0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    saraapl

  • *****
  • 2009
  • Нашата мечта... Обичаме те много
Здравейте..Пожелавам ви една седмица изпълнена с много положителна енергия..Аз съм леко притеснена-на 03.06 официално съм на работа но поне имам 75 дни отпуска..Дано няма проблем и ми я дадат.. Както и да е-мисля че ще се оправят нещата..Лек ден от нас-страхотно е времето и отиваме на разходка :)
« Последна редакция: Май 30, 2011, 11:44:56 am от saraapl »
*
Здравейте и от мен!

Сара, стискам палци :)

Успешна седмица на всички!


*

    ultra

  • Анна Зашева
  • *
  • 7291
Момичета, имате ли идея какво може да става с един адски неспокоен бебчо на 1 месец? От вчера е в ужасно състояние - само се върти, плаче постоянно, независимо дали го гушкаш или не. ........
И ние сме в отбора :D
Благодаря за всички съвети за Мони от предишната тема. Пробвам да прилагам някои от тях. Да се оплача - бяхме тази сутрин в спешното - Симеон си е пукнал ключицата и  сега 10 дена ще е с превръзка. В момента съм с двамата вкъщи, и двамата мрънкат, а навън вали :lol:
Пукването стана много глупаво - търкаляше се с една зорбинг топка, изпадна от дупката й и топката затисна ръката му, въпреки че бях плътно до него. За щастие, вече не го боли много, само му е трудно да се облича и съблича и предпочита да върши всички дейности с лявата ръка.


“Experience is the name every one gives to their mistakes.” Oscar Wilde
Спокойна, здрава и слънчева седмица!
Ултра, дано бързо му мине на Мони и физическото, и душевното неразположение!
Сара, стиснати палци да ти дадат отпуската и да се погледате още с бебо!
Момичета, много спешно ми трябва за близки електрическа помпа за кърма Медела Мини втора ръка. Имате ли идея освен от Продавалник, откъде мога да намеря- някакви идеи за реални бебешки оказиони?

Нощта е най-тъмна преди зазоряване.
*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Весела, здрава и усмихната седмица и от нас. моята Моника се прибра ревлива снощи, много и било мъчно за мене, заспа с рев, стана с рев и рева 20 минути в градината, докато най-накрая не реши, че се е наревала и не ме остави да тръгна на работа. Пристигнах в 9:00. Подобаващ старт на седмицата  :lol:. Следобяд ще имаме дълъг разговор, да видим само това, че 2 дни я е нямало ли е проблема, засега това твърди.
Много и е мъчно и не ме е въждала 3 месеца... :lol: Дано и е забавно днес и се разходят на чист въздух. А глаголните времена и времето, ще ги коригираме по-нататък...
Миналата седмица я хванах да гледа филмче по дискавъри за планетите и слънчевата система. Чудя се, аз ли си сбърках детето, защото аз релаксирам с дискавъри или тази лудост е генетична  :lol: Последва около час обяснение защо като казват земя и дават топка, как са я снимали и т.н. Май много не и го побра акъла, ама поне кимаше разбираемо с глава,докато търкаляйки топчета се опитвах да обясня кое на къде се върти и какво се случва  :lol: .

ultra оздравявайте бързо.
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
*

    ultra

  • Анна Зашева
  • *
  • 7291
забравих да напиша един трик, който ползваме всяка вечер за заспиване - даже и на нас помага:
White noise
имам на телефона запис на 30-минутен шум и го използвам регулярно, когато мрънкането е безпричинно.
същият ефект имат сешоар или прахосмукачка, но харчат ток и усилия :wink:


“Experience is the name every one gives to their mistakes.” Oscar Wilde
*
Здрава и слънчева седмица!

Здрава и слънчева седмица!
Ние вчера правихме прощъпулник. Ники хвана медицинско чукче и пари (заедно), мишка за IT и портфейл (борсов посредник):)
Нещо тия дни са ме подгонили майчини тревоги-безумици за характера на Ники, та ще изкачакм да ми мине периода, че иначе много глупости рискувам да напиша :oops:
[/url][/url]
*
Ох,Жаси,не бързай със заключенията за характера.Само до навършване на 2г. се нагледах на 1000 промени в характера.А колко още ще има...

*
Хубава седмица и от мен.
Утре ще има тържество в градината,госпожица Борислава,ще бъде Червената Шапчица,много е развълнувана,с баща и се убихме да играем вълка и ловеца през последната седмица.Познайте,кой е вълка - мама  :D.
*
Ох, аз пък от няколко дена, съм ожалила нероден Петко.  Настръхвам при мисълта, че след няколко години Алекс ще порасне и ще поиска да учи някъде навън и ще се махне от нас. Мисля следващите 10 години това да си го втълпявам в главата, че е един много вероятен вариант.
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Ох, аз пък от няколко дена, съм ожалила нероден Петко.  Настръхвам при мисълта, че след няколко години Алекс ще порасне и ще поиска да учи някъде навън и ще се махне от нас. Мисля следващите 10 години това да си го втълпявам в главата, че е един много вероятен вариант.

 :lol: :lol: :lol:

а смятай, като го отмъкне някоя кучка.... :)
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Ох, аз пък от няколко дена, съм ожалила нероден Петко.  Настръхвам при мисълта, че след няколко години Алекс ще порасне и ще поиска да учи някъде навън и ще се махне от нас. Мисля следващите 10 години това да си го втълпявам в главата, че е един много вероятен вариант.

 :lol: :lol: :lol:

а смятай, като го отмъкне някоя кучка.... :)

:lol: Хаха, Мари, пращай го насам, ще го контролираме  :wink:
Джам, каквато и кучка да ги грабне, майка им (аз) съм по-голяма  :lol:
Ние се прибрахме след голямо обикаляне. Няколко гостита направихме, комари ни хапаха, кърлежи вадих - пълен купон отвсякъде.
Днес в яслата дадоха торбички с лакомства за децата за първи юни - ами от цялата торба само едни солети има за тях, добре че съм заредена с пакетчета в къщи, та скришно изкарах всичко шоколадово и желирано и им напълних торбичките с пакетчета солети. А имаше деца отваряха да ядат веднага...
*
Ох, аз пък от няколко дена, съм ожалила нероден Петко.  Настръхвам при мисълта, че след няколко години Алекс ще порасне и ще поиска да учи някъде навън и ще се махне от нас. Мисля следващите 10 години това да си го втълпявам в главата, че е един много вероятен вариант.

 :lol: :lol: :lol:

а смятай, като го отмъкне някоя кучка.... :)


Хи хи хи :)


Ох, аз пък от няколко дена, съм ожалила нероден Петко.  Настръхвам при мисълта, че след няколко години Алекс ще порасне и ще поиска да учи някъде навън и ще се махне от нас. Мисля следващите 10 години това да си го втълпявам в главата, че е един много вероятен вариант.

 :lol: :lol: :lol:

а смятай, като го отмъкне някоя кучка.... :)



 :lol: :lol: :lol: :lol: Няма бе, ние ще бъдем свекърви за пример :lol:

Аз пък да питам нещо друго. До каква възраст се приемаше за нормално детето да не се е изправило на крачета и да не опитва да ходи? Не питам за Ники - той търчи като електрон. По-скоро съм притеснена за детето на една причтелка, което е колкото нас и няма никакви мераци да стъпва на крачета. Днес детенцето гледаше Ники как ходи и се разпищя, явно искаше и тя. Обаче като опитах да я поставя да стъпи и не може - никаква координация на крачка и стъпала, ама никаква. в смисъл, майката е против да я учи да ходи, а я е оставила да се развива от самичка. И понеже тя се е увлякла по бейби лед уининга като захранване, пък се оказва сега, че детето не могат да го нахранят и се опитах да намекна, че трябва да й се покаже как да се изправи на крачета и че не трябва да се изпада в крайности. Майката (а тя ми е приятелка) ме контрира с някъв филм, в който се обяснявало, че бебетата в Монголия, Африка и Япония се развиват също толкова добре като бебетата в САЩ, на които са осигурени проходилки, които родителите им ги учат да ходят като ги държат и така.
Та аз се зачудих до кога се приема за нормално бебето да не се изправя на крачета, да не лази, абе нищо освен влачене на дупенце? Върти ми се нещо 18 месеца...
[/url][/url]
*
Мдаа,и на мен ми се върти 18м.

И все пак ми се струва странна тази липса на активност. ПОгледнах за червени флагчета - даже пише 14-20 месеца.
[/url][/url]
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
изправянето на крачета не се учи от майката, а става спонтанно. тия неща не стават с уроци.
18 месеца е крайна възраст за прохождане, не за изправяне на крака. на колко месеца е детето?
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
напомнете ми по-късно, като ми остане време, да ви разкажа за "кучката" :) дълго е, но е смешно.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

изправянето на крачета не се учи от майката, а става спонтанно. тия неща не стават с уроци.
18 месеца е крайна възраст за прохождане, не за изправяне на крака. на колко месеца е детето?

Година и един месец почти. С два дни разлика са с Ники. От началото вървеше по-дебеличка, но сега се урегулираха килограмите и височината и сега е малко по-тежка от Ники. Преди си мислих, че й тежат килцата, обаче не е баш така. Тя се изправи от легнало положение към седеж преди месец и половина. Затова малко навързвам нещата и си мисля, че това залитане към естествено развитие и "остави го детето, не му се вглеждай" може и да изиграе много лоша роля.

Ама може и аз да си въобразявам, просто напоследък много се наплаших от всички "естественички" и "филмчета".
[/url][/url]