0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Снежна януарска седмичка 24.01-30.01.2011г.
« Отговор #20 -: Януари 24, 2011, 17:17:53 pm »
Здрава седмица на всички! Разчитаме на минусовите температури да изтребят вирусите до крак!  :lol:
Туини - незабравим празник, с много щастливи усмивки ви пожелавам!
Мише, честито ти проходило момиче! Запрятай ръкави и нерви, че голяма веселба ти предстои. Аз от три месеца обикалям из стаите да гоня две швъкливи малки дупенца  и вече изнемогвам :lol: Заради грипната епидемия и предстоящите ваксини на Ники сме спрели Вероника от ясла и у нас е цирк!
Темата с тока е съвсем актуална за нас, тъй като от една седмица ровя из сайта на EVN, с надежда да облекчат агонията ми от очакването на заветната сметка, но до момента-нищо! "0" лв до момента и това си е, кой знае кога ще отчетат дължимото.

Края на седмицата предстои дълго чаканата контрола на носен секрет при Ники. Не знам как ще дочакам да видя, преборили ли сме пневмококите или не...
*
Re: Снежна януарска седмичка 24.01-30.01.2011г.
« Отговор #21 -: Януари 24, 2011, 17:49:21 pm »
Весела и здрава седмица от нас! :)
Ние се крепим здрави, пак им прохъркват носовете и всеки ден им правя инхалации с физиологичен дано ни се размине разболяването, а грипа го изкарахме преди епидемията дано не ни хване пак.

Мише, честито за проходилото малко мишленце! :)

Туин, приятно изкарване на празника утре!

Благодаря на всички за съветите за боята, тази на прах се оказа доста силна. А ето и резултата (рожденика в другата тема):   . Децата бяха много доволни, Стефуняка реши, че колите могат да се карат. После видя, че другите ги ядът, реши и той да пробва, но не му хареса и продължи да я тътри по масата :)


Imagination sets the spirit free into a distant land of fantasy;
close your eyes and you will see within your mind there lays the key.

Почивай в мир мамо - обичаме те!
*
Re: Снежна януарска седмичка 24.01-30.01.2011г.
« Отговор #22 -: Януари 24, 2011, 18:38:41 pm »
Честито, Мише! :) Браво, Гери, страхотни сладкиши! :)


Re: Снежна януарска седмичка 24.01-30.01.2011г.
« Отговор #23 -: Януари 24, 2011, 18:58:14 pm »
Да ви разкажа нещо весело за начало на седмицата :)

На гости ни идват семейство с малко бебе. След някаолко часа идва време бебето да суче. На Симеон му е обяснявано многократно, че бебетата сучат мляко от гърдите на майките си, но той беше абсолютно уверен, че се шегувам :D Решавам да използвам момента и да го накарам да се убеди:
- Ето, Мони, виж тази майка как кърми бебето си. От нейните гърди сега тече мляко и бебето суче.
Симеон ококорва невярващо очи и плахо ме пита:
- И от твоите гърди ли ще тече мляко?
Аз кимвам, а той почва да подскача във възторг:
- Къ-де е мля-ко-то, къ-де е мля-ко-то!
Полсе ме поглежда с надежда:
- А може ли млякото да е с какао?  :lol:
Това искренно ме накара да се смея с глас дали ще имаме и ние такива моменти с бъдещия батко?  :D
 
*
Re: Снежна януарска седмичка 24.01-30.01.2011г.
« Отговор #24 -: Януари 24, 2011, 19:11:04 pm »
Гери,поздравления за тортата!Станала е чудесна!
Re: Снежна януарска седмичка 24.01-30.01.2011г.
« Отговор #25 -: Януари 24, 2011, 19:32:50 pm »
Ултра, с глас се смях :lol:
Мише, честито ти проходилото малко мише!
Лиде облещих ти се на сметката за ток!
Извинете, всички ли сте в къщи, защото много ме стресирахте с тези сметки. Досега над 80 лв. не сме плащали, а климатика работи нон стоп, миялната и пералнята също. Само миялната ми е клас А, другите харчат много. започва да ме тресе страх каква ще е следващата ми сметка, като чета за вашите.

gery_k77 страхотна торта! Аз нямам нерви да спретна такава. Колите как ги направи?

Ники от вчера нарежда дя-дя-дя-до-дя и та-та-та-то и никакво Ма-Мам :? Само като реве се чува МАААмммм. Мислих си, че първите звуци ще са мама и съм леекичко тъжна, че не са.
[/url][/url]
*
Re: Снежна януарска седмичка 24.01-30.01.2011г.
« Отговор #26 -: Януари 24, 2011, 20:01:33 pm »
Вени,пак добре за възрастта нареждате срички.Не знам при вашите деца как е,но в нашето обкръжение всички говорят вече ,само Митко-не.Всичко е жестове и мимики.Казват се само -"мамо","тата","баба","деде" и "пиш" :D.Не че няма да проговори,просто се чудя кога :ask:

Re: Снежна януарска седмичка 24.01-30.01.2011г.
« Отговор #27 -: Януари 24, 2011, 20:23:51 pm »
Вени,пак добре за възрастта нареждате срички.Не знам при вашите деца как е,но в нашето обкръжение всички говорят вече ,само Митко-не.Всичко е жестове и мимики.Казват се само -"мамо","тата","баба","деде" и "пиш" :D.Не че няма да проговори,просто се чудя кога :ask:

Аз съм проговорила на 4г. :) Ама после не съм млъкнала :lol:
[/url][/url]
*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Снежна януарска седмичка 24.01-30.01.2011г.
« Отговор #28 -: Януари 24, 2011, 20:31:43 pm »
Лиде облещих ти се на сметката за ток!
Извинете, всички ли сте в къщи, защото много ме стресирахте с тези сметки. Досега над 80 лв. не сме плащали, а климатика работи нон стоп, миялната и пералнята също. Само миялната ми е клас А, другите харчат много. започва да ме тресе страх каква ще е следващата ми сметка, като чета за вашите.
4 човека, аз мъжа ми, Моника и една баба на 84 години. Всичко ми е на ток, като плащах досега 60-80 лв без климатика, миналия месец беше 140 лв с него, този е 290... Засичано е на "око" досега и изравняват на края на годината. Миналата година Януари сметката ми беше 140 лв без да се отоплявам на ток, предишните месеци не е минавала 70. Незнам иначе как ще стане номера.
Вече ще си засичам всеки месец!  :)Да се надяваме, че при теб няма толкова загуба на топлина и сметката ще си е под 100 лв  :)

Днес се обадих в градината. В групите са отишли по максимум 7-8 деца. Моника още е хремава и я оставих тази седмица. Събрали са 2 групи в цялата градина...

Ултра, да му направиш мляко с какао на детето  :lol:
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
Re: Снежна януарска седмичка 24.01-30.01.2011г.
« Отговор #29 -: Януари 24, 2011, 22:29:41 pm »
Явно грешно се изразих. Имах предвид всички ли живеете в къщи, а не например в апартаменти :lol:
Не визирах само теб, а и другите момичета, които споделиха техните сметки - Пердето, Мешко.
Това  стана като вица за запетайката и обесения :lol:

Лиде, климатика какъв клас е? Инвенторен ли е? И пак е много голяма сумата, дори за климатик.
Питах дали сте в къща, защото на нашия етаж се оказа, че се краде. Електромерите ни са в общо помещение и след като сметка 200лв. пристигна на съсед, който не ползва много-много ток, човекът събра собствениците в помещението, изключваха бушони, включваха и се оказа, че електромерите не съответстват на апартаментите. После от ЧЕЗ оправиха нещата и вече няма стряскания. Но тогава имаше един електромер закачен към всички останали и той вътреше бясно. Според мен това беше съседа, който краднеше ток, защото като ни видя в помещението и се развика и изниза после.
Та от тази гледна точка те питах.
« Последна редакция: Януари 24, 2011, 22:35:57 pm от jasmin_veni »
[/url][/url]
*
Re: Снежна януарска седмичка 24.01-30.01.2011г.
« Отговор #30 -: Януари 24, 2011, 22:53:20 pm »
4 човека, аз мъжа ми, Моника и една баба на 84 години. Всичко ми е на ток, като плащах досега 60-80 лв без климатика, миналия месец беше 140 лв с него, този е 290... Засичано е на "око" досега и изравняват на края на годината. Миналата година Януари сметката ми беше 140 лв без да се отоплявам на ток, предишните месеци не е минавала 70. Незнам иначе как ще стане номера.
Вече ще си засичам всеки месец!  :)Да се надяваме, че при теб няма толкова загуба на топлина и сметката ще си е под 100 лв  :)

ох на мен пък това ми се вижда малко за консумацията.
бойлер ни е  зимата на парно, лятото на соларна система, на ток се налага да се включва в изключително редки случаи , нещо спешно. Отопляваме се на локално парно, готвя на газ,съдомиялната ползвам много рядко и сметката ми е 50-60 лв на месец. Та само от лампи, които всички са енергоспестяващи, телевизори, компютър и една помпа на рибките е тая сметка - ми много ми се вижда.
..........оооо забравих хладилника с фризер
« Последна редакция: Януари 24, 2011, 22:55:00 pm от Mary »
*

    minim

  • ***
  • 460
  • Сбъдната мечта !
Re: Снежна януарска седмичка 24.01-30.01.2011г.
« Отговор #31 -: Януари 24, 2011, 23:06:40 pm »

В тази връзка искам да попитам някой знае ли болничните дали са 40 дни от личния за една календарна година или за 1 година назад? Дали сега януари започвам да броя наново или връщам до миналия 24 януари?
И малко на шега - като гледах сега календара, само на моя ли излиза че имам 2 дни рожден ден  :lol:

40 дни са за една календарна година, т.е. от началото на тази година ти се броят отново.
*
Re: Снежна януарска седмичка 24.01-30.01.2011г.
« Отговор #32 -: Януари 24, 2011, 23:46:25 pm »
Ех, благодаря момичета.  :D
Надявам се утре слънцето ми да грее двойно повече.  :)


Тези дни са ми едни...връщам ленти назад, извиквам спомени
правя някакви равносметки за мен самата и осъзнах,
че всеки ден искренно и с най-чисто сърце се моля
за приятелите ни тук които още се борят и чакат това щастие,
които копнеят и за една безсънна нощ но с бебе, ДАНО, казвам!


ДАНО, Мише, дано!
Това се моля и аз - дано всяка една жена да бъде благословена да стане майка и да гушне рожбата си.



gery_k77, страхотна торта! :)
*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Снежна януарска седмичка 24.01-30.01.2011г.
« Отговор #33 -: Януари 25, 2011, 10:25:12 am »
Явно грешно се изразих. Имах предвид всички ли живеете в къщи, а не например в апартаменти :lol:
Не визирах само теб, а и другите момичета, които споделиха техните сметки - Пердето, Мешко.
Това  стана като вица за запетайката и обесения :lol:

Лиде, климатика какъв клас е? Инвенторен ли е? И пак е много голяма сумата, дори за климатик.
Питах дали сте в къща, защото на нашия етаж се оказа, че се краде. Електромерите ни са в общо помещение и след като сметка 200лв. пристигна на съсед, който не ползва много-много ток, човекът събра собствениците в помещението, изключваха бушони, включваха и се оказа, че електромерите не съответстват на апартаментите. После от ЧЕЗ оправиха нещата и вече няма стряскания. Но тогава имаше един електромер закачен към всички останали и той вътреше бясно. Според мен това беше съседа, който краднеше ток, защото като ни видя в помещението и се развика и изниза после.
Та от тази гледна точка те питах.
:oops: :lol: спя по 3 часа, ако може да послужи за оправдание изобщо  :lol:
В къща сме да. Всичко ми е клас А. Има едни прости сметки. Климатика е 2или 3 киловата. (не ми се рови да погледна). За справка, една духалка е 2 киловата. Той работи докато достигне 22-24-26 градуса и спира. Да кажем, че когато е топло, му се събират 5 часа работа на ден по 3 киловата са 15 по 30 дни са 450 киловата по 0.17ст = 76.50лв Това е много средно сметнато, защото може да загрява и на 1 киловат, не на три, ако в помещението е вече топло или само да включи вентилатора. Може да работи и 10 часа на 3 киловата, защото не успява да загрее помещението  или има много загуби както е при нас. При теб съседите те греят от всички страни, климатика досгрява един вид и потдържа и регулира температурата, при нас къщата няма изолация и се ползва само долния етаж. Така, той просто не спира да загрява. Сметни го при 10 часа работа на ден по 3 киловата.
Тортата е разкошна  :)
 
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Снежна януарска седмичка 24.01-30.01.2011г.
« Отговор #34 -: Януари 25, 2011, 10:27:53 am »
Весела седмица на всички!
Лиде,много бе 290 лв.Аз съм с 3 климатика,готвя само на ток газ в къщи нямам понеже ме е страх и последната ми сметка е близо 90 лева.Също имаме локално парно,което палим когато температурите навън паднат под -5,6 градуса.
Имате ли изолация и засичаш ли си всеки месец дали вярно ти отчитат?
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
*
Re: Снежна януарска седмичка 24.01-30.01.2011г.
« Отговор #35 -: Януари 25, 2011, 10:48:18 am »
Лиде, изолация и дограма му е майката. Преди изолацията и дограмата (едновременно е сложена) се топлехме по същия начин, както сега - локално парно, но температурата беше средно 3-5 градуса по-ниска. Нямаше стопляне.
twin, весел празник! Жив и здрав да е Виктор.
gery_k77, невероятна торта!!!
Мише, ДАНО!
Парси, Тео говори много за възрастта си, но другите дечица, около нас, на тази възраст не. Много е индивидуално.

Някой има ли преки наблюдения от д-р Куфарджиева от Закрила? Sia, ходихте ли при нея?

Здрави деца и спокойни родители!!!
*
Re: Снежна януарска седмичка 24.01-30.01.2011г.
« Отговор #36 -: Януари 25, 2011, 11:18:31 am »
Благодаря на всички за похвалите за тортата! :)

jasmin_veni, колите ги направих сравнително лесно. Купуваш колички от магазин от типа "за един лев", даваш ги на един Стефуняк, който ги разфасова за отрицателно време (принципно можеш и сама да го направиш ;) ), после в каросерията тъпчеш захарно тесто и после го изсипваш (като "кофичка" от пясък) и после лепиш прозорчета, рисуваш очички, фарове и слагаш колела от бонбони :). Играчка е но ако имаш желание и нерви се получава.

Парси, за говоренето си зависи от детето, а и казват че по принцип момчетата проговарят по късно. Стефан и той е на речник по малък от 10 думи, при това последния месец прибави 4 - 5 от тях, предполагам, че ще му трябват още няколко месеца докато се отпусне и почне да говори смислено. За сравнение Ели почна да говори на около година и половина.


Imagination sets the spirit free into a distant land of fantasy;
close your eyes and you will see within your mind there lays the key.

Почивай в мир мамо - обичаме те!
*
Re: Снежна януарска седмичка 24.01-30.01.2011г.
« Отговор #37 -: Януари 25, 2011, 11:23:50 am »
Миним, много благодаря!
Ние мналата година зимата плащахме по 200 лв, а ни нямаше по цял ден, вечер в едната стая включвахме духалка, в спалнята радиатор. Разсипахме се - хем студено, хем без пари. Тази година сложихме печка с дърва, топлим целия апартамент, миналия месец имахме около 70лв ток. Готвя на газ, само фурната ми е на ток, и бойлера всяка вечер се включва.
Криско вече ми е по-добре - от вчера не е вдигал темп, овладяхме разстройството, обаче снощи Дани ми спретна безсънна нощ - в 1 часа - 39.5градуса. Към 2 и половина успях да я смъкна. След това беше мой ред  :? Цяла нощ ме втрисаше. Як вирус, направо ни разказа играта. Много се пазете.
За говоренето, моите казваха думички рано, но се отприщиха да говорят всичко около година и 10м. Дето се вика, тогава започнаха да стават за събеседници  :lol:
Re: Снежна януарска седмичка 24.01-30.01.2011г.
« Отговор #38 -: Януари 25, 2011, 12:13:56 pm »
Момичета, имате ли идея дали грипните вируси могат да се пренасят от здрав човек. Аз съм здрава, но работата ми е такава,че контактувам с много хора, немалко от които грипави. Ако аз не съм болна дали мога да заразя детето?
Ние изкарахме кошмарна нощ. Докъм 3 всичко си беше наред. После Йосиф, както всяка нощ, се размърда за среднощно похапване. Изпи си млякото, гушнахме се както обикновено и като започна едно стенене, потрепване, въртене. Премерих му температурата-нормална. Към 5, може би, не издържах, станах и пак я премерих- пак нормална. Реших,че от сухия въздух го мъчи нослето. Както си спеше и мрънкаше му капнах физиологичен разтвор. Това го разбуди и разплака.Приспивахме се дълго, а той се опита да попее. После пак мранкане и въртене. В 7.45 пак се разбуди. Премерих пак Т- 37. Въпреки,че знам, че до 38 е нормална за малко дете, му дадох 1/2 доза Панадол. След известно време сме заспали и двамата.Този път спокойно и дълбоко. До 9, когато трябваше да стана за работа и го събудих. Беше много вял и уморен. Не си изяде кашата, пи само мляко. И изведнъж като дойде баба му да го гледа- като с магическа пръчка се преобрази- разскача се, разприказва се, започна да си проси хляб.Не знам какво да мисля! Дали моят стрес не му се предава?Напоследък съм под голямо напрежение...А и му растат 4 горни зъба наведнъж!
Ето, оплаках ви се! Извинете ме за огромния пост!

Нощта е най-тъмна преди зазоряване.
*
Re: Снежна януарска седмичка 24.01-30.01.2011г.
« Отговор #39 -: Януари 25, 2011, 12:40:26 pm »
Весела седмица на всички!
Лиде,много бе 290 лв.Аз съм с 3 климатика,готвя само на ток газ в къщи нямам понеже ме е страх и последната ми сметка е близо 90 лева.Също имаме локално парно,което палим когато температурите навън паднат под -5,6 градуса.
Имате ли изолация и засичаш ли си всеки месец дали вярно ти отчитат?

Изолация имаме,но за сметка на това сме краен апартамент със две северни стаи,където си е доста студено.Освен това никой не ме топли-нито отгоре,нито отдолу.