0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
lidia, в изказването на Jbrul става дума за соленето на водата, за това говорех. Разбира се Чичко Гугъл ми извади и жестоките случаи на бебета оваляни в сол.
Мисълта ми е, че както не трябва да приемаме всичко 1:1, така и не трябва да отхвърляме някои неща без да сме сигурни, че в тях няма нещо рационално.
Всичко е в дозата - както едно лекарство при предозиране може да се превърне в отрова, така и солта. Друг е въпросът, като при био храните, дали прехвалената хималайска сол е наистина чиста, нерафинирана и без химикали.

За козето мляко съм чувала хубави неща. А за сиренето обмисляме да започнем собствено производство, като дойде времето да даваме на детето. Поне в началото колкото можем да го опазим от част от вредните добавки и консерванти в храните.
*

    ultra

  • Анна Зашева
  • *
  • 7291
Държавата въвежда БДС за родители

Вчера беше много хубав ден, но за съжаление прекалено горещ. Температурата стигна 32 градуса :(
За мое огромно учудване, 80% от естонските майки возят бебетата си върху овча кожа:
http://beebicenter.ee/mamas-papas/lambanahast-vooder-natural.html
тази тук изглежда добре, но повечето са с едни дълги космарляци и миришат много противно, особено в жегата. Според тях това било идеалното средство - не предизвиквало алергии, пазело топло през зимата и хладно през лятото. Идеята да перат или почистват въпросната кожа, им е чужда.
Симеон е по-добре, няма болки и вече е на детска градина. Боби вече близо месец има обриви по бузките и брадичката, според педиатърката е заради витамин Д на една местна фирма Apovit. Четох по форумите, че всяко второ дете има алергия към този препарат, защото се правел на основата на маслен извлек от фъстъци 8O А се купува предимно той, защото е без рецепта. Разбира се, изхвърлих го, сега сме с друг продукт на водна основа, мехурите завяхнаха, но бузките са много грапави.
Тук не се продава Мустела изобщо, иначе бих взела Стелатопия. Идеи с какво да го заменя? Като марки тук има А-дерма, Биодерма, Веледа, Себамед.


“Experience is the name every one gives to their mistakes.” Oscar Wilde
Ултра, мое скромно мнение - А-Дерма е в пъти по-добре от Мустела.
С какво чистиш обривите? Докато не започнах да ги мия както мия моето лице (със нежно сапунче и обилно изплакване под течашта вода) нашите обриви и гадни пъпки стояха до 8ми месец.

Пък Ники заспа гладен :( От сутринта е на мляко, изведох го да взема храната от кухнята и той заспа. Преместих го от количката в леглото и очаквах в 13 да се събуди. Но още спи. Сега какво да му дам да яде - следобедна закуска или обяда?

Как може да заспи гладен?
[/url][/url]
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
тия естонци ще ме побъркат. няма да забравя как на 17 градуса бяха навлекли децата с шапки, шалове и космонавти.

а тва с алергията.. ми като знае педиатърът, че тва прави алергия, що го предписва? фъстъци????

купи А-Дерма. по-добро е от Мустела. Бърди, гледам, все А-Дерма предписва.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Ултра, аз мажа с крем на Нахткерцен за подобни зачервявания, мисля че може да го вземеш, ако се продава там. Идеята за овчата кожа някак не мога да възприема в жегата. По другите въпроси, които дискутирате гледам да не залитам в крайности.Те са също толкова вредни като непредпазването на детето.
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
lidia, ааа - за месото се въздръж, разбира се. то не е и ко зна ко, нито пък е намираемо.
то и аз сега давам основно кравешки млечни продукти (или поне се надявам, че са такива), но навремето захраних първо с козе сирене, после с овче. мляко прясно от тези жувотни не сме пили. млякото беше само ХА, после постепенно адапте.

козе сирене купувах на Лакрима.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    ultra

  • Анна Зашева
  • *
  • 7291
За Симеон също ползвах А-Дерма, но за тялото. За лицето не знам какво да взема, ще чета да видя кой продукт. Иначе почиствам лицето само с физиологичен разтвор и памук, но не се вманиачавам особено.
а тва с алергията.. ми като знае педиатърът, че тва прави алергия, що го предписва? фъстъци????
не го предписват, от родилното казват - купи витамин Д, татковците ходят до аптеката и им дават този, който е без рецепта. другият, по-пречистеният, е с рецепта и го изписват при алергия или ако си предварително информиран и си го поискаш.
« Последна редакция: Юни 02, 2011, 14:57:53 pm от ultra »


“Experience is the name every one gives to their mistakes.” Oscar Wilde
*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Това с овчата кожа ми е някак не реално...и с очите си да го видя, няма да повярвам.
На 17 градуса с космонавт, шапка и шал, ужас  :lol: Ние тогава гоним късите ръкави.

Meme както казах, за мен нито помага нито вреди. Дали ще го решиш с четка или гребен е все тая...По принцип говорим за сол във вода или да го търкаш със сол. Не вана с морска сол. Аз зимата слагам морска сол в легенче и гореща вода за крачетата, но да я кисна в осолена вана всеки път, не ми се нрави. Хилядите, дето не си къпат децата с подсолена вода, също нямат кожни проблеми. Спа е нещо съвсем различно, тип кожа, дадена процедура...не се отразяват еднакво на всеки човек...едно дете според мен няма нужда ежедневно от подобни процедури...както и да е, солете си водата...аз предпочитам да ходя на море  :)

jam  ще го потърся сиренето.
« Последна редакция: Юни 02, 2011, 15:02:05 pm от lidia »
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
*
А-дерма екзомега, става и за лице.
*
ултра, и в Немско много ги ползват тези кожи. Аз не мога да си представя, че през лятото не им е горещо на децата в това чудо. Иначе се продават специални шампоани за пране.
Другото, което ми е смешно при естонците (финландците също го правят) - имат си обувки за в офиса. Чудех се защо едно момиче всеки ден с едни и същи обувки го виждам. Като се замислих, със сигурност е свързано с климата им. Но пак ми е странно.

*

    ultra

  • Анна Зашева
  • *
  • 7291
Всъщност тук предпочитат да ходят боси :) Бях писала преди няколо седмици - като влязат в офиса се събуват - някои ходят само по чорапи, други боси, трети с чехли, четвърти имат по няколко чифта и си ги сменят според дрехите. Румен все се оплаква от една колежка до него, която си държи под бюрото 5 чифта обувки :lol:
Обичат и по центъра да ходят боси - още не се беше стопил съвсем снега като почнаха. Много са смешни - боси крака, обаче със шапка и шал :lol:


“Experience is the name every one gives to their mistakes.” Oscar Wilde
*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Обичат и по центъра да ходят боси - още не се беше стопил съвсем снега като почнаха. Много са смешни - боси крака, обаче със шапка и шал :lol:
При мен нещата седят точно обратното. Шапка и шал никога, бос също  :) не трябва да ходя там със сигурност ще хвана пневмония  :)
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
*

    Lisko

  • *
  • 5448
  • Липсваш ми Бари:)

Пък Ники заспа гладен :( От сутринта е на мляко, изведох го да взема храната от кухнята и той заспа. Преместих го от количката в леглото и очаквах в 13 да се събуди. Но още спи. Сега какво да му дам да яде - следобедна закуска или обяда?

Как може да заспи гладен?

:)Може Вени, може:)
Напоследък доста често и моите деца заспиват гладни ама защото майка им закъснява с обяда:) Не се гордея с това де:) Като станат, зависи колко са спали, защото обикновено спят по-малко отколкото ако са заспали сити преценявам кое да им дам. Ако наближава време за закуската им давам нея.
Ани, аз съм ползвала и А-дерма и Биодерма. И двете фирми са добри. Сега съм с А-дерма педиатрик кремче за лице, защото Коцето също има по бузките пъпки, но не зная от какво са точно, вече са му добре де.Предписа ни го личната, а биодерма ми го беше предписала кожната за Тошко като направи дерматит, но тогава мажех с елоком също. Сега го къпя Коцето с А-дерма душ гел и мажа бузките само с кремчето, тялото със Себа мед. Противник съм на сапуните затова предпочитам шампоанчетата, а и кожната също ми беше казала да купя на Биодерма душ гела. От серията Atoderm гел за измиване, голям е и дълго време го ползвах - 500 мл. Която и от двете марки да вземеш ще ти свърши работа. Кремчето на А-дерма което ползвам се казва Dermalibour - от синята серия.
http://apteka.framar.bg/30009735/%D0%B0-%D0%B4%D0%B5%D1%80%D0%BC%D0%B0-%D0%B4%D0%B5%D1%80%D0%BC%D0%B0%D0%BB%D0%B8%D0%B1%D1%83%D1%80-%D0%BA%D1%80%D0%B5%D0%BC-50-%D0%BC%D0%BB

а това е измиващия гел
http://apteka.framar.bg/30062139/%D0%B0-%D0%B4%D0%B5%D1%80%D0%BC%D0%B0-%D0%BF%D0%BE%D1%87%D0%B8%D1%81%D1%82%D0%B2%D0%B0%D1%89-%D0%B3%D0%B5%D0%BB-250-%D0%BC%D0%BB-
*

    ultra

  • Анна Зашева
  • *
  • 7291
Много благодаря за инфото! И аз към същото кремче се насочих :)


“Experience is the name every one gives to their mistakes.” Oscar Wilde
Блу, мъжът ми си има обувки за офиса. Идваш с едни, сменяш ги в офиса с нещо по-проветриво и меко (мокасини). Аз трудно издържам цял ден с едни обувки. Заболяват ме възглавничките, ставам нервна и съм мнооого лоша. Знаеш ли как искам да ходя с тънки токчета, ама имам усещането, че ще се пребия по улиците. Шапка свалям на всички хукнали на високи точета.
Затова описанието на Ултра ми звучи мнооого яко.

Днес Ники гони едно момиченце в парка да го гушне, а то бягаше. По някое време спря, позволи му да я пипне и пак отпраши. А нашия гледаше много тъпо :lol:
[/url][/url]
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
днес пък, преминавайки покрай едно момче на 7-8 годинки на колело, моят син го попита "Как се казваш", а онова изскърца през зъби - "Ще те пребия!".

не постъпих никак педагогично, признавам.

и съм ужасно подтисната за кой ли път относно бъдещето на децата ни, бъдещето на страната и прочие. страх ме е и не искам детето ми да живее сред тия лайна, дето виждам, че плуват навсякъде.

(таман днес четох в един английски вестник припомняха стара история как две 10-годишни момчета отвличат, измъчват жестоко и умъртвяват 2-годишно съседче. нас това ни чака, явно - със съответното закъснение във времето)
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    Raissa777

  • *****
  • 1672
  • Засадиш ли горчиви плодове-няма да береш сладки.
 :) Да Лидия, аз точно за това попитах за агнешко...защото ми изплува някакъв спомен че съм чела нещо, но като цяло паметта ми след раждането е много много зле  :? Направо не знам как ще си взимам държавните...

А това за бъдещето...не знам защо са такива децата сега... Едно детенце на съседка спря да излиза да играе в комплекса, защото много му се подигравали че е пълен. Което е глупост, но все пак още от сега детето е подтиснато и го е срам. Аз нямам спомен на 7-8 години да съм се замисляла колко кг тежа, как изглеждам или какви дрехи нося...А сега слушам разговори от рода на " ти знаеш ли нашия апартамент колко струва? знаеш ли тук колко струват апартаментите? а знаеш ли баща ми каква кола си купи? на мен ми дават по 20 лв на ден..."

Момичета да ви питам...на моя позната детето, 11 год., от няколко месеца има тъмни петна по кожата. Лекарите нямат обяснение, може би от басейна нещо...( ходи на плуване момиченцето ). Сега са отишли в някаква голяма специализирана болница ( забравих името ) и са казали - задължително биопсия. Утре ще я правят...
Мята позната е в тотален шок.
Виждали ли сте/чували за подобно нещо ?
Тя се страхува да не е рак...Аз за толкова малко дете с рак не бях чувала, но набързо ми разказаха няколко ужасяващи истории  :(
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
какви тъмни петна, по-конкретно? опиши ги...
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    Raissa777

  • *****
  • 1672
  • Засадиш ли горчиви плодове-няма да береш сладки.
Като старчески или като последствие от бременост...но не баш. В смисъл старческите изглеждат някак по-поърхностни, а тези все едно кожата е оцветена по-дълбоко...
Не знам...все ено витилиго, но в тъмен вариант .