0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Баба Марта бързала...(28.02-6.03)
« Отговор #100 -: Март 06, 2011, 14:31:29 pm »
Никакви ръце  :)!!!! Ами ако набие спирачки изведнъж какво става тогава?? Всеки си решава но аз не бих направила компромис със сигурността на детето па макар и на късо разстояние.
"Всеки от нас се ражда, защото преди това Бог го е обикнал, оценил, видял е смисъл в това и той да стане част от мирозданието"

Митрополит Антоний Сурожки
*

    power

  • *
  • 1116
  • трябва да сме силни !
Re: Баба Марта бързала...(28.02-6.03)
« Отговор #101 -: Март 06, 2011, 16:30:51 pm »
И аз Милен като го возя по такситата го слагам в коша за кола.Така съм по-сигурна,пък и ми е по-удобно.

Лисе,дано повече не се разболявате!
07.10.2009
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Баба Марта бързала...(28.02-6.03)
« Отговор #102 -: Март 06, 2011, 16:39:46 pm »
Лисе  :bighug: никога повече, никога!

Smaraidi , на самата кошница отстрани има указание.
На нашата единия колан минава отзад през специална скоба,
а другия отпред в два процепа и се закопчава!
Ще се справиш и без шофьора да ти помага, убедена съм!

Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*
Re: Баба Марта бързала...(28.02-6.03)
« Отговор #103 -: Март 06, 2011, 16:43:01 pm »
Здравейте мили момичета!

Никол я караме само с кошче за кола. Не смея да я возим без него, защото мисля, че е много опасно.

Днес е ден за прошка и затова е прекрасен. :) Пожелавам здраве и спокойствие в неделната вечер!


*

    ultra

  • Анна Зашева
  • *
  • 7291
Re: Баба Марта бързала...(28.02-6.03)
« Отговор #104 -: Март 08, 2011, 15:34:14 pm »
По принцип за да се сложи виза е нужен паспорт. Много съм любопитна какво ще ти отговорят.
Да отговоря тук, че да не обсебвам новата тема.
Вчера ми се обадиха по телефона от посолството. Разговарях с г-н Николай Цанев, първи секретар и консул. Господинът беше много любезен и ми отдели над 20 минути, за да ми отговори на всички въпроси. Процедурата по издаване на документи на дете, родено в чужбина е следната:
- от болницата се издава акт за раждане
- с акта се отива в общината по регистрация в чужбина и оттам се издава удостоверение за раждане
- удостоверението се превежда от заклет преводач, заверява се с апостил при нотариус, като не трябва да се пропуска да се завери и подписа на преводача (това за подписа на преводача отделно може би важи само тук, тъй като Естония е с електронно правителство, почти всички документи се подават по нета и подпис почти никъде няма, ние например имаме преведени документи без подпис, които ги приемат за съвсем валидни)
- така приготвените документи трябва да изпратим в Хелзинки (в Естония не се занимават с документи за самоличност)
- оттам се изпращат в България и се чака Есграон да даде ЕГН
- после се издава бг акт за раждане
- за да се издаде и международен паспорт е необходимо да се попълнят формуляри и да се представят копия от документите на родителите
- цялата процедура минава за минимум 4 месеца, тъй като пощата пътува веднъж на два месеца
- освен това трябва да пътуваме и двамата родители до посолството в Хелзинки, за да попълним на място документите

Относно пасавана:
- издава се само за връщане в България
- важи само 10 дни
- няма как да ми го издадат без ЕГН

Понеже нито един от вариантите не ми върши работа, консула ми предложи да издам естонски документи на детето или по-точно така наречения "сив паспорт". Той се издава на чужденци, които живеят в Естония, но не са естонски граждани (например на руснаците, които не искат да се откажат от гражданството си, в Естония може да имаш само 1 гражданство).
Този сив паспорт е аналогичен на нашите червени международни и се издава за определен срок, с него може да се пътува в чужбина и извън Шенген.
Имам после 6 месеца, за да регистрирам бебето в България, така че в края на лятото ще се приберем - и без това в Панама ще получим автоматично туристическа виза само за 3 месеца и така или иначе ще се наложи да влезем и излезем от страната, че да подновим визите (дългосрочните отнемат на работливите панамци над 6 месеца, за да бъдат изготвени).
Освен това така ще мога да се видя отново с всички дружки от Зачатие и да им донеса поредния чужбински алкохол :)


“Experience is the name every one gives to their mistakes.” Oscar Wilde
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Баба Марта бързала...(28.02-6.03)
« Отговор #105 -: Март 08, 2011, 16:19:58 pm »
E,защо да не може на ръце?Като седне отзад според мен няма проблем.

при внезапно спиране дори от скорост 20-30 км в час, каквото става при набиване на спирачки или удар в твърдо препятствие, детето ще полети напред с такава сила, че не можеш да го удържиш с ръце.
ще се залепи на предното стъкло, гледала съм клипчета от краш-тестове.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!