0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
нова празнична седмичка 7.03-13.03.11г
« -: Март 07, 2011, 10:13:31 am »
Пускам темичката с пожелание за много здраве, радост и усмивки.
Да няма болни дечица, да няма притеснени родители и най- вече да има много нови положителни тестове и здрави нови бебенца. Идва пролет(макар температурите да не го показват), но аз знам, че баба Марта колкото и да е люта и студена, все ще се предаде и ще ни отпусне и някой хубав и слънчев ден  :)

От нас поздрави и усмивки.
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
*

    Lisko

  • *
  • 5448
  • Липсваш ми Бари:)
Re: нова празнична седмичка 7.03-13.03.11г
« Отговор #1 -: Март 07, 2011, 10:25:11 am »
Спокойна, здрава и весела седмица ви пожелаваме и ние.

Ние я започнахме с пукната вежда (Алекс). Дайте ми съвет с какво да мажа за по-бързо зарастване. Ръката му непрекъснато е там и я разкървява. Сега като заспи ще промия и почистя, че не ми дава да го докосна.
*
Re: нова празнична седмичка 7.03-13.03.11г
« Отговор #2 -: Март 07, 2011, 10:48:13 am »
Лиско,миналата седмица Митко по същия начин си сцепи веждата.Промих внимателно с риванол,закрих окото и поръсих със Солфатиацол/ не знам дали точно така се пише прахчето :oops:/.Залепна и повече не е кървяло.Падна заедно с коричката после,но той пък не го пипаше.

*

    Lisko

  • *
  • 5448
  • Липсваш ми Бари:)
Re: нова празнична седмичка 7.03-13.03.11г
« Отговор #3 -: Март 07, 2011, 11:05:11 am »
Лиско,миналата седмица Митко по същия начин си сцепи веждата.Промих внимателно с риванол,закрих окото и поръсих със Солфатиацол/ не знам дали точно така се пише прахчето :oops:/.Залепна и повече не е кървяло.Падна заедно с коричката после,но той пък не го пипаше.

Парси, благодаря. Ще изляза сега като заспят да взема от аптеката. В нас имам само Топоцин. Промих с риванол ама за друго е немислимо докато е буден.
Грешно съм написала. сцепи си клепача а не веждата, но то е почти същото:)
*
Re: нова празнична седмичка 7.03-13.03.11г
« Отговор #4 -: Март 07, 2011, 11:27:26 am »
Здрава седмица и от нас!
Лисе, Криси като си сцепи братата слагах Топоцин. Незнам обаче как ще сложиш нещо толкова близо до окото. Може би за малко докато спи, защото после може да попадне в оченцето.
Re: нова празнична седмичка 7.03-13.03.11г
« Отговор #5 -: Март 07, 2011, 13:33:24 pm »
Лис, звънни на лекар за съвет с какво да обработиш.
За деца двама педиатри са ми казвали, че риванол ползваме, само ако няма друго под ръка. Препоръчват кислородна вода вместо това. Пък и вашето място е много неприятно - да беше веждата, поне лепенка можеше да се сложи, за да не чопли. Бързо да се оправя малкото разбойниче...

Здраве и все по-топло временце на всички!
Даниел 07.06.06  Димана 05.10.07
*

    yana-v

  • *****
  • 1207
  • Ще порасна голяма!!!
Re: нова празнична седмичка 7.03-13.03.11г
« Отговор #6 -: Март 07, 2011, 13:39:32 pm »
Привет и от нас!
и ние в отбора на ранените! :( Вики снощи си нацели слепоочието в ръба на масата! Веднага стана синя резка,но без рана! Аз ползвам Вита мерфен, препоръчаха ми го в аптеката! Дадох 5 зрънца арника веднага след като се удари и 30-60 мин. след това пак! Днес мястото е зачервено, но поне няма оток на окото, от това най-много се притеснявах!
Мястото е много деликатно при вас Лис, наистина е по-добре да го види лекар!
Дано всички вируси си тръгват и не се връщат повече!
Весел празник на тези, които ще празнуват утре!
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: нова празнична седмичка 7.03-13.03.11г
« Отговор #7 -: Март 07, 2011, 14:16:41 pm »
при удар без разкъсна рана, ефикасно средство е и намазването с олио на удареното място. невероятно, но факт!
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: нова празнична седмичка 7.03-13.03.11г
« Отговор #8 -: Март 07, 2011, 14:45:21 pm »
Здравейте,

Пожелавам прекрасен ден на всички! Днес съм в настроение, Никол се кара на една играчка тук до мен. Много е готино :)


*
Re: нова празнична седмичка 7.03-13.03.11г
« Отговор #9 -: Март 07, 2011, 14:54:45 pm »
Ние започнахме днес с одисея при ЛЛ.






При жълтеница у новороденото не се дава да се пие глюкоза, защото излишният  билирубин не се отделя с урината, а с изпражненията.
*
Re: нова празнична седмичка 7.03-13.03.11г
« Отговор #10 -: Март 07, 2011, 15:00:29 pm »
при удар без разкъсна рана, ефикасно средство е и намазването с олио на удареното място. невероятно, но факт!

И за изгорено помага много.Мястото се намазва лекичко с олио-отнема огъня и не се получава балон.Изпробвано е неведнъж.
*

    yana-v

  • *****
  • 1207
  • Ще порасна голяма!!!
Re: нова празнична седмичка 7.03-13.03.11г
« Отговор #11 -: Март 07, 2011, 15:51:21 pm »
Подобно на олио - мазно с невероятен ефект при ударено без рана е Спасатель - неразделна част от раницата на Вики белята! Много цицини сме си спестявали с него, че и такива на други деца по площадките! ревне ли някое и отивам да спасявам! :D
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: нова празнична седмичка 7.03-13.03.11г
« Отговор #12 -: Март 07, 2011, 16:33:25 pm »
Спокойна и здрава седмица!

Лисе ти няма да имаш спокоен ден, то е ясно изначале,
дълбоко въздух, леки и безкръвни следващи перипети!

Ваня, аз правя същото с Арниката, но нея не съм я ползвала за разкъсни рани.
Риванол гледам винаги да имам, ще взема и една кислородна вода!
А в градинката лятото една седмица тичах като ревне някое с мехлем в ръце,
на следващата майките вече бяха заредили раниците.
За изгорено също разполувен суров картоф, веднага отнема огъня,
Снаха ми миналото лято претърпя тежък битов инцидент с вряла мазнина,
лекарите тогава бяха казали, че картофите са спасили ръката й от много по-тежки последици!

Калина посрещна вратата на банята в петък, което бе по-добро от плочките пред нея,
хематома беше колко орех, но с Арника спадна за 20 минути.
А предната вечер, падна назад с ябълка в уста, задави се, задуши се,
посиня, обърнах я надолу тупнах леко и парчето излезе
заедно със всичко от вечерята върху двете ни.
И след като си пое въздух и се успокой + една бърза баня,
аз се чудех дали да пия валериан или уйски.
Сипах си едно малко, защото ако бях изпила хап, после пак щях да врътна едно.
Алкохолизъм ще ми докара таз кротка девойка, но такъв стрес скоро не ми се бе случвал.

Оплаках се, извинете ме!
Приятна вечер!

В четвъртък ми е стоматологичната одисея и понеже знам,
че сте добронамерени и съпричастни, да ми стискате палци!
Пък аз после ще пиша, моето момче се шегува, че се е уговорил със стоматолога
да ми за ми зашие устата временно, ама пръстите ще ми работят  :lol:

Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*
Re: нова празнична седмичка 7.03-13.03.11г
« Отговор #13 -: Март 07, 2011, 17:40:57 pm »
ох мишееееееее, смях се със сълзи, но то хич не е било смешно
без перипетии не може, ма поне да са леки
*
Re: нова празнична седмичка 7.03-13.03.11г
« Отговор #14 -: Март 07, 2011, 19:49:57 pm »
Леле Мише,настръхна ми косъма с това задавяне.Добре че е бил малкия дявол.
То не алкохолик да станеш ами не знам какво.И аз като бабите ще прозвуча ама Господ да ги пази децата.
Днес Митко се наобядва и докато готвех взе че заспа под столчето за хранене на паркета :lol:.

Re: нова празнична седмичка 7.03-13.03.11г
« Отговор #15 -: Март 07, 2011, 19:57:33 pm »
Дано е здрава седмицата и без излишни емоции, път току-виж и позатоплило!
Вчера нещо е имало във въздуха- и моят хубостник се просна по лице на плочките и си докара чудна цицина, хематомът го овладяхме с Арника. Това, за да не ми е скучно с поредния грип, който караме и двамата- той от вчера вече и с кашлица, а аз с възпален синузит и тотална загуба на обоняние и вкус!Ето така...

Нощта е най-тъмна преди зазоряване.
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: нова празнична седмичка 7.03-13.03.11г
« Отговор #16 -: Март 07, 2011, 20:48:47 pm »
ох, винаги най-големият ми ужас е бил от задавяне. даже като беше Мартин съвсем малко бебе, ме беше откровено страх да го храня сама, не дай Боже да ми се задави в ръцете...
само един път ми се е случвало, точно с парче ябълка - помня, че бръкнах с пръсти в гърлото и я извадих. но по принцип, така ни учиха на курса за първа помощ -обръщане с гръб и удар отдолу нагоре и изтласкващо движение - това за малки деца. за големи - техниката на Хаймлих. но, както каза лекарката, неофициално и ненаучно, ако нищо друго не помага, при много малки деца просто хващаш за краката, обръщаш надолу с главата и тръскаш, докато излезе...

дано не се случва...
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    Raissa777

  • *****
  • 1672
  • Засадиш ли горчиви плодове-няма да береш сладки.
Re: нова празнична седмичка 7.03-13.03.11г
« Отговор #17 -: Март 07, 2011, 21:05:51 pm »
Здрава и весела седмица и от нас ! :)
*
Re: нова празнична седмичка 7.03-13.03.11г
« Отговор #18 -: Март 07, 2011, 21:53:41 pm »
О да, обръщането на долу с главата действа безотказно, аз това от баща ми-ветеринаря го знам. Прилагала съм го успешно :lol:
*
Re: нова празнична седмичка 7.03-13.03.11г
« Отговор #19 -: Март 07, 2011, 21:55:49 pm »
при удар без разкъсна рана, ефикасно средство е и намазването с олио на удареното място. невероятно, но факт!

И за изгорено помага много.Мястото се намазва лекичко с олио-отнема огъня и не се получава балон.Изпробвано е неведнъж.

за изгорено е по-добре да се ползва масло или дори мас - по-близки са по състав до човешките мазнини и са по-мазни. знам го от лекар по изгаряния.