0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Снежна януарска седмичка 24.01-30.01.2011г.
« Отговор #60 -: Януари 26, 2011, 17:58:01 pm »
pimi, разбирам напълно възмущението ти. Абсолютно е недопустимо да искаш пари от деца, и това е пропуск и на учителите според мен. Има си начини за всичко. В моя офис постоянно минават някакви, то карти за отстъпки ли не беше, театри на които постановките са абсолютно беизвестни (и отстъпките не важат за гост-артисти), и циганки продаващи лъжици и готови да ми разкажат майчиното мляко за 2 лева:) Едно напредничаво и амбициозно цигане даже ме излъга един път че имало празник някакъв и ми танцува даже, ама то си заслужи левчето че беше смешен и сладък такъв:) Принципно съм мн резервирана и дарявам само за официално обявени кампании, но все пак аз съм възрастен човек който сам си вади парите, а не дете с чиито чувства може да спекулираш. Дано да не са били измамници и паричките й да отидат по предназначение...
*
Re: Снежна януарска седмичка 24.01-30.01.2011г.
« Отговор #61 -: Януари 26, 2011, 18:05:37 pm »
Днес голямо обикаляне по аптеките беше. Оказа се, че Синфлорикс, въпреки цената, е трудно да се намери  :? На Никола му предстоеше реимунизация и за миг си помислих, че ще ни се размине, тъй като от понеделник и тук въвеждат грипна епидемия със съответната забрана за ваксини. Останаха ни Пентаксим, Хеп.А и Приорикс. Относно последната имам следното питане - гледам, в новия имунизационен календар пише Приорикс, а днес мед.сестра каза, че трябва да сложим Тримовакс?!? Откъде идва разминаването? Била приоритетна преди всички останали, заради бума на морбили и заушка миналата година, но аз нали съм на вълна пневмококи, настоях на Синфлорикса. Хеп.А не ни сложи в комбинация, нито Пентаксим, въпреки че можело. Сега се чудя до втората година на детето ли ще ги влачим тези ваксини месец по месец!

Да питам за цикъла - не кърмя от Коледа,  но признаци за такъв все още няма. Има ли майки с подобен проблем? Да се притеснявам ли или да си чакам спокойно?
*
Re: Снежна януарска седмичка 24.01-30.01.2011г.
« Отговор #62 -: Януари 26, 2011, 18:09:57 pm »
Най-абсурдното е,че директора е разрешил това.То с такъв директор.....за това училището ни е на този хала.Дано поне паричките,които са събрали от децата да отидат там за където са ги събирали.
Re: Снежна януарска седмичка 24.01-30.01.2011г.
« Отговор #63 -: Януари 26, 2011, 18:10:58 pm »
аничка, на мен ми дойде точно на 5-тия месец от раждането, още кърмя. Наскоро едно от момичетата се оказа забременяла по време на кърмене. Тест пуска ли? На колко време ти идваше преди?
Мненията, които изразявам в този форум, са мои лични мнения, без претенции да бъдат единствената и неоспорима истина. Понякога си позволявам да цитирам и други хора, което специално упоменавам.

*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Снежна януарска седмичка 24.01-30.01.2011г.
« Отговор #64 -: Януари 26, 2011, 18:33:55 pm »
Аничка, кърмих Преслава до 18 май, първият ми цикъл е на 12 юни- почти месец след като я отбих
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*
Re: Снежна януарска седмичка 24.01-30.01.2011г.
« Отговор #65 -: Януари 26, 2011, 18:50:18 pm »
cambozzola, минаха 15 месеца от раждането и 1 от спирането на кърменето,затова пак си повдигнах въпроса. С предното раждане такива тревоги нямах, тъй като ми дойде месец преди да спра да кърмя, около годинката на Рони.

mini, при мен месецът точно мина и навлизам във втори  :lol:, ама нищичко...
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Снежна януарска седмичка 24.01-30.01.2011г.
« Отговор #66 -: Януари 26, 2011, 19:02:37 pm »
ами направи си тест бе Ани  :D
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*
Re: Снежна януарска седмичка 24.01-30.01.2011г.
« Отговор #67 -: Януари 26, 2011, 19:06:01 pm »
Здрава седмица и от мен  :) момичета имаме проблем трудно заспиваме без биберон през другото време не я търси обаче заспиването се превърна в кошмар. Обясних й че вече е голяма и че бибата сме я дали на котката - тя се съгласява с мен казва "добе нама биба вече" ляга си не я търси не плаче за нея просто не заспива започва лудо мятане в леглото полудява направо заспива след около час и то след като сме се ошамарили  :D давайте съвети
"Всеки от нас се ражда, защото преди това Бог го е обикнал, оценил, видял е смисъл в това и той да стане част от мирозданието"

Митрополит Антоний Сурожки
Re: Снежна януарска седмичка 24.01-30.01.2011г.
« Отговор #68 -: Януари 26, 2011, 19:14:22 pm »
cambozzola, минаха 15 месеца от раждането и 1 от спирането на кърменето,затова пак си повдигнах въпроса. С предното раждане такива тревоги нямах, тъй като ми дойде месец преди да спра да кърмя, около годинката на Рони.

mini, при мен месецът точно мина и навлизам във втори  :lol:, ама нищичко...

Аз докато кърмех си ми идваше но не така нормално по 3 дни и не толкова обилно

А сега да попитам възможно ли е в моите месеци поява на коластра не то4но но прозра4ни кап4ици !?  :?  :oops:
Re: Снежна януарска седмичка 24.01-30.01.2011г.
« Отговор #69 -: Януари 26, 2011, 19:42:01 pm »
Ние се кърмим и на мен цикъл ми дойде на третия месец, сега пак имах. Но кърмата не намалява.

Кърмих близнаците си 1 год и 2 месеца!!!
За моите две ангелчета родени в 25 г.с.
9.09-11.09.2008
9.09-20.02.2009

Една година без мама...
Re: Снежна януарска седмичка 24.01-30.01.2011г.
« Отговор #70 -: Януари 26, 2011, 19:52:35 pm »
Пими това е възмутително! Дори да обясниш на едно дете, че парички събирани по този начин са съмнителни, като минат с касичките всяко дете се чувства ДЛЪЖНО да даде, защото другите дечица гледат. Много голямо нахалство! Ми така всеки може да влезе, нали така? При толкова говорене за пазенето на децата ни, всеки педофил или пласьор на дрога може да се престори на мил и любезен служител, който събира парички за нечий бъбрек. Прави си една лесна преценка кое дете има парички, кое дете е податливо на убеждение и се връзва лесно.

Наистина описах цял филм, но как така чужди хора в училището?!
Мисля, че ако случаят се повтори е редно да се сигнализира в МО.

Аничка - , тест :lol:
graco играчка не върши ли работа?
Аз се опитах да направя ей този чийзкейк http://mikiblue.com/2008/02/13/cheesecake-2/ но още стяга :lol:
Камбозолка, следващия път ще пробвам твоята рецепта.
Вчера получих сортер и рингове които си бях поръчала и за мое голямо разочарование Ники ич не вдява каква им е идеята :( Обаче ги хвърля наляво-надясно и ги гризе с двата си зъба :lol:                 
[/url][/url]
*
Re: Снежна януарска седмичка 24.01-30.01.2011г.
« Отговор #71 -: Януари 26, 2011, 20:09:23 pm »
graco,каквото и да ти напишем си има период и на адаптация без биба.Дай си поне 1 седмица на търпение :).Четене на книжка,пеене на песничка не вършат ли работа пред ошамарването :D.Вени,то хубаво играчка ама при Митака например върви бибата с играчка-едното без другото не става.Та явно като решим да се отказваме ще трябва и от двете :lol:.

*
Re: Снежна януарска седмичка 24.01-30.01.2011г.
« Отговор #72 -: Януари 26, 2011, 20:12:46 pm »
Mary, ако намеря само бели бонбони няма ли да стане бяло?
Не съм сигурна дали има само бяла, но си спомням че майсторките в бранша преди години го коментираха факта.

За цикъла, първия път с Алекс ми дойде месец - месец и нещо след като спрях да кърмя, а сега на 3 месец, въпреки, че кърмя.

А ваксините, чета изброявате толкова много ваксини, не е ли само пентаксим по ЗК. На Алекс я купувах, но сега казаха  че е вписана в календара.

А махането на бибата при нас беше пълен ад. Кошмар от всякъде. Отказа да спи и дене и ноще, стана свръх активен, все на пакости го избиваше, ама има няма 2-3 месеца и отмина.
*
Re: Снежна януарска седмичка 24.01-30.01.2011г.
« Отговор #73 -: Януари 26, 2011, 20:13:15 pm »
Вени аз си мисля че му е раничко на Ники да нарежда ринговете  :). На тази възраст това им е предназначението на ринговете - да бъдат гризани преди всичко  :D. Андрея започна да ги нарежда след годинката.
"Всеки от нас се ражда, защото преди това Бог го е обикнал, оценил, видял е смисъл в това и той да стане част от мирозданието"

Митрополит Антоний Сурожки
*
Re: Снежна януарска седмичка 24.01-30.01.2011г.
« Отговор #74 -: Януари 26, 2011, 20:19:26 pm »
Уфф не става Парси не става  :(. Аз я приспивам до мен и после я премествам в нейното легло и като ми писне да ми скача по главата и въобще да буйства й я давам еми заспива за 5-6 минути абе като дрога й действа - кротва се започва да ми гали очите и за нула време е заспала. Не знам какво да направя наистина нямам идея.
"Всеки от нас се ражда, защото преди това Бог го е обикнал, оценил, видял е смисъл в това и той да стане част от мирозданието"

Митрополит Антоний Сурожки
*
Re: Снежна януарска седмичка 24.01-30.01.2011г.
« Отговор #75 -: Януари 26, 2011, 21:06:44 pm »
Момичета, не ме хвърляйте в паника, че ще ме уволни шефът вече, ако му цъфна трети път с такава новина  :lol: А и уж предпазни мерки взимаме този път...
За ваксините - хеп.А не е задължителна, но Синфлорикса, Пентаксима и Приорикса са си в новия имунизационен календар:
http://www.pramed.com/imuniz_kalendar.htm

Засилихте ме и вие с тези торти да правя сама тортата на Вероника, ама ще е чудо, понеже ще разчитам на късмета на начинаещия  :lol:
*

    Raissa777

  • *****
  • 1672
  • Засадиш ли горчиви плодове-няма да береш сладки.
Re: Снежна януарска седмичка 24.01-30.01.2011г.
« Отговор #76 -: Януари 26, 2011, 21:20:40 pm »
Значи ще стане работата, късмета на начинаещия е голяма работа  :)

Гледам вие за биби говорите, аз пък имам малко друга чуденка...Моята хубостница изобщо не иска биберон. Много пъти съм и давала - плюе я с парабола...За сметка на това си лапа ръцете, понякога успява да си напъха в устата целия юмрук! Даже се дави понякога и прави позиви - все едно ще повърне. Също така доста често ползва гърдите ми вместо биба.
Та, от една страна ми се струва добре че не иска биберон, но от друга страна ме е страх да не започне да си смуче пръста...Нашият татко има лек дефект в говора именно заради дълго смукане на палец .
Скоро видях едно детенце на 5 год с палец в уста, а мъжа ми ми каза, че един от колегите му доскоро си е смучил палеца ( на 34 год !!! )

Бях писала за сметките, но нещо ми няма поста. Ние уж за по-евтино сме на газ, но сметките ни са около 200 лв  :( ( само парно и топла вода...като поддържаме 20-21 градуса вкъщи) . Тока е към 80 лв.
« Последна редакция: Януари 26, 2011, 21:24:29 pm от Raissa777 »
*
Re: Снежна януарска седмичка 24.01-30.01.2011г.
« Отговор #77 -: Януари 26, 2011, 21:29:06 pm »
Мдаа,раничко му е на Ники за такова постижение.И ние от 1,6м. ги почнахме ринговете.
Мари,ти ме хвърли в джаза с това "Има-няма 2 месеца".Направо ми настръхна косъма.Малее дано Митко се откаже лесно от тая биба че не знам.

Re: Снежна януарска седмичка 24.01-30.01.2011г.
« Отговор #78 -: Януари 26, 2011, 21:48:58 pm »
вижте начин за приспиване на дете... :lol: :lol: :lol:   
аз със сълзи се смях...  :lol:

http://www.youtube.com/watch?v=fXBxGWSdVNM&feature=player_embedded
*
Re: Снежна януарска седмичка 24.01-30.01.2011г.
« Отговор #79 -: Януари 26, 2011, 22:00:28 pm »
Хм..и ние сме го правили тоя номер - със същия ефект :D Преди време девойката като й замиришеше на нейното креватче и заспиваше веднагически, а ние с баща й само я завивахме и вечеряхме на спокойствие, но сегааааааа...то е приспиване, пеене не песнички, държане на пръста ми и т.н...Абе да е жива и здрава пък било то и да се приспиваме по 100 часа...Относно бибата - няма отказване Ей! Знаете ли от кога й се каня, пробвахме и преди яслата - тц...Лелките казват, че там изобщо не си я търси, храни се, спи без нея, обаче отида ли да я взема и веднага се почва : "Биба, биба...", сякаш в мене вижда една голяма, ходеща биба.... :( И понеже в момента ми се налага и да поработвам вечер, та гледам да минаваме без драми и да заспива по-навреме, то съм си дала аванс до 2-та година и ще прилагам по-крути мерки към биби, памперс и т.н...