0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Въпроси и отговори по храненето-5
« Отговор #1000 -: Декември 11, 2011, 18:03:17 pm »
Надеж, крушата би трябвало да разхлабва.

Пробвай да даваш кашата на Софи между 16.30-18.30ч, така ще имаш кърма за последното хранене. При мен така стана, иначе знаеш, че за последното кърмене и аз нямах кърма.
*

    бина

  • ****
  • 845
  • "Не вървете след никого, вървете само след себе си
Re: Въпроси и отговори по храненето-5
« Отговор #1001 -: Декември 11, 2011, 18:40:35 pm »
Сега да питам дали правилно съм разбрала био оризова каша на Милупа я давате като последно хранене преди нощния сън ли?Че едното ми бебенце по същия начин така се буди често и спи неспокойно и при пръцкане рев.И коя е по-добра безмлечната или млечната и предполагам пише на кутията как се приготвя :oops:
*
Re: Въпроси и отговори по храненето-5
« Отговор #1002 -: Декември 11, 2011, 20:01:16 pm »
Бина, по принцип исках да давам кашата като следобедно хранене, т.е към 16.00ч, но Жорко предпочита да си я яде към 18.30-19.00ч.
За млечната каша не мога да дам мнение. Пробвах в безмлечната да добавя АМ, но само като го усети, веднага отказа да яде и започна да плюе.
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Въпроси и отговори по храненето-5
« Отговор #1003 -: Декември 11, 2011, 20:58:07 pm »
От както давам оризова каша на Жорко, вечер се поуспокои( поне не се буди на всеки 1 час) и коремчето му е спокойно, няма газове. И според мен от нещо друго може да е била неспокойна Софи.
И с двете си деца само хубави неща съм видяла след като съм захранила на 4 месеца. И трето да имам и него така ще захраня. Имам чувството, че някакси им регулира червата ( това си е в моето въображение, де - не знам дали наиситна е така) и се чувстват по-добре.

Ами две вечери давах оризова каша - единия път млечна, втория безмлечна и двете нощи не спа спокойно, свиваше се и опъваше като при колики и рев докато пръцне  :(
Неможе да е съвпадение... 
Може, ама ще видиш по-натам как ще се поуспокоят нещата. Пробвай нещо друго, това като не понася. На Ивана също не и понесе оризовата каша като я дадох за първи път. Затова се отказах от кашите и минах на плодове и зеленчуци и тях ги понесе добре. По-нататък пак давах отново каши. На Андреа и сложихме оризова каша в храната на около 3 месеца заради рефлукса. Това не го смятах за захранване, защото по принцип тук АМ, коете е АР (за рефлукс) се прави с оризово нишесте. Ако не беше то, щях да давам такова АМ и без това.

Б.


  
*
Re: Въпроси и отговори по храненето-5
« Отговор #1004 -: Декември 11, 2011, 21:14:17 pm »
Сега да питам дали правилно съм разбрала био оризова каша на Милупа я давате като последно хранене преди нощния сън ли?Че едното ми бебенце по същия начин така се буди често и спи неспокойно и при пръцкане рев.И коя е по-добра безмлечната или млечната и предполагам пише на кутията как се приготвя :oops:

Аз слагам в последното мляко в 21,30 оризова безмлечна каша. Млечна никога не съм купувала. Прибавяла съм от АМ което ползвам.В моя случай АР.
Re: Въпроси и отговори по храненето-5
« Отговор #1005 -: Декември 11, 2011, 21:50:02 pm »
Аз също слагах оризова безмлечна в последната кърма, за да ги засити за през нощта.

За плода и зеленчука няма да споря, просто споделих, защото съм чувала обратно от някои мами. Явно всеки сам решава как да захрани. Приятели с близнаци захранват по схема - захранване водено от бебето. Аз не мога лично да си предтсавя....

Кърмих близнаците си 1 год и 2 месеца!!!
За моите две ангелчета родени в 25 г.с.
9.09-11.09.2008
9.09-20.02.2009

Една година без мама...
*
Re: Въпроси и отговори по храненето-5
« Отговор #1006 -: Декември 11, 2011, 22:18:24 pm »
 за оризовата каша:
 първия път я дадох към 15ч
 втория в 17ч
 после два пъти към 19ч
Вчера я дадох в 21ч и малко след това го  накърмих. Аз давам изключително малко количество каша. както бях споделила преди / 25мл вода и половин лъжица каша/. Не я изяжда цялата. Спа до 6:30ч. Нямаше никакво напъване.
 Тази вечер повторих същата схема. Утре ще споделя резултата

 
Re: Въпроси и отговори по храненето-5
« Отговор #1007 -: Декември 11, 2011, 22:48:35 pm »
Момичета, имам питане, моите близнаци са на 8 месеца и половина, все още ги кърмя. От едно известно време кърмата  ми е намаляла, така усещам. Опитах се да дам АМ, докато още не е спряла съвсем, но категорично отказват и не знам какво да правя, с какво да заместя последното и първото хранене сутрин. А и Божидара се буди често през нощта и плаче, не знам дали не е , защото е гладна. Дали да не пробвам с такава каша ?


“Не се заблуждавай, че щом някой се опитва да те утеши, той живее безметежно сред простите и нежни думи, които понякога ти помагат. В живота му има много трудности и тъга, далеч надхвърлящи твоите. Как иначе би намерил подобни думи!?!" Райнер Мария Рилке
*
Re: Въпроси и отговори по храненето-5
« Отговор #1008 -: Декември 12, 2011, 08:41:44 am »
 Според мен можеш да пробваш, но тя не може изцяло да замести млякото. Ще трябва да ги захраниш и с АМ. Не си спомням цифри, но момичетата обсъждаха преди време до коя възраст бебетата задължително приемат и мляко.

 Коко снощи заспа в 21:45 , спа до 4:22ч. Цока 10мин и продължи да спи до 8ч
 Кашата за сега ни се отразява повече от добре :)
Re: Въпроси и отговори по храненето-5
« Отговор #1009 -: Декември 12, 2011, 09:04:08 am »
Няма да им спирам млякото, Дидон, просто ще давам каша и след това кърма, поне докато имам, а като свърши, не знам. :(


“Не се заблуждавай, че щом някой се опитва да те утеши, той живее безметежно сред простите и нежни думи, които понякога ти помагат. В живота му има много трудности и тъга, далеч надхвърлящи твоите. Как иначе би намерил подобни думи!?!" Райнер Мария Рилке
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Въпроси и отговори по храненето-5
« Отговор #1010 -: Декември 12, 2011, 09:15:20 am »
Няма да им спирам млякото, Дидон, просто ще давам каша и след това кърма, поне докато имам, а като свърши, не знам. :(
Заради шишето ли е или самото АМ на вкус не им харесва и затова не искат да го пият?


  
*
Re: Въпроси и отговори по храненето-5
« Отговор #1011 -: Декември 12, 2011, 09:22:17 am »
Добре, че видях Боби да пише :-)
Луноходке, ако пият от шише, дали не можеш да пробваш да им дадеш първо малко кърма и после да пробваш да пробуташ АМ?
Надеж (и другите де :wink:), аз нали си падам организирана натура, искам си табличка за захранването и си харесах една... Та в тази книжка за храненето докторката изрично е препоръчала кашите да се дават 1 или 2 хранения преди последното, т.к. е по-тежка храна от млякото, смила се по-бавно и така дадена, не натоварва коремчето на бебока точно през нощта. Свързвам го с това, че и ние като възрастни не се чувстваме добре след тежка и късна вечеря, и ми звучи логично. Затова Кай смени с каша храненето в 18-19ч. (то му 4-то от 5) и нямаме никакви проблеми със стомахче.
*
Re: Въпроси и отговори по храненето-5
« Отговор #1012 -: Декември 12, 2011, 09:25:04 am »
Няма да им спирам млякото, Дидон, просто ще давам каша и след това кърма, поне докато имам, а като свърши, не знам. :(

 Да да, разбрах те, но ако смяташ,че кърмата скоро ще спре, според мен трябва да предвидиш алтернатива на кърмата, поне два пъти дневно...
 Както Боби те е питала, може да харесват АМ, но да не искат шише, а може и да е обратното. Имаш ли предположение?


 Аз докато напиша, момичетата са ти отговорили :)
Re: Въпроси и отговори по храненето-5
« Отговор #1013 -: Декември 12, 2011, 10:19:36 am »
Привет  :wink:
Момичета, благодаря за съветите  :bighug:
Боби,смятам да давам в началото кашата през деня докато ѝ посвикне коремчето и после ще я дам преди вечеря.
Надин, мисля си че точно това се получава при бебка, а ти по колко каша даваш?
И междудругото можете ли да ми кажете вие как и с какво мерите количеството твърда храна? Аз меря с една лъжичка от 5мл. (взех я от един сироп  :oops:) , ама едно е да мериш пюре от тиква друго гъста каша, та съм в чуденка как да меря  :?
Дидонка, ти наистина даваш по много малко кашичка и въпреки това бебчо много добре си спи - браво на вас  :D Кога и ние ще спим така незнам  :?...
Луноходке, ако не искат АМ със шише пробвай да им даваш кърма със шише докато посвикнат и после дай АМ. Иначе много лошо това с намаляването на кърмата  :? и аз забелязвам такова нещо с кърмата и затова гледам да въвеждам твърда храна.   

Re: Въпроси и отговори по храненето-5
« Отговор #1014 -: Декември 12, 2011, 10:28:33 am »
Според мен , не им харесва вкуса на АМ, защото пият от шише вода. А как да им дам кърма от шише ,едва ли ще мога да изцедя нещо. Те през останалата част от деня си ядат твърда храна, само тези две кърмения не знам с какво ще ги замествам.


“Не се заблуждавай, че щом някой се опитва да те утеши, той живее безметежно сред простите и нежни думи, които понякога ти помагат. В живота му има много трудности и тъга, далеч надхвърлящи твоите. Как иначе би намерил подобни думи!?!" Райнер Мария Рилке
Re: Въпроси и отговори по храненето-5
« Отговор #1015 -: Декември 12, 2011, 10:38:26 am »
Щом пият вода от шише е добре  :D
Незнам дали да не пробваш да им дадеш много рядка каша със шишето, съответно с по-голям размер биберон.
Кашата коята аз давам е Holle, незнам дали я иам в Бг, но на кутията има инфо за това как да се разтваря за шише. За това си мисля че може това да пробваш  :?

*

    nimika

  • *
  • 3357
  • Да сме усмихнати , добри и слънчеви!
Re: Въпроси и отговори по храненето-5
« Отговор #1016 -: Декември 12, 2011, 12:46:06 pm »
луноходче , и моя момък не щеше да чуе за АМ -голямо лъгане падна- вадех зърното, веднага тиках шишето , а цицата да е до носа му, като изплюе биберона , пак гърда  ,  после пак я  вадя и бутам шишето  ...  -та така се приучихме и свикна , но не стана от раз .



Калоянчо  с огромен апетит прие и оризовата каша , и ябълката -  направо реве за още-давам му ги   в интервала 17-18ч. Кашата  я правих  с Ам , пробвах и само с   вода  -все яде - как  е  по- добре да я приготвям ?
 Изяде порция от 150 гр  ,  но  май по навик си търси гърдата да посуче - да му давам ли    поне засега ?

Но  :?   е рев при акане  , едно напъване -страшна работа . Няма запек .Ака по няколко пъти на ден . Иначе вечер си спи  -по някое време само малко промрънка -залюлям го и заспи .Буди се   сутринта с плач  заради акането  и е много крив  и нервен  .

Само снощи се събуди в 4.30-5 ,  щот дрискаше  и падана един рев , и докато не го накърмих не заспа.

Дали  да сменя добавката от АР АМ с друг вид -изчаквах да свикне уж ? Тоя рефлукс  , дето се появи  , ми обърка момчето  и режима му.
Сега не мога да го разбера кога гладен , кога му се спи , дали не реве заради хернията ...Пфу  . Педиатъра пък  рече - може и заради зъби да е - ама венеца не е побелял  уж, ама е много крив  последните дни .  И през деня не иска да заспива . Оплаках ви се .
« Последна редакция: Декември 12, 2011, 12:53:49 pm от nimika »


*
Re: Въпроси и отговори по храненето-5
« Отговор #1017 -: Декември 12, 2011, 14:24:34 pm »
 Нинка, и при нас имаше период, в който се будеше с рев. Това между 17 и 19ч. Аз реших, че е от зъбки и взех едно кремче за венци. Мажа го след кърменето,което се пада в този интервал и нещата се оправиха. Та в нашият случай е било от венците...
 Пробвай на принципа на изключването...Предполагаш, че е от едно нещо. Взимаш мерки и ако продължава, търсиш друга причина
Re: Въпроси и отговори по храненето-5
« Отговор #1018 -: Декември 12, 2011, 16:15:36 pm »
Аз точно около вашите месеци бях полудяла- будеше се по няколко пъти нощем, понякога с рев, после не винаги засповаше лесно- ужас  :( После установих че всичко започна със захранването на 5,5м. като явно горкото е било гладно само с пюрета наобяд, защото спрях млякото на това хранене след като ядеше по едно голямо бурканче. Оказа се, че детето почти не беше качил килограми този месец и чак след кашата следобед нещата се оправиха постепенно. Аз започнах с оризова, но след това съм давала зърнена -смес ориз и царевица, после елда. но мисля сега да взимам и млечни.
Аз обаче сега се видях в чудо от рядко дрискане  :? вече 3 ден се валям в л...  :oops: :( Защото по някаква причина и памперса не задържа и излиза навън - вчера ританките му бяха сякаш не е памперс изобщо  8O Не разбирам защо излиза.. случвало ли ви се е, къде бъркам. За разстройството подозирам едно пюре от тиква и ябълка, което беше на 3 ден, но нали плодовите траят 3 дни. Като го опитах (след като дадох на детето се сетих) ми се стори малко киселичко  :? Нищо ново не ял тези дни, освен пилешко, но това беше предишния ден. Също се появи и леко обривче на гърба и като говорих с педиатърката каза, че може да не е от разстройството и да не съм го претоплила.. Освен това вчера сме с първо зъбче  :wink: но чак пък такава реакция от това  :o
*
Re: Въпроси и отговори по храненето-5
« Отговор #1019 -: Декември 12, 2011, 17:54:39 pm »
 Между другото и аз като Сами си помислих, не знам защо, но имах такова чувство, че детето иска да яде повече и различно от кърма. Някак не ми изглеждаше удовлетворено детето. Това е една от причините да почна каша.

 Малко извън темата, че май е по-подходяща за "помагаме си взаимно...", но
д-р Спок ми подсказа нещо много интересно: сукането понякога увеличава болката във венците, когато има такава, и за това понякога бебчетата сучат и плачкат, или недоволстват. Някога може дори да откажат да сучат. Тогава е по-добро решение в тези часове и моменти, да се предложи хранене с лъжичка, отколкото добавка с шише... Това също съм го проверила и работи :)