0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Торти- рецепти, обсъждане и полезни съвети
« Отговор #20 -: Януари 26, 2011, 20:45:41 pm »
Шарлота е желирана торта ,аз първо желирам плодове в плодов сок а след това желирания крем ,който всъщност е тортата.
Торти- рецепти, обсъждане и полезни съвети
« Отговор #21 -: Януари 26, 2011, 21:37:37 pm »
Отказвам се,всичко желирано ми е чуждо  :lol:

Всякакви други торти ще бъдат опитани...някой ден :)
[/url][/url]
*
Торти- рецепти, обсъждане и полезни съвети
« Отговор #22 -: Януари 27, 2011, 10:33:33 am »
И аз съм за нова тема! В БГмама има страхотна тема със снимки и рецепти! Казва се нещо от сорта на "снимай и покажи" иска ми се и тук да има такава!  :D
*

    nimika

  • *
  • 3357
  • Да сме усмихнати , добри и слънчеви!
Торти- рецепти, обсъждане и полезни съвети
« Отговор #23 -: Януари 27, 2011, 12:45:12 pm »
Е, не  -не трябваше да надниквам тук .
Валерия , страхотни декорации  правиш!

За тортата кактус -половинката от нея -до т.5  , която се прави в купа  -аз редовно я правя ,Мъжа ми и гости много я обичат  .Става лесно и много бързо  - знам я като рецепта "шоколадова торта с рула от бг мамата" .Правила съм я и  без шоколад ,а със сметана и сладко , конфитюр , но мъжа ми по-не я хааресва.Може с различни рула с различен пълнеж  и е мого вкусна.
Препоръчвам я с две ръце.

Фунийките да не се звиват на капачки от буркани -майка ми правеше такива  -обожавах ги ...
А желирани неща много обичам    , дори сметана в натурален вид не обичам , но  смесена с желатин добива много приятен вкус.


*
Торти- рецепти, обсъждане и полезни съвети
« Отговор #24 -: Януари 27, 2011, 12:50:34 pm »
Ах, фунийки ....

Идеята за тема със снимки, и под тях рецепта ми допада и на мен!
Торти- рецепти, обсъждане и полезни съвети
« Отговор #25 -: Януари 27, 2011, 13:37:02 pm »
И аз съм за !И в седмичната дадох идея ама ....м никой не писа
*
Re: Тортите - рецепти, обсъждане и полезни съвети
« Отговор #26 -: Януари 27, 2011, 19:11:17 pm »
nimika, тортата с рулата и аз съм я правила няколко пъти и я харесваме. Но не ми е идвала идея да съединя две такива, а още повече да направя и украса, като кактус. Непременно ще я опитам.
Тези дни ще ви напиша и моята любима, лесна и ефектна торта. Лошото е, че нямам фотоапарат, но ще потърся някоя стара снимка, която да сканирам. Имам много рецепти и обичам да правя торти, а не сладки. Само, че наистина е хубава идеята за "снимка и рецепта".
Чакаме останалите рецепти на Валерия.
А на всички - приятни минути със сладките изкушения!

Re: Тортите - рецепти, обсъждане и полезни съвети
« Отговор #27 -: Януари 27, 2011, 22:47:18 pm »
Здравейте момичета, честита ви нова темичка пускам ви рецептичка за

Eклерова торта

Необходими продукти:


2 кръгли блата за торта

20 бр. готови мини еклера

крокан (за украса)

шоколадов корн флейкс (за украса)

кокосови стърготини (за украса)


за крем "Брюле":

300 мл прясно мляко

1 л готварска сметана

12 жълтъка

350 г захар

10 г желатин (1 пакетче)


1.Жълтъците се разбиват със захарта в дълбока купа. Наливат се прясното мляко и сметаната, разбърква се. Купата се поставя в тенджера, така че дъното й да е леко потопено във вода, която е на точката на кипене. Сгъстява се за 10-15 минути, като непрекъснато се бърка.
2.Желатинът се покрива с вода, за да набъбне. След това се разтопява на водна баня и с непрекъснато бъркане се прибавя към стегналите се жълтъци. Кремът се оттегля от котлона и се оставя да се охлади. Трябва да стане с консистенцията на боза.
3.Един от блатовете се поставя във форма за торта с пръстен. Залива се с част от крема. Затиска се с втория блат и отново се залива с част от крема. Отгоре се нареждат еклерите и се заливат с останалия крем "Брюле". Добре е всички еклери да се облеят с крема.
4.Тортата се поставя в хладилник, за да стегне.
5.Готовата торта се изважда от формата. Филира се отстрани и с ръка се облепват кокосовите стърготини и кроканът. Отгоре се поръсва със смлян корнфлейкс.
« Последна редакция: Октомври 18, 2013, 14:34:23 pm от mishanta »
*
Re: Тортите - рецепти, обсъждане и полезни съвети
« Отговор #28 -: Януари 29, 2011, 19:03:46 pm »
Валерия,поздравления страхотни тортички.Имаш ръка и въображение.
За крем брюлето за еклеровата торта,желатина можеш да го прибавяш без да го топиш,както е набъбнал го пускаш към горещата смес и бъркаш,той ще се разтопи.Няма смисъл да го топиш предварително.

цигу,за топченцата от карамел за които питаш,мисля си че говориш за крокант-стопяваш захар в тенджерка,добавяш към стопената захар ядки и изсипваш в тавичка,коята предварително си намазала с масло или маргарин.След като изстине го натрошаваш и готово.
*
Re: Тортите - рецепти, обсъждане и полезни съвети
« Отговор #29 -: Януари 29, 2011, 20:38:29 pm »
Официално честито и от мен за новата темичка!  :wink: :lol: :lol: Да ни е спорна и сладка!  :lol: А вече видях, че и професионалистите се включиха - Pimi, добре дошла тук! 

*
Re: Тортите - рецепти, обсъждане и полезни съвети
« Отговор #30 -: Януари 29, 2011, 22:00:10 pm »
Мерси,душе!
С каквото мога ще помагам!
*
Re: Тортите - рецепти, обсъждане и полезни съвети
« Отговор #31 -: Януари 30, 2011, 17:27:13 pm »
ми тя се забави бе, мислех че по рано ще се включи
ама така се зарибих наново, а мислех че съм се излекувала
даже Мини ми поръча 3 бр. покритие.
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Тортите - рецепти, обсъждане и полезни съвети
« Отговор #32 -: Януари 30, 2011, 18:09:22 pm »
пробвах фондан по рецептата на Димитрана, моят идол в правенето на торти
http://dimitranas.blogspot.com/2009/03/sweet-sprig-cake-step-by-step.html
получи се същия на вид
обаче не е като купешкия- усеща се зърнената структура на пудрата захар, защото не е толкова фина явно  :(
но е много, много сполучлив
пробвала съм марципан Варна и претърпях тотален провал с него
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Тортите - рецепти, обсъждане и полезни съвети
« Отговор #33 -: Януари 30, 2011, 18:37:14 pm »
Валерия, може ли рецептата за кекса, показан на снимките ти?
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Re: Тортите - рецепти, обсъждане и полезни съвети
« Отговор #34 -: Януари 30, 2011, 19:26:44 pm »
Валерия, може ли рецептата за кекса, показан на снимките ти?
Кекс
Продукти:
 4-5 яйца
 1 чаена чаша брашно
 1 чаена чаша захар
 1 бакпулвер
 1 ванилия
 1/2 пакетче масло
 2 чаени лъжици какао
 100 г орехи

Начин на приготвяне:
Разбиват се яйцата и захарта до получаване на пенеста смес.
Прибавя се брашното, бакпулвера и ванилията и се разбива отново.
Сместа се разделя на 2 и се оцветява в кафяво едната порция.
Във форма за кекс се стопява маслото и се изливат разноцветните смески, като се поръсва с орехите.
Пече се на 220 градуса 45-55 минути.
Докато е горещ, се поръсва с пудра захар.

Аз обаче оцветих в повече цветове розово,зелено,жълто и кафяво,но май кафявото ми дойде доста и другите цветове се загубиха малко.Това така или иначе си е въпрос на избор.

Да ви е сладко  :eat:
пробвах фондан по рецептата на Димитрана, моят идол в правенето на торти
http://dimitranas.blogspot.com/2009/03/sweet-sprig-cake-step-by-step.html
получи се същия на вид
обаче не е като купешкия- усеща се зърнената структура на пудрата захар, защото не е толкова фина явно  :(
но е много, много сполучлив
пробвала съм марципан Варна и претърпях тотален провал с него

Най вероятно ,защото не си пресяла пудрата захар,опитай би трябвало  това да е проблема.

Момичета имам въпрос ,от къде си купувате  фондана и на каква цена.
« Последна редакция: Януари 30, 2011, 20:20:27 pm от валерия »
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Тортите - рецепти, обсъждане и полезни съвети
« Отговор #35 -: Януари 30, 2011, 19:45:14 pm »
http://www.sainsburys.co.uk/

от тук за 1,37 паунда за 500 грaма



ето как изглежда готовия фондан
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*

    Марина75

  • *****
  • 3039
  • Скоро и ние ще бъдем родители!Вярваме в това!
Re: Тортите - рецепти, обсъждане и полезни съвети
« Отговор #36 -: Януари 30, 2011, 20:12:35 pm »
Маааале каква чудесна тема имало тук,записвам се веднага и аз да я следя и съм също и аз за рецептата да е придружена със снимка,че нещо се обърках като чета рецептата,връщам се на първа стр.да видя за коя торта е.

 "Преживените трудности не определят живота ти, а те научават да бъдеш победител!"
*
Re: Тортите - рецепти, обсъждане и полезни съвети
« Отговор #37 -: Февруари 02, 2011, 11:23:09 am »
Валерия, благодаря за рецептите, продължавай, когато имаш време с останалите! На мен еклеровата торта ми е една от любимите, но едва ли ще я направя, защото ми се струва доста скъпичка. Ако пък взема да си правя еклерите сама, ще си спра до там!  :wink: Те са любим десерт също.

*

    nimika

  • *
  • 3357
  • Да сме усмихнати , добри и слънчеви!
Re: Тортите - рецепти, обсъждане и полезни съвети
« Отговор #38 -: Февруари 02, 2011, 12:02:49 pm »
 Молба към опитните майсторки -предложете лесна рецепта  , така че да оплозотворя едно кондензирано мляко (500 гр=470 мл), на което изтича срока на годност.
Подчертавам лесна , че не съм в състояние за сложни изпълнения  :lol:

Дали мога да го ползвам вместо сладкарска сметана ?Бях го купила за "коледно пънче " ,но не бях добре тогава и така остана , а сега видях че не може да стои още  много време.
« Последна редакция: Февруари 02, 2011, 13:23:44 pm от nimika »


*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Тортите - рецепти, обсъждане и полезни съвети
« Отговор #39 -: Февруари 02, 2011, 12:33:32 pm »
Темата е супер! Браво  :D

nimika  аз се сещам за Торта Рафаело / не е трудна/

Рецептата, която съм ползвала  е на Наталина/ бгмама

http://archives.bg-mamma.com/archive/index.php?topic=109141.0

а ето как изглежда моята: ЦЪК
« Последна редакция: Февруари 02, 2011, 12:40:48 pm от denis »

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум