0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    julia_m

  • ****
  • 665
  • Най-хубавото нещо тепърва предстои :)
Re: Тортите - рецепти, обсъждане и полезни съвети
« Отговор #960 -: Януари 13, 2013, 16:55:04 pm »
а рецептата на Кеми ли е, защото аз чета че вътре има масло
валерия, ив- страхотни торти отново
дупе да ми е яко на мен, следващата торта трябва да е череп по мотиви от монстър хай

Да, има масло и все пак крема се получи течничък. Според мен нарочно е такъв, за може да овлъгнат блатовете - резултата беше екстра :)
*
Re: Тортите - рецепти, обсъждане и полезни съвети
« Отговор #961 -: Януари 16, 2013, 17:31:10 pm »
Ау, какви красоти са се появили :)

julia_m, страхотни са тортите ти!

Валерия, Мини, iv_z, няма да ви коментирам, както винаги сте безупречни :)

Ще видим аз каква ще я измайсторя, че моето хайванче е на вълна динозаври. ;)


Imagination sets the spirit free into a distant land of fantasy;
close your eyes and you will see within your mind there lays the key.

Почивай в мир мамо - обичаме те!
*

    julia_m

  • ****
  • 665
  • Най-хубавото нещо тепърва предстои :)
Re: Тортите - рецепти, обсъждане и полезни съвети
« Отговор #962 -: Януари 27, 2013, 22:30:40 pm »
Благодаря!
А ето една тортичка, която правих за една приятелка в София - голям зор видях докато намерих начин да я транспортираме до там, че с тия цени на горивата ...
Важното е обаче, че малкия Макси отпразнува рождения си ден с торта с Мики Маус и Мечо Пух :) похвалиха се, че е била много вкусна също :) :)
*
Re: Тортите - рецепти, обсъждане и полезни съвети
« Отговор #963 -: Януари 28, 2013, 08:43:33 am »
Момичета прекрасни торти!
*
Re: Тортите - рецепти, обсъждане и полезни съвети
« Отговор #964 -: Януари 29, 2013, 13:51:03 pm »
julia_m, много е хубава тортата, а Плуто ми е фаворит ;)

Да си покажа динозавърската торта, че тук не съм още  :lol: (цвета е по скоро като на първата снимка)



Това което не виждате е "the dark side of the cake" - там има едни мацаници... Имам проблем с опъването на фондана, все се нагъва или се скъсва, така че приемам съвети как да не се получават тия ефекти. Ползвам купешки фондан...


Imagination sets the spirit free into a distant land of fantasy;
close your eyes and you will see within your mind there lays the key.

Почивай в мир мамо - обичаме те!
*

    julia_m

  • ****
  • 665
  • Най-хубавото нещо тепърва предстои :)
Re: Тортите - рецепти, обсъждане и полезни съвети
« Отговор #965 -: Януари 29, 2013, 20:20:31 pm »
julia_m,
Това което не виждате е "the dark side of the cake" - там има едни мацаници... Имам проблем с опъването на фондана, все се нагъва или се скъсва, така че приемам съвети как да не се получават тия ефекти. Ползвам купешки фондан...
Това което съм виждала по клипчета забелязах че го разточват фондана, ама не твърде тънко - може би го оставят 2-3мм. и го опват по тортата. И на мен ми се лучва понякога да ми се скъса ама маскирам дупката с някое цвете или точка :)
*
Re: Тортите - рецепти, обсъждане и полезни съвети
« Отговор #966 -: Януари 29, 2013, 23:41:47 pm »
гери,най-вероятно го разточваш много тънко,иначе нам да се скъса,около 2-3 самтиметра дебелина трябва да го оставиш при тасточване
за нагъването-леко го повдигаш и го опъваш,има едни шпатули за оправяне на тези неравности и за изкарване на въздуха,но си струва да влагаш пари за домашно производство,дланта върши същата работа,но много внимателно да не го накъсаш...ама и аз как го обясних osi_12
*
Re: Тортите - рецепти, обсъждане и полезни съвети
« Отговор #967 -: Януари 30, 2013, 17:24:36 pm »
Да, явно разточвам на много тънко... Иначе и филмчета съм гледала, ама имам чуството на моменти, че не е много еластичен фондана...
Ето на колко разточвам, ако може да се познае от снимката:


Не си написах крема - експериментирах с маскарпоне, млечен карамел (dulce de Leche) и сметана, можеше да мине и без сметаната, но ми се стори много гъсто и сложих една малка сметана. Отделно сложих карамелизирани бадеми в крема. Не беше зле, поне според мен и гостите, мъжа ми измрънка, че крема е много :)


Imagination sets the spirit free into a distant land of fantasy;
close your eyes and you will see within your mind there lays the key.

Почивай в мир мамо - обичаме те!
*

    nimika

  • *
  • 3357
  • Да сме усмихнати , добри и слънчеви!
Re: Тортите - рецепти, обсъждане и полезни съвети
« Отговор #968 -: Февруари 01, 2013, 14:58:33 pm »
въпрос: момичета , когато сглобявате торта във форма с ринг ,на дъното слагате ли нещо?
 Мисълта ми е , че като режем тортата и  дъното на формата се надрасква . Освен  да поставя  чинийка от  пластмаса или тези еднократните от стиропор , но все още търся съвършено  права  без борд или извивки , друго не  се сещам.


*
Re: Тортите - рецепти, обсъждане и полезни съвети
« Отговор #969 -: Февруари 01, 2013, 15:03:28 pm »
Нимика, аз тортите ги сглобявам на картон, облечен с алуминиево фолио и отгоре с прозрачно, за да държи. Ядем тортата и хвърлям подноса. Но във форма с ринг не съм сглобявала. Ако сложиш хартия за печене, няма ли да се получи?
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Тортите - рецепти, обсъждане и полезни съвети
« Отговор #970 -: Февруари 01, 2013, 15:33:20 pm »
Нимика, точно както Мими ти написа- хартия за печене!
Взимаш кръглия ринг покриваш го с квадратен лист и закопчаваш,
изливаш сместа, печеш и после махам хартията и си редя тортата на поднос.
Същото е ако правиш чииз кейк, тогава може да накъдриш с ножица в кръг
хартията за да е красиво, а като махнеш ринга си преместваш сладкиша където желаш!
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
Re: Тортите - рецепти, обсъждане и полезни съвети
« Отговор #971 -: Февруари 01, 2013, 23:06:23 pm »
Нимика, аз тортите ги сглобявам на картон, облечен с алуминиево фолио и отгоре с прозрачно, за да държи. Ядем тортата и хвърлям подноса. Но във форма с ринг не съм сглобявала. Ако сложиш хартия за печене, няма ли да се получи?
Отново ще почерпя страхотна идея от теб!
Вероятно ще налива по-течен крем между блатовете, който ще стяга в хладилника и затова иска да не маха ринга.

*

    nimika

  • *
  • 3357
  • Да сме усмихнати , добри и слънчеви!
Re: Тортите - рецепти, обсъждане и полезни съвети
« Отговор #972 -: Февруари 02, 2013, 09:07:20 am »
Ами аз точно това правя сега :)  изрязвам си картонче ,обвивам в алум.фолио и/или стреч и го слагам на дъното . Просто последния път сервирах под парчетата и малко фолио  :lol: ,за това се зачудих


*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Тортите - рецепти, обсъждане и полезни съвети
« Отговор #973 -: Февруари 02, 2013, 09:36:34 am »
Също, продават картонени подложки за торти. Аз купих пакет от 10, направих няколко торти и май останалите ще ми стигнат за цял живот :-).


  
*
Re: Тортите - рецепти, обсъждане и полезни съвети
« Отговор #974 -: Февруари 02, 2013, 09:38:31 am »
Бина, какво стана, направи ли тортата? Чакам отзиви и снимки, ако желаеш да споделиш де! ;) Съжалявам, че не съм ти отговорила на време, но не съм влизала отдавна в тази тема. С каква сметана я правя - с каквато има на промоция. Обикновено май вземам на "Pilos" - май така се казваше. Гледам само цената, процента, грамажа и естествено трайността. И на "Бор Чвор" съм ползвала. Гледай грамажа само. Чакам отзиви!
Момичета, уникални тортички! Браво! Но явно си иска и специални формички, боички, подложки... Току-така само с голо желание не става! Ще се постарая да влизам по-често, за да се наслаждавам на красотите ви! Поздравления!

*
Re: Тортите - рецепти, обсъждане и полезни съвети
« Отговор #975 -: Февруари 02, 2013, 11:50:17 am »
Боби, не ползвам готови подложки, защото тортите, които съм правила са размер - рафта на хладилника  :lol: И за такава торта си трябва стабилна опора, а готовите са много афиф - гънат се като вестник. Така си слагам няколко пласта картон (кашони от играчки бол) и си ги опаковам.
*
Re: Тортите - рецепти, обсъждане и полезни съвети
« Отговор #976 -: Февруари 06, 2013, 17:46:08 pm »
На мен моя баща ми изряза подложка, мисля, че е от тези плоскости, които се ползват за алуминиевата дограма. Дебела е около 3-4 мм, а пък е много здрава и не се огъва. Обличам си я всеки път само с фолио или някаква фолирана цветна хартия. Това за по-големите торти, а иначе си ползвам картонените подложки.

И не съвсем по темата, ама ето я моята отмяна :))))

"Мамо, п`ави то`та"



и тортата за рожденния му ден
« Последна редакция: Февруари 06, 2013, 17:57:09 pm от iv_z »


*
Re: Тортите - рецепти, обсъждане и полезни съвети
« Отговор #977 -: Февруари 09, 2013, 10:53:46 am »
Момичета, необходима ми е вашата помощ! Трябва ми рецепта за торта-сърце! Аз имам една, която не съм правила отдавна и се иска специална форма за нея. Ако имате изпитана рецепта, най-вероятно и тя ще е с форма, но ще търся, че нямам. В училище правим кулинарна изложба - да нахраним любовта - "Вино и любов" е девизът тази година и ми се ще да направя на класа си нещо интересно и тематично. Благодаря ви предварително!

*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Тортите - рецепти, обсъждане и полезни съвети
« Отговор #978 -: Февруари 09, 2013, 15:24:19 pm »
Душе, само хрумка... :P

Може да направиш пандишпанов блат, който да изпечеш в тавата на фурната.

6 яйца
1 1/2 ч.ч. захар
1 ч.ч брашно
1 бакпулвер
ванилия

 
След това да го нарежеш на ленти с ширина кибритена кутия,
като първите две са най-дълги от средата от ъгъл до ъгъл!
С тях правиш сърцето, но обърнати нагоре като борд...на този принцип :photo:,
а с другите ленти да допълниш средата, като съединителната компонента е бита сметана!
Може да сиропираш леко с компот или медена вода блатчетата!
Обяснявам оле- мале  :oops: дано ми схвана идеята!
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*
Re: Тортите - рецепти, обсъждане и полезни съвети
« Отговор #979 -: Февруари 09, 2013, 18:34:02 pm »
Душе, само хрумка... :P

Може да направиш пандишпанов блат, който да изпечеш в тавата на фурната.

6 яйца
1 1/2 ч.ч. захар
1 ч.ч брашно
1 бакпулвер
ванилия

 
След това да го нарежеш на ленти с ширина кибритена кутия,
като първите две са най-дълги от средата от ъгъл до ъгъл!
С тях правиш сърцето, но обърнати нагоре като борд...на този принцип :photo:,
а с другите ленти да допълниш средата, като съединителната компонента е бита сметана!
Може да сиропираш леко с компот или медена вода блатчетата!
Обяснявам оле- мале  :oops: дано ми схвана идеята!

Схванах, схванах аз, схватливо момиче съм! ;) :) А ти си слънце, ама ти си го знаеш! И ми четеш мислите май! ;) :) Около тази идея се въртя в момента. Имам рецепта за една френска тортичка, в която блатовете се нареждат точно по този начин. Ще умувам още ден-два, та да видим! Благодаря за идеята! Приемам още!