0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Тема на бременните №73
« Отговор #100 -: Февруари 02, 2011, 15:52:01 pm »
Хайде и аз си го поръчах. Много благодаря за кода.

*
Re: Тема на бременните №73
« Отговор #101 -: Февруари 02, 2011, 16:17:53 pm »
Чак сега погледнах за какъв комплект на Авент говорите... Имам го абсолютно същия, септември го купувах, не сте сгрешили в избора си, готини са нещата. :)
А и си е далавера, аз го взех за 25 евро и пак ми беше на сметка, а с тази цена сега си е джакпотче. Със здраве да си ги ползвате нещата!
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!

Re: Тема на бременните №73
« Отговор #102 -: Февруари 02, 2011, 16:25:03 pm »
Монкаааа не си сбъркала за биозинкчето,аз го пиех да и бях много доволна :).
 За шишетата аз лично не останах доволна нито от томи типи ,нито от Авент а от новите на Д-р.Браун :).
« Последна редакция: Февруари 02, 2011, 16:50:47 pm от Мonkey :) »
Cамо защото очите ми не се насълзяват не значи че не плача... И това че винаги съм силна не значи че всичко е наред...
*
Re: Тема на бременните №73
« Отговор #103 -: Февруари 02, 2011, 16:33:13 pm »
Абе слонска памет имам аз Мънки- "даскалска" ми работа :lol:
Жбрулче,ама то вярно можеш да ни превариш  :lol:като нищо,е надявам се да не чакаме чак до термин,че съм се надула като балон вече :oops: :lol:ама ...
А тези девойки никакви ги няма...хммммм :D :?

Имам усещане аз за Сариичка-а дано :crossfingers: :crossfingers:
Аз пък да ви кажа си купих шишета на Дисни като заначало пък ще видим,надявам се да имам кърма ,че много много да не ни трябват отначало ,но и затова никой не знае :lol:

*

    elle22

  • *****
  • 1645
  • La donna `e mobile ;)
Re: Тема на бременните №73
« Отговор #104 -: Февруари 02, 2011, 16:45:53 pm »
Ето ни и нас! Затрупани сме в сняг  :lol:, но ни е приятно, тъй като не ни се налага да ходим на работа, училище или някъде другаде.
Моникс, в Чикаго сме. От близо седмица тема номер едно по всички новини е снежната буря. Е, познаха резултата, от 12 часа вали и продължава все още  :).
Ние днес сме по - добре, май преборваме грипа  :).
Фифоняк, честити ти шарени бебчета!
*
Re: Тема на бременните №73
« Отговор #105 -: Февруари 02, 2011, 18:11:19 pm »
Мънки, какви са тези нови шишета на доктор Браун?






При жълтеница у новороденото не се дава да се пие глюкоза, защото излишният  билирубин не се отделя с урината, а с изпражненията.
Re: Тема на бременните №73
« Отговор #106 -: Февруари 02, 2011, 18:36:19 pm »
момичета да ви питам нещо, сигурно е питано много пъти преди, но ще извинявате че ми е много притеснено. Снощи се събудих от много силни болки в корема, точно като при цикъл. Пих но-шпа и ми отмина малко за да мога да заспя отново, но днес цял ден пак ме боли, продължавам да пия но-шпа, но като им отмине действието пак ме заболява. Не ми е за болката ще я изтърпя ама на какво може да се дължат ? Не са контракции мисля, защото не усещам никакво стягане на корема както го обяснявате при контракциите. Преди като ме болеше в  по-ранни седмици лекарката от ЖК ми казваше, че се дължало на разтягането на матката. Дали и сега може да е от това :(
*

    Nataly*

  • *****
  • 2785
  • Няма несбъднати мечти. Има изоставени желания!
Re: Тема на бременните №73
« Отговор #107 -: Февруари 02, 2011, 18:57:02 pm »
момичета да ви питам нещо, сигурно е питано много пъти преди, но ще извинявате че ми е много притеснено. Снощи се събудих от много силни болки в корема, точно като при цикъл. Пих но-шпа и ми отмина малко за да мога да заспя отново, но днес цял ден пак ме боли, продължавам да пия но-шпа, но като им отмине действието пак ме заболява. Не ми е за болката ще я изтърпя ама на какво може да се дължат ? Не са контракции мисля, защото не усещам никакво стягане на корема както го обяснявате при контракциите. Преди като ме болеше в  по-ранни седмици лекарката от ЖК ми казваше, че се дължало на разтягането на матката. Дали и сега може да е от това :(

Обади се на доктора ти и му обясни. Ако се наложи ще пиеш но-шпа по схема. Аз около 4 месеца го пиех 3х2. Има вариант и но-шпа да ти е слабо и се препоръчва в такъв случай Папаверин. Но при всички положения се чуй с лекаря ти.
*
Re: Тема на бременните №73
« Отговор #108 -: Февруари 02, 2011, 19:02:45 pm »
Деси, както и Натали ти казва  - консултация с лекар, да ти е мирна главата. Никой не може да гадае от какво е дадена болка, може да е нервче прищипано, може да са контракции без да се стяга корема, може бебето да е в позиция да ти притиска нещо... Иди си на един преглед да си спокойна, че всичко е наред.
И аз съм имала такива необясними, че и доста остри болки няколко пъти и не се разбра от какво, ама проверих при всички тези случаи, поне страх да не бера.  :D
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!

*
Re: Тема на бременните №73
« Отговор #109 -: Февруари 02, 2011, 19:07:59 pm »
момичета да ви питам нещо, сигурно е питано много пъти преди, но ще извинявате че ми е много притеснено. Снощи се събудих от много силни болки в корема, точно като при цикъл. Пих но-шпа и ми отмина малко за да мога да заспя отново, но днес цял ден пак ме боли, продължавам да пия но-шпа, но като им отмине действието пак ме заболява. Не ми е за болката ще я изтърпя ама на какво може да се дължат ? Не са контракции мисля, защото не усещам никакво стягане на корема както го обяснявате при контракциите. Преди като ме болеше в  по-ранни седмици лекарката от ЖК ми казваше, че се дължало на разтягането на матката. Дали и сега може да е от това :(
Щом нямаш стягане не се притеснявай,но все пак се обади на доки.И аз имам такива болки на периоди и ме държат по 3-4 дни,но не пия нищо търпя си ги(омръзнало ми е от лекарства :)добре ,че се вижда края).Това е от разтягането на матката.
Re: Тема на бременните №73
« Отговор #110 -: Февруари 02, 2011, 19:48:20 pm »
Това че няма стягане не означава че не са контракций,аз пез почти цялата си бременност от 3 месец си бях с контракций,стягане на корема получих чак когато раждах на 3 см. разкритие.Отиди на лекар и готово ;).
 Смарайди ето шишетата http://www.biberon-bg.com/product/2393/3-br-shisheta-s-shiroko-garlo-polipropilen-bez-bisfenol-240-ml-dr-brown-s.html ,много съм доволна,на мене ми ги препоръча Вероника и съм и безкрайно благодарна :).
Cамо защото очите ми не се насълзяват не значи че не плача... И това че винаги съм силна не значи че всичко е наред...
*
Re: Тема на бременните №73
« Отговор #111 -: Февруари 02, 2011, 20:02:30 pm »
Деси-кк, благодарско за кода! Но аз така и не успях да се преборя с "регистрацията" в този сайт - блокира ме на телефонен номер, не желае да приеме нашите такива и туй-то :-(

И внимавай с болките, Мънки е съвсем права, контракциите невинаги са придружени със стягане (аз примерно си имам от двата вида). Непременно отиди на лекар и му обясни всички усещания подробно; те ще те видят и вероятно ще те затрупат с Магнезий и Но-Шпа. Но накрая всичко се оправя :-)
*
Re: Тема на бременните №73
« Отговор #112 -: Февруари 02, 2011, 20:13:29 pm »
Деси-кк, благодарско за кода! Но аз така и не успях да се преборя с "регистрацията" в този сайт - блокира ме на телефонен номер, не желае да приеме нашите такива и туй-то :-(

И внимавай с болките, Мънки е съвсем права, контракциите невинаги са придружени със стягане (аз примерно си имам от двата вида). Непременно отиди на лекар и му обясни всички усещания подробно; те ще те видят и вероятно ще те затрупат с Магнезий и Но-Шпа. Но накрая всичко се оправя :-)

0611999999
Пиши този номер,български няма да приеме!
*
Re: Тема на бременните №73
« Отговор #113 -: Февруари 02, 2011, 20:22:04 pm »
Мерси, Мънки, ще ги имам предвид :)!






При жълтеница у новороденото не се дава да се пие глюкоза, защото излишният  билирубин не се отделя с урината, а с изпражненията.
*
Re: Тема на бременните №73
« Отговор #114 -: Февруари 02, 2011, 20:40:15 pm »
Момичета, да се намеся и аз като дърта свекърва  :oops:, но "не лежете на тая кълка", че ако няма стягане - не е контракация, или ако има стягане пък няма болка - пак не е контракция... Дали е, или не е - може да разбере само лекарят на УЗ, или на доплера /е, изключвам родилни контракции де, за тях и сами ще се сетите/. Аз в момента, нямам нито болки, нито стягания, но като записваме тонове - отчита се и някоя друга контракция на апарата, нищо че аз не ги усещам, ама хайде при мен - няма проблем с контракциите, време ми е малко, или много.

И друг път съм го писала, пак ще го напиша, ако и да е досадно за мнозина... При болки, или дискомфорт, които продължават повече от 24 часа и не отминават от вече предписаните ви медикаменти - търсете лекаря си. Периода на бременност не е времето за "ослушване", "изчакване дали ще мине само" и "форумна самодиагностика". Да, най-често, когато  отидете при лекаря се оказва, че е "няма нищо", но в някои случаи наистина има проблем и е въпрос на часове дали нещата ще се разминат, или ще се "закучат"...та по-добре едно напразно разкараване, та дори и пари платени за спешен преглед. Има го и момементът, че въпреки добрите намерения и личният опит на момичетата тук - техните мнения могат да ви подведат, независимо колко искат да ви помогнат в даден случай. Не го забравяйте това. Много е трудно да се опише изобщо вид и степен на болка, че да бъдете правилно разбрани, че някой да прецени, че при него е било същото, пък било от еди какво си... А дори и да е било същото усещане наистина - хич не е гаранция, че причината е същата. И на мен родили жени с по две деца ми обясниха, че болките ми не са контракции /в 22 ГС/, просто при тях не е било така и съответно изказаха мнение от своя опит. Е, да ама ако не бях отишла на лекар - щяхме да "изтървем рабоатата" и можеше бебе изобщо и да не очаквам в момента... :? По-добре "презастраховка", отколкото забавяне, което може да ви коства много.
Извинявам се за "лекцията", позволих си я, защото наистина мисля, че тези неща са важни.

Хубава вечер!
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!

*
Re: Тема на бременните №73
« Отговор #115 -: Февруари 02, 2011, 21:09:25 pm »
Здравейте!
Ето ме и мен. В петък отидох да повторим записа на тонове от предния ден, който не хареса на лекарката ми, а днес се прибрах с дъщеря си на ръце  :lol:
Приеха ме с контракции, за нормално раждане, но нещата не потръгнаха и на 29 след секцио в 18:25 се роди нашата дъщеричка Илияна  - 3300 гр. и 51 см.
И двете сме добре. Утре ако намеря малко време ще разказвам :)

*
Re: Тема на бременните №73
« Отговор #116 -: Февруари 02, 2011, 21:14:05 pm »
 Ха такаааа, Браво Адито!
 Да ви е жива и здрава!
 Аз поздравявам тук,че съм първааа!

 Веднъж ,преди две седмици имах остра болка на два пъти през нощта . Толкова силни , че се събуждах с охкане... После преминаваше без да пия нищо. На прегледа питах доктора и той ми каза, че е било от разтягането на корема / матката расте / ,а най-вероятно е имало и срастване , което се е разпъвало / болката ми беше точно от страната на операция /
 Болката беше доста силна,но премина за секунди...
 И аз се присъединявам към мнението , да си питаш доктора , но все пак  ако болката преминава ,а не е продължитена , можеш да дишаш по-леко  :D



 Аз пола си го знаех от самото начало. Още от деня на положителния тест все повтарях "Бобчето това, бобчето онова " . На прегледа в 11та седмица се видя много убедителен ъгъл от 90% на костицата , а в 17та вече си имахме пишка :lol:

 Присъствието му го усещах от много рано, беше обаче малка тежка топчица , която се местеше и усещах центъра на тежестта и в различните си части на корема. Миналата седмица имах едно истинско изритване , явно сериозно завъртане назад с изтласкване от корема ми  :lol: Иначе го усещам сутрин като легна по гръби си сложа ръката на корема.Тогава започва едно наместване ...През ден никакъв го няма...
Re: Тема на бременните №73
« Отговор #117 -: Февруари 02, 2011, 21:14:34 pm »
Адииииии Честитоо милаааааааааааааааа :)))
Cамо защото очите ми не се насълзяват не значи че не плача... И това че винаги съм силна не значи че всичко е наред...
Re: Тема на бременните №73
« Отговор #118 -: Февруари 02, 2011, 21:37:40 pm »
Болките, които са като менструални са доста по-страшни и това че няма стягане, не значи че не е контракция.

Аз пиех 4 по 2 нош-па и магнезий до края. Деня преди да родя цял ден мислих, че бебетата мн шават и се въртят, а то били контракции.....Внимавайте!!!!!!!

Кърмих близнаците си 1 год и 2 месеца!!!
За моите две ангелчета родени в 25 г.с.
9.09-11.09.2008
9.09-20.02.2009

Една година без мама...
Re: Тема на бременните №73
« Отговор #119 -: Февруари 02, 2011, 21:40:49 pm »
момичета благодаря за съветите, утре значи ако още ме боли ще отида до ЖК-то, мисля си и да ми е минало пак ще отида, права е Jbrul, че не е точно сега време за ослушване, ама аз колкото пъти съм я питала моята лекарка все ми казва спокойно - нормално е, от разпъването на матката, та затова сега се въздържах да й се обадя, но се притеснявам че бяха много силни през  нощта, а и продължават цял ден днес.

Nadine, за тел. номер не се притеснявай давай без него, директно отивай на плащане, аз досега съм правила 3 поръчки от там без да давам тел.номер, защото все не ми го е приемало.