0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    бина

  • ****
  • 845
  • "Не вървете след никого, вървете само след себе си
Re: Тортите - рецепти, обсъждане и полезни съвети
« Отговор #920 -: Януари 04, 2013, 09:26:08 am »
Душе,по коя рецепта направи "Гараш"-а
*
Re: Тортите - рецепти, обсъждане и полезни съвети
« Отговор #921 -: Януари 04, 2013, 14:34:20 pm »
Сочна торта с Маскарпоне



забележка: рецептата е за форма с диаметър 24см

Pродукти за блата:
5 яйца(разделени на белтъци и жълтъци)
1 1/4 ч.ч. захар
5 с.л. топла вода
5 с.л. разтопено масло
1 1/3 ч.ч. брашно
1 ч.л. бакпулвер
2 ванилии

за сиропа:
5 с.л. захар
1 1/2 ч.ч. гореща вода
1-2 с.л. ром по желание

за крема:
500гр. сирене Маскарпоне
125 гр. меко масло
3/4 ч.ч. пудра захар

за украсата:
100 гр, млечен шоколад
едро смлени сурови бадеми( аз слагам филирани бадеми, карамеизирани, каквото имам и с орехи става)

За направата на блата белтъците се разбиват добре до получаването на пухкав крем. Постепено се добавя захарта и се разбърква непрекъснато. След като захарта се поеме от белтъците, един по един се добавят жълтъците. Разбърква се, докато се смесят добре. Прибавят се водата и маслото. Пресява се брашното с бакпулвера и на малки порции се добавя към сместа, като се разбърква с шпатула. Ароматизира се с ванилиите. Готовата смес се изсипва във форма за торти с диаметър 24см. застлана с хартия за печене. Изпича се в предварително загрята фурна на 180 градуса (ако печката ви е вентилаторна не повече от 160) Изважда се и докато блата е още топъл се разрязва на 2 части с помощта на конец.

За сиропа -захарта се карамелизира, залива се с горещата вида и се добавя ромът. Оставя се да се охлади добре настрани. Със студения сироп се сиропира добре изстиналият блат.

 За крема - смесват се всички продукти и се разбива до получаването на пухкав крем.

 Тортата се сглобява като 1вия блат се сиропира добре и се намазва с половината крем, отгоре се слага другия и се повтаря процедурата. Украсявате като разтопите шоколада, след което го намазвате на тънко върху фолио алуминиево или хартия за печене, оставяте да изстине в хладилника и след това го начупите на неравни парчета.И самите парчета ги мацвате както искате върху тортата, а отстрани я окантвате с ядките.

Тортата е сладка и вкусна, хубаво е да се направи от предния ден.Взела съм я от Кулинарен Журнал по спомен или подобно списание.

Re: Тортите - рецепти, обсъждане и полезни съвети
« Отговор #922 -: Януари 05, 2013, 23:53:40 pm »
Ето я и нашата торта по случай рожденния ден на Дани!  :P
Стана разкошна, с три блата, млечен и шоколадов крем, сладко от боровинки, банани и плодовете, които се виждат отгоре. Много сочна и лекичка плодова торта  :ballons:

*

    бина

  • ****
  • 845
  • "Не вървете след никого, вървете само след себе си
Re: Тортите - рецепти, обсъждане и полезни съвети
« Отговор #923 -: Януари 06, 2013, 08:56:10 am »
Брави Мише изглежда невероятно вкусничка :lol:
*

    Марина75

  • *****
  • 3039
  • Скоро и ние ще бъдем родители!Вярваме в това!
Re: Тортите - рецепти, обсъждане и полезни съвети
« Отговор #924 -: Януари 06, 2013, 09:36:03 am »
Здравейте,да питам нещо,сега си гледам боите и що да видя на зелената е изтекъл срока юли 2012г.,на кафявата декември 2012г.,съответно зелената я ползвах миналия мес.без да знам,че е с изтекъл срок,та искам съвет да ги хвърля ли или не?Аз мисля да ги хвърля де,ама все пак по-опитните дайте съвет.Аз от лакомия си бях купила шишенца по 100 мл.и то няма свършване.Всеки с кахърите си,та и аз  :oops:
« Последна редакция: Януари 06, 2013, 09:37:39 am от Марина75 »

 "Преживените трудности не определят живота ти, а те научават да бъдеш победител!"
Re: Тортите - рецепти, обсъждане и полезни съвети
« Отговор #925 -: Януари 06, 2013, 11:41:53 am »
Ами моя съвет е да ги хвърлиш ,да не стане някой проблем все пак химикали са това .
По добре за да ти е мирна главата .
*
Re: Тортите - рецепти, обсъждане и полезни съвети
« Отговор #926 -: Януари 06, 2013, 16:30:54 pm »
Душе,по коя рецепта направи "Гараш"-а
Бина, извинявай, чак сега прочетох, че си питала за рецептата. Дала съм я на предната страница, но ето линк към нея. http://www.receptite.com/%D1%80%D0%B5%D1%86%D0%B5%D0%BF%D1%82%D0%B0/%D1%82%D0%BE%D1%80%D1%82%D0%B0-%D0%B3%D0%B0%D1%80%D0%B0%D1%88-%D1%88%D0%B5%D1%80%D0%B0%D1%82%D0%BE%D0%BD
Много вкусна торта и лесно изпълнима. Аз имам и други рецепти на "Гараш", но тази стана най-лесно и вкусът и е най-близо до оригиналния. Мисля, че и други момичета питаха за торта "Гараш" - това е рецептата, според мен. Може и да съм имала късмета на първия път, но наистина стана прекрасна на вкус, даже и от към вид я докарах и се изяде за норматив.
Мишле, много красиво се е получила тортата за рождения ден, вероятно е и много вкусна. Да ти е живо и здраво детенцето!
Маги, благодаря ти за рецептата, непременно ще я пробвам, само да намеря малко време. Имам почти всички продукти. Трябва да купя бадеми и шоколад само. Но тъй като маскарпонето има малка трайност, трябва да направя рецептата скоро. ;)

*

    Марина75

  • *****
  • 3039
  • Скоро и ние ще бъдем родители!Вярваме в това!
Re: Тортите - рецепти, обсъждане и полезни съвети
« Отговор #927 -: Януари 06, 2013, 19:53:38 pm »
Ами моя съвет е да ги хвърлиш ,да не стане някой проблем все пак химикали са това .
По добре за да ти е мирна главата .
osi_9

 "Преживените трудности не определят живота ти, а те научават да бъдеш победител!"
*
Re: Тортите - рецепти, обсъждане и полезни съвети
« Отговор #928 -: Януари 08, 2013, 11:29:10 am »
Тара, така разбрах, но ако я направиш сподели моля те как става.за украсата аз мислих да боядисам кокос в червено(Има и шарен по магазините)и да я измажа отвсякъде с бял крем и накрая от горе или от страни да я украся с червените кокосови стърготини.

"Червеното кадифе"  снощи беше изядено и оценено от гостите  много високо, червения цвят /при мен се получи като цвят на вишна/ стои много ефектно.
Първата доза блат при мен се оказа пробен и не го ползвах - не отчетох, че съставките за блата за предимно течни и трябва да внимавам точно с мерките, не изчаках маслото да се отпусне хубаво на стайна температура, сложих блата на по-ниска температура във фурната и се замотах, така сместа се оказа много течна, дълго се пече и накрая теклив.


Втората и третата доза блатове внимавах в детайли, защото една идея по-малко брашно или какао, или несъразмерно яйце и сместа се обърква. Блатовете станаха много пухкави, леко влажни /трябва много да се внимава да не се препекат/. Престояха една нощ / като поизстинаха ги завих с найлон /  и на следващия ден ги разделих с конец, тестото си стоеше пак леко влажно и на едни много хубави едри шупли. Сглобих две тортета с диаметър 20, и височина около 8,5 - 9 см.

Към маскарпонето разделих и една животинска сметана "президент" /по 250 мл. на всяка доза маскарпоне. Крема стигна да сглобя и измажа тортата,  но аз я доукрасих с разтопени парчета бял шоколад, ако ще остава само с крем украсата  трябва да се предвиди количеството.

Блатовете не ги сиропирах, намазах си ги директно с крема както е по рецепта, резултата беше, че долния блат беше поел от крема, станал още по-сочен и едва успявах да вадя и сервирам. Вкуса е много лек, въздушен, истинска наслада.
Определено ще я правя и занапред.


Тук не е в темата, но не мога да не похваля и ястието от блога на пепчо - умопомрачително, което взаимствах за основното 
 
*
Re: Тортите - рецепти, обсъждане и полезни съвети
« Отговор #929 -: Януари 08, 2013, 11:40:22 am »
Е сега ме амбицира за 14.02 какво да сътворя :) Много благодаря за отзивите.

*
Re: Тортите - рецепти, обсъждане и полезни съвети
« Отговор #930 -: Януари 08, 2013, 16:01:34 pm »
Някое дете е цъкнало тортата из между цялата какофония и цапаница от нашествието на хора у нас.  Никога не съм киприла храна за фотосесия, така че естетиката липсва.  торта - "червено кадифе"



Re: Тортите - рецепти, обсъждане и полезни съвети
« Отговор #931 -: Януари 08, 2013, 22:00:21 pm »
Тара ,тортата изглежда ужасно вкусна аз също ще пробвам да я направя ,Душе а рецепта за ,, Гараш ,, търся отдавна и то такава ,която да напомня вкуса на едновремешната ,така че ще пробвам съвсем скоро  :D
Преди няколко дни ми се наложи да направя няколко торти , които да са от типа ,бързо лесно вкусно и много ми харесаха и искам да споделя рецептата.
Взимате две опаковки ,готови блатове тоест 6 блата 2 кофички заквасена сметана от големите по 400 мисля ,че бяха ,които смесвате със 8 суп.лъжици пудра захар.Взимате бурканче сладко от вишни с цели плодове ,става и каквото имате или намерите ,но да е по киселичко ,та намазвате блата със сладко и поливате със заквасената сметана ,после следващия блат пак така ,аз най отгоре измазах със нормална сметана и поръсих с настърган шоколад .Става много бързо и вкусно да ви е сладко !
А това е тортата за рождения ден на мъжа ми със крем Тофифи :
« Последна редакция: Януари 08, 2013, 22:01:56 pm от валерия »
*
Re: Тортите - рецепти, обсъждане и полезни съвети
« Отговор #932 -: Януари 08, 2013, 22:36:35 pm »
Е, Валерия, шапка ти свалям! Не знам за кой път ти казвам, но то бива-бива майсторлък, ама твоето никъде го няма! Съвсем искрена съм! Показах ти тортата на мъжа ми и той ахна! Представям си, като направиш и "моята" тортичка "Гараш" каква красота ще ни покажеш! Ще чакам с нетърпение снимката и и мнението ти за нея!
Тара, много хубаво ти се е получила тортата, сигурна съм, че е била и много вкусна!

*

    бина

  • ****
  • 845
  • "Не вървете след никого, вървете само след себе си
Re: Тортите - рецепти, обсъждане и полезни съвети
« Отговор #933 -: Януари 08, 2013, 23:20:58 pm »
Валери,аз просто вече няма какво да кажа,честно :balk_81: :balk_46:
*

    Марина75

  • *****
  • 3039
  • Скоро и ние ще бъдем родители!Вярваме в това!
Re: Тортите - рецепти, обсъждане и полезни съвети
« Отговор #934 -: Януари 09, 2013, 09:52:35 am »
Валерия ти си невероятна,ако имаше номер който е преди №1 ,за теб е запазен.

 "Преживените трудности не определят живота ти, а те научават да бъдеш победител!"
*
Re: Тортите - рецепти, обсъждане и полезни съвети
« Отговор #935 -: Януари 09, 2013, 10:16:14 am »
Валерия, страхотна торта!
А бързата торта със заквасена сметана, готови блатове и сладко от вишни е много харесвана у нас. Правя я много отдавна, но напоследък купувам едно сладко от вишни от Лидл, много е подходящо, защото не е ужасно сладко, както повечето и се усеща киселината и аромата на костилка /на мен ми е любим/ от вишните  :D.
     
*

    julia_m

  • ****
  • 665
  • Най-хубавото нещо тепърва предстои :)
Re: Тортите - рецепти, обсъждане и полезни съвети
« Отговор #936 -: Януари 10, 2013, 13:14:52 pm »
Да се включа и аз в тази тема с моите произведения :) които на шега на майтап започнах да правя преди около година - големи експерименти със захарното тесто и най-различни рецепти - кои от книги и нета, кои чисто мои идеи :) Пускам няколко колажа с торти правени предимно за поводи, голямата ми гордост е тортата на Кате за рождения ден - торта дъга, двуетажна с много хубав крем - маскрапоне с кондензирано мляко и масло мммм получи се нещо невероятно:



Re: Тортите - рецепти, обсъждане и полезни съвети
« Отговор #937 -: Януари 10, 2013, 13:28:12 pm »
julia_m ,тортите ти са разкошни ,продължавай в същия дух!
Момичета ,искренно ви благодаря за суперлативите ,аз някак си не се имам за чак такъв голям майстор мисля ,че има доста да се учи в този занаят ,така че тук можем да се учим една от друга ,което е най хубавото .
*

    julia_m

  • ****
  • 665
  • Най-хубавото нещо тепърва предстои :)
Re: Тортите - рецепти, обсъждане и полезни съвети
« Отговор #938 -: Януари 10, 2013, 13:51:24 pm »
julia_m ,тортите ти са разкошни ,продължавай в същия дух!
Момичета ,искренно ви благодаря за суперлативите ,аз някак си не се имам за чак такъв голям майстор мисля ,че има доста да се учи в този занаят ,така че тук можем да се учим една от друга ,което е най хубавото .
Благодаря, Валерия, твоите са още по-хубави като гледам!
Наистина има много за учене, но съм сигурна че можем да се справяме с такива неща, стига да имаме желание :)

А ето още няколко колажчета:
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Тортите - рецепти, обсъждане и полезни съвети
« Отговор #939 -: Януари 10, 2013, 14:39:32 pm »
Момичета респекта ми към вас и талантите ви е огромен!
Истинска наслада за очите са творенията ви,
умолявам  ви, винаги ни ги показвайте, истинска благодат! БРАВО!

julia_m, а ти си взривоопасно/скрита лимонка  :lol:
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)