0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    julia_m

  • ****
  • 665
  • Най-хубавото нещо тепърва предстои :)
Re: Тортите - рецепти, обсъждане и полезни съвети
« Отговор #940 -: Януари 10, 2013, 15:09:27 pm »


julia_m, а ти си взривоопасно/скрита лимонка  :lol:


 :oops:  :D благодаря :)
*
Re: Тортите - рецепти, обсъждане и полезни съвети
« Отговор #941 -: Януари 10, 2013, 15:24:45 pm »
Е, Вал, страхотна както винаги. :) Суджука особено е като истински.

julia_m и твоите торти са супер, цветни и въобще нямам думи ....:)

Аз пък искам да попитам нещо. Понякога се налага да поизрязвам от блатовете. И тези изрезки не върви всеки път така да ги изядаме. Дайте някаква идея какво могат да се направят. Купувала съм такива топки готови, правени доколкото знам от изрезки. Знае ли някой рецептата? Или пък нещо друго?


*

    julia_m

  • ****
  • 665
  • Най-хубавото нещо тепърва предстои :)
Re: Тортите - рецепти, обсъждане и полезни съвети
« Отговор #942 -: Януари 10, 2013, 15:36:31 pm »
Е, Вал, страхотна както винаги. :) Суджука особено е като истински.

julia_m и твоите торти са супер, цветни и въобще нямам думи ....:)

Аз пък искам да попитам нещо. Понякога се налага да поизрязвам от блатовете. И тези изрезки не върви всеки път така да ги изядаме. Дайте някаква идея какво могат да се направят. Купувала съм такива топки готови, правени доколкото знам от изрезки. Знае ли някой рецептата? Или пък нещо друго?
В няколко торти съм използвала изрезките, като съм ги добавяла нарязани на ситно към самия крем - получава се хем ефектно, хем не се губи материал :)
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Тортите - рецепти, обсъждане и полезни съвети
« Отговор #943 -: Януари 10, 2013, 21:56:03 pm »


тортата на Пипс :)
два крема- крем рафаело и бял шоколадов мус
уникални!
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
Re: Тортите - рецепти, обсъждане и полезни съвети
« Отговор #944 -: Януари 10, 2013, 23:17:15 pm »
Юлия, респектирана съм! Направо са божествени. Сподели за това захарно тесто... как се прави, предполагам  с боички оцветяваш. Тези цветенца с нож ли се режат или с форми за сладки?

И на Мини е страхотна тортата!

*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Тортите - рецепти, обсъждане и полезни съвети
« Отговор #945 -: Януари 11, 2013, 07:37:21 am »

Наистина има много за учене, но съм сигурна че можем да се справяме с такива неща, стига да имаме желание :)
Абе желание, зарежи ти желанието. Талант си трбява. Аз колкото и желание да имам, няма начин да не направя тигър от фондан. За мен това е почти като Микеланджело :-), никак ме няма в това изкуство. Бях решила да правя на Ивана торта с Елмо. Купих си пластелин  и гледах филмчета как да го направя и пак ми беше много трудно. В крайна сметка се отказах от правене на фигурки и купих готова торта.

Прекрасни са ти тортите, просто уникални.


  
*

    julia_m

  • ****
  • 665
  • Най-хубавото нещо тепърва предстои :)
Re: Тортите - рецепти, обсъждане и полезни съвети
« Отговор #946 -: Януари 11, 2013, 11:10:00 am »
Юлия, респектирана съм! Направо са божествени. Сподели за това захарно тесто... как се прави, предполагам  с боички оцветяваш. Тези цветенца с нож ли се режат или с форми за сладки?

И на Мини е страхотна тортата!
Първите ми опити със захарно тесто бяха с домашно направено по тази рецепта:
http://www.cookibooki.bg/%D0%A1%D0%BB%D0%B0%D0%B4%D0%BA%D0%B8-%D0%B8-%D0%B4%D0%B5%D1%81%D0%B5%D1%80%D1%82%D0%B8/%D0%97%D0%B0%D1%85%D0%B0%D1%80%D0%BD%D0%BE-%D1%82%D0%B5%D1%81%D1%82%D0%BE-119.html

За цветята и другите такива си накупих една камара шаблони, но Тигър, Пух, Прасчо и Йори си ги правих съвсем сама :) Гледах филмчета и аз да се понауча кое първо, кое второ и така. Оцветявам тестото с оцветители - безвредни за сладкарски цели. Предимно ползвам гелове, но ползвах и прахообразни перлени - за снежните торти :)
Сега за някои торти използвам предимно готов фондан, защото се работи по-лесно и се постигат по-фини детайли - за домашното тесто - много е вкусно и става страхотно за ядене. Искам да кажа, че не бях фен - разочаровах се от една торта на "Неделя" но те не знам точно какъв фондан използват - отвратителен ми беше на вкус, а на всичко отгоре ужасно дебел слой върху тортата, което всъщност само я оскъпява. Този който ползвам напоследък се точи на много тънка кора, та става екстра и не е противен на ядене :)

Re: Тортите - рецепти, обсъждане и полезни съвети
« Отговор #947 -: Януари 11, 2013, 12:41:27 pm »
Благодаря ти за рецептата за тестото :) Него го разточваш в кръг и покриваш тортата, нали така? И после редиш фигурките. А тези шаблони за цветята какво представляват, къде се продават?

*
Re: Тортите - рецепти, обсъждане и полезни съвети
« Отговор #948 -: Януари 11, 2013, 14:06:47 pm »

Аз пък искам да попитам нещо. Понякога се налага да поизрязвам от блатовете. И тези изрезки не върви всеки път така да ги изядаме. Дайте някаква идея какво могат да се направят. Купувала съм такива топки готови, правени доколкото знам от изрезки. Знае ли някой рецептата? Или пък нещо друго?

запазила съм един линк за скалички, но не съм ги пробвала
*

    julia_m

  • ****
  • 665
  • Най-хубавото нещо тепърва предстои :)
Re: Тортите - рецепти, обсъждане и полезни съвети
« Отговор #949 -: Януари 11, 2013, 14:37:14 pm »
Благодаря ти за рецептата за тестото :) Него го разточваш в кръг и покриваш тортата, нали така? И после редиш фигурките. А тези шаблони за цветята какво представляват, къде се продават?
Да, разточвам на кръг и покривам тортата, след това се подреждат отгоре фигурките.
Аз пазарувам основно онлайн от тези двете места, че тук в Пловдив така и не си намерих магазин за сладкарски принадлежности, поне не който предлага всичко, което има там:
www.hitrini.com
http://www.cookibooki.bg/vmchk.html
В началото като започнах да работя със захарно тесто си купих за начало само 4 цвята бои на д-р Йоткер, след това се раздадох в двата сайта за сладкарски работи :D
Re: Тортите - рецепти, обсъждане и полезни съвети
« Отговор #950 -: Януари 11, 2013, 18:58:43 pm »
Жестоко!

*
Re: Тортите - рецепти, обсъждане и полезни съвети
« Отговор #951 -: Януари 11, 2013, 20:41:23 pm »
Благодаря ви, Тара, Julia_m  :D
Днес пробвах да сложа изрезките в крема. Надявам се да се е получило. И скаличките ще пробвам, изглеждат вкусни.

А ето и последните ми торти.




*

    бина

  • ****
  • 845
  • "Не вървете след никого, вървете само след себе си
Re: Тортите - рецепти, обсъждане и полезни съвети
« Отговор #952 -: Януари 11, 2013, 23:16:28 pm »
искам ми се и аз да мога да направя такива красоти като вашите :D,утре ще спретна гараш-а по рецептата която du6ka даде,и после ще се пробвам с това захарно тесто :lol:.
пробвах за Коледните сладки една рецепта за фондан,но много трудно се работеше с него,сега ще пробвам тази пък дано се справя,но това на втори план,утрешното предизвикателство е гараш-а :P
*

    Марина75

  • *****
  • 3039
  • Скоро и ние ще бъдем родители!Вярваме в това!
Re: Тортите - рецепти, обсъждане и полезни съвети
« Отговор #953 -: Януари 12, 2013, 13:38:27 pm »
Julia_m ,ще те помоля за рецептата за крема с кондензирано мляко.А тортите ти са върхът.Аз също желание имам ама като съм с 2 левииииииииии,ама правя опити де,не се отказвам  :wink:,само дето и аз не мога да си намеря малка разфасовка фондан и си го правя сама.Купувам си туй-онуй от Илчовски ,но фондана и там е по 4.5 кг.

 "Преживените трудности не определят живота ти, а те научават да бъдеш победител!"
*

    бина

  • ****
  • 845
  • "Не вървете след никого, вървете само след себе си
Re: Тортите - рецепти, обсъждане и полезни съвети
« Отговор #954 -: Януари 12, 2013, 14:44:18 pm »
Душе или някое от момичетата която е правила Гараш-а ,каква е сметаната която ползвате?,Благодаря :P
*
Re: Тортите - рецепти, обсъждане и полезни съвети
« Отговор #955 -: Януари 12, 2013, 14:50:13 pm »
Бина, този крем /заквасена сметана + шоколад/ го ползвам доста често и най ми допада Бор Чвор от българските, въпрос на вкус при всеки
*

    julia_m

  • ****
  • 665
  • Най-хубавото нещо тепърва предстои :)
Re: Тортите - рецепти, обсъждане и полезни съвk
« Отговор #956 -: Януари 12, 2013, 15:29:21 pm »
Julia_m ,ще те помоля за рецептата за крема с кондензирано мляко.А тортите ти са върхът.Аз също желание имам ама като съм с 2 левииииииииии,ама правя опити де,не се отказвам  :wink:,само дето и аз не мога да си намеря малка разфасовка фондан и си го правя сама.Купувам си туй-онуй от Илчовски ,но фондана и там е по 4.5 кг.
Кутия маскрапоне- 0,5кг.
Две кутийки кондензирано мляко - около 0,8л.
Аз добавих и две кутийки Филаделфия Йогурт
Първо се разбиват маскрапонето, към него добавям филаделфията, а след това и кондензираното мляко. Имай предвид че този крем става доста течен, но тъй като тортата която правих беше с акива блатове че общо взето попи в тях - резултата беше вълшебен вкус :) След като постои няколко часа в хладилника става екстра.
P.s. : Рецептата за тортата я взех от този блог:
http://vkusnoikrasivo.com/recepy/1041/%D0%A2%D0%BE%D1%80%D1%82%D0%B0
но не използвх кокос, просто си го спестих и крема направих с филаделфията :)

А фондан има в Хитрините в по-малки разфасовки - най-малкото е килограм бял, а цветни има и по 250гр. но общо взето излиза скъпичък :) Но пък такива красоти .....
« Последна редакция: Януари 12, 2013, 15:32:08 pm от julia_m »
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Тортите - рецепти, обсъждане и полезни съвети
« Отговор #957 -: Януари 12, 2013, 22:25:43 pm »
крем рафаело е подобен- кутия кондензирано мляко с 250 гр. меко масло и 100 грама кокосови стърготини- става достатъчн твърд да поеме блатовете, а вкуса му е неустоим- лек и приятен
иначе и аз обмислях да правя с маскарпоне и кондензирано мляко, учудва ме, че казваш че е течен крем, маскарпонето е плътно
може би трявба да му се добави и масло, за да стегне в такъв случай
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*

    julia_m

  • ****
  • 665
  • Най-хубавото нещо тепърва предстои :)
Re: Тортите - рецепти, обсъждане и полезни съвети
« Отговор #958 -: Януари 13, 2013, 00:18:31 am »
крем рафаело е подобен- кутия кондензирано мляко с 250 гр. меко масло и 100 грама кокосови стърготини- става достатъчн твърд да поеме блатовете, а вкуса му е неустоим- лек и приятен
иначе и аз обмислях да правя с маскарпоне и кондензирано мляко, учудва ме, че казваш че е течен крем, маскарпонето е плътно
може би трявба да му се добави и масло, за да стегне в такъв случай

То маскрапонето е плътно, но на 500гр. маскрапоне като плеснеш както е по рецепта 800гр. кондензирано мляко доста се втечняват нещата, но това не е проблем, защото блатовете добре поемат влагата. Аз като правих тортата на Кате използвах формата като в нея сложих фолио за свежо съхранение и подреждах блат, наливах крем и така по ред на номерата, така във формата престоя една нощ в хладилника и беше доста добре стегнала, много плътна и добра основа за захарно тесто и всякакви украси :)
То рецептата която съм поснала е точно с кокос , но не посмях да използвам кокосовите стърготини, че те са малко специфични от към вкус и твърдост и се притесних, че ако не омекнат достатъчно да не би на някой да не се харесат, та се получи малко "страх лозе пази" :)
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Тортите - рецепти, обсъждане и полезни съвети
« Отговор #959 -: Януари 13, 2013, 08:30:20 am »
а рецептата на Кеми ли е, защото аз чета че вътре има масло
валерия, ив- страхотни торти отново
дупе да ми е яко на мен, следващата торта трябва да е череп по мотиви от монстър хай
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит