0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Тема на бременните №75
« Отговор #820 -: Май 24, 2011, 17:40:06 pm »
Маринка и от нас стиснати палчета за утре! Чакаме новините!

*

    power

  • *
  • 1116
  • трябва да сме силни !
Re: Тема на бременните №75
« Отговор #821 -: Май 24, 2011, 18:47:41 pm »
Маринка,леко раждане и то мен! Успех и дано всичко мине много леко!  :goodluck:
07.10.2009
Re: Тема на бременните №75
« Отговор #822 -: Май 24, 2011, 18:49:35 pm »
vaci, поздравления мила! Много е вълнуващо!!! Желая ти всичко да продължава по мед и масло!  yahoo_17
На мамите много стиснати палци и ви чакаме с радостни новини и усмихнати бебчета!  :P

*
Re: Тема на бременните №75
« Отговор #823 -: Май 24, 2011, 19:46:35 pm »
Маригри, леко раждане и незабравима среща с бебоците. Да ти кажа аз и до момента още не мога да осъзная какво ми се е случило. Кога казах че съм бременна, кога родих. Вече сме на две седмици и все още ми е странно - все едно са ми я подарили :lol:.
Ще чакаме новини.

*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Тема на бременните №75
« Отговор #824 -: Май 24, 2011, 20:06:30 pm »
marigri, леко раждане и само приятни спомени да имаш от него, а бебоците да ги нацелуваш много много.

chuspito и на мен ми се подуват и то при тази бременност повече от мианлата. Още от сега се подуват и спадат много трудно, а преид чак накрая бяха зле. Нямам албумин, защото всеки път го проверяват. До колкото знам, колкото и странно да ви звучи, помага ако пиеш повече вода. Понеже организма, ако смятал че може да няма достатъчно и задържал. Не знам до колко е вярно, но като че ли миналият път ми помагаше като пиех повече.

Боби


  
*
Re: Тема на бременните №75
« Отговор #825 -: Май 24, 2011, 20:44:12 pm »
Привет момичета,

Имам въпрос относно варицелата - мисля Jam и Lidia споменаха нещо по въпроса и се обръщам към тях и към всеки който може да даде съвет от опит.

Не съм я прекарала и нямам имунизация, а както вече знаете, съм в 7 седмица. За лошо стечение на обстоятелствата свекито и племенника идват насам на гости (в Лондон). Чувам в момента в България има отделни случаи в които варицелата е била регистрирана...В добавка свекито работи в болница - лекар, а детето е на 9 години (тоест ходи на училище).

Исках да ви попитам, как моите мили роднини да вземат мерки относно карантина, пазене, или изобщо как да предотвратя потенциално заразяване...

Много ще съм ви благодарна за съветите.
« Последна редакция: Май 24, 2011, 20:50:23 pm от vaci »


Re: Тема на бременните №75
« Отговор #826 -: Май 24, 2011, 21:00:05 pm »
Лошо, щом не си я карала  :?
Свекърва ти предполагам я е карала, т.е. тя не може да бъде приносител на заразата за теб. С детето е малко по-проблемна ситуацията, защото инк.период на Варицелата е 20-на дни. Дано през последните 20 дни не е имало контакт със заразено дете.
Аз в момента имам две колежки, на които децата са с Варицела, майките са преболедували, аз също и докторката ми каза, че няма страшно.
Но щом ти не си боледувала, много трябва да се пазиш от контакт с болен.
Не зная какво точно да те посъветвам в случая...

*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Тема на бременните №75
« Отговор #827 -: Май 24, 2011, 21:14:11 pm »
vaci, племеника не е ли имунизиран?
Периодът, в който може да се предаде е 2 дена преди появата на обрива и докато мине.Поне не е дълъг период и не е толкова голям проблем да се пазиш 2 дена и ако не се обрине значи не е болен.

Б.
« Последна редакция: Май 24, 2011, 21:17:08 pm от Bobbie »


  
*
Re: Тема на бременните №75
« Отговор #828 -: Май 24, 2011, 21:27:51 pm »
Боби, Мишле - благодаря за отговорите!!

Племенникът не съм сигурна дали има имунитет... Това което ме притеснява е да не са и носители на вируса, въпреки имунитета си...


Re: Тема на бременните №75
« Отговор #829 -: Май 24, 2011, 21:29:12 pm »
Гледай това предаване: http://play.novatv.bg/play/241709/  След 10 мин.

*

    fifonqk

  • ***
  • 175
  • вярвах и чудото стана
Re: Тема на бременните №75
« Отговор #830 -: Май 24, 2011, 22:13:16 pm »
Маринка мила,стиснати пални и от нас тримата  osi_9. Леле...аз колко се вьлнувам,а за теб незнам.Всичко ще мине по най-добрия начин и сьвсем скоро ще гушкаш малките мушмуроци,дано вече сте им измислили и имена,че на две е много трудно,поне при нас беше така,на момчето от ряз,а на момичето голямо мислене падна :P
  И аз сьм от няколко дена с много подути крака,особено левия,едвам вьрвя,добре че е лято че само джапанки ми стават,ужаса е пьлен само това ми липсваше на цялата картинка :(
Re: Тема на бременните №75
« Отговор #831 -: Май 24, 2011, 22:25:09 pm »
Фифоняче мерси мила,
аз ще те мисля и стискам палци за вас тримцата, стискай кълки и се пази  :wink:
всичко ще бъде наред, ще видиш  :wink:
*

    elle22

  • *****
  • 1645
  • La donna `e mobile ;)
Re: Тема на бременните №75
« Отговор #832 -: Май 24, 2011, 22:26:58 pm »
Маригри -  :crossfingers: :crossfingers: :crossfingers:, от сега ти пожелавам бързо възстановяване  :D.
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Тема на бременните №75
« Отговор #833 -: Май 24, 2011, 22:30:21 pm »
vaci, шансът да хванеш варицела е много нисък, защото повечето хора имат имунитет или чрез всксинация или са я прекарали. Тя е заразна докато си болен от нея т.е. ако имап имунитет няма да си болен и няма да я предадеш. Може да се прояви и втори път при възрастни хора, които са я прекарали и тогава е доста болезнена.  Дори и да хванеш( което пак повтарям е много рядко - в САЩ например статистиката е 7 на 10 000 бременни), опасност за бебето е 1.5% от тези 7 . Като се има предвид, че шансът ти да хванеш е нисък и от този нисък шанс е 1.5% и освен това знаеш как да се пазиш - мисля, че няма да имаш проблем. Хайде не го мисли толкова, че усещам, че яко си се притеснила. Просто питай дали детето е имунизирано ( би трябвало да е).
А забравих да кажа - заразна е 2 дена преди това, но инкубационният период е към 15-20 дена.

Боби
« Последна редакция: Май 24, 2011, 22:35:18 pm от Bobbie »


  
Re: Тема на бременните №75
« Отговор #834 -: Май 24, 2011, 22:36:02 pm »
Маригри, леко раждане и незабравима среща с бебоците. Да ти кажа аз и до момента още не мога да осъзная какво ми се е случило. Кога казах че съм бременна, кога родих. Вече сме на две седмици и все още ми е странно - все едно са ми я подарили :lol:.
Ще чакаме новини.

И аз се чувствам така  :wink: ние сме на 6 седмици и още понякога го гледам и се питам истина ли е това, майка ли съм - това ли е то  :lol: все едно не са минали 9 месеца и се случва на някои друг..  :wink: Странно е, но и нормално - всичко ти се променя заради едно малко вързопче  :) :oops:

Леко раждане и бързо и лесно адаптиране след това на мамите пред старт  :D
*
Re: Тема на бременните №75
« Отговор #835 -: Май 25, 2011, 05:27:27 am »
здравейте,

реших да ви пиша - днес нещо нямах нет, та затова ме нямаше.
в момента при мен е 3.19 сутринта. към 10 започнаха да ми текат водите, което все още продължава. отидох до болницата, за да се разберем какво правим и се прибрах в къщи. ако не родя до 24 часа ще ме индуцират заради опасността от зарази. затова пък от около час и половина насам според мен си имам контракции на 10 мин, макар, че ми казаха, че като те боли само кръста и долу корема не били контракции, но аз не виждам какво друго може да са. сега си сложих електродите на машинка за облекчаване на болката, не знам колко облекчава по време на контракциите, но със сигурност е по-приятно между тях. малко се тревожа поради две неща - акушерката изглеждаше притеснена от големината на бебето - каза А имате си едно голямо бебе май. но не с въодушевено-шегувит тон, а и силата на контракциите малко ме притеснява, защото ако трябва да изкарам така, че и по-зле 12 часа ще ми се види нанагорно. надявам се да не ходя за индуциране, за да пробвам как ще е във водата. това е от мен, ще е добре ако мога да поспя, но май няма да го бъде. стискайте палци

маригри, стискам палци
Re: Тема на бременните №75
« Отговор #836 -: Май 25, 2011, 06:07:16 am »
Елена стикам ти палци силно силно  :crossfingers:
май като гледам днес и двете ще се подредим  :lol:
леко раждане ти пожелавам и всичко ще бъде наред, нали трябва да сме положително настроени  :wink:

моите малчугани цяла нощ ма ритаха с краката долу....бре викам, дано да издържим до сутринта, устискахме....останаха още няколко часа до срещата ни  :D
аз още съм в мъгла, спокойна съм......свекито цяла нощ не можа да спи, май само аз и мъжът ми с пълно спокойствие  :D

vaci, не го мисли толкова.........и аз не съм карала варицела, ама ето че съм в БГ и нищо ми няма, то по тая логика трябваше да се затворя в къщи за 8-9 месеца и кикъде да не покажа носа,нищо не можеш да направиш.......по добре не го мисли, нали знаеш неща от коите се страхуваме, по често ни преследват.......за това не изпадай в параноя  :wink:
всичко ще бъде наред  :wink:
Re: Тема на бременните №75
« Отговор #837 -: Май 25, 2011, 06:09:01 am »
Елена, Маригри, леко раждане мили момичета. Вълнувам се и аз с вас, а си представям вие как сте. Силни прегръдки от мен и очаквам темичките ви.
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Тема на бременните №75
« Отговор #838 -: Май 25, 2011, 08:58:04 am »
Елена, леко раждане. Какво индуциране - ти си започнала вече. Защо не си в болницата? Хайде дано да мине възможно по-леко.

Боби

Ох, върнах се да кажа, че така съм се развълнувала, че не мога да заспя и само проверявам няма ли новини. Стискам ви палци - Маригри и на теб също. Ти сигурно вече си ги гушнала юнаците.
« Последна редакция: Май 25, 2011, 10:10:07 am от Bobbie »


  
Re: Тема на бременните №75
« Отговор #839 -: Май 25, 2011, 09:02:48 am »
Момичета стискам ви палци и чакам теми с поздравления. Много е вълнуващо,толкова, че ме е страх. Успешно и безболезнено раждане.