0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    ultra

  • Анна Зашева
  • *
  • 7291
Re: Баба Марта бързала...(28.02-6.03)
« Отговор #60 -: Март 03, 2011, 13:24:59 pm »
graco, става въпрос за Панама. Дете, родено в Естония, получава автоматично ID номер, нещо като нашето ЕГН, обаче си е български гражданин. Тук дори и руснаците, които живеят цял живот в Естония не получават автоматично гражданство, а кандидатстват за него.
Можем да вземем сравнително лесно естонска ID карта, която е аналогична на българска лична карта за чужденец с временно пребиваване. С нея може да се излиза от страната, но може да се влиза само в държави, които не изискват международен паспорт. Писала съм вече ина двете посолства, да видим дали ще ме отразят :)


“Experience is the name every one gives to their mistakes.” Oscar Wilde
*
Re: Баба Марта бързала...(28.02-6.03)
« Отговор #61 -: Март 03, 2011, 15:11:38 pm »
Писала съм вече и на двете посолства, да видим дали ще ме отразят :)

ultra, хич не разчитай на писмен отговор, ами за всеки случай се обади по телефона. Настоявай, докато намериш някой компетентен да ти отговори на въпросите. Имам само лоши спомени от вземане-даване с български консулски служители в две страни.
*
Re: Баба Марта бързала...(28.02-6.03)
« Отговор #62 -: Март 03, 2011, 16:54:31 pm »
Мамчета искам да питам вашите деца лигавеха (простете за израза  :wink:) ли се когато им никнеха зъбките. Всичко започна когато започнаха предкътниците до тогава нямаше нищо и сега вече й никнат кътници ами то както е със затворена уста и отстрани през ъгълчетата на устните тече ама тече  :). Вечер чак се дави милото. Не знам нормално ли е това чак пък толкова.
"Всеки от нас се ражда, защото преди това Бог го е обикнал, оценил, видял е смисъл в това и той да стане част от мирозданието"

Митрополит Антоний Сурожки
*
Re: Баба Марта бързала...(28.02-6.03)
« Отговор #63 -: Март 03, 2011, 17:17:59 pm »
много лигички, много, даже се зачервяваше кожата понеже е постоянно мокра. може да мажете кремче около устата ако се налага. после спря изведнъж, преди де израстнат всички зъбки.
Аз пък днес отрязах връхчетата на бибероните, поплакаха някои от нас и заспаха следобед, дано да мине така и през нощта. Стискайте палци.

ultra какви екзотични дестинации, от Естония в Панама :) надобър час във всичко! :)

четох за празник за Сирни заговезни в Русе http://rousse.dir.bg/2011/02/28/news8096533.html. Чували ли сте за нещо такова около София, да разнообразим дългите снежни дни?

« Последна редакция: Март 03, 2011, 17:20:34 pm от hope »

Косето е на небето.
*
Re: Баба Марта бързала...(28.02-6.03)
« Отговор #64 -: Март 03, 2011, 17:49:42 pm »
Хоуп като гледам ние сме набори само един ден разлика  :D. Бибата все още ни е проблем. Не съм рязала връхчето  - ние така по пътя на убеждението решихме и сега вечер заспива без биба но само вечер. И след обяд заспиваше без биба но много трудно и аз не издържах и започнах отново да й я давам. За зъбките - ами на нас ни останаха още само два до края докога ще се точат тези лиги  :(.....
"Всеки от нас се ражда, защото преди това Бог го е обикнал, оценил, видял е смисъл в това и той да стане част от мирозданието"

Митрополит Антоний Сурожки
*

    Lisko

  • *
  • 5448
  • Липсваш ми Бари:)
Re: Баба Марта бързала...(28.02-6.03)
« Отговор #65 -: Март 03, 2011, 18:00:49 pm »
Пете, да проучи таткото кога ще има курс към нас и ви чакаме - имаме да си връщаме едно гостуване :)


:)Може само да разчита на късмета си, че следващият му контракт ше е на някой от корабите им, които ходят и до Панама:) Ние обаче ако не сме там, вие можете да му отидете на него на гости(докато кораба е в пристанището) и да разгледате големият плаващ град:)))))
То каква стана...в БГ неможем да се видим, ще се търсим по света:))))))

Децата от седмица са мноооооого криви. И на тримата им никнат кътници и много ги мъчат. Никол както винаги понася всичко най-храбро:)))))

*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
Re: Баба Марта бързала...(28.02-6.03)
« Отговор #66 -: Март 03, 2011, 18:27:35 pm »
Мале, Лиси, какви кътници бе, Николета има точно 3 зъба още. Но пък на моменти лигите ѝ текат като от лейка. Майка ѝ иска да я кипри, но без лигавник не става, иначе гърдичките ѝ ще са все мокри. Как не се обезводнява това дете .... :lol:
*

    Lisko

  • *
  • 5448
  • Липсваш ми Бари:)
Re: Баба Марта бързала...(28.02-6.03)
« Отговор #67 -: Март 03, 2011, 18:35:32 pm »
Мале, Лиси, какви кътници бе, Николета има точно 3 зъба още. Но пък на моменти лигите ѝ текат като от лейка. Майка ѝ иска да я кипри, но без лигавник не става, иначе гърдичките ѝ ще са все мокри. Как не се обезводнява това дете .... :lol:

Пете, ами може аз да бъркам но след "кучешките" нали са кътници?(незнам кой номер зъб се води)
На Алекс единият проби, но от другата страна венеца е ужасно подут. Така е и при Дани. на никол и двата са пробили по малко. Досега при никой от тримата не е имало лиги като им изкарва зъб. Разбирам ги по кривотията и по пръстите в устата.
*
Re: Баба Марта бързала...(28.02-6.03)
« Отговор #68 -: Март 03, 2011, 18:36:58 pm »
Здравейте :)

И нашето бебе се лигави много. Нон стоп тече лига от устата! По 3 лигавника и по половин пакет салфетки отиват  на ден :)

Честит празник!  :)


*
Re: Баба Марта бързала...(28.02-6.03)
« Отговор #69 -: Март 03, 2011, 18:54:02 pm »
Не се оплаквайте, рекорда ни е 8 лигавника :lol:обаче вече си имаме зъб.
Честит празник на всички!
*
Re: Баба Марта бързала...(28.02-6.03)
« Отговор #70 -: Март 03, 2011, 19:01:19 pm »
Честит празник!
Лиско, ако ти трябва помощник за пътуването - свиркай  :lol: Що да не се поразходя малко  :lol:
Като се връщам назад, в интерес на истината аз лигавници не ползвах. Лигавили са се, но малко, просто съм забърсвала с пелена, не е имало нужда да слагам лигавници, но и те като лисичетата бяха много криви, все в ръцете ми искаха да са.
*
Re: Баба Марта бързала...(28.02-6.03)
« Отговор #71 -: Март 03, 2011, 19:06:18 pm »
Лисе това след кучешките са предкътници  :) Те избиват доста мъчително защото имат няколко връхчета.
"Всеки от нас се ражда, защото преди това Бог го е обикнал, оценил, видял е смисъл в това и той да стане част от мирозданието"

Митрополит Антоний Сурожки
*
Re: Баба Марта бързала...(28.02-6.03)
« Отговор #72 -: Март 03, 2011, 19:21:58 pm »
Лиско, пусни ги и тримата, и то на две динамитни години на кораба на баща им, и стой та гледай какво става! За един ден само ще се ориентират в обстановката, ще превземат кораба, ще сменят капитана, ще поемат управлението в свои ръце и ще поемат курс към неизвестно море и страна, където царуват двугодишните пирати!  :D

Изпълнена съм с огромен респект към потенциала на тази възраст! И си водя старателно записки, попивам техники и похвати, които ще ми помогнат да се справя нестандартно с всяка ситуация житейска!  :D
*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
Re: Баба Марта бързала...(28.02-6.03)
« Отговор #73 -: Март 03, 2011, 19:44:44 pm »
Капитан ще стане Никол, в това съм сигурна.  :lol:
*
Re: Баба Марта бързала...(28.02-6.03)
« Отговор #74 -: Март 03, 2011, 21:41:11 pm »
ани, почетният консул никаква работа няма да ти свърши. И в наше село си имаме един гръцки чичо, но за документи трябва да се ходи до Брюксел.  :(
По принцип за да се сложи виза е нужен паспорт. Много съм любопитна какво ще ти отговорят.
Иначе за Панама отговаря посланикът в Мексико. На сайта на посолството пише и за временен паспорт, който важи 12 месеца.
Ето ти линк: http://www.mfa.bg/bg/51/pages/view/3589
Не знам дали става за бебе.

graco, в много малко европейски държави детето става гражданин автоматично, ако се роди там. Май само за Франция се сещам в момента, но вероятно има и други.
« Последна редакция: Март 03, 2011, 22:04:08 pm от blue_sky »

*
Re: Баба Марта бързала...(28.02-6.03)
« Отговор #75 -: Март 03, 2011, 23:30:31 pm »
graco, наистина са връстници децата :) по-бързо да излизат зъбчетата за да ставаме за снимки.
за сега спят без бибите.

lisko, така ви се радвам :) ще вземете и самолета и кораба на абордаж :)

тук може да гласувате за дърво на годината за Чинара в Гърмен който се счита на 600 години http://voting.treeoftheyear.org/

Косето е на небето.
*

    Lisko

  • *
  • 5448
  • Липсваш ми Бари:)
Re: Баба Марта бързала...(28.02-6.03)
« Отговор #76 -: Март 04, 2011, 00:05:12 am »
Лиско, ако ти трябва помощник за пътуването - свиркай  :lol: Що да не се поразходя малко  :lol:

:)Ако вземеш и Криси и Дани, мисля за последно ще ни пуснат да напуснем България по въздух и вода:)))
Лисе това след кучешките са предкътници  :) Те избиват доста мъчително защото имат няколко връхчета.
Още нещо научих. Тъкмо си мислех, че най-мъчителното е минало ама ти с тези няколко връхчета ми попари мирните намерения:))))

Лиско, пусни ги и тримата, и то на две динамитни години на кораба на баща им, и стой та гледай какво става! За един ден само ще се ориентират в обстановката, ще превземат кораба, ще сменят капитана, ще поемат управлението в свои ръце и ще поемат курс към неизвестно море и страна, където царуват двугодишните пирати!  :D

Изпълнена съм с огромен респект към потенциала на тази възраст! И си водя старателно записки, попивам техники и похвати, които ще ми помогнат да се справя нестандартно с всяка ситуация житейска!  :D
:jump12: И аз се опитвам да му обясня, че е редно да има някаква алтернатива за нова работа преди да отидат децата на кораба, но на него много послушни му се виждат по снимките:))))))))))

Пете, шия и байряка. Да не питате после кой, кой...
Хоуп, ще ми идвате на свиждане  после:):):)
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Баба Марта бързала...(28.02-6.03)
« Отговор #77 -: Март 04, 2011, 08:24:08 am »
Лисе, България тясна за обитателите на хралупата, смело напред!
Радвам се, когато те видя тук с чувство за хумор  :hug2:

Предкътниците при Митака пробиха най-трудно, единия с огромен хематом.
Отидохме да му прегледат гърлото и като отвори устичка,
педиатърката ни не стигна до него и каза, че за толкова години работа с деца
за първи път вижда такъв венец и ни изпрати при зъболекарите
в 20ДКЦ за консултация и евентуална оперативна намеса.
Стоматоложката каза да изчакаме да пробие сам!
След това се обадих на нашия си стоматолог който каза,
че такава манипулация на дете на година и половина
се прави само с пълна упойка в детска стоматология.
Същия следобед проби, обтрих си ръцете със спирт и опитах с възглавничката
на показалеца ми да опипам повърхността на бабуната без всякакъв натиск
и само от допира хематома се пукна.
Първо много се изплаших, но запазих самообладание, направих отвара от лайка
промих с тампонче за уши, детето се успокои и спа за първи ден
следобед спокойно и в леглото си три часа.
Не правете като мен, но той така се мъчеше, а освен да обезболявам
с Панадол и Нурофен, нищо друго не можех да направя.
Болката преди пробива при него няма да я описвам
спеше у мен денем, а нощем се носехме по-няколко часа.
В сравнение с него сега при Калина зъбоникненето е песен.
Но и тя още не е стигнала до тежката артилерия.

graco, Митко лигавеше с литри до 2 години.
Купувах лигавници с подложка като ежедневен консуматив.

hope, много се радвам да те видя тук! :P

Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*

    ultra

  • Анна Зашева
  • *
  • 7291
Re: Баба Марта бързала...(28.02-6.03)
« Отговор #78 -: Март 04, 2011, 11:32:48 am »
Много съм любопитна какво ще ти отговорят.
Иначе за Панама отговаря посланикът в Мексико. На сайта на посолството пише и за временен паспорт, който важи 12 месеца.
тъкмо във временния паспорт ми е надеждата, иначе тук няма техника за биометрични данни и нормален няма как да направим. като си ходим в бг тогава :)
вчера се шегувахме с другите българи тук, че май ще се наложи да изкарам лятото в Естония, докато уредим документите :lol: бяха много доволни от тази вероятност :wink:


“Experience is the name every one gives to their mistakes.” Oscar Wilde
*
Re: Баба Марта бързала...(28.02-6.03)
« Отговор #79 -: Март 04, 2011, 11:36:03 am »
Момичета, светнете ме като отрязвате върховете не бибите как децата се отказват от тях? Освен да гълтат въздух друго не се сещам?






При жълтеница у новороденото не се дава да се пие глюкоза, защото излишният  билирубин не се отделя с урината, а с изпражненията.