0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Баба Марта бързала...(28.02-6.03)
« -: Февруари 28, 2011, 09:47:18 am »
Здрава и усмихната седмица!
Весели деца закичени с мартенички и щастливи родители!
Навън е доста студено,макар да се бях настроила че времето ще се затопля :?.

*
Re: Баба Марта бързала...(28.02-6.03)
« Отговор #1 -: Февруари 28, 2011, 10:04:58 am »
Весела първомартенска седмица и от нас! :D
Да, и при нас е доста студено. Чак ми се сткрува, че цала зима не е било такъв студ, както последните няколко дни. Дано се позатопли вече времето, че да отбележим хубавите празници с дъълги разходки. :)

Ние днес ще махаме гипса. :)
Надявам се всичко да е наред и детенце вече да си играе спокойно и с двете ръчички.

Хубави дни от нас и само здрави дечица и спокойни родители да има!
*
Re: Баба Марта бързала...(28.02-6.03)
« Отговор #2 -: Февруари 28, 2011, 11:23:29 am »
Здрава, румена, засмяна да е новата седмичка, а и целия женски месец!  :lol:
Намисляйте си дати от месеца, да видим на кого какъв ще е късмета ;)
Наближава малко по малко времето да се връшам на работа, а с това назрява и нуждата от жилище, та ако някой мерне нещо като за четиричленно семейство в Младостите, да свирка ;) Покупка, наем - каквото и да е, на разумна цена :)

Аз да се оплача - след продължителната липса на ваксина срещу Хеп.Б миналата година, сега се наредихме на подобна опашка за Пентаксим. Трябваше да направим реимунизация, ще си почакаме явно, страшна държава сме!

*
Re: Баба Марта бързала...(28.02-6.03)
« Отговор #3 -: Февруари 28, 2011, 13:49:42 pm »
Хубава първомартенска седмица и от нас  :D Да са здрави всички!
И дано по-скоро се позатопли времето, че аман от тоя студ ...
Не сме излизали на разходка скоро, изключвам излизанията с колата, колкото да свършим набързо някоя работа или да напазаруваме ...

Диляна много се криви тия дни, буди се често нощем, ръцете й са постоянно в устата, гризалките и играчките, ако имаше начин, щеше да ги отхапе  :lol:, имам съмнения, че идва ред на горните зъбчета  :)

Преди малко разказвах на приятелки що бели сътворих миналата седмица, дано тая да ми се разминат  :lol:
Единия ден за малко не си отрязах пръста с пасатора, докато пасирах месо за малката ... пълна глупост за секунди от моя страна ... но така бързо стават белите. Сега съм с контузен пръст на лявата ръка  :(
Следващия ден си пукнах пък главата в ръба на вратичката на шкафа, докато се качвах на табуретката да вземам нещо ...
И за капак на третия ден си порязах дясната ръка на една счупена чаша ...
Ужас ви казвам и то все от невнимание и бързане  ..  :?

Туин, дано всичко да е наред с малкия юнак  :D
*
Re: Баба Марта бързала...(28.02-6.03)
« Отговор #4 -: Февруари 28, 2011, 14:06:31 pm »
Здравейте момичета!

Ели, полежавам ти да няма повече контузии. :)

Здрава седмица на всички мами и дечица!


*
Re: Баба Марта бързала...(28.02-6.03)
« Отговор #5 -: Февруари 28, 2011, 14:11:54 pm »
Здрава и усмихната седмица и от мен!
*
Re: Баба Марта бързала...(28.02-6.03)
« Отговор #6 -: Февруари 28, 2011, 14:56:52 pm »
  :balk_602:






При жълтеница у новороденото не се дава да се пие глюкоза, защото излишният  билирубин не се отделя с урината, а с изпражненията.
*
Re: Баба Марта бързала...(28.02-6.03)
« Отговор #7 -: Февруари 28, 2011, 17:12:14 pm »
Лидия, честито ти дипломиране!!

Задръжте болежките, иде пролет!
На мамите с две и три дечица направо им се възхищавам! Аз с един брой едвам се справям понякога...Особено нощният и сън е кошмарен...За 2.6 г. не е имало нито една нощ да спи от...до...Някои мами разправят, а други разказват как дечицата им спинкат ли спинкат...
Ама, здрави да са децата! И нощното време може да се използва, макар и не по предназначение!  :D

Лека и здрава седмица!
*
Re: Баба Марта бързала...(28.02-6.03)
« Отговор #8 -: Февруари 28, 2011, 17:40:41 pm »
Здрава и успешна седмица и от нас  :)
"Всеки от нас се ражда, защото преди това Бог го е обикнал, оценил, видял е смисъл в това и той да стане част от мирозданието"

Митрополит Антоний Сурожки
*
Re: Баба Марта бързала...(28.02-6.03)
« Отговор #9 -: Февруари 28, 2011, 21:07:04 pm »
Весела и здрава седмица и от мен!

Стефуняка, почти се е оправил, това по доклад на баба му. Тая седмица са ваканция и са в Търново, и така на мен ми остана време да се разпиша още в началото на седмицата.

Дива Роза, това със спането си е до дете. Ели на 2 години отказа нощното ядене, но Стефан като стана на 2, един месец ми разказа играта с будене по 3 - 4 пъти на нощ и изпиване на по половин литър АМ, евентуално от никнене на зъби. Сега се е поукротил и си се буди само по веднъж да яде, а кога ще спре да се буди ще видим :)


Imagination sets the spirit free into a distant land of fantasy;
close your eyes and you will see within your mind there lays the key.

Почивай в мир мамо - обичаме те!
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Баба Марта бързала...(28.02-6.03)
« Отговор #10 -: Февруари 28, 2011, 21:39:18 pm »
Здрава и весела седмица
Розичке, всичко е период, ще спре да се буди, ще почне друго нещо
само здрави да са ни децата, и ние също, да им се радваме и да ги обичаме
отивам да правя сладки мартенички  :D
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
Re: Баба Марта бързала...(28.02-6.03)
« Отговор #11 -: Март 01, 2011, 07:53:02 am »
Честита Баба Марта!
Бъдете живи,здрави,бели и червени
във вас да блика щастие и любов!
Възраждащата се сила на Пролетта
отново да озарява с обич
сърцата Ви и нека вършебно да пребъде
чрез думите навеки!
*

    Хера

  • ****
  • 908
  • романтично люлякова
Re: Баба Марта бързала...(28.02-6.03)
« Отговор #12 -: Март 01, 2011, 08:14:21 am »

Честита Баба Марта на всички.
Нека да сме здрави.
Моята зимна приказка - 21.09.2006
Пролетната приказка  - 21.04.2011
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Баба Марта бързала...(28.02-6.03)
« Отговор #13 -: Март 01, 2011, 08:26:25 am »
Честита БАБА МАРТА
на малки и големи!

Много сме щастливи всички
днес ще има Мартенички!
...Баба Марта тук ще мине
без децата да подмине!

Ще им върже и нарича,
от ♥ ги тя обича!
Да са здрави, щастливи,
да са умни, работливи!

Да са румени, засмени,
да са с дарби надарени!
Да играят и танцуват,
да палуват и рисуват!

Баба Марта е щастлива
щом децата е дарила!
Ще се върне догодина пак,
с китка цъфнал кукуряк!

Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
Re: Баба Марта бързала...(28.02-6.03)
« Отговор #14 -: Март 01, 2011, 09:02:58 am »
Честита Баба Марта на всички и малки и големи. Много здраве да ви донесе.
http://www.youtube.com/watch?v=0zZwS4LgbcQ

 Лошото е че до средата на месеца го обещават все студ. Ей много люта тая баба. :lol:

Ние ходихме вчера на консултация. Традиционно орева орталъка, щом влезе в кабинета. Отвън се гонеха с едно момиченце на нейна възраст, но вътрееее ... рев и чудо. Много мрази да я преслушват и преглеждат. Иначе е 9,660 кг и 77 см. Като сантиметрите са под въпрос, понеже много се въртеше. Според лекарката е добре за възраста си. Само че каза, че след 3 месеца ще трябва да свързва думички в изречение. А тя сега знае та-тееее и мам мам. Иначе дрънка по цял ден (на кого ли се е метнала  :D), но нищо не ѝ разбираме. :lol:
Re: Баба Марта бързала...(28.02-6.03)
« Отговор #15 -: Март 01, 2011, 09:11:57 am »
Честита Баба Марта!!!!!
Да са живи и здрави децата ви, с болежките до тук!!!!!!

*
Re: Баба Марта бързала...(28.02-6.03)
« Отговор #16 -: Март 01, 2011, 09:35:06 am »
Честита Баба Марта!Живи и здрави да са всички!
Пеше,какви изречения-какви 5 лв. :lol:.Не знам точно на каква възраст сте де,но и това си е до дете.Митко сега си знае само мама,тата,баба,и ало :lol:.Когато -тогава,после пък няма да можем да им затворим устите.Майка ми скоро ме успокои че брат ми проговорил на 3г. 8O.

*
Re: Баба Марта бързала...(28.02-6.03)
« Отговор #17 -: Март 01, 2011, 09:38:54 am »
Честита Баба Марта!
Бели, румени, засмени,
с любов и радост озарени!
Много топлина и усмивки на всички!

*
Re: Баба Марта бързала...(28.02-6.03)
« Отговор #18 -: Март 01, 2011, 09:41:57 am »

Пете, то детето си казва изречения, ама какво е виновно, че не му разбирате  :lol:
Снощи с малките заедно правихме мартеничките за дечицата в яслата, бяха в еуфория че правят "Матенички". Не спряха да пеят "Баба Мата топ, топ"  :lol:
*

    z22

  • *
  • 3293
  • мама на слънцa
Re: Баба Марта бързала...(28.02-6.03)
« Отговор #19 -: Март 01, 2011, 09:58:34 am »
Честита Баба Марта!Да сте здрави и много щастливи!

Децата се развиват много бързо ,днес не казва нищо,утре вече ви зарива с въпроси. :DКогато Жорко беше на 1.7 м на площадката видяхме едно дете на 1.9м. ,което говореше много добре и аз казвах на мъжът ми,че Жоро абсурд на тази възраст да говори така(той по това време знаеше много думи,но разговор нямаше).Е да но минаха 2 м. и си говореше даже по-добре и от това детенце.
<br />
Re: Баба Марта бързала...(28.02-6.03)
« Отговор #20 -: Март 01, 2011, 10:05:21 am »
Честита Баба Марта! Малко студена дойде, но вярвам, че ще се засмее и ще се стопли :wink:
Пеше, аз съм проговорила на 4г. и после не съм млъкнала. Не му се вглеждай на детето, когато проговори-тогава :D
[/url][/url]
*

    Lisko

  • *
  • 5448
  • Липсваш ми Бари:)
Re: Баба Марта бързала...(28.02-6.03)
« Отговор #21 -: Март 01, 2011, 10:07:21 am »

Взела две игли от Ежко,
прежда от върбите взела,
Баба Марта тази заран
мартенички е изплела.

Ето ти една за здраве,
ето ти една за сила.
Баба Марта на децата
пролет днес е подарила.

Пожелаваме ви много здраве и скорошно запролетяване:)
*
Re: Баба Марта бързала...(28.02-6.03)
« Отговор #22 -: Март 01, 2011, 10:07:56 am »
Честита Баба Марта и от нашата дружина, много здраве пожелаваме, червени бузки и безброй усмивки! :D

Баба Марта ни започна със сняг, тъкмо си мислех как ще излезем да се разходим след малко, то не спира да вали.  :x
*

    yana-v

  • *****
  • 1207
  • Ще порасна голяма!!!
Re: Баба Марта бързала...(28.02-6.03)
« Отговор #23 -: Март 01, 2011, 10:12:46 am »
Ч Е С Т И Т А   
 
              БАБА   МАРТА !!!


МНОГО МНОГО ЗДРАВЕ ПОЖЕЛАВАМ НА МАЛКИ И ГОЛЕМИ!!!!

ВСИЧКИ ДА СТЕ РУМЕНИ, ЗАСМЕНИ!!!


Тази сутрин Баба Марта се усмихна, макар и щипеща! :D

За съжаление тази година мартеничките дойдоха по пощата :(, няма да ги получи от Баба Марта! Само да е здрава!
Дано няма повече болни дечица, че косата ми настръхва - тук във Варна пак е ужасна епидемия! :(
*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
Re: Баба Марта бързала...(28.02-6.03)
« Отговор #24 -: Март 01, 2011, 10:14:42 am »
Сега е на година и три месеца, а на година и половина трябвало да свързва думи. Не че ѝ се впрягам де. То сега трябвало да може да посрежда 3 кубчета едно върху друго. Ама на нея и дай да ги събаря и разтурва само. Голямо важно. Просто ми стана интересно. Иначе Мими е права - детето говори, но майка му будала и не го разбира.  :lol:
Re: Баба Марта бързала...(28.02-6.03)
« Отговор #25 -: Март 01, 2011, 11:30:03 am »
ЧЕСТИТА БАБА МАРТА!
Много здраве, слънце и усмивки на всички!
Студено е навън и не става много за разходки. Да се надяваме, че от средата на март ще се затопли.
Re: Баба Марта бързала...(28.02-6.03)
« Отговор #26 -: Март 01, 2011, 11:51:01 am »
... мартенички вързала:)
Много здраве и усмивки за всички!
Re: Баба Марта бързала...(28.02-6.03)
« Отговор #27 -: Март 01, 2011, 11:53:03 am »
ЧЕСТИТА БАБА МАРТА!
Бели и червени, здрави и засмени! Живи и здрави всички дечица и родители и дано скоро дойде пролетта!

Нощта е най-тъмна преди зазоряване.
*
Re: Баба Марта бързала...(28.02-6.03)
« Отговор #28 -: Март 01, 2011, 12:04:15 pm »
Честита Баба Марта на всички!
*
Re: Баба Марта бързала...(28.02-6.03)
« Отговор #29 -: Март 01, 2011, 13:00:09 pm »
Честита Баба Марта! Да сме бели и червени, весели, засмени!
*
Re: Баба Марта бързала...(28.02-6.03)
« Отговор #30 -: Март 01, 2011, 13:09:49 pm »
Честита баба Марта!
Да сме весели, засмени, бели и червени  :)!






При жълтеница у новороденото не се дава да се пие глюкоза, защото излишният  билирубин не се отделя с урината, а с изпражненията.
*
Re: Баба Марта бързала...(28.02-6.03)
« Отговор #31 -: Март 01, 2011, 13:13:33 pm »
Честита Баба Марта! Бъдете здрави и усмихнати :)


*
Re: Баба Марта бързала...(28.02-6.03)
« Отговор #32 -: Март 01, 2011, 13:38:02 pm »
Честита баба Марта.
Нека с отиването на зимата, си отидат и болестите.

Бе Пете, кви изречение, к`ви 5 лева бе, ми рано ми се струва, макар че някои деца говорят, но ми се струва, че са по малко.
Алекс започна да свързва изречения на 2г. и 2-3 месеца.
*

    ultra

  • Анна Зашева
  • *
  • 7291
Re: Баба Марта бързала...(28.02-6.03)
« Отговор #33 -: Март 01, 2011, 13:42:40 pm »
Честита Баба Марта и от нас :)
Ние се накичихме днес с мартенички, занесох и в детската градина бяла и червена прежда, както и подробно описание как се правят мартеници и ще снимам после какво са сътворили дечковците.

Пеше, относно говоренето - допреди половин година само аз разбирах всичко, което говори Симеон, а вие сте още много мънички за притеснение :) Миналата седмица за първи път благоволи да научи стихотворение, доскоро изобщо отказваше да повтаря. Сега обаче рецитира с голям кеф "Горе на балкана" :lol: Ако съм знаела, че ще имаме такъв успех със смешни стихчета, щях да почна много по-отдавна, пък аз настоявах "Мила моя мамо" да ми казва :lol:

Имам питане за пътуване с малко бебе. Ако всички сметки ми излязат верни, в края на май ще пътувам сама с бебе на месец и половина и със Симеон. Полетите с престоите са над 18 часа. Знам, че малко хора са пътували с толкова малко бебе и то с презокеански полет, но всяка информация и съвети ще са ми полезни. Знам, че при дългите полети се осигурява специално място за бебето дори и в пътническа класа. Пътуване в първа класа ще ни излезе доста солено, та се чудя дали си заслужава...


“Experience is the name every one gives to their mistakes.” Oscar Wilde
*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
Re: Баба Марта бързала...(28.02-6.03)
« Отговор #34 -: Март 01, 2011, 13:59:24 pm »
Ани, бе Естония кога мина отатък океана :D. Или няма да си идваш тук? На батовчед ми жена му с идва от Канада с дете на възраста на Симеон и бебе,малко по-голямко от твоето. Може би зависи от летищата през които е минавала, но разказваше, че са ѝ пренасяли багажа при прехвърлянията. И изобщо се стараели всячески да ѝ помогнат. Само си спомням, че стриктв.но ѝ бяха проверявали шишетата и храните за децата, заради мерките за сигурност. Но нека пътувалите мами да кажат как е от първа ръка.
А за изреченията, не съм се притеснила, а питам на другите дали така са казвали, защото и според мен е рано още. Нека се смилим над баща ѝ все пак  :lol:.
*
Re: Баба Марта бързала...(28.02-6.03)
« Отговор #35 -: Март 01, 2011, 14:36:18 pm »
Пеше рано е ами  :). Нещата се развиват наистина много бързо веднъж като започне да повтаря. Андрея започна да повтаря думички на 1г 8м и сега вече на 2г 1м съставя сама изречения и то не съвсем прости като например на въпрос защо плаче отговаря "Дея паче затото не ика баба да пипа я"  :). Снощи баща й се връща от покупки и тя вижда, че нищо не й носи и възкликва "Ааа тати нито не носи на Дея....еми тоа е полоението" къде го е чула това за положението не знам  :)...вече сериозно трябва да внимаваме какво говорим :lol:
"Всеки от нас се ражда, защото преди това Бог го е обикнал, оценил, видял е смисъл в това и той да стане част от мирозданието"

Митрополит Антоний Сурожки
*
Re: Баба Марта бързала...(28.02-6.03)
« Отговор #36 -: Март 01, 2011, 14:38:40 pm »
Честита баба Марта!
Бъдете здрави и засмени!

Пеше, Габи на година и половина казваше отделни думички, но беше много далеч от свързването им в текст и изречения, това чак към 2-та годинка се случи  :) Обаче сега не спира, не мога да я надприказвам, сама си измисля песнички и стихчета и си ги реди на нейните бебета  :lol:

*
Re: Баба Марта бързала...(28.02-6.03)
« Отговор #37 -: Март 01, 2011, 14:58:41 pm »
Честита баба Марта и от нас! Да сте много здрави вие и дечицата ви!

Ние сме два дена вкъщи, пием аугментин и освен конюктивита сме си завъдили и отит. Докторът ми каза от четвъртък да го пускам да си ходи на ясла. Понякога много се вбесявам на болничните им тук.  :x Сакън да не ти дадат повече от два дена. Аз не съм убедена, но ще решим, когато се върне мъжът ми. Поне няма температура и е жизнен! Но аугментина ще го пие цяла седмица.

Пеше, то ако е така, направо ние сме много назад. Моят дали казва и пет думи, да не говорим за изречения. Иначе кубчетата взе да ги реди преди около 2-3 месеца и то много повече от три. Дори вчера и пъзел правил. Много се учудих, защото аз никога не съм го виждала да реди пъзел. Явно яслата му влияе добре.  :wink:

*
Re: Баба Марта бързала...(28.02-6.03)
« Отговор #38 -: Март 01, 2011, 15:23:16 pm »
и си ги реди на нейните бебета  :lol:

Майче, всеки с бебета си, а :lol:

Оф, Деска, бързо оздравяване на Кай.
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Баба Марта бързала...(28.02-6.03)
« Отговор #39 -: Март 01, 2011, 15:38:07 pm »
и си ги реди на нейните бебета  :lol:

Майче, всеки с бебета си, а :lol:

Мери бъркаш, Габи пее на Майчето на внуците! :lol:

Деси, бързо оздравяване на Кай!

Пеше, педиатърката ти вероятно все с гениални деца е работила!
Аз също като Ултра до скоро бях щатен преводач на Митака,
като не му разбираха ме взимаше за ръка и "Мамо кажи!"
и сега не говори чисто, но аз като латерна поправям всеки път!
А наборката казва мама, тате, А'те/бате и зайче...а и как забравих ДАЙ,
демек гладна и жадна няма да остане...

Ани, нямам опит с пътуване отатък света, но ти пожелавам
твоето да е леко и спокойно! yahoo_17
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*
Re: Баба Марта бързала...(28.02-6.03)
« Отговор #40 -: Март 01, 2011, 16:18:56 pm »
Честита Баба Марта на всички, нека донесе здраве и повечко слънце със себе си! :)

Тъй като тук пак имало грипна епидемия, реших да не водя Вероника утре на ясла, така и така от четвъртък са все почивни дни, нищо няма да и стане за един ден. А и днес беше само до обяд, тъй като я водих на контролен преглед, важното беше да мине Баба Марта през тяхната група :)

За говоренето - при Рони след две години се усети рязко подобрение на говорните способности, вече ми се губят моментите в по-ранна възраст, но малкият е на ниво - мама, баба, тати (най-вече), дай, бау бау, долу, там, браво, шапка...
Повече се тревожа за "р"-то, заради късата юздичка  :?
*
Re: Баба Марта бързала...(28.02-6.03)
« Отговор #41 -: Март 01, 2011, 17:04:06 pm »
Имам питане за пътуване с малко бебе. Ако всички сметки ми излязат верни, в края на май ще пътувам сама с бебе на месец и половина и със Симеон. Полетите с престоите са над 18 часа. Знам, че малко хора са пътували с толкова малко бебе и то с презокеански полет, но всяка информация и съвети ще са ми полезни. Знам, че при дългите полети се осигурява специално място за бебето дори и в пътническа класа. Пътуване в първа класа ще ни излезе доста солено, та се чудя дали си заслужава...
Ултра за самолета не се притеснявай за бебето - да бебето има място и то най-вероятно ще спи през целия полет  :) не знам обаче баткото как ще издържи 8-9 часа на едно и също място. За престоите - най-вероятно престоят ти ще бъде на някое голямо европейско летище. За другите не знам но на Франкфурт и Хийтроу има стаи за майки с деца там можеш да преобуеш бебето, топла вода да се измиете да го нахраниш преспиш и въобще има всичко необходимо за няколко часов престой  :D. Служителите по летищата са наистина отзивчиви и внимателни  :).
"Всеки от нас се ражда, защото преди това Бог го е обикнал, оценил, видял е смисъл в това и той да стане част от мирозданието"

Митрополит Антоний Сурожки
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Баба Марта бързала...(28.02-6.03)
« Отговор #42 -: Март 01, 2011, 19:58:43 pm »
Знам, че при дългите полети се осигурява специално място за бебето дори и в пътническа класа. Пътуване в първа класа ще ни излезе доста солено, та се чудя дали си заслужава...

да, обикновено осигуряват baby cot и те слагат на първия ред, но трябва да си питаш в конкретната компания, с която ще летите.
много си смела, трябва да отбележа... :)
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    ema2

  • ****
  • 888
  • You kill the beauty of today
Re: Баба Марта бързала...(28.02-6.03)
« Отговор #43 -: Март 01, 2011, 21:21:41 pm »
Ултра, осигуряват място на първия ред, ако има,зависи кога си правиш резервацията.
За кошчето зависи от конкретната авиокомпания.Трябва да се пита.
На месец и половина бебенцето спи през повечето време, така че няма да е много трудно.
Но като цяло с две деца пътуване на голямо разстояние не е лесно.При това сама, без таткото, доколкото разбрах.
ще се справиш разбира се.

Честита баба Марта на всички
Много здраве ви желая
We are all a part of everything
The future, present and the past
Fly on proud bird
You're free at last
*

    z22

  • *
  • 3293
  • мама на слънцa
Re: Баба Марта бързала...(28.02-6.03)
« Отговор #44 -: Март 01, 2011, 22:50:56 pm »
Ани ,аз само от Белгия съм летяла ,тоест 2 часа полет.За първи път като Жорко беше на 2м. и 10 дни - основно спинка ,не съм имала проблеми.При по-голямо бебе е по-трудно,защото се изневря на едно място(на 6м. като беше ми беше доста по-трудно пътуването).Навсякъде си има стая за бебета по летищата .В самолета на мен не са ми давал кошницата,но при толкова дълъг полет може би ще дават.Караха ме да отпия от водата на детето .
 Аз обаче почти не съм попадала на любезни служители в чужбина,много по-доволна съм от българските.В Германия даже не ни изчака автобуса да си оправя количката и замина ,а аз останах с детето до самолета и се чудих какво да правя.Количката също се пуска по лентата за проверка и никой не се сети да ми помогне никога - аз си нахалствам и връчвам детето на някой след мен ,докато свърша таз работа.В автобуси никога не са ми ставали в чужбина -нито като бременна ,нито с детето ,а в БГ винаги са ми ставали и помагали.
И все пак ще се оправиш,къде ще ходиш ,пък и батко ще имаш да помага. :lol:

 Ние с половинката започнахме седмицата болни,сега се чудим как ще опазим Жорето.В петък имаме годишнина и сме се организирали 4 семейства с деца да ходим на вилата,да видим дали няма да се провали всичко.
 Дребното се радва много на мартениците ,особено на тази с макуин  светкавицата :D.Един от дядовците му подари със спайдърмен ,но той заяви ,че това детско го е гледал и е тъпо. :lol:
<br />
Re: Баба Марта бързала...(28.02-6.03)
« Отговор #45 -: Март 02, 2011, 09:59:34 am »
Ултра, питай в авиокомпанията, като му дойде времето :)
Последно съм летяла през океана с British Airways, качваха първо майките с бебета и хора с disabilities, имаше baby cot пред първия ред седалки в икономичната класа и майката с цялото семейство беше на първия ред до него. Дано само ти помагат на летищата...
Даниел 07.06.06  Димана 05.10.07
*

    ultra

  • Анна Зашева
  • *
  • 7291
Re: Баба Марта бързала...(28.02-6.03)
« Отговор #46 -: Март 02, 2011, 12:00:55 pm »
много си смела, трябва да отбележа... :)
викаш, ще използваш този епитет, че да си по-тактична :lol:
При добро планиране няма нищо плашещо и рискът е премерен, а и за кога да оставям приключенията - по-млада няма да стана :wink:

Благодаря на всички за мненията, много ми помогнахте :)
Освен това проверих и в авиокомпанията и пиша тук нещата, които разбрах, за да съм полезна и на някой друг:
- дете под 2 години не плаща за място, в някои случаи за него се доплаща 10% от стойността на билета
- при предварителна заявка и налични места се осигурява специално място за майката с бебето като допълнително се предоставя нещо като бебешка кошница, ако детето не надхвърля 9 кг и определени сантиметри. Има вариант и майката да си пътува с нейна бебешка кошница за кола, като всяка авиокомпания изброява точно на какви параметри и стандарти за сигурност трябва да отговаря. Най-общо - трябва да може да се събере между две седлаки, когато са вдигнати облегалките за ръце.
- за бебе може да се носи допълнително до 10 кг ръчен багаж и/или 10 кг допълнително чекиран багаж, който обаче трябва да е отделно пакетиран от този на родителя. Ако са заедно, то общата тежест не може да надвишава 23 кг.
- количка за бебето може да се превози безплатно при всички случаи. ако е лятна и се сгъва много компактно може и да я вземете в самолета с вас, ако е по-обемна може да я чекирате без допълнително заплащане. може да е опакована, но ако под опаковката забележат други неща, освен количката, ще ви я чекират като багаж.
- течности и храна за бебето - важи си същото ограничение, водата може да е до 100 мл в прозрачни шишета, може да се носи бебешка храна. авиокомпанията, с която ще летя изрично подчертава, че винаги имат на борда бебешка храна, каквото и да означава :)
- само за едно бебе може да се ползва безплатно място, ако пътувате с две или три деца под 2 години ще трябва да платите допълнителни места.

Имам още един важен въпрос: Как изведохте бебетата от страната, в която живеете? За месец и половина не ми се вярва да успея да извадя български документ за самоличност на бебето. Мога да му направя само естонска ID карта, но пък ако пътува само с такава не знам не ми ли трябва пълномощно от таткото. Мони пътува с бг международен паспорт и с него няма проблем. Зори, вие как се прибирахте с Жорето?

За любезни служители - хич и не очаквам да ме сполети това щастие, добре че съм свикнала да се оправям сама ;) Таткото би могъл да се върне да ми помогне, но ще е много скъпо и ще го направим само ако преценя, че не съм се възстановила добре от секциото.


“Experience is the name every one gives to their mistakes.” Oscar Wilde
*
Re: Баба Марта бързала...(28.02-6.03)
« Отговор #47 -: Март 02, 2011, 14:32:16 pm »
Ани, ако мога пък аз да споделя моя опит с летенето (вероятно е по-скромен от този на Зори). Може би защото знам немски, но в Германия винаги са били много любезни служителите с мен, както и случайни хора и са ми помагали, ако съм летяла сама с детето. Количката я чекирах (слагаха й някакъв етикет), но винаги я взимах с мен до самолета, където я сгъвах, докато някой от служителите държеше детето (поне докато не можеше да ходи и да стои сам). Само в Кьолн ми казаха, че трябва да я дам заедно с багажа, като от летището предоставят колички за временно ползване. Презокеанските полети обаче не кацат в Кьолн. Отделно съм връчвала бебето на стюардесата, за да отида до тоалетната.  :lol:
За документите - аз лично не съм го правила, но моите колеги пътуват с пасаван от посолството. Ако не е с бг документи, не ти трябва пълномощно от бащата. Попитай естонските власти все пак, където правят документите. Аз съм пътувала сама с детето и с немския паспорт и никой не ме е закачал за нищо.
Няма ограничения за количеството детска или бебешка храна, която ще носиш. Аз съм носила цял термос, пълен с топла вода, както и няколко броя пюрета. Според мен разпитай подробно в авиокомпанията, която си избрала, щом са написали нещо друго.

И аз като джам си мисля, че си много смела, но ако се оправяш с Мони (ако слуша и изпълнява каквото му се каже), всичко ще е наред. Че нали има една възраст, в която просто правят каквото си искат, но той вече е голям.

*

    z22

  • *
  • 3293
  • мама на слънцa
Re: Баба Марта бързала...(28.02-6.03)
« Отговор #48 -: Март 02, 2011, 16:29:54 pm »
Жорко си се води гражданин на БГ ,в Белгия не дават гражданство само защото е роден там.Пътувах с пасаван от посолството(той май важеше кратко,за това трябва да си направиш сметката кога ще го вадиш).После в БГ му извадих задграничен паспорт и на връщане се прибирах с него,защото този пасаван важи само за към БГ.Освен това ми искаха и пълномощно от бащата -нотариално заверено,като копието остава за тях(тоест трябва да си си го снимала предварително).Пълномощното се издавя или за определен срок или безсрочно и хич не ни беше евтино,та ако ще пътувате често,си извади за дълго време.За издаване на акт за раждане тук :документа за раждане от Белгия се превежда от т.н. заклет преводач и се слага апостил.Вече съм позабравила някои неща ,но това беше в общи линии.
 За водата - носех и аз цял термос.
<br />
*

    ultra

  • Анна Зашева
  • *
  • 7291
Re: Баба Марта бързала...(28.02-6.03)
« Отговор #49 -: Март 02, 2011, 17:13:08 pm »
Ясно, благодаря, момичета, много ценно инфо!
Явно пасаван янам да ми трябва - няма да се прибирам в България. Ще проуча колко бързо може да се издаде бг паспорт. Детето ще е записано като бг гражданин, няма как да е естонец, така че би трябвало и пълномощно да не ми трябва.


“Experience is the name every one gives to their mistakes.” Oscar Wilde
*
Re: Баба Марта бързала...(28.02-6.03)
« Отговор #50 -: Март 02, 2011, 17:16:03 pm »
Здравейте в средата на първата мартенска седмичка!
Да ви пожелая здраве и на деца и на родители!
Днес ходихме на консултация и уж за ваксина, обаче ваксината се размина - още има следи от жълтеница... Качила е килограм за първия си месец и 3 см. На мен теглото ми се вижда малко, но лекарката каза, че било добре.
Да ви кажа пустата погача ми струваше безсънна нощ и два дни главоболие. Поне на Илияна не и се отрази - проспа си цялата лудница :) Най-отговорно заявявам, че ако имам друго дете (дано) няма да подлагам нито мен, нито него на подобно нещо! Никога не съм мислила, че едно събиране може да ми причини такива емоционални щети... Бабички - да сме захранели детето с мед  osi_12 и 20 минутен спор на тема вреди-не вреди-та се наложи и да разяснявам кой е родителя и кой ще взема решенията. Резултата е  osi_2 за бъдещи посещения на половината рода и от двете страни.
Извинявайте за дългия пост, но сама си се чудя на простотията...

Re: Баба Марта бързала...(28.02-6.03)
« Отговор #51 -: Март 02, 2011, 17:43:02 pm »
Добре си им показала червения картон.

Аз цяла зима държах фронта и накрая ме повали тъпия грип :x Само дано Ники не се зарази от мен. Треска, връщане и всички екстри. На всичкото отгоре ми изгоря ваучера за суши, почти оздравях от яд заради това. Ама почти.

Ники вече съвсем осъзнато ме вика с Мамо, Мам, мам, мамоооо. Най-вече, когато баба му му забрани да пълзи в коридора или кухнята :lol: Иначе не ме търси, а търси Ба-ба или дя-дя и в редки случаи Та-та.
[/url][/url]
*
Re: Баба Марта бързала...(28.02-6.03)
« Отговор #52 -: Март 02, 2011, 17:58:49 pm »
Ники вече съвсем осъзнато ме вика с Мамо, Мам, мам, мамоооо. Най-вече, когато баба му му забрани да пълзи в коридора или кухнята :lol: Иначе не ме търси, а търси Ба-ба или дя-дя и в редки случаи Та-та.

Хи хи хи :) Сладур!
Адито, много добре те разбирам! Дано се нормализира обстановката при всички ни.  :wink:


*
Re: Баба Марта бързала...(28.02-6.03)
« Отговор #53 -: Март 02, 2011, 20:48:32 pm »
Ултра, ние правихме български международен паспорт на Ема от посолството ни в Лондон. Стана за 6 месеца, като те го държаха още два в някакъв шкаф и не ни се обадиха, като са го получили. Искат и двамата родители да присъстват там. Прави се паспортна снимка в някакво специално фото. Кандидатстваш обаче и за ЕГН, т.е. регистрация в България и за издаване на български акт за раждане. След това правят паспорт на бебето, но се кандидатства и за двете.

Пълномощно/декларация, доколкото знам, искат само в България, и то на излизане от страната, ако детето е само с единия си родител или с друг придружител. За останалите страни не знам дали искат такъв документ, при условие, че детето си има паспорт.

Това знам аз, но може да има и промени при правенето на паспорта и сегашното ни правителство да е улеснило и упростило всички процедури! Амин! :D
*
Re: Баба Марта бързала...(28.02-6.03)
« Отговор #54 -: Март 02, 2011, 22:06:55 pm »
Дива Роза, по закон не е ли три месеца? Вашият паспорт сигурно е бил с "експресна поръчка". Човек се чуди да се смее ли, да плаче ли. Иначе съм чувала, че е толкова бавно, защото чакали да се събере повече дипломатическа поща и тогава я пращали. Да не се хабяли излишни пари.

ани, поне на познатите ми от от посолството в Брюксел са им дали списък с преводачи, при които да се преведе акта за раждане. Най-добре се обади и питай, че да не стане да го превеждаш два пъти!
Пасаванът май беше валиден 10 дена. Обади се в посолството и им обясни какъв ти е случаят! Да ти кажат какво да правиш! Обикновено не са много любезни, но пък може да имаш късмет.

Аз също съм на вълна документи, но този път искам да си легализирам брачното свидетелство и да си подменя личните документи. Всичко щеше да е много лесно, ако не се бях омъжила на 800 км от мястото, където живея, че и в друга държава. Ама ще се оправим. Здраве да е!  :)
« Последна редакция: Март 02, 2011, 22:13:26 pm от blue_sky »

*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Баба Марта бързала...(28.02-6.03)
« Отговор #55 -: Март 02, 2011, 23:15:23 pm »
Ани, пасавана важи 10 дни. Трябва да провериш там където си, дали има българско посолство и за колко време могат да извадят документи. Обикновено тия дето раждаме в чужбина, винаги ни мотат с документите, заради проверка дали децата имат право на бг ЕГН, дали не са от смесен брак и дали не са получили автоматично гражданство там, където са родени. Освен това провери там за където летиш, с какви документи можеш да влезеш все пак. Дали няма да ти се наложи да вземаш виза за детето или ти трябва някакъв друг документ за самоличност при него. Има и друг вариянт - прави се пълномощно на някой в България и той вади документи като експресна поръчка.
За пътуването - можеш да носиш храна за бебето, без проблем, течности, млека, обикновено не правят проблеми за пренасянето им. На повечето европейски летища /имала съм престой около 4 часа в Будапеща/ има стаи за майки с деца, обикновено са оборудвани с всичко, което ти трябва, за да можеш спокойно да кърмиш и преповиеш бебето. В самолетите има също в самата тоалетна дъска за повиване. Обикновено по летищата персонала помага, като види, че си с деца. Количката, ако лесно се сгъва, компактна е или имаш нужда от нея, на самия чек ин можеш да попиташ дали не можеш да отидеш с нея до самолета /разрешават в повечето случаи/, там я предаваш на персонала, който товари багажа и после ти я връщат на излизане от самия самолет. Можеш да си вземеш кошчето с теб, питай на чек ин-а, ако има места в самолета, обикновено разрешават да го ползваш, иначе бебето стои в ръцете ти през цялото време. Нямат билети, а Мони ще му платиш половинка от стойността на твоя, като му се полага място. Ако е по-голям и е с тройна редица седалки, обикновено на чек ин-а ти оставят едната седалка свободна/ако няма много хора/ и можес спокойно да пътуваш с двете деца.
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*
Re: Баба Марта бързала...(28.02-6.03)
« Отговор #56 -: Март 02, 2011, 23:21:35 pm »
Блу_Скай, това ни се случи при предното правителство!  :D

Обаче сега есента ходих пак до посолството да си вадя българско свидетелство за съдимост за работа и видях, че има подобрения: новите документи за самоличност се правят по-бързо и специалните снимки се правят вече от тях вътре в посолството. Освен това можеш и онлайн да си запазиш час за подаване на документи и не е нужно да се ходи и виси там. Но трябва да се пита в конкретната страна нашето посолство какво лично творчество упражнява, защото са царе да са различни. Освен това по телефона можеш да питаш от 1 до 3, като е все заето...
*

    Lisko

  • *
  • 5448
  • Липсваш ми Бари:)
Re: Баба Марта бързала...(28.02-6.03)
« Отговор #57 -: Март 03, 2011, 08:53:39 am »
Честит празник!
Желая ви здраве.
 
Като ви чета за документи и летища ме втриса:)
Откакто децата се родиха си говорим с баща им, че ще ги заведем на големият кораб, но изчаквам да станат поне на 2 години.
Преди да забременея не ми пречеше да нарамя дисаги и да прекося половината свят съвсем сама докато стигна до кораба, но сега само при мисълта си ме е страх. Имам време да събера информация и смелост:) А и не се очаква скоро той да се откаже от моряшката си професия:)
*

    ultra

  • Анна Зашева
  • *
  • 7291
Re: Баба Марта бързала...(28.02-6.03)
« Отговор #58 -: Март 03, 2011, 12:20:51 pm »
Ей това е самолета:
http://www.klm.com/travel/ee_en/prepare_for_travel/on_board/seating_plans/md11.htm
Предполагам ще съм в Economy comfort zone.
За Симеон досега с чехите или с Луфтханза съм плащала 80% от стойността на билета, не 50%.
Няма да имам физическо време за издаване на бг документ. Тук в посолството в Естония не очаквам голямо съдействие, освен за апостила. А ако чакам да се събере дипломатическа поща, ще ми трябва една година :lol: Иначе сега има някакви нови звена за европейска интеграция към социалните служби, които поне ще ми придвижат документите за майчинството.
ЕГН и бг документи за бебе не могат да се вадят с пълномощно, проучих го този вариант. Ще излезем с естонско ID, а в другата държава ще получим автоматично тримесечна туристическа виза. Там посолство няма, има HONORARY CONSULATE OF BULGARIA, още не съм проучила каква е разликата.
Ще се свържа и с двете места след празниците.
За преводачите не се притеснявам - вече минахме по този път като си вадихме естонските документи - има само един заклет преводач от и на български в Естония :wink: Специално фото също не ми трябва за естонските - тук единственото изискване е да не си усмихнат, че да се вписваш по-лесно в народопсихологията им :wink:

Пете, да проучи таткото кога ще има курс към нас и ви чакаме - имаме да си връщаме едно гостуване :)

хм, сега като се замислих - май ми трябва задължително международен паспорт за бебето, няма да мине с аналог на лична карта...
« Последна редакция: Март 03, 2011, 12:30:54 pm от ultra »


“Experience is the name every one gives to their mistakes.” Oscar Wilde
*
Re: Баба Марта бързала...(28.02-6.03)
« Отговор #59 -: Март 03, 2011, 13:01:25 pm »

ЕГН и бг документи за бебе не могат да се вадят с пълномощно, проучих го този вариант. Ще излезем с естонско ID, а в другата държава ще получим автоматично тримесечна туристическа виза. Там посолство няма, има HONORARY CONSULATE OF BULGARIA, още не съм проучила каква е разликата.


хм, сега като се замислих - май ми трябва задължително международен паспорт за бебето, няма да мине с аналог на лична карта...
Ултра предполагам иде реч за Канада защото в САЩ няма как да се влезе без входна виза. Не вярвам да минете без паспорт. Добре де детето родено в Естония не е ли естонски гражданин в края на краищата и съответно да има право на естонски паспорт.
"Всеки от нас се ражда, защото преди това Бог го е обикнал, оценил, видял е смисъл в това и той да стане част от мирозданието"

Митрополит Антоний Сурожки
*

    ultra

  • Анна Зашева
  • *
  • 7291
Re: Баба Марта бързала...(28.02-6.03)
« Отговор #60 -: Март 03, 2011, 13:24:59 pm »
graco, става въпрос за Панама. Дете, родено в Естония, получава автоматично ID номер, нещо като нашето ЕГН, обаче си е български гражданин. Тук дори и руснаците, които живеят цял живот в Естония не получават автоматично гражданство, а кандидатстват за него.
Можем да вземем сравнително лесно естонска ID карта, която е аналогична на българска лична карта за чужденец с временно пребиваване. С нея може да се излиза от страната, но може да се влиза само в държави, които не изискват международен паспорт. Писала съм вече ина двете посолства, да видим дали ще ме отразят :)


“Experience is the name every one gives to their mistakes.” Oscar Wilde
*
Re: Баба Марта бързала...(28.02-6.03)
« Отговор #61 -: Март 03, 2011, 15:11:38 pm »
Писала съм вече и на двете посолства, да видим дали ще ме отразят :)

ultra, хич не разчитай на писмен отговор, ами за всеки случай се обади по телефона. Настоявай, докато намериш някой компетентен да ти отговори на въпросите. Имам само лоши спомени от вземане-даване с български консулски служители в две страни.
*
Re: Баба Марта бързала...(28.02-6.03)
« Отговор #62 -: Март 03, 2011, 16:54:31 pm »
Мамчета искам да питам вашите деца лигавеха (простете за израза  :wink:) ли се когато им никнеха зъбките. Всичко започна когато започнаха предкътниците до тогава нямаше нищо и сега вече й никнат кътници ами то както е със затворена уста и отстрани през ъгълчетата на устните тече ама тече  :). Вечер чак се дави милото. Не знам нормално ли е това чак пък толкова.
"Всеки от нас се ражда, защото преди това Бог го е обикнал, оценил, видял е смисъл в това и той да стане част от мирозданието"

Митрополит Антоний Сурожки
*
Re: Баба Марта бързала...(28.02-6.03)
« Отговор #63 -: Март 03, 2011, 17:17:59 pm »
много лигички, много, даже се зачервяваше кожата понеже е постоянно мокра. може да мажете кремче около устата ако се налага. после спря изведнъж, преди де израстнат всички зъбки.
Аз пък днес отрязах връхчетата на бибероните, поплакаха някои от нас и заспаха следобед, дано да мине така и през нощта. Стискайте палци.

ultra какви екзотични дестинации, от Естония в Панама :) надобър час във всичко! :)

четох за празник за Сирни заговезни в Русе http://rousse.dir.bg/2011/02/28/news8096533.html. Чували ли сте за нещо такова около София, да разнообразим дългите снежни дни?

« Последна редакция: Март 03, 2011, 17:20:34 pm от hope »

Косето е на небето.
*
Re: Баба Марта бързала...(28.02-6.03)
« Отговор #64 -: Март 03, 2011, 17:49:42 pm »
Хоуп като гледам ние сме набори само един ден разлика  :D. Бибата все още ни е проблем. Не съм рязала връхчето  - ние така по пътя на убеждението решихме и сега вечер заспива без биба но само вечер. И след обяд заспиваше без биба но много трудно и аз не издържах и започнах отново да й я давам. За зъбките - ами на нас ни останаха още само два до края докога ще се точат тези лиги  :(.....
"Всеки от нас се ражда, защото преди това Бог го е обикнал, оценил, видял е смисъл в това и той да стане част от мирозданието"

Митрополит Антоний Сурожки
*

    Lisko

  • *
  • 5448
  • Липсваш ми Бари:)
Re: Баба Марта бързала...(28.02-6.03)
« Отговор #65 -: Март 03, 2011, 18:00:49 pm »
Пете, да проучи таткото кога ще има курс към нас и ви чакаме - имаме да си връщаме едно гостуване :)


:)Може само да разчита на късмета си, че следващият му контракт ше е на някой от корабите им, които ходят и до Панама:) Ние обаче ако не сме там, вие можете да му отидете на него на гости(докато кораба е в пристанището) и да разгледате големият плаващ град:)))))
То каква стана...в БГ неможем да се видим, ще се търсим по света:))))))

Децата от седмица са мноооооого криви. И на тримата им никнат кътници и много ги мъчат. Никол както винаги понася всичко най-храбро:)))))

*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
Re: Баба Марта бързала...(28.02-6.03)
« Отговор #66 -: Март 03, 2011, 18:27:35 pm »
Мале, Лиси, какви кътници бе, Николета има точно 3 зъба още. Но пък на моменти лигите ѝ текат като от лейка. Майка ѝ иска да я кипри, но без лигавник не става, иначе гърдичките ѝ ще са все мокри. Как не се обезводнява това дете .... :lol:
*

    Lisko

  • *
  • 5448
  • Липсваш ми Бари:)
Re: Баба Марта бързала...(28.02-6.03)
« Отговор #67 -: Март 03, 2011, 18:35:32 pm »
Мале, Лиси, какви кътници бе, Николета има точно 3 зъба още. Но пък на моменти лигите ѝ текат като от лейка. Майка ѝ иска да я кипри, но без лигавник не става, иначе гърдичките ѝ ще са все мокри. Как не се обезводнява това дете .... :lol:

Пете, ами може аз да бъркам но след "кучешките" нали са кътници?(незнам кой номер зъб се води)
На Алекс единият проби, но от другата страна венеца е ужасно подут. Така е и при Дани. на никол и двата са пробили по малко. Досега при никой от тримата не е имало лиги като им изкарва зъб. Разбирам ги по кривотията и по пръстите в устата.
*
Re: Баба Марта бързала...(28.02-6.03)
« Отговор #68 -: Март 03, 2011, 18:36:58 pm »
Здравейте :)

И нашето бебе се лигави много. Нон стоп тече лига от устата! По 3 лигавника и по половин пакет салфетки отиват  на ден :)

Честит празник!  :)


*
Re: Баба Марта бързала...(28.02-6.03)
« Отговор #69 -: Март 03, 2011, 18:54:02 pm »
Не се оплаквайте, рекорда ни е 8 лигавника :lol:обаче вече си имаме зъб.
Честит празник на всички!
*
Re: Баба Марта бързала...(28.02-6.03)
« Отговор #70 -: Март 03, 2011, 19:01:19 pm »
Честит празник!
Лиско, ако ти трябва помощник за пътуването - свиркай  :lol: Що да не се поразходя малко  :lol:
Като се връщам назад, в интерес на истината аз лигавници не ползвах. Лигавили са се, но малко, просто съм забърсвала с пелена, не е имало нужда да слагам лигавници, но и те като лисичетата бяха много криви, все в ръцете ми искаха да са.
*
Re: Баба Марта бързала...(28.02-6.03)
« Отговор #71 -: Март 03, 2011, 19:06:18 pm »
Лисе това след кучешките са предкътници  :) Те избиват доста мъчително защото имат няколко връхчета.
"Всеки от нас се ражда, защото преди това Бог го е обикнал, оценил, видял е смисъл в това и той да стане част от мирозданието"

Митрополит Антоний Сурожки
*
Re: Баба Марта бързала...(28.02-6.03)
« Отговор #72 -: Март 03, 2011, 19:21:58 pm »
Лиско, пусни ги и тримата, и то на две динамитни години на кораба на баща им, и стой та гледай какво става! За един ден само ще се ориентират в обстановката, ще превземат кораба, ще сменят капитана, ще поемат управлението в свои ръце и ще поемат курс към неизвестно море и страна, където царуват двугодишните пирати!  :D

Изпълнена съм с огромен респект към потенциала на тази възраст! И си водя старателно записки, попивам техники и похвати, които ще ми помогнат да се справя нестандартно с всяка ситуация житейска!  :D
*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
Re: Баба Марта бързала...(28.02-6.03)
« Отговор #73 -: Март 03, 2011, 19:44:44 pm »
Капитан ще стане Никол, в това съм сигурна.  :lol:
*
Re: Баба Марта бързала...(28.02-6.03)
« Отговор #74 -: Март 03, 2011, 21:41:11 pm »
ани, почетният консул никаква работа няма да ти свърши. И в наше село си имаме един гръцки чичо, но за документи трябва да се ходи до Брюксел.  :(
По принцип за да се сложи виза е нужен паспорт. Много съм любопитна какво ще ти отговорят.
Иначе за Панама отговаря посланикът в Мексико. На сайта на посолството пише и за временен паспорт, който важи 12 месеца.
Ето ти линк: http://www.mfa.bg/bg/51/pages/view/3589
Не знам дали става за бебе.

graco, в много малко европейски държави детето става гражданин автоматично, ако се роди там. Май само за Франция се сещам в момента, но вероятно има и други.
« Последна редакция: Март 03, 2011, 22:04:08 pm от blue_sky »

*
Re: Баба Марта бързала...(28.02-6.03)
« Отговор #75 -: Март 03, 2011, 23:30:31 pm »
graco, наистина са връстници децата :) по-бързо да излизат зъбчетата за да ставаме за снимки.
за сега спят без бибите.

lisko, така ви се радвам :) ще вземете и самолета и кораба на абордаж :)

тук може да гласувате за дърво на годината за Чинара в Гърмен който се счита на 600 години http://voting.treeoftheyear.org/

Косето е на небето.
*

    Lisko

  • *
  • 5448
  • Липсваш ми Бари:)
Re: Баба Марта бързала...(28.02-6.03)
« Отговор #76 -: Март 04, 2011, 00:05:12 am »
Лиско, ако ти трябва помощник за пътуването - свиркай  :lol: Що да не се поразходя малко  :lol:

:)Ако вземеш и Криси и Дани, мисля за последно ще ни пуснат да напуснем България по въздух и вода:)))
Лисе това след кучешките са предкътници  :) Те избиват доста мъчително защото имат няколко връхчета.
Още нещо научих. Тъкмо си мислех, че най-мъчителното е минало ама ти с тези няколко връхчета ми попари мирните намерения:))))

Лиско, пусни ги и тримата, и то на две динамитни години на кораба на баща им, и стой та гледай какво става! За един ден само ще се ориентират в обстановката, ще превземат кораба, ще сменят капитана, ще поемат управлението в свои ръце и ще поемат курс към неизвестно море и страна, където царуват двугодишните пирати!  :D

Изпълнена съм с огромен респект към потенциала на тази възраст! И си водя старателно записки, попивам техники и похвати, които ще ми помогнат да се справя нестандартно с всяка ситуация житейска!  :D
:jump12: И аз се опитвам да му обясня, че е редно да има някаква алтернатива за нова работа преди да отидат децата на кораба, но на него много послушни му се виждат по снимките:))))))))))

Пете, шия и байряка. Да не питате после кой, кой...
Хоуп, ще ми идвате на свиждане  после:):):)
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Баба Марта бързала...(28.02-6.03)
« Отговор #77 -: Март 04, 2011, 08:24:08 am »
Лисе, България тясна за обитателите на хралупата, смело напред!
Радвам се, когато те видя тук с чувство за хумор  :hug2:

Предкътниците при Митака пробиха най-трудно, единия с огромен хематом.
Отидохме да му прегледат гърлото и като отвори устичка,
педиатърката ни не стигна до него и каза, че за толкова години работа с деца
за първи път вижда такъв венец и ни изпрати при зъболекарите
в 20ДКЦ за консултация и евентуална оперативна намеса.
Стоматоложката каза да изчакаме да пробие сам!
След това се обадих на нашия си стоматолог който каза,
че такава манипулация на дете на година и половина
се прави само с пълна упойка в детска стоматология.
Същия следобед проби, обтрих си ръцете със спирт и опитах с възглавничката
на показалеца ми да опипам повърхността на бабуната без всякакъв натиск
и само от допира хематома се пукна.
Първо много се изплаших, но запазих самообладание, направих отвара от лайка
промих с тампонче за уши, детето се успокои и спа за първи ден
следобед спокойно и в леглото си три часа.
Не правете като мен, но той така се мъчеше, а освен да обезболявам
с Панадол и Нурофен, нищо друго не можех да направя.
Болката преди пробива при него няма да я описвам
спеше у мен денем, а нощем се носехме по-няколко часа.
В сравнение с него сега при Калина зъбоникненето е песен.
Но и тя още не е стигнала до тежката артилерия.

graco, Митко лигавеше с литри до 2 години.
Купувах лигавници с подложка като ежедневен консуматив.

hope, много се радвам да те видя тук! :P

Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*

    ultra

  • Анна Зашева
  • *
  • 7291
Re: Баба Марта бързала...(28.02-6.03)
« Отговор #78 -: Март 04, 2011, 11:32:48 am »
Много съм любопитна какво ще ти отговорят.
Иначе за Панама отговаря посланикът в Мексико. На сайта на посолството пише и за временен паспорт, който важи 12 месеца.
тъкмо във временния паспорт ми е надеждата, иначе тук няма техника за биометрични данни и нормален няма как да направим. като си ходим в бг тогава :)
вчера се шегувахме с другите българи тук, че май ще се наложи да изкарам лятото в Естония, докато уредим документите :lol: бяха много доволни от тази вероятност :wink:


“Experience is the name every one gives to their mistakes.” Oscar Wilde
*
Re: Баба Марта бързала...(28.02-6.03)
« Отговор #79 -: Март 04, 2011, 11:36:03 am »
Момичета, светнете ме като отрязвате върховете не бибите как децата се отказват от тях? Освен да гълтат въздух друго не се сещам?






При жълтеница у новороденото не се дава да се пие глюкоза, защото излишният  билирубин не се отделя с урината, а с изпражненията.
*
Re: Баба Марта бързала...(28.02-6.03)
« Отговор #80 -: Март 04, 2011, 11:45:24 am »
Смарайди, точно това е идеята. Е, те не гълтат въздух, просто дупката не позволява сучене.
Аз така отрязах бибата и Боян беше втрещен просто като я лапна  :lol: Още си спомням физиономията и как ми се моли - Оправи я мамо  :lol:  Аз обясних, че бибата вече е такава, защото тя е за бебета, а той е голям мъж и нямаше драми.
Аз всъщност по-трудно го научих да ползва биба
*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Баба Марта бързала...(28.02-6.03)
« Отговор #81 -: Март 04, 2011, 12:25:11 pm »
Подхванахте темата за зъбките. Аз вече бях забравила какво е. Преди седмица Моника се промени. Настана рев за всичко, инат, чудо.. Карах и се, наказвах я, но положението стана по зле. На третия ден вече започна да ми омръзва, човек е толерантен към изблиците на друг, но макар и дете, в един момент ти идва повечко. Та заех любимата ми поза на буквата главно Ф и тъпо я попитах: Кво ти стаа бе ? Застанала невярваща на вратата, че изрекох нещо подобно, се заслушах отчаяно в опитите да ми обясни нещо. Накрая ревна и започна да ми обяснява, че я болят зъбките два дни  8O. Така и не разбрах, това какво общо имаше с пластилина по мокета или разсипаните бойчки по дивана, ама...След едночасова лекция, че ми хленчи за всичко, включително и лъже, ама за зъбките не ми е казала, напипах един кътник и отидохме до аптеката. Взехме калгел и ефералган и истерията приключи. Мислех си, че вече е голяма, но май аз бързам да говоря с възрастен и да очаквам адекватно държание всеки ден. Е мнението на мъжа ми е, че въпреки всичко, колкото я стягам толкова я и лигавя. Може да се прегръщаме и целуваме с часове без да ни омръзне. В един момент целувките и направо са задушаващи, обаче им се наслаждавам докато ги дава. Още някоя и друга година и ще копнея за тях, а отсреща едва ли ще имат подобни мераци  :lol: Та в този момент на изблици на обич, той ме гледа назидаделно, но получава по една пухкава възглавница по главата, ако се обади, литва и детска книжка  :lol: Та така със зъбите при нас. Мисля си, че докато се прегръщаме а аз по между другото пускам по някоя муха от сорта на: държиш се неадекватно, правиш се на лошо дете, много се лигучкаш..по като че ли чува и се старае. Е пак се лигучка, ама в границите на търпимост  :)

Не сме летяли, но ви признавам. Вие сте майки героини  :). На Моника и става лошо в кола и се притеснявам да я кача все още в самолет. Пътуваме трудно и спираме често. Приклюение си е за нас.

Smaraidi идеята според мен е, да кръцкаш по мъничко от биберона, докато стане неудобен за употреба и детето започне да не го иска  :)

А за лигавниците, когато започнаха да текат реките от устата, разбрах колко нужно нещо е това.  :lol: Спомнях си, че колкото дрешки имаше на простора, толкова и лигавчета висяха :)

Ние сме отново болни да напиша аз, бухаме, кашляме и сие. Пълна програма. Омръзна ми от този вирус и този студ. Искам топло и къс ръкав, бира скара и мезе под беседката и цветя и мирис на рози под носа си. Сега има само пушек от кумините  :x и вече започна хубавко да се отразява на нервната ми система  :lol:
« Последна редакция: Март 04, 2011, 12:36:21 pm от lidia »
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
*
Re: Баба Марта бързала...(28.02-6.03)
« Отговор #82 -: Март 04, 2011, 15:30:23 pm »
С Алекс не знам какво е лигавник, не са му текли лиги, зъбите изникнаха без да се разбере, добре че аз проверявах кога какво никне, та да записвам в дневника му.
Но сега Вяра се лигави много и то от 2 месеца, струва ми се много рано това. От няколко дни даже и блузките отпред мокри от лиги.
Таквоз чудо при Алекс никога не е имало. Ма деца разни.
*

    ultra

  • Анна Зашева
  • *
  • 7291
Re: Баба Марта бързала...(28.02-6.03)
« Отговор #83 -: Март 04, 2011, 16:29:52 pm »
Лиги и при нас не е имало, но като избиваха кътниците отказа да яде друго освен мляко 18 дена. Сега ми е смешно, но тогава плаках от облекчение, когато на деветнайстия ден си поиска да опита нещо от нашите чинии.
А за лигавниците, докато още ги ползвахме, открих удобството на хартиените еднократни, мисля на Либеро бяха.


“Experience is the name every one gives to their mistakes.” Oscar Wilde
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Баба Марта бързала...(28.02-6.03)
« Отговор #84 -: Март 04, 2011, 18:28:40 pm »
и с двете не съм го имала този проблем, имало е повишено слюнкоотделяне, но чак постоянна нужда от лигавник ... сигурно защото са "бадани" /до скоро Стефания така казваше вместо мадама/
Ани, на Чико съм купувала еднократни, наскоро забелязох и в ДМ да продават
да отбележим края на зимата и ние с АБ, изведнъж се оказа със спазъм, Т и изобщо- красота
тук масово децата на венозни АБ, кой с абокат, на кое дупчат краченцата, кошмар
дано Зината сме го почнали навреме
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*
Re: Баба Марта бързала...(28.02-6.03)
« Отговор #85 -: Март 04, 2011, 20:06:05 pm »
Мини, дано наистина сте го хванали навреме, защото ние след Зинат и Клацид в рамките на месец, се оказахме с пневмония, та и в болница полежахме. Ръцете й още са сини от 6-те опита да и сложат абокат,и накрая и на нас ни го сложиха на крака.
Не знам какви са тези вируси тази година, но Кристина скоро ясла и деца няма да види. :?
*

    Lisko

  • *
  • 5448
  • Липсваш ми Бари:)
Re: Баба Марта бързала...(28.02-6.03)
« Отговор #86 -: Март 04, 2011, 22:34:29 pm »
И в нас болестите пак са на мода.Алек от тази сутрин е с ужасно разстройство. През 30 мин максимум е наакан:( то не е наакан а само вода е изакал:(
Добре че засега поне си иска вода за да не се обезводни съвсем. Дано тази нощ изкараме леко и да не се налага пак посред нощ да ни приемат в болница.
*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Баба Марта бързала...(28.02-6.03)
« Отговор #87 -: Март 04, 2011, 23:21:44 pm »
аз да се включа в ролята на баба  :oops: Лиси пробвай с кора от нар. Много помага.
Дано се оправят бързо дечицата, като ви чета и  :( думи нямам. А лис със 3 дечица със сигурност е в голямо приключение..
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
*

    Lisko

  • *
  • 5448
  • Липсваш ми Бари:)
Re: Баба Марта бързала...(28.02-6.03)
« Отговор #88 -: Март 04, 2011, 23:40:59 pm »
аз да се включа в ролята на баба  :oops: Лиси пробвай с кора от нар. Много помага.
Дано се оправят бързо дечицата, като ви чета и  :( думи нямам. А лис със 3 дечица със сигурност е в голямо приключение..

Лиде, и кора от нар и листа от мушмули, нишесте, смекта, ентерол, хидрасек, давам да пие глюкоза и вече не помня какво още не му даваме и никакво подобрение поне засега.
Най-странното е, че откакто излязохме от болница децата са на "диета". Внимавам много какво ядат и единственото, което отново е като преди е млякото им от 4 дни. Преди това си бяха на лечебна хумана.
Вече незнам какво става със стомахчетата им. Втриса ме.

Лека и спокойна нощ на всички:)
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Баба Марта бързала...(28.02-6.03)
« Отговор #89 -: Март 05, 2011, 01:04:45 am »
Лисе, голяма и силна прегрътка от мен.
Дано ноща е спокойна, а с утрото и по-здрави!
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*
Re: Баба Марта бързала...(28.02-6.03)
« Отговор #90 -: Март 05, 2011, 01:31:56 am »
Lisko аз съм пропуснала това с болницата, надявам се да остане зад гърба ви. и тримата ли бяха болни, кошмар? както и да е! може разтройството да е от лигите заради кътниците? след като прекарахме 5 дни с вируса с разстройството през есента една педиатърка ни предписа по-лека форма на антибиотик - сулфаномид ако не се лъжа- и колкото и да съм против силнте лекарства при всяка кихавица -след 12 часа децата бяха неузнаваеми, просто оздравяха. в комбинация с BioGaia докато свърши шишенцето. вижте се с лекар пак. повече от три дни разстройство се нуждае от консултация, както казва д-р Бърди.
mishanta, благодаря ти, много мило :hug2:
срязах бибероните защото така се променя усещането явно,вече не е балонче, но Божанчето, която е голям фен си го джвака все още. Митко само е обезпокоен от намесата на джуджетата. Казах им че дядо Коледа(КОКО!) е пратил джуджетата да отхапят отгоре бибероните, защото вече са големи деца(ЦА!) и не са бебета (БЕБЕЕЕ):) все пак спят без тях в устата, но в креватчето. някой беше писал "не мъчете децата, какво е това насилие, зъбите и захапката са наследственост". дано не съм се престарала.
Лека нощ, момичета , утре ни чака слънчев ден :)

Косето е на небето.
*

    yana-v

  • *****
  • 1207
  • Ще порасна голяма!!!
Re: Баба Марта бързала...(28.02-6.03)
« Отговор #91 -: Март 05, 2011, 12:10:39 pm »
Как е Алекс на ЛИса? Имате ли новини? Ох, горката, стана и твърде много! :(
Дано са добре!
Re: Баба Марта бързала...(28.02-6.03)
« Отговор #92 -: Март 06, 2011, 00:41:37 am »
Как е Алекс на ЛИса? Имате ли новини? Ох, горката, стана и твърде много! :(
Дано са добре!

Аман! И моите така изкараха някакво такова чудо. Първо малкия и после след около 6 дена и баткото.. Точно след грипа като свършиха антибиотика 5 дена след това - малкия с разтройство. Аз си мислех, че е от антибиотика, но после цъфна и баткото. На Лиса много и дойде с 3-те дечица.. Направо не искам да чета вече! Дано се оправят децата и ми се иска да чета хубави неща, а не такива :(..
*

    Lisko

  • *
  • 5448
  • Липсваш ми Бари:)
Re: Баба Марта бързала...(28.02-6.03)
« Отговор #93 -: Март 06, 2011, 09:28:12 am »
Как е Алекс на ЛИса? Имате ли новини? Ох, горката, стана и твърде много! :(
Дано са добре!

:)Благодаря ти Яна:)
Не смея да кажа, че сме добре, но Алекс е по-добре. Поне не ака на всеки 30 мин. Борим се още и ще се преборим както винаги, но се измъчиха децата с отвари и лекарства:)
Вторник сме на лекар и ще видим какви изследвания и какво друго да направим за да търсим причината за повтарящото се.
Вчера успяхме да излезем за 2 часа с новата количка (подчертавам), че не бях изкарвала децата на разходка повече от месец и само с проветряване в нас (и в болницата) не става. Алекс се държа мъжки и на 10 мин. от вкъщи (като се прибирахме) напълни памперса, и не само:))))Много бяха доволни:) За Никол всичко е па-па-па. И кучета и котки и птички. Само лабрадорите разпознава като ба-ба:) Алекс изгоря на биберон и от любопитсвто не заспа и за 10 мин:) Дани почти си проспа разходката:)

Бъдете здрави всички:)
*

    yana-v

  • *****
  • 1207
  • Ще порасна голяма!!!
Re: Баба Марта бързала...(28.02-6.03)
« Отговор #94 -: Март 06, 2011, 09:33:17 am »
Ехее, браво на вас!!! Страхотно е, че сте успели да се разходите!
Много се радвам, че сте по-добре!!!
Лис, на Вики съм купила от сока на Хип който е за разстройство, винаги имам под ръка! Него пробвали ли сте го?
И ние на 2 пъти излизахме по малко! Вики и тя отдавна не беше ходила никъде, покрай този гаден грип и болести!
Re: Баба Марта бързала...(28.02-6.03)
« Отговор #95 -: Март 06, 2011, 12:05:49 pm »
Как е Алекс на ЛИса? Имате ли новини? Ох, горката, стана и твърде много! :(
Дано са добре!

:)Благодаря ти Яна:)
Не смея да кажа, че сме добре, но Алекс е по-добре. Поне не ака на всеки 30 мин. Борим се още и ще се преборим както винаги, но се измъчиха децата с отвари и лекарства:)
Вторник сме на лекар и ще видим какви изследвания и какво друго да направим за да търсим причината за повтарящото се.
Вчера успяхме да излезем за 2 часа с новата количка (подчертавам), че не бях изкарвала децата на разходка повече от месец и само с проветряване в нас (и в болницата) не става. Алекс се държа мъжки и на 10 мин. от вкъщи (като се прибирахме) напълни памперса, и не само:))))Много бяха доволни:) За Никол всичко е па-па-па. И кучета и котки и птички. Само лабрадорите разпознава като ба-ба:) Алекс изгоря на биберон и от любопитсвто не заспа и за 10 мин:) Дани почти си проспа разходката:)

Бъдете здрави всички:)


Аз понеже вече не знам колко пъти ми се случва баткото да има такъв проблем и последно му давах джоджен на чай. Сваряваш джоджен и малко захар вътре за вкус и даваш. Това май действа много добре на стомаха. В това се убедих последния път.
*
Re: Баба Марта бързала...(28.02-6.03)
« Отговор #96 -: Март 06, 2011, 12:18:49 pm »
Момичета, искам утре да заведа малкия до ЛЛ, но трябва да е с такси. В коша за кола ли трябва да е задължително, може ли на ръце да пътува?
От 5 дни му сумти нослето като е активен, като спи -не. Сополки не текат, вижда се малко секрет в нослето по веднъж на ден, като почистя има нов секрет на другия ден чак. Притеснява ме че по другата седмица ни чака ваксина.

Браво на героите лисичета!






При жълтеница у новороденото не се дава да се пие глюкоза, защото излишният  билирубин не се отделя с урината, а с изпражненията.
Re: Баба Марта бързала...(28.02-6.03)
« Отговор #97 -: Март 06, 2011, 12:38:28 pm »
Задължително в кошница за кола!
Водих Ники до 4ти месец само с таксита и с приятели с коли и съм го сваляла с кошницата за кола.
Кажи, че си с бебе и искаш непушач шофьор. Помоли го и за координатите му и му звънни на връщане.
[/url][/url]
*
Re: Баба Марта бързала...(28.02-6.03)
« Отговор #98 -: Март 06, 2011, 12:43:14 pm »
А, шофьорът на таксито дали ще закопчае кошницата, защото аз не знам как? Мъжът ми я върши тази работа по принцип, но сега го няма.






При жълтеница у новороденото не се дава да се пие глюкоза, защото излишният  билирубин не се отделя с урината, а с изпражненията.
*
Re: Баба Марта бързала...(28.02-6.03)
« Отговор #99 -: Март 06, 2011, 12:54:49 pm »
E,защо да не може на ръце?Като седне отзад според мен няма проблем.

*
Re: Баба Марта бързала...(28.02-6.03)
« Отговор #100 -: Март 06, 2011, 14:31:29 pm »
Никакви ръце  :)!!!! Ами ако набие спирачки изведнъж какво става тогава?? Всеки си решава но аз не бих направила компромис със сигурността на детето па макар и на късо разстояние.
"Всеки от нас се ражда, защото преди това Бог го е обикнал, оценил, видял е смисъл в това и той да стане част от мирозданието"

Митрополит Антоний Сурожки
*

    power

  • *
  • 1116
  • трябва да сме силни !
Re: Баба Марта бързала...(28.02-6.03)
« Отговор #101 -: Март 06, 2011, 16:30:51 pm »
И аз Милен като го возя по такситата го слагам в коша за кола.Така съм по-сигурна,пък и ми е по-удобно.

Лисе,дано повече не се разболявате!
07.10.2009
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Баба Марта бързала...(28.02-6.03)
« Отговор #102 -: Март 06, 2011, 16:39:46 pm »
Лисе  :bighug: никога повече, никога!

Smaraidi , на самата кошница отстрани има указание.
На нашата единия колан минава отзад през специална скоба,
а другия отпред в два процепа и се закопчава!
Ще се справиш и без шофьора да ти помага, убедена съм!

Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*
Re: Баба Марта бързала...(28.02-6.03)
« Отговор #103 -: Март 06, 2011, 16:43:01 pm »
Здравейте мили момичета!

Никол я караме само с кошче за кола. Не смея да я возим без него, защото мисля, че е много опасно.

Днес е ден за прошка и затова е прекрасен. :) Пожелавам здраве и спокойствие в неделната вечер!


*

    ultra

  • Анна Зашева
  • *
  • 7291
Re: Баба Марта бързала...(28.02-6.03)
« Отговор #104 -: Март 08, 2011, 15:34:14 pm »
По принцип за да се сложи виза е нужен паспорт. Много съм любопитна какво ще ти отговорят.
Да отговоря тук, че да не обсебвам новата тема.
Вчера ми се обадиха по телефона от посолството. Разговарях с г-н Николай Цанев, първи секретар и консул. Господинът беше много любезен и ми отдели над 20 минути, за да ми отговори на всички въпроси. Процедурата по издаване на документи на дете, родено в чужбина е следната:
- от болницата се издава акт за раждане
- с акта се отива в общината по регистрация в чужбина и оттам се издава удостоверение за раждане
- удостоверението се превежда от заклет преводач, заверява се с апостил при нотариус, като не трябва да се пропуска да се завери и подписа на преводача (това за подписа на преводача отделно може би важи само тук, тъй като Естония е с електронно правителство, почти всички документи се подават по нета и подпис почти никъде няма, ние например имаме преведени документи без подпис, които ги приемат за съвсем валидни)
- така приготвените документи трябва да изпратим в Хелзинки (в Естония не се занимават с документи за самоличност)
- оттам се изпращат в България и се чака Есграон да даде ЕГН
- после се издава бг акт за раждане
- за да се издаде и международен паспорт е необходимо да се попълнят формуляри и да се представят копия от документите на родителите
- цялата процедура минава за минимум 4 месеца, тъй като пощата пътува веднъж на два месеца
- освен това трябва да пътуваме и двамата родители до посолството в Хелзинки, за да попълним на място документите

Относно пасавана:
- издава се само за връщане в България
- важи само 10 дни
- няма как да ми го издадат без ЕГН

Понеже нито един от вариантите не ми върши работа, консула ми предложи да издам естонски документи на детето или по-точно така наречения "сив паспорт". Той се издава на чужденци, които живеят в Естония, но не са естонски граждани (например на руснаците, които не искат да се откажат от гражданството си, в Естония може да имаш само 1 гражданство).
Този сив паспорт е аналогичен на нашите червени международни и се издава за определен срок, с него може да се пътува в чужбина и извън Шенген.
Имам после 6 месеца, за да регистрирам бебето в България, така че в края на лятото ще се приберем - и без това в Панама ще получим автоматично туристическа виза само за 3 месеца и така или иначе ще се наложи да влезем и излезем от страната, че да подновим визите (дългосрочните отнемат на работливите панамци над 6 месеца, за да бъдат изготвени).
Освен това така ще мога да се видя отново с всички дружки от Зачатие и да им донеса поредния чужбински алкохол :)


“Experience is the name every one gives to their mistakes.” Oscar Wilde
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Баба Марта бързала...(28.02-6.03)
« Отговор #105 -: Март 08, 2011, 16:19:58 pm »
E,защо да не може на ръце?Като седне отзад според мен няма проблем.

при внезапно спиране дори от скорост 20-30 км в час, каквото става при набиване на спирачки или удар в твърдо препятствие, детето ще полети напред с такава сила, че не можеш да го удържиш с ръце.
ще се залепи на предното стъкло, гледала съм клипчета от краш-тестове.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!