0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    Марина75

  • *****
  • 3039
  • Скоро и ние ще бъдем родители!Вярваме в това!
Re: Тортите - рецепти, обсъждане и полезни съвети
« Отговор #900 -: Декември 20, 2012, 19:16:00 pm »
И пак аз ще се включа,за да се похваля с тортата,която направих по случай рожденния ден на прекрасната ми половинка

 "Преживените трудности не определят живота ти, а те научават да бъдеш победител!"
*
Re: Тортите - рецепти, обсъждане и полезни съвети
« Отговор #901 -: Декември 27, 2012, 07:13:19 am »
Честита Коледа! Моля за изпитана рецепта за торта Гараш. Благодаря предварително!
*

    бина

  • ****
  • 845
  • "Не вървете след никого, вървете само след себе си
Re: Тортите - рецепти, обсъждане и полезни съвети
« Отговор #902 -: Декември 27, 2012, 09:06:14 am »
Това е първата торта през живота ми която измайсторих :lol:

Торта с кафе и шоколад,невероятно вкусна
« Последна редакция: Декември 27, 2012, 09:14:59 am от бина »
*
Re: Тортите - рецепти, обсъждане и полезни съвети
« Отговор #903 -: Декември 27, 2012, 13:28:20 pm »
Момичета, пак сте се развихрили - страхотни торти! Поздравления! Каква торта ще правите за нова година? Аз все още се чудя. Мъжът ми държи на гараш, а аз искам да е нещо по-обемно. Имам заквасена сметана и шоколад, а също и ядки, та ми се иска да ги използвам и тях. Някакви идеи? След малко ще попрегледам на ново темата, вероятно има напред някоя рецепта, която може да ползвам. Весели и сладки празници ви желая!

*
Re: Тортите - рецепти, обсъждане и полезни съвети
« Отговор #904 -: Декември 27, 2012, 15:43:11 pm »
Включвам се, за да препоръчам торта  :D. Ако обичате шоколадови торти, ето ТОВА е много вкусна и мнооого шоколадова торта.
     
*

    бина

  • ****
  • 845
  • "Не вървете след никого, вървете само след себе си
Re: Тортите - рецепти, обсъждане и полезни съвети
« Отговор #905 -: Декември 27, 2012, 19:55:32 pm »
и тази е доста шоколадова :Phttp://yoli-www.blogspot.com/2008/09/blog-post_4134.html
Re: Тортите - рецепти, обсъждане и полезни съвети
« Отговор #906 -: Декември 29, 2012, 23:36:55 pm »
Здравейте момичета :D
Бина добре се е получила тортичката  :lol:!
Тъй като моя мъж има рожден ден на 01.01 съм в подготовка на тортата му ,избрах крем тофифи ето рецептатаhttp://dimitranas.blogspot.com/2012/12/toffifee.html,като попромених някой неща ,сложих лешници и всъщност направих двойна доза ,защото това ми се видя малко ,стана много вкусен ,така че може да го опитате  :D
*

    бина

  • ****
  • 845
  • "Не вървете след никого, вървете само след себе си
Re: Тортите - рецепти, обсъждане и полезни съвети
« Отговор #907 -: Декември 30, 2012, 09:15:42 am »
Благодаря,Вале беше и невероятно вкусна :lol:
*
Re: Тортите - рецепти, обсъждане и полезни съвети
« Отговор #908 -: Декември 30, 2012, 12:25:45 pm »
Аз пак си поставям моят въпрос за торта "Гараш", защото и някой друг беше писал за нея. Имам изпитана рецепта, но ми се ще да опитам и нещо друго. И за това съм се спряла на ето тази рецепта. http://www.receptite.com/%D1%80%D0%B5%D1%86%D0%B5%D0%BF%D1%82%D0%B0/%D1%82%D0%BE%D1%80%D1%82%D0%B0-%D0%B3%D0%B0%D1%80%D0%B0%D1%88-%D1%88%D0%B5%D1%80%D0%B0%D1%82%D0%BE%D0%BD Силно се надявам да се получи добре и външно и вътрешно! Обещавам да я снимам! Отивам да я правя! Весела и щастлива и сладка ;) нова година ви желая!

*
Re: Тортите - рецепти, обсъждане и полезни съвети
« Отговор #909 -: Декември 30, 2012, 18:22:10 pm »
и тази е доста шоколадова :Phttp://yoli-www.blogspot.com/2008/09/blog-post_4134.html

Днес я направих, утре ще бъде дегустирана и снимана естествено.
Кремовете са много вкусни.
*
Re: Тортите - рецепти, обсъждане и полезни съвети
« Отговор #910 -: Декември 30, 2012, 21:16:57 pm »
И аз съм готова с моята! Дано е толкова вкусна, колкото си спомням от миналото. ;)
и тази е доста шоколадова :Phttp://yoli-www.blogspot.com/2008/09/blog-post_4134.html
Днес я направих, утре ще бъде дегустирана и снимана естествено.
Кремовете са много вкусни.
Ще чакам с нетърпение снимките и особено личното ти мнение за тази торта, която най-вероятно ще пробвам за Свети Валентин.

Re: Тортите - рецепти, обсъждане и полезни съвети
« Отговор #911 -: Декември 30, 2012, 22:49:57 pm »
Ау, звучи страхотно тази торта!! На Йоли блогът е страхотен, по нейна рецепта правя еклеровата торта  :D
Душе, истинската торта Гараш знам от майка ми, че се прави без никакво брашно, само от смлени орехи. Ако искаш, ще й искам рецептата и ще ти кажа, да пробваш ;)
« Последна редакция: Декември 30, 2012, 22:52:07 pm от Мишле82 »

*
Re: Тортите - рецепти, обсъждане и полезни съвети
« Отговор #912 -: Януари 02, 2013, 19:29:40 pm »
Торта е уникално вкусна!
Аз я направих с най-обикновенна сметана на Данон и понеже нямам машина за експресо, разтворих две ч.л. нес кафе в една чаша студена вода и воала...
Отгоре и направих плетеница от спрей сметана и настърган шоколад.
*
Re: Тортите - рецепти, обсъждане и полезни съвети
« Отговор #913 -: Януари 03, 2013, 12:25:18 pm »
Някой правил ли е торта "червено кадифе"  - какви боички ползвахте и от къде, по възможност безвредни?

за крема четох комбинации: 1 маскарпоне + сметана
2 маскарпоне + сметана +  крема сирене
3 крема сирене + масло
Спрях се на маскарпоне и сметана, има ли значение каква марка маскарпоне?
*
Re: Тортите - рецепти, обсъждане и полезни съвети
« Отговор #914 -: Януари 03, 2013, 13:31:24 pm »
Аз бях навита много на Червеното кадифе в един момент, но Мини ме отказа, каза че била много суха, така и не съм я пробвала.Маскарпоне копувам всякакво, марката не гледам.

*
Re: Тортите - рецепти, обсъждане и полезни съвети
« Отговор #915 -: Януари 03, 2013, 15:58:54 pm »
А сега, Маги,  ме хвърли в размисли, защото и аз не си падам по сухите блатове.  За  изминалите празници ядохме шоколадова и ми се ще по именните дни да бъде друга, но и лесна за изпълнение.
Дали да не и приложа леко сиропиране?!  Иначе, много харесах тази торта Понеже не мога да работя с фондан мисля да си карам, измазване с крем и отгоре да я облепя с разтопен бял шоколад на фитили. А и ще ми трябват две торти като гледам диаметъра на тази от блога.
*
Re: Тортите - рецепти, обсъждане и полезни съвети
« Отговор #916 -: Януари 03, 2013, 16:24:24 pm »
Въпреки, че тортата ми не е шедьовър на изкуството, но обещах да я покажа и изкажа мнението си, я показвам и тук. Тортата се получи точно както и очаквах.
http://www.facebook.com/photo.php?fbid=543196959024903&set=a.340969335914334.92630.100000038113735&type=3&theater
Перфектната торта с вкусът на истинския "Гараш" от детството ми, когато обикаляхме марковите сладкарници и ресторанти за едно парченце от тази вкусотия. И тъй като съм от по-старото поколение, помня периодът на тортата с шипков мармалад, само с ореховите блатове и тази, която сега правих с леко киселия вкус на заквасената сметана.
Мишле, благодаря ти, аз имам рецепта и съвсем без брашно и тя се получава добре. Миналият път правих нея. Но тук се получиха нещата по-лесно и блатовете не бяха толкова тънки. Все пак 50 грама брашно за 4 блата не е толкова много, нали?
Кате, кажи ми не беше ли малко сухичка тортата, защото изглежда лесна и бърза и ми се иска да я направя, но не обичаме сухи торти? Правила съм подобна с кафе, малко сухичка ми се получи. Не, че остана де! ;)




Re: Тортите - рецепти, обсъждане и полезни съвети
« Отговор #917 -: Януари 03, 2013, 21:27:01 pm »
Марина, рибарската торта е страшно оригинална!
Аз утре ще правя торта за РД на моето момченце, после може да я покажа (ако става за показване) :))))

*
Re: Тортите - рецепти, обсъждане и полезни съвети
« Отговор #918 -: Януари 03, 2013, 21:34:34 pm »
Ако искате сочна торта с маскарпоне ще ви дам рецептата за една, става много сочна и вкусна, а и не трябва да си гении на декорациите, за да я направиш ефектна.

Душе, от кога се чудя аз на една Гараш, сега ще взема да я пробвам.

Тара, така разбрах, но ако я направиш сподели моля те как става.за украсата аз мислих да боядисам кокос в червено(Има и шарен по магазините)и да я измажа отвсякъде с бял крем и накрая от горе или от страни да я украся с червените кокосови стърготини.

*
Re: Тортите - рецепти, обсъждане и полезни съвети
« Отговор #919 -: Януари 04, 2013, 00:05:15 am »
Маги, пробвай я, ще ви хареса. А ти, сложи рецептата, ако обичаш. Имам маскарпоне и срокът на годност наближава, да не го разваля.