0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Нова пролетна седмица 28.03- 03.04.2011
« -: Март 28, 2011, 09:28:00 am »
Най-сетне и аз да успея да пусна нова седмична тема, в отпуска съм, имам чувството че от цяла вечност не съм излизала в отпуск.
Надявам се на прилично време, оставих си Стефи вкъщи и ми се иска да можем да прекараме трите страхотно време заедно, че никога не ми стига и лишавам някоя.
Здраве, слънчеви дни и повече хубави моменти на всички
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
Re: Нова пролетна седмица 28.03- 03.04.2011
« Отговор #1 -: Март 28, 2011, 10:26:07 am »
Хубава и здрава седмица на всички!

Мини, прекрасни емоции и на трите ви!
Мари, настръхнах с твоята история, загубването на дете ми е един от най-големите кошмари. Вчера в парка със СтефиЗ точно това обсъждахме - четирите деца тичат и карат колела около нас и на мен на всяка минута ми се пуска сервизен процес в мозъка да броя до 4 :)
Даниел 07.06.06  Димана 05.10.07
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Нова пролетна седмица 28.03- 03.04.2011
« Отговор #2 -: Март 28, 2011, 10:31:47 am »
ние сме губили Мартин по тъмна доба в чужд град - в морската градина във Варна. по-точно, баща му го загуби!
намерих го невероятно случайно, всичко трая 10-15 минути, та не успях да полудея дори качествено. знам какво е от личен опит. сега ме е страх да ги пусна сами някъде и постоянно повтарям - стискай за ръката и не повече от 2 метра дистанция.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Нова пролетна седмица 28.03- 03.04.2011
« Отговор #3 -: Март 28, 2011, 12:37:11 pm »
Много гадно това с изчезването! Не е лесно да си родител.

Мини, дано изкарате много хубаво с двете принцеси! :)

Днес ми е много див ден. Телефонът ми не спира да звъни и всеки иска нещо да свърша, а аз уж бебе гледам у дома. :wink: На моменти изпитвам вина, че не  отделям на бебка достатъчно време. Постоянно съм с нея, но нали трябва и да се изглади, сготви, изпере и т.н. Поне напоследък се научи да се заиграва сама с играчките, а аз ту играя с нея, ту кърмя, ту нещо друго свърша и така. Заради тази вина всички ми се карат, че искам да съм свръхмайка. Но, да ви кажа, не виждам нищо лошо. Толкова време го чакам това дете и сега искам да му се радвам максимално.

И аз се надявам да е готино времето, да може Никол да се наспи навън едно хубаво :)


*
Re: Нова пролетна седмица 28.03- 03.04.2011
« Отговор #4 -: Март 28, 2011, 12:54:44 pm »
Здрава седмица от нас  :)
Не сме я губили засега Андрея обаче веднъж сънувах, че се изгубила и дни след това изпитвах ужас....
Мини желая ти позотворни дни сладураните  :P
"Всеки от нас се ражда, защото преди това Бог го е обикнал, оценил, видял е смисъл в това и той да стане част от мирозданието"

Митрополит Антоний Сурожки
*
Re: Нова пролетна седмица 28.03- 03.04.2011
« Отговор #5 -: Март 28, 2011, 16:09:25 pm »
Топла и здрава седмица за всички!

Мини, хубава почивка заедно с принцесите!

И аз съм губила Симона, макар и за 5 минути да беше, още помня как седях до пясъчника при слоновете в Борисовата и всичко се въртеше в кръг с бясна скорост точно като във филм, вцепених се от ужас.
Мери, дано това е първият и последен път!

Мише, покажи какво представляват тези ленти за надписване. Тази година на ските много се чудех какво да измисля по въпроса, накрая пъхнахме една визитка на баща й в джобчето.

Много мъчно ми стана от новината за изоставеното детенце, сърцето ми се сви като си представих едно 4 годишно детенце да стои в тъмното само и да чака майка му да дойде, а тя да не идва, боже, сърце нямат ли тези хора...
Re: Нова пролетна седмица 28.03- 03.04.2011
« Отговор #6 -: Март 28, 2011, 16:24:00 pm »
Много мъчно ми стана от новината за изоставеното детенце, сърцето ми се сви като си представих едно 4 годишно детенце да стои в тъмното само и да чака майка му да дойде, а тя да не идва, боже, сърце нямат ли тези хора...

И на мен ми стана много мъчно и се чудих каква е тази майка, която ще си остави детето по този начин!!! А то ще помни със сигурност как е стояло само в непознатия град. Господ го е пазил това дете, добре, че не му се е случило нещо по-лошо.
А е такива майки са за затвор - да я върнат от Турция и да излежи 5 години!
[/url][/url]
*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Нова пролетна седмица 28.03- 03.04.2011
« Отговор #7 -: Март 28, 2011, 16:47:35 pm »
Много мъчно ми стана от новината за изоставеното детенце, сърцето ми се сви като си представих едно 4 годишно детенце да стои в тъмното само и да чака майка му да дойде, а тя да не идва, боже, сърце нямат ли тези хора...
:(

Здрава, весела и усмихната седмица и от нас...
Ние починахме страхотно, само, че там нет в близост не засякох и малко ми изостанаха задълженията. Днес трябва да наваксвам и тази вечер ще се работи до ранни зори. Това е положението, щом си се хванал на хорото, ще го играеш... Отивам да си взема девойката от градина и да подхващаме "хигенизацията" на къщата. Е Моника ще ме зареже след първата минутка с прахосмукачката, но факта, че стартираме заедно не е малък, нали  :)
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
*
Re: Нова пролетна седмица 28.03- 03.04.2011
« Отговор #8 -: Март 28, 2011, 17:07:28 pm »
Бързам да се включа, преди да са изписани няколко страници  :lol: Здрава и слънчева да е седмичката, а другото в движение ще си го пожелаваме!
*

    Raissa777

  • *****
  • 1672
  • Засадиш ли горчиви плодове-няма да береш сладки.
Re: Нова пролетна седмица 28.03- 03.04.2011
« Отговор #9 -: Март 28, 2011, 18:24:26 pm »
Здрава и топла седмица и от нас !

Преди няколко дни ходихме на детски рожден ден...първият такъв за мен и Дара. Беше...лудница ! В детски клуб, много деца, веселби, игри и ...много падания ! Няколко пъти ми се изправи косата, най-шокиращото беше когато едно момченце падна от стълбите на пързалка с надолу главата. Дори не си разпери ръцете, падна точно на главата си и се чу ужасен звук. Аз изтръпнах, помислих че си е счупило врата...а то стана разплакано и отиде да търси майка си.
Спомних си аз какви съм ги вършила като дете...катерех се където ми видят очите и нямах абсолютно никакъв страх. Изобщо не ми е минавала мисълта, че мога да падна, да се убия или нещо подобно...абе голям страх ме обзе, още от сега.

И, снощи загледах един късен филм, от 23 часа, или по нова или бтв. Не знам дали някой го е гледал, но аз дълго след това си мислех в какъв извратен свят живеем...защото ако филма беше действителен - точно така щяха да протекът нещата. Ужас.
*
Re: Нова пролетна седмица 28.03- 03.04.2011
« Отговор #10 -: Март 28, 2011, 18:36:44 pm »
О да, Раиска, майки сме! Няма как да не ни е страх!
И на мен, като се замисля, светът ми се струва много страшен за детето ми. Зная, че не трябва да се втелясваме, ама при мен няма начин. Аз съм си паника явно. Като минаваме пеша през наркоманите в градинката на Пиротска и Опълченска косата ми настръхва. И като гледам как няма тротоари в София и как има още пиратки от нова година по улиците, побелявам  :?

Онзи ден за първи път кърмих навън. Ей, много ми стана гот. Сега вече можем да си ходим където си поискаме с Ники :) Хе хе :)


*

    Lisko

  • *
  • 5448
  • Липсваш ми Бари:)
Re: Нова пролетна седмица 28.03- 03.04.2011
« Отговор #11 -: Март 28, 2011, 18:55:32 pm »
Здрава седмица за всички.

И аз се присъединявам към страхливите от загубване на децата. И ме втриса като знам, че ще порастнат и ще трябва да излязат и само с баща си. А той 12 месеца си е на кораба където нищо не се губи, не се заключва и не се случват такива страшни неща (според него де). Вече 7 години немога да го върна в БГ ваканциите:) Сега "се оправдавам", че са малки и без мен неможе сами да излизат но много ме е страх, че все един ден ще трябва да излязат и само с него.

От днес отново са на кухня. Бях ги спряла след престоя ни в болницата докато съвсем им се оправят стомахчетата. Моля ви (тези, които взимат кухня или са взимали преди), кажете ми кога давахте супата и кога основното ядене? Ако дам супа, дори и малко, после не искат да ядат друго или обратното. Така винаги едното остава неизядено. Слагам в камерата и ядат събота и неделя от него, но остава още много храна, която нито мога да събера в хладилника, нито е хубаво, но пък и ми е много жал да хвърлям. Слетобяд в 16.30 ч. ядат крема от кухнята или мляко с бисквитки и после мляко преди сън.
*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Нова пролетна седмица 28.03- 03.04.2011
« Отговор #12 -: Март 28, 2011, 18:57:17 pm »
Преди няколко дни ходихме на детски рожден ден...първият такъв за мен и Дара. Беше...лудница ! В детски клуб, много деца, веселби, игри и ...много падания ! Няколко пъти ми се изправи косата, най-шокиращото беше когато едно момченце падна от стълбите на пързалка с надолу главата. Дори не си разпери ръцете, падна точно на главата си и се чу ужасен звук. Аз изтръпнах, помислих че си е счупило врата...а то стана разплакано и отиде да търси майка си.
Аз пък съм ходила много пъти в детски клуб на РД и не си спомням майка с малко дете да го е оставяла без надзор. Оставяли сме детенце при каката и тя се занимава лично и само с него. Ако видим, че не става номера винаги поне две-три майки от колектива са били в залата при децата...плюс това на парзалката има предпазна мрежа, как така падна надолу с главата от пързалката? Ако са оставили цяла армия деца на едно девойче, което и хабер си няма от гледане на деца както стана в Гоце Делчев в Слон Балон, нищо чудно... там момичетата бяха малки, бяха две и изобщо не занимаваха децата. Плюс това на Моника пантофите и чорапите като се прибрахме бяха ужасно мръсни. Много лошо впечатление ми направи.... А черешката беше, че я пратих при едната девойка да и развали 2лв, за автомата с топчета вътре и тя и се озъби, че имала само 1лв на монети. Резултата: 15 деца, тръгващи си ревящи...айде 10, на 5 родителите имаха някоя монета в джоба си...
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Нова пролетна седмица 28.03- 03.04.2011
« Отговор #13 -: Март 28, 2011, 20:08:11 pm »
според мен, мястото на деца под 2 години не е в т.н. детски клубове.
независимо дали с или без придружител.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Re: Нова пролетна седмица 28.03- 03.04.2011
« Отговор #14 -: Март 28, 2011, 20:13:13 pm »
Имаш предвид в стаята за игра конкретно ли?
Мненията, които изразявам в този форум, са мои лични мнения, без претенции да бъдат единствената и неоспорима истина. Понякога си позволявам да цитирам и други хора, което специално упоменавам.

*
Re: Нова пролетна седмица 28.03- 03.04.2011
« Отговор #15 -: Март 28, 2011, 20:19:58 pm »
Лисе, няма ли вариант да вземаш само едното ядене (супата или основното) + крема или там каквото е за десерт. Тук в София явно има такава опция, защото съм виждала, че майки комбинират от различни кухни - супата от една кухня пък основното от друга, например.
Моят син също абсурд да изяде супа + основно на едно ядене.
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Нова пролетна седмица 28.03- 03.04.2011
« Отговор #16 -: Март 28, 2011, 20:26:52 pm »
Имаш предвид в стаята за игра конкретно ли?

изобщо.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Нова пролетна седмица 28.03- 03.04.2011
« Отговор #17 -: Март 28, 2011, 20:27:53 pm »
Лисе,аз например давам:
1.основното без хляб,защото при вен е доста гъсто
2.десерта-следобедна закуска
3.за вечеря супата с едно сухарче към 19ч.,а към 21ч. пие и АМ

*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Нова пролетна седмица 28.03- 03.04.2011
« Отговор #18 -: Март 28, 2011, 20:31:29 pm »
Здрава, усмихната и  :sunshine:ва седмица!

Цветенце ще имам фото утре, ще снимам лентите и ще ги покажа!

Лисе аз процедирам така - на обед супата + сухар,
следобед десерта (ако става), вечер основното за да държи ситост и АМ преди сън!
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*
Re: Нова пролетна седмица 28.03- 03.04.2011
« Отговор #19 -: Март 28, 2011, 20:44:54 pm »
И от нас слънце и здраве!

Лис, аз давах основното на обяд, крема + плод след обяд, а супата със сухар вечер. Към 21.00 АМ. Това беше до 1г и 4м. Сега хапва доста повече, като количество, от това което беше в кухнята, но пък сам си отказа вечерното мляко.

Мини, весела почивна седмица!

И мен ме втриса от празници в детски клубове - лудница страшна. Виж навън е друга работа.