0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: нова празнична седмичка 7.03-13.03.11г
« Отговор #20 -: Март 07, 2011, 22:54:05 pm »
Мише, вашата история е досущ като приказката за Снежанка... Дано не се случват на никого повече такива случки със задавяния, вежди и т.н. Твоята Арника съм я запомнила и даже си я купих миналата седмица, да съм готова за новия сезон.
Даниел 07.06.06  Димана 05.10.07
*
Re: нова празнична седмичка 7.03-13.03.11г
« Отговор #21 -: Март 07, 2011, 23:03:59 pm »
Привет и от нас през новата седмица! Като цяло сме добре, почти оздравяли. Тъкмо свърши дребното аугментина, вече няма температура, играе, жизнен е, обаче има едни много странни пъпки, както и множество афти. И не се подобряват. Заведох го днес пак да го види педиатърката - сега ново 20 - херпеси. И поне още два дена вкъщи, защото е заразен. Та така - едва началото на март е, а половината болнични за детето вече са изхарчени (полагат ми се 12 дена годишно, а на мъжа ми - цели два). Има поне нещо положително - почти не може да яде милото, но поне пие много течности. Иначе е гладен, опитва се да яде, но после настава един рев. Да се надяваме, че съвсем скоро ще може пак да поглъща обичайните количества, че иначе ще му се стопят бузите (и леличките - фенки ще намалеят).  :lol:

Мише, аз едно двойно уиски щях да ударя, за да се успокоя.  :wink:

Лека седмица от мен! Днес все едно на нивата съм копала. Направо съм скапана (и се чудя от какво ли).

*
Re: нова празнична седмичка 7.03-13.03.11г
« Отговор #22 -: Март 08, 2011, 08:59:40 am »
Честит празник на всички!
Много здраве, щастие и сили, за да се справяте с дребчовците ви желая!
И един весел и усмихнат празник!
Деси, на нас като бяхме с херпангина ни изписаха това http://apteka.framar.bg/05001079/%D0%B4%D0%B0%D0%BA%D1%82%D0%B0%D1%80%D0%B8%D0%BD-%D0%BE%D1%80%D0%B0%D0%BB%D0%B5%D0%BD-%D0%B3%D0%B5%D0%BB-2-40-%D0%B3%D1%80-janssen-cilag Маже се устичката, навсякъде където има херпеси. Доста бързо им минаваше. Възможно е да е направил и реакция от АБ.
Мише, да нацелуваш малката Снежанка и повече без такива перипетии. Мен много ме е страх от задавяне, затова не им давам да ходят напред назад докато вървят, но те правят друго, закачат се и се смеят много, когато са на 1 маса и сме имали и ние инциденти, но леки. и....мама им купи 2 маси  :lol: като в ресторант  :lol:
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: нова празнична седмичка 7.03-13.03.11г
« Отговор #23 -: Март 08, 2011, 09:46:07 am »
Благодаря ви, Снежанка Калинкова е опасна маймунка с ревулюционни корени
и ще бъде приключение с нея, вече ми е ясно.

Мими, аз също гледам да не тичат с храна в устата.
Но са непредвидими, в ситуация дето уж е ежедневие...
Седнали бяхме ядем резнчета ябълка и редим конструктор.
Митака взе кофата в която го прибираме и я сложи като шапка
на нейната глава. Което е лудо кикотене и забава, но може да и се затисне
главата вътре и аз я взех. В момента в който станах да оставя на недостъпно място
тя се ядоса и както беше седнала се тръшна назад, удари си главата в едно блокче
и останалото го знаете....Няма как да предвидим всичко, внимавам много, но...ето.



Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*
Re: нова празнична седмичка 7.03-13.03.11г
« Отговор #24 -: Март 08, 2011, 09:51:01 am »
Лелее, Мишеееее  :( Да са ти живи и здрави, кой знае колко уискита ще изпиеш още.

Аз също съм и голям фен на Арниката. Но аз ползвам перличките, защото Боян не си докарва цицини, а все си разбива устата, обикновено е цепната, много подута и със силно кръвотечение. Та, 2-3 пъти * 5 перлички вършат чудеса.

ЯнаВ и аз го имам тоя спасител /изписван ми е за нещо/, но не се сещам за какво се ползва и се чудя дали да не го хвърлям. Щом казваш, че е вълшебен сега ще се поровя.

П.П. Честит празник на всички
« Последна редакция: Март 08, 2011, 10:40:27 am от к(Р)оки »
*
Re: нова празнична седмичка 7.03-13.03.11г
« Отговор #25 -: Март 08, 2011, 10:36:08 am »
Влизам, за да пожелая на всички ви хубав празник! Нека не само на днешната сте обичани и уважавани, нека цветята и милото отношение са ежедневие и усмивки изпълват вашия живот!

Връщам се назад, за да чета пропуските си от последните няколко дни.
*

    Lisko

  • *
  • 5448
  • Липсваш ми Бари:)
Re: нова празнична седмичка 7.03-13.03.11г
« Отговор #26 -: Март 08, 2011, 10:51:55 am »
Честит празник.

Мише, дано Калина-Малина да не те плаши вече така:)

Деси, дано Кай се оправя, че да не се мъчи а и вие покрай него.

Ние днес сме на консултация и ще изненадаме докторката ни със синьо око:)))))Поне ще ни види, че сутринта беше доста отекло, но нормално като за след удара вчера.
Ще добавя и арника към аптечката:), че май оттук нататък ще ни е чест спътник:)
Вчера мазах с олио и наистина не се поду а от тобрекс-а, спря веднага да "сълзи" раната.
Да се оправят всички болни деца.
Re: нова празнична седмичка 7.03-13.03.11г
« Отговор #27 -: Март 08, 2011, 11:12:59 am »
Честит празник и всички болнички и посинени дечица да оздравяват бързо!

Аз пък бетер от децата днес се насиних и си треснах окото в кревата, та вечерта може и да изненадам мъжа с подуто око :lol:


[/url][/url]
*
Re: нова празнична седмичка 7.03-13.03.11г
« Отговор #28 -: Март 08, 2011, 13:15:51 pm »
Честит празник на всички, да сте живи и здрави и много обичани!  :balk_5:

Мише, дано нямате повече такива инциденти!

Стефан ми се е случвало да се задави с ябълка, но сам да си я повърне. Това дете е като хамстер, натъпка всичко в бузите си и си го дъвче продължително, като през това време се тича, дърпа се със сестра си и какво ли още не. Оная вечер беше наредил две табуретки, отгоре сложил детското си столче и самия той стъпил отгоре, и държейки се за пързалката се друса и вика с всичка сила и това в присъствието на баща му, а аз бях в кухнята... Заключението на леля ми която има над 25 години стаж като сестра в детска ясла е, че рядко и се случва да има такова палаво дете, а ако имала две щяла да се пенсионира.


Imagination sets the spirit free into a distant land of fantasy;
close your eyes and you will see within your mind there lays the key.

Почивай в мир мамо - обичаме те!
*
Re: нова празнична седмичка 7.03-13.03.11г
« Отговор #29 -: Март 08, 2011, 13:53:25 pm »
мими, благодаря ти много, но вчера педиатърката доста неща му изписа (зовиракс на сироп, също един мехлем за окото, че и за палеца друго кремче). Имам й доверие. А и от друга страна тук нищо не мога да купя без рецепта.

гери, смяла съм се на изявлението на леля ти.  :lol: :lol: :lol:

Благодаря ви за пожеланията за бързо оздравяване!  :grouphug:


Весел празник на всички дами!  :balk_102:

*

    ultra

  • Анна Зашева
  • *
  • 7291
Re: нова празнична седмичка 7.03-13.03.11г
« Отговор #30 -: Март 08, 2011, 14:33:16 pm »
Мише, голямо премеждие си имала! На мен не ми се е случвало, но семейство с малко бебе ни беше на гости скоро, майката му даде да гризе ябълка без надзор, то се задави и последва гореописаната процедура.
Тогава се присетих да споделя едно изобретение с вас за по-малки дечковци, макар че може би го знаете:
http://www.amazon.com/Munchkin-Fresh-Food-Feeder-Colors/dp/B000GK5XY2
И сега нещо за развеселяване...
Моят син обожава тоалетните в ресторантите и самолетите. Не знам откъде е наследил тази странна обсесия, но колкото по-хубав ресторант сме посетили, толкова по-вероятно е да чуя "Мамо, ака ми се" :lol:
Като това е задължително след като храната току-що е дошла :wink:
Вчера баща му го кара да отиде до тоалетна, а хитрецът заявява: "А, сега няма нужда, нали утре ще ходим на ресторант за празника на мама" :lol:


“Experience is the name every one gives to their mistakes.” Oscar Wilde
*
Re: нова празнична седмичка 7.03-13.03.11г
« Отговор #31 -: Март 08, 2011, 14:36:15 pm »
Хахаха, Ани  :lol:
Сега се сещам в един детски кът бяхме на р.д. моите ходиха до тоалетна всеки по 6 пъти, защото имаше детска тоалетна. И всеки път имаха "Голяяямо ако на дупето"  :lol:
Re: нова празнична седмичка 7.03-13.03.11г
« Отговор #32 -: Март 08, 2011, 14:37:51 pm »
Честит 8-ми март на всички! Много хубави емоции ви пожелавам, здраве и късмет!!
Ние много огдавна сме с арниката и аз мажа редовно цицините и синините, че при нас това си е ежедневие.
Задавянето също се случва често, защото не може да пиеш вода и да тичаш или да ядеш лакомо и да говориш непрекъснато. Обикновено се задавя баткото и често се случва да повърне след това.
*
Re: нова празнична седмичка 7.03-13.03.11г
« Отговор #33 -: Март 08, 2011, 15:55:24 pm »
Честит празник и от мен момичета!
Бъдете здрави, усмихнати, позитивни и желани!
Това е първия ми пълноценен 8 март. Вече съм МАМА  :lol:
*
Re: нова празнична седмичка 7.03-13.03.11г
« Отговор #34 -: Март 08, 2011, 16:38:07 pm »
О да, обръщането на долу с главата действа безотказно, аз това от баща ми-ветеринаря го знам. Прилагала съм го успешно :lol:

И при нас подейства, слава богу.
Преди около 2 години Алекс незнайно от къде добарала 1 стотинка. И докато я видя, хоп в устата. И докато се чудя кога точно е подходящо да отида на лекар за да я видят на ехограф, детето почна да се дави и да почервенява. Гадната стотинка се беше заклещила в гърлото и ни напред, ни назад. Въобще не мислих повече, обърнах я надолу с крак и започнах да я тръскам докато не издрънча тая ми ти стотинка. Тогава я гушнах да я успокоя. А на мен ми се подкосиха краката и паднахме двете на пода. Само още веднъж съм брала такъв страх.

Честит празник на празнуващите. Здрави дечица и много усмивки.

Алекс счупи всички рекорди -  след само един ден ходене на детска градина, след като лекувахме една лекичка ОВИ две седмици, днес я върнаха с конюнктивит и е вкъщи до края на седмицата.  :?
*
Re: нова празнична седмичка 7.03-13.03.11г
« Отговор #35 -: Март 08, 2011, 16:45:15 pm »
"А, сега няма нужда, нали утре ще ходим на ресторант за празника на мама" :lol:
Много се смях. За такава обсесия не бях чела  :lol: :lol: :lol:

И ние имаме инфарктна история със задавяне. С диня - значи е било лятото, Диана да е била най-много на 5-6 месеца. Въпреки изричната забрана на детето да се дава храна, различна от одобрената от мен, баба ми, като всички баби, тайно, зад гърба ми дава на детето да си смуче парче диня. То, естествено, отхапва парче (с венеца - нямаше зъби до 1 г) от динята и започва да се дави. Добре, че бях на близо, защото баба ми се беше препарирала от ужас. А аз няма да забравя как безмълвно от очите ми се изля река от сълзи, докато я обръщах и тръсках, за да излезе парчето.
« Последна редакция: Март 08, 2011, 16:57:48 pm от Елфи »
Re: нова празнична седмичка 7.03-13.03.11г
« Отговор #36 -: Март 08, 2011, 17:13:17 pm »
Честит празник, мами! Бъдете здрави и много обичани!
Мише, дано нямате повече подобни преживявания, че направо ще се пропиеш.
ultra, много ме развесели! :D
Ако се появят препятствия по пътя Ви - сменете посоката, а не крайната цел...





БЛАГОДАРЯ ВИ, Д-Р СТАМЕНОВ!
*
Re: нова празнична седмичка 7.03-13.03.11г
« Отговор #37 -: Март 08, 2011, 18:11:51 pm »
Честит празник мили момичета  :). Здрава и спорна седмица. Аз съм се задавяла с едно огромно хапче - добре, че мъжа ми беше до мен та ме стисна юнашки отзад  :lol:.
"Всеки от нас се ражда, защото преди това Бог го е обикнал, оценил, видял е смисъл в това и той да стане част от мирозданието"

Митрополит Антоний Сурожки
*
Re: нова празнична седмичка 7.03-13.03.11г
« Отговор #38 -: Март 08, 2011, 19:03:03 pm »
Честит 8 Март и от мен, момичета! :) Бъдете здрави и много обичани!

Дано всички дечица оздравеят бързо и да няма повече такива ужасни инциденти!



*
Re: нова празнична седмичка 7.03-13.03.11г
« Отговор #39 -: Март 08, 2011, 21:31:06 pm »
Честит празник мили момичета, много, много здраве пожелавам, бъдете обичани жени :D

При нас е весело, ние сме си женска компания от няколко дни и следващите 10-на ще е все така, че тати е командировка. Купона е пълен, но се оправяме успешно, имам си една голяяяяма Деси, която много ми помага. А днес като я взимах от ДГ ми каза и стихотворение за мама, ами просълзих се, признавам си :oops:
А термита Ели е ужасно палав, но и много забавен. Чак се учудвам на търпението си и как се забавлявам на всичките бели които твори. Не знам, може би защото е второ дете, може би грешката е в мен, че я глезим малко повечко, не умишлено, разбира се, но бебето с големия проблем, което вече не е бебе, все минава между капките :lol: В събота детето стана на 9г., преди това 2-3 м. беше на 8г. :lol: Може да брои детето от 1 до 3 и от 8 до 10, хихи.