0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Нова пролетна седмица 28.03- 03.04.2011
« Отговор #80 -: Март 30, 2011, 10:23:58 am »
Counterfeit, ще споделя нашия опит. Моята дъщеря имаше известни двигателни затруднения -късно седна, късно проходи и т.н. Говорният център се намира до двигателния в мозъка и практически двата центъра са много зависими един от друг, та се предполагаше, че ще има затруднения и в проговарянето. Макар, че първите й думи се появиха още в много ранна бебешка възраст -6/8 месеца, след това докъм 2 години си останахме само с тези 5 думички. Много разбираше, реагираше на въпроси, беше научила безпогрешно цветовете още преди да навърши 2, точно като се возеше в количката и сочеше колите покрай нас, а ние обяснявахме. Визуално познаваше нещата, но не говореше нищо. Консултация с логопед направихме на 2,6 г., но тогава Мия не беше готова за занимания (според мнението на логопеда). След още известно време се срещнахме с друг логопед и Мия страшно много я хареса и започнахме да работим с нея. реално проговори с кратки изречения чак на 3,6 г.Сега говори много повече, вече я разбират и повече хора, а не само мама и тати :).за по-малко от 10 дни научи цялата азбука, макар че все още има звуци, които не може да изговори, но буквите визуално ги познава безпроблемно. Според мен нямаш повод за притеснение, но една консултация с логопед няма да ви навреди. Ако желаеш, мога да ти дам координати на нашата.
Стефи,  :bighug: Дано с Ели нещата да се разрешат по най-добрия начин. А за Деси, ако имаш възможност, наистина я остави вкъщи. И мен вчера ми зададоха въпроса дали мога да я гледам Мия 1 месец вкъщи :o. Аз не знам и лятото как ще я гледаме докато почиват, а камо ли сега. На кого му дават толкова много отпуск?! Направо ме изумяват тези хора. Ако ремонтът не е инцидентен, защо не го направят лятото, когато няма да работи градината, ами сега по никое време. А това, което разказваш звучи чудесно и съм чувала и други все хубави отзиви за филиала. Затова безкрайно се учудвам как е възможно с една и съща директорка да са толкова различни нещата в двете сгради?!
<br />[link=http:
*
Re: Нова пролетна седмица 28.03- 03.04.2011
« Отговор #81 -: Март 30, 2011, 10:24:42 am »
Още веднъж ви благодаря за споделения опит и мнения - наистина са ми много ценни!
Mimi26, да ти кажа същото нещо и аз опитвам - като вземе да ъ-ка, и аз му казвам "не мога да те разбера, кажи ми какво точно искаш и аз веднага ще ти го дам" - еми не, засега поне не поддава и на тази тактика. Може би защото в един момент накрая се предавам и му давам каквото иска... :oops: Като беше на 11-12м. беше почнал ма-ма, ба-ба и т.н. - после спря да ги казва, сега чат-пат повтаря по нещо, но в повечето случаи както казах с една хитра усмивчица само ни "гледа сеира" как се опитваме да го накараме да каже нещо, а той ни държи в "шах"... :D И аз мисля, че контакта с деца може да помогне, но сега зимата нямахме кой знае колко контакти, та сега с топлото време ще наваксаме.
Мини, да ти отговоря за биберона - от 1г. 3м. давахме биберон само вечер при заспиване - но в един момент той почна да прегризва мн. бързо всеки нов биберон, и много се страхувахме, че може да глътне парче, затова решихме, че е време да го махнем - това стана на 1г. 7м., просто един ден го скрихме, и той като не го виждаше, забрави за него и повече не го потърси. Като съм чувала колко проблемно може да е това отказване от биберона, направо сме имали късмет, че при нас мина така безпроблемно. Така че поне при нас явно не е биберона причината да не говори още  :)
Всички вие ми помогнахте да се почувствам по-уверена в мнението си, че с посещението при логопед можем да почакаме още някой друг месец - благодаря отново.
Хубав ден и здрави дечица на всички! :)
« Последна редакция: Март 30, 2011, 10:29:17 am от Counterfeit »


Митко остана на 1г. 7м. и 21 дни :(
14.04.2009 - 5.12.2010
Почивай в мир, мое мило изстрадало детенце!Винаги ще те помним и обичаме!
*
Re: Нова пролетна седмица 28.03- 03.04.2011
« Отговор #82 -: Март 30, 2011, 10:33:12 am »
Мешко, наистина е инцидентен ремонта, ХЕИ са ги задължили миналата седмица при проверка, че трябва незабавно да сменят тръбите, защото ще затворят цялата градина. Миналата година ги смениха в централата, децата бяха във филиала, но тогава не ми беше проблем, аз си бях в къщи с Ели и Деси не ходи, но сега....
Иначе според мен проблема долу е от персонала, от госпожите ви, чувала съм и други не добри отзиви, а директорката е свястна според мен, не знам. :(
*
Re: Нова пролетна седмица 28.03- 03.04.2011
« Отговор #83 -: Март 30, 2011, 11:42:25 am »
Стефи, много се надявам нещата с Ели да се развият по-възможно най-добрия начин, съчувствам ти много, представям си в каква задънена улица се чувстваш :( Дано много скоро имаш добри новини.

Виждала съм по клубчетата (вкл. и Таласъмчетата) оставени деца за по цял ден - там ги занимават и хранят с оставена от родителя храна, само дето не спят. Нямам представа колко излиза, но можеш да провериш.

Мише, благодаря, ще ги потърся по чужбинските сайтове!
Мери, в Амазон намерих различни видове такива лентички, както и такива за закачане на цип, ръкав и т.н.
« Последна редакция: Март 30, 2011, 12:31:01 pm от tzvetenze »
*

    Tarja

  • *
  • 520
  • \m/ metal inside \m/
Re: Нова пролетна седмица 28.03- 03.04.2011
« Отговор #84 -: Март 30, 2011, 13:45:12 pm »
Стефи, стискам палци да се подредят нещата при Ели по най-благоприятния начин за всички ви!
Ох, това със сборните групи в детските градини е кошмар някакъв и за децата, и за родителите, и за учителите. В градината на майка ми наскоро сменяха тръбите и знам колко се изтормозиха всички (явно ХЕИ са ги подкарали наред).

Dindin, ей такъв дивайс в най-скоро време ще вземем и ние, защото дребния е голям беглец.
         Equally Destructive
*
Re: Нова пролетна седмица 28.03- 03.04.2011
« Отговор #85 -: Март 30, 2011, 14:04:05 pm »
http://www.mommyimhere.com/products/Mommy-I%27m-Here-Child-Locator-Brown-CL103%252dBR-Pressing-the-button-on-the-transmitter-sets-off-the-86-db-alarm-on-the-Teddy-up-to-150-feet-away!.html
това ми хареса много, преводача обаче превежда доста неразбираемо, някой ако може накратко да каже основното. Иначе до колкото разбрах е на 150 метра, мие се и пищи след напускане на периметъра. А сайт какъв е, не можах да намеря доставката до тук. Дали в амазона има таков нещо.
*

    Tarja

  • *
  • 520
  • \m/ metal inside \m/
Re: Нова пролетна седмица 28.03- 03.04.2011
« Отговор #86 -: Март 30, 2011, 14:20:33 pm »
Този модел точно не пищи когато детето напусне периметъра, ами има обхват от 150 фута, което е около 45 метра, в който обхват ти можеш да потърсиш детето с натискане на бутона на приемника и мечето, което при детето ще се разпищи. Извън този обхват не знам.
Синьото меченце е друг модел и то сигнализира, ако детето се отдалечи на повече от 30 фута, или 9 метра, а също и ма и опцията ти да си го търсиш с бутона.
За доставката и аз не знам как ще стане до БГ. Ние мислим да го поръчаме до офиса на фирмата на мъжа ми в Лондон и оттам някой колега да го донесе до тук.
         Equally Destructive
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Нова пролетна седмица 28.03- 03.04.2011
« Отговор #87 -: Март 30, 2011, 14:50:19 pm »
този обхват от 45 метра ми се струва доста малък...
гледала бях и други подобни устройства.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Нова пролетна седмица 28.03- 03.04.2011
« Отговор #88 -: Март 30, 2011, 15:29:46 pm »
Стефи, имаш и моята подкрепа!
Дано всичко с Ели се подреди така,
щото на притесненията и тревогите ви се сложи край!

 :bighug: много

 
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*
Re: Нова пролетна седмица 28.03- 03.04.2011
« Отговор #89 -: Март 30, 2011, 15:52:59 pm »
Благодаря за подкрепата, момичета. :)
Re: Нова пролетна седмица 28.03- 03.04.2011
« Отговор #90 -: Март 30, 2011, 16:11:35 pm »
Стеф, всичко ще се нареди възможно най-скоро, убедена съм :)

Аз пак бях в идеологически спор относно захранването, което пък ме наведе на мисълта - от кога мога да давам солети на Ники? Дажбата "вредни" въглехидрати за деня са му две бисквити Житен Дар, които да чупи, дъвче и плюе. Та ни предложиха солети и аз категорично отказах. По принцип съм против непрестанното джвакане на солети, зрънчо, форнети и каквото и да било независимо дали става дума за дете или възрастен. Но се чудих кое е по-малко вредно - бисквита или солети? От както огладняхме навън и опищахме квартала докато се приберем си нося едно пюре и пакетче бисквити, ако се наложи да давам нещо. Дали да не ги сменя със солети?

Тези джиджавки са много готини и със сигурност ще си купя по-нататък, че нашето търчи като свободен електрон сега в нас, не ми се мисли като започне да ходи сам самичък какво ще стане :D
[/url][/url]
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Нова пролетна седмица 28.03- 03.04.2011
« Отговор #91 -: Март 30, 2011, 17:06:32 pm »
аз бих избрала солетите пред подсладените бисквити
наскоро опитах обикновени на Победа- е, няма такава сладост извинете, направо ми загорча
моментално отпаднаха като вариант за "гризкане" между другото
Стеф  :bighug:
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*
Re: Нова пролетна седмица 28.03- 03.04.2011
« Отговор #92 -: Март 30, 2011, 17:45:13 pm »
Стефи, стискам палци всичко да се нареди по най-добрия начин за Ели! Знам какво е мислене, но на теб много ти се събра... :crossfingers: :bighug:

За проговарянето май си е до дете, моята Ели се отпусна на около 18 месеца, биберон дъвка поне до година и 9 месеца. Стефан на биберон не се научи, а едва сега на 2 години и 1 месец почна да казва нещо различно от "мама" и "баба". Той дори не "ъка-ше" и не сочеше, просто решаваше, че иска нещо и ако аз не отгатна от първия път какво е то и се тръшваше на земята и почваше да си удря главата. И в тоя ред на мисли да се похваля тихичко, че от около 2 месеца, вече не си бие главата, явно факта, че почва да проговаря и пълния игнор при "биене на главата" дадоха резултат. Не, че пак не се тръшка, но сега само подкосява колене и пада като за дузпа и реве (ще го правим футболист ;) ).

Аз за бисквити купувам едни не много солени на Хогареняс, сладки не купувам, а солети, само от тия които поне външно нямат полепена сол. И въпреки всичко у дома все още на почит е адаптираното мляко, а Ели от скоро си иска и прясно мляко, тъй че млякото ни е за между храненията и за успокоение и за заспиване. :)


Imagination sets the spirit free into a distant land of fantasy;
close your eyes and you will see within your mind there lays the key.

Почивай в мир мамо - обичаме те!
Re: Нова пролетна седмица 28.03- 03.04.2011
« Отговор #93 -: Март 30, 2011, 17:50:55 pm »
Това, което ме притеснява при солетите е, че са остри и да не си ги забие в небцето. Знам, че няма да насочи към очите, не е глупав :lol:А бисквити му давам 1-2 на ден за чесане на зъби.
gery_k77  тези на Хогаренас не са ли с много подправки?
[/url][/url]
Re: Нова пролетна седмица 28.03- 03.04.2011
« Отговор #94 -: Март 30, 2011, 18:46:55 pm »
Жаси, има едни оризови, като бисквити, за които твърдят, че може да се намерят и без подправки, и от Био производство. Лично аз не съм успявала до сега да попадна на такива, но ми се струват не лош вариант.
Мненията, които изразявам в този форум, са мои лични мнения, без претенции да бъдат единствената и неоспорима истина. Понякога си позволявам да цитирам и други хора, което специално упоменавам.

*

    Raissa777

  • *****
  • 1672
  • Засадиш ли горчиви плодове-няма да береш сладки.
Re: Нова пролетна седмица 28.03- 03.04.2011
« Отговор #95 -: Март 30, 2011, 21:13:01 pm »
В мола на Цариградско, пред Карфура са сложили един павилион, или не знам точно как се казва...Правят био продукти ( ако не бъркам ) на място. Поне аз като го видях, предлагаха 3 неща - сладък снакс от ориз ,( или царевица ), оризовки ( тези за който казва Комбозола, Без никакви подправки ) и някакви сладки с пълнеж. Всичко се прави на място и не беше много скъпо.
*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Нова пролетна седмица 28.03- 03.04.2011
« Отговор #96 -: Март 30, 2011, 22:27:05 pm »
Хора, не всичко БИО е БИО....

Стефи, много е лошо като стане така. Дано намерите вариант...

Аз давам солети с една панда на етикета. С много малко сол са...
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Нова пролетна седмица 28.03- 03.04.2011
« Отговор #97 -: Март 30, 2011, 22:33:18 pm »
Златна добруджа са, и аз ги харча много тях  :wink:
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*
Re: Нова пролетна седмица 28.03- 03.04.2011
« Отговор #98 -: Март 31, 2011, 00:49:23 am »
Стеф,  :bighug:
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Нова пролетна седмица 28.03- 03.04.2011
« Отговор #99 -: Март 31, 2011, 08:08:01 am »
И аз съм ЗА солетките, те ме спасяват понякога,
когато няма как да задържа Калина в количката 5 секунди!
Да влеза да напазарувам примерно, давам няколко на Митака и се хранят!
И у нас са на почит "Златна добруджа" купувам също и "Великови"
и те са много хубави, не са солени и с мек вкус!
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)