0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Тема на бременните №73
« Отговор #40 -: Февруари 01, 2011, 13:11:41 pm »
Запис в новата тема

Аз пък вчера получих писмо от Социални,че не съм одобрена за еднократна помощ,защото съм била работила ,когато съм излязла 45 дневния болничен,абе да ви кажа само нерви трупам напоследък :x


Мони това пък сега "ново 20"  8O Аз ли не разбирам правилно, или няма да ти изплатят "великите" 250лв. еднократна помощ при раждане, защото...всъщност не разбрах защо де. Или става дума за друг вид еднократна помощ? Как така хем си излязла в 45-дневен болничен, хем си работила в това време? И ако не ползваш 45-дневния не ти изплащат въпросната помощ ли?
и аз имам въпросче сега ли се подава молба за прословутите 250лв или като родиш
След като родиш отиваш в социалните с копие личната ти карта, молба попълваш на място и родилния акт на детето. Нямат пораво да ти я откажат, тя се полага на всички.
[/url][/url]
*
Re: Тема на бременните №73
« Отговор #41 -: Февруари 01, 2011, 13:16:14 pm »
Точно това щях да пиша и аз като jasmin_veni.
Няма как без акт за раждане да ти отпуснат еднокр. помощ., а и тя се полага на всеки без значение работещ или не. Явно Мони е имала нещо друго предвид.
*

    бина

  • ****
  • 845
  • "Не вървете след никого, вървете само след себе си
Re: Тема на бременните №73
« Отговор #42 -: Февруари 01, 2011, 13:26:03 pm »
Момичета сетих се нещо,за тези който си следят ТСХ-то,Д-р Начев каза,че бременните когато дават кръв за разлика от тези който още не са трябва да не са си пили сутринта Л-Тироксина,а след като дадем кръв тогава да си го пием.Аз го бях забравила и ако има още някой като мен забравани :oops:го споделям!
*

    Raissa777

  • *****
  • 1672
  • Засадиш ли горчиви плодове-няма да береш сладки.
Re: Тема на бременните №73
« Отговор #43 -: Февруари 01, 2011, 13:56:09 pm »
Чудя се аз защо никой не пише ( понеже знаех, че темата е доста под 50 страници ) а то какво било ! Конспирация и нова тема  :lol:

Записвам се и аз, Честито Бебче Сияна !

Леле Жбрул и Мони...влязохте и вие в топ горещите  :D
Жбрул аз нещо съм изтървала твоите тревоги за манекена , не се притеснявай, то детето си знае  :)
ОП :Тридесет и шеста гестационна седмица

Бебето: то е вече 2300-2600 г и около 45-48 см. Продължава да расте и да се спуска надолу в малкия таз, обърнато с главичката надолу.

За дрешките - и аз боядисах една пералня и да си призная - поревах си...защото то една пълна пералня си бяха 90 % от всички бебешки дрешки ! И не просто се боядисаха, а то някакво одеалце пуснало зелено, и в комбинация с белите и розови неща стана акана история...Белите ги пооправих с белина. Та това ми беше идеята - ако можеш да спасиш нещичко...И дано не си ги оцветила с цвят като моя...

Ох имаше и други хубави новинии...но забравих !
Честито на всички за радостите и все така да продължава темата !

Сари, финала е доста доста изнервящ, но дръж печено ! И на мен ми се ревеше като ме връщаха от болницата, за енти път...

Пауър, бързо бързо да си прибирате Милен да му се радвате... Много обичам това име !

Аз докато бях бременна много ползвах това :
http://www.azibebe.com/index.php/novini/novini/kalkulator-za-bremennosta-po-sedmici/menu-id-157.html
« Последна редакция: Февруари 01, 2011, 13:59:56 pm от Raissa777 »
*
Re: Тема на бременните №73
« Отговор #44 -: Февруари 01, 2011, 14:39:42 pm »
Здравейте мамита сладки!
Бяхме на док.,бебо е добре,готов за нормално раждане,каза ,че не бил едър,бил си в норма  и така...Е,не ми каза пак естествено колко тежи,но ....здраве да е :D
За Социалните,пишат ми ,че трябва 45 дневния болничен да ми се изплати от НОИ,не от тях,защото съм си била на работа и от там трябва да се изплатят...
Иначе Раиска и ние влязохме в горещия списък ....сдобиваме се и с контракции ,всеки ден ме стяга корем и кръст...и ако не съм родила до 14-15 съм на консултация и това е засега...
Чакам новини от другите момичета  :wink:

*

    Eille

  • *
  • 916
  • Понякога мечтите се сбъдват двойно!
Re: Тема на бременните №73
« Отговор #45 -: Февруари 01, 2011, 15:42:40 pm »
Мони, мисля че социалните са прави, освен това при прекратяване на трудовото правоотношение, имаме право в следващите 30 календарни дни да представяме болнични листове на вече бившия ни работодател. Това важи във всички случаи, не само за бременни.
Ето го члена от КСО:
Чл. 42. (2) Когато временната неработоспособност поради общо заболяване, трудова злополука или професионална болест е настъпила до 30 календарни дни от прекратяването на трудовия договор или осигуряването, паричното обезщетение се изплаща за срока на неработоспособността, но за не повече от 30 календарни дни.


*
Re: Тема на бременните №73
« Отговор #46 -: Февруари 01, 2011, 16:44:57 pm »
Еиле,разбира се ,че и за мен е по-добре да се изплатят от НОИ като процент от заплатата, а не от Социални,просто така ми каза счетоводителката ,че трябва да ги получа от Соц.и аз нали съм изпълнителна побързах да се регистрирам там...

*
Re: Тема на бременните №73
« Отговор #47 -: Февруари 01, 2011, 17:07:55 pm »
Раиска, оцветих в синкаво - те бяха предимно бели бодита и ританки /бельо да ги наречем/, чорапки, ръкавички. За щастие, нищо кой знае какво от връхните дрехи ;) След два дни киснене във Вениш, а после и в белина - всички са ок. Само 5 бодита от био-памук леко синеят още, на другите нищо им няма. :D Днес ще приключа с прането и сушенето, утре идват мебелите и вдругиден ще нареждам...предполагм, че утре ще ме мързи за това.

Както винаги, аз нищо не разбрах за помощите и бюрокрацията, ама като опра дотам - да се оправят счетоводителите. Стана ми любопитно, защото аз не ползвах този 45 дневен болничен за раждане и от цялата работа разбрах, че и скапаните 250лв. не ми се полагат заради това.

Смея се тука, като чета момичета които доближихме до термин... Едни чакат с нетърпение контракции и бебето да тръгне, други /т.е. аз/ блъскат магнезий и се тревожат да не би да се появи някоя контракция...цирк.  :lol:
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!

*

    Nataly*

  • *****
  • 2785
  • Няма несбъднати мечти. Има изоставени желания!
Re: Тема на бременните №73
« Отговор #48 -: Февруари 01, 2011, 17:47:56 pm »
Хайде да се зашиша и аз. Сега се връщам от запис на тонове и всичко е наред. Тоновете са добри, контракции няма. ЖК и тази седмица няма да работи заради този грип и аз, за да ми е спокойно си отидох във Фемина на запис. Защото снощи не можах да разбера какво става... :? или малкия се завъртя или имах контракции по на често, защото корема ми си беше все твърд, а той бушуваше като луд.
*

    saraapl

  • *****
  • 2009
  • Нашата мечта... Обичаме те много
Re: Тема на бременните №73
« Отговор #49 -: Февруари 01, 2011, 17:59:48 pm »

Смея се тука, като чета момичета които доближихме до термин... Едни чакат с нетърпение контракции и бебето да тръгне, други /т.е. аз/ блъскат магнезий и се тревожат да не би да се появи някоя контракция...цирк.  :lol:
:D Jbrul аз към кой списък съм вече ...Леле контракции имам ама бебо си стои на топличко :)
*

    бина

  • ****
  • 845
  • "Не вървете след никого, вървете само след себе си
Re: Тема на бременните №73
« Отговор #50 -: Февруари 01, 2011, 18:00:04 pm »
Като стана въпрос за счетоводителки и осигуровки,днес имах малки пререкания с счетоводителката на фирмата в която работя и по този въпрос искам да ви попитам мога ли сама да си нося болничните там където трябва,но не знам къде точно
*

    elle22

  • *****
  • 1645
  • La donna `e mobile ;)
Re: Тема на бременните №73
« Отговор #51 -: Февруари 01, 2011, 18:04:25 pm »
Вас ви затварят, заради грип, на мен ми отмениха консултацията, тъй като очакваме над 1/2 метър сняг тази вечер /ние и сега си имаме достатъчно  :lol:/. Ако утре не пиша,  значи сме затрупани  :lol:. Аз все още се държа, може и да ми се размине грипът.
Успех на очакващите мами  :crossfingers: :crossfingers: :crossfingers:
и честито бебче на Линдзи  :).
*
Re: Тема на бременните №73
« Отговор #52 -: Февруари 01, 2011, 18:46:51 pm »
Хихиххи ами" всеки луд си има номер" дет се вика.....аз ту чакам с нетърпение,ту ме хваща шубе ама то като тръгне няма шубе не шубе :lol: :oops:
Бина,аз доколкото знам трябва да ги носиш в НОИ болничните и това си е работа на счетоводителите не на нас ама....вече нямам думи 8) :?
Сари,виждам ,че си добре,дойде родата -браво,хубаво когато ти идват на гости,но аз направо ще превъртя от неизменното присъствие и мотолявене в краката ми на свекървата :?уфффффф
Жбрулче,браво напредваш и ти в подготовката....ние вече сме напълно готови само бебо да идва :lol:

Момичета,имам един въпрос към родилите мами,но тъй като незнам къде да го задам ще го направя тук с лек реверанс и  извинение ама...Слагате ли малките веднага да спят на възглавничка,че чета все различни мнения,а и ми казват едни трябва -едни не..
Елле,ти къде се намираш та има толкова сняг?А за грипа и ние сме си още в епидемия  
« Последна редакция: Февруари 01, 2011, 18:49:06 pm от moniks_s »

*
Re: Тема на бременните №73
« Отговор #53 -: Февруари 01, 2011, 19:17:29 pm »
 Това с болничния изобщо не ми е ясно. Аз съм от тези, които новия закон за 18 месечното осигуряване ме прецака сериозно, но какво да се прави. От хилядите сметки, накрая решихме ,че ще си остана на минимума за управител / 240лв /. Пък като си ги имаме парите , ние ще си купуваме на бебчо, защо сега да ги давам на държавата , а после пък и да чакам тя да ми ги връща...
 ОБАЧЕЕЕЕЕ,голямата далавера е  :lol: , че от май месец, минималната заплата става 290 лв и всъщност всички, които се осигуряваме върху 240 ще взимаме по 290 ... хихихихи
*

    nimika

  • *
  • 3357
  • Да сме усмихнати , добри и слънчеви!
Re: Тема на бременните №73
« Отговор #54 -: Февруари 01, 2011, 19:29:29 pm »
бина , не мисля че можеш сама да си носиш болничния в НОИ .
Т.е би могла , но трябва евентуално да имаш пълномощно и  пак счетоводителката  трябва да подготви документите за подаване  -болничния отзад се попълва и подпечатва от работодателя ,  нужно е придружително писмо  , дискета или опис ,
декл 7 от  лицето за банкова с-ка  и  ти   трябва да дадеш  на счетоводителката от банката  удостоверение за банкова с-ка.

Вчера "отскочих"  :lol:до София -само 240 км в посока , за да ми замерят шийката , но предпочетох да е в Клиниката  , че местните доктори не искам да коментирам.
Преди десетина дни ме мериха тук и пратих снимката по маила на д-р Сигридов - той каза ,че шийката е по-дълга от това , което са замерили...

Сега -цитирам д-р Михова: " шийката е ужасно дълга" и нямаме повод за притеснение  :D
« Последна редакция: Февруари 01, 2011, 20:25:24 pm от nimika »


*

    Eille

  • *
  • 916
  • Понякога мечтите се сбъдват двойно!
Re: Тема на бременните №73
« Отговор #55 -: Февруари 01, 2011, 19:31:43 pm »
Дидон, ако не работиш, а само фиктивно се водиш на работа на 240 лева, по-добре си излез в болничен, пак толкова ще получаваш и няма да даваш пари за осигуровки. Разпитай си счетоводителката.


Re: Тема на бременните №73
« Отговор #56 -: Февруари 01, 2011, 19:49:30 pm »
Натали, трябва ли да се записва предварително час за запис на тонове във Фемина? И ако не, чака ли се много?

moniks_s, не му трябва възглавница на толкова малко бебче.
На моя син му сложих възглавница преди няколко месеца, на около 2 годинки беше. Обаче и сега само заспива на нея, той се върти из цялото легло и ако искам да спи на нея трябва да му я вържа за главата. :)

Я, аз съм влязла в изчакващия списък. Боже, кога мина това време...
*

    nimika

  • *
  • 3357
  • Да сме усмихнати , добри и слънчеви!
Re: Тема на бременните №73
« Отговор #57 -: Февруари 01, 2011, 19:50:06 pm »
 Eille   е права .
За тези които са  осигурени на един и същи доход   в месеците назад и сами си плащат осигуровките , ползването на болничен , е най-изгодния вариант .
А даже и болнични ще получавате .

Да питам за стерилната  урина -давала съм преди , но сега се замислих и  чета различни указания -прави ли се интимен тоалет с интимен сапун или само с вода?После знам -малко извън контейнера и средната струя в контейнерчето  :oops:
« Последна редакция: Февруари 01, 2011, 19:55:47 pm от nimika »


*

    Eille

  • *
  • 916
  • Понякога мечтите се сбъдват двойно!
Re: Тема на бременните №73
« Отговор #58 -: Февруари 01, 2011, 20:01:47 pm »
nimika, аз се измивам със сапун и после средната струя в контейнерчето. Забравих да се похваля, че антибиотика си е свършил работата и бактерии в урината нямам, че даже благодарение на пробиотика дето пих Лакто 4, успях и да не гъбясам.
Всички неща за болничните ги пиша с уговорката, че имаме необходимия осигурителен стаж, за да получаваме обезщетение.


*
Re: Тема на бременните №73
« Отговор #59 -: Февруари 01, 2011, 20:07:39 pm »
moniks_s, възглавница не слагам.

didon, сигурно ли е че минималната заплта от май става 290 лева?

nimika, на мен са ми казали да давам стерилна урина след тоалет САМО с вода.






При жълтеница у новороденото не се дава да се пие глюкоза, защото излишният  билирубин не се отделя с урината, а с изпражненията.