0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Тема на бременните №75
« Отговор #180 -: Април 21, 2011, 09:10:48 am »
Боби, ама там сигурно го няма това изключение - нали знаеш, че в България имаш право да караш без колан, когато си бременна?

Лично аз никога не съм го правила, чувствам се все едно съм гола, като не си сложа колана  :lol: Бях си купила адаптор, който придържаше долната част на колана под шкембето, а, когато съм с пола (тогава не можех да ползвам адаптора), просто слагах само горната част през рамо.

Имайте предвид, че в напредналите седмици е изключително опасно да се ударите, при катастрофа например, защото това може да причини отлепване на плацентата.
Мненията, които изразявам в този форум, са мои лични мнения, без претенции да бъдат единствената и неоспорима истина. Понякога си позволявам да цитирам и други хора, което специално упоменавам.

*

    Iffi.13

  • ****
  • 641
  • НАПРЕД И НАГОРЕ !!!
Re: Тема на бременните №75
« Отговор #181 -: Април 21, 2011, 09:29:41 am »
Момичета, коланът го закопчавам преди да седна и след това си премятам само горната част от него  :oops: Иначе, наистина ми притиска много, но мисля че това е компромисно решение  :wink: Пък онзи ден на прегледа искаха да ми правят запис на тонове  :lol: на момичетата в регистратурата съм им изглеждала в 28 г.с.  :lol: Явно съм огрооомна  :D
Хубав ден, момичета  :kiss:
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Тема на бременните №75
« Отговор #182 -: Април 21, 2011, 09:37:18 am »
Камбозолка, не знаех, че има подобни изключения. За мен това няма никаква логика. Нали в крайна сметка идеята на колана е да те предпази, а в случая сте дори двама зад волана.
Не знам, аз съм с наднормено тегло и си шофирах до деня, в който ми изтекоха водите и никога не е било да ми пречи колана, като го сложа под корема, а горната презрамка над гърдите. Ако на някой му пречи, сигурно не го слага правилно. Коремът остава в дупката, а не да се слага през него колана.


Б.
« Последна редакция: Април 21, 2011, 09:39:02 am от Bobbie »


  
*
Re: Тема на бременните №75
« Отговор #183 -: Април 21, 2011, 10:27:17 am »
Абе не е съвсем така с колана. Аз досега си карах само с горната част, но вече и нея не ми е удобно да слагам, колкото и да регулирам височина на седалката и колана. А за долната част - е, никога не узпях да я докарам под корема; аз хубаво я слагам там, ама тя не стои, пързаля си се нагоре и ми притиска корема.
И да, напълно е вярно, че удара е много рисков, и именно затова издържах до тези си седмици - защото много рисково ще е и колана да ме резне: случвала ми се е лека катастрофа с удар отзад, на светофар, и колана ми остави белези по кожата, през дрехите - не е като да няма опасност и от него.
Общо взето, сега просто се опитвам да карам (и да се возя) колкото може по-малко; но на практика и това трудно се прилага; поне за мен да се блъскам в градския транспорт с бабите с торбите, учениците с раниците и цялата останала нетолерантност е още по-опасно (да не говорим за неприятно). Така че ще продължавам да организирам пролетни спортни полудни за софийските катаджии, а дано поне свинския тръс овладеят добре - то си е здравословно :-D

Сами, да, именно това написаха последно - че било реактивно диването; ама аз не го разбирам много: на какво реагира? или нещо е двигател? Ще почакам още малко и ще видим наживо  :wink:
*
Re: Тема на бременните №75
« Отговор #184 -: Април 21, 2011, 13:00:32 pm »
Боби, има такова изключение за предпазните колани в България.

ЗДПП

Чл. 136

   1. Могат да не ползват обезопасителни колани:
         1. 1. бременните жени;
         2. 2. лица, чието физическо състояние на позволява употребата на колан;
         3. 3. униформените служители от службите за контрол по този закон - при изпълнение на служебните си задължения.


Всъщност, това изключение не е "недоглеждане", или "поредна българска простотия" в закона. Ползването на обезопасителен колан от бременна жена по нормалния начин т.е. без адаптор за бременни, може да е много опасно за плода й при евентуален удар, понеже натискът от долната част на колана е директно върху бебето. Има се предвид, че при леко произшествие, нормално ползван колан от бременна жена, може да нанесе повече щети, отколкото ако тя изобщо няма такъв. При тежък инцидент /да не дава Господ на никого да се случи/...явно ни броят "в преразход" с, или без колан.  :?
Лично аз си ползвах колан през цялото време с този адаптор http://www.besafe.bg/Products/besafe-pregnant---predpazen-avtomobilen-kolan-za-bremenni
Има нарисувани схеми защо с адаптор е ОК и защо без него - не е ОК. :D


Иначе изумени физиономии на служители на КАТ и аз видях няколко пъти, само че точно заради адаптора. :lol: Както казва Надин, първо весело търчане, че са ме спрели и все за нещо ще намерят да ме глобят, после опулване как съм с шкемебето и с колан при това и накрая още по-голямо цъклене "какъв е тоя странен колан"... Веднъж дори писах на един млад полицай нет-адреса на BeSafe, защото и съпругата му била бременна и човекът много хареса моята "бременна джаджа".
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!

*

    Zai

  • ****
  • 955
  • Вкъщи сме вече 4 заека!
Re: Тема на бременните №75
« Отговор #185 -: Април 21, 2011, 14:17:05 pm »
Хоп, цоп и аз тука, ако може да се присламча.  :D  :oops:

Я кажете тая джаджа за колана колко струва, че гледах в английския ибей една и беше към 30-40 лири и нещо ми се досвидяха. (Мойто шкембе още си е натуралното ми, но да знам все пак. :D)

 
Спермограма - задължително с морфология по Крюгер и САМО в клиника по репродуктивна медицина!
*
Re: Тема на бременните №75
« Отговор #186 -: Април 21, 2011, 14:32:09 pm »
Хоп, цоп и аз тука, ако може да се присламча.  :D  :oops:
Добре дошла :D Леко бременеене и здраво бебе на термин :D


*
Re: Тема на бременните №75
« Отговор #187 -: Април 21, 2011, 15:34:16 pm »
 Iffi,аз слагам колана по същия начин ...
 И за мен е по-страшно да съм без колан. Моя мъж много често сяда върху закопчания колан и понеже го мързи да стане слага като мен само горната част. После,като слизаме от колата се получава много интересна ситуация. По навик си откопчава колана и се започва едно отсукване  :lol: ... като пате в калчища...

 На мен ми харесва да съм бременна. Не се глезя , в това отношение много много не печеля,но повечето хора ми се радват и са много внимателни , което пък е изключително приятно. Да си призная обаче , иска ми се вече да си го гушкам момчето . С нетърпение очаквам да минат оставащите седмици...
*
Re: Тема на бременните №75
« Отговор #188 -: Април 21, 2011, 16:50:54 pm »
Бебетата хълцат в корема на майкатата, защото това е начин да тренират дробчетата си за след като се родят.






При жълтеница у новороденото не се дава да се пие глюкоза, защото излишният  билирубин не се отделя с урината, а с изпражненията.
*
Re: Тема на бременните №75
« Отговор #189 -: Април 21, 2011, 16:52:58 pm »
Момичета, като се мери нухалната гънка при проследяването на риск за синдром на Даун и други хромозомни аномалии, каква беше границата? Върти ми се в ума до 2.5 мм.

Видях, че измериха 1.20-1.55 мм, но техничката не пожела да ми каже нищо. Пусти правила...
Re: Тема на бременните №75
« Отговор #190 -: Април 21, 2011, 16:56:57 pm »
Цигу, ок си с тази нухална гънка, мисля, че до 3 мм се води ок.
Мненията, които изразявам в този форум, са мои лични мнения, без претенции да бъдат единствената и неоспорима истина. Понякога си позволявам да цитирам и други хора, което специално упоменавам.

*

    Zai

  • ****
  • 955
  • Вкъщи сме вече 4 заека!
Re: Тема на бременните №75
« Отговор #191 -: Април 21, 2011, 17:24:24 pm »
Хоп, цоп и аз тука, ако може да се присламча.  :D  :oops:
Добре дошла :D Леко бременеене и здраво бебе на термин :D

Благорадя, Ники.

Чудя се нещо, като хвърлям едно око в БГ Мама, там е някакво диво записване за фетални морфологии, биохимични скрийнинги и т.н. Аз си ходя в Малинов и чакам те да ми кажат какво да правя. Това ОК ли е или трябва да се задвижа и аз сама да си записвам някакви часове? Специално за феталните морфологии става дума, гледам, че за Дмитрова във Фемина от 7-ма седмица се записват часове за 12-а и почнах да се плаша.

 
Спермограма - задължително с морфология по Крюгер и САМО в клиника по репродуктивна медицина!
Re: Тема на бременните №75
« Отговор #192 -: Април 21, 2011, 17:40:23 pm »
Zai, аз също първата фетална я направих и на двете места (при Сигридов и при Димитрова във Фемина), но тогава питах Сигридов дали има смисъл да ходя и другаде. Той каза, ако искам - да ходя, но общо взето всеки преглед при него е като ФМ и след това не съм посещавала други лекари. Ако имаш желание обаче да те види и друг специалист или искаш да чуеш второ мнение по някаква причина - нищо не ти пречи да си запишеш час и при друг лекар.
Мненията, които изразявам в този форум, са мои лични мнения, без претенции да бъдат единствената и неоспорима истина. Понякога си позволявам да цитирам и други хора, което специално упоменавам.

*
Re: Тема на бременните №75
« Отговор #193 -: Април 21, 2011, 17:43:28 pm »
Zai на мен д-р Михова ме насочи към МД . няма нужда от предварително записване, но имай впредвид че се прави от 11 до 13 г.с. аз за малко да изпусна срока - последния ден от този период отидох да ми  вземат кръв.
*
Re: Тема на бременните №75
« Отговор #194 -: Април 21, 2011, 18:22:01 pm »
Зай, точно се чудех кога ще се запишеш в темата и мислех да те тормозя на лични  :lol:, а ти взе че ме изпревари.

За БХС и ФМ са ти отговорили момичетата. Между другото аз само при д-р Сигридов и д-р Михова ходя, техните прегледи всеки път са като ФМ и съм много доволна и от двамата.

*
Re: Тема на бременните №75
« Отговор #195 -: Април 21, 2011, 18:26:58 pm »
Привет коремчета.
Минавам да ви видя как сте :D и разбира се да пусна списъчето.
Ама имам и едно чудене - всички ми обясняват как като почнат родилните контракции няма как да не разбера и как като ми изтекат водите също няма как да ги объркам. С контракциите ОК, ама с изтичането на водите имам голямо чудене - ами ако в момента в който тръгнат да ми текат водите съм в банята и се къпя, тогава как да разбера? То нали водите също са прозрачни :ask:. Айде ако през другото време ми изтекат е ясно - няма как да ги объркам.
И да ви се оплача - от миналата седмица и мен почна да ме боли срамната кост, ама днес направо едвам се движа. Дори като лежа ме боли. Ама стига съм ви занимавала.

Хайде и списъчето да пусна. Леле ама аз съм втора. Кога дойде и моят ред :D.
Надин, леко раждане. Както и на всички други.

ПРИСТИГАМЕ   
 yahoo_17 stork-boy


Nadine – 27.04.2011 планово секцио
tucy – 29.04.2011
elle22 – 03.05.2011 планово секцио
Elena B – 19.05.2011
Цвете – 21.05.2011

ЧАКАЩИ  preggo

chuspito – 17.06.2011
marigri – 19.06.2011
Желязкова – 19.06.2011
Eille – 01.07.2011
didon – 07.07.2011
Eille – 17.07.2011
Bobbie – 19.08.2011

*
Re: Тема на бременните №75
« Отговор #196 -: Април 21, 2011, 18:42:53 pm »
Ихаа кога стигна до август списъчето,за момент се почувствах близо. :lol:

Цигу, кога ти казаха, че ще излезе резултата от БХС? Всичко ще е наред. yahoo_17 Чакам да се похвалиш. :D

Запалихте ме и мен с коланчето за бременни, трябва да разуча има ли го по тукашните земи. :P
*
Re: Тема на бременните №75
« Отговор #197 -: Април 21, 2011, 18:47:33 pm »
Ихаа кога стигна до август списъчето,за момент се почувствах близо. :lol:

Еми аз не мога да откажа като ме помолят бъдещите мами да ги добавя в списъчето :wink:

*
Re: Тема на бременните №75
« Отговор #198 -: Април 21, 2011, 18:55:33 pm »
cambozzola, мерси за успокоението.

tranka, след 1-2 седмици мога да чакам обаждане по телефона.

Разсъждавам си и математическият дял на мозъка ми калкулира много малка вероятност стерилитет, инвитро и хромозомна аномалия да са събрани в живота на една двойка.
*
Re: Тема на бременните №75
« Отговор #199 -: Април 21, 2011, 19:41:57 pm »
цигу, колко е хубаво да намираме успокоение в цифрите :)

след като си в нормата, всичко ще е наред. ще стискаме палци да се похвалиш след две седмици, а защо толкова много моите излязоха веднага. кръвните как са ти, защото то нали не се гледа само едното изследване, а се изчислява фм и кръвни?

транка, аз чак се сепнах като се видях в лилавата част от списъка. Надин, стискам ти палци скоро да си гушкаш юнака и да ти почине малко черния дроб. на всички други от списъка, разбира се, също.

Зай, добре дошла, прекрасна бременност и здраво бебе на термин.

туци, мисля, че ако ти изтекат водите наведнъж няма как да не усетиш, жените ги описват като преживяване, че са се напишкали, усеща се че нещо изтича от теб, тъй като си имаш чувствителност в таза и по краката. аз съм се замислила ако почнат да текат малко по малко, че то нали ние си имаме по-усилено течение така или иначе. нещо днес съм се притеснила, че ми мокри, ама само на вас го казвам, да не стане като овчарчето дето накрая го изял вълка.

да ви се оплача, станала съм ужасна, днес си карам колата (с бременната джаджа :)) и тъй като тук е 25 градуса и слънчево се кефя на времето. докато виждам една майка, излязла на разходка в три следобед и покрила количката с найлоновия дъждобран!!!!
идеше ми да спра и да й се развикам, че ще си прегрее или задуши детето така и да фане да си купи една мрежа или да хвърли една пеленка отгоре, ама после се казвам, че не ми е работата и откога аз станах майка-разбирачка. ама много се ядосах.

хубава ви вечер и ако ще пътувате - Весели празници

пп - тези от вас, които живеете в чужбина има ли чужбински алтернативи на боята за яйца, че аз тази година си нямам?