0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: нова празнична седмичка 7.03-13.03.11г
« Отговор #40 -: Март 08, 2011, 21:49:24 pm »
Честит празник, мили майки и дами!

Днес бях да си видя бившите колежки с които работехме 7 години. Мило ми стана :).

Обаче една коза ми развали настроението. Понеже не тръбях че съм бременна, а и бях в София една съседка не разбрала за работата. Майка ми защо не й казала. Сега бебето щяло да бъде нямо. Малеее, само да я срещна, ако не ми е минало до тогава скандалът й е сигурен. Много прост народ има, хей.






При жълтеница у новороденото не се дава да се пие глюкоза, защото излишният  билирубин не се отделя с урината, а с изпражненията.
Re: нова празнична седмичка 7.03-13.03.11г
« Отговор #41 -: Март 09, 2011, 09:14:52 am »
Съседката пък ще си остане вечно проста - съдба, какво да правиш.
Мненията, които изразявам в този форум, са мои лични мнения, без претенции да бъдат единствената и неоспорима истина. Понякога си позволявам да цитирам и други хора, което специално упоменавам.

*
Re: нова празнична седмичка 7.03-13.03.11г
« Отговор #42 -: Март 09, 2011, 09:30:15 am »
Ами аз пак не успях да се включа да ви честитя празника, но се включвам на патерица - Бъдете ми живи и здрави мили дами, обичайте, бъдете обичани и нека се появят много зачатски дечица! :D
Стефу, честито ти порастнало момиченце! Да ти е жива и здрава Ели - Белята и все така да продължава да ви радва с пакостите си :wink:
Ние започнахме седмицата със стерилна урина, която слава Богу е добре, та в петък сме на контролен преглед да видим как вървят нещата. И тук е реда да се поФаля, че сме на път да откажем дневния памперс. Реших на майтап да я пробвам почивните дни и я бях оставила без памперс и за голямо мое учудване детеот най-чинно сими казваше когато има нещо. Е, имаше 1-2 пропуска разбира се, когато съм ес забавила в смъкването на гащите, но като цяло съм много доволна. Сега я пускам на яслата с памперс-гащички, като съм предупредила лелите да я слагат като поиска,  но ще видим какви ще ги свършат. Според едната не казвала, или тя не иска да я разбере, незнам... :? А сега малко и да се оплача - май навлизаме в онази ужасна възраст... :( От едно известно време всичко е НЕ, ДАЙ, ревове тръшканици...едва ми издържат нервите вече. Като заговорихте за зъби - кога е нормално да излязат кътниците? Накрая й бръкнах в устата за да видя и аз кат Лидия да няма нещо, но нищо не напипах. Освен това девойката отказва да яде всякакви манджи и супи, плодове, и т.н...най-много да хапне по малко филия и месце някакво...В резултат на това е адски запечена и това още повече я прави крива и ревлива...Тъй кат отказва да яде киви, круша, и т.н...преминах към тежката артилерия - дуфалак. Е, имаше някакъв ефект, но не кой знае какъв...Сварих ошав от сушени сини сливи и кайсии, давам чай с мед, млякото го разреждам с овесена вода..нещо друго да ме посъветвате? Сигурно е обсъждано, но нямам много време да чета назад.
Мише, евала за арниката - много добра работа върши на цялото семейство! :wink:
Мими26, и на Дарка са й изписвали дактарин, мисля за някакви налепи по гърлото беше, но явно в същия момент я хвана и някакъв вирус с разстройство и ние решихме, че е от дактарина, та спряхме да го даваме. Та за ефект не мога много да споделя опит. Скоро племенницата беше болна от стоматит - доколкото разбрах афти в цялата уста, много неприятна история, не е могло да се храни милото почти седмица, поне са я натискали да поема помалко течности...
Иначе и ние като Мони на Ултра имаме склонност към обществените тоалетни, тъкмо седнем с баща й и се почва едно "Аууууууу, Акуууу", държи се за дупето и ходи много театрално на пръсти и ме вика да я водя, много е смешна :lol:
Пожелавам на всички втората половина от седмицата да е много по-слънчева, весела, болните дечица да оздравяват за да няма тревожни мами :balk_600:
*
Re: нова празнична седмичка 7.03-13.03.11г
« Отговор #43 -: Март 09, 2011, 10:25:04 am »
Нуну, кътниците мисля до 3г. е възможно да никнат. Ели ги има вече всичките 20 зъба, но си спомням че на Деси последния кътник й излезе към 2.5г.
*
Re: нова празнична седмичка 7.03-13.03.11г
« Отговор #44 -: Март 09, 2011, 11:09:42 am »
Nunu и Андрея е спечена - два дена не беше ходила по голяма нужда та чак тази сутрин  :) аз давам доматен сок - домашно приготвен действа безотказно при нас. Аз даже днес щях да питам възможно ли е да се е запекла заради зъбоникнене? Сега вади вече последните кътници така беше се запекла преди известно време, когато излизаха предкътниците.
"Всеки от нас се ражда, защото преди това Бог го е обикнал, оценил, видял е смисъл в това и той да стане част от мирозданието"

Митрополит Антоний Сурожки
*
Re: нова празнична седмичка 7.03-13.03.11г
« Отговор #45 -: Март 09, 2011, 11:18:14 am »
От къда мога да си купя арника и има ли разновидности, за какво да питам? Освен при болка за какво друго може да е използва? Каква е дозировката?






При жълтеница у новороденото не се дава да се пие глюкоза, защото излишният  билирубин не се отделя с урината, а с изпражненията.
*

    yana-v

  • *****
  • 1207
  • Ще порасна голяма!!!
Re: нова празнична седмичка 7.03-13.03.11г
« Отговор #46 -: Март 09, 2011, 11:35:23 am »
Има Арника на зрънца на Боарон. Те трябва да се смучат. Мишанта беше показала мазило с арника за цицини! :D Сигурно ги има в аптеките където имат хомеопатия!
*
Re: нова празнична седмичка 7.03-13.03.11г
« Отговор #47 -: Март 09, 2011, 12:03:12 pm »
Graco, благодаря за идеята с доматения сок, имаме точно такъв - домашно приготвен от майка ми. Само това не бях пробвала, а течности поне не ми отказва да пие. Ами и аз вече незнам какво да мисля...с другите зъби не сме имали никакъв проблем, дори с предкътниците, които според вас са много мъчително никнещи...Но това, че не иска почти нищо да яде незнам какво да мисля...да не би това, че е запечена да я мъчи...То няма как и да му обясниш на това дребно човече, че трябва да яде плодове за да се справи по-лесно с акото :oops:
*
Re: нова празнична седмичка 7.03-13.03.11г
« Отговор #48 -: Март 09, 2011, 12:44:42 pm »
Стефи, да ти е жива и здрава рожденичката и много да те радва!

Моите снощи в хор ми пяха цяла вечер "мила моя мамо". Стефан се включваше активно на "мамо" ;). И в градината бяха учили стихотворения за мама, но Ели не го беше запомнила добре, за сметка на това докато беше в Търново леля ми я беше научила на стихотворението "няма по добра от мама, няма по добър от тати...", което тя изпълнява така: "Няма ко кобра от мама, няма ко бобър от тати, абе наказано накратко, те са най-добрите двама, и заслужили са те най-добричкото дете". И баща и преведе стихотворението като "няма кобра като мама, няма бобър като тати"  :lol: и сега като се присетя и се хиля, щото знаех, че съм змия ама не знаех каква точно ;)

Ох, и Стефан има 16 зъба и като знам с каква мъка ги вади, още 4 не ми се мисли...


Imagination sets the spirit free into a distant land of fantasy;
close your eyes and you will see within your mind there lays the key.

Почивай в мир мамо - обичаме те!
*
Re: нова празнична седмичка 7.03-13.03.11г
« Отговор #49 -: Март 09, 2011, 15:55:03 pm »
Ей, Гери, големи са сладури тези твоите дечица! :) Стефи, и твоите също, хихи хихи! :)

Аз днес съм доволна, понеже Никол спа 3 часа следобяд. Обикновено будува или спинка по малко и се събужда и така няколко пъти. Вече започна и да се смее с глас :) Хехе :)


*
Re: нова празнична седмичка 7.03-13.03.11г
« Отговор #50 -: Март 09, 2011, 16:24:04 pm »
Хаха, Гери, напълнихте зоопарка  :lol:
На мен ми казваха пък "Честит мазник, мамо"  :lol:
*
Re: нова празнична седмичка 7.03-13.03.11г
« Отговор #51 -: Март 09, 2011, 22:07:46 pm »
Стефи, как съм пропуснала рождения ден на Ели?!  :oops:  Да ти е много, много здрава малката беладжийка!

гери, доста се посмях на кобрата и бобъра.  :lol: :lol: :lol:

Моят дребен е доста по-добре и утре е на ясла. Дори съм възложила на баща му да го заведе и да обясни на момичетата кое кога да му мажат. Пускам го с разрешение на педиатърката му. Аз съм на курс от 8,30 и не е добре да закъснявам (поне първия път, де  :oops:).

Днес бяхме на разходка в един парк, където има патици. Пуснах го да търчи. По едно време замина нанякъде и като отидох да си го прибера, ми замириса странно. Откъде беше намерил изпражненията на патките?!  :x Много се вбесих и го заведох в кафенето, за да го измия. Добре, че не се беше омацал много. Сега ще търся имейла на съответната служба, за да им "набия канчетата".

*
Re: нова празнична седмичка 7.03-13.03.11г
« Отговор #52 -: Март 10, 2011, 09:01:20 am »
Добро утро и хубав ден!
Вече пекна слънчице,а ние се закачихме на опашката на грипа.Тъкмо се хвалех,че все минаваме между капките и нощес Митко вдигна температура.От сутринта сме фабрика за сополи и леко подкашля.После ще отскочим до педиатърката да видим с какво ще се лекуваме.

*
Re: нова празнична седмичка 7.03-13.03.11г
« Отговор #53 -: Март 10, 2011, 09:17:02 am »
Днес бяхме на разходка в един парк, където има патици. Пуснах го да търчи. По едно време замина нанякъде и като отидох да си го прибера, ми замириса странно. Откъде беше намерил изпражненията на патките?!  :x Много се вбесих и го заведох в кафенето, за да го измия. Добре, че не се беше омацал много. Сега ще търся имейла на съответната служба, за да им "набия канчетата".
Blue_sky,дано поне да хване ред като се оплачеш. Тук някое детенце и да се омаже от главата до петите с л...на едва ли на някой ще му направи впечатление. Зелената площ зад блока е зарината с кучешки изпражнения, не пускам Дара да играе там...и на никой не му прави впечатление братче, ква държава сме, направо се вбесявам :x
Гери, голям купон у вас! :D Нашата също се опитваше да ми пее мила моя мамо, като естествено също наблягаше на МАМО :D
Вчера ми се оплакаха от нея в яслата :( Така оскубала едно детенце, че чак кичур коса останал в ръцете й. Тя и още едно момиченце са най-малки, но много тормозели големите :( За 106-ти път казах, че не се прави така, че Катето ще й се разсърди и всички деца ще бягат от нея, но доколко хвана ред незнам...Лелите също са й се карали, като гледам не беше много впечатлена, от което... :? Как процедирате в такъв случай? Казвам, обяснявам, ама имам чувството, че само ме гледа умно и след 5 мин. пак посяга.
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: нова празнична седмичка 7.03-13.03.11г
« Отговор #54 -: Март 10, 2011, 09:24:37 am »
Стефи, зло да забрави термитка Елитка, здрава, усмихната и щастлива!
Малко позакъснял музикален поздрав от нас :band:

Бързо да оздравяват болните дечица, топло време и много игри!

Голямо зареждане е всичко онова с което ни изненадват всеки ден,
посмях се на воля, Благодаря ви!

Вчера бе чаканата от месец среща с д-р Маркова или
както му казвах г-жа Зъболекар, самия той мина през много чувства и емоции!
До пълно нежелание да приеме, че трябва, до последното вчера преди да тръгнем
"- Мамо няма да плача, ще я гушна, тя само ще ми ги преброи, нали няма слушалка?"
Няма да ви описвам за какви батални сцени се бях подготвила,
но той седна отвори уста и не каза гъг. Но тук е мястото да кажа,
че 90% е отношението на стоматолога, аз съм очарована от д-р Маркова.
Напълно се покриха разказите на Сия и Миники за нея
и как децата я приемат. Благодаря ви, момичета!
Направиха му кариеса и след 3 месеца сме на проверка,
защото другия предкътник има леко потъмняване.
Профилактиката е много важна, щом се забележи нещо което
остава на зъба повече от 2 седмици веднага на зъболекар!
Ние се забавихме, после и 2 месеца чакахме този час и белята беше на лице,
сега за следващото посещение ще запиа час другата седмица за след три месеца!
Не правим компромис със хигиената, мием зъби чинно без пропуск,
но съм склонна да мисля, че е и ген!Та в тая връзка днес съм аз...

Нинко, Дари се защитава, а госпожите са затова, да внимават и да обясняват!
Ти продължавай да и говориш!

Хубав ден!

П.П.Smaraidi това ползвам аз АРНИКА

В тази връзка, за нашата възраст 2-3 години, какво разреждане на гранулките е подходящо?
« Последна редакция: Март 10, 2011, 09:34:11 am от mishanta »
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*

    yana-v

  • *****
  • 1207
  • Ще порасна голяма!!!
Re: нова празнична седмичка 7.03-13.03.11г
« Отговор #55 -: Март 10, 2011, 09:44:33 am »
Мише, браво на Вас!!!

Ние днес сме на тази процедура! :( Още от сега съм гипс! Заведох я още като беше петънце, беше на 2 г и 9 м. тогава. Зъболекарката, която ми е добра позната категорично отказа да го пипа защото беше много малка и според нея ще я травмира за цял живот! Може би моя грешка, че не направих втори консулт! Та сега вече положението е сериозно! :oops: Ходихме веднъж в началото се беше уплашена, но  отвори устата, след това се успокои, почистиха и само зъбите с паста и толкова! Сега обаче ще е по същество работата! Та треска ме тресе!
Генетичното го има Мише, и двамата сме зле със зъбите,а тя като пълно копие на баща си явно ще има проблеми! Моля се само да свикне да ги поддържа, щото иначе не знам! :(
« Последна редакция: Март 10, 2011, 09:47:09 am от yana-v »
*
Re: нова празнична седмичка 7.03-13.03.11г
« Отговор #56 -: Март 10, 2011, 09:59:46 am »
Мише, браво на вас!
Това същата Маркова ли е, която преподава и тук в Университета по дентална медицина?
Ако да, ще можеш ли да ми дадеш координати, да се обадя да видя кога ще идва, да отидем при нея.
Преди 2 години исках да отидем, но тогава вече беше лятната сесия и нямаше да идва цяло лято, та ги прегледа асистента и. Дани ми е с проблемни зъбки от самото начало - първите два излезнаха меки - като люспички, постепенно се изрониха и сега са много малки (друг зъболекар каза недостатъчно калций), следващия(преден горе) е с черна точица от самото начало, иначе кътниците са наред, дано са така и занапред. Просто искам да ги погледне, то е ясно че нищо не може да се направи.

А сега нов прочит на "Зайченцето бяло"
Сутринта на гърнетата.
Дани: - Аз чета книжка Кисито
Зайченцето бяло изгубило в гората, стои паво и плаче. Иска седне
Криси: - Няма столче?
Дани: - Няма столче, няма седне.
 :lol:
*
Re: нова празнична седмичка 7.03-13.03.11г
« Отговор #57 -: Март 10, 2011, 12:01:39 pm »
Здравейте момичета!

Мише, браво на вас. Дете шампион :)

Моят мъж винаги казва на пациентите си, че наследствеността има значение, но най-важна е поддръжката на зъбите, както и това детето да свикне да ходи на зъболекар от малко. При него водят и деца, които нямат проблеми, просто да си поговорят, да им покаже как да си мият зъбките и т.н. По принцип за здрави зъби зъболекарите препоръчват да се взема флуор по време на бременността и после от детето. Но, някои педиатри не предпочитат да се дава флуор и така става затворен кръг. Аз лично не съм пила, но сега давам на Никол, за да са здрави после постоянните и зъби. Давам всеки ден по 4 капки "Зимафлор". Той се дава по 9 месеца в годината и 3 месеца се почива, за да се избегне опасността от флуороза (бели петна по зъбите).

Момичета, кога според вас трябва да сменя зимната количка с лятна и каква да е лятната? Да има ли и легнало положение или може да я возя само седнала, като се има предвид, че Никол бъде тогава на 8-9 месеца?

Вие мазахте ли крустите по главата с нещо?

Благодаря и приятен ден!  :)


« Последна редакция: Март 10, 2011, 12:03:49 pm от Раши »


Re: нова празнична седмичка 7.03-13.03.11г
« Отговор #58 -: Март 10, 2011, 12:32:16 pm »
Раши, лятната количка не е необходимо да има напълно легнало положение, но е добре да има достатъчно легнало, за да може детето да спи спокойно, като му се доспи.
Кога да я смениш - когато детето е готово да се вози в съответния модел. Дори да не може да седи стабилно, може да я слагаш в количка за 6+ месеца, стига облегалката да има различни наклони назад. Друго от което зависи, е времето и аксесоарите, които имаш към количката - но, смятам, че след април, като се постопли, вече едно одеало ще върши достатъчно работа за завиване.
Мненията, които изразявам в този форум, са мои лични мнения, без претенции да бъдат единствената и неоспорима истина. Понякога си позволявам да цитирам и други хора, което специално упоменавам.

*
Re: нова празнична седмичка 7.03-13.03.11г
« Отговор #59 -: Март 10, 2011, 13:18:11 pm »
И аз както Камбозола казва купих лятната количка месец май.Гледах обаче да има 3 положения на гръбчето вкл. напълно легнало,защото той спеше преди обяд по това време,а като гледах на моята дружка че детето се гърчи на полулегнало жал ми ставаше.