0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Нова пролетна седмица 28.03- 03.04.2011
« Отговор #20 -: Март 28, 2011, 21:57:44 pm »
Спокойна, здрава и топла пролетна седмица!
За детските клубове- не знам дали има директна връзка, но при нас равносметката е следната- две посещения на подобно място(едното, от които на РД )- два тежки вируса след това...Дори и в най-големия студ си излизахме навън, с игрите си наваксвахме вкъщи, а пък по топлото- абсурд да го навра на такова място!
Момичета, имам голямо притеснение и моля за споделен опит, ако някой е бил в нашето положение. Още от съвсем малък синът ми при силен плач има сравнително леко изпъкнало пъпче. Нашата педиатърка не му обръщаше внимание до скоро. Напоследък покрай боледуванията му се наложи да ходим и по други лекари и щом го събличах, всички възкликваха:"Имате пъпна херния!". Нашата лекарка каза,че така изглежда и да сме му слагали за известно време лепенки за пъпче. Всички единодушно са на мнение,че ако трябва да се оперира, това трябва да стане след 3-годишна възраст. Има ли някой опит с подобен проблем и как се е разрешил?

Нощта е най-тъмна преди зазоряване.
*

    Raissa777

  • *****
  • 1672
  • Засадиш ли горчиви плодове-няма да береш сладки.
Re: Нова пролетна седмица 28.03- 03.04.2011
« Отговор #21 -: Март 28, 2011, 22:00:33 pm »
Аз пък съм ходила много пъти в детски клуб на РД и не си спомням майка с малко дете да го е оставяла без надзор. Оставяли сме детенце при каката и тя се занимава лично и само с него. Ако видим, че не става номера винаги поне две-три майки от колектива са били в залата при децата...плюс това на парзалката има предпазна мрежа, как така падна надолу с главата от пързалката?

Аз за пръв път бях на подобно място и нямам представа как е. Там беше на 2 етажа, горе за родителите, имаше бар - кетъринг и пиене. Долу - детски кът, събуваш си обувките, половината беше с килим, много играчки, масичка и столчета, а другата половина обградена с мрежа и вътре нещо като джунгла - въжета, топки, пързалка. Да но стълбите на пързалката гледаха към остатъка от помещението и мрежата започваше от стълбите нататък. Имаше 2 жени и 1 мъж - аниматори и няколко майки, долу. Но децата бяха по-големи...от 3 нагоре. Може би затова ги бяха оставили по-свободно. А и те към 15 деца, бутат се, тичат...то беше чудо!
Аз прекарах доста време долу, говорих си с една бременна майка. Имаше моменти, в които изобщо нямаше възрастни...Аниматорите се преобличат или рисуват нечие лице, а майките...не знам. Имаше някои жени, които тичаха след децата си, но други явно са разчитали на аниматорите.
Иначе на Дара й беше много интересно  :) смя се и се кокори през цялото време. На финала явно доста се беше изморила защото така заспа, че едва я облякох да си ходим.

Само да кажа за пъпа, че на Дария и е доста изпъкнал, но док каза че не е херния и евентуално ще се прибере. Аз опитвах с лепенки много дълго време, или поне на мен ми се стори - 2 месеца, може и повече...Нищо не стана.
« Последна редакция: Март 28, 2011, 22:03:47 pm от Raissa777 »
*
Re: Нова пролетна седмица 28.03- 03.04.2011
« Отговор #22 -: Март 28, 2011, 22:00:48 pm »
Инке Тинке,племенницата ми беше по същият начин.Слагаха лепенка за пъпче и нещата отшумяха само че не мога да ти кажа за колко време.

Re: Нова пролетна седмица 28.03- 03.04.2011
« Отговор #23 -: Март 28, 2011, 22:05:04 pm »
Благодаря, parsi!Няма значение времето, аз се надявам и се чудя дали е възможо да се разминем без операция.Така и така до три години има време, не пречи да опитаме, но ме е страх да не изгубим време и да се усложни. При племенницата ти откога започнаха с лепенките?

Нощта е най-тъмна преди зазоряване.
*
Re: Нова пролетна седмица 28.03- 03.04.2011
« Отговор #24 -: Март 28, 2011, 22:12:00 pm »
Лис, аз давам основното на обед, десерта следобяд и супата вечер.
*
Re: Нова пролетна седмица 28.03- 03.04.2011
« Отговор #25 -: Март 28, 2011, 22:21:54 pm »
Ами тя беше към 6 месечна да ти кажа.Доста по-малка от вас.Защо не искаш още едно мнение?Те ходиха при някакъв доцент в Пирогов,но не помня име.

*
Re: Нова пролетна седмица 28.03- 03.04.2011
« Отговор #26 -: Март 28, 2011, 22:26:02 pm »
Инке, направи снимки и питай доктор Бърди!

мини, приятна отпуска!  :wink:

Раши
, не знам защо се очаква от жена, която гледа малко бебе, да е изчистила, изпрала, наготвила и прочие. Моят син, когато беше на възрастта на дъщеря ти, спеше толкова малко (2-3 пъти по 45 минути) и основно навън, а през другото време беше в ръцете ми, че нищо не можех да свърша. И не съм се чувствала неудобно. Имам една приятелка, която живее под наем в голяма къща. Е, мъжът й очаква да гледа бебето - на 6 м., да готви, да пере, а и да чисти това чудо (сигурно е към 150 квадрата). Аз й казах да мрънка за чистачка, щом всичко на нея чака. Моят мъж върши домакинска работа наравно с мен, а понякога и повече.  :oops:   


Хубава седмица от нас! Желая ви здрави дечица, хубаво време и много усмивки!
« Последна редакция: Март 28, 2011, 22:33:26 pm от blue_sky »

*

    Lisko

  • *
  • 5448
  • Липсваш ми Бари:)
Re: Нова пролетна седмица 28.03- 03.04.2011
« Отговор #27 -: Март 28, 2011, 22:48:47 pm »
Много благодаря за отговорите и съветите ви.
От утре ще опитам с новата схема:)

Цвети, питала съм за вариант да взимам само едното ядене, но то е мой избор-плащам си и трите пък ако искам мога и само десерта да им взема:) Опитах една седмица да вземам храна за двама вместо за трима, но съвсем се омотвах да се чудя кой какво иска да яде днес и да разпределя така, че да има за всички:):):):)
Особено десертите...никога не ни стигат:)

*
Re: Нова пролетна седмица 28.03- 03.04.2011
« Отговор #28 -: Март 28, 2011, 22:52:03 pm »
Лисо, признай си, че ти ядеш на децата десертите!


*

    Lisko

  • *
  • 5448
  • Липсваш ми Бари:)
Re: Нова пролетна седмица 28.03- 03.04.2011
« Отговор #29 -: Март 28, 2011, 22:55:48 pm »
Лисо, признай си, че ти ядеш на децата десертите!



Деси признавам си, че много искам но за мен остава само да оближа накрая лъжицата, по която има капчица крем:))))))Много съм доволна ако някой не си го изяде. Мнооого рядко обаче се случва:))))))))))или другия му го доизяжда:)
*

    Tarja

  • *
  • 520
  • \m/ metal inside \m/
Re: Нова пролетна седмица 28.03- 03.04.2011
« Отговор #30 -: Март 28, 2011, 23:38:23 pm »
Привет и от мен в новата седмица!

Хихи, Лис, мъжа ми като се прибере вечер първо пита Добри изял ли си е десерта  :lol: Иначе аз давам яденето, което е с месо на обяд (ако не му стигне си дояжда с кисело мляко), следобед десерта + плод и вечерта половината от постното + мляко.
         Equally Destructive
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Нова пролетна седмица 28.03- 03.04.2011
« Отговор #31 -: Март 29, 2011, 00:38:49 am »
а моят син откри, че има таквоз понятие като десерт едва като отиде на детска градина... :)
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Нова пролетна седмица 28.03- 03.04.2011
« Отговор #32 -: Март 29, 2011, 06:34:58 am »
моя не ги иска, особено млечните десерти категорично отказа, а преди така хубаво си ги ядеше
от тази седмица имаме промяна в кухнята и ще има десерт като овесени ядки, преди известно верем ме видя, че ям и поиска, в момента в който лапна  една лъжица, го изплю. Въпреки че беше с кисело мляко, а него яде  много.
*
Re: Нова пролетна седмица 28.03- 03.04.2011
« Отговор #33 -: Март 29, 2011, 08:58:07 am »
Аз също процедирам като Таря - на обяд давам яденето, което е с месо, а за вечеря оставям постното. Следобед  понякога давам десерта - правят много приятен пудинг със сушени сини сливи, например, но друг път правя аз нещо с кисело мляко най-често.

Лисе, повечето деца ядат и вечеря, и АМ кратко време след това.
Моят син, колкото и да не е от ящните - ако на едно ядене си изяде цялото ястие си е направо събитие, но все пак от следобедното ядене към 16 - 16:30, не може да устиска до АМ без друго ядене. Но ние и заспиваме късно де, към 23ч...

Иначе у дома понятието "десерт" е на почит, признавам без бой, щото мама Цвета много обича десерти :oops: Но това не означава, че се яде всичко, що е сладко, има варианти да си направиш нещо сладко, което да има хранителна стойност и без да е тъпкано със захар и растителни сметани, макар и да е голямо връткане в кухнята. Но Симона си е почитател на шоколадите и туй то, не яде никакви торти, сладкиши, вафли, кексове и подобни, но за шоколад много се тръшка - колко шоколад и колко често давате на тази възраст? Другото, което много обича, е сладоледът, затова купих машина, с която да правя истински сладолед от млечна сметана и с контролирано количество на захарта.
« Последна редакция: Март 29, 2011, 09:07:27 am от tzvetenze »
Re: Нова пролетна седмица 28.03- 03.04.2011
« Отговор #34 -: Март 29, 2011, 09:15:23 am »
Имаш предвид в стаята за игра конкретно ли?

изобщо.
За стаята за забавления - и аз съм на това мнение. Изобщо - не мисля, че е проблем. Били сме на 2 рождени дни с по-големи (очевидно) деца, плюс детско Коледно парти - Бобо е бил в нечии ръцех (мои, на баща му, на някоя от приятелките ми) или в количката си през цялото време. Забавляваше се и му беше интересно.

Това, което разказвате обаче е наистина странно - работата на аниматорите в такива клубове, според мен, не е само да забавляват децата, ами и да ги пазят. Дори и 3-4 годишни да са, задължително трябва да има поне 1 човек при тях. Нали това е смисълът родителите да си оставят децата там, за да могат за час-два спокойно да пийнат по питие.
Мненията, които изразявам в този форум, са мои лични мнения, без претенции да бъдат единствената и неоспорима истина. Понякога си позволявам да цитирам и други хора, което специално упоменавам.

*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Нова пролетна седмица 28.03- 03.04.2011
« Отговор #35 -: Март 29, 2011, 09:28:14 am »
Ох, Цвети- щях да те питам, видях снимки на сладолед във Фейсбук, сподели моля те, може и на лични, че изглеждаше страхотен- рецепти и т.н
Моите деца кремчета никога не са опитвали, Стефания вече е на 4, и в яслата не е яла, нито в градината, общо взето макар да се слави с добър апетит, се оказва че в градината си подбира яденето, и госпожите й споделят, че ако каже че не харесва нещо, няма сила на света, която да я накара да яде. Шоколад харесва, да- но дори и да й купя яде много малко, примерно 25 грамов Своге й е любимата доза  :wink: не вярвам на глупостите за полезният "детски" шоколад, въпреки че е част от бранда, който ми носи заплата
когато съм на работа и малки деца се спират на шоколадовите истории винаги се опитвам да ги убедя, колко по-добре е да се вземат плод  :oops: кой знае за каква ме мислят
върха на простотията са бабите, купуващи вафли Етър с фъстъци за 19 стотинки на дете, видимо под годинка, избеснявам много сериозно и ми личи  :x
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*
Re: Нова пролетна седмица 28.03- 03.04.2011
« Отговор #36 -: Март 29, 2011, 09:56:20 am »
Inke Tinke, Ан-Мари е с пъпна херния. Голяма е, колкото царевично зрънце. От първия месец носи лепенка. Снощи я разлепихме да видим дали се е прибрала и имаше видим ефект, но на следващата консултация ще ни кажат със сигурност, дали да продължаваме с лепенето. Според мен с нищо няма да навреди да опитате с лепенка. Ще стискам палци да се оправите и да се размине операцията.
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Нова пролетна седмица 28.03- 03.04.2011
« Отговор #37 -: Март 29, 2011, 09:58:04 am »
и аз се интересувам от машината за сладолед. цветенце, дай подробности?
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Нова пролетна седмица 28.03- 03.04.2011
« Отговор #38 -: Март 29, 2011, 10:56:36 am »
За сладоледа ме питайте, любимата ми тема, тука мога много да говоря :D Най-любимото ми изкушение!

За мен най-важното за хубавия сладолед е да е с истинска млечна сметана, за съжаление аз на българския пазар прясна такава не открих. Има консервирани, но пак трудно се откриват, 2-3 марки са само. По магазините масово се предлагат на растителна основа. Хубаво е млечната сметана да е поне с 30% масленост ( на Президент млечната е 35%, в Метро се продава една марка, която мисля беше 32% масленост), макар че съм правила и с Мегле, която е само 20% и пак става с хубав плътен вкус.
Ако имаш откъде да си  набавите прясна сметана - най-добре. Аз съм си намерила източник и дори ако не използвам цялата наведнъж - замразявам.

Рецепти - бол. Имам книжка към машината, в бг-мама има една тема със с рецепти, писала съм там. Най-често екпериментирам - италианците казват, че основата за сладолед е млечна сметана, мляко и захар. И после можеш да добавяш каквото пожелаеш. Другата основна рецепта, която ползвам, е със жълтъци, мляко, сметана и захар + допълнителни продукти, според желанието. Често в рецепти със жълтъци не се изисква термичната им обработка, но аз винаги ги варя.
Добавяла съм най-различни плодове - пресни, замразени, консервирани; ядки, карамелизирани ядки, карамелизирано мляко, натрошени бисквити и пр.
Йогуртите ги правя със заквасена сметана + кис. мляко с висок процент.
Снимки много имах, но ми се затриха някъде.
Последно правих прасковен, с парченца праскови и ром.
От снимките, които са във фейсбук, и трите станаха много хубави, къпиновият беше със замразени капини от магазина - някаква био бг марка, ягодовият с пресни ягоди, а третият - с бисквитите и целите вишни (ползвах от сладко) стана разкошен, чакам да има пресни вишни, предполагам ще се получи много по-хубав кисел привкус с тях.
Звездев също има една класическа рецепта за мелба на сайта си, разказва и от къде идва понятието "мелба", рецептатата му е много сполучлива.

Ползвам машинка от по-евтиния вариант, без компресор, а с охлаждаща течност. В ЛаРедут има няколко марки - понякога им правят доста сериозно намаление. Моята е купена от Англия от сайта на Магимикс. В Амазон също има различни марки. Мисля, че Немокс са хубави машинки - те произвеждат  съоръжения за сладолед от всякакъв калибър.
Недостатък на машината с охлаждаща течност (като моята) е, че купата трябва да престои минимум 15-18 часа предварително във фризера, но по мои наблюдения дори малко повече за по-добър резултат. За оптимални резелтути и използване максимално на продуктите, които са малотрайни - когато съм си взела повече прясна сметана, например и имам различни видове плодове - за да не става това изчакване на няколко пъти от по 15-18 часа, държа купата поне 24 - 36 часа, а самата смес за сладоледа също предварително изстудявам, и така мога да направя две, дори три дози последователно (от една доза излиза околко килограм сладолед). Обикновено машината поддържа необходимата температура в рамките на 20-30-40 мин, колкото за направата на една доза. Но ако е държана във фризера по-дълго от минималното, това време се увеличава, а от друга страна, ако продуктите са предварително добре изстудени, то пък се съкращава времето за направата на една доза. Да, голямо планиране пада, но мен ми е кеф :) Предимството при тази машинка е цената - между 70 и 150лв, според марката.
Другият вид машинки са със компресор, определено по-добрият вариант, там няма нужда от предварително изстудяване във фризера, решаваш - вадиш машинката от шкафа и почваш. Но са скъпи, от порядъка на 200-300 и нагоре евро.
При липса на машинка - периодично се вади от фризера и се разбърква с миксер.

Мини, казваш с какви продукти искаш да си направиш, и ще ти дам препоръки от опит, и ориентировъчни количества и съотношения на продуктите :)
Сега съм замислила да изпека шоколадови бисквити, да направя ванилов сладолед и да опитам да направя сладоледен сандвич.
« Последна редакция: Март 29, 2011, 11:02:39 am от tzvetenze »
Re: Нова пролетна седмица 28.03- 03.04.2011
« Отговор #39 -: Март 29, 2011, 10:57:14 am »
Сладките неща и за мен се превръщат в проблем. Допреди няколко месеца Мия не ядеше вафли изобщо. Ядеше детския шоколад на Милка -давах по 2, максимум 3 блокчета на ден. Лятото обичаше да яде и сладолед. За съжаление като тръгна в държавната градина, се научи да яде вафли, защото много често им ги дават за следобедна закуска. :(Та сега е почитателка на вафли Боровец, на суха паста и на Барни. По възможност гледам да ограничавам вафлите и да предлагам Барни вместо тях, ама признавам си -не успявам. Тя като си поиска нещо и не мирясва докато не го получи. Хубавото е, че това не й се отразява на фигурата, а не пречи и да си хапва след това основното ядене.
Онзи ден като бяхме в парка и стоим до батута, Мия се чуди дали ще се качва или не, едно дете, слизайки, се подхлъзва и тръгва да пада. беше на около 3 години, а една майка и една баба (очевидно не неговите) реагират с едно: "Ау, ще падне...", но вместо някоя да посегне и да го хване, и двете се дърпат, та горкото дете падна на земята. Нищо не се случи, ама се ядосах и ги попитах защо не посегнаха да го хванат...Само ме изгледаха. Ей, не мога да го разбера това нещо. Аз ако съм близко до някое дете, което пада, инстинктивно посягам да го хвана, изобщо не би ми хрумнало да се мръдна.
<br />[link=http: