0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    бина

  • ****
  • 845
  • "Не вървете след никого, вървете само след себе си
Re: Тема на бременните №73
« Отговор #140 -: Февруари 03, 2011, 14:04:00 pm »
IOLII за 1-я ти въпрос не знам,но за 2-я мен Д-р Сигридов ми го спря от раз,а за стрийте има много информация в предната тема,ако искаш с търсачката ще ти е по лесно,аз лично се мажа само с бебешко олио                                            А сега и аз имам въпрос към вас момичета д-ра който ми води ЖК ми изписа някакви прахчета магнезий за всеки случай по едно на ден и не знам да си ги вземам ли или да изчакам Д-р Сигридов да ми каже,ако няма да ми навредят нещо ще си ги взема но в противен случай ще чакам казват се Diasporal мисля че така беше
*
Re: Тема на бременните №73
« Отговор #141 -: Февруари 03, 2011, 14:05:41 pm »
Не искам да те отчайвам, ама ако ще с незнам какво да се мажеш, ако си предразположен ще се нацепиш. Аз се мазах с какво ли не и до последно нямах една стрия, няколко дни преди да родя ми се нацепи долната част на корема-гадна работа, добре, че започват вече по-малко да си личат и ще могат да се скрият в по-дълбочък бански, ама сърце да е широко.
Бина, аз лично не съм пила нищо от ЖК без да се консултирам със Д-р Сигридов-обади му се по тел. и го питай.
« Последна редакция: Февруари 03, 2011, 14:08:14 pm от shanoar »
*
Re: Тема на бременните №73
« Отговор #142 -: Февруари 03, 2011, 14:57:01 pm »
Аз пих Диаспорал-това си е чист магнезий,няма от какво да се притесняваш,само че на мен не ми харесваше ,че е на прахче и се разтваря и затова си взех Магнерич.
За стриите,наистина си е до кожа ,аз освен старите нови нямам все още,сигурно после ще се покажат ,знам ли :ask:Аз си се мажа с лосиона ,който ползвах и преди да забременея

Re: Тема на бременните №73
« Отговор #143 -: Февруари 03, 2011, 15:06:12 pm »
IOLII , аз съм на свинска мас преварена на водна баня с невен. Толкова нещо изчетох за тея стрии че мн ме е срах да не се нацъфкам, и май най-са доволни момичетата от този вариант. Е не е приятно като с Виши да се мажеш, но важен е крайният резултат  :wink:
А откога трябва да се започне с мазането? Човече, ти имаш ли вече коремче? Мислех, че е още рано за нас или пък напротив, трябва преди да започне коремът да расте?
Човече, обясни по-подробно как се прави тази смес. Колко мас, колко невен, колко време и как я приготвяш?
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Тема на бременните №73
« Отговор #144 -: Февруари 03, 2011, 15:11:34 pm »
Аз се мазах с какво ли не и до последно нямах една стрия, няколко дни преди да родя ми се нацепи долната част на корема-гадна работа, добре, че започват вече по-малко да си личат и ще могат да се скрият в по-дълбочък бански, ама сърце да е широко.
Аз също се мазах като побъркана и последните 2 седмици тръгна да ми се цепи корема и последната спеицално повече. Точно каот на теб- долната част на корема. А точно се радвах, че ми се е разминало. Не мога обаче да знам дали иначе е нямало да е по-зле, та за всеки случай и сега ще си се мажа като започне да ми расте корема.

Боби


  
*

    fifonqk

  • ***
  • 175
  • вярвах и чудото стана
Re: Тема на бременните №73
« Отговор #145 -: Февруари 03, 2011, 15:47:27 pm »
Здравейте,за Утрогестана аз го спрях в 12 седмица-от ряз,свьрши ми опаковката но до последно слагах както ми беше предписал доктора.А за мазилото ползвам на Hipp,засега сьм доволна,ама и сьм си още 50 кг. като наддам по нататьк сигурно от нищо няма да има спасение.Ох и да ви се оплача,по цял ден сьм си в кьщи и такьв апетит ме гони,ще изям хладилника,взех да се плаша от себе си :P,ама те двете сладурчета все гладни :fridge:
*
Re: Тема на бременните №73
« Отговор #146 -: Февруари 03, 2011, 15:51:49 pm »
Боби, много се радвам за тебе. Какъв касмет след толкова чакане. Желая ти възможно най-леката бременност и здраво бебче на финала.
Re: Тема на бременните №73
« Отговор #147 -: Февруари 03, 2011, 16:02:13 pm »
azalea, още ми е малко трудно да преценя дали имам бременно или сланинесто коремче:) По принцип си имах малко сланинка в коремната област, по време на стимулацията се подух зверски и си седа такава шишкавелка:) Напоследък обаче забелязвам, че ми се заглаждат някакси гънките и сякаш се издувам в областта под гърбите, а от няколко дни си нося дънките разкопчани иначе мн ми стискат и като огромен салам изплува всичко отгоре, та нося по-дълги блузончета да не се вижда много:) Все рано ми се струва уж да ми личи, но... си дебелея явно. На килограми иначе съм с кило отгоре.
Колкото до мазането четох колкото по-рано толкова по-добре. Аз като видях че ми се бели корема и гърдите направо се ошашавих тотално:) Събличам се една вечер и цялата в малки бели перушинки кожа... ужас!
Ето я и бабешката рецепта за мазилото:
Маста се разтопява на водна баня и слагаш една шепа невен вътре да ври 15 мин. Прецеждаш и после в кутийка от маргарин примерно.
Принципно истинската рецепта е с пресен невен и след варенето сместа трябва да престои един ден и после да се стопли пак и тогава чак да се прецеди.  Аз не намерих пресен невен (не съм го и търсила де) и го направих със сух. Не знам дали върши работа така, ама и това ще се разбере. А...мажа се вечер преди лягане че е много мазно и не попива мн бързо:) Иначе имам няколко стрии на дупето стари, та явно съм предразположена, което е кофти... та съм готова да опитам всичко:)
Фифоняк, кви са тея 50 кила с близнаци в 14-та седмица... аз съм явно голямо кюфте:(
Ох и да ви се оплача,по цял ден сьм си в кьщи и такьв апетит ме гони,ще изям хладилника,взех да се плаша от себе си :P
А мен питаш ли ме, около моя офис само баници и кифли:)
Поздрави на всички момичета!
« Последна редакция: Февруари 03, 2011, 16:05:37 pm от choveche »
*
Re: Тема на бременните №73
« Отговор #148 -: Февруари 03, 2011, 16:16:54 pm »
IOLII, когато вкарваш данните, обърни внимание коя година отбелязваш, че аз през цялото време въвеждах 2010г  (по навик  :lol:) и програмата все ме отхвърляше.
Аз се мажа с олио на Веледа и антистрес крем Мама Донна. Купих си ги отдавна, но едва от 1 седмица започнах да се мажа с тях.

Бина, независимо, че докторът от ЖК ти е изписал нещо, все пак се консултирай с д-р Сигридов.
« Последна редакция: Февруари 03, 2011, 16:18:47 pm от Мецани »
*
Re: Тема на бременните №73
« Отговор #149 -: Февруари 03, 2011, 17:01:37 pm »
Здравейте!
На 30.11.2011 г. в 8, 28 часа се роди нашата дъщеря Калина - 3, 700 кг., 51 см. със цезарово сечение.
Трбва да ви кажа, че второ секцио много повече боли, но пък по-бързо се раздвижваш. Вече се кърмим и сме си в къщи.

*
Re: Тема на бременните №73
« Отговор #150 -: Февруари 03, 2011, 17:11:21 pm »
Здравейте!
На 30.11.2011 г. в 8, 28 часа се роди нашата дъщеря Калина - 3, 700 кг., 51 см. със цезарово сечение.
Трбва да ви кажа, че второ секцио много повече боли, но пък по-бързо се раздвижваш. Вече се кърмим и сме си в къщи.

Честито пожелавам ти много положителни емоци  :D.
п.п.Май си объркала малко датата  :D,но няма проблем
Re: Тема на бременните №73
« Отговор #151 -: Февруари 03, 2011, 17:21:03 pm »
Момичета да ви питам днес ходих но ЖК /сега нали в последните седмици се ходи по често/ лекарката ми каза ако ми изтекът водите/аз знам че трябва да отида до 24ч / да легна и да си сложа възглавница под дупето че да го повдигна и да не тръгвам сама за болницата а да викам линейка.А аз мислех да си изчакам до почнат болките и тогава да отида сама сега малко съм объркана та затова ако маже да е посъветвате :oops:
*
Re: Тема на бременните №73
« Отговор #152 -: Февруари 03, 2011, 17:32:22 pm »
ето ни и с промените в списъка
Фиа ,честито рожба мила!
http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=44992.msg795858#msg795858
Сариииии чакаме от теб новините,от Дени и Кремче теми в Честито!
За водите Марикол,аз знам да не се чака ,а ако изтекат да се тръгва към болницата,че може да се получат инфекции при бебо,така каза моята док.


Пристигамеее
  :crossfingers: stork-boy  stork-girl

saraapl - 28/29.01.2011
Jbrul-17.02.планово секцио
Moniks_s - 21.02.2011
marykol-25/28.02.2011
speranza-28.02.2011

Чакащи на опашката за горещия списък preggo
Velka-1/2.03 планово секцио,термин 15.03.2011
Натали-15.03.2011
echy-41дни до термин
tanj74-41 дни до термин
Лориан-8.03.2011г
zeituni-49 дни до термин
Тини 78- 51 дни до термин
Литето-5.04.2011
Ася 81-16.04.2011



« Последна редакция: Февруари 03, 2011, 18:48:02 pm от moniks_s »

*
Re: Тема на бременните №73
« Отговор #153 -: Февруари 03, 2011, 17:43:52 pm »
Хей Монка - списъчето много намаляло  8O Трябват май нови попълнения...  :lol: :lol: :lol:
marykol когато ти тръгнат водите веднага се ходи в болница. Моето раждане започна по този начин..в три през нощта ми тръгнаха и в четири бяхме в болницата. Важно да знаеш е че водите трябва да са бистри - бели или розови, зеленият цвят е опасен. Аз нямах никакви болки...и контракции само изтекли води...
Относно мазилата и нацепването...моят корем тъй като беше огромен се нацепи в девети месец началото...аз родих в средата на 9м. ...та около пъпа имам стрии и само още на едно място...мазах се с какво ли не....до кожа е, но определено мазилата според мен помагат...олио Веледа, Юсерин, свинска мас, павловича мас, преварен зехтин и т.н

Целувки на всички от нас  :bighug:
*
Re: Тема на бременните №73
« Отговор #154 -: Февруари 03, 2011, 17:49:47 pm »
Браво бе Йоани!Айде кога ще разкажеш повече.....Ми намалява какво да се прави...едвам му смогвам :lol: :lol: :balk_21:

Re: Тема на бременните №73
« Отговор #155 -: Февруари 03, 2011, 18:00:45 pm »
Човече, благодаря ти за подробния отговор. Явно ще трябва в близките седмици да се замисля...
Аз пък нямам никакъв апетит. :( Не ми се гади. Просто не чувствам глад, не ми се яде. Гледам колко е часът, за да се ориентирам време ли е за ядене. На някого да му се е случвало?
*
Re: Тема на бременните №73
« Отговор #156 -: Февруари 03, 2011, 18:42:43 pm »
IOLII за БХГ не мога да кажа,защото не съм правила.
И друг път съм казвала,че се мажа с Икаров и съм много доволна,а и е сравнително евтин.С моя голям корем за сега нямам нити една стрия,а по принцип кожата ми е суха,но както и shanoar ти е отговорила всичко зависи от типа кожа.Някъде четох,че след 30г. по рядко се получавали стрии(и аз се успокоявам :lol:,че съм на границата)естествено с постепенно качване на килограми,но незнам до колко е вярно.Утрогестана започнах постепенно да го спирам от 12г.с.до 14.

moniks_s виждам,че Литето е вече на опашката за чакащи :D сложи ме и мен тогава.В началото като се записах в темата мечтаех да съм вече в този списък :D Аз съм с термин 16.04.2011г.,но ние близнашките мами май няма да чакаме до последно.
Момичета виждам,че сте си поръчали от комплекта шишета на Авент.Аз като ги гледам на снимката ми се виждат,че са от тези с жълтия отенък(в един магазин ми казаха,че са със златна нишка :lol:)и са по скъпи от обикновените.Мойте ще пристигнат предполагам тези дни и ще ви кажа от кои са :).
« Последна редакция: Февруари 03, 2011, 18:56:17 pm от acq81 »
*
Re: Тема на бременните №73
« Отговор #157 -: Февруари 03, 2011, 19:02:57 pm »
Jbrul, пари ли ти под гъзето вече?  :lol: :lol: :lol:


:lol: и аз това искам да попитам  :lol: :lol:


Добре дошли на новите мамчета!
Аз започнах да се мажа с кремове против стрии щом разбрах , че съм бременна . Някъде четох , че е добре да се почне преди същинското покачване на кг , за да  може кожата да се подхрани и подготви за разтягането . Първо купих на Чико ,Мама Дона сериата , а сега съм с Юсерин и съм много доволна . Имам и на Икаров , но не Ни понася силната миризма
 Утрогестана си го спрях отведнъж . Също съм пациентка на д-р Михова
« Последна редакция: Февруари 03, 2011, 19:26:07 pm от didon »
Re: Тема на бременните №73
« Отговор #158 -: Февруари 03, 2011, 19:07:31 pm »
при мен при първото спиране на утрогестана се появи зацапване, тогава пак увеличих дозата и после много бавно го намалявах за около 2 седмици и нямах проблем, явно при всеки различно :?
но ако питаш мен, спри го с леко намаляне на дозата....поне с нищо няма да ти навреди :wink:, аз моя не го слагах вагинално....а го пиех почти през цялото време,може за това се получи това зацапване :?

Фифоняче какви са тия кила 8O :D,направо ме разби :lol:
аз в тези седмици ходих с разкопчани дънки, че вече ми стискаха на корема  :wink:
а сега да не ви казвам на къде съм....сега само шкембето расте ден на ден по голямо става 8O :D
*
Re: Тема на бременните №73
« Отговор #159 -: Февруари 03, 2011, 19:19:15 pm »
Е аз какво да кажа за килограмите - незнам в момента точно колко съм отгоре, но онзи ден пробвах да си обуя един от широките ми анцузи. Еми резултата е че не успях да облека - до ханша беше ок, но по-нагоре въобще не ми стана. Добре че мъжа ми е по едричък, та сега съм с негов анцунг. Е на това му се вика комична ситуация. Много съм смешна :D.