0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    saraapl

  • *****
  • 2009
  • Нашата мечта... Обичаме те много
Здравейте..Пожелавам ви една седмица изпълнена с много положителна енергия..Аз съм леко притеснена-на 03.06 официално съм на работа но поне имам 75 дни отпуска..Дано няма проблем и ми я дадат.. Както и да е-мисля че ще се оправят нещата..Лек ден от нас-страхотно е времето и отиваме на разходка :)
« Последна редакция: Май 30, 2011, 11:44:56 am от saraapl »
*
Здравейте и от мен!

Сара, стискам палци :)

Успешна седмица на всички!


*

    ultra

  • Анна Зашева
  • *
  • 7291
Момичета, имате ли идея какво може да става с един адски неспокоен бебчо на 1 месец? От вчера е в ужасно състояние - само се върти, плаче постоянно, независимо дали го гушкаш или не. ........
И ние сме в отбора :D
Благодаря за всички съвети за Мони от предишната тема. Пробвам да прилагам някои от тях. Да се оплача - бяхме тази сутрин в спешното - Симеон си е пукнал ключицата и  сега 10 дена ще е с превръзка. В момента съм с двамата вкъщи, и двамата мрънкат, а навън вали :lol:
Пукването стана много глупаво - търкаляше се с една зорбинг топка, изпадна от дупката й и топката затисна ръката му, въпреки че бях плътно до него. За щастие, вече не го боли много, само му е трудно да се облича и съблича и предпочита да върши всички дейности с лявата ръка.


“Experience is the name every one gives to their mistakes.” Oscar Wilde
Спокойна, здрава и слънчева седмица!
Ултра, дано бързо му мине на Мони и физическото, и душевното неразположение!
Сара, стиснати палци да ти дадат отпуската и да се погледате още с бебо!
Момичета, много спешно ми трябва за близки електрическа помпа за кърма Медела Мини втора ръка. Имате ли идея освен от Продавалник, откъде мога да намеря- някакви идеи за реални бебешки оказиони?

Нощта е най-тъмна преди зазоряване.
*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Весела, здрава и усмихната седмица и от нас. моята Моника се прибра ревлива снощи, много и било мъчно за мене, заспа с рев, стана с рев и рева 20 минути в градината, докато най-накрая не реши, че се е наревала и не ме остави да тръгна на работа. Пристигнах в 9:00. Подобаващ старт на седмицата  :lol:. Следобяд ще имаме дълъг разговор, да видим само това, че 2 дни я е нямало ли е проблема, засега това твърди.
Много и е мъчно и не ме е въждала 3 месеца... :lol: Дано и е забавно днес и се разходят на чист въздух. А глаголните времена и времето, ще ги коригираме по-нататък...
Миналата седмица я хванах да гледа филмче по дискавъри за планетите и слънчевата система. Чудя се, аз ли си сбърках детето, защото аз релаксирам с дискавъри или тази лудост е генетична  :lol: Последва около час обяснение защо като казват земя и дават топка, как са я снимали и т.н. Май много не и го побра акъла, ама поне кимаше разбираемо с глава,докато търкаляйки топчета се опитвах да обясня кое на къде се върти и какво се случва  :lol: .

ultra оздравявайте бързо.
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
*

    ultra

  • Анна Зашева
  • *
  • 7291
забравих да напиша един трик, който ползваме всяка вечер за заспиване - даже и на нас помага:
White noise
имам на телефона запис на 30-минутен шум и го използвам регулярно, когато мрънкането е безпричинно.
същият ефект имат сешоар или прахосмукачка, но харчат ток и усилия :wink:


“Experience is the name every one gives to their mistakes.” Oscar Wilde
*
Здрава и слънчева седмица!

Здрава и слънчева седмица!
Ние вчера правихме прощъпулник. Ники хвана медицинско чукче и пари (заедно), мишка за IT и портфейл (борсов посредник):)
Нещо тия дни са ме подгонили майчини тревоги-безумици за характера на Ники, та ще изкачакм да ми мине периода, че иначе много глупости рискувам да напиша :oops:
[/url][/url]
*
Ох,Жаси,не бързай със заключенията за характера.Само до навършване на 2г. се нагледах на 1000 промени в характера.А колко още ще има...

*
Хубава седмица и от мен.
Утре ще има тържество в градината,госпожица Борислава,ще бъде Червената Шапчица,много е развълнувана,с баща и се убихме да играем вълка и ловеца през последната седмица.Познайте,кой е вълка - мама  :D.
*
Ох, аз пък от няколко дена, съм ожалила нероден Петко.  Настръхвам при мисълта, че след няколко години Алекс ще порасне и ще поиска да учи някъде навън и ще се махне от нас. Мисля следващите 10 години това да си го втълпявам в главата, че е един много вероятен вариант.
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Ох, аз пък от няколко дена, съм ожалила нероден Петко.  Настръхвам при мисълта, че след няколко години Алекс ще порасне и ще поиска да учи някъде навън и ще се махне от нас. Мисля следващите 10 години това да си го втълпявам в главата, че е един много вероятен вариант.

 :lol: :lol: :lol:

а смятай, като го отмъкне някоя кучка.... :)
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Ох, аз пък от няколко дена, съм ожалила нероден Петко.  Настръхвам при мисълта, че след няколко години Алекс ще порасне и ще поиска да учи някъде навън и ще се махне от нас. Мисля следващите 10 години това да си го втълпявам в главата, че е един много вероятен вариант.

 :lol: :lol: :lol:

а смятай, като го отмъкне някоя кучка.... :)

:lol: Хаха, Мари, пращай го насам, ще го контролираме  :wink:
Джам, каквато и кучка да ги грабне, майка им (аз) съм по-голяма  :lol:
Ние се прибрахме след голямо обикаляне. Няколко гостита направихме, комари ни хапаха, кърлежи вадих - пълен купон отвсякъде.
Днес в яслата дадоха торбички с лакомства за децата за първи юни - ами от цялата торба само едни солети има за тях, добре че съм заредена с пакетчета в къщи, та скришно изкарах всичко шоколадово и желирано и им напълних торбичките с пакетчета солети. А имаше деца отваряха да ядат веднага...
*
Ох, аз пък от няколко дена, съм ожалила нероден Петко.  Настръхвам при мисълта, че след няколко години Алекс ще порасне и ще поиска да учи някъде навън и ще се махне от нас. Мисля следващите 10 години това да си го втълпявам в главата, че е един много вероятен вариант.

 :lol: :lol: :lol:

а смятай, като го отмъкне някоя кучка.... :)


Хи хи хи :)


Ох, аз пък от няколко дена, съм ожалила нероден Петко.  Настръхвам при мисълта, че след няколко години Алекс ще порасне и ще поиска да учи някъде навън и ще се махне от нас. Мисля следващите 10 години това да си го втълпявам в главата, че е един много вероятен вариант.

 :lol: :lol: :lol:

а смятай, като го отмъкне някоя кучка.... :)



 :lol: :lol: :lol: :lol: Няма бе, ние ще бъдем свекърви за пример :lol:

Аз пък да питам нещо друго. До каква възраст се приемаше за нормално детето да не се е изправило на крачета и да не опитва да ходи? Не питам за Ники - той търчи като електрон. По-скоро съм притеснена за детето на една причтелка, което е колкото нас и няма никакви мераци да стъпва на крачета. Днес детенцето гледаше Ники как ходи и се разпищя, явно искаше и тя. Обаче като опитах да я поставя да стъпи и не може - никаква координация на крачка и стъпала, ама никаква. в смисъл, майката е против да я учи да ходи, а я е оставила да се развива от самичка. И понеже тя се е увлякла по бейби лед уининга като захранване, пък се оказва сега, че детето не могат да го нахранят и се опитах да намекна, че трябва да й се покаже как да се изправи на крачета и че не трябва да се изпада в крайности. Майката (а тя ми е приятелка) ме контрира с някъв филм, в който се обяснявало, че бебетата в Монголия, Африка и Япония се развиват също толкова добре като бебетата в САЩ, на които са осигурени проходилки, които родителите им ги учат да ходят като ги държат и така.
Та аз се зачудих до кога се приема за нормално бебето да не се изправя на крачета, да не лази, абе нищо освен влачене на дупенце? Върти ми се нещо 18 месеца...
[/url][/url]
*
Мдаа,и на мен ми се върти 18м.

И все пак ми се струва странна тази липса на активност. ПОгледнах за червени флагчета - даже пише 14-20 месеца.
[/url][/url]
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
изправянето на крачета не се учи от майката, а става спонтанно. тия неща не стават с уроци.
18 месеца е крайна възраст за прохождане, не за изправяне на крака. на колко месеца е детето?
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
напомнете ми по-късно, като ми остане време, да ви разкажа за "кучката" :) дълго е, но е смешно.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

изправянето на крачета не се учи от майката, а става спонтанно. тия неща не стават с уроци.
18 месеца е крайна възраст за прохождане, не за изправяне на крака. на колко месеца е детето?

Година и един месец почти. С два дни разлика са с Ники. От началото вървеше по-дебеличка, но сега се урегулираха килограмите и височината и сега е малко по-тежка от Ники. Преди си мислих, че й тежат килцата, обаче не е баш така. Тя се изправи от легнало положение към седеж преди месец и половина. Затова малко навързвам нещата и си мисля, че това залитане към естествено развитие и "остави го детето, не му се вглеждай" може и да изиграе много лоша роля.

Ама може и аз да си въобразявам, просто напоследък много се наплаших от всички "естественички" и "филмчета".
[/url][/url]
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Вени, в това отношение наистина всичко е естествено. сядане, изправяне, пълзене, ходене... не стават с учене (освен в случаите на неврологични проблеми, когато се правят специализирани рехабилитации, упражнения и раздвижване, с цел да се подобри мускулния тонус и да се подпомогне грубата моторика)
стават, когато детето е готово за това. не когато майка му реши, че е време да го научи. ако изостава от крайъгълните камъни - трябва да го заведе на специалист за преценка.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Да, разбирам това. Просто все се чудя, ако не покажеш на едно бебе, че може да си стъпи на краката как ще стане. Втрещи ме пълното отричане на понощ - майчина и на проходилка-за показване на това, че може да си стъпиш на стъпалцата.
Изчетох крайъгълните камъни - границите там са много големи, затова е рано да се прави някакво заключение.
Просто се зачудих на днешната ситуация, разбираш кое ме е учудило, нали? Не толкова не ходенето, а липсата на всякакво желание от двете страни за придвижване, различно от влаченето.
Когато Ники не ми се обърна до средата на третия месец му показах, че има такава опция и скоро го направи.
Показах му, че може да си стъпи на стъпалата и да има различне поглед на света и го направи.
За мен нещата опират и до показване, не само до готовност.
[/url][/url]
*

    Lisko

  • *
  • 5448
  • Липсваш ми Бари:)
Ох, аз пък от няколко дена, съм ожалила нероден Петко.  Настръхвам при мисълта, че след няколко години Алекс ще порасне и ще поиска да учи някъде навън и ще се махне от нас. Мисля следващите 10 години това да си го втълпявам в главата, че е един много вероятен вариант.
:):):)Мери, поне имаме време да свикнем с това:)

Аз да си призная ще направя каквото зависи от мен децата да не учат в България и да не живеят тук. После ако искат да се върнат:)
Ако пък баща им го извикат на работа но на сушата в друга държава, няма да се замисля дали да не се преместим. Лесно няма да ни е никак, но вече нямам никаква вяра и желание да вярвам, че нещата тук ще се подобрят.
И докато мен ме терзаят понякога подобни мисли, баща им мисли какво да направел, че да останели все така малки...много му харесват:)))))))))))))

Колко ли пъти ще си сменим и двамата мнението:))))))
*
Аз пък не мисля, че има нужда от показване. Смятам, че е инстинкт. Иначе на далечни познати детето на 2,5 г. още не беше проходило и те чак тогава се сетили да го заведат при специалист. Аз нямаше да чакам толкова.

джам, кажи историята!

мери, ако отворят университет при вас, може да навиеш Алекс там да стане студент.  :lol:

Лис, направете си още три. Имаш здрав гръб. Ще се справиш.  :wink:

*
jam, и аз чакам за историята.

Вени, аз съм проходила на 1г и 2-3 м., но за сметка на това съм плямпала като дърта свекърва   :lol:
*
jam, и аз чакам за историята.

Вени, аз съм проходила на 1г и 2-3 м., но за сметка на това съм плямпала като дърта свекърва   :lol:
В сегашно време "плямпам"  :lol: :lol: :lol:
*

    Lisko

  • *
  • 5448
  • Липсваш ми Бари:)

Лис, направете си още три. Имаш здрав гръб. Ще се справиш.  :wink:

Аз ще се справя ама за баща им не съм сигурна:)))))
Освен да го сменя за малко:)))))))))))))))по стара бабина рецепта:)))))))


...но за сметка на това съм плямпала като дърта свекърва   :lol:
Знаех си, че има някаква причина за плямпането ти и сега:))))))))))))
*
jam, и аз чакам за историята.

Вени, аз съм проходила на 1г и 2-3 м., но за сметка на това съм плямпала като дърта свекърва   :lol:
В сегашно време "плямпам"  :lol: :lol: :lol:
Просто исках да подчертая ранната възраст, на която съм овладяла тази си способност  :lol:
*
jam, и аз чакам за историята.

Вени, аз съм проходила на 1г и 2-3 м., но за сметка на това съм плямпала като дърта свекърва   :lol:
В сегашно време "плямпам"  :lol: :lol: :lol:
Просто исках да подчертая ранната възраст, на която съм овладяла тази си способност  :lol:
Като те познавам, сигурно майка ти е чувала гласове като бремена от корема си  :lol: щото мойта е чувала  :lol: Лисицата и тя да не се прави на скромна, че ще питам и нейната майка  :lol:
*

    Lisko

  • *
  • 5448
  • Липсваш ми Бари:)
Ааа Мими, добре, че мен не ме питаш дали чувам гласове:))))))
Хор имам в главата си:))))))))))))
*
Хаха, теб те знам и без да те питам  :lol:
 То, ако нямаш хор, незнам как ще издържиш на това твоето юркане  :bighug: Някой все пак трябва да ти прави компания
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Lisko, има вълшебни хапчета за целта - това предай на твоя мъж. трябва да ги изпиеш и да кажеш вълшебното заклинание "Хайде хапчета чудесни, никога да не порЕсна!" (да не го объркате, няма да работи иначе!)

та за кучката...

синчето е на 1 месец и го водим с татко му на профилактичен преглед при видния столичен бебешки ортопед д-р Драганов. влизаме в кабинета, Драганов вперва очи в мене и започва тирада, която продължи около 20 минути, по време на целия преглед и напълно игнорира присъствието на мъжа ми.

цитирам по памет опорни пунктове от лекторията:

"госпожа... на мъжките, 9 месеца в утробата не са им достатъчни, за да се развият... за тая цел са им нужни още около 30 години. ще има да си го отглеждате... затова, госпожа - ако някоя кучка се излъже и иска да ви го отмъкне от гнездото по-рано - давайте и не питайте, госпожа!!!"  :lol: :lol: :lol:

и още...

"мъжките, госпожа, не са като женските. женското... на 9 месеца си бие шамара на гъза, па проходи. а мъжкото ще го чакате до година и половина. ми после, госпожа! той е вече на 9 годинки, а връзването на обувките е една магия, която само мама умее...."  :lol: :lol: :lol:

"страхът на мъжките, госпожа, от доктора, се появява още при раждането. ето го - вижте как размахва ръце от страх (той проявяваше рефлекта на Моро, всъщност). и тоя страх, госпожа, ще им отмре някъде към 80-тата им година, като зависнат пред кабинетите на джипито."

оригиналният изказ на автора е запазен... смятайте, 5 години почти минаха оттогава, още го помня тоз.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
джам, то цяла лекция са ти изнесли.  :lol:

*
Запис в новата тема.
Момичета да ви питам - на нас днес ни падна пъпчето. Всъщност падна щипката и ми се струва че по скоро от обрабоката със спирта и съхненето на остатъка от пъпната връв се скъса по средата. Незнам точно как да го обясня - не остана рана, не кърви, стой по скоро като коричка. Утре по принцип ще ходя до педиатърката да нося на бебка акта за раждане и ще я питам, ама да ви питам и вас, че се чудя така ли става или трябва да се отвори рана. Другото което е освен със спирт при всяка смяна на памперса, трябва ли и пудра да слагам, че после пък трудно се почиства и се притеснявам да не стане някоя беля. Абе с тоя пъп направо голямо шоу е вкъщи.
Пожелавам ви една хубава и слънчева седмица.

 :lol: Джам, уникална лекция :lol:  Разбирам, че ти е харесал Драганов, така ли :lol: :lol: :lol:
[/url][/url]
*
Хахахх jam, той принципно си е прав докторът, макар и не в строго медицински аспект. Копнах си го на файлче този пост и искрено се смея и в момента  :lol:
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!

*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Бъдете здрави и усмихнати!Весела седмица!

Джам:lol:, винаги съм се чудела
как лекари могат да имат такъв хамалски изказ.
Напрао Чудомиров герой  :lol:...
Не оспорвам истинността на твърденията, те са безпорни!

Лисе, аз пък имам друго предложения към големия човек с моряшката шапка,
на другия рейс замини ти, той да остане с тях и ще има друго мнение по-всички въпроси!
Но като те познавам, ще предпочетеш да имаш 3ма юнги и помощник капитан
в негово лице и ще заминете дружно!

Мери, кога намери време да мислиш за след 10 години  :lol:

Вени, мишоците проходиха на 1г и 3 месеца, Митака со кротце со благо,
Калина като пършинг стана и полетя, а бяха пухкавелковци в този период!
Аз също смятам, че 18 месеца е пределния срок за прохождане и след тази възраст трябва да се потърси помощ!

Ултра, пиши как е Мони, бързо възстановяване и по-малко тревоги!
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
М да, за Драганов и бисерите му съм писала и аз. Но не помня вече какви ги беше дрънкал. Някой ден трябва да си прочета постовете назад, със сигурност ще ми е доста забавно  :)

Днес една майка на вратата се оплака на госпожата, че дъщеря и вчера се е прибрала с отекли очи и страхотен конюктивит, който забележете бил на алергична основа. Това го обясняваше, докато дъщеря и се намъкваше на вътре. Обърнах се и кротичко обясних, че няма проблем да изкара и детето ми нещо подобно, породено от факта, че контактуват заедно, по-голям проблем ми е да гледам родители, как заточват децата си да висят с 25 други цял ден и никой да не им обърне внимание, при положение, че се чувстват особено не добре....това ми прави ужасно лошо впечатление и ме кара аз да се чувствам особено недобре...
Отсреща започна една дискусия, особено ожесточена, с цел да ме убеди, че детето е с алергия. Опитах се да обясня, че аз съм със слънчева алергия и при поход в планината очите ми се зачервяват ужасно, но това с конюктивит не бих сбъркала. в крайна сметка погледнах малките насълзени очи и просто тръгнах с крива усмивка, като за н-ти път повторих, че проблеме не е моето дете и това, че се притеснявам дали ще я зарази. Проблем са другите две насълзени очички. С две думи, дано ме разбра...въпреки, че дълбоко се съмнявам...

Може би майката е направила консултация и просто не иска да говори за това. Познавам и такива хора.  :)
« Последна редакция: Май 31, 2011, 10:22:32 am от lidia »
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
jasmin_veni, относно детенцето, за което разказваш, мен лично би ме притеснил факта, че детето няма желание да го прави повече от всичко останало. Моята дъщеря седна късно -на 9 месеца, проходи също късно -на 1,5, но сигурно 6 месеца с майка ми и двете бяхме без кръст, защото я водихме за ръчички до припадък. Тя имаше желание, но й трябваше доста време, за да  се отпусне и да се почувства сигурна. И при нея нещата не следваха естествен ход. Тя се изправи от корем до право положение след като вече беше проходила. Аз бих посъветвала детето да се прегледа от невролог и от ортопед. Пак казвам, не е страшно, че на тази възраст още не ходи, но да няма желание да го прави и да не стъпва на крачета -ето това не изглежда естествено. Съгласна съм, че при стандартно развиващото се дете, не го учиш да сяда, да става, да ходи, но когато има и най-малко съмнение за проблем, трябва да се помага, да се стимулира всячески.
<br />[link=http:
Вени, 18 месеца е възрастта, след която се тревожим, ако детето не е проходило. Има страшно много информация по темата, тук е добре систематизирана http://www.cdc.gov/ncbddd/actearly/milestones/index.html. От казаното досега, се вижда, че детето е седнало на около 11 месеца, което е по-късно от обичайното, особено за момиченцата, но не е фатално. Бих подновила темата с приятелката ти след няколко месеца, сега си казала, каквото мислиш, но все пак тя решава. Моят син проходи на 18м, много ми беше тревожно, но сега играе футбол в отбора на градината.

Ултра, бързо да се оправя Мони. И много сили на майка му, знам че си боец, ама знам че и сигурно никак не ти е лесно точно сега.

Здраве и радостна 1-юнска седмица на всички!
Даниел 07.06.06  Димана 05.10.07
*
Вени , да си кажа и аз, че нашия случай е почти същия. Моята дъщеря е на 1 г. и 7м. сега и все още не ходи сама, върви по 2м. и то в посока към мене. Иначе се водим за ръка и няма спирка. Като беше на 1 г. изобщо не искаше да си стъпи на краката. Тогава я заведох за пръв път на лекар - казаха, нищо й няма. Започнах да я развеждам за две ръце /по-скоро да я влача :wink:/, и започна да проявява интерес. На 1 г. и 3м. попаднахме на друг лекар, който също се чудеше какво и е, назначиха гимнастика. Правим гимнастика вече 2-3 м., от която се научи да лази /не го прави с желание и когато си иска/ и да се изправя като се държи някъде. В крайна сметка се оказа, че има някакво нарушение на периферните нерви, което според лекаря няма да бъде проблем. Не знам дали помогна гимнастиката или с времето се случват нещата. Та може би му няма нищо на детето, но няма лошо да се направи консултация с лекар.
*

    Raissa777

  • *****
  • 1672
  • Засадиш ли горчиви плодове-няма да береш сладки.
Дара започна чак сега да се върти лесно, на 7 месеца. Много пъти съм и "показвала" - не. Може би се дължи на факта, че изобщо не иска да стои легнала, пък камо ли по корем...не знам. Но пък почти се изправя от легнало в седнало. Ако има нещо много интересно - ще се вдигне. Иначе й трябва 1 пръст помощ. За седенето, седи седи и по някое време прилегне  :D

Когато бях на ортопед специално го разпитах за бънджи и проходилка. Каза, че няма проблем , не са "вредни" но няма да научат детето да ходи...по-скоро е в помощ на майката да си свърши нещо.
Но сега гледам Дара и едно приятелско детенце 1 м по-голямо.
Дара стои права, много стабилно, но изобщо не тръгва да прави крачки. ( ние имаме бъджи )
Другото детенце не стои толкова стабилно изправено, но като го хванеш полита напред...направо тича. ( те имат проходилка ).
Не си мислете, че искам скоро да проходи и я юркам, нищо подобно  :lol:
Просто наблюдения.

Много весело да изкарате утре ! И дано да е хубаво времето !
*
Ха ха ха, Джам, как си знаех, че кучката идва оттам ;) Приятели с момченце ми преразказваха тази му лекция на Драганов. Аз пък чух "женската" тирада. Беше не по-малко смешна :) Само че, беше насочена повече към бащата. И на моя мъж горкия му се обясни как той ще гледа жената на живота си, а после ще дойде някой мръсник и ще му я вземе, и ще я кара да пере и да готви и т.н. Хе хе хе :)

На Драганов принадлежат фразите "днешните баби детето трябва да ги вижда само на снимка", и "ако мили мои родители оставите детето в ръцете на бабите, от него човек няма да стане", и "може да ми доведете госпожицата след година да видим какво е останало от нея след вашето отглеждане" :)
« Последна редакция: Май 31, 2011, 10:24:53 am от Раши »


Хаххааа, Раши, уби ме :lol: Мисля, че ни трябва тема за бисери, останали във времето :lol:
sladko това имам предвид и аз. Не говоря за прохождане изобщо, детето дори не иска и не може да стъпи на крачета, камо ли да се изправи. И писъците вчера за мен бяха писъци на болка. Може би има все още силен мускулен тонус, не знам.
Няма повече да повдигам темата пред приятелката ми, достатъчно умна е за да чете из форумите. Просто се надявам някоя форумска мама да я светне, че може да потърси лекарско мнение, ей така, преди да са заминали за дълга ваканция. Дали самите крачета са здрави или не, от тази гледна точка.

Мен пък ме притенява всякака липса на нахалност от страна на Ники. Идват, взимат му играчките и той не протестира милия, седи и ги гледа :? Верно, че първо той ги открадва от някой, ама гледам повечето бебета си взимат чуждите играчки и после не дават да им ги вземеш обратно. Нашия е нещо прекалено ненахален, добричък един такъв.
[/url][/url]
Надин, мила, искрено ти съчувствам, дано по-скоро му премине киселата фаза  :wink: моят съвет е да пробваш пак да му дадеш биберон-залагалка. Аз въобще не мога да си представя живота без това чудо, въпреки че не всеки път го иска. Сукателният рефлекс е много силен при някои бебета, особено по-лакомите като нашите, и много ги успокоява. Нашият Сами някои път го плюе автоматично,ако е много възбуден, но в следващият момент като пробвам вече го налапва настървено и понякога само така се приспива. И аз отскоро се чудя това реване без присвиване на крачетата колики ли са, но май пак има нещо, защото се чуват газове отвреме на време. При нас, слава богу тези периоди са по-кратки, в най-тежки моменти включвам сешоара, а напоследък дрънкалките започват да му привличат вниманието. Носенето в такива моменти е ефективно само като самолет или на рамо, иначе е още по-сърдит..
Туци, третирането на пъпа продължава до зарастване на раната. Продължавай със спирта и пудрата докато няма никакъв секрет по памука и пъпчето е съвсем сухо.

Ние вчера ходихме на преглед при ортопед, но сме пропуснали тази лекция по "народна мъдрост", май трябва да повторим прегледа  :lol: и да се превърнем в кукувицата от рекламата на ДСК  :lol:
*
Искам да се похваля, че сме приети в детска градина. Сега трябва да разуча от кога ще почват новите групи, че трябва да създавам организация пак.
*
mimi26, а да ти е честито. То в днешно време приемането в детска градина си е направо все едно са те приели в харвард :lol:.
Момичета има ли сте моменти когато бебчето не иска да си изяде всичко. Ние днес вече две хранения едвам изяждаме по около 60-70мл., а от днес по принцип вече трябва да изяжда по 90мл. Сега ще видим как ще е на обяд, ама двете сутрешни направо бяха трагични. Вчера нищо и нямаше и си изяждаше всичко.

*
Усмихната седмица на всички!
Мими26 честито! Звучи толкова нелепо да се честитят подобни неща.
Tucy,аз нямам идея колко яде Ан-Мари като милилитри, но понякога суче повече, друг път по-малко. Мисля, че е нормално. Някои бебета са по-лакоми, други-не.
*

    Tamara

  • *****
  • 1662
  • Ако спориш с идиот, вероятно същото прави и той.
jasmin_veni при моето хлапе (малкото) имаше проблем. Имаше ясно изразен рахит и ни се наложи да ходим на гимнастики и доктори. Когато отидохме на невролог Ники още нямаше 6 месеца. Тя хвана детето и както го държеше го накара да си стъпи на краката. Той стъпи и имаше здрава опора. Аз се учудих защото с брат му не е било така. Беше както с детенцето на твоята приятелка. Лекарката каза, че това е рефлекс на децата. Ако не го поддържам обаче ще изчезне от само себе си някъде около 6 месец. После ако се правят упражнения детето може пак да го върне... другото вече не помня.
Голямото също имаше някакво рахитче, но той се роди февруари и цяло лято навън, почти не се забелязваха тревожни отклонения. Но при него след 8 месец, когато и да се опитвах да го поставя на крака, държейки го под мишниците, той си вдигаше крачетата право напред и стоеше така, докато не го пусна да седне. И да исках нищо не можех да направя.

Явно и при вашето приятелче майката не е знаела, че трябва да пази това. Или и аз не знам вече трябва ли. И нейното детенце, както и Марио е загубило този рефлекс и на теб ти се струва, че има нещо нередно.

Ако детето не е проходило до 18 месеца е сигнал, че трябва да се обърне внимание на това. Да се види дали няма друга причина. Но това не значи, че има такава.
Заради рахита на Ники му се деформира главичката. Това доведе до проблем с обиколката и макар да се виждаше какъв е проблема, задължително всеки месец му гледаха мозъка за хидроцефалия и други подобни.

Съжалявам че ви се намесих в темата, няма вече.
№1 - 18 г.
№2 - 13 г.
Значи правилно съм усетила.
Няма да й се меся повече - както казах има достатъчно информация, но примерно ей това за рефлекса, че се губил не го знаех. И никъде не го пише в статиите за прохождане.

Аз сега ще питам - кога да дам на Ники да опита да се храни сам с лъжичка? И как да стане тази процедура възможно най-чисто?
[/url][/url]
*
Мими,честито!
Аз да се похваля,че камък ми падна от сърцето-бучката се оказа мастопатия.Мили момичета преглеждайте се всяка година на ехограф,защото по думите на лекаря ранен стадий на карцином се хваща само на апарат,стигнеш ли да си напипаш сама-довиждане :?.

Мими,честито!
Аз да се похваля,че камък ми падна от сърцето-бучката се оказа мастопатия.Мили момичета преглеждайте се всяка година на ехограф,защото по думите на лекаря ранен стадий на карцином се хваща само на апарат,стигнеш ли да си напипаш сама-довиждане :?.

Мими, честито :)
Парси, много се радвам за теб :) Аз ходя на годишни прегледи с ехограф, но нямам идея как се прави под душа прегледа.
[/url][/url]
*
Парси, браво!
Благодаря ви! Наистина е нелепо да си честитим за подобно нещо, но това е България...
*
Ето ни и нас в началото на седмицата :)
Парси, чудна новина, много се радвам!
Мими, то вашето си повод за банкет.
При нас нещата не са много за хвалба, вчера сме пипнали и двете някакъв вирус. Не успях да я опазя от петима болни в къщи. Уж не сме се доближавали до никого, но...
Та сега сме (и двете) със секрети в носа и малката кашля. Милото ми мъниче, прекарахме цяла нощ през 15 мин с аспиратора.
Като говорите за прегледи на гърдите, ще споделите ли къде ги правите!? Аз се каня от сума време да ида, но нещо нямам идея към кой лекар да се обърна.
На всички пожелавам здрава седмица

*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
преглед на гърдите - най-добре при специалист, който освен мануален преглед, прави и ултразвуково изследване. за рентген - след 40 г. или при наличие на фамилна обремененост.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
tucy При Дани се е случвало така няколко пъти вече. Има си такива периоди, когато не иска да изяде цялото мляко, въпреки че съответната доза е "установена" и е ял дадено количество седмица-две. В някакъв момент е оставял по 20-30 мл. неизядени при няколко поредни хранения, но лично аз никога не съм се тревожила от това. Като му "дойде настроение" - пак започва да си изяжда всичко. Относно количестовто мляко, което яде - не съм следвала препоръките на педиатърката, а още по-малко указанията на кутиите с АМ. Увеличава си сам количеството храна не "по книга", но това винаги се случва, споко. :) Изписаха го 2600 и 47 см, а сега е 6200 и почти 61 см т.е. развива си се перфектно и без да му треперя колко бил изял, той си знае най-добре кога и от колко има нужда. Та...не се притеснявай за тези неща според мен.

Парси, много се радвам за добрия резултат! Наистина е важно да се преглеждаме редовно.
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!

*
Адито, преглед не се прави докато кърмиш, имаше дори някакъв период след спиране на кърменето. От работа организираха безплатни прегледи, докато бях майчинство, но понеже кърмих ми казаха че няма смисъл да ходя, защото не може да се прецени реално ситуацията.
*
Jbrul мерси за отговора. Абе и аз си бях казала че няма да й треперя толкова много, ама нещо не ми се получава. Е предполагам, че все още се нагаждам. Постоянно се чудя това как е, онова как е. Ама то вече е време да спра да се чудя за всичко. То вярно че човечето си знае най-добре :).

Момичета, пак да питам дали знаете къде в София има реални, не виртуални бебешки оказиони- много съм на зор с помпата за кърма Медела Мини.
Парси, чудесна новина!

Нощта е най-тъмна преди зазоряване.
*
преглед на гърдите - най-добре при специалист, който освен мануален преглед, прави и ултразвуково изследване. за рентген - след 40 г. или при наличие на фамилна обремененост.
Абсолютно точно казано. :)
Благодаря ви! :)

*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Браво Парси, надявай се и вярвах точно такива да са новините!
Аз още се пошматквам, а трябваше вече да съм отишла на преглед.
Иначе съм чувала, че се ходи 6 месеца след преустановяване на кърменето.

Мими, честито за градината, много се радвам!
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
Момичета, пак да питам дали знаете къде в София има реални, не виртуални бебешки оказиони- много съм на зор с помпата за кърма Медела Мини.

Виж в Пакостник в Овча Купел, Пигис Хауса и Бейби Мола.
[/url][/url]
*
Забравих да ви пиша:
В събота от Лидл купих игра като тази:
http://www.mytoys.de/Ravensburger-Mitbringspiel-Winnie-the-Pooh-memory/Memory-Ged%C3%A4chtnisspiele/Kinderspiele/KID/de-mt.gp.ca02.01.05/1980005
Цената беше 5лв. Разликата е, че е на Клементони и фона на картинките е бял.
Малките много я харесаха, естествено съм им измислила друга игра, а не стандартното мемори, че са малки за него още.
мишанта, ходих на УЗ и преглед при мамолог на годишните прегледи в офиса, които се паднаха няколко дни, след като спрях да кърмя. Питах има ли смисъл да влизам на преглед толкова рано, човекът каза, че има. След това потвърди, че най-добре да отида отново след 6 месеца, но аз съм с фамилна обремененост и това при мен е задължително така или иначе.
Мненията, които изразявам в този форум, са мои лични мнения, без претенции да бъдат единствената и неоспорима истина. Понякога си позволявам да цитирам и други хора, което специално упоменавам.

*
преглед на гърдите - най-добре при специалист, който освен мануален преглед, прави и ултразвуково изследване. за рентген - след 40 г. или при наличие на фамилна обремененост.
Абсолютно точно казано. :)
И много важно! Не разчитайте лекар да ви предупреди за вредата от рентгена - аз имам 3 (три) мамографии, преди да навърша 30 г. А, че не е било необходимо (и много вредно) да ме облъчват, разбрах едва след като посетих един известен мамолог в София (забравих му името, отдавна беше). Злощастният ми опит, естествено, е с бургаски лекари.
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
аз съм с фамилна обремененост (майка) плюс над 40 г., така че редувам на 6 месеца УЗ и мамография (рентген).
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
jam, може ли да ми препоръчаш твоя мамолог. От няколко месеца разпитвам за специалист. Аз съм с фамилна обремененост - баба и 3 операции на фиброаденом. От почти 1 година (малко след като забременях) не съм ходила на преглед. Близо 8 години посещавах моя мамолог на 6мес., но ми се иска да го сменя.
*
Мими26, ние имаме този вариант на мемори карти http://www.mytoys.de/ministeps-ministeps-Bauernhof-Memory/Memory-Ged%C3%A4chtnisspiele/Kinderspiele/KID/de-mt.gp.ca02.01.05/1471472
Дават ги 30 месеца +. Горе долу от тогава играем с Алекс, първоначално с 6, после с 8 карти. Сега вече ползваме целия комплект от 24 карти. Даже вече се е научила на малки мошенгийки с цел лесна печалба. :lol:

Мише, другата седмица мисля да ходя в Св. Петка (в 20 ДКЦ)на мамолог. Ще проуча нещата как стоят и ще ти звънна.
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Meme, нямам конкретен лекар и не мога да ти препоръчам. ходя там, където ме пратят от частния фонд, в който сме осигурени служебно.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Джам, а защо и мамографии?И подкрепяйки Елфи да кажа че този мамолог ми каза същото.Много било вредно да се правят графии,защото пък предизвиквали някакъв индуциран рак,ако не бъркам определението и че на запад били изхвърлили тези апарати още преди години.Мисълта ми е то нали се вижда на хубав ехограф,защо трябва да се прави и снимка?

*
Туци, и аз подкрепям Жбрул (с голеемия си опит :wink:) - не й се притеснявай, тя ако е гладна, бързо ще разбереш (и, вероятно, съседите 2 етажа под и над вас). Аз много го мислех нашия бръмбар, ма нА: ял е, та се е опрасил чак, 4600 е станал и е 57 см! Сега мисля да му организирам фотосесия в кухненските ми тави, с ябълка. На кого ли се е метнал такъв ящен? Според тати му - на епруветката, щото ние не сме :-)

Сами, не ще биберон и тъй-то! Твърде бързо устаноявяа, че ядене не пуска, и още повече се вбесява. Иначе обмислям да му го вържа с ластици за ушите, да стои като тапа :-)

Жбрулиии, да, вЕрно, и преобличането съм го пробвала. Засега не смея обаче да сменям храната, да не би пък това да го стресира още повече (не съм загрижена чак толкоз за неговото психично здраве, ами за своето). Сега сме на ХИП Комбиотик, имам приготвен Аптамил, но все не смея да опитам. Какво ли ще стане... Абе ясно е, че ше го израстне, ама аз дали ще... аз съм си съсел голям по природа и хич не ме бива със спането по 4 часа, и то на пресекулки...

Ултра, благодаря за белия шум! Днес го пробвах, почти успях да закуся!
*
Джам, а защо и мамографии?И подкрепяйки Елфи да кажа че този мамолог ми каза същото.Много било вредно да се правят графии,защото пък предизвиквали някакъв индуциран рак,ако не бъркам определението и че на запад били изхвърлили тези апарати още преди години.Мисълта ми е то нали се вижда на хубав ехограф,защо трябва да се прави и снимка?

Малко съм изненадана от това твърдение за мамографиите. В Щатите миналата година публикуваха препоръки за ограничение на честотата на мамографиите, освен при жени с наследствена обремененост и индивидуални рискови фактори. Полемиката беше много бурна и се въртеше около това дали да са по веднъж годишно или през година, дали да се почнат от 40 или 50 години нататък, но изобщо не се обсъждаше вредата от рентгена, само ползата и цената за пациентката и здравната система.

И аз имах съмнения за проблем преди няколко години. След мануален преглед, ме пратиха на биопсия, а оттам на мамография. Изобщо не ме гледаха на ултразвук.
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
аз съм чувала от мамолог, че мамографии се препоръчват за жени над 40 г. - за оптимизиране на коефициента риск/полза.
съвременните рентгени не облъчват драматично.
а ултразвукът не може да покаже всичко, нито с такава точност. ако можеше - нямаше да ви правят рентгенова снимка на тръбите, а щяха само на УЗ да ви гледат...

апаратите, на които съм се снимала последно, бяха определено нови и произведени на запад. не вярвам да са ги изхвърлили.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
И аз най-накрая се наканих за първи път да си прегледам гърдите.
Бяха ми казали, че е добре 6 месеца след спиране на кърменето и отидох според този срок. Прегледът беше мануален и на УЗ. За в бъдеще ми казаха, че е добре на 40 да се направи една снимка, ако евентуален проблем не го наложи преди това.

Парси, радвам се за хубавите новини!
*

    Nina

  • *****
  • 2643
  • Понякога седя и мисля, понякога само седя...
Виждам, че сте се заговорили за преглед на гърди.
Много е важно, знаете си. По стечение на обстоятелствата около мен напоследък все повече се говори за това. Лекар и мед. сестра в Онкологията са споделили, че злокачествените и доброкачествени заболявания на гърдата са като епидемия. Много жени, много - и млади, и по-възрастни напоследък заболяват. Пълно е.
Много неприятно.
Другите профилактики също са много важни.


*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Честит Празник прекрасни, наши деца!
Бъдете здрави и усмихнати,
нека ние възрастните бъдем толкова добри и всеотдайни,
за да бъде живота ви щастлив и спокоен!




БАЛОНЧЕ ХВЪРКОВАТО

Балонче хвърковато,
Червено като мак,
Приятелче крилато,
Защо побегна пак?
Във моята ръчица
Не ти ли бе добре?
Отскубна се и литна
Към синьото небе.

Припев:
Ти жеравите гониш,
Видя ли, че познах?
Но твоето местенце
Не е, братле, при тях.
С балончета играят
Послушните деца,
А птиците желаят
Мушици и зрънца.

Балонче хвърковато,
Аз каня те с поклон:
Ела да си играем
На нашия балкон!
Балонче хвърковато,
Червено като мак,


Ще чакам цяло лято
При мен да дойдеш пак.
Ветрецът ще ти каже
Къде живея аз,
Без дъх да стигнеш даже,
Ела си пак при нас.


 :wave:
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*
Честит празник на всички дечица!
Да бъдат здрави, игриви, усмихнати!
*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Ето го и един от най-хубавите празници. Да почетем нашите най-мили създания, да им покажем любовта си и да им направим деня незабравим. По принцип всеки ден в който сме заедно е празник, но нека този да е още по специален.
Слънчев и усмихнат ден на всички.  :)
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
*

    Raissa777

  • *****
  • 1672
  • Засадиш ли горчиви плодове-няма да береш сладки.
 :D Честит празник на всички малки и големи деца !
Времето е прекрасно  :)
*
Честит празник на всички малки и по-големи дечица, много усмивки и подаръци им желая. Весело изкарване.
*
Честит празник на всички дечица! Да са живи и здрави! :)



*
Честит празник на всички малки и пораснали вече деца. Да сте живи и здрави и винаги засмяни.

Честит празник на всички деца. Да са ни живи и здрави  :balk_16:
*
Честит празник на всички деца!
Нека винаги бъдат деца по душа и мама и тати да са най-добрите на света!
*
Честит празник, мили деца! Да сте здрави и много палави!  :ballons: :ballons: :ballons:







При жълтеница у новороденото не се дава да се пие глюкоза, защото излишният  билирубин не се отделя с урината, а с изпражненията.
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
http://www.24chasa.bg/Article.asp?ArticleId=912602

"Европейска забрана за опасни бебешки бутилки, съдържащи веществото Бисфенол А, влиза в сила от днес, съобщи БНТ."

а преди 4 години Авент ни убеждаваше от сайта си, как няма никаква опасност от Бисфенол А в бебешките шишета. нямало нито едно проучване, доказващо опасност при такива концентрации.

чувствам се гадно сега. детето ми 3 години и половина пи мляко в техните шишета...

"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Браво, крачка напред в контрола. Гадно се чувствам постоянно в това отношение. 90 % от продуктите които консумираме са пълни с боклуци...Контрол няма. Колкото и да ограничаваме децата си и нас от подобни боклуци, не можем да ги избегнем напълно да не кажа изобщо. Как да обясня на детето, че маги и готовите подправки с които се готви в рекламите има всичко останало, но не и зеленчуци. Въпреки всичко донякъде успявам...Как да и обясня, че сока от портокал в кутия далеч не е от портокал. И там ме разбра и за шоколадите и бисквитите ме разбра, избягваме ги, но ги консумираме понякога, няма начин. Темата за колбасите и месата няма да я повдигам, кошмар. Риба и пилешко замразени, това изобщо не става за ядене. Евтините кайми и изобщо..
Jam шишето малко го е ползвала, но направо се чудя с какво да си храня детето, чесно. Как няма един производител, който да държи на качеството и да пробие на пазара само с това. Поне на външен вид, месото да е месо,без абсолютните боклуци в него и миризмата му на сода. Изобщо, всеки ден се ядосвам за това. Колко минерална вода консумираме на ден, представяш ли си, че докато се пълни и транспортира, тя се нагрява. Е няма бебешки шишета сега, но пият от бутилки всеки ден. Чудесен заместител. Накъдето и да се обърнеш, каквото и да погледнеш, всичко е залято с боклуци. и на село вече не е чисто, защото замърсяванията са на лице. Как няма да са ни болни децата, как няма да има 25 годишни с рак. Изобщо за какво говорим. Отделно фармацефтичните компании трябва да правят пари, нови вируси, мутации и т.н.
Запалих аз, но това е болна моя тема.  :oops:


http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
*
Лиде, не е само твоя, и на мен ми е болна тема, но не знам какво можем да направим като потребители :?
Честит празник на всички дечица!! Да са здрави и много щастливИ!

За това какво ядем е ясно, че много от нещата са меко казано боклуци. Днес в един магазин видях една майка да купува за дете под 2 годинки кроасани с шоколад и беше напълнила една торбичка с тях 8O.. Да не говорим за различните видове зрънчо, с които се тъпчат децата, а в тях има ужасно много сол и още толкова вредни съставки.
*
Честит празник на всички деца!Нека бъдат здрави,обичани и много щастливи!

*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
Re: Идва Юни-нека се радваме на живота и децатk
« Отговор #90 -: Юни 01, 2011, 15:32:09 pm »
Честит празник на всички дечица! Много здраве и лудории им пожелавам!
Относно боклуците които ядем - страх ме хваща. То ако не е едно, ще са други 5. Ето с единственото си авентско шише не успях да се справя, но знам ли какво има в тези които ползвам?
И почти по темата - какво полезно изобщо има в тоя зрънчо? И наистина ли трябва дребосъците да мелят непрекъснато нещо между храненията? Това рупане на солети, зрънчовци и др. подобни какво помагат? Аз щото като една "лоша" майка, която държи детето си перманентно гладно, не предлагам нищо освен плод между храненията.
*
а смятай, като го отмъкне някоя кучка.... :)
.....ми горе-долу 3 години до тук, мисля, че свиквам с мисълта, че ще доде и тоз момент :lol:
моя мъж ми е казал, че като се зажени, нашето място е в  гората, демек колкото по далеч мЪ заведе, толкоз по-добре :lol: :lol:

Честит празник на всички деца, днес бях замислила да ги заведа в зоологическата градина, ама пусто време ни обърка плановете, та си останахме в прованса.
*
Честит празник на всички дечица, да са ни живи и здрави и умерено палави ;)  :balk_16: :balk_16: :balk_16:

И мен ми е болна тема храненето, още повече, че моите са злояди и пред алтернативата да стоят гладни или само мляко да пият изядат и по някоя бисквита - това у дома, на детската не знам какво ядат (поне като качество)  :?


Imagination sets the spirit free into a distant land of fantasy;
close your eyes and you will see within your mind there lays the key.

Почивай в мир мамо - обичаме те!
*
Честит празник на всички малки и пораснали вече деца!

Днес в един магазин видях една майка да купува за дете под 2 годинки кроасани с шоколад и беше напълнила една торбичка с тях 8O.. Да не говорим за различните видове зрънчо, с които се тъпчат децата, а в тях има ужасно много сол и още толкова вредни съставки.
Аз останах втрещена от "барни"-то, което изяде 9 месечна госпожица, щерка на моя приятелка. Детето си имало нужда от сладичко... и дали съм знаела как нападала шоколада на баткото. То вЕрно, че и аз съм малко фанатичка на тая тема, но това е прекалено вече.

*
Много гадно това с боклуците и контрола!  :(

Темата с яденето ми е много болна. Роднините много ме натискат Никол да яде и все ме питат "да и дам ли да си хапне?". Абе как да си хапне бе? Пържола с подправки, хляб, масло, шоколад ... как така да си хапва? ... А аз глупавата, видите ли, следвам схеми и захранвам с беглутенови и безмлечни каши ... Педиатърката пък ми обснява всяка сутрин да давам попара с пълномаслено мялко, масло и хляб! ...

Ох, и Никол май ще ми се очертае злояда. Не знам какво да я правя. Вярно, че сме само на захранване още, ама от 2 седмици не иска да яде. Днес едно бурканче ябълки 130гр. го яде цял ден. Правим почивки, сменяме менюто, играем, пеем, но не и не. Не иска да яде от лъжица. Някакви идеи как да я подлъжа да хапне?

Днес обиколихме половин София пеша и беше супер! :lol: Запознахме се с Дара на Рая и Мая на Дианка :)


*
Раши, струва ми се че си противоречиш-хем злояда щерка ти, хем никой не слушаш...все пак не откриваме ние топлата вода. Може да ти е от полза и ако послушаш понякога-например за попарата. Детето ти не е малко вече,  за да е на разните му схеми без еди си какво си. Поздрави
*
Раши, струва ми се че си противоречиш-хем злояда щерка ти, хем никой не слушаш...все пак не откриваме ние топлата вода. Може да ти е от полза и ако послушаш понякога-например за попарата. Детето ти не е малко вече,  за да е на разните му схеми без еди си какво си. Поздрави

Шаноар, не си ме разбрала и честно казано не ми харесва тонът на написаното! Не разбирам откъде и защо пишеш с този груб тон. Не го очаквах от теб, наистина. Както и да е. Детето отказва да яде от миналата седмица, преди това си ядеше. Детето е захранено преди месец и половина. Просто се оплаках, че ме притискат и то откакто Никол е на 2 месеца.  Ти смяташ, че е нормално детето да яде пълномаслено мляко и масло на 7 месеца, така ли?

П.С. Не съм казала, че не слушам никого! Следвам си схема за захранване от 6ти месец, както и съветите на Бърди и препоръите на СЗО!

 
« Последна редакция: Юни 01, 2011, 19:39:41 pm от Раши »


*
Нека аз съм неразбралата, по-добре така. Не знам къде видя груб тон, просто изразявам мнение. Убеждавам се, че новите моди в захранването са повече или по-малко празни идеи и  смятам, че хем имаш някакъв проблем, хем не искаш и да чуеш за нещо различно от това, което си наумила. Това не го разбирам, но не намирам нищо грубо в това да мисля различно от теб в случая.
« Последна редакция: Юни 01, 2011, 19:57:16 pm от shanoar »
Раши, струва ми се че си противоречиш-хем злояда щерка ти, хем никой не слушаш...все пак не откриваме ние топлата вода. Може да ти е от полза и ако послушаш понякога-например за попарата. Детето ти не е малко вече,  за да е на разните му схеми без еди си какво си. Поздрави

Шаноар, не си ме разбрала и честно казано не ми харесва тонът на написаното! Не разбирам откъде и защо пишеш с този груб тон. Не го очаквах от теб, наистина. Както и да е. Детето отказва да яде от миналата седмица, преди това си ядеше. Детето е захранено преди месец и половина. Просто се оплаках, че ме притискат и то откакто Никол е на 2 месеца.  Ти смяташ, че е нормално детето да яде пълномаслено мляко и масло на 7 месеца, така ли?

П.С. Не съм казала, че не слушам никого! Следвам си схема за захранване от 6ти месец, както и съветите на Бърди и препоръите на СЗО!

Не е нормално да даваш пълномаслено мляко. Аз попара в този й вид не давам.
Рашо, спокойно и Ники има такива периоди. Продължават седмица-две, после две неспокойни нощи, осъмваме със зъб и после яде.
Шаноар, не мисля, че това е новата мода. По-скоро Рапли е новата мода :lol: В случая става дума за период, не за постоянно отказване.


Моите новини са все по-странни. Днес бях на преглед и доцента каза, че може да мине само с горене, защото шийката ми е била много разкъсана, незарастнала правилно (направо цъфнала и после дори деформирана) и той лично не би предприел дори ЛИП защото се опасява от проблем при износване на следващо бебе.
Много съм бясна, че това се е случило.
Ще правя трети преглед за да ми потвърдят поне една диагноза. Всеки казва различно.
[/url][/url]
*
Апропо, попарата я правя с вода или чай и ползвам изкиснато купешко "пълномаслено" сирене и масло. Не слагам мляко.
*
Да са ни здрави и усмихнати децата!

Жаси, дано скоро се изясни ситуацията при теб!
*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Лиде, не е само твоя, и на мен ми е болна тема, но не знам какво можем да направим като потребители :?
Ами едно голямо нищо мисля. Тези неща са в световен мащаб, изобщо не става дума тук за една фирмичка или едно нещо. Става въпрос за много пари и ние според мен сме ужасно безсилни. Всеки се спасява както може.


За зрънчо и попара на 7-8 месеца ли ми говорите, преди месец на погача дадоха на бебето мед...цяла нощне съм спала от притеснение, за разлика от майка и, която беше толкова горда докато и мажеше муцката...Аз си мислех, къде да я карам ако тръгне да се задушава... филмчето с пищящата ми девойка която се издуваше като балон за секунди се върнаха в главата ми със скоростта на светлината. Ако имам второ със сигурност ще се захранва след 2 годинки най-рано... :lol:
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
*

    Raissa777

  • *****
  • 1672
  • Засадиш ли горчиви плодове-няма да береш сладки.
"да и дам ли да си хапне?". Абе как да си хапне бе?

 :lol: Аз изобщо не знам за какво се притесняваш...да й дават, ако успеят !  :lol:
Те дори тайно да се опитат да почерпят Никол с нещо, тя така стиска уста, че ще ударят на камък !
А сега сериозно - виж Жаси казва, че и Ники не иска да яде като му растът зъби. Явно ще избият горните  :) Ще си имате втори зайо !

Жаси, дано се окаже нещо друго !

Лиде от какво е направила реакция ? От агнешко ?
И как протича една реакция, силна ? Какво се прави ? Четох че купувате някакви препарати, но темата май беше за ожилвания...а от храна ?
« Последна редакция: Юни 01, 2011, 22:04:21 pm от Raissa777 »
Lidia погача за прощъпулник, нали?

Аз се чудя дали след две седмици да дам на Ники изчистени домашни ягоди :? Без семките.

Аз пък съм голяма патка. Купих на Ники сандалки и какво съм мерила не знам, но са му огромни. Номер 23 са, ако някой ги иска да ми свирка. Срещу тях искам само малко череши или шоколад Милка :lol:
[/url][/url]
*

    Raissa777

  • *****
  • 1672
  • Засадиш ли горчиви плодове-няма да береш сладки.
Според мен стана въпрос за погача на 40 дни.
Според мен стана въпрос за погача на 40 дни.

Толкоз луди нема! Ако има трябва им психиатър или да ги заведат в отделения с бебета с алергични реакции!
[/url][/url]
Малко късничко, но да пожелая на безценните ни деца да са винаги усмихнати и щастливи!
Днес в Борисовата градина имаше някакво джамбуре и раздаваха балони/ фирмени на банка/ и не достигнаха за всички деца, които искаха...Много тъпо от страна на банката- можеха да се сетят, че ще има повече деца в парка! Моето остана без балон, но пък си хареса в Джъмбо едно коте на колела и го получи мигом!
Раши, тя си е бебе- има време да яде всичко и по много- не се притеснявай,че е злояда- според мен й трябва време да свикне с идеята за лъжицата и храната, различна от мляко.
Аз попара никога не съм му давала- аз не обичам, а пък и той не обича чай, пие все още АМ- с какво да я направя!Не мисля,че съм го лишила от нещо съществено- и сирене, и масло му давам, правя му домашни соленки със сирене и масло, закусва с каша от спелта. Глутен дадох след 10-тия месец, а непреработени млечни протеини- дори по-късно. И досега яде предимно козе сирене.
Вени, дано скоро се изясни положението при теб и да се оправи!

Нощта е най-тъмна преди зазоряване.
*
Според мен стана въпрос за погача на 40 дни.

Толкоз луди нема! Ако има трябва им психиатър или да ги заведат в отделения с бебета с алергични реакции!


А, има, има. И аз съм била свидетел, но нищо не казах.

Да са ни живи и здрави децата! Ние май ще го отпразнуваме с приятелчета в парка в събота.  :D

*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
как да няма толко луди, бе Вени! ти не си ли чувала, че ако топнеш в медец биберона на бебето, не реве? па ако му го топнеш във вино, заспива като къпано.

това са практики, пренасяни десетилетия от дъртите жени към младите, и битуват много все още - особено по провинцията и там, където имаме слаба снаха и силна майка/свекърва.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Да са ни живи и здрави децата!

Наистина, чак толкова луди не знаех! Чувала съм за шкембе чорба на 7 месеца, кремвирш на 4,лимонов сок на три месеца, овесена вода на 40 дни, но мед не бях чувала. И за осоляването съм чувала като лоша практика, но силно се надявам вече да не се практикува.
Инке, моля те пусни рецепти за соленките (на лС да не спамим) и спелтата.

Аз по едно време давах сирене и сухар с малко вода, основно като се поразстрои Ники. Вече не.

Аз козе сирене още не съм дала. Само краве.
[/url][/url]
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Аз козе сирене още не съм дала. Само краве.

козето не е по-проблемно от кравето, че да го отлагаш за втори етап. напротив...

аз съм захранвала с козе сирене.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
С Дани си изкарахме чудесен първи "първи юни", сигурна съм че всички сте били като нас днес! Още много пъти да го празнуваме и всички момичета в този форум - да се насладят на точно този ден, гушкайки дете си пожелавам!  :D

Опитвах се да игнорирам нервния завършек на този прекрасен ден досега и от яд - сън не ме хваща  :oops: Влизам да почета тук да се разтоваря и гледам - зрънчо, медец на 40-дневно бебе и за финал "осоляване на бебето" и пак се наех  :lol:
Да не изпадам в подробности, но се случи с наш близък да сме на заведение тази вечер, аз да почерпя за празника на детето и човека - взе да дава "наклони" за отглеждането на дете. Търпя аз, стискам зъби, броя до 10, 100, 1000 /щото съм от най-кротките нали  :lol:/, но по ред причини - устисквам да го "наредя" както се полага, моля се да се усети и да се спре... Така, ама колкото повече аз съм "бала и добра" въпросният господин се засилва да развива теории и да ми набива правотата на същите. За протокола, говоря за мъж на 55 години, който има син на 25, детето му е отглеждано от бебе до 3-годишно от майка му, после този татко се развел и се има за супер добър баща и голям разбирач, защото видите ли всеки уикенд той ходел да вижда сина си като дете и му купувал какво ли не. Сладуууур  :?
Та седя аз и близо час, слушам наставления от този "толкова компетентен човек" как аз нищо не разбирам от гледане на деца, понеже не давам сокчета от 2 месеца, детето ми "ходи голо", имам страшен късмет че той обича залъгалка и без да му я топя в мед, защото по принцип - те бебетата само с мед смучели залъгалки, ама моето явно е нещо сбъркано и се е прекарало... Почва да ми излиза пара през ушите, мълча, броенето стига до милион...тоя не спира. :( И тоя ми захваща лекция за соленето на водата. Децата - трябвало обилно да се осоляват, за да не миришат на цитирам: "дърти години"  8O Опитвам да обясня аз, как функционират потните жлези и други такива сложни раУти, така че малоумника да схване. Не. Получавам "аргумент", че хората от 1000 години  :lol: така правели и щом го правели - явно имало защо. Следва войнствен въпрос: "Ти можеш ли да ми обясниш, защо не слагаш сол в коритото на бебето?". Вече бях преброила до милион, нататък ми е трудно и казах: "Ми мога, да, беше ми свършило фидето и лимоновия сок и нямаше да стане добра супа". Надявах се, да схване най-после, че с тази шега - искам да прекрати безумния си монолог... Малеееее, голяма грешка! Тоя като се впрегна, като се запени, като се заразмята по тая маса /пък не беше пил, да кажеш че от алкохол/...сол, та сол, тя извличала токсините от бебешкия организъм и пак тия 1000 години и щом така се било правело 1000 години - значи имало защо. Ей полудях вече ви казвам!  :x Обяснявам като на дебил, защо бе аджеба не се соли бебе, защо здрава бебешка кожа не се мацоти с козметика ей така, обяснявам, обяснявам, само да не става панаир... Кретена седи и ми повтаря като развален грамофон: "ма то от 1000 години хората така правели - значи има защо".  8O Просто да умрешшшш

Та след като въпросния ми вгорчи хубия ден и ми образува съвсем излишни нерви, прибрах се, изкъпах си детето без да го соля /защото съм просто парче аз/ и си мисля - ще има ли край някога тази повсеместна неграмотност, гарниранна с непоколебима увереност, че дадена глупост е правилна, само защото другите били правели така от н'ам колко време? И ако този кретен е безобиден и няма шанс да соли ничие бебе тепърва, колко ли майки и баби солят днес деца с дълбокото убеждение, че така трябвало за да де не им мирише потта някой ден?!  8O И колкото повече го мисля - толкова повече стигам до извода, че едва ли са малко... Така и за меда и за сокчето и за "кексчето", да не говорим как бившата шефка на Окръжна в СЗ /физиотерапевт!!!/, опънала крачетата на новородената си внучка и я увила в повой! И се хвалеше с това за капак.

Не знам, аз ли съм луда, те ли...и моля да ме извините за този пост, ама имах нужда да си го излея някъде, където ще ме разберат, без да обяснявам надълго и широко "що не люскам пакети морска сол в коритото на сина си".
« Последна редакция: Юни 02, 2011, 02:22:48 am от Jbrul »
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!

*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Направо сме като клуб на анонимните алкохолици тук, хаххааха
Раши, Преслава ми беше злояда до година и два месеца, като казвам злояда разбирай ядеше по 20 грама външно хранене и после го повръщаше от рев, че я карам да яде, а не й давам да суче
сега, обаче се чудя как да я ограничавам, това е човека, който най-много яде в нашата къща, ходи и обира на хората яденето, на мен направо ми бърка в устата и ми вика- Дай яяяя, мойоооооо. Поради тази причина аз вкъщи не ям, за това вече съм и на моминските си килограми  :wink:
Жаси, ти си със собствена програма, ама след алергичните прояви на НИк, с онези Медроли дето пи хич и не бих му дала ягоди, ще вземе да ти направи някой спазъм, за какво ти е, ей питай Мими 26 дето даде наскоро ягоди/color]
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*
Добро утро, момичета!

Благодаря за безценната подкрепа!

Раиска, дано наистина при Никол е само от зъбите. Но, каквото такова! :)

Няма да се иненадам, ако стане като при теб, Мини. Аз съм ужасна лакомница и не си представям детето ми да не е, като ме гледа по цял ден да ям! Дано ми се наложи да се ограничавам  - хем тя да яде, хем аз да отслабна. :)

Жаска, и аз бих изчакала още с ягодите. Но, виж лъжица две медец може да му дадеш, хехе!  :wink:

Жбрул, абе и аз вчера точно на подобни теми се ядосвах. Да ти минава покрай ушите ако можеш и това е :) Щото в България така съветнически сме си настроени и не сме склонни да се променяме :)

Инке, може и да сме се видяли вчера в Борисовата, ама не сме се познали! :)

« Последна редакция: Юни 02, 2011, 08:18:30 am от Раши »


*
За голяма моя жалост бебетата на възраст на моето са масово захранени със сок, пюрета и каши. Обеснявах, обеснявах защо не трябва толкова рано и то със сок, но се предавам. Отсреща няма никой.

Сега съм в чуденка кое е по-малкото зло готовите пюрета или аз да ги правя, но с продукти от пазара, защото нямам възможност за домашни плодове и зеленчуци?






При жълтеница у новороденото не се дава да се пие глюкоза, защото излишният  билирубин не се отделя с урината, а с изпражненията.
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Сега съм в чуденка кое е по-малкото зло готовите пюрета или аз да ги правя, но с продукти от пазара, защото нямам възможност за домашни плодове и зеленчуци?

аз навремето реших тая чуденка в полза на готовите био пюрета.
ама сега вече съм и аз разколебана и не знам кому да вярвам.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Последните разкрития за био храните са ужасни. В тях ми беше надеждата. Явно ще трябва да се връщаме към селата (в незамърсени региони) или да основаваме кооперативи, за да има чиста храна за децата ни.
За къпането на бебета в солена вода не съм съгласна с вас. Преди да родя майка ми започна да ме облъчва как ще къпем бебето във вода с разтворена морска сол, както е къпала мен и брат ми. В началото й казах да престане с бабините деветини, но после реших да питам Чичко Гугъл по темата. Все пак, нещо за да съществува с години, сигурно има по-сериозна причина от бабешкото обяснение за миришенето на потта. Попаднах на това:
http://webcache.googleusercontent.com/search?q=cache:J7YcrWjNgZgJ:badetezdravi.com/products/details/18+%D1%85%D0%B8%D0%BC%D0%B0%D0%BB%D0%B0%D0%B9%D1%81%D0%BA%D0%B0+%D1%81%D0%BE%D0%BB&cd=2&hl=bg&ct=clnk&gl=bg&source=www.google.bg
в последствие и на много други статии и реклами за чудотворното въздействие на ваните с морска сол. Дори вече ги има включени в процедурите на СПА центровете.
Та така - малчо го къпем всяка вечер във вана с малко разтворена хималайска морска сол и веднъж седмично със шампоан. Не искам да правя реклама, но не сме имали кожни проблеми досега. Може да е ген или случайност, но е факт. Понякога съжалявам, че нямаме вана, за да си направя и аз една солена СПА процедура.
*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Да за бебе на 40 дни говорех.
Алергията с агнешкото съм я описвала поне два пъти, ще го напиша пак, за ужас не челите го вече и полза на тези с малки бебета  :lol:
На празник буквално преди да си тръгнем и дадоха 3 влаканца агнешко. Тя си беше ревлива и без това, спеще и се. Прибрахме се след 15 минути и я съблякох за баня. Стоеше сама права, значи е било мисля след годинката. На крачето и на бузката имаше мехурче като от комар, тя става така на "плюски". Изправих се да пусна водата и след 30 секунди вече беше на 15 плюски, докато се обадя на педиатърката и я обедя, че не е шарка вече се сливаха в мехури.  Говорим за максимум 15 минути. Дадох доза Аериус, което спря избиването на нови и нови мехури и така спешно за около 8 минути бяхме в поликлиниката за да и сложат Урбазон. Сега имам капки Ксизал непрекъснато в чантата и се надявам да не ги ползвам по спешност...
Не давам нико козе, нито овче, нито биволско месо, мляко, сирене, кашкавал и подобни. Ще направим опит по мнение на педиатъра след 7 годинки, по мое след 16...
От круша се изриваше с едни ситни пъпчици, скоро и дадох по хапка две, няма проблем, но все още яде през два месеца и максимум 2 хапки...

Meme под осоляване далеч не разбираме мъничко морска сол в коритцето. Децата са се осолявали здраво със сол и повивали, това е пагубно за кожата. Има и смъртни случай на бебенца от подобни Спа процедури. Твоята е все едно е на моренце, не виждам проблем, щом искаш прави го. Попитай чичко гугъл и за починалите бебенца и с какъв процент рани и как точно са починали. После ела пак да подновим темата.
Това не е необходимо според мен, но и не вреди. Решението си е твое.

http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Не давам нико козе, нито овче, нито биволско месо, мляко, сирене, кашкавал и подобни. Ще направим опит по мнение на педиатъра след 7 годинки, по мое след 16...

лидия, тука бърка яко твоя педиатър. точно децата с алергия към белтъка на кравето мляко, която е първата проявяваща се при децата хранителна алергия, биват захранвани първо с козе мляко и производни, след това с овче мляко и производни, биволско също. козето мляко НЕ Е алерген, напротив.

нищо общо нямат тези неща с агнешкото месо. освен, дето източниците им мучат и пасат трева.

"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
jam  не е педиатъра, аз съм. Страх ме е да и дам каквото и да е от блеещите. Било то месо, мляко или производните му... Щом казваш, че няма общо, може да пробвам, но след като се наглася психически. Ще гледам да е тази година  :lol:

За месото, държа да е след 16...педиатъра за него каза след 7 минимум, за останалото не е ставало въпрос.

Друг е въпроса, че аз не консумирам никое от изброените и затова и не фигурират в хладилника   :oops:
« Последна редакция: Юни 02, 2011, 14:13:01 pm от lidia »
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
*
lidia, в изказването на Jbrul става дума за соленето на водата, за това говорех. Разбира се Чичко Гугъл ми извади и жестоките случаи на бебета оваляни в сол.
Мисълта ми е, че както не трябва да приемаме всичко 1:1, така и не трябва да отхвърляме някои неща без да сме сигурни, че в тях няма нещо рационално.
Всичко е в дозата - както едно лекарство при предозиране може да се превърне в отрова, така и солта. Друг е въпросът, като при био храните, дали прехвалената хималайска сол е наистина чиста, нерафинирана и без химикали.

За козето мляко съм чувала хубави неща. А за сиренето обмисляме да започнем собствено производство, като дойде времето да даваме на детето. Поне в началото колкото можем да го опазим от част от вредните добавки и консерванти в храните.
*

    ultra

  • Анна Зашева
  • *
  • 7291
Държавата въвежда БДС за родители

Вчера беше много хубав ден, но за съжаление прекалено горещ. Температурата стигна 32 градуса :(
За мое огромно учудване, 80% от естонските майки возят бебетата си върху овча кожа:
http://beebicenter.ee/mamas-papas/lambanahast-vooder-natural.html
тази тук изглежда добре, но повечето са с едни дълги космарляци и миришат много противно, особено в жегата. Според тях това било идеалното средство - не предизвиквало алергии, пазело топло през зимата и хладно през лятото. Идеята да перат или почистват въпросната кожа, им е чужда.
Симеон е по-добре, няма болки и вече е на детска градина. Боби вече близо месец има обриви по бузките и брадичката, според педиатърката е заради витамин Д на една местна фирма Apovit. Четох по форумите, че всяко второ дете има алергия към този препарат, защото се правел на основата на маслен извлек от фъстъци 8O А се купува предимно той, защото е без рецепта. Разбира се, изхвърлих го, сега сме с друг продукт на водна основа, мехурите завяхнаха, но бузките са много грапави.
Тук не се продава Мустела изобщо, иначе бих взела Стелатопия. Идеи с какво да го заменя? Като марки тук има А-дерма, Биодерма, Веледа, Себамед.


“Experience is the name every one gives to their mistakes.” Oscar Wilde
Ултра, мое скромно мнение - А-Дерма е в пъти по-добре от Мустела.
С какво чистиш обривите? Докато не започнах да ги мия както мия моето лице (със нежно сапунче и обилно изплакване под течашта вода) нашите обриви и гадни пъпки стояха до 8ми месец.

Пък Ники заспа гладен :( От сутринта е на мляко, изведох го да взема храната от кухнята и той заспа. Преместих го от количката в леглото и очаквах в 13 да се събуди. Но още спи. Сега какво да му дам да яде - следобедна закуска или обяда?

Как може да заспи гладен?
[/url][/url]
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
тия естонци ще ме побъркат. няма да забравя как на 17 градуса бяха навлекли децата с шапки, шалове и космонавти.

а тва с алергията.. ми като знае педиатърът, че тва прави алергия, що го предписва? фъстъци????

купи А-Дерма. по-добро е от Мустела. Бърди, гледам, все А-Дерма предписва.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Ултра, аз мажа с крем на Нахткерцен за подобни зачервявания, мисля че може да го вземеш, ако се продава там. Идеята за овчата кожа някак не мога да възприема в жегата. По другите въпроси, които дискутирате гледам да не залитам в крайности.Те са също толкова вредни като непредпазването на детето.
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
lidia, ааа - за месото се въздръж, разбира се. то не е и ко зна ко, нито пък е намираемо.
то и аз сега давам основно кравешки млечни продукти (или поне се надявам, че са такива), но навремето захраних първо с козе сирене, после с овче. мляко прясно от тези жувотни не сме пили. млякото беше само ХА, после постепенно адапте.

козе сирене купувах на Лакрима.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    ultra

  • Анна Зашева
  • *
  • 7291
За Симеон също ползвах А-Дерма, но за тялото. За лицето не знам какво да взема, ще чета да видя кой продукт. Иначе почиствам лицето само с физиологичен разтвор и памук, но не се вманиачавам особено.
а тва с алергията.. ми като знае педиатърът, че тва прави алергия, що го предписва? фъстъци????
не го предписват, от родилното казват - купи витамин Д, татковците ходят до аптеката и им дават този, който е без рецепта. другият, по-пречистеният, е с рецепта и го изписват при алергия или ако си предварително информиран и си го поискаш.
« Последна редакция: Юни 02, 2011, 14:57:53 pm от ultra »


“Experience is the name every one gives to their mistakes.” Oscar Wilde
*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Това с овчата кожа ми е някак не реално...и с очите си да го видя, няма да повярвам.
На 17 градуса с космонавт, шапка и шал, ужас  :lol: Ние тогава гоним късите ръкави.

Meme както казах, за мен нито помага нито вреди. Дали ще го решиш с четка или гребен е все тая...По принцип говорим за сол във вода или да го търкаш със сол. Не вана с морска сол. Аз зимата слагам морска сол в легенче и гореща вода за крачетата, но да я кисна в осолена вана всеки път, не ми се нрави. Хилядите, дето не си къпат децата с подсолена вода, също нямат кожни проблеми. Спа е нещо съвсем различно, тип кожа, дадена процедура...не се отразяват еднакво на всеки човек...едно дете според мен няма нужда ежедневно от подобни процедури...както и да е, солете си водата...аз предпочитам да ходя на море  :)

jam  ще го потърся сиренето.
« Последна редакция: Юни 02, 2011, 15:02:05 pm от lidia »
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
*
А-дерма екзомега, става и за лице.
*
ултра, и в Немско много ги ползват тези кожи. Аз не мога да си представя, че през лятото не им е горещо на децата в това чудо. Иначе се продават специални шампоани за пране.
Другото, което ми е смешно при естонците (финландците също го правят) - имат си обувки за в офиса. Чудех се защо едно момиче всеки ден с едни и същи обувки го виждам. Като се замислих, със сигурност е свързано с климата им. Но пак ми е странно.

*

    ultra

  • Анна Зашева
  • *
  • 7291
Всъщност тук предпочитат да ходят боси :) Бях писала преди няколо седмици - като влязат в офиса се събуват - някои ходят само по чорапи, други боси, трети с чехли, четвърти имат по няколко чифта и си ги сменят според дрехите. Румен все се оплаква от една колежка до него, която си държи под бюрото 5 чифта обувки :lol:
Обичат и по центъра да ходят боси - още не се беше стопил съвсем снега като почнаха. Много са смешни - боси крака, обаче със шапка и шал :lol:


“Experience is the name every one gives to their mistakes.” Oscar Wilde
*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Обичат и по центъра да ходят боси - още не се беше стопил съвсем снега като почнаха. Много са смешни - боси крака, обаче със шапка и шал :lol:
При мен нещата седят точно обратното. Шапка и шал никога, бос също  :) не трябва да ходя там със сигурност ще хвана пневмония  :)
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
*

    Lisko

  • *
  • 5448
  • Липсваш ми Бари:)

Пък Ники заспа гладен :( От сутринта е на мляко, изведох го да взема храната от кухнята и той заспа. Преместих го от количката в леглото и очаквах в 13 да се събуди. Но още спи. Сега какво да му дам да яде - следобедна закуска или обяда?

Как може да заспи гладен?

:)Може Вени, може:)
Напоследък доста често и моите деца заспиват гладни ама защото майка им закъснява с обяда:) Не се гордея с това де:) Като станат, зависи колко са спали, защото обикновено спят по-малко отколкото ако са заспали сити преценявам кое да им дам. Ако наближава време за закуската им давам нея.
Ани, аз съм ползвала и А-дерма и Биодерма. И двете фирми са добри. Сега съм с А-дерма педиатрик кремче за лице, защото Коцето също има по бузките пъпки, но не зная от какво са точно, вече са му добре де.Предписа ни го личната, а биодерма ми го беше предписала кожната за Тошко като направи дерматит, но тогава мажех с елоком също. Сега го къпя Коцето с А-дерма душ гел и мажа бузките само с кремчето, тялото със Себа мед. Противник съм на сапуните затова предпочитам шампоанчетата, а и кожната също ми беше казала да купя на Биодерма душ гела. От серията Atoderm гел за измиване, голям е и дълго време го ползвах - 500 мл. Която и от двете марки да вземеш ще ти свърши работа. Кремчето на А-дерма което ползвам се казва Dermalibour - от синята серия.
http://apteka.framar.bg/30009735/%D0%B0-%D0%B4%D0%B5%D1%80%D0%BC%D0%B0-%D0%B4%D0%B5%D1%80%D0%BC%D0%B0%D0%BB%D0%B8%D0%B1%D1%83%D1%80-%D0%BA%D1%80%D0%B5%D0%BC-50-%D0%BC%D0%BB

а това е измиващия гел
http://apteka.framar.bg/30062139/%D0%B0-%D0%B4%D0%B5%D1%80%D0%BC%D0%B0-%D0%BF%D0%BE%D1%87%D0%B8%D1%81%D1%82%D0%B2%D0%B0%D1%89-%D0%B3%D0%B5%D0%BB-250-%D0%BC%D0%BB-
*

    ultra

  • Анна Зашева
  • *
  • 7291
Много благодаря за инфото! И аз към същото кремче се насочих :)


“Experience is the name every one gives to their mistakes.” Oscar Wilde
Блу, мъжът ми си има обувки за офиса. Идваш с едни, сменяш ги в офиса с нещо по-проветриво и меко (мокасини). Аз трудно издържам цял ден с едни обувки. Заболяват ме възглавничките, ставам нервна и съм мнооого лоша. Знаеш ли как искам да ходя с тънки токчета, ама имам усещането, че ще се пребия по улиците. Шапка свалям на всички хукнали на високи точета.
Затова описанието на Ултра ми звучи мнооого яко.

Днес Ники гони едно момиченце в парка да го гушне, а то бягаше. По някое време спря, позволи му да я пипне и пак отпраши. А нашия гледаше много тъпо :lol:
[/url][/url]
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
днес пък, преминавайки покрай едно момче на 7-8 годинки на колело, моят син го попита "Как се казваш", а онова изскърца през зъби - "Ще те пребия!".

не постъпих никак педагогично, признавам.

и съм ужасно подтисната за кой ли път относно бъдещето на децата ни, бъдещето на страната и прочие. страх ме е и не искам детето ми да живее сред тия лайна, дето виждам, че плуват навсякъде.

(таман днес четох в един английски вестник припомняха стара история как две 10-годишни момчета отвличат, измъчват жестоко и умъртвяват 2-годишно съседче. нас това ни чака, явно - със съответното закъснение във времето)
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    Raissa777

  • *****
  • 1672
  • Засадиш ли горчиви плодове-няма да береш сладки.
 :) Да Лидия, аз точно за това попитах за агнешко...защото ми изплува някакъв спомен че съм чела нещо, но като цяло паметта ми след раждането е много много зле  :? Направо не знам как ще си взимам държавните...

А това за бъдещето...не знам защо са такива децата сега... Едно детенце на съседка спря да излиза да играе в комплекса, защото много му се подигравали че е пълен. Което е глупост, но все пак още от сега детето е подтиснато и го е срам. Аз нямам спомен на 7-8 години да съм се замисляла колко кг тежа, как изглеждам или какви дрехи нося...А сега слушам разговори от рода на " ти знаеш ли нашия апартамент колко струва? знаеш ли тук колко струват апартаментите? а знаеш ли баща ми каква кола си купи? на мен ми дават по 20 лв на ден..."

Момичета да ви питам...на моя позната детето, 11 год., от няколко месеца има тъмни петна по кожата. Лекарите нямат обяснение, може би от басейна нещо...( ходи на плуване момиченцето ). Сега са отишли в някаква голяма специализирана болница ( забравих името ) и са казали - задължително биопсия. Утре ще я правят...
Мята позната е в тотален шок.
Виждали ли сте/чували за подобно нещо ?
Тя се страхува да не е рак...Аз за толкова малко дете с рак не бях чувала, но набързо ми разказаха няколко ужасяващи истории  :(
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
какви тъмни петна, по-конкретно? опиши ги...
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    Raissa777

  • *****
  • 1672
  • Засадиш ли горчиви плодове-няма да береш сладки.
Като старчески или като последствие от бременост...но не баш. В смисъл старческите изглеждат някак по-поърхностни, а тези все едно кожата е оцветена по-дълбоко...
Не знам...все ено витилиго, но в тъмен вариант .
*
днес пък, преминавайки покрай едно момче на 7-8 годинки на колело, моят син го попита "Как се казваш", а онова изскърца през зъби - "Ще те пребия!".

не постъпих никак педагогично, признавам.

и съм ужасно подтисната за кой ли път относно бъдещето на децата ни, бъдещето на страната и прочие. страх ме е и не искам детето ми да живее сред тия лайна, дето виждам, че плуват навсякъде.

(таман днес четох в един английски вестник припомняха стара история как две 10-годишни момчета отвличат, измъчват жестоко и умъртвяват 2-годишно съседче. нас това ни чака, явно - със съответното закъснение във времето)
На мен ги разправяй,аз още не мога да свикна със ситуацията около големият ми син.Винаги съм била със съветите"Не удряй","Не бъди нахален",никакво псуване или цинизми.Отиде в 1 клас и докрая на първия срок научи всички псувни.Добре че поне не ги използва.Целият първи клас ми отиде във висене в училището,защото го биеха на почивки понеже е по-кротък и по-свит.Особено едно момиче адски много го тормозеше и удряше и аз срам не срам тепърва започнах да му повтарям да се бие.А той ми отвръщаше " Ооо не,аз момиче няма да ударя".Тогава му казвам поне да се отбранява-и това не прави.Не знам,може би пък си е до дете и до характер?Бог да ги пази само...

*
...А това за бъдещето...не знам защо са такива децата сега... Едно детенце на съседка спря да излиза да играе в комплекса, защото много му се подигравали че е пълен. Което е глупост, но все пак още от сега детето е подтиснато и го е срам. Аз нямам спомен на 7-8 години да съм се замисляла колко кг тежа, как изглеждам или какви дрехи нося...А сега слушам разговори от рода на " ти знаеш ли нашия апартамент колко струва? знаеш ли тук колко струват апартаментите? а знаеш ли баща ми каква кола си купи? на мен ми дават по 20 лв на ден..."

Да ти кажа честно и едно време си имаше подигравки. Аз нося очила и честно казано още от детската градина имах какви ли не прякори. Просто децата понякога са жестоки, но като цяло в последните няколко години са изключително груби и жестоки. Направо се плаша като ги гледам по улиците - на по 10 години с бири и цигари в ръка, висят по кафетата и моловете. Но и те не са виновни. Едно време имаше къде да се играе, а сега и малкото свободно пространство е превърнато в паркинги. За съжаление няма да става по-добре.

*
Раиса, не знам дали за същите петна става въпрос - т.нар. милк енд коффи спотс.
В Гугъл можеш да намериш информация и да видиш дали говориш за същото.
Но не си пълнете от сега главите с ужасяващи мисли, има много хора, които са с такива петна, без това да е рак!
Има и по-мънички от 7-8 дечица болни от рак, и артрити, и други коварни болести, за съжаление :(  

Джам, това ми е много болна тема :( По-болна и от тази за всичките буклуци, които консумираме, вдишваме и т.н. И мен децата ми се виждат много лоши днес. И мен често ме побиват тръпки като погледна напред...
« Последна редакция: Юни 02, 2011, 22:06:05 pm от tzvetenze »
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
ако са петна от тип "кафе с мляко" (cafe au lait spots или CAL spots) - до 5 броя се водят нормални. над 5 броя се предполага едно генетично заболяване, което не се лекува. но не и рак. и не се тестват с биопсия. Бърди беше пускал в темата си снимки по повод мое питане.
знам какво говоря, защото моят син има няколко петна "кафе с мляко" и съм изчела интернета като побъркана, плюс че е воден по сума лекари.

явно при познатите на Раиса не става дума за "кафе с мляко", щом искат биопсия да правят.
« Последна редакция: Юни 02, 2011, 22:10:18 pm от jam »
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Джам, а аз не разбрах как си постъпила? Как обясни на детето си, че има егати тъпите парчета, които ще искат да го наранят, просто защото е хубав и възпитан.

Страх ме е от това което става, страх ме е да живея в България, страх ме е а гледам детето си тук. Не искам някой да го бие, защото е по-нисък или кротък. Не знам как бих реагирала на мястото на Парси.

И не са били винаги такива. Когато в 4ти клас сложих очила бях много притеснена, ревах 5 дни, защото щели да ми се с меят в училище. Моля, отбележете надежденско училище с всички надежденци в пълния смисъл да думата (една идея по-добри от люлинци в тъмните им времена). Та, отивам аз на училище с гадните очила (едни лупи, отврат) и моя приятелка каза на момчетата, че се страхувам от подигравки. Лично "тарторите" на класа казаха, че ако чуят някой да се подиграва за очилата ще го спукат от бой и че за недостатък не бива да се подиграваме. С това се приключи.

Обаче, връщам се в Каварна да уча и познайте - лоши хора навсякъде. Едно момиче два пъти ме разрева пред класа, но не заради очилата, а защото каза "Твоите родители са се развели заради теб и са те зарязали тук в Каварна, защото никой не може да те понасяи не те обича!" Два часа не спрях да рева.

Затова може би си е до хора - ето момиче, с висок успех, но злобно, ужасно злобно.
[/url][/url]
*
Да се върна малко на овчата кожа - съвсем сериозно пази хлад, колкото и странно да звучи. Космите на овцете са кухи и изолират перфектно, едно време (доживях да го използвам тоя израз) в училище като учихме за изолаторите ни показваха опит с 2 кубчета лед. Едното на бюрото, другото в овча кожа. Онова на бюрото се беше разтопило, а другото още не беше и започнало. Нещо като природен термос е... НО аз не бих го ползвала този метод за бебка.
Колкото до днешната младеж, едвам им се размина на едни 12-13 годишни тинейджъри. Застана ли сме 5 майки с колички в 14:30, а тия като надуват едни свирки, като пищят, все едно ги коли някой. Единна (от бъдещето на България) след забележка да престанат, ми казва да съм му довела Първанов, да му кажел лично какви били законите и добрите порядки. Е откачих, викам Първанов е на среща, ама Шамаров ми е близък, него да го водя ли!? Отгоре на всичко трябваше да обяснявам и закона за движение по пътищата и защо не е редно до същите тия колички със спящи бебета в тях, да надуваш клаксона и то в такт с бясната чалгия...
Вени, причината да имам проблеми с очите и да изпитвам ужас от мисълта да сложа очила, е факта че в първите класове ядох бой заради тях. Прибрах се физически и психически наранена и унизена, а родителското тяло реши, че нещо съм се заяждала, за очила никой не биел  :? След това ги носех само докато изляза от врата...
В какви времена растат децата ни, чудя се и моето ли ще е толкова жестоко... моля се да не е.

*
ако са петна от тип "кафе с мляко" (cafe au lait spots или CAL spots) - до 5 броя се водят нормални. над 5 броя се предполага едно генетично заболяване, което не се лекува. но не и рак. и не се тестват с биопсия. Бърди беше пускал в темата си снимки по повод мое питане.
знам какво говоря, защото моят син има няколко петна "кафе с мляко" и съм изчела интернета като побъркана, плюс че е воден по сума лекари.

значи аз съм в грешка, останала съм със спомена, че ставаше въпрос за рядко именно раково заболяване.
и Симона е с такива. с порастването някак се поразтеглят и като че ли тъмните (тя има няколко тъмни и едно светло, нови не са се появявали) поизбледняха малко. лекарите, с които съм се консултирала, са категорични, че няма проблем, но не сме правили някакви изследвания - вие правили ли сте, Джам? Бърди ми беше обърнал внимание на едно леко окосмяване над опашката при нея като бебе, но то също отдавна изчезна.
последствие срещнах здрав възрастен човек, който има такива петна - определено доста повече от 5 и над размера, който се описва - мисля, колкото стотинка беше.
« Последна редакция: Юни 03, 2011, 00:16:04 am от tzvetenze »
*
Меме, предполагам разбираш, че в случая със соленето който описах - никак не ставаше дума за нещо подобно на това, което ти правиш ;) "Съветите", които се сипеха бяха за по половин пакет готварска сол, или морска, в най-лошия случай 1/4 пакет на всяко къпане, триене със сол и н'ам какви безумия още. Да не споменавам, "особено важните и логични" причини, които се изтъкваха защо трябвало да се прави така. Та съгласна съм, че за разни практики съществували във времето - все има някаква логика и смисъл, но не и когато същите са крайни и криворазбрани, та и приложени от неграмотни хора - тогава вече могат да бъдат и опасни. :?

За кожа в количка - виждала съм, но не и да се ползва в топло време. 8O За моята количка, имаше опция да се купи като аксесоар /не знам дали беше овча/, но за "зимната облицовка" с все ръкавички за дръжката и пр. Но в България не става чак толкова студено и прецених, че не ми е нужно такова нещо. И това което казва aditoo е вярно, но аз не бих метнала малкия на овча кожа дори в това време, пък в жегите - абсурд.

Момичета, някой може ли да даде мнение, насока, име на специалист/болница, които да препоръчам на позната за проблем с бебето й - засега установяват нефрокалциноза. Няма особена яснота в момента какво и защо се случва с детето и затова казвам само каквото се знае засега. С това бебе нещата тръгнаха зле от самото начало. Нашите "величия" в Стара Загора, хич не забелязали че майката е с гестационен диабет, "едричко било бебето просто"...оставиха я да преноси, та го вадиха със спешно секцио детето, замалко да не го извадят живо, две седмици беше в кувьоз. Пълна простотия и поредица грешки. Последно бебето спря да наддава и майката хукна за София, но ми избяга от ума в коя болница са... Но и там - нищо конкретно не казват, /освен нефрокалциноза/ вече 5-и ден и майката естествено е в истерия. Разбирам, че така отправено питането е адски неконкретно, но повече не знам и аз, че и майката към днешна дата. Ще съм благодарна за всякакви съвети как да постъпи. Бебето е на 2,5 месеца.
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!

*

    Raissa777

  • *****
  • 1672
  • Засадиш ли горчиви плодове-няма да береш сладки.
Благодаря за информацията.
Приличат на такива петна, но не са съвсем същите. Онези някак бият на по лилави, а не кафяви . А и са се увеличили с времето, повече от 5 са със сигурност.
Разказаха ми за дъщеря на Фатик ( или някаква друга мутра...) на 13 год й излязли някакви петна по краката - оказало се левкимия. Детето починало преди да влезе в ремисия и да я оперират.  :( И от там родителите нищо не искат да четат в нета, за да не се плашат още повече...иначе аз им предложих да ми дадът снимки, да питам Д-р Бърди.
Както и да е, днес ще е биопсията...не знам за колко време стават резултатите.

( сега гледам Звездев, моето училище навършва 40 год  :) ( СМГ ) . Ако се чудите къде да учат децата ви - с две ръце го препоръчвам ! Просто...точно това което коментирате, средата е много много важна ! А "издънките" там са много малко. )
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
цветенце,

причината за петната тип CAL (cafe au lait или кафе с мляко) може да е генетично заболяване, наречено неврофиброматоза тип 1 и тип 2, а може и да няма причина.
има и други петна, които приличат на CAL, но не са, и се дължат на разни други причини - гъбички и пр. доста хора имат по 1-2-3 такива петна.
за неврофиброматоза се подозира, когато петната са над 5. тук Бърди е дал снимки:
http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=22516.msg745724#msg745724

Марти засега има 4 петна. водила съм го при двама кожни лекари, д-р Дурмишев младши и една лекарка в Токуда, за която бях издирила, че има публикации по темата. и двамата не намериха да има нещо притеснително. Бърди (по снимки) - също. изследвания не са правени.
така или иначе, това нещо се поставя като диагноза чрез натрупване на симптоми, първият от които са тия петна, после има и други, или чрез кръвни тестове, каквито в Бг не правят. а и ако се определи диагноза - нищо не се променя от това.
това е, което аз съм изчела за петната тип "кафе с мляко".

на вас какво ви казаха различните лекари? какви са петната?

"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    ultra

  • Анна Зашева
  • *
  • 7291
Заговорили сте на тема, върху която и аз мисля напоследък. Вчера четох това:

Жестоки и зли момичета на осем години

Тук, в Естония, децата са някак по-възпитани. Мони има проблем само с едно момче в детската и то защото се съревновават за вниманието на една от възпитателките :)
Има и невъзпитани и груби деца по детските площадки, но те са много малко на общия фон и определено правят впечатление като изключение. За почти две години тук Симеон научи само една лоша дума на естонски и тя не е толкова страшна. Та засега не мога да реша дали да се връщаме в България за първи клас или да започне образованието си в чужбина...


“Experience is the name every one gives to their mistakes.” Oscar Wilde
*
Момичета, имам една молба, правим последните две странички на брошурата - те ще са за фонда, общинските програми и благотворителните инициативи. Съответно искаме да има снимка на по 1-2 а ако има и повече желаещи бебета, но не повече от 3-4 от всяко. За общинска програма ще ни прати снимка барбарончето, за благотворителна инициатива - Пеш и Лиса, но за фонда ни трябват поне 2-3 снимки на красавци или красавици. Моля ви ако някоя мама иска да се включи в брошурата на Зачатие за ДРЗ с красив фотомодел - да ми пише ЛС - като пише към коя секция - фонд, общинско финансиране или иниициатива на Зачатие:)
Благодаря ви! :)
*

    ultra

  • Анна Зашева
  • *
  • 7291
Да допълня нещо за естонската бюрокрация. Преди време ми трябваха едни документи за бременността. Понеже не знаеха как точно да попълнят европейските образци, а искаха все пак да помогнат с нещо, ме провериха в системата и ме питаха защо не взимам детски за Симеон. Казах им, че не съм имала информация и те ми изплатиха веднага за 6 месеца назад полагаемите суми. Единственото, което искаха беше номер на сметка в банка, никакви други формалности. Това, разбира се, се дължи на е-услугите им.
Ходих наскоро да регистрирам раждането на Боби, че и там ми се полагат пари по 4 различни параграфа. За да ги получа, трябва да извадя естонска лична карта на бебето, което аз все се помайвам да направя. Вече два пъти ми звънят от социалното, разтревожени, че съм била останала без пари за месеца, щото още не съм им занесла документ. Освен това се държат изключително любезно и правят всичко възможно да ти спестят разкарването. Дори се усмихват, докато разговарят с теб...


“Experience is the name every one gives to their mistakes.” Oscar Wilde
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Ани, статията от линка е по-лоша от най-лошите ми сънища. в кварталното училище - утайка от гамени, в скъпото училище - утайка от сноби, а ние къде да отидем?

аз си мисля, че ти си на добро място за израстване на деца сега. спокойна, неразглезена северна нация, не голям град, добра социална среда, сравнително нивелирана...

"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    ultra

  • Анна Зашева
  • *
  • 7291
Ами ще трябва да си направим училище на Зачатие, поне сме се събрали отговорни родители тук.

а за Естония - трета зима тук няма да ни понесе психически - 6 месеца нонстоп сняг са твърде много...
« Последна редакция: Юни 03, 2011, 11:47:56 am от ultra »


“Experience is the name every one gives to their mistakes.” Oscar Wilde
*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
Re: Идва Юни-нека се радваме на живота и децатk
« Отговор #155 -: Юни 03, 2011, 11:54:04 am »
Ани, звучиш ми така:
http://www.youtube.com/watch?v=jWSxev7eJvs
Да Естония наскоро слушах как сработило виртуалното им правителство, или четох. Но извода беше, че хем е по-евтина реализацията му, хем и работи - представете си. А нашите май потрошиха една камара пари и .... последиците са ясни. Все се чудя из цялата администрация, че и полиция що се блещят разни лелки срещу компютрите, пък накрая - "иди тук, па после там, ама и на още 5-6 места". И това все в техни служби, че и в същата сграда биля.
*
Джам, гледайки снимките, които Бърди е дал - Симона има едно, което е по-светло от кожата й (като на първата снимка, която е показал) и няколко (едно малко по-голямо и мисля още 2-3 съвсем миниатюрни) от по-тъмните - като на снимките, които е дал за CAL петната. Всичките петна са с малък рамер, с израстването й просто леко се разтеглиха - и аз не знам как да го обясня, но не смятам, че растат. Досега нови не са се появили.
Показвала съм снимки на Бърди ии от него разбрах за CAL петната.
Лекарите, с които сме се консултирали също не откриха нещо притеснително и при нея - а и както ти казваш, става въпрос за комплекс от симтоми, за да се постави диагноза.
Последствие забелязах, че племенниците на съпругът ми също имат такива петна - както от по-бледите, така и от по-тъмните - нямат много, а по 2-3 също.

Ултра, това, което описваш за тяхната бюрокрация ми звучи като от друга планета, честно. Тези толкова нормални и логични неща на нас ни изглеждат като нещо невероятно.

« Последна редакция: Юни 03, 2011, 12:03:08 pm от tzvetenze »
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
за майките от Младост - прочетете това:

http://news.ibox.bg/news/id_1335904047
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=587737.0;all


на 5-ти юни общината смята тържествено да прави първа копка. предлагам да отидем с децата и протестни плакати, и да им покажем, че за нас това не е тържество, а лошо решение.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Привет!
При мен новините не са много добри.
Шийката на матката е била разкъсана и зарастнала накриво до влагалището, близо до два кръвоносни съда, които кръвостабдяват благалището и пикочния мехур. За съжаление точно там е заразената част.
Онзи ден доц. Златков се хвана за главата като видя и каза, че дори и лип не може да рискува да направи, камо ли конизацио, поради риск от износване за следваща бременност. Предложи само изгаряне.
Днес бях на второ мнение в онкодиспансера, където също се хванаха за главата, но са категорични, че изгарянето никаква работя няма да свърши, защото то е повърхностно и гори само горния слой, а от долу може да се развиват клетките и да прерастнат в карценом. Те предложиха конизацио, с изрязване на част от влагалището и последваща пластика за изграждане на изрязаната част.
Ще ходя и на трето мнение в Тина Киркова, в Патологията, но честно не знам какво да правя. Гинекологът не препоръчва бременност преди изрязването, защото тогава заради хормоните много бързо прерастват нещата в карцином.
Следващо забременяване и износване ще бъде много трудно.

Често, не знам какво да правя.
[/url][/url]
*
Вени, много засъалявам да прочета това :(
Освен да потърсиш още няколко мнения, незнам какво друго да те посъветвам.
*
Вени, намери в нета координатите на д-р Божидар Славчев. Иди при него поне за консултация. Прекрасен хирург е (малко дръпнат на моменти :wink:, ама ти не му се връзвай)

Успех
В очакване ....
*
Вени, дано се развият нещата по-възможно най-добрия начин!
Наистина потърси мнение и на други места.
Как се е получило това - тази разкъсна шийка не е ли била зашита след раждането?
Мислих, че е зашита. Много ясно си спомням при напъна с който се роди главата как акушерката казва "Разкъсва се в ляво много силно". После мислих че е шита, но се оказва, че не е.
Ще чуя и мнението на д-р Колева, тя е завеждаща Патологията в Тина Киркова. Иска ми се освен онколог и акушер-гинеколог да си каже мнението. Онколога гледа мен да ме отърве и да не стане по-страшно. Доколкото разбрах ще се реже до здраво, а пластиката на влагалището е много важна.
Ох, ужас, толкова малко ме дели да махна с ръка и да оставя нещата. Обаче Ники има нужда от майка на първо място
[/url][/url]
*

    ultra

  • Анна Зашева
  • *
  • 7291
Вени, а имаш ли генотипизиране на щамовете?


“Experience is the name every one gives to their mistakes.” Oscar Wilde
Нямам. Доц. Златков каза, че не виждат смисъл да го правят. ОИт онкото пък казаха, че първо ще изследваме за всички щамове HPV и после конизацио.Те по презумция предполагат ЧПВ.
[/url][/url]
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Вени, не съм прочела цялата история на твоя, затова само ще ти скицирам какво мисля за алгоритъма на диагностиката и рисковете на терапията.

Първо трябва да се направи колпоскопия с прицелна биопсия, това предполагам вече си го напарвила. Много важна е работата на патоанатома - да е с опит в оценка на биопсии от маточна шийка, да е съвестен в преглеждането на всички биопсични материали и от повече участъци. При нас биопсиите ги оценява националният консултант по патоанатомия и според мен един от най-добрите специалисти в своята област, ако искаш, ще ти дам негови координати за повторна консултация.

Второто нещо, което е добре да се направи, е генотипизиране на ЧПВ, ние го правим или с онкопрофилактичната цитонамазка по метода ThinPrep или самостоятелно.

И трето, без да те плаша, в България има много неприятна практика да се прави ампутация на маточната шийка, вместо да се прилагат по-съвременните методи на органосъхраняващо премахване само на увредения участък. Това от онкологична гледна точка може да е правилно, защото няма шийка - няма проблем, но от страна на репродуктивното здраве е безобразие! Затова внимателно избери специалист, който ще внимава не само за онкологичния риск, но и ще мисли за твоята следваща бременност.

Пожелавам ти да се справиш с това по най-благоприятния за тебе начин и ще ти съдействам с каквото мога. 



"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
*

    Raissa777

  • *****
  • 1672
  • Засадиш ли горчиви плодове-няма да береш сладки.
Нещо ми е изчезнал поста...
Но и аз това исках да кажа - за Божидар Славчев.
Вени, успех мила !
Мели, благодаря за включването :)
Патоанатома е на онкоболница и двамата лекари казаха, че не се съмняват в работата му. Д-р Алексиев, ако ти е познат.Биопсията беше от три места.
Цитонамазката показва 2ра група, друго самостоятелно изследване на ЧПВ не съм правила.
Много ме притесни мисленето "По-важно е ти да си жива, за следваща бременност не мисли сега". Не че не са прави, но...
Затова искам да чуя мнението на д-р Колева, доколкото разбирам тя прави такива операции и пластики.

Мели, има ли шанс без операция? Някак много ме е страх от една пластика на влагалището.
[/url][/url]
Вени, много съжалявам да прочета за проблемите ти. Ако искаш, ще ти дам на лични телефон в кабинета на Славчев- мисля,че трябва да се консултираш с него.
Jbrul, ако твоята позната има нужда от добър детски нефролог, препоръчвам с две ръце д-р Лилова от Токуда.
Jam, значи накрая това измъдриха от общината- да цвъкнат църквата върху градинката! Оригиналния план е за пространството зад "Хит" и бившия "Метроком", но Диков иска там да прави спортна зала и да измести центъра на Младост. Преди 4-5 години, когато се обсъждаше ОУП, на събранието за Младост точно за това стана голям скандал. Там има намесени мръсни "инвеститорски" интереси. Тогава, между другото, Диков се закле,че до 2009 ще са започнати парк "Въртопо" и Източен парк- м/у Младост и Горубляне. Който живее в Младост добре знае колко това се случи. Аз съм ЗА протест и съм готова да дойда с малкия!

Нощта е най-тъмна преди зазоряване.
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Inke-Tinke,

следи темата в бг-мама, към която съм дала линк. майките се уговарят за среща на 5 юни от 10:30 до кортовете на 81-во училище. вероятно ще има репортери от БТВ, ако се организираме за протест, Lennyh е говорила с репортер от "Тази сутрин". между другото, Lennyh е сред учредителите на Зачатие :)
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Вени, дано всичко се развие по възможно най-добрия начин за теб!
Имаш и моята подкрепа!Късмет в откриването на точния лекар!

Ани, мога да предположа как тегли към дом, майка и родина,
но ако прецениш, че средата там където си или ще бъдете е добра за вас
и учиището на Мони ще му отвори нови хоризонти, аз не бих се върнала!
А това което описваш за порядките в Естония звучи космически далече от тук...

Джам, дано спасите това място...

Raissa777 , дано всичко с детенцето е наред.
Споменахте д-р Дурмишев младши, горещо препоръчвам.

Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
Вени, много съжалявам да прочета за резултатите ти. Пожелавам ти да намериш най-добрия лекар, който да разреши проблема по най-безболезнения начин и за теб и за една евентуална бъдеща бременност. Наистина потърси още едно мнение. В контекста на това, което е написала Мели за онко-хирурзите, наистина внимавай с тях. Те имат навика първо да режат и после да правят всичко останало. Преди години си открих една бучка на гърдата и си изкарах акъла, разбира се. Отивам на мамолог, тя казва, че няма страшно, киста е, получила се вероятно заради стимулации и че ще я оправим много бързо, изтегляйки  със спринцовка. За всеки случай обаче ме прати на консултация с онко хирург. Въпросното светило веднага каза, да го режем, за да нямаме проблеми. Какво ще си губим времето с други методи 8O. Аз се уплаших още повече и понеже въобще не бях склонна да ме реже ей така, отидох за трето мнение при лекаря, който ми беше правил лапароскопията. Та, накрая той ми предписа едно гелче и с мазане за около 20 дни, всичко се оправи. С това искам да кажа, че винаги има лекари, които ще предложат възможно най-щадящия за теб метод на лечение. Стискам ти палци.
<br />[link=http:
*
Вeни,късмет и от мен!

*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Много ме притесни мисленето "По-важно е ти да си жива, за следваща бременност не мисли сега". Не че не са прави, но...

Вени, това е така, разбира се, никой няма да седне да прави глупости, ако знае, че застрашава живота си. Но нещата все пак не са само черни и бели, има и нюанси. Ако се налага операция, то би било добре при нея да се подходи щадящо и да се мисли дали има възможност да се съхрани маточната шийка предвид годините ти и желанието ти за следваща бременност. Т.е. обемът на операцията да е на принципа на минималната достатъчност.


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
Много ме притесни мисленето "По-важно е ти да си жива, за следваща бременност не мисли сега". Не че не са прави, но...

Вени, това е така, разбира се, никой няма да седне да прави глупости, ако знае, че застрашава живота си. Но нещата все пак не са само черни и бели, има и нюанси. Ако се налага операция, то би било добре при нея да се подходи щадящо и да се мисли дали има възможност да се съхрани маточната шийка предвид годините ти и желанието ти за следваща бременност. Т.е. обемът на операцията да е на принципа на минималната достатъчност.

Мерси Мели :)
Мисля да говоря с д-р Колева, по-късно и с д-р Славчев за възможността до септември да лекуваме инфекцията с глобули и септември да повторя цитонамазката и биопсията преди да се подлагам на каквато и да било оперативна намеса, включваща изрязване на която и да било част. Ако някой лекар каже, че може да направи ЛИИП ще съм много хепи, а пластиката на шийката и влагалището ще оставя за по-нататък.
Но второ бебе дай Боже, ще бъде родено със секцио.
Дотук с естествените ми опити.
[/url][/url]
*

    ultra

  • Анна Зашева
  • *
  • 7291
Вени, ако ще изчакваш, е добре да направиш генотипизиране - ако се окаже някой от по-нискорисковите щамове си чакай, ако не, вероятно ще е добре да побързаш с лечението. Мели ти е описала каква е последователността при лечение на раничка, при теб не е спазена. Аз съм се лекувала преди години при същите имена, които ти цитираш и да - такава им е практиката, не смятат, че е задължително да се разбере какъв е щама, гледат само PAP, а това са съвсем различни изследвания. Мога да го сравня с гинеколозите, които с просто око преценяват от какво е причинено течението ти и ти назначават лечение.
Моята раничка е много отдавна - над 15 години. С нищо не е третирана, дори по едно време беше трудно откриваема. По време на втората ми бременност се активира отново. бях учудена, че заедно с микробиологията ми направиха и генотипизиране, дори спорих с тукашната гинеколожка за процедурата. Откриха ми какъв е щама и ме пратиха на колпоскопия, там локализираха раничката и понеже все още бях бременна, отложиха лечението за по-късно. В понеделник съм отново на преглед и ще знам какво ще ми предложат. Ще повторим и генотипизирането и ако се потвърди резултата, ще се наложи да побързам с лечението.
Та, не подценявай това изследване и си го направи. Ако не знаеш къде и как - разходи се до Пловдив ;)


“Experience is the name every one gives to their mistakes.” Oscar Wilde
*
Вени, много късмет (у нас това е май най-важно) и успешен изход!

Жбрули, те вече са ти писали, но и аз мога да дам глас за д-р Лилова от Токуда (племенника ми и майка му, в комплект и поотделно).

*
Вени, на една мама от форума, след тежко раждане се оказа, че има доста проблеми. Не мога да ти кажа с подробности какво точно е било, но си спомням, че прави няколко операции, пластики и процедури. След като забременя втория път, роди секцио.
*
Вени, миличка, много съжалявам! Много ми стана мъчно, че трябва да минеш и през това. Дано нещата се развият възможно най-благоприятно за теб. Ще ти стискам палци. Ако мога да помогна с нещо казвай. А ако второто и третото ти раждане са секцио, не го мисли, не е страшно. :)


*

    Lisko

  • *
  • 5448
  • Липсваш ми Бари:)
Вени, дано всичко приключи възможно най-добре.

Ние приключихме сагата с подстригването на момчетата:) То взе, че им и хареса. След като се събудиха с мокри от пот глави, реших, че няма какво да чакам да ги заведа или снаха ми да ги подстриже.
Е, личи си, че аз съм им фризьорката:)
Има ли детски "безопасен" гел?:) И ако няма, опасен ли е гела за тях? Утре сме на рожден ден и мисля да ги направя малко на таралежи:)

Ани, и на теб пожелавам успешно и безболезнено лечение.
Има ли детски "безопасен" гел?:) И ако няма, опасен ли е гела за тях? Утре сме на рожден ден и мисля да ги направя малко на таралежи:)

Ани, и на теб пожелавам успешно и безболезнено лечение.

Благодаря ви на всички за подкрепата, за мен е безценна :balk_5:
Ани, стискам ти палци всичко да е наред :) Аз мислих, че вече си в по-топлите страни :lol:

Лис, аз ползвам крема му за лице и тяло - А-Дерма. Намазвам малко на ръцете си и му правя рогчета :D Много е трайно така -поне три часа държи :D
[/url][/url]
*
Вени, дано всичко мине по най-лекия начин.
Лис, аз им подреждам къдриците със спрея им за разплитане на косите  :wink: Малко като лак фиксира.
*
Вени, стискам палци всичко да мине по най-благоприятния начин!
За "безопасния" гел и аз съм за кремче.
*Имам приятелка дето бира слага на косата нейния син,но не бих го препоръчала, по-скоро в бисерите отива :)

*
Вени, стискам палци да минеш най-безболезнено през това изпитание.
Наистина, най-важното е Ники да има здрава майка. Потърси 2-ро и 3-то мнение, понякога и капацитетите грешат.
*

    Raissa777

  • *****
  • 1672
  • Засадиш ли горчиви плодове-няма да береш сладки.
Аз знам вода с малко захар - пак фиксира като лак.

Да ви попитам за нещо, че се колебая... Още от сега ми е жал за сладкиша  :lol:
Мислех си, дали след кръщенето да не я подстрижа с машинката ?
В моето семейство сме с калпави коси и ако помага наистина - бих жертвата 2та см коса. Тя даже само отгоре е 2 см...иначе голям плешо.
Та въпроса ми е - има ли смисъл ? Имате ли наблюдения, дали ще помогне за по-гъста и здрава коса ?
*

    ema2

  • ****
  • 888
  • You kill the beauty of today
.
Та въпроса ми е - има ли смисъл ? Имате ли наблюдения, дали ще помогне за по-гъста и здрава коса ?

Раиса, според няма смисъл.Генът за косата вече е заложен :)
We are all a part of everything
The future, present and the past
Fly on proud bird
You're free at last
*

    Raissa777

  • *****
  • 1672
  • Засадиш ли горчиви плодове-няма да береш сладки.
Да...и аз това си мислех като "против" .
Защото дали ще я подстрижа сега, много ниско, или леко след няколко месеца - все тая. Само ще подсиля питанията - момченце или момиченце е ?  :)

Но преди години много се хвалеше този метод. Даже миглите режеха, с идеята че растат дълги и хубави  :) А после четох някъде, че миглите се подменят изцяло за много кратко време...
*

    ema2

  • ****
  • 888
  • You kill the beauty of today
То не пречи да си подстригваш детето, не е проблем.Просто няма да помогне да сгъстяване на косата.За мъглите също.
Моя приятелка държеше дъщеричката си с почти нула номер коса до 5 годишна, познай дали има промяна :D.Даже ми се обади веднъж да пита дали да не подстриже миглите, наложи се малко да й се скарам.

We are all a part of everything
The future, present and the past
Fly on proud bird
You're free at last
*
 :lol: Няма да забравя една съученичка в 10-и клас как дойде без никакви мигли и наранен клепач - така до дъно ги беше рязала, че за малко да си извади окото... Е, излишно е да казвам, че не й станаха по-дълги, или гъсти миглите след тази процедура. По мое време имаше и други моди за мигли - мазане със зехтин и някакви витамини, които се купуваха от ветеринарните аптеки, ама не помня какви бяха. Неефективно естествено.
Та и за косата - същата работа. Какъвто ти е гена... Аз не знам от коя фамилия ме е полазил калпав ген за "ранно побеляване", ама ей на - коса бол, подстригвам не ми дреме, хората правят къдрици - аз изправям, обачИ на 24г - няколко бели косъма, понастоящем 40% бяла коса...еми - здрави да сме само. :D Има бои, екстеншъни - кой каквото му душа иска, все ще го докараме на вид с малко "фокуси" ;)
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!

*
Жбрули, витамините бяха Тривитаминол / що шишенца ми отнесе главата :lol:/Та и аз си мисля, че всичко е до ген. Мойта коса е много, ама тънка и лети навсякъде- ужас. За това пък вече ударих 30 и нямам нито един бял косъм. Баща ми му се появи първия около 50 8O
Раиска, не помага стригането, Кристина я постригах миналата година, и понеже не съм фен на розовото, я обличах в по - неутрални цветове, и постоянно я мислеха за момченце. Някои бая сериозно си го отнасяха/като ме уцелеха във фаза/.
Оня ден, обаче подреждах снимки, и какво да ти кажа- момченце от всекъде :? Тогава с някакви други очи явно съм  гледала.
Та недей прави детето на "Иванчо"-за твое удобство ОК, ама не очаквай сгъстяване.
*
Фифа - баш! Тривитаминол. :lol: То не, че нещо вреди де, ама от ползващите го - не видях някоя с избуели мигли, или коса. Аз в гимназията като бяха тия моди, маски и мазилца, да не остана по-назад - реших да си правя маска за коса. Домашна. Основата - мас и н'ам к'ви ампулки с витамини и три жълтъка... Супер, ама чула-недочула, жълтък ли било, яйце ли - забърквам цялата смес с 3 цели яйца и мажа. Помотах се няколко часа омацотена и влизам да се къпя, с яко гореща вода, че тая мас как се мие... Вие си представете как се свариха на главата ми белтъците от яйцата които намацах  :lol: Чудна картинка бях - коса до кръста, гъста, къдрава и в актуалния за онази година червен цвят и на всеки косъм - полепнали по няколко добре сварени капчици белтък. Няма такова пощене и ресане после, докато свалим всичкУтУ яйце.:D Оттогава, ползвам мазилаца в кутийка и с инструкции за идиоти /като мен/.
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!

*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Raissa777 , подстригването, ако изобщо има някакъв ефект,
може би трябва няколко пъти, но аз не бих...а на момиченце пък, изобщо!

Калина имаше три косъма на вашата възраст и
често Митака обясняваше, че няма братче, а Калина!
Щом и поникнаха повече от 3 косъма вързах малка опашка
и се опитах да я дефинирам полово, но нямаше бог знае какъв ефект!
След годинката нещата коренно се промениха
е, не е гъста като на баща й и брат й, но е по-дълга и с къдрици!
И косата ми е взела, аз на нейната възраст точно следвайки такива съвети
съм подстригвана не еднократно, но ефект цук, витална си ми е косата.
А дали съм имала къдрици няма как да се знае,
защото все съм била късо подстригана,
още едно доказателство, че този приом не работи!

Жбрулче, гледката е била потресающа, как изобщо си измила
този омлет от главата си!

Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*

    Raissa777

  • *****
  • 1672
  • Засадиш ли горчиви плодове-няма да береш сладки.
 :lol: Точно - омлет !

И аз съм се мазала с Тривитаминол и съм доволна. На мен косата доста ми пада, а когато се плесках редовно с въпросното мазило беше доста по-добре. Но тогава живях сама и имах възможност - плесках се и спах с намазана коса.
И ! в Сливен си купувам шишенцето за 5.50 лв, в София го взимах първоначално за 6 лв. , после изведнъж - 15 ! Видяха че много жени го купуват за маска и бам - нова цена .

Окончателно е решено - няма да обезобразявам детето  :lol:

Бяхме на Кръщене на момченце на 2 год. Постоянно го стрижат 0-1 ви номер, само за Къщенето я бяха пуснали леко ( и за момченце е грозно гола глава...за момиченце да не говорим ). Майката каза, че му се е сгъстила косата, но явно е от възраста, а не от стригането...В смисъл и без да е бил с гола глава е щяло да е същото, разбрах от вас. На мен ми направи впечатление че косата е доста твърда...като бодлички.
*
Раиса, детето ти е чудесно, не прави глупостта да го острижеш с машинката.
*
До годинката моите бяха с много рехава и перушинеста коса. След годинката обаче като тръгна една коса, едни къдри... Постригах ги преди двете годинки и си мислех, че ще се изправят, но не. Сега са пак на масури (до утре може би). Вече за момиченца ги взимат. Родиха се с черна и права коса като баща си. А сега са копия на мен като дете.
Така, че Раиса, може след годинката и при вас да се оправят нещата, като смени косата.
А за това дали действа стригането - сестра ми до пубертета беше с 2 косъма на главата и винаги като момче постригана. Сега не може да си събере косата в една ръка, толкова гъста и дебела е. Аз винаги с къдри и коса до кръста, след пубертета права, тънка... По скоро зависи всичко от пубертета. Моя приятелка като дете ревеше за мойта коса, сега аз рева за нейната  :lol:
*
Всякакви подстригвания, маски и т.н. са полезни за вече израстнал косъм. Но да се очаква, че след подсригване до корен на мястото на един косъм ще поникнат три (примерно) е нелогично, според мен.

А от личен опит и наблюдение, мнението ми е, че състоянието на косата на детето до 1-годишна възраст въобще не е показателно за това каква ще е в бъдеще, ако и на мама и тати да са с гъсти косите или обратно. Нашето дете, например, не наследи гъстите ни и рошави коси  :lol: Освен това до 1 год. беше с ангелоруси къдрици, сега е с чисто права светлокестенява коса (с мъжа ми сме тъмни, моята направо черна).
« Последна редакция: Юни 04, 2011, 13:19:32 pm от Елфи »
*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
И Моника е с перушинка на главата като моята, преживях го някак си.
 За 1 юни искаше колело голямо, без спомагателни, подарихме и и за два часа се научи да го кара. Сега е много горда, но понеже не стига педалите хубаво, а на пръсти, деликатното и място е протрито и синичко на места. Снощи порева достойно и два дни решихме да оставим колелото, докато отшумят нещата. Сложихме дунапрен на рамката, за да не се удря, обаче седалката е свалена до долу и няма как да компенсираме двата пръста дължина, която не и достига да седне и да върти педалите. Днес цял ден мрънка, за колелото, ако и дам ще реве довечера, като не и давам, сега реве...изобщо, взех, че го намразих това колело. Хубавото е, че за 2-3 дни свалих две кила с крос до нея и продължавам, защото кара, но тръгването и спирането още не сме ги осъвършенствали...С две думи, с нас е весело както винаги  :)

Едно дете хулиганче, говори за изключителния провал на родителите му...Рано или късно, те си го отнасят и горчиво съжаляват за което, но вече е късно за каквото и да е. Това мисля аз. Основно агресивните деца са с проблеми в къщи и копират надмощието и боя които търпят..или имат други основни проблеми...Как да се опазим ли? Според ситуацията и реакцията. Дай боже по-малко такива хора и срещи с тях...
Мисля, че децата ни трябва да са подготвени и да знаят как да реагират при различни ситуации...
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
*
lidia , опитвам се да си "гледам в моята паничка" и за родителството и за каквото се сетиш, да не съдя, да не квалифицирам, на ничие място не съм и не знам на човека отсреща какъв му е зора, че да се държи по определен кофти начин.
Днес обаче, срам не срам наум се възмутих от една майка, знам че не ми е работа и нямам право, но много ми стана криво.

Сядаме с майка ми и малкия на кафе, той си спеше и на съседната маса - две госпожи с около 5-6 годишни момиченца, една друга девойка под година в количката /спяща/ и бабата на две от децата. Големите момиченца ядяха сладолед, говореха си за нещо тяхно /май случка в ДГ/, едното се развълнува и взе да обяснява на по-висок тон така някакви неща на другото дете. В този момент, бебето в количката на тяхната маса се събуди и почна да реве. Еййй като скочи майката на бебето и на високо говорилото момиченце, като взе да ги сипе едни към голямата щерка. 8O Като изблъска количката към голямато дете и вика: "Ето лигло, пак събуди сестра си, втори път днес, аз колко пъти да ти казвам, ти я успокоявай сега, пък аз да си пия сока. Говедо такова! Счупи ми нервите, ти малоумна ли си, колко пъти да казвам едно и също...". И не спира бе! Бабата на децата, за да прекрати грозната сценка явно - скочи от масата и хукна с количката да успокоява ревящото дете, това на което майката се караше - стои като статуя готово да ревне всеки миг, мама обаче - не спира да бълва змии и гущери. За финал - дръпна купичката със сладолед на дъщеря си и заяви, че "Няма да ядеш повече, да се научиш да пазиш тихо." БраУс!

Аз разбирам сега, че всеки може да се изнерви, да е уморен, да се подразни че милон пъти е казал нещо на детето си и то без да се усети просто - пак го е направило. Ама такъв панаир, обиди, "наказания" - вече ми дойдоха в повече. Честно.
Това момиченце, което майката навикваше така днес, утре ще се държи така със съученичките си - просто това е виждало и то така ще прави. Вероятно. И тази майка - едва ли ще си мисли, че "има заслуга" по въпроса. Сигурно ще й казва, че е лоша, простачка и само й създава проблеми да я привикват учителите да се оплакват...
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!

Ужасно! Защо нямаме читави служби за закрила на децата, защо???
Аз като видя майка да шамари 3/4/5 годишно дете и ми става едно тегаво, едва задържам сълзи и се питам защо го правят, кому е нужно.
[/url][/url]
Раши, струва ми се че си противоречиш-хем злояда щерка ти, хем никой не слушаш...все пак не откриваме ние топлата вода. Може да ти е от полза и ако послушаш понякога-например за попарата. Детето ти не е малко вече,  за да е на разните му схеми без еди си какво си. Поздрави


Напротив, прекалено малко е. Особено, ако иде реч, както казваше д-р Бърди, за глутен, нормално мляко и т. н.

Шаноар, ти не си ли се ограмотила малко поне, по захранването на бебето???

*
Преди да ме наричаш неграмотна, вземи та си направи труда да видиш че никъде не препоръчвам нормално мляко за нейното дете, а само да приеме мисълта за попарата по-нормално.И за твое сведение, синът ми е достатъчно добре захранен. Тонът ти е нетърпимо обиден и не ми е приятно да се отнасяш така с мен.
*
Жаси, за подобни случки - не мисля, че има агенция която да те принуди да се държиш нормално. :? То и малко мозък трябва за тия неща. Най-елементарното да й беше минало през ума на тази майка - "редно ли е да се отнасям с детето си така, както не бих желала някой да се отнася с мен, само защото мога да го направя?" Все пак - това е голямо дете, всичко разбира вече, тя го унизи пред приятелка и още 20 човека непознати /то цялото кафене се обърна да види какво става/, не мислят ли тия жени колко лесно се травмира детската психика? А и в крайна сметка - ти си родителят да му се не види, голямото ти дете не е решило да имаш и друго дете /което явно ти идва в повече/ и на неговата глава да си изливаш нервите и да си прехвърляш родителските задължения и грижи. Мама - не е робот. И аз не съм робот, нищо човешко не ми е чуждо, но... като си имала късмета и имаш ОТГОВОРНОСТТА да бъдеш мама - ще стиснеш зъби, ще си мериш поведението и приказките. Трудно, лесно - децата ти никой не ти ги е натресъл насила все пак.

Ма тя била искала да пие кафе спокойно и да бистри клюките. Ми ОК. Ей бабата с вас, ами да вземе децата - пък ти си стой с приятелката и клюкарствай. Или идете на място с детски център - големите да играят, малкото да спи примерно. Ами и аз не си допих кафето, Дани се събуди, взе да мрънка, станахме и го возих докато заспи. Може би трябваше да му се развикам, че е говедо и от второ кафене ме вдига днес, понеже нещо е крив и да млъкне и от вида. :?
И да си призная, не съм на тези си позиции, защото ми е чакано повечко детето, бях си на тях и преди да пожелая да имам дете.

Мисля си за дългосрочните последствия обаче, от деца "възпитавани" като момиченцето днес, когато моето дете ще контактува с тях ежедневно. Аз ще му набивам в главта да не обижда, да е галантен, да е кавалер, да не се бие и от сорта, а него ще го малтретират ей така гледани деца и аз какво да му обясня тогава? Карай маме, ти яж бой на корем и понасяй обиди всякакви, защото си по-възпитан и готин. Хич не ми се вижда добра переспектива...
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!

*
   Има още една развръзка със сценария на това "възпитание".
   Пред очите ми са две деца /едното вече голям мъж/ отглеждани с шамари и психически тормоз. Едното, яло бой за какво ли не, сега е отличник, със спортни постижения и т.н. Ноооооо с ужасно държание към другите и забележете дори към майка си. Не смея и да си помисля какви неща му ражда главицата на това иначе умно дете. Майка му сподели, че се страхува някой ден да не й посегне  8O  И тук се сещайте, че тя напълно съзнава какво е направила /има второ дете и с него се държи така/. Тръпки ме побиват.
   Другият - както казах вече голям мъж, отглеждан още по-брутално, едвам изкласил училище, сега е човек нереализиран в живота, плах, страхуващ се да предприеме нещо сам, да изрази мнението си....Когато при разговор искам да създам някава дискусия, той веднага се съгласява с мен, даже и да не мисли така и да не съм права. Всички го тъпчат, а той горкия приема всичко само защото някой, който се мисли за родител се е отнасял така с него и го е унижавал в най-крехките години. :?
   Съгласна съм с Jbrul, че освен малко мозък и отговорност да бъдеш майка, трябва и да се сещаме за нещо, което лично на мен ми е останало в съзнанието от ученическите ми години и винаги съм се стремяла да го използвам в живота и на това уча децата си "Отнасяй се с другите така, както искаш да се отнасят с теб"


*

    Raissa777

  • *****
  • 1672
  • Засадиш ли горчиви плодове-няма да береш сладки.
Аз съм чела много по повод физическия тормоз над децата и последствията, които биха могли да се проявят, учих възрастова психология преди години.
Но там става въпрос за бой, наистина тормоз.
Същото важи ли за шамар ? В смисъл къде е границата на физическия тормоз ?

Иначе имам позната - супер амбициозна майка ! При все че тя не е била добра ученичка, спортистка и т.н. - детето си го тормози здраво. Ходи на 2 вида спорт, на 3ма учители по математика и един по английски. Детето е на 10 год и няма минута свободно време...в тях е като на военен лагер.
Това за мен би било много по-затормозяващо, отколкото чат пат да изяждам по един шамар. Мен лично майка ми ме е шамаросвала  :) но аз направо си просех.
*
Ще излъжа ако кажа,че не съм  шамаросвала Мишо.Правила съм го и не се гордея с това,но понякога има ситуации в които така ме изкарва извън нерви,че не се замислям на момента.Митко също изяжда по някое потупване по дупето когато положението става нетърпимо.Но при него смятам че ще е и по-трудно,защото е голям инат и от дума много не разбира колкото и да пенясвам да обяснявам :?.
А това за частните уроци в толкова ранна възраст не го разбирам.Може би защото не ми се е налагало-не знам.Мишо ходи единствено на плуване,за друго време не остава.Все пак трябва и да се играе :).

*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Преди да ме наричаш неграмотна, вземи та си направи труда да видиш че никъде не препоръчвам нормално мляко за нейното дете, а само да приеме мисълта за попарата по-нормално.И за твое сведение, синът ми е достатъчно добре захранен. Тонът ти е нетърпимо обиден и не ми е приятно да се отнасяш така с мен.

за пореден път се опитваш да раздаваш правосъдие и заради тона ти за пореден път ще я заключа
моята злояда дъщеря също не е яла попара, но за сметка на това сега се опитвам да я ограничавам, защото доста добре си хапва
надявам се да размислиш за тона, който държиш в седмичната тема
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит