0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Тема на бременните №75
« Отговор #200 -: Април 21, 2011, 19:55:43 pm »
Elena B тук (Испания) боя си копувам от бг магазин, иначе няма такава традиция. Има разни видове шоколадови яйца, зайчета но няма козунаци и боядисани яйца. :( Можеш в краен случай да се пробваш със сладкарски бои, но аз нямам опит с такива, само съм чувала че стават за заместител.

Nadine, tucy леко и безпроблемно раждане. yahoo_17

Цигу, дано е прав математическия дял на мозъка ти :P, защото аз като знам с какви показатели на спермограмата забременях и направо ме втриса от страх...но имам още 2 седмици да почакам до БХС. Дори ще си правя 2 скрининга, веднъж ще смята гинеколога който ме следи и отделно ще ходя на частно за ФМ с БХС. :oops:
*
Re: Тема на бременните №75
« Отговор #201 -: Април 21, 2011, 20:07:04 pm »
ще стискаме палци да се похвалиш след две седмици, а защо толкова много моите излязоха веднага. кръвните как са ти, защото то нали не се гледа само едното изследване, а се изчислява фм и кръвни?

пп - тези от вас, които живеете в чужбина има ли чужбински алтернативи на боята за яйца, че аз тази година си нямам?

Толкоз, кръвта я изследва компанията Genzyme с нейни тестове и се чака.
Килата си следя, кръвното си меря, пулса на бебето слушам - всичко в къщи. Но кръв и урина още не мога да изследвам в домашни условия. :wink:

От години боядисвам яйцата с бои за храна (food dye). Потърси в супермаркета на рафтовете с брашно, захар и продукти за торти. На повечето българки им се получават ярки и шарени яйцата, нищо че моите са все в убити и леко кални цветове - просто художникът в мен дреме по Великден.
*
Re: Тема на бременните №75
« Отговор #202 -: Април 21, 2011, 21:49:49 pm »


Толкоз, кръвта я изследва компанията Genzyme с нейни тестове и се чака.
Килата си следя, кръвното си меря, пулса на бебето слушам - всичко в къщи. Но кръв и урина още не мога да изследвам в домашни условия. :wink:

От години боядисвам яйцата с бои за храна (food dye). Потърси в супермаркета на рафтовете с брашно, захар и продукти за торти. На повечето българки им се получават ярки и шарени яйцата, нищо че моите са все в убити и леко кални цветове - просто художникът в мен дреме по Великден.
Цигу, ти ме шашна!! Как мериш пулса на бебето у вас?????


*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Тема на бременните №75
« Отговор #203 -: Април 21, 2011, 21:52:09 pm »
 Тук при нас дават под наем тези монитори за бебето и аз миналата бременнсот бях взела и също всеки ден мерех пулса на бебето.

цигу, 3мм е за нухалната гънка.



Б.
« Последна редакция: Април 21, 2011, 21:57:38 pm от Bobbie »


  
*
Re: Тема на бременните №75
« Отговор #204 -: Април 21, 2011, 22:38:50 pm »
Цигу, ти ме шашна!! Как мериш пулса на бебето у вас?????

Като Боби. :D С малък джобен доплер. И tranka го беше споменала наскоро, и други в предишни теми са обсъждали подобен уред.
Една много мила съфорумка ме изненада приятно с този страхотен подарък.
*
Re: Тема на бременните №75
« Отговор #205 -: Април 21, 2011, 23:04:07 pm »
Цигу, спокойно (за това поне), идеална е нухалната гънка, с гаранция оттук не те чакат никакви проблеми. А и на мен ми обясняваха - защото се притеснявах заради спермограмните резултати и тези от пункцията, и че само 1 яйце се беше оплодило, и то не се беше развило идеално като си го прибрах, и че съм по-близо до прословутите "рискови" 35, отколкото ми се иска - че всичко гореизброено няма връзка, било си просто генетика+статистика: или попадаш там, или не (е, ако няма нещо наследствено из семействата).

Заююю, много се радвам да ти видя ушите да мърдат из великденската трева! Аз лично исках да мина на ФМ при Марков (основния - Димитър) и понеже занм, че там е по-заето, си записах час от 7-8 седмица, та за края на 13-та чак; после се изсипаха неприятностите обаче и, притеснена, им се обадих с молба ако има опция да ме изтеглят по-рано, за да съм в идеалното време за гледане; бяха много мили и професионални. И чак после разбрах, че в Щерев си имат 4D :-)) Но така или иначе си направих и 3те ФМ при Марков.

Боядисах си яйцата (пъдпъдъчите станах най-сладурски), и си нагласих великденското дръвче, и червеното яйце е надлежно поверено на специалната му кокошка... готови сме значи за бебо :-) Днес бях при Илиев, станали сме 3400, хоремага на бебо е заредн, вторник постъпвам, а дотогава остава да се погрижа за основни неща - фризщор, маникюр, какво ще е времето при изписването и т.н.  :D
Re: Тема на бременните №75
« Отговор #206 -: Април 21, 2011, 23:14:07 pm »
Здравейте днеска бях на преглед бебчо е добре расте отговаря си на седмицата и всичко е наред за сега. Кръвното пак ниско ама вече съм му свикнала явно и не усещам  , кг не съм мръднала още. Всичко е окей ама си бях пуснала една урина и сега ме сюрпризираха че имам бактерии Е.коли  прочетох малко в нета и се стреснах .Пращат ме на нефролог другата седмица  и най вероятно ще пия антибиотик.Някой с моя проблем ?
Зай ,добре дошла при нас !Лека до края !  :)

*
Re: Тема на бременните №75
« Отговор #207 -: Април 21, 2011, 23:55:07 pm »

Разсъждавам си и математическият дял на мозъка ми калкулира много малка вероятност стерилитет, инвитро и хромозомна аномалия да са събрани в живота на една двойка.
Цигу,убедена съм че всичко е наред с бебчо!!!А за тези ти разсъждения и аз мислех и се надявах че няма такава каръщина,но ето от моя опит който най накрая завърши в 11та седмица ,става ясно че по закона на Мърфи всичко лошо може да се събере на едно място :lol:За това пък съм убедена че следващия ще събере всичко хубаво :P
Весели Великденски  празници момичета,пожелавам ви добро настроение и светли мисли :P!
Това, което прави живота интересен, е възможността да осъществиш мечтата си.
*
Re: Тема на бременните №75
« Отговор #208 -: Април 22, 2011, 00:08:11 am »
П
И да ви се оплача - от миналата седмица и мен почна да ме боли срамната кост, ама днес направо едвам се движа. Дори като лежа ме боли.                 
ох, и на мен от една седмица ме боли срамната кост - особено при сядане или ставане. а пък като реша  да седна в колата то е охкане, то е пъшкане. ама си мисля дали не е рано да ме боли. при вас кога започнаха тези пеиболвания?
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Тема на бременните №75
« Отговор #209 -: Април 22, 2011, 05:32:12 am »
Разсъждавам си и математическият дял на мозъка ми калкулира много малка вероятност стерилитет, инвитро и хромозомна аномалия да са събрани в живота на една двойка.
Хе хе, то твоята математическа част ги смята все едно са незвързани събития каото хвурлянето на зарче, ама те не винаги са. Аз не съм правила инвитро, но пък имам бременност от инсеминация завършила с мисед в 8ма г.с. при която после хромозомният анализ показа, че е било с Даун.

Б.


  
Re: Тема на бременните №75
« Отговор #210 -: Април 22, 2011, 08:27:23 am »
Вчера, ако гледахте Гала.....даваха една жена, при която при БХС излязоха много лоши резултати, втория път бяха още по лоши.......а в крайна сметка се роди едно прекрасно здраво момиченце, тя точно това обясняваше че БХС много надежда няма дали е верен резултата, само дето се побърка от притеснение и доколкото разбрах след амниоцентаза резултати се показаха други  :wink:

Мислете положително и вярвайте, че всичко ще бъде наред  :wink:

Жбрул....вчера бях в един детски магазин "Рая"....същия го имат в Перник, та видях че имаха ХУМАНА кутии след 4 месеца, питах ги за мляко за новородени....казаха, че съвсем от скоро почнаха да ги зареждат и би трябвало дистрибютъра да им го има, дадоха ми визитка и ако имаш интерес да ти дам координати да се свържеш с тях и да питаш точно кое те интересува  :wink:
Иначе показаха ми някви други мляка на същия производител на Хумана, казаха че били много добри.....но аз като не разбирам......даже и имената не им запомних, ама беше нещо ново като име за мен  :oops:

Весели празници пожелавам на всички!!!!! :balk_40: :balk_44: :balk_45:
« Последна редакция: Април 22, 2011, 08:29:47 am от marigri »
Re: Тема на бременните №75
« Отговор #211 -: Април 22, 2011, 09:18:24 am »
Надин, ама то дошло и твоето време  :bighug:
Успех мила!Ще чакаме да се похвалиш с точни мерки  :lol:
Туци, успех и на теб  :crossfingers: :goodluck:
Цигу, честит ти втори триместър! Нухалната ти е супер и хич не я мисли  osi_9 :hug2:
Зай, добре дошла  :balk_5: Сигридов може да ти направи ФМ за БХС  osi_9

Относно резултатите от БХС много зависи и възрастта на жената. Аз от втория тест имах резултат 1:250, оказа се че е такъв защото съм над 35г  :? , а аз си изкарах акъла  :(

Тъй като вече съм на вълна пазаруване - да ви питам - дрешките с копченца отзад праблем ли са, дали не убиват на гръбчето? По-точно, имам предвид, такива като капси?

Re: Тема на бременните №75
« Отговор #212 -: Април 22, 2011, 10:32:57 am »
Надеж, тъкмо си мислих за теб снощи, че отдавна не си писала :)
Копчетата отзад ми бяха адски неудобни. Бебетата докато са малки не могат да се разкопчават, затова спокойно взимайте дрешки с копчета отпред, за вас самите ще е по-удобно. Само камизолки не купувайте, че е голяма разправия с тях и все се набират и кръста на бебето остава гол.
[/url][/url]
Re: Тема на бременните №75
« Отговор #213 -: Април 22, 2011, 10:51:01 am »
Мерси, Вени, аз до момента съм взела само едно боди с копчета отзад и в един момент се замислих за това  :oops: Иначе гледам всичко да е с копчета отпред и лесно за обличане и събличане  :lol:
Камизолки имам от племенника и не смятам да купувам, ако ми потрябват ще ползвам тях  :wink:

*
Re: Тема на бременните №75
« Отговор #214 -: Април 22, 2011, 10:53:54 am »
Само камизолки не купувайте, че е голяма разправия с тях и все се набират и кръста на бебето остава гол.
Щото имат бирени коремчета, много добре сме се грижели за тях 9 месеца :-) Племенника е много смешен с тези мини-тениски/блузки, точно като разпасан алкохолик, особено в комплект с дънките с "ниска талия", и както се клатушка прохождайки :-)
*

    Цвете

  • ****
  • 734
  • Този, който обича, вярва в невъзможното!
Re: Тема на бременните №75
« Отговор #215 -: Април 22, 2011, 11:46:07 am »
Здравейте, момичета! :D
Туци, аз докато видя, че си ме включила в списъка, вече съм преместена в " Пристигащи "  :D :D :D
Вчера си пуснах изследване на урината и за пръв път ми излезна ето това: Седимент - 2-3 левкоцити,3-4еритроцити, бактерии, пл.еп.кл.. Мисля след празниците да пусна една стерилна, че тези бактерии нещо ме притесняват. Вие как мислите?!?
Весели празници на всички и само хубави емоции.  :balk_45:
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Тема на бременните №75
« Отговор #216 -: Април 22, 2011, 12:21:04 pm »
Мисля след празниците да пусна една стерилна, че тези бактерии нещо ме притесняват. Вие как мислите?!?
Нормалната урина е стерилна т.е. не трябва да има ниакакви бактерии в нея. 
Ти като я пускаш как го правиш? Винаги като се пуска урина се хваща струята по средата,  за да няма съмнения сега от къде са тези бактерии.

Б.


  
*

    Цвете

  • ****
  • 734
  • Този, който обича, вярва в невъзможното!
Re: Тема на бременните №75
« Отговор #217 -: Април 22, 2011, 13:02:31 pm »
И аз така направих, но понеже нямам оплаквания нещо да ме боли или да ми пари при уриниране, си мисля да не би нещо да се е замърсила пробата, за това ще повторя изследването.
*
Re: Тема на бременните №75
« Отговор #218 -: Април 22, 2011, 13:25:15 pm »
Цвете и мен ме бяха ошашкали с тая стерилна урина, ама се справих. :D
Най-добре си пусни втора проба, като е много важно доброто измиване преди това - задължително с интимен гел и топла вода. Както Боби ти е писала урината се взема по средата на микцията, като внимаваш струята да не попада по кожата, а директно да се стича в стерилното контейнерче. А, щях да забравя, че се взема първата сутрешна урина.
*
Re: Тема на бременните №75
« Отговор #219 -: Април 22, 2011, 13:38:52 pm »
Не се мийте със сапун преди да дадете урина. Мийте се хубаво на течаща вода само. Сапунът може да опорочи пробата.






При жълтеница у новороденото не се дава да се пие глюкоза, защото излишният  билирубин не се отделя с урината, а с изпражненията.