужна.Според излседвания нивото на кръвната захар спада драстично през следобедните часове на деня и специялисти препоръчват,в часовете между 14ч -16ч да се храним със богати на натурални захари храни.


http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%97%D0%B0%D1%85%D0%B0%D1%80
« Последна редакция: Декември 06, 2011, 21:16:07 pm от fibo »
Борко Бърборко
Желанието да имаш дете,е изборът сръцето ти да тупти извън тялото!