0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Снежна януарска седмичка 24.01-30.01.2011г.
« Отговор #80 -: Януари 26, 2011, 23:06:25 pm »
Е не е истина просто - легнахме си в 21 ч разбрахме се без биба и тогава се започна кошмара - иска баба, иска тати, иска на нейното легло, иска една книжка, втора, трета после пак при мен и така до 22.32 когато й дадох бибата и в 22.34 вече беше заспала - само за две минути. Аз започнах да се притеснявам сериозно.
Мари плашиш ме бе човек с тези два-три месеца  :(
Раиска и Андрея не я искаше аз насила я накарах да смуче биба, защото беше започнала да си смуче палеца - беше на около 5 месеца. Та аз реших че от двете злини бибата е по-малката и все още си мисля така де  :). Съседката ми се вижда в чудо - нейното дете си смуче палеца - купи някакъв препарат за мазане на пръстчето но то свикна с вкуса детето та сега се чуди какво да прави жената вече.
Нуну и аз така бях си казала за бибата до две години ама нъц нещата стават като че ли по-трудни с времето. Търпение му е майката  :P. Спокойна вечер
"Всеки от нас се ражда, защото преди това Бог го е обикнал, оценил, видял е смисъл в това и той да стане част от мирозданието"

Митрополит Антоний Сурожки
*
Re: Снежна януарска седмичка 24.01-30.01.2011г.
« Отговор #81 -: Януари 26, 2011, 23:23:40 pm »
Еми ние я махнахме след като направи 2 годинки. Направих една голяма грешка обаче. Веднъж я махнах и 2-3 дни мина доста леко. Нощта преди да изпишат Вяра той заплака, моя мъж дай му я, та дай му я. А аз нали сънена патка взех, че я дадох. А то детето най-вероятно е сънувало нещо, и друг път се е случвало да ревне нощтно време, гушна го, успокоя го и заспи наново. Ама как пък го послушах начи......след седмица вече реших, че ще съм твърда, даже успях да "надвия"  всички опити на баби и дядовци да не мъча детето.  Към края на декември, вече мога да кажа че е по-спокоен. Единствено остана да не спи понякога, тази седмица например не е спал през деня ни веднъж. Ама и аз спрях да го "натискам" и да мъча и него и мен.                     
 Мисля, си че ако беше преди това, по-лесно щеше да мине, ама не ми се разправяше, това лято едвам изживях, та го оставих за след като родя, памперса и той така. Ама живи и здрави напролет се заемам с него.
« Последна редакция: Януари 26, 2011, 23:25:25 pm от Mary »
*
Re: Снежна януарска седмичка 24.01-30.01.2011г.
« Отговор #82 -: Януари 27, 2011, 00:50:06 am »
Сигурно е зор да се махне бибата, обаче и аз Антон "насила" го свикнах с нея - просто не ми се повтаряше историята с палеца на Симона. Ние обаче с биба или без все си заспиваме от трудно по-трудно, та като дойде ред да я отказваме, едва ли ще се усети кой знае каква разлика :lol:
Re: Снежна януарска седмичка 24.01-30.01.2011г.
« Отговор #83 -: Януари 27, 2011, 10:30:11 am »

Скоро видях едно детенце на 5 год с палец в уста, а мъжа ми ми каза, че един от колегите му доскоро си е смучил палеца ( на 34 год !!! )


Раиса ти направо ме разби! Представяш ли мъжа ти да се килва вечер на една страна и да си лапва палеца  8O Не, не, не! То остава и да иска да го кърмя:)... което някак си ще е по-разбираемо  :D  :D  :D

Колкото до тока - 80 лв. за дек. но като се има в предвид че работи само 1 климатик, само вечер и през почивните дни по цял ден. Иначе бойлера не се спира никога, а пералня, печка за готвене и хладилник - те си вървят регулярно.

Маригри, клипчето къса нерви направо:) Ама и малкото какво е хитро, като лисиче. Между другото имам една позната която неведнъж е заспила в кошарата на дъщеря си ...
« Последна редакция: Януари 27, 2011, 10:34:22 am от choveche »
*
Re: Снежна януарска седмичка 24.01-30.01.2011г.
« Отговор #84 -: Януари 27, 2011, 12:11:42 pm »
Аз знам, че ще ми бъде много трудно с тази биба, но ще трябва да се настройвам явно. По тоя повод вчера едната лелка от яслата ми обясняваше колко инатлива била Дара :oops: Ние това с баща й много добре го знаеме, ама да видим накрая кой ще излезе по-голям инат - аз или тя! :lol:
*

    Raissa777

  • *****
  • 1672
  • Засадиш ли горчиви плодове-няма да береш сладки.
Re: Снежна януарска седмичка 24.01-30.01.2011г.
« Отговор #85 -: Януари 27, 2011, 12:57:35 pm »
Въпросния мъж ... голям смях. Съквартиранта разправя, че седят на някаква бизнес среща и нашия човек, без да се усети - бам ! пръста в устата ... Ужас направо. Но се ожени и се спря с тази драма, явно жената е казала - или аз или палеца !  :lol:

Как става това каране "на сила" да засмуче биберона ? Ако занапред видя зор с това лапане на пръсти... Сега и го пъхам в устата и тя започва да го избутва с език. Ако го задържа насила в устата й го засмуква и в момента в който пусна - направо го изплюва със засилка...
*
Re: Снежна януарска седмичка 24.01-30.01.2011г.
« Отговор #86 -: Януари 27, 2011, 13:00:32 pm »
Отдавна и се каня аз на тая биба,че почна да става очевидно вманиачаване,обаче все не намирах смелост.Е,вчера ме заразихте с тая тема и днес я отрязах.Засега в будно състояние се смее и си пъха пръста в бибата,ама ще ви разкажа впечатления след спането.

Re: Снежна януарска седмичка 24.01-30.01.2011г.
« Отговор #87 -: Януари 27, 2011, 13:34:15 pm »
И на нас ни беше трудно но вси4ко е до време на 3 пъти се опитах от които двата неуспешни опити за махане на бибата то не бяха ревове тръшкания безсънни нощи....и все омеквах и му я давах но третия път беше от раз казхме 4е я даваме на ку4ето да я даде на неговото бебе а той каза"бау бау,ааам" и аз казах "да" ве4ерта ме пита аз му напомних 4е ку4ето я изяло и така няколко дни и той се хвалеше 4е ку4ето  му било амало биби  :lol: и така...
А сега понеже писах 4е и  маме отново проблем с аакито и се крие да се наака от инат ли аз незная ама ве4е ми писва  osi_8 и ми идва да го osi_6   :lol: 5 или 6 месеца не бях сменяла нааакан памперс и мислех как да по4нем и с пишането той нашенкия пак в гащите взе да готви  :( та се навих да взема от тези гащи но се двоумя между 2 вида и някой ако има поглед да пише отзиви !Моооооляяя!
http://shop.danet.bg/product.php?ProductID=1954
и
http://shop.danet.bg/product.php?ProductID=1956
*

    Lisko

  • *
  • 5448
  • Липсваш ми Бари:)
Re: Снежна януарска седмичка 24.01-30.01.2011г.
« Отговор #88 -: Януари 27, 2011, 14:12:52 pm »
Тя седмицата мина но да ви пожелая лек и весел завършек:)
Ние си дойдохме с децата в Шумен за рожденния ден на баба им утре, ама откак сме си дошли майка им по зъболекари ходи:)
Днес вече и първата ми "зъбна" операция е факт и в момента съм зашита и с подута уста:) както се шегувах с приятелка, поне знам, че силикон в устните няма да ми отива:)))Оказа се, че имам доста сериозен проблем с венците и, че коста (или челюста незнам кое е правилното да се каже) е започнала да се руши. Разбрах го защото ми излезе израстък на венеца на предните зъби, който днес занесох и в лабораторията за изследване, та затова и отидох на зъболекар и на зъбен хирург:) Както винаги, нещата неможе да са лесни:)Уж само трябваше да се изреже този израстък а се наложи да режат и да вземат тъкан от друго место за да сложат на венеца и да го зашият.
Неприятна работа но и това ще мине:) нали децата са здрави:)
Радват се на снега заедно с Бари а утре с нетърпение чакам и новата ни количка:)))))
Бъдете здрави и малки и големи:))))
« Последна редакция: Януари 27, 2011, 14:17:00 pm от Lisko »
Re: Снежна януарска седмичка 24.01-30.01.2011г.
« Отговор #89 -: Януари 27, 2011, 14:29:02 pm »
Лиско, брррр на твоя пост:) Направо настръхнах:) Аз като чуя зъболекар и кръстосвам кръсти да не ми идва беля на главата:) Но страха и учи:) След два извадени нерва преди няколко години и един зъб по-малко, съвсем редовно си го посещавам моя и без повод ами профилактично, ама твоята манипулация звучи ужасяващо! Майка ме предупреди че нейните зъби се били развалили по време на бременността с мен и са се разместили и сега съм в ужас... Венците ми и без това от седмица кървят при всяко миене. Една приятелка ми препоръча Сандрин на капки, помагало страхотно и било абсолютно безвредно за бременни. Някой нещо да е чувал?
*
Re: Снежна януарска седмичка 24.01-30.01.2011г.
« Отговор #90 -: Януари 27, 2011, 14:37:02 pm »
Мъж на 34г.с палец в устата  8O Да се смее ли човек, да плаче ли!
Биба не сме ползвали нито с едното, нито с другото дете, но на второто не му пречи до ден днешен да се буди нощно време, та освен да го науча, та поне да усетим и ние тази екстра! От тази седмица отново увеличи нощните си гладни прояви от 1 на 2, та преди лягане на радиатора са нареден за подгряване две усмихнати шишенца :)

За преходните гащички - ние направихме опит още с Вероника да ползваме такива, но бяха евтин БГ вариант и често пропускаха. Бяха от плат,вътрешната страна на който е найлонова, а отпред лепенките бяха като на памперс. Та малко пиш да има и при по-резки движения и игри, тръгваше надолу...
*

    Lisko

  • *
  • 5448
  • Липсваш ми Бари:)
Re: Снежна януарска седмичка 24.01-30.01.2011г.
« Отговор #91 -: Януари 27, 2011, 14:43:07 pm »
Човече, не пий нищо, което не ти е изписал зъболекар.
Аз не съм имала никога проблеми със зъбите. Дори имах 3 пломби в устата. Но, както и доктора сега ми каза, все някъде е трябвало да ми се отрази (не е задължително) износването на трите бебета:)
Надявам се резултата от хистологията да е възможно най-щадяш:) А и колкото да не е за шега му казах, че може да ми прави каквото иска, даже и нови зъби ако се наложи, само да не е най-лошото и да си видя децата порастнали:) Та и на черен хумор ме избива, но...
Моите венци започват доста да кървят когато ми се натрупа зъбен камък и докато бях бременна и година след това не отидох да ми го почистят а трябва.
И един мисля добър съвет, който той ми даде. Да имам 2 четки, една за сутрин и една за вечер за да има време косъма да изсъхва и да не вкарваме всички гадорийки в устата си с мокрите от сутринта четки:)Било хубаво 24 часа четката да не се ползва. Смятам да послушам този му съвет:)
Re: Снежна януарска седмичка 24.01-30.01.2011г.
« Отговор #92 -: Януари 27, 2011, 14:56:06 pm »
Засега зъбките ми преполагам че са в супер състояние. 2 месеца преди процедурата отидох, почистих ги от камъка, всичко както си му е реда:) Ще взема и аз да си взема още една четка и да му звънна на моя зъбар да го питам за кървенето:)
Колко за хумора, то твоя не черен ми направо не знам какъв друг по-тъмен цвят да измисля  :)
Поздрав!
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Снежна януарска седмичка 24.01-30.01.2011г.
« Отговор #93 -: Януари 27, 2011, 15:06:09 pm »
Лисо, кажи бива ли да сме такива сиамски близнаци... :?
Бързо възстановяване и да нацелуваш децата.
Аз от утре тръгвам, преди да забременея с Калина отложих операция на венците
(трета поредна) и съм в треска от една седмица за утрешния преглед!
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*
Re: Снежна януарска седмичка 24.01-30.01.2011г.
« Отговор #94 -: Януари 27, 2011, 15:19:00 pm »
Мише, леко и бързо да мине!
*

    Lisko

  • *
  • 5448
  • Липсваш ми Бари:)
Re: Снежна януарска седмичка 24.01-30.01.2011г.
« Отговор #95 -: Януари 27, 2011, 15:57:25 pm »
:)Мише, може , може.
Целуваме те и ние и с толкова много обич ти пожелаваме всичко да мине бързо и лесно.
Re: Снежна януарска седмичка 24.01-30.01.2011г.
« Отговор #96 -: Януари 27, 2011, 17:00:38 pm »
Лисе, аз също съм с костозаместващо обаче. Поради калпаво вадене на зъб и инфекция след това, която според тогавашните "светила" хирурзи нямало. От май месец (ваденето на зъба, което беше касапница по-скоро) до сепрември (когато за друго отидох на зъболекар)от костта на челюста беше останало около 2-3 мм. дебелина. Едно падане и щях да съм обезобразена. Добре, че зъболекарката ми го видя, прати ме в лицево-челюстна във ВМА, снимка, закупуване на материал + мембрана (защото при мен и венец нямаш) и айде в операционната.
Важно е да се чисти зъбен камък, всяка вечер конец за зъби, калций допълнително за кърмачките и медицинска вода за уста.

А Лиско, сега ще си на течна храна една седмица, нали?
[/url][/url]
*

    Lisko

  • *
  • 5448
  • Липсваш ми Бари:)
Re: Снежна януарска седмичка 24.01-30.01.2011г.
« Отговор #97 -: Януари 27, 2011, 17:20:33 pm »
Лисе, аз също съм с костозаместващо обаче. Поради калпаво вадене на зъб и инфекция след това, която според тогавашните "светила" хирурзи нямало. От май месец (ваденето на зъба, което беше касапница по-скоро) до сепрември (когато за друго отидох на зъболекар)от костта на челюста беше останало около 2-3 мм. дебелина. Едно падане и щях да съм обезобразена. Добре, че зъболекарката ми го видя, прати ме в лицево-челюстна във ВМА, снимка, закупуване на материал + мембрана (защото при мен и венец нямаш) и айде в операционната.
Важно е да се чисти зъбен камък, всяка вечер конец за зъби, калций допълнително за кърмачките и медицинска вода за уста.

А Лиско, сега ще си на течна храна една седмица, нали?
Хм, Вени, нищо не ми казаха за течна храна??? Само ми каза да не обядвам и да не пия топло. За чистенето на зъбния камък и за конеца доктора беше категоричен. аз 2 години конец не съм ползвала, но пак ще започна. Но и той ми спомена за костозаместващо нещо си:)Не помня всичко:)
Той иска да види снимката на челюста и резултата от хистологията за да е сигурен в преценката си, макар да е почти 97 процент убеден.
Допълнително се наложи да ми среже и "юздичката" (дано не бъркам израза) на горната устна, защото тя допълнително опъваше венеца нагоре. Та болка сега имам само там защото има доста голяма рана. Държеше да ми покаже:)))и аз с едно огледалце наблюдавах. Сложи ми тампон с антибиотик за да не стане инфекция и понеделник на контролен преглед.
*
Re: Снежна януарска седмичка 24.01-30.01.2011г.
« Отговор #98 -: Януари 27, 2011, 17:47:23 pm »
Лиско, бързо възстановяване и добри резултати ти пожелавам!
Мише, и на теб мило - всичко да мине по вода!
Re: Снежна януарска седмичка 24.01-30.01.2011г.
« Отговор #99 -: Януари 27, 2011, 17:58:44 pm »
Лис, до понеделник ще се отмие. Даде ли ти гелче със спринцовка с накрайник?
Ако имаш раничка слагай там или гелче или жабури честичко с Листерин. Ако не са ти дали гелче, ползвай каквото и да е бебешко с лидокаин (аз ползвам на бебето Дентинокса)
Как така не ти казаха за течно-кашава храна. Аз така 2 седмици живях. Ако пък има раничка от срязване, каквото имаш на юздичката всяка трошичка може да създаде инфекция, затова не се дъвче, не се натоварва челюстта.
Костозаместващото и изкуствената мембрана са доста скъпи, но хващат на 90 процента. Аз съм изключение, хванаха ме на 50% :lol:
Днес не пиеш топло, утре обаче да.
[/url][/url]