0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Нова пролетна седмица 28.03- 03.04.2011
« Отговор #60 -: Март 29, 2011, 20:26:19 pm »
И ние в кюпа с болните - за сега сополи, кашлица и температура  :(
Да се оправя веднъж това време, че...
*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Нова пролетна седмица 28.03- 03.04.2011
« Отговор #61 -: Март 29, 2011, 20:34:40 pm »
Парси,midge оздравявайте бързо.
Нищо и няма на супата, бъркоч... :x

И аз съм с температура от вчера. И гърлобол страхотен и хрема. В подходящ момент се случва всичко както винаги, на колежката мъжа и почина миналата седмица и си остана жената вкъщи поне за малко да се освести. Та се влачим взаимно и си охкаме, къде душевно, къде физически. Поне се оттърва от мъките човека, страшно е, страшно!
На алергичното каза педиатъра, лесно се наслагва вирусно. Дано не е права, щото тамън закрепих Моника с хроничната кашлица, сега ако се тръшне вече ще го закъсам здраво. Незнам с нея на работа и двете с температура как ще стане номера изобщо.
Еех, буйни безгрижни младини, как ми липсвате.  :) А си мислех, че като порасна, ще съм независима и волна птичка. На ти сега  :)Обеци на пъпа ли  :lol: беше, бешее...
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Нова пролетна седмица 28.03- 03.04.2011
« Отговор #62 -: Март 29, 2011, 21:16:21 pm »
Бързо, бързо оздравяване на всики болни!
Да се оправя това време измъчиха се деца и майки!




Цвети, това са инфолентите за който стана дума вчера!




Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*
Re: Нова пролетна седмица 28.03- 03.04.2011
« Отговор #63 -: Март 29, 2011, 22:05:17 pm »
мешко, това което пишеш е направо меко казано потресаващо. Деси вече 2г. е във филиала, не само че няма загубени дрехи, няма смяна на легла или тем подобни битувизми, ами съм повече от доволна. Госпожите са ни много добри, занимават ги постоянно и разнообразно, правят прически на момиченцата. И да ти кажа чета редовно менюто, вафла за следобедна закуска съм засичала не повече от веднъж месечно и меденка може би 2 пъти. Но нашите госпожи купуват по един хляб, пакетче масло и шарена сол и мажат филийка на децата които не харесват следобедната закуска. Не знам, грижат се за тях много добре, всеки ден се разделят с прегръдка. :) Иначе и нашата сграда не е кой знае какво, боядисвано е преди 2г. вътре, но водопровода не е сменян и сега затварят от понеделник за ремонт и ще местят децата в другата сграда. Двора е ремонтиран и е с мека настилка, има нови и хубави играчки вън.
*
Re: Нова пролетна седмица 28.03- 03.04.2011
« Отговор #64 -: Март 29, 2011, 22:12:03 pm »
Да не се смеете на супата от праз, че ще ви разкажа как моето синче яде супа от маруля в частна чужбинска ясла!  :lol: Празът поне има някакъв вкус. Ако някой знае френски и се вълнува, мога да му пратя едно меню. Ами, тези супи и аз не бих ги яла. И пилешка супа или друга месна не съществува за тях. Супата е крем-супа от зеленчуци (т.нар. potage). Иначе вафли и кроасани не ядат, но им дават твърде често според мен плодови кисели млека. От другия месец нова фирма ще им доставя храната и ми се струва, че нещо много сладкиши присъстват за десерт (бяха ни дали примерни менюта), та ще има опозиция от моя страна.
Днес бях силно възмутена, като не ми одобри дребният супата от леща. Утре ще го оставя малко повече да изгладнее и тогава ще го видим.  :wink:

Всички болни деца и родители да оздравяват!

*
Re: Нова пролетна седмица 28.03- 03.04.2011
« Отговор #65 -: Март 29, 2011, 22:17:15 pm »
Мише, давай подробно инфо. От къде могат да се вземат, как се слагат, лепещи ли са, с някаква закопчалка ли са, колко време издържа една? Аз колкото и наивно да си мислех преди, че сме малък град и почти всички се знаем, така вече не съм толкова сигурна, а и ние пътуваме много. Та страх лозе пази.

п.п. ха ха моя мъж като я видя и вика, чип ли има :lol: :lol:
« Последна редакция: Март 29, 2011, 22:20:05 pm от Mary »
*
Re: Нова пролетна седмица 28.03- 03.04.2011
« Отговор #66 -: Март 29, 2011, 22:54:26 pm »
Здравейте, надявам се не се натрапвам. Дори да не пиша във вашата темичка, от много време ви чета най-редовно. Тъй като виждам, че повечето майки, пишещи тук, са с по-големи деца, ми се иска да почерпя от вашия опит и да ви попитам нещо - става дума за проговарянето. Цецко е на почти 2 години вече, а не е проговорил още..Нека представя набързо картинката – бърбори непрекъснато, но е нещо като бебешки бръщолевеници, неразбираеми за никой друг общо взето (срички от рода на те-пе-ме-не-по-ка-бо-кам и т.н.) ; разбира абсолютно всичко, каквото му кажем го прави ( в смисъл изпълнява команди, и то много отдавна), знае всички животни и какви звуци издават, показва на колко години е и прочие елементарни неща – да не ви губя времето сега да изброявам, понякога повтаря след нас някоя дума, но е мноооого рядко, а пък ако случайно му кажем „кажи еди си какво” – е тогава пък е абсурд да го повтори –  само се усмихва така с една хитра усмивка, и почва пак неговите си „приказки”...Имам чувството, че много добре знае какво искаме от него, но се заинатява и нарочно не иска да каже каквото и да било. От 2-3 месеца имам чувството, че е на ръба да проговори – именно защото не му спира балалайката, все нещо си пее или бърбори –  ама не, все същото....Държа да подчертая, че в никакъв случай не го насилваме -  опитвам 1-2 пъти с „кажи ....”, и прекратявам...Единствената дума, която още от 1г.2-3м. употребява, и то по предназначение, е „няма” (неговото е „ама”)– примерно някоя част на играчката я няма, или някой, за когото говорим, не е в момента в стаята – въобще във всякакви случаи, в които може да се каже думата, си я казва.
Това, което искам да ви попитам е – рано ли е да се тревожа, или вече е време да отидем при специалист? Доста статии изчетох по темата, и доколкото разбирам такъв се търси след 2.5, дори 3г. възраст на детето. Но реших все пак да потърся и мнение от други майки – моля особено тези от вас, чиито деца проговорили по-късно – кажете ми имам ли основание да се тревожа, да изчакам ли още малко с прегледа при специалист или не? Благодаря ви предварително!


Митко остана на 1г. 7м. и 21 дни :(
14.04.2009 - 5.12.2010
Почивай в мир, мое мило изстрадало детенце!Винаги ще те помним и обичаме!
*

    Raissa777

  • *****
  • 1672
  • Засадиш ли горчиви плодове-няма да береш сладки.
Re: Нова пролетна седмица 28.03- 03.04.2011
« Отговор #67 -: Март 29, 2011, 23:01:39 pm »
Аз нямам опит, но си спомням че се е говорило по темата и Жаси беше споделила, че е проговорила на 4 год. Но пък после не е млъкнала, та не се знае кое е по-добрия вариант   :D
*
Re: Нова пролетна седмица 28.03- 03.04.2011
« Отговор #68 -: Март 29, 2011, 23:03:20 pm »
Таня, моята племенница до 3-годишна възраст казваше само "мама" и "тати". След това проговори с пълна сила, сякаш три години само този момент е чакала  :lol:

Наскоро коментирахме този въпрос с една позната с такива притеснения, даже на логопед щеше да си води детето, но са й казали, че трябва да навърши поне 3, за да се коментира изобщо такъв проблем.
Re: Нова пролетна седмица 28.03- 03.04.2011
« Отговор #69 -: Март 29, 2011, 23:05:27 pm »
Аз нямам опит, но си спомням че се е говорило по темата и Жаси беше споделила, че е проговорила на 4 год. Но пък после не е млъкнала, та не се знае кое е по-добрия вариант   :D


И мъжът ми това се чуди понякога :lol:
[/url][/url]
*

    ema2

  • ****
  • 888
  • You kill the beauty of today
Re: Нова пролетна седмица 28.03- 03.04.2011
« Отговор #70 -: Март 29, 2011, 23:25:07 pm »
Моите проговориха на около 2 години и 11 месеца.Като ги заведох на 2 години на редовния преглед, докторката ми казва, трябва да казват еди-колко си думи и това и онова, изречения и прочие.Моите казваха само 2-3 думи.
Предложи ми да ми дадат направление за специалист.Отказах.

Според мен изчакай до 3.
Ако гледате телевизия и анимационни филмчета, спрете  ги.
Наблегнете на книжки и пъзели. Разказвайте му по картинки.
Но пак си наблюдавай детето....ако нещо ти се струва странно в поведението му, потърси специалист

« Последна редакция: Март 29, 2011, 23:27:08 pm от ema2 »
We are all a part of everything
The future, present and the past
Fly on proud bird
You're free at last
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Нова пролетна седмица 28.03- 03.04.2011
« Отговор #71 -: Март 29, 2011, 23:33:14 pm »
Цецко е на почти 2 години вече, а не е проговорил още..Нека представя набързо картинката – бърбори непрекъснато, но е нещо като бебешки бръщолевеници, неразбираеми за никой друг общо взето (срички от рода на те-пе-ме-не-по-ка-бо-кам и т.н.) ; разбира абсолютно всичко, каквото му кажем го прави ( в смисъл изпълнява команди, и то много отдавна), знае всички животни и какви звуци издават, показва на колко години е и прочие елементарни неща – да не ви губя времето сега да изброявам, понякога повтаря след нас някоя дума, но е мноооого рядко, а пък ако случайно му кажем „кажи еди си какво” – е тогава пък е абсурд да го повтори –  само се усмихва така с една хитра усмивка, и почва пак неговите си „приказки”...Имам чувството, че много добре знае какво искаме от него, но се заинатява и нарочно не иска да каже каквото и да било. От 2-3 месеца имам чувството, че е на ръба да проговори – именно защото не му спира балалайката, все нещо си пее или бърбори –  ама не, все същото....!

моят син каза първата си дума един ден след втория си рожден ден. дотогава беше само на "ъ-ъ" и сочене с пръст. аз съм сигурно най-тревожната майка в слънчевата система, но не знам защо, точно от това не се притеснявах. бях си дала срок още няколко месеца да го чакам. на 2 г. и 1 ден каза "мама", на другия ден каза "тати", "баба" и "кола". на 2 г. и 3 месеца бърбореше доста, макар и бебешки, а след още няколко месеца се изравни с връстниците.

по принцип, до 2 години, 2 години и няколко месеца ги чакат все още. след това е време за логопед, макар че старата школа смята, че преди 3 г. не се ходи на логопед. ходи се. изчакай още известно време и ако няма резултат, ще ти дам координати на логопед, който работи с малки деца. по принцип, при неговорещи деца първо изследват слуха. но щом детето чува добре, реагира, изпълнява команди, сочи с пръст, има очен контакт - няма особено място за тревога.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Нова пролетна седмица 28.03- 03.04.2011
« Отговор #72 -: Март 29, 2011, 23:43:11 pm »
Благодаря на всички ви.
Ема, той самия си набляга на книжки от край време - много обича да разглежда книжки, всяка вечер заспива така - разглеждайки книжки, харесва и да му четем/разказваме приказки, отделно на тема пъзели също много му е интересно - нарежда без проблем един дървен пъзел "рибка" на Гоки - няколко рибки са, с по 2-3 части всяка. Наблюдавам го много внимателно, любознателно и умно дете е според мен :oops:, много общителен, не "дели" хората - с всички се спрятелява бързо - много любвеобвилен дори :oops: :), и аз си мисля, че може би е рано да се притеснявам...но пусто като ме прихванат от време на време лудите...притеснявам се и аз, като всяка майка...и се питам, дали не изпускам момента да направя нещо повече, да му помогна (ако случайно има проблем)

Jam, сега те прочетох и теб и бързам да добавя - същата работа и при нас - това с "ъъъъ" и соченето с пръст - когато иска нещо, така прави. Казваме му - кажи "вода" (примерно, като иска вода), а той пак - "ъъъъъ" и сочи към водата....
Ами аз да ти кажа също засега не съм много притеснена, аз също съм си дала срок до 2г. и 2-3-4м. да речем, но въпреки това, понеже все пак малко или много го мисля това нещо, реших да се допитам и до всички вас...Благодаря ти, както и на всички останали, които се включиха.
  
« Последна редакция: Март 29, 2011, 23:50:50 pm от Counterfeit »


Митко остана на 1г. 7м. и 21 дни :(
14.04.2009 - 5.12.2010
Почивай в мир, мое мило изстрадало детенце!Винаги ще те помним и обичаме!
*
Re: Нова пролетна седмица 28.03- 03.04.2011
« Отговор #73 -: Март 29, 2011, 23:47:39 pm »
джам, като казваш за ъ-ъ и соченето с пръст, все едно за моя син говориш.

Re: Нова пролетна седмица 28.03- 03.04.2011
« Отговор #74 -: Март 30, 2011, 00:09:11 am »
Намъквам се и аз малко в темата, понеже прочетах поста на Counterfeit...
Дъщеря ми е на 2г.4. и има същото поведение като твоя Цецко. С книжките става и ляга, изкупила съм от всички видове пъзели, картонени, дървени, форми, цветове, животни, правим постоянно упражнения за финната моторика, всичко разбира, чува чудесно според мен (в гръб, или от другата стая), но не иска да говори. Иска си с 'ъ-ъ'-кане, ако не позная от раз какво иска ми бута ръката за другото и така. До сега съм я водила на трима логопеди, двама казаха че нищо и няма да чакам, при третия я водих около два месеца. В началото и беше интересно, правеше всички упражнения, но и мина интереса и последните 2-3 пъти директно стана да си ходи и заради това я спрях. За сега. Освен да чакам да ме огрее когато и кефне, за момента друго не ми остава.
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Нова пролетна седмица 28.03- 03.04.2011
« Отговор #75 -: Март 30, 2011, 00:13:05 am »
Привет Counterfeit изключително ми е приятно да те видя тук и като пишеща!
Относно въпросите ти и аз смятам като останалите,
изчакай още няколко месеца и тогава потърси помощ!

Мери, това са ленти от мека материя,
поставят се с клипс!Нямам идея тук дали се намират,
тези са ми донесени от Швейцария!
Предполагам обаче, че по чуждите сайтове също ги има!
Откакто се случи това с Алекс все сте ми в мислите.
Пред очите ми е все жената която намери Митака,
която изчезна на мига в който ние го прегърнахме!
Това ми е голяма мъка, че не успях да и Благодаря
а така исках, търсих я следващите дни, но уви!
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
Re: Нова пролетна седмица 28.03- 03.04.2011
« Отговор #76 -: Март 30, 2011, 00:35:31 am »
По темата за тичащите деца, изчезващи от поглед има едно устройство, което се слага на детето (на обувката примерно), другата част е в родителя - нещо като бебефон за навън.. обмислям дали да не се снабдим с такова, че и моята девойка е палава доста..
http://www.mommyimhere.com/
*
Re: Нова пролетна седмица 28.03- 03.04.2011
« Отговор #77 -: Март 30, 2011, 08:38:52 am »
Counterfeit, радвам се да те "видя" тук. Това е и твоята тема, не "нашата"  :bighug:
Моите до година и 10 казваха отделни думички, след това изведнъж се отприщиха, но аз не им казвах "кажи", а като сочеха с "тоа" (това), казвах "кое това, не мога да разбера. Докато не ми кажеш точно кое е, не мога да ти го дам"  :wink: и от зор милите започнаха да си казват. Иначе всичко разбираха, отделно ходеха на ясла вече и имаха контакт с доста хора. На моя приятелка детето е с 40дни по-малък, още не говори, дори мама не казва, само като е на кеф някоя думичка, която той иска. Щеше да го води на логопед, но незнам какво е станало, мога да разпитам ако искаш.
Мисля си, че по това, което описваш няма място за притеснение все още. Незнам ходите ли на ясла, но ако не, сега като се затопли опитай да го събираш с деца, той сам ще се стреми да контактува с тях и да се "внедри". Ние събота и неделя сме отворени за купони  :lol:
Мари, голям кошмар сте преживели, дано никой никога не го изпита това. Преди 3 години сестра ми ей така на събиране в гората загубиха малката ми племенница. Тръгнала с кака си за цветя, обаче хванала една пътека. Цял следобяд я търсиха, вдигнаха цяло село, полиция и т.н. Намерили я на 5км посока обратна от тяхното село. Да се чудиш тези деца как го минават това разстояние.
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Нова пролетна седмица 28.03- 03.04.2011
« Отговор #78 -: Март 30, 2011, 09:38:16 am »
моите деца в това отношение са много различни- Стефания на 1 и 8 почна да опитва да води разговор, като се роди Преслава вече си говорихме :) Преслава е на 2 и 3 и използва само определени думичи, всичко знае, но не говори. Не съм се притеснила никак, пък и едно бърборещо ми запълва вечерите. За сметка на това, разглежда книжки постояно, обяснява си нещата на "мандарин" както се щшегува баща й, подрежда пъзели с кака си, много е сръчна, дори рисува, което страхотно много ме изненадва, но тя копира това, което прави кака й. Аз си мисля, дали няма връзка смученето на биберон, до скорошното ми кърмаче още не се е разделило с "Бо", докато кака й го беше отказала на 1,4 г. Зная, че Елена на Стефи е с биберон и бърбори много, но ми е интересно останалите, които забелязват това по-късно проговаряне, дали и техните деца са с биберон. Май и Митачето на Парси още го уважаваше  :) Пък като го споменахме- бързо да се оправя и това да му е последното такова преживяване  :)
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*
Re: Нова пролетна седмица 28.03- 03.04.2011
« Отговор #79 -: Март 30, 2011, 09:45:13 am »
Counterfeit, и аз да кажа, не за да те успокоявам, защото ти си майката и наистина ако има нещо притеснително ще забележиш. Моята племенница на 2г.и 8м. само ъ-каше, знаеше 10 думи и правеше същото като Цецко, гледаше така хитро и нагло, все едно ти казва - няма да повторя пък, смятай на майка ми която непрестанно се опитваше да научи детето на нещо, даскал с 35г. стаж, какво й е било :lol: На ДГ е седяла 2 дни жадна, защото на водата казваше "кххххх", как да разберат госпожите какво е това :lol: А сега детето е в 3 клас, не спира да говори, говори правилно, без никакви говорни дефекти.

Ох, аз да ви се оплача. На Деси градината-филиала затваря за ремонт, местят ги в другата сграда с 4-та група, с която са във филиала сега, стават 55 деца и ще са в помещение за 25 с 25 легла. Няма да я пускам, защото имам още 10 дни отпуск, до тук добре, ами след това... Мислех да върви при сестра си в частната, обаче там се плаща на ден ако не си на такса, 30 лв. ден, е колко време ще изкараме, направо не знам...

Вчера не ми беше ден, не съм спала цяла вечер. :( Бяхме на преглед и с Ели, нещата не са се влошили, но не се и подобряват, а тя е вече на 2г., нямаме много време да чакаме още. Имам чувството че съм в някакъв "дет лок", мисля, мисля и не знам какво да измисля. Оплаках ви се, извинявам се за което, но просто ми дойде в повече :(