0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Тортите - рецепти, обсъждане и полезни съвети
« Отговор #860 -: Юли 08, 2012, 19:34:25 pm »
Това е тортата, която ми бяха поръчали за една сватба. Трябваше да е за 90 човека и няма да ви казвам какво печене на блатове стана. Направих 12 дози и накрая плаках, защото си мислех, че нищо няма да стане и съм оставила булката без торта. В 3 през нощта ми изглеждаше толкова крива....няма такъв ужас. Доста ме измъчи. Ама и аз пък се съгласих без много да му мисля. За друг път ще знам да внимавам, какво обещавам.




А за подпора, благодарение на моя мъж, измислихме да ползвам дюбели за изолация :lol:
Страхотна работа свършиха. Струват 12 стотинки бройката.


*

    Марина75

  • *****
  • 3039
  • Скоро и ние ще бъдем родители!Вярваме в това!
Re: Тортите - рецепти, обсъждане и полезни съвети
« Отговор #861 -: Юли 09, 2012, 19:46:09 pm »
Този сладкиш е от блога на моя идол-кулинар-Мини,с малко изменения от моя страна,но идеята е изцяло нейна
iv_z ,тортата ти е меко казано разкошна,супер е ,младоженците ще са очаровани,а гостите ще ахнат,сигурна съм.
Момичета искам да ви питам някой пробвал ли е да прави торта с млечен марципан,има го в тортената библиотека на бг мама,мисля да се пробвам ,но ако някой е опитвал нека сподели,моля.

 "Преживените трудности не определят живота ти, а те научават да бъдеш победител!"
*
Re: Тортите - рецепти, обсъждане и полезни съвети
« Отговор #862 -: Юли 13, 2012, 19:09:58 pm »
Ив, торатата е изключителна! Поздравления! А на Валерия динозаврите направо ще ти проговорят.
Да покажа и аз тортите за рд на моите с многооооо кусури естествено  :lol: То иначе няма да личи, че са мои :lol:
Торта 1 и торта - реванш  :lol: На първата липсват футболистите, но после като ги сложих, сме забравили да снимаме. На втората, е капала вода в хладилника върху тортата и затова е с улей в единия край  :lol:
*

    Марина75

  • *****
  • 3039
  • Скоро и ние ще бъдем родители!Вярваме в това!
Re: Тортите - рецепти, обсъждане и полезни съвети
« Отговор #863 -: Юли 15, 2012, 18:40:23 pm »
Ето една майтапчийска торта за вуйчото на мъжът ми
Правих я с млечен марципан и честно казано не съм доволна от него.За беда и шприца ми се счупи на средата и стана една...А човешка фигура вече никога няма да се хвана да правя,дори и шегаджийска да е.Не било толкова трудно да правиш двуетажна торта,само дето е трябвало още малко по-голям да е долния етаж,но за следващата ще знам.Е на вкус беше чудесна,всички останаха доволни.
« Последна редакция: Юли 15, 2012, 18:41:59 pm от Марина75 »

 "Преживените трудности не определят живота ти, а те научават да бъдеш победител!"
Re: Тортите - рецепти, обсъждане и полезни съвети
« Отговор #864 -: Юли 19, 2012, 16:21:55 pm »
iv_z сватбената торта е страхотна,а идеята за подпорите е супер браво ,страхотна работа .
Марина75 и двете ти торти са много хубави ,продължавай все така а плодовата ми идва да я захапя ,от екрана  :D ама уж съм на диета и ще се въздържа.
Така и аз известно време не съм представяла ,какво съм правила ,но не съм стояла със скръстени ръце ,обаче за първи път ми се случи да ми се килне тортата ,но времето много топло и за съжаление се изкриви ,много нерви в това време хабя ,но ето двете тортички ,които спретнах .





И една плодова правих ,но ме изненадаха ,като дойдоха да я вземат по рано и не успях да я снимам .
*
Re: Тортите - рецепти, обсъждане и полезни съвети
« Отговор #865 -: Юли 25, 2012, 16:36:15 pm »
Вчера се трудих над това


Вале,както винаги чудесни тортички,поздравления!
*
Re: Тортите - рецепти, обсъждане и полезни съвети
« Отговор #866 -: Юли 25, 2012, 16:46:56 pm »
ха ха, Пими, много еротична торта  :lol: Супер!

И калинката много ми харесва.
Вал, тези кръглите торти с рула ли са или по някакъв начин подреждаш блатовете?


Re: Тортите - рецепти, обсъждане и полезни съвети
« Отговор #867 -: Юли 26, 2012, 14:39:11 pm »
pimi Много са хубави  :D
ха ха, Пими, много еротична торта  :lol: Супер!

И калинката много ми харесва.
Вал, тези кръглите торти с рула ли са или по някакъв начин подреждаш блатовете?
Да тортата с рулата ,обаче импровизирам с кремовете ,тази е със крем брюле,получи се много добре  :D(че умря ,циганката дето ме хвалеше )
*
Re: Тортите - рецепти, обсъждане и полезни съвети
« Отговор #868 -: Юли 26, 2012, 15:00:10 pm »
Здравейте момичета,
някой може ли да ми каже как да си направя в домашни условия фигурки за украса на торта примерно като детски обумчици или като биберон. Не знам дали се продават по магазините, а тъй като на 05 август ще правим питка на племеника ми и трябва да правя торта искам да я украся.
*

    Марина75

  • *****
  • 3039
  • Скоро и ние ще бъдем родители!Вярваме в това!
Re: Тортите - рецепти, обсъждане и полезни съвети
« Отговор #869 -: Юли 26, 2012, 19:59:03 pm »
Невероятни красоти сте сътворили отново.

 "Преживените трудности не определят живота ти, а те научават да бъдеш победител!"
Re: Тортите - рецепти, обсъждане и полезни съвети
« Отговор #870 -: Юли 27, 2012, 13:09:32 pm »
Здравейте момичета,
някой може ли да ми каже как да си направя в домашни условия фигурки за украса на торта примерно като детски обумчици или като биберон. Не знам дали се продават по магазините, а тъй като на 05 август ще правим питка на племеника ми и трябва да правя торта искам да я украся.
Първият вариант ,да провериш по сладкарниците обикновенно продават готови захарни фигурки ,втори вариант да сложиш пластмасови и само да аранжираш и трети вариант е да поразгледаш ето тук http://www.bg-mamma.com/index.php?PHPSESSID=0353939898bf6d784e9dc61adf6acbef&topic=339926.15
*

    dess_dess

  • *****
  • 2328
  • станах двойна мама
Re: Тортите - рецепти, обсъждане и полезни съвети
« Отговор #871 -: Юли 27, 2012, 13:30:36 pm »
Лелееее, какви красоти сте сътворили :P
Ако позволите  :oops: един бърз въпрос, правя плодова торта :D но искам отгоре да я полея с разбити белтъци и да ги запека леко ;) Та незнам сега в белтъците да слагам ли захар, да не слагам ли 8O? Те са по-скоро с декоративна цел, ама ще се ядат все пак :P


Редактирам се :D ами, въпроса отпада :D стана някак на вид -не, ама на вкус дааааа :P
« Последна редакция: Юли 27, 2012, 15:10:43 pm от krasavicata »


*
Re: Тортите - рецепти, обсъждане и полезни съвети
« Отговор #872 -: Юли 28, 2012, 20:05:39 pm »

Да тортата с рулата ,обаче импровизирам с кремовете ,тази е със крем брюле,получи се много добре  :D(че умря ,циганката дето ме хвалеше )
[/quote]


ааааа, хвали се, хвали се, има защо  :D

че и моята циганка умря, `дет ме хвалеше, че и аз  :lol:

моите последни произведения.....две наведнъж, за близначета. По желание на майката трябваше да са две отделни торти на тема "Лов и риболов", заради таткото  :wink:


и преди това......отдавна се канех да направя кошница с цветя и най-накрая ми се отдаде случай
« Последна редакция: Юли 28, 2012, 20:07:19 pm от iv_z »


*
Re: Тортите - рецепти, обсъждане и полезни съвети
« Отговор #873 -: Юли 28, 2012, 21:13:51 pm »
А аз най-накрая направих плодовата пита, но не с портокали и т.н. екзотични плодове, а със сини сливи, праскови и каквото намерих от сезонните.Сега ще я свалям да я хапнем :)

Тортите ви са прекрасни!!!

*
Re: Тортите - рецепти, обсъждане и полезни съвети
« Отговор #874 -: Август 08, 2012, 08:18:14 am »
И отново благодаря на Валерия :) Правих бонбоните "Рафаело" с кондензирано мляко по рецептата, която е дала на първите страници на темата. Станаха страхотни. И една идея от мен - може като се овалват да се сложи някаква ядка, например лешник. Аз се сетих късно за това, но пък имах лешници и си хапвахме така: бонбонка - лешник, бонбонка - лешник  :lol:

Вале, ти си моя виртуален учител  :bighug:


Re: Тортите - рецепти, обсъждане и полезни съвети
« Отговор #875 -: Август 09, 2012, 09:22:34 am »
И отново благодаря на Валерия :) Правих бонбоните "Рафаело" с кондензирано мляко по рецептата, която е дала на първите страници на темата. Станаха страхотни. И една идея от мен - може като се овалват да се сложи някаква ядка, например лешник. Аз се сетих късно за това, но пък имах лешници и си хапвахме така: бонбонка - лешник, бонбонка - лешник  :lol:

Вале, ти си моя виртуален учител  :bighug:
Ееее ,страхотно ,радвам се ,че са ви харесали . :balk_56:
*
Re: Тортите - рецепти, обсъждане и полезни съвети
« Отговор #876 -: Септември 04, 2012, 16:23:13 pm »
Момичета, останаха ми очите, страхотни торти, сте сътворили. Риболовната торта ще я копирам живот и здраве за следващия рожден ден на баща ми - сега мина с едно тирамису.

За племеника бях решила да е нещо морско, че е роден през август, но детето ме погледна, рече и отсече Мечо Пух и така ето го "Мечо Пух". И най после си купих фондан и нова формичка за цветя :) Само дето жегата ми разказа играта, фигурките буквално в хладилника трябваше да ги работя...




Imagination sets the spirit free into a distant land of fantasy;
close your eyes and you will see within your mind there lays the key.

Почивай в мир мамо - обичаме те!
*

    Марина75

  • *****
  • 3039
  • Скоро и ние ще бъдем родители!Вярваме в това!
Re: Тортите - рецепти, обсъждане и полезни съвети
« Отговор #877 -: Септември 30, 2012, 12:03:56 pm »
Да пораздвижим малко сладката тема.Ето какво сътворих за нашата годишнина.Нещо снимките не станаха много добре,пък и не е крива да не си помислите,езерото е такова :wink:

 "Преживените трудности не определят живота ти, а те научават да бъдеш победител!"
*
Re: Тортите - рецепти, обсъждане и полезни съвети
« Отговор #878 -: Октомври 09, 2012, 16:12:59 pm »
я да раздвижа малко темичката с нещо морско,нищо че лятото вече си отиде
*
Re: Тортите - рецепти, обсъждане и полезни съвети
« Отговор #879 -: Октомври 09, 2012, 16:55:22 pm »
Прехвърлям си питането при вълшебниците-сладкарки, дано някоя от вас се сети. :P
Незнам дали си спомняте, навремето в сладкарниците се продаваше едно руло с жълт млечно-маслен крем. Някой да има идея как да го възпроизведа? Блатовете са ясни - пандишпан, но кремчето??? Не е "ванилия" или "яйчен" - тях вече ги пробвах. В спомените ми е по-гъсто и по-мазничко онова жълто кремче, но не беше и маслен крем, а нещо средата.
Някакви идеи?




"What other people think of you is none of your business" - Paulo Coelho