0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Нова пролетна седмица 28.03- 03.04.2011
« Отговор #40 -: Март 29, 2011, 11:03:51 am »
meshko, аз бих говорила с директорката на градина относно менюто с вафли. това не е нормално и редно. в нашата градина вафли не се предлагат, следобедните закуски са правени на място, а бюджетът е еднакъв . явно при вас някой мързелува и не му се готви. ето статия от днешния Стандарт по темата:
http://paper.standartnews.com/bg/article.php?d=2011-03-29&article=362411

аз бих понатиснала директорката малко и с лека заплаха за сигнализиране в съответните инстанции, честно казано.

относно шоколадите - не се лъжете по т.н. "детски шоколади" от типа на Милка и Киндер. първо, те са отвратителни на вкус и второ, не съдържат повече мляко, както ни лъжат, нищо, че са бели отвътре. съдържат раситтелни мазнини - прочетете съдържанието.
давайте от светлосиния млечен шоколад на Своге - много е хубав и е по-евтин от тия простотии. или давайте малко количество качествен тъмен шоколад - продават се разни био шоколадии и прочее.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Нова пролетна седмица 28.03- 03.04.2011
« Отговор #41 -: Март 29, 2011, 11:12:01 am »
Много се отплеснах за сладоледа и прпуснах за шоколада, аз също купувам млечен на Своге, някои видове на Линдт, пробвали сме и от био марките. Никакви "детски" вече не купувам.
Същото е и със сладоледите - комбинация са от много вредности, за съжаление. И не са от млечни продукти, всички масови марки на пазара до една са в графата "продукт с растителни мазнини".
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Нова пролетна седмица 28.03- 03.04.2011
« Отговор #42 -: Март 29, 2011, 11:24:55 am »
Мия, по повод споделеното с бабичките- когато Преславка беше бебе и обикаляхме градинките аз стоях настрани с количката, а Стефи си играеше по пързалки и катерушки /не давам да се рови в пясъка/, и тръгва детето да се качва на пързалката, стълбите бяха метални тръби и детето почти беше се качило на "площадката" на пързалката и се подлъзна и увисна на ръцете си. До пързалката стоеше една бабичка, която започна да се оглежда къде била майката, аз естествено застопорих количката и хукнах да я сваля. Естествено й изсъсках, че е можела да помогне на детето, че ако аз съм била в това положение ще съм щяла да сваля детето, а тя с пренебрежение ми заяви- Никой не е длъжен да ти гледа децата  8O.. и се обърна на другата страна
и други фрапиращи- как бабка ощипа Стефания, за да вземе въженцето на внучка си от ръцете й и т.н
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*
Re: Нова пролетна седмица 28.03- 03.04.2011
« Отговор #43 -: Март 29, 2011, 11:28:21 am »
Мия, по повод споделеното с бабичките- когато Преславка беше бебе и обикаляхме градинките аз стоях настрани с количката, а Стефи си играеше по пързалки и катерушки /не давам да се рови в пясъка/, и тръгва детето да се качва на пързалката, стълбите бяха метални тръби и детето почти беше се качило на "площадката" на пързалката и се подлъзна и увисна на ръцете си. До пързалката стоеше една бабичка, която започна да се оглежда къде била майката, аз естествено застопорих количката и хукнах да я сваля. Естествено й изсъсках, че е можела да помогне на детето, че ако аз съм била в това положение ще съм щяла да сваля детето, а тя с пренебрежение ми заяви- Никой не е длъжен да ти гледа децата  8O.. и се обърна на другата страна
и други фрапиращи- как бабка ощипа Стефания, за да вземе въженцето на внучка си от ръцете й и т.н


Леле, леле, ако ми се случи това така ще я ощипя аз нея, че ще и падне протезата!


*
Re: Нова пролетна седмица 28.03- 03.04.2011
« Отговор #44 -: Март 29, 2011, 13:24:54 pm »
За шоколада,мъжа ми си купува 80% натурален на Линдт.Митко понеже друг не е пробвал от време на време изяжда по някое парченце.Направо му се чудя как го яде тоя горчиляк,но на него му харесва :).

*
Re: Нова пролетна седмица 28.03- 03.04.2011
« Отговор #45 -: Март 29, 2011, 13:32:54 pm »
Привет и от нас! :)

Мини, приятна отпуска с двете сладурани! :)

За сладките неща, Ели не се е метнала на гората и си иска разни Барнита и КиндерПингуита, но я ограничавам да яде такива неща един - два пъти в седмицата. В общи линии се получава, че купуваме и после леко и невидимо си отлежават в хладилника и като се присети и примоли много получава. А тази нощ на сън се разрева и извика "искам Барни", ами освен да си извадя извода, че съм лоша майка друго не ми остава, ама това е положението  8). Стефуняка добре, че е злояд и сладко отказва да яде, тъй че с него за момента съм рахат.

В нашето ОДЗ също дават вафли в петък и обяснението беше, че имало много родители дето си вземали децата на обяд и им искали следобедната закуска, за туй трябвало да бъде нещо дето да могат да им го дадат  8O. Та така, децата ми ядът боклуци, щото родителите на тия дето могат да ги вземат на обяд не могат да им направят следобедна закуска в къщи.  :x

В детски клубове не сме ходили, освен ако броим ходенето ни преди 2 седмици в един магазин в който има детска стая и можеш да оставиш детето си за час докато напазаруваш ако има навършени 2 години и 2 какички наглеждаха децата. Моя буен син го заварих седнал на масичка да си се занимава с нещо - чак не ми се вярваше.

За паданията, ами донякъде свикваш или по скоро свикваш, да разпознаваш кое падане е опасно и тогава само да тичаш. Естествено Стефан не го изпускам от очи и мозъка постоянно изчислява скоростта с която трябва да изтичам при него. Въпреки това смятам, че той трябва да се научи да се пази и да научи, че всяко действие води до някакви последствия затова гледам да го оставям контролирано да пада и да се удря.

За губенето на дете - губи ли сме Ели в супермаркета, защото естествено всеки мислеше, че е при другия, но Елена е обучена да седи на едно място и да реве  8), така че ни трябваха 2 минути да я открием. Със Стефан ме е страх, на него не му пука, че не ни вижда - хваща пътя и тръгва, така че следя основно него.


Imagination sets the spirit free into a distant land of fantasy;
close your eyes and you will see within your mind there lays the key.

Почивай в мир мамо - обичаме те!
Re: Нова пролетна седмица 28.03- 03.04.2011
« Отговор #46 -: Март 29, 2011, 13:33:46 pm »
Сладките неща и за мен се превръщат в проблем. Допреди няколко месеца Мия не ядеше вафли изобщо. Ядеше детския шоколад на Милка -давах по 2, максимум 3 блокчета на ден. Лятото обичаше да яде и сладолед. За съжаление като тръгна в държавната градина, се научи да яде вафли, защото много често им ги дават за следобедна закуска. :(Та сега е почитателка на вафли Боровец, на суха паста и на Барни. По възможност гледам да ограничавам вафлите и да предлагам Барни вместо тях, ама признавам си -не успявам. Тя като си поиска нещо и не мирясва докато не го получи. Хубавото е, че това не й се отразява на фигурата, а не пречи и да си хапва след това основното ядене.
Онзи ден като бяхме в парка и стоим до батута, Мия се чуди дали ще се качва или не, едно дете, слизайки, се подхлъзва и тръгва да пада. беше на около 3 години, а една майка и една баба (очевидно не неговите) реагират с едно: "Ау, ще падне...", но вместо някоя да посегне и да го хване, и двете се дърпат, та горкото дете падна на земята. Нищо не се случи, ама се ядосах и ги попитах защо не посегнаха да го хванат...Само ме изгледаха. Ей, не мога да го разбера това нещо. Аз ако съм близко до някое дете, което пада, инстинктивно посягам да го хвана, изобщо не би ми хрумнало да се мръдна.

За мечетата Барни. Много са сладки-натъпкани са със захар. Свекървата беше купила за Криси и първо аз го опитах-все едно ядеш баклава. Може на детето за това да не му харесва.
*
Re: Нова пролетна седмица 28.03- 03.04.2011
« Отговор #47 -: Март 29, 2011, 14:08:12 pm »
Привет и от нас!
Като ви чета за падането, ние уж все се контролираме, обаче онзи ден Дани сложил ръцете в джобовете, спъна се и падна. Добре че дебело якето, та пе удара, но поразби малко и горната устна. Оттогава и двамата знаят, че трябва да са хванати за мама и тати, а не с ръце в джобовете, иначе ще се ударят и ще ги боли.
Ох, сладкото, сладкото... Все още съм лоша майка и не познават вкуса на шоколад и т.н. Сладкото е сведено до някое кремче на д-р Йоткер, кекс или бисквитена торта. Всичко друго, което яде мама и не им дава е лекарство за мами  8)
Re: Нова пролетна седмица 28.03- 03.04.2011
« Отговор #48 -: Март 29, 2011, 14:08:45 pm »
Това Барни още не съм го опитвала.
Изкушавате ме да си купя да го пробвам.
Обаче цената ми е  8O...0.60лв. за 30 грама захар (поне толкова е в магазина до нас)
[/url][/url]
Re: Нова пролетна седмица 28.03- 03.04.2011
« Отговор #49 -: Март 29, 2011, 14:29:56 pm »
meshko, аз бих говорила с директорката на градина относно менюто с вафли. това не е нормално и редно. в нашата градина вафли не се предлагат, следобедните закуски са правени на място, а бюджетът е еднакъв . явно при вас някой мързелува и не му се готви. ето статия от днешния Стандарт по темата:
http://paper.standartnews.com/bg/article.php?d=2011-03-29&article=362411

аз бих понатиснала директорката малко и с лека заплаха за сигнализиране в съответните инстанции, честно казано.


Вече правиха проверка в градината, след която са им наложили доста големи глоби. Не знам по каква причина е била предизвикана, но причини да искаш в тази градина. Странното за мен е, че тази градина има и филиал. Във филиала ходи Деси на Стефи и още едно дете, което познавам, и те са супер доволни от всичко. А в нашата нещата не са добре откъдето и да го погледна. вече съм ви разказвала как не бяха видяли, че детето е с температура, как при минус 15 градуса ни я върнаха без блузка, която така и не намериха, а детето плака от студ вечерта и естествено се разболя; как спи без пижама, постоянно й губят пижамите; онзи ден като я взимах бяха само 2 деца -Мия и още едно и 2 учителки и присъствам на следната случка: външната врата е широко отворена, другото дете излиза в коридора да отиде в тоалетната, но никой не проследява къде точно отива, учителките остават вътре. На практика то можеше да отиде където пожелае навън без каквито и да било проблеми. През зимата външните стълби  пък бяха оставени абсолютно заледени и паднах, добре че вече бях оставила Мия...И не на последно място, в дворана градината, който е доста голям, няма нито една катерушка или пързалка, но за сметка на това има огромни камъни по средата. Тъжна гледка. Никога няма да забравя първото безкрайно подтискащо впечатление от градината. 1 час плаках след това...Пълно безхаберие. Отговорност със заплахи не се създава. Говорихме с директорката при първа възможност просто да я премести в другата сграда, но засега няма вариант. Това ми се видя най-разумното, което мога да направя.
<br />[link=http:
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Нова пролетна седмица 28.03- 03.04.2011
« Отговор #50 -: Март 29, 2011, 14:36:19 pm »
А, Мини има и по-фрапиращи случаи от това да не помогнат на детето да изкатери пързалката или да го свалят. Например да седят и да гледат с умиление как внучето им налага друго дете. Добре, че моя Алекс не се дава на такива неща и успя да се справи сам. Пък на всичкото отгоре и нахални - искаха да му вземат топката, че и да го бият. Ама като му изсъсках, че ще ги напердаша и двамата с дядото, много бързо се махнаха от площадката :x Ужасни хора има, ужасни :?
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*
Re: Нова пролетна седмица 28.03- 03.04.2011
« Отговор #51 -: Март 29, 2011, 15:04:43 pm »
Мешко, това, което споделяш, е много тъжно.
Отговорното отношение към работата и децата, ако не са застъпени определени аспекти във възпитанието и светоусещането на човека, със сигурност трудно се създава. Но все пак ако ги скъсат от постоянни проверки, все някои елементарни неща, могат да се променят - като да почистват леда от стъпалата, например, както и да не се разхождат безпризорно деца и да не им изчезват дрехите и пижамите! Виж, за онзи случай, който разказваше как Мия в последното дете и гледа в една точка, и никой  не се е сетил поне едно листче и моливче да й даде - за там се иска и повече!
Как следва да се стигне до проверка и кой я прави - къде трябва да се подаде оплакване? Предполагам не е анонимно и това те притеснява?...
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Нова пролетна седмица 28.03- 03.04.2011
« Отговор #52 -: Март 29, 2011, 15:10:38 pm »
иначе държа да подчертая- в нашата ДГ десерт няма на обед, имат плод, който ядат в междинна закуска в 10 и следобед
храненето им е в 8:30 закуска, занимания, в 10 плод, обяд в 11:45 до 12:15, след това ги подготвят за сън, закуската е в 16 и след това ги занимават докато ги вземем
имат и още един плод, обикновено като си тръгват
и при нас са давали сладкотии, които са занесли родителите
наскоро за 1 март предложиха да сме им направили символични подаръчета
подхвърлиха се шоколади, мечета, зрънчовци- аз категорично възразих, спряхме се на вариант книжка за оцветяване  :D
та, нима една ябълка, макар и от българските дребните е по-скъпа от вафла  8O
ние си доплащаме по 2 лева на месец, за да имат децата пресни плодове, не мисля че е особено натоварваща бюджета на семейството сума
Мия, предложете ги тези неща
« Последна редакция: Март 29, 2011, 15:16:05 pm от mini »
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Нова пролетна седмица 28.03- 03.04.2011
« Отговор #53 -: Март 29, 2011, 15:25:13 pm »
Митака, може да направи чудеса от храброст за едно блокче шоколад,
това му е дневната доза и Барнито през ден...
Ей учим песни, пеем заедно, понякога обаче не иска,
но песента от тази реклама, даже без да го подканям запява!
В домашната детска градина плодовете са на видно място,
правим плодови салати с малко мед и орехчета,
и само ябълки на кубчета много обичат...
Но най-много им се радвам с баща му на станалото традиция
всяка вечер за десерт да ядат чаша кисело мляко с чаена лъжичка мед!
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Нова пролетна седмица 28.03- 03.04.2011
« Отговор #54 -: Март 29, 2011, 15:28:10 pm »
абе пресните плодове могат и в къщи да си ги изядат, но това, което разказва мешко, е признак за дълбок порок в тая детска градина....

мишанта, мед не се ли яде сутрин, бря?
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Нова пролетна седмица 28.03- 03.04.2011
« Отговор #55 -: Март 29, 2011, 15:41:54 pm »
Джам и сутрин, ако мине номера!
Забелязах, че моите деца не обичат подсладена закуска!
Имам предвид с мед, захар не слагам, ни в макарони, ни в кус кус,
попара пък правя рядко за разнообразие...
Митака яде мед само в мляко(кисело) и малко върху плодовете,
ако правим салата!Но това с млякото е табиет с баща му, а него го вижда вечер! :lol:
На Калина слагам на върха на кафена лъжичка в закуската,
ако е от изброените по-горе.
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
Re: Нова пролетна седмица 28.03- 03.04.2011
« Отговор #56 -: Март 29, 2011, 16:38:12 pm »
абе пресните плодове могат и в къщи да си ги изядат, но това, което разказва мешко, е признак за дълбок порок в тая детска градина....
Както винаги, jam си намерила най-точните думи. Уж всички държавни градини са общински, а по някакъв начин всяка успява да си създаде собствен строй. В тази не е правен ремонт сигурно от 15 години, ако не и от повече. От друга страна в квартала имаме толкова хубави градини, ремонтирани, светли с красиви цветове, с игрални площадки по двора, абе да ти е кеф да ги гледаш. Но с този регламент за приемане дето направиха, никога няма да се доберем до тях. Та как някои ги ремонтират, а други не?!
<br />[link=http:
*

    everything_possible

  • ****
  • 957
  • Всичко е възможно, ако го пожелаеш истински.
Re: Нова пролетна седмица 28.03- 03.04.2011
« Отговор #57 -: Март 29, 2011, 17:50:35 pm »
Та как някои ги ремонтират, а други не?!

Въпрос на приоритети и желание за работа на ръководството на заведението.
По обстановката може да познаеш колко е "добър" един директор, а персонала...разбира се при такова управление едва ли ще има мотивация за работа.
За щастие не във всяка градина има подобно отношение
« Последна редакция: Март 29, 2011, 17:52:30 pm от everything_possible »
ВЯРВАЙ! Мечтите се сбъдват!
*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Нова пролетна седмица 28.03- 03.04.2011
« Отговор #58 -: Март 29, 2011, 18:28:05 pm »
Аз направих проблем за вафлите когато бяха в яслата. Лично една от мед. сестрите ми се озъби, че тя изготвя менюто и е съгласно изискванията на ХЕЙ. Имало порцион и неща които са задължителни за седмицата като рибата например и по този въпрос нямам право дори да се обаждам...Попитах тези корави кроасани и невзрачни вафли с какво по точно снабдяват 2 годишни деца? Отговор ми били дали и на този въпрос...
Та следобедната закуска я взимахме и я подарявахме на тате. Да си призная обаче, тази година не съм прочела в менюто им да има подобно нещо...честичко я питам, но и тя си казва, че вафла или кроасан не се сеща да са им давали. Йогурт, мляко с ориз и какао отгоре,плодове...лятото им бяха давали и сладолед...

При нас директорката е на ниво, от там и персонала дава всичко от себе си. Аз съм доволна.
Е има и супа от праз и подобни, ама се правя, че не го забелязвам...










 
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
*
Re: Нова пролетна седмица 28.03- 03.04.2011
« Отговор #59 -: Март 29, 2011, 20:03:48 pm »
Що бе Лиде,какво й е на супата от праз?  :lol:
Аз да се оплача,през нощта Митака направи много гаден бронхоспазъм,а уж подкашляше от зъбите :?.Айде пак ще пием по тонове сиропи ,вентолини и прочие,за да не губим тренинг :(.