0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: нова празнична седмичка 7.03-13.03.11г
« Отговор #60 -: Март 10, 2011, 14:24:55 pm »
нуну, патиците са на общината, не са мои лични. Не може в страна с изкуствено създадени работни места и безработица към 4-5 % да няма кой да изчисти, а иначе няколко човека охрана по цял ден да се чешат. Да отбележа, че тук престъпност на практика няма. Така че, те наистина само се чешат.  :wink:


Лек ден! Аз отивам на обяд.  :D

*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: нова празнична седмичка 7.03-13.03.11г
« Отговор #61 -: Март 10, 2011, 19:01:31 pm »
Това същата Маркова ли е, която преподава и тук в Университета по дентална медицина?
Ако да, ще можеш ли да ми дадеш координати, да се обадя да видя кога ще идва, да отидем при нея.

Мими, много вероятнно да е същата стоматоложка!
В представянето и на сайта на Медстом пише-
Доцент, Катедра Детска дентална медицина, Варна.

Ето заповядай Доц. д-р Николета Маркова
Звънни на посочените телефони и питай,
ако бешше станало дума по-рано щях да питам лично вчера!

Късмет на всички деца със подобен проблем и изпитание!

За протокола оперираха ме днес... мърдам...
Голям зевзек моя доктор, на финала се подсмихва и вика:
- Да оставя ли малко конец за езика...
Ще ме уплаши, шегаджия, вентролог ще стана и пак ще говоря!
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*
Re: нова празнична седмичка 7.03-13.03.11г
« Отговор #62 -: Март 10, 2011, 19:11:43 pm »
Много ти благодаря, Мише  :youwoman:
*
Re: нова празнична седмичка 7.03-13.03.11г
« Отговор #63 -: Март 10, 2011, 19:37:57 pm »
Благодаря за пожеланията, момичета, дано да е жива и здрава, а другото е лесно :D
*
Re: нова празнична седмичка 7.03-13.03.11г
« Отговор #64 -: Март 10, 2011, 21:43:05 pm »
мише, и ти какво му рече?  :lol:

*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: нова празнична седмичка 7.03-13.03.11г
« Отговор #65 -: Март 10, 2011, 23:16:52 pm »
мише, и ти какво му рече?  :lol:

Не ме карай да се смея  :lol:, това ми е строго забранено!
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*

    Lisko

  • *
  • 5448
  • Липсваш ми Бари:)
Re: нова празнична седмичка 7.03-13.03.11г
« Отговор #66 -: Март 10, 2011, 23:35:23 pm »
Стефи, как можах да пропусна поне едно пожелание да ви изпратя за Ели:)
Да ви е здрава и все такава беладжийка. Няма се метне на гората. от майка си всичко е взела :P

Мише, другия път искай да ти цепне езика на две ако ти покаже конеца за езика:)
радвам се, че всичко е минало и бързо възстановяване.

Вие да не си мислите, че в нас всичко е наред?:) Днес слетобяд реших да заведа Дани на лекар, след като 2 дни е с 38,5, която успявах да сваля най-много до 37,3. Не спеше по цяла нощ и само плаче и стене и се свива на две.
Умната му майка чака да се покажат предкътници а се оказа, че е с жестока гнойна ангина. Сложиха му абокат и първата доза антибиотик вече му е влята. По 2 пъти на ден ще ходим на манипулации. Доктора каза, че отдавна не е виждал такова нещо:( Толкова тежко състояние. А преди 2 дни бяхме на консултация и на гърлото му нямаше нищо. След консултацията вечерта вдигна температура и започнаха приключенията. Пак сме на въртележката. Добре поне, че се изчакват напоследък и се редуват а не наведнъж да се разболяват. утре ще пускаме изследвания, дано не са лоши.
лека и спокойна нощ и здрави дечица.
*
Re: нова празнична седмичка 7.03-13.03.11г
« Отговор #67 -: Март 10, 2011, 23:49:45 pm »
Ох, лисо, няма ли да ги изгониш тези болести от твоята къща?

Едно четиво за всички настоящи и бъдещи свекърви:  8)
http://www.dw-world.de/dw/article/0,,14898729,00.html?maca=bul-homepage-bulgarian-329-xml

*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: нова празнична седмичка 7.03-13.03.11г
« Отговор #68 -: Март 11, 2011, 08:04:50 am »
Лисо, прегръщам те...сила си имаш за повече от трима, обич ти пращам!

Блу, с три чифта тъмни я четох  8) 8) 8), тежко се носи свекървенска риза и у нас, и в чужбинско  :lol:
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*

    yana-v

  • *****
  • 1207
  • Ще порасна голяма!!!
Re: нова празнична седмичка 7.03-13.03.11г
« Отговор #69 -: Март 11, 2011, 09:09:33 am »


Лелей, и аз съм пропуснала Ели на Стефи!  :oops:

Кога порасна това дете?! :D  Да е много много здрава!!!  Другото ще се нареди!!!!

Оххх, Лисано!!!  Къде ходиш на вливания? Винаги имай едно наум при температура!
Дори и зъбите да напират, свалят имунитета на децата и много бързо лепват всичко от въздуха! Вики така ми направи бронхит, при вадене на кучешките както пиеше антибиотик,без температури и силна кашлица!

Да похваля мойто торнадо - толкова спокойна, кротка, гък не каза в зъболекарския кабинет! Евала и на докторката! Аз се припотих, цял ден ходех като .... а то накрая мина толкова лесно, че още не мога да повярвам!
 
*
Re: нова празнична седмичка 7.03-13.03.11г
« Отговор #70 -: Март 11, 2011, 09:27:56 am »
Честит празник на патерица на Ели!
Лисе,бързо оздравяване и дълто време без болести при малките сладури!
Митко от вчера не е вдигал температура,но носа му тече като река.Да се надяваме да се разминем леко :).
Хубав ден!

Re: нова празнична седмичка 7.03-13.03.11г
« Отговор #71 -: Март 11, 2011, 10:49:19 am »
Честит празник на Ели на Стефи на патерици :D Да е жива и здрава, много засмяна, гордост за мама :)
Лисеее, изгони ги всички проклети болести, то вас не ви оставиха тази зима :(

Мише
, има ли оток? Нали знаеш - първи ден студени неща, втори ден топли, за да се разнесе отока. Нямам спомен пушиш ли, но ако да - не припалвай една седмица, че по-трудно заздравява.
Ники като го хвана разтройство миналата седмица и му дадох лечебната Хумана забелязах, че много я хареса и спинка добре. Та реших да му сменя млякото и сме на Хумана е момента (а и другата причина е, че за да купя Карфурското мляко ми е много далече пусти Карфур). Засега добре го приема, по-добре от Аптамила, а и финансово и идва по-добре :oops:
Честно казано ми е доста притеснено, че май месец наближава и ми свършва платеното майчинство.
[/url][/url]
*
Re: нова празнична седмичка 7.03-13.03.11г
« Отговор #72 -: Март 11, 2011, 11:09:33 am »
Здравейте,

Лисе, пак ли болести! Дано бягат бързо!

Вени, ще тръгваш ли на работа, или ще си гледаш Ники още една година?

Момичета, чудя се каква количка да взема. Дали ще е проблем ако е черна на цвят? Лятото много ли напича на бебето ако сенникът е черен? Тази, която гледам има и зимен чувал. Този чувал ще ми трябва ли другата зима, когато детето е на година?

« Последна редакция: Март 11, 2011, 11:12:02 am от Раши »


*
Re: нова празнична седмичка 7.03-13.03.11г
« Отговор #73 -: Март 11, 2011, 11:12:50 am »
Айде и ние да се наредим в редичката на болните. Тъкмо си мислех днес да ходи на ясла до обяд, че следобед имаме час за нефролог и тя ми цъфна сутринта със сополи, лека температура, но повече ме притесни, че каза, че ухото я боли...След зверския отит, който направи ноември месец съм много наплашена от тези ушни болки, та я заведох веднага на лекар, но каза, че е леко възпалено и засега няма нужда от АБ. Ако продължава да вдига температурата почвам аугменнтин събото-неделно.
Лисо, бързо оздравяване на Дани!
Мише браво на юнак Митко и на смелата му майка :D Скорошно оздравяване и на теб!
Re: нова празнична седмичка 7.03-13.03.11г
« Отговор #74 -: Март 11, 2011, 11:20:55 am »
Здравейте,

Лисе, пак ли болести! Дано бягат бързо!

Вени, ще тръгваш ли на работа, или ще си гледаш Ники още една година?

Момичета, чудя се каква количка да взема. Дали ще е проблем ако е черна на цвят? Лятото много ли напича на бебето ако сенникът е черен? Тази, която гледам има и зимен чувал. Този чувал ще ми трябва ли другата зима, когато детето е на година?



Мисля да си го гледам, затова ми е притеснено. От работата ме уведомиха съвсем официално, че ако не покрия новите им тестове съм Чао. Пък аз и математиката сме две като София-Варна. та няма смисъл да се връщам за да ме уволнят.
За количките - защо пък черна?
[/url][/url]
*
Re: нова празнична седмичка 7.03-13.03.11г
« Отговор #75 -: Март 11, 2011, 11:44:41 am »
Вени, незнам дали знаеш, но лечебна Хумана не се дава повече от седмица.
А иначе за работата - до навършване на 3 год на детето, могат да те уволнят само с разрешение от инспекцията по труда, а това означава проверки и т.н. Не вярвам някой да се подложи по желание на такива  :wink:
Лиско, милото детенце  :( Не си единствена - декември същото ни пати, ама аз се надявах че е вирус и чак след 4тия ден темп. отидохме(падаха се почивни дни), а те милите с гнойна ангина. А защо сте на венозен АБ? Просто ми е интересно при кои случаи се изписва такъв.
*
Re: нова празнична седмичка 7.03-13.03.11г
« Отговор #76 -: Март 11, 2011, 12:08:19 pm »
Вени, незнам дали знаеш, но лечебна Хумана не се дава повече от седмица.
А иначе за работата - до навършване на 3 год на детето, могат да те уволнят само с разрешение от инспекцията по труда, а това означава проверки и т.н. Не вярвам някой да се подложи по желание на такива  :wink:
Така е Мими, но могат да се постараят да я принудят да напусне по "взаимно съгласие" :( Аз след доста колебания и размисли реших засега да остана на сегашната си работа. Вярно, сама съм, имам доста работа, парите са малко /фирмата е в затруднено положение и правят каквото могат, но трудно си взимаме заплатите навреме/. Само че повечето ми колежки, които напуснаха, след дълго време лутане и търсене на работа /почти никой не искаше да ги вземе, заради това че са с малко дете/ най-накрая си намериха работа и постоянно се оплакват от липсата на отношение от страна на новите им работодатели, третират ги като едни машини и това е. Като си с малко дете оправяй се - намери си начин да си го взимаш от градината в 5, някой да ти го гледа докато е болно и т.н..и т.н... В това отношение сегашните ми шефове са супер - нямам ограничения да не ползвам болнични, тръгвам си по-рано, е, като се наложи ходя и събота и неделя, но сама си преценявам - никой не ми го налага. И най-важното - отношението е Човешко. Пък дано се пооправят нещата и скоро започнем да си взимаме нормалните заплати и редовно 8)
*

    Lisko

  • *
  • 5448
  • Липсваш ми Бари:)
Re: нова празнична седмичка 7.03-13.03.11г
« Отговор #77 -: Март 11, 2011, 12:09:58 pm »

Оххх, Лисано!!!  Къде ходиш на вливания? Винаги имай едно наум при температура!
Дори и зъбите да напират, свалят имунитета на децата и много бързо лепват всичко от въздуха! Вики така ми направи бронхит, при вадене на кучешките както пиеше антибиотик,без температури и силна кашлица!


Яна, при Кирязов го заведох вчера, че нашата лекарка я няма. И там ходим на вливания. Много добро отношение и съм много доволна. Дани почти не разбра като му сложи абоката доктора. Много внимателен.

Мими, венозно защото с доктора преценихме, че няма да може да приема зинат понеже устата му се пълни с много слюнка и непрекъснато му се повдига. Отказва да яде от вчера, дори и вода едва пие, затова доктора предложи да му сложим абокат. И за мен е по-спокойно така вместо да се чудя ще повърне ли и да го натискам да му дам антибиотика.

Пуснахме сутринта изследвания. Чакам да излязат.
*

    yana-v

  • *****
  • 1207
  • Ще порасна голяма!!!
Re: нова празнична седмичка 7.03-13.03.11г
« Отговор #78 -: Март 11, 2011, 12:15:43 pm »
Днес не е ли вече по-добре Дани, Лис? Бързо да се оправя миличкия!!!
И аз съм ходила при Кирязов, първия антибиотик в живота и той ни го изписа, тогава много се кахърях, че ще пие! Ма от тогава до сега колко изпихме - спрях вече да ги броя!   :oops: :(
Аз ходя ако нещата са зле при д-р Шивачев на ул. Гурко в детския център! Разкошен човек е и много предразполага децата!

*

    Lisko

  • *
  • 5448
  • Липсваш ми Бари:)
Re: нова празнична седмичка 7.03-13.03.11г
« Отговор #79 -: Март 11, 2011, 12:20:17 pm »
Да, днес определено Дани е по-добре. Събуди се без температура и през ноща спа повече от 4 часа (спокойно).
Довечера идва и помощ от баба, така, че съвсем ще оздравее:)))Там има особена връзка между двамата и са неразделни:)))))))