0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Браво Парси, надявай се и вярвах точно такива да са новините!
Аз още се пошматквам, а трябваше вече да съм отишла на преглед.
Иначе съм чувала, че се ходи 6 месеца след преустановяване на кърменето.

Мими, честито за градината, много се радвам!
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
Момичета, пак да питам дали знаете къде в София има реални, не виртуални бебешки оказиони- много съм на зор с помпата за кърма Медела Мини.

Виж в Пакостник в Овча Купел, Пигис Хауса и Бейби Мола.
[/url][/url]
*
Забравих да ви пиша:
В събота от Лидл купих игра като тази:
http://www.mytoys.de/Ravensburger-Mitbringspiel-Winnie-the-Pooh-memory/Memory-Ged%C3%A4chtnisspiele/Kinderspiele/KID/de-mt.gp.ca02.01.05/1980005
Цената беше 5лв. Разликата е, че е на Клементони и фона на картинките е бял.
Малките много я харесаха, естествено съм им измислила друга игра, а не стандартното мемори, че са малки за него още.
мишанта, ходих на УЗ и преглед при мамолог на годишните прегледи в офиса, които се паднаха няколко дни, след като спрях да кърмя. Питах има ли смисъл да влизам на преглед толкова рано, човекът каза, че има. След това потвърди, че най-добре да отида отново след 6 месеца, но аз съм с фамилна обремененост и това при мен е задължително така или иначе.
Мненията, които изразявам в този форум, са мои лични мнения, без претенции да бъдат единствената и неоспорима истина. Понякога си позволявам да цитирам и други хора, което специално упоменавам.

*
преглед на гърдите - най-добре при специалист, който освен мануален преглед, прави и ултразвуково изследване. за рентген - след 40 г. или при наличие на фамилна обремененост.
Абсолютно точно казано. :)
И много важно! Не разчитайте лекар да ви предупреди за вредата от рентгена - аз имам 3 (три) мамографии, преди да навърша 30 г. А, че не е било необходимо (и много вредно) да ме облъчват, разбрах едва след като посетих един известен мамолог в София (забравих му името, отдавна беше). Злощастният ми опит, естествено, е с бургаски лекари.
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
аз съм с фамилна обремененост (майка) плюс над 40 г., така че редувам на 6 месеца УЗ и мамография (рентген).
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
jam, може ли да ми препоръчаш твоя мамолог. От няколко месеца разпитвам за специалист. Аз съм с фамилна обремененост - баба и 3 операции на фиброаденом. От почти 1 година (малко след като забременях) не съм ходила на преглед. Близо 8 години посещавах моя мамолог на 6мес., но ми се иска да го сменя.
*
Мими26, ние имаме този вариант на мемори карти http://www.mytoys.de/ministeps-ministeps-Bauernhof-Memory/Memory-Ged%C3%A4chtnisspiele/Kinderspiele/KID/de-mt.gp.ca02.01.05/1471472
Дават ги 30 месеца +. Горе долу от тогава играем с Алекс, първоначално с 6, после с 8 карти. Сега вече ползваме целия комплект от 24 карти. Даже вече се е научила на малки мошенгийки с цел лесна печалба. :lol:

Мише, другата седмица мисля да ходя в Св. Петка (в 20 ДКЦ)на мамолог. Ще проуча нещата как стоят и ще ти звънна.
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Meme, нямам конкретен лекар и не мога да ти препоръчам. ходя там, където ме пратят от частния фонд, в който сме осигурени служебно.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Джам, а защо и мамографии?И подкрепяйки Елфи да кажа че този мамолог ми каза същото.Много било вредно да се правят графии,защото пък предизвиквали някакъв индуциран рак,ако не бъркам определението и че на запад били изхвърлили тези апарати още преди години.Мисълта ми е то нали се вижда на хубав ехограф,защо трябва да се прави и снимка?

*
Туци, и аз подкрепям Жбрул (с голеемия си опит :wink:) - не й се притеснявай, тя ако е гладна, бързо ще разбереш (и, вероятно, съседите 2 етажа под и над вас). Аз много го мислех нашия бръмбар, ма нА: ял е, та се е опрасил чак, 4600 е станал и е 57 см! Сега мисля да му организирам фотосесия в кухненските ми тави, с ябълка. На кого ли се е метнал такъв ящен? Според тати му - на епруветката, щото ние не сме :-)

Сами, не ще биберон и тъй-то! Твърде бързо устаноявяа, че ядене не пуска, и още повече се вбесява. Иначе обмислям да му го вържа с ластици за ушите, да стои като тапа :-)

Жбрулиии, да, вЕрно, и преобличането съм го пробвала. Засега не смея обаче да сменям храната, да не би пък това да го стресира още повече (не съм загрижена чак толкоз за неговото психично здраве, ами за своето). Сега сме на ХИП Комбиотик, имам приготвен Аптамил, но все не смея да опитам. Какво ли ще стане... Абе ясно е, че ше го израстне, ама аз дали ще... аз съм си съсел голям по природа и хич не ме бива със спането по 4 часа, и то на пресекулки...

Ултра, благодаря за белия шум! Днес го пробвах, почти успях да закуся!
*
Джам, а защо и мамографии?И подкрепяйки Елфи да кажа че този мамолог ми каза същото.Много било вредно да се правят графии,защото пък предизвиквали някакъв индуциран рак,ако не бъркам определението и че на запад били изхвърлили тези апарати още преди години.Мисълта ми е то нали се вижда на хубав ехограф,защо трябва да се прави и снимка?

Малко съм изненадана от това твърдение за мамографиите. В Щатите миналата година публикуваха препоръки за ограничение на честотата на мамографиите, освен при жени с наследствена обремененост и индивидуални рискови фактори. Полемиката беше много бурна и се въртеше около това дали да са по веднъж годишно или през година, дали да се почнат от 40 или 50 години нататък, но изобщо не се обсъждаше вредата от рентгена, само ползата и цената за пациентката и здравната система.

И аз имах съмнения за проблем преди няколко години. След мануален преглед, ме пратиха на биопсия, а оттам на мамография. Изобщо не ме гледаха на ултразвук.
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
аз съм чувала от мамолог, че мамографии се препоръчват за жени над 40 г. - за оптимизиране на коефициента риск/полза.
съвременните рентгени не облъчват драматично.
а ултразвукът не може да покаже всичко, нито с такава точност. ако можеше - нямаше да ви правят рентгенова снимка на тръбите, а щяха само на УЗ да ви гледат...

апаратите, на които съм се снимала последно, бяха определено нови и произведени на запад. не вярвам да са ги изхвърлили.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
И аз най-накрая се наканих за първи път да си прегледам гърдите.
Бяха ми казали, че е добре 6 месеца след спиране на кърменето и отидох според този срок. Прегледът беше мануален и на УЗ. За в бъдеще ми казаха, че е добре на 40 да се направи една снимка, ако евентуален проблем не го наложи преди това.

Парси, радвам се за хубавите новини!
*

    Nina

  • *****
  • 2643
  • Понякога седя и мисля, понякога само седя...
Виждам, че сте се заговорили за преглед на гърди.
Много е важно, знаете си. По стечение на обстоятелствата около мен напоследък все повече се говори за това. Лекар и мед. сестра в Онкологията са споделили, че злокачествените и доброкачествени заболявания на гърдата са като епидемия. Много жени, много - и млади, и по-възрастни напоследък заболяват. Пълно е.
Много неприятно.
Другите профилактики също са много важни.


*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Честит Празник прекрасни, наши деца!
Бъдете здрави и усмихнати,
нека ние възрастните бъдем толкова добри и всеотдайни,
за да бъде живота ви щастлив и спокоен!




БАЛОНЧЕ ХВЪРКОВАТО

Балонче хвърковато,
Червено като мак,
Приятелче крилато,
Защо побегна пак?
Във моята ръчица
Не ти ли бе добре?
Отскубна се и литна
Към синьото небе.

Припев:
Ти жеравите гониш,
Видя ли, че познах?
Но твоето местенце
Не е, братле, при тях.
С балончета играят
Послушните деца,
А птиците желаят
Мушици и зрънца.

Балонче хвърковато,
Аз каня те с поклон:
Ела да си играем
На нашия балкон!
Балонче хвърковато,
Червено като мак,


Ще чакам цяло лято
При мен да дойдеш пак.
Ветрецът ще ти каже
Къде живея аз,
Без дъх да стигнеш даже,
Ела си пак при нас.


 :wave:
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*
Честит празник на всички дечица!
Да бъдат здрави, игриви, усмихнати!
*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Ето го и един от най-хубавите празници. Да почетем нашите най-мили създания, да им покажем любовта си и да им направим деня незабравим. По принцип всеки ден в който сме заедно е празник, но нека този да е още по специален.
Слънчев и усмихнат ден на всички.  :)
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
*

    Raissa777

  • *****
  • 1672
  • Засадиш ли горчиви плодове-няма да береш сладки.
 :D Честит празник на всички малки и големи деца !
Времето е прекрасно  :)
*
Честит празник на всички малки и по-големи дечица, много усмивки и подаръци им желая. Весело изкарване.