0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: нова празнична седмичка 7.03-13.03.11г
« Отговор #80 -: Март 11, 2011, 12:38:37 pm »
Вени, незнам дали знаеш, но лечебна Хумана не се дава повече от седмица.
А иначе за работата - до навършване на 3 год на детето, могат да те уволнят само с разрешение от инспекцията по труда, а това означава проверки и т.н. Не вярвам някой да се подложи по желание на такива  :wink:
Лиско, милото детенце  :( Не си единствена - декември същото ни пати, ама аз се надявах че е вирус и чак след 4тия ден темп. отидохме(падаха се почивни дни), а те милите с гнойна ангина. А защо сте на венозен АБ? Просто ми е интересно при кои случаи се изписва такъв.

А да, лечебната Хумана я давах два дни само на бебето.Опитах да я пробутам на таткото, но  ме отряза :lol: Сега му взех АМ на Хумана, обикновено мляко двойката.
Да ти кажа има "напуснали по взаимно съгласие" майки. Ако не се съгласих може да измъдрят нещо за дисциплинарно уволнение.
[/url][/url]
*
Re: нова празнична седмичка 7.03-13.03.11г
« Отговор #81 -: Март 11, 2011, 12:48:29 pm »
За количките - защо пък черна?

Ми черна си харесах :)


*
Re: нова празнична седмичка 7.03-13.03.11г
« Отговор #82 -: Март 11, 2011, 13:16:20 pm »
Аз лично изцяло черни колички не харесвам колкото и да са модерни.Не ми приличат на колички ами...да не споменавам,че е гадно.

*
Re: нова празнична седмичка 7.03-13.03.11г
« Отговор #83 -: Март 11, 2011, 14:07:53 pm »
Стефи, честита ти пораснала лудетина.
Мише, освен една голяма виртуална прегръдка, няма как да ти помогна.
Лисо, Лисоооо трудностите не спират при вас. Сила и кураж.
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: нова празнична седмичка 7.03-13.03.11г
« Отговор #84 -: Март 11, 2011, 14:30:51 pm »
Благодаря момичета, добре съм, къде по-страшни неща сме преживели, забравя се!
Стига само да е имало смисъл, другото не е важно!
Вени , чинно следвам следоперативните инструкции.
Много се дразня, че съм един Плюшкин и пазя 1000 боклуци,
но вчера идеално ми свърши работа една забравена във фризера
пълна с лед транспортна бутилка от последния Превенар на Калина.
Малък отток имах снощи, тъкмо да видя лесно ли им е на фолкаджийките
да си помпат устата с повод и без повод!

Лисо, много  :bighug: от нас за Дани
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: нова празнична седмичка 7.03-13.03.11г
« Отговор #85 -: Март 11, 2011, 15:04:07 pm »
пратиха ми мейл със снимки, правени в САЩ, под наслов "Родителството не е за всеки".
Тъй като това е моя стара теза, а и снимките ясно показват, че на някои хора просто трябва да се забрани да се размножават, пускам ви тук няколко примера.













"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: нова празнична седмичка 7.03-13.03.11г
« Отговор #86 -: Март 11, 2011, 15:06:40 pm »
Lisko, колко дена ще имате вливания на антибиотика? моята йони беше с пневмония на годинка и 4 месеца, кирязов я лекува с Аб 2 пъти на ден вливания, но след 5-тия ден ръчичката, където беше абоката, започна много да боли и детето плачеше неистово. ако имате повече от 5 дена вливания, виж с него дали не е по- добре да смените абоката евентуално на другата ръчичка или на друго място на същата ръка.

малко встрани от темата - знаете ли кои градини във варна имат полудневен прием? търсих инфо на сайта на общината, но не открих нищо конкретно, никакъв списък ...
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: нова празнична седмичка 7.03-13.03.11г
« Отговор #87 -: Март 11, 2011, 15:11:23 pm »
Джам, много луд народ...качи още!
Всичките са достатъчно показателни,
но подаването на храна на животно по-този начин ме втрещи...
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*
Re: нова празнична седмичка 7.03-13.03.11г
« Отговор #88 -: Март 11, 2011, 15:17:07 pm »
а мен найлоновата торбичка на главата на детето, нямам думи просто.... 8O
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: нова празнична седмичка 7.03-13.03.11г
« Отговор #89 -: Март 11, 2011, 15:30:34 pm »
Стефи, това ми прилича на варианта 25 човека в москвич...

В рода ма моя човек има действителна история за дете вече мъж,
останало без око след като се е приближило опасно близо до клетката на лъв.
Това тук в България, през социализма, дето уж дисциплината е била на ниво,
как да пуснеш дете на екскурзия, като ще се пръсна от смислов и тревога...
Вероятно затова тази именно ми направи най-силно впечатление.
Точно на обед се сетихме как наш познат беше провесвал дете през тераса,
дава му пиратки в ръцете, той е за тази група 100% :?
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*

    Lisko

  • *
  • 5448
  • Липсваш ми Бари:)
Re: нова празнична седмичка 7.03-13.03.11г
« Отговор #90 -: Март 11, 2011, 16:17:43 pm »
Lisko, колко дена ще имате вливания на антибиотика? моята йони беше с пневмония на годинка и 4 месеца, кирязов я лекува с Аб 2 пъти на ден вливания, но след 5-тия ден ръчичката, където беше абоката, започна много да боли и детето плачеше неистово. ако имате повече от 5 дена вливания, виж с него дали не е по- добре да смените абоката евентуално на другата ръчичка или на друго място на същата ръка.
Викето, засега имаме назначен за 5 дни. Дано не се запуши дотогава абоката, че в болницата Дани го дупчеха всеки ден в началото и беше голямо изпитание и за двама ни.
Надявам се да има значително подобрение след седмица и ако се налага да продължим ако може и през устата да го приема ще е още по-добре.
Re: нова празнична седмичка 7.03-13.03.11г
« Отговор #91 -: Март 11, 2011, 16:28:51 pm »
Аааа, аз не вяярвам да са истински. Трябва да си умствено изостанал за да сложиш торбичка на главата на детето!

Лис, извинявай за тъпия въпрос, ама защо се вливат антибиотиците а не се дават на таблетка или прах?
[/url][/url]
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: нова празнична седмичка 7.03-13.03.11г
« Отговор #92 -: Март 11, 2011, 16:30:41 pm »
Аааа, аз не вяярвам да са истински. Трябва да си умствено изостанал за да сложиш торбичка на главата на детето!

имам и още... :)
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: нова празнична седмичка 7.03-13.03.11г
« Отговор #93 -: Март 11, 2011, 16:37:53 pm »
Давай. От нещата, които съм виждала с очите си, за мен най-големите малоумници са тези, които си возят малките деца в ръце, на предната седалка. Виждала съм и щъкащи малки деца, залепени на предния прозорец.
« Последна редакция: Март 11, 2011, 16:41:45 pm от Елфи »
Re: нова празнична седмичка 7.03-13.03.11г
« Отговор #94 -: Март 11, 2011, 16:51:29 pm »
Аааа, аз не вяярвам да са истински. Трябва да си умствено изостанал за да сложиш торбичка на главата на детето!

имам и още... :)


Защо не направим тема с такива снимки озаглавена Не правете така... Ще е много забавна :)
[/url][/url]
*
Re: нова празнична седмичка 7.03-13.03.11г
« Отговор #95 -: Март 11, 2011, 16:59:11 pm »
Аз като гледам снимките, въобще не ми е забавно  :?
От цялата работа децата могат да пострадат или страдат, а това е трагично. Направо тези родители си плачат за отнемане на род.права...
*
Re: нова празнична седмичка 7.03-13.03.11г
« Отговор #96 -: Март 11, 2011, 17:04:58 pm »
Момичета, дайте съвет, от вчера Вероника е със запушен нос и зачервено гърло. За първи път ми се оплака, че ушенцето я боли и я заведох на лекар. Оказа, се че е леко зачервено и ни изписаха Дипросалик ( http://apteka.framar.bg/05001608/%D0%B4%D0%B8%D0%BF%D1%80%D0%BE%D1%81%D0%B0%D0%BB%D0%B8%D0%BA-%D0%BB%D0%BE%D1%81%D0%B8%D0%BE%D0%BD-0-05-30-%D0%BC%D0%BB-schering-plough ). Понеже досега не сме имали подобен проблем и не съм запозната с медикаментите за лечението му, не знаех, че това е силен кортикостероид, при това употребата му е при гъбички. Лекарката каза, че много УНГ специалисти го изписвали, но в аптеката доста се дърпаха да ми го дадат за 3 годишно дете.
Извинявам се, че пиша и в тази тема, но след малко ще пращам Вероника при баба и за събота и неделя, и не знам дали да и дам и Дипросалика  :?
А се страхувам преди събота и неделя съвсем да оставя проблема без лечение, за да не се влоши...

Някакви мнения и съвети?
*

    ultra

  • Анна Зашева
  • *
  • 7291
Re: нова празнична седмичка 7.03-13.03.11г
« Отговор #97 -: Март 11, 2011, 17:35:48 pm »
Пете, аз знам, че абокат е безопасно да стои 3 дена, после трябва да се смени, поне на Мони така правеха (на мен са ми оставяли и по 4 дена). Дано скоро всички сте здрави вкъщи!


“Experience is the name every one gives to their mistakes.” Oscar Wilde
*
Re: нова празнична седмичка 7.03-13.03.11г
« Отговор #98 -: Март 11, 2011, 17:49:12 pm »
Прочетох цялата тема най-накрая!
Мише,Лисе, - истории достойни за роман сте!
Мише, настъхна ми косата докато четях написаното от теб, много образно, почти 3Д ;) си представих сполетялото те. При нас най-често се разиграва сценарият, споменат от Гери, не ми се коментира колко любимо му е на Никола да се закача със сестра си, докато устата му е пълна с 5 вида ядене...
За снимките на Джам, виждала съм и пълната поредица, някои са просто потресаващи!
Re: нова празнична седмичка 7.03-13.03.11г
« Отговор #99 -: Март 11, 2011, 17:54:07 pm »
Раши, моята лятна количка е в черно и червено, сенникът е черен. И аз доста мислих по въпроса дали няма да се нагрява, но пък - от друга страна - прави по-хубава сянка тъмното... А и много от количките нямат въобще варианти в светъл цвят (а дали ще е тъмно синьо или черно... мисля, че няма голямо значение).

Да не говорим, че въобще нямам скрупули да е чисто черна количката (когато трябваше да си купувам Jane-то много се чудих именно между черно и синьо-зелено) - щом ти харесва, какъв е проблемът?  :wink:
Мненията, които изразявам в този форум, са мои лични мнения, без претенции да бъдат единствената и неоспорима истина. Понякога си позволявам да цитирам и други хора, което специално упоменавам.