0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Баба Марта бързала...(28.02-6.03)
« Отговор #20 -: Март 01, 2011, 10:05:21 am »
Честита Баба Марта! Малко студена дойде, но вярвам, че ще се засмее и ще се стопли :wink:
Пеше, аз съм проговорила на 4г. и после не съм млъкнала. Не му се вглеждай на детето, когато проговори-тогава :D
[/url][/url]
*

    Lisko

  • *
  • 5448
  • Липсваш ми Бари:)
Re: Баба Марта бързала...(28.02-6.03)
« Отговор #21 -: Март 01, 2011, 10:07:21 am »

Взела две игли от Ежко,
прежда от върбите взела,
Баба Марта тази заран
мартенички е изплела.

Ето ти една за здраве,
ето ти една за сила.
Баба Марта на децата
пролет днес е подарила.

Пожелаваме ви много здраве и скорошно запролетяване:)
*
Re: Баба Марта бързала...(28.02-6.03)
« Отговор #22 -: Март 01, 2011, 10:07:56 am »
Честита Баба Марта и от нашата дружина, много здраве пожелаваме, червени бузки и безброй усмивки! :D

Баба Марта ни започна със сняг, тъкмо си мислех как ще излезем да се разходим след малко, то не спира да вали.  :x
*

    yana-v

  • *****
  • 1207
  • Ще порасна голяма!!!
Re: Баба Марта бързала...(28.02-6.03)
« Отговор #23 -: Март 01, 2011, 10:12:46 am »
Ч Е С Т И Т А   
 
              БАБА   МАРТА !!!


МНОГО МНОГО ЗДРАВЕ ПОЖЕЛАВАМ НА МАЛКИ И ГОЛЕМИ!!!!

ВСИЧКИ ДА СТЕ РУМЕНИ, ЗАСМЕНИ!!!


Тази сутрин Баба Марта се усмихна, макар и щипеща! :D

За съжаление тази година мартеничките дойдоха по пощата :(, няма да ги получи от Баба Марта! Само да е здрава!
Дано няма повече болни дечица, че косата ми настръхва - тук във Варна пак е ужасна епидемия! :(
*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
Re: Баба Марта бързала...(28.02-6.03)
« Отговор #24 -: Март 01, 2011, 10:14:42 am »
Сега е на година и три месеца, а на година и половина трябвало да свързва думи. Не че ѝ се впрягам де. То сега трябвало да може да посрежда 3 кубчета едно върху друго. Ама на нея и дай да ги събаря и разтурва само. Голямо важно. Просто ми стана интересно. Иначе Мими е права - детето говори, но майка му будала и не го разбира.  :lol:
Re: Баба Марта бързала...(28.02-6.03)
« Отговор #25 -: Март 01, 2011, 11:30:03 am »
ЧЕСТИТА БАБА МАРТА!
Много здраве, слънце и усмивки на всички!
Студено е навън и не става много за разходки. Да се надяваме, че от средата на март ще се затопли.
Re: Баба Марта бързала...(28.02-6.03)
« Отговор #26 -: Март 01, 2011, 11:51:01 am »
... мартенички вързала:)
Много здраве и усмивки за всички!
Re: Баба Марта бързала...(28.02-6.03)
« Отговор #27 -: Март 01, 2011, 11:53:03 am »
ЧЕСТИТА БАБА МАРТА!
Бели и червени, здрави и засмени! Живи и здрави всички дечица и родители и дано скоро дойде пролетта!

Нощта е най-тъмна преди зазоряване.
*
Re: Баба Марта бързала...(28.02-6.03)
« Отговор #28 -: Март 01, 2011, 12:04:15 pm »
Честита Баба Марта на всички!
*
Re: Баба Марта бързала...(28.02-6.03)
« Отговор #29 -: Март 01, 2011, 13:00:09 pm »
Честита Баба Марта! Да сме бели и червени, весели, засмени!
*
Re: Баба Марта бързала...(28.02-6.03)
« Отговор #30 -: Март 01, 2011, 13:09:49 pm »
Честита баба Марта!
Да сме весели, засмени, бели и червени  :)!






При жълтеница у новороденото не се дава да се пие глюкоза, защото излишният  билирубин не се отделя с урината, а с изпражненията.
*
Re: Баба Марта бързала...(28.02-6.03)
« Отговор #31 -: Март 01, 2011, 13:13:33 pm »
Честита Баба Марта! Бъдете здрави и усмихнати :)


*
Re: Баба Марта бързала...(28.02-6.03)
« Отговор #32 -: Март 01, 2011, 13:38:02 pm »
Честита баба Марта.
Нека с отиването на зимата, си отидат и болестите.

Бе Пете, кви изречение, к`ви 5 лева бе, ми рано ми се струва, макар че някои деца говорят, но ми се струва, че са по малко.
Алекс започна да свързва изречения на 2г. и 2-3 месеца.
*

    ultra

  • Анна Зашева
  • *
  • 7291
Re: Баба Марта бързала...(28.02-6.03)
« Отговор #33 -: Март 01, 2011, 13:42:40 pm »
Честита Баба Марта и от нас :)
Ние се накичихме днес с мартенички, занесох и в детската градина бяла и червена прежда, както и подробно описание как се правят мартеници и ще снимам после какво са сътворили дечковците.

Пеше, относно говоренето - допреди половин година само аз разбирах всичко, което говори Симеон, а вие сте още много мънички за притеснение :) Миналата седмица за първи път благоволи да научи стихотворение, доскоро изобщо отказваше да повтаря. Сега обаче рецитира с голям кеф "Горе на балкана" :lol: Ако съм знаела, че ще имаме такъв успех със смешни стихчета, щях да почна много по-отдавна, пък аз настоявах "Мила моя мамо" да ми казва :lol:

Имам питане за пътуване с малко бебе. Ако всички сметки ми излязат верни, в края на май ще пътувам сама с бебе на месец и половина и със Симеон. Полетите с престоите са над 18 часа. Знам, че малко хора са пътували с толкова малко бебе и то с презокеански полет, но всяка информация и съвети ще са ми полезни. Знам, че при дългите полети се осигурява специално място за бебето дори и в пътническа класа. Пътуване в първа класа ще ни излезе доста солено, та се чудя дали си заслужава...


“Experience is the name every one gives to their mistakes.” Oscar Wilde
*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
Re: Баба Марта бързала...(28.02-6.03)
« Отговор #34 -: Март 01, 2011, 13:59:24 pm »
Ани, бе Естония кога мина отатък океана :D. Или няма да си идваш тук? На батовчед ми жена му с идва от Канада с дете на възраста на Симеон и бебе,малко по-голямко от твоето. Може би зависи от летищата през които е минавала, но разказваше, че са ѝ пренасяли багажа при прехвърлянията. И изобщо се стараели всячески да ѝ помогнат. Само си спомням, че стриктв.но ѝ бяха проверявали шишетата и храните за децата, заради мерките за сигурност. Но нека пътувалите мами да кажат как е от първа ръка.
А за изреченията, не съм се притеснила, а питам на другите дали така са казвали, защото и според мен е рано още. Нека се смилим над баща ѝ все пак  :lol:.
*
Re: Баба Марта бързала...(28.02-6.03)
« Отговор #35 -: Март 01, 2011, 14:36:18 pm »
Пеше рано е ами  :). Нещата се развиват наистина много бързо веднъж като започне да повтаря. Андрея започна да повтаря думички на 1г 8м и сега вече на 2г 1м съставя сама изречения и то не съвсем прости като например на въпрос защо плаче отговаря "Дея паче затото не ика баба да пипа я"  :). Снощи баща й се връща от покупки и тя вижда, че нищо не й носи и възкликва "Ааа тати нито не носи на Дея....еми тоа е полоението" къде го е чула това за положението не знам  :)...вече сериозно трябва да внимаваме какво говорим :lol:
"Всеки от нас се ражда, защото преди това Бог го е обикнал, оценил, видял е смисъл в това и той да стане част от мирозданието"

Митрополит Антоний Сурожки
*
Re: Баба Марта бързала...(28.02-6.03)
« Отговор #36 -: Март 01, 2011, 14:38:40 pm »
Честита баба Марта!
Бъдете здрави и засмени!

Пеше, Габи на година и половина казваше отделни думички, но беше много далеч от свързването им в текст и изречения, това чак към 2-та годинка се случи  :) Обаче сега не спира, не мога да я надприказвам, сама си измисля песнички и стихчета и си ги реди на нейните бебета  :lol:

*
Re: Баба Марта бързала...(28.02-6.03)
« Отговор #37 -: Март 01, 2011, 14:58:41 pm »
Честита баба Марта и от нас! Да сте много здрави вие и дечицата ви!

Ние сме два дена вкъщи, пием аугментин и освен конюктивита сме си завъдили и отит. Докторът ми каза от четвъртък да го пускам да си ходи на ясла. Понякога много се вбесявам на болничните им тук.  :x Сакън да не ти дадат повече от два дена. Аз не съм убедена, но ще решим, когато се върне мъжът ми. Поне няма температура и е жизнен! Но аугментина ще го пие цяла седмица.

Пеше, то ако е така, направо ние сме много назад. Моят дали казва и пет думи, да не говорим за изречения. Иначе кубчетата взе да ги реди преди около 2-3 месеца и то много повече от три. Дори вчера и пъзел правил. Много се учудих, защото аз никога не съм го виждала да реди пъзел. Явно яслата му влияе добре.  :wink:

*
Re: Баба Марта бързала...(28.02-6.03)
« Отговор #38 -: Март 01, 2011, 15:23:16 pm »
и си ги реди на нейните бебета  :lol:

Майче, всеки с бебета си, а :lol:

Оф, Деска, бързо оздравяване на Кай.
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Баба Марта бързала...(28.02-6.03)
« Отговор #39 -: Март 01, 2011, 15:38:07 pm »
и си ги реди на нейните бебета  :lol:

Майче, всеки с бебета си, а :lol:

Мери бъркаш, Габи пее на Майчето на внуците! :lol:

Деси, бързо оздравяване на Кай!

Пеше, педиатърката ти вероятно все с гениални деца е работила!
Аз също като Ултра до скоро бях щатен преводач на Митака,
като не му разбираха ме взимаше за ръка и "Мамо кажи!"
и сега не говори чисто, но аз като латерна поправям всеки път!
А наборката казва мама, тате, А'те/бате и зайче...а и как забравих ДАЙ,
демек гладна и жадна няма да остане...

Ани, нямам опит с пътуване отатък света, но ти пожелавам
твоето да е леко и спокойно! yahoo_17
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)