0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Снежна януарска седмичка 24.01-30.01.2011г.
« Отговор #120 -: Януари 29, 2011, 08:18:43 am »
Лисо, пиши как си и аз те мисля! :hug2:

 :flower:Благодаря на всички за пожеланията, много мило ми стана!

То вчера беше само преглед, зъбен камък и план,
другата седмица снимки и тогава решение и дата.
Наложително е, поемам дъх и няма да се страхувам,
не ми е първа операция, дано е последна!

Ани, много скоро Мони ще си има реален приятел  :sunshine:,
дали това не е причина?

Относно децата и технологиите, всичко е добре когато е в рамките на нормалното,
без ограничения, залитания и пристрастяване!

Спокоен уикенд на всички! Пързалки, шейни и румени бузи!
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
Re: Снежна януарска седмичка 24.01-30.01.2011г.
« Отговор #121 -: Януари 29, 2011, 10:21:17 am »
Минава - сега не си общуваме ;)
иначе и ти щеше да минеш в графата на хора със странности, в сериозната възрастова категория ала 30-те, като 34 годишния с палец в устата  :lol:


Може бо точно поради този факт тя си трайка, че още си общуват  :lol:


Не си общуваме, бе! Просто като минах критичния праг от 34 и нещата се наредиха от само себе си ;) хихихи
Мненията, които изразявам в този форум, са мои лични мнения, без претенции да бъдат единствената и неоспорима истина. Понякога си позволявам да цитирам и други хора, което специално упоменавам.

*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Снежна януарска седмичка 24.01-30.01.2011г.
« Отговор #122 -: Януари 29, 2011, 10:30:47 am »
И Моника си има въображаем приятел. Дани се казва. Като започна в един момент с Дани, ми стана много тъпо. Имах чувството, че не съм и достатъчна или контактите не са и достатъчни, та стигнахме да си говорим сами с Дани. Е преживях го де  :lol:.

Това което е описано по горе идва само и единствено от родителите. Защо децата са по добри с компютрите, защо не карат колело ли? Ами защото на мама или баба не им се занимава с тях. По добре да пуснат детско филмче, компютър или каквото и да е , само и само да ги оставят децата на мира. А после цъкат и се ядосват на статистиките, а не осъзнават, че и техните деца са в процента който не кара колело.
При нас няма забрани, дава се почти всичко, но има граници. Може, но малко, след това  навън или ми помогни за еди какво си...
Всяко нещо с границите си. За мен не е проблем, че зная и ползвам, проблема е колко време го правя.. А забраненото се наваксва, така мисля аз  :) 
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
Re: Снежна януарска седмичка 24.01-30.01.2011г.
« Отговор #123 -: Януари 29, 2011, 12:05:08 pm »
Прочетох, че сте писали за зъбни проблеми. И аз наскоро имах такиваа, вярно че не беше операция, но доста си ме поболя.. Имам един мост, който се беше рахлопал от известно време. Покрай децата не намирах време да го сменя и дойде момента на закъсването. Събудих се една сутрин и някакви страшни болки, все едно зъбът ми се клати и венеца ме болеше и беше подут. Отивам аз на зъболекар и той ми обясни, че едва ли не за една бройка и край. Правих снимка. Зъбът се беше разклатил и се беше подул венеца. Е няма да ви казвам как ме болеше! Смени ми след седцица моста, а аз не мога да дъвча въобще на тази страна. Викам си:"Край! Няма да го бъде! Ще слагам импланти!". Обаче спрях да ръчкам с език и с течение на времето зъбът спря да се клати и за сега няма проблеми. Пазате си зъбите, че лоша работа без тях!
*
Re: Снежна януарска седмичка 24.01-30.01.2011г.
« Отговор #124 -: Януари 29, 2011, 12:15:26 pm »
Момичета като чета за проблемите ви със зъбите и настръхвам направо. Явно ще трябва да отделя малко време и да посетя и аз стоматолог.
*
Re: Снежна януарска седмичка 24.01-30.01.2011г.
« Отговор #125 -: Януари 29, 2011, 15:46:05 pm »
Гледам, че сте писали за въображаемите прители. Елица също имаше такъв въображаем приятел - Петко , а такова дете изобщо не познаваме. Четох, че това е нормално във възрастта от 3 до 6 години, но Додсън пише, че това е присъщо за самотните деца. И сигурно има нещо вярно, защото есента като тръгна на детска градина и след около месец като свикна там спря да го споменава.

*
Re: Снежна януарска седмичка 24.01-30.01.2011г.
« Отговор #126 -: Януари 29, 2011, 16:02:12 pm »
Лиско, а ти как си мила?

Мисля си, че и аз бих с епритеснила, ако детето ми си има въображаем приятел. Но пък от друга страна няма нищо лошо. Това са временни неща и не винаги означава, че нещо му липсва.

Права е Туто. Трябва да пазим зъбите. Съпругът ми е зъболекар и все това повтаря - превенция му е майката. Останеш ли без зъб винаги има проблем. Имплантите са супер решение, но са доста скъпи и също искат поддръжка.

А трябва да сме хубави мами не дечицата, няма да ходим беззъби я ;) Което ми напомня, че и аз трябва да ида на преглед да видим какви поражения е нанесла бременността и какво причинява кърменето.


*
Re: Снежна януарска седмичка 24.01-30.01.2011г.
« Отговор #127 -: Януари 29, 2011, 17:34:36 pm »
Относно последната имам следното питане - гледам, в новия имунизационен календар пише Приорикс, а днес мед.сестра каза, че трябва да сложим Тримовакс?!? Откъде идва разминаването?
ani4ka,
И при нашата мед.естра имаше подобно объркване и протест от моя страна. Оказа се просто грешка на езика. Доколкото ми е известно, от години вече не се слага Тримовакс по ЗК. Просто попитай изрично. И провери самата спринцовка преди поставянето.
Колкото до едновременното слагане на ваксини, аз винаги бих предпочела да се слагат отделно. При реакция, не дай Боже, поне да се знае от коя ваксина е.

момичета имаме проблем трудно заспиваме без биберон през другото време не я търси обаче заспиването се превърна в кошмар.
graco,
Аз бих посъветвала да не я махате още, ако е възможно и няма определена причина. След месец-два може пак да опиташ.
И двете ми деца са ползвали биберон само за заспиване. Стефко го отказах по начина, по който ти, но той беше по-голям. Не помня точно, но на повече от 2 и половина години. Имахме само една единствена неспокойна нощ. Сега дъщеря ми още я ползва, пак само за заспиване, и мисля, че й е рано за махане.

...Моята хубостница изобщо не иска биберон...
Raissa777,
Точно поради същите страхове, аз научих и двете си деца да ползват залъгалки. Въпреки че съм отявлен привърженик на кърменето, точно за да не ползват гърдите ми за такива цели, приложих доста усилия, за да ги приуча към биба. А и моята племенница до 12-годишна заспиваше с палец в уста, та и аз реших, че при всички случаи по-лесно се отучва биба, отколкото гърда и/или палец.

Въображаем приятел Стефко не е имал, но за сметка на това все влиза в ролята на главния герой от всяко филмче, което гледа. Има няколкомесечни периоди, в които гледа почти само едно единствено филмче (независимо колко епизода е), докато не го научи наизуст. И тогава се обръщаме към него със съответните имена - Уоли, Симба, Пингу, Батман и т.н. В момента е Пинко розовата пантера.

На всички, които имат вземане-даване със зъболекари - дано всичко мине по план и благополучно!

Имам въпрос. На сина ни предстои операция на асансьорен тестис при д-р Бранков.  Оказа се, че, въпреки претенциите ми за информираност, съм проспала "малкия" проблем. Някоя мама с подобен опит?

P.S. Благодаря за комплиментите за тортите ми.


« Последна редакция: Януари 29, 2011, 17:43:39 pm от Verdi »
Re: Снежна януарска седмичка 24.01-30.01.2011г.
« Отговор #128 -: Януари 29, 2011, 18:35:28 pm »
Въображаем приятел Стефко не е имал, но за сметка на това все влиза в ролята на главния герой от всяко филмче, което гледа. Има няколкомесечни периоди, в които гледа почти само едно единствено филмче (независимо колко епизода е), докато не го научи наизуст. И тогава се обръщаме към него със съответните имена - Уоли, Симба, Пингу, Батман и т.н. В момента е Пинко розовата пантера.

Това ми напомня, че брат ми също нямаше въображаем приятел, но всяка сутрин, като се събуди, решаваше какво животно ще е днес и обявяваше, примерно "Днес съм зайче" и цял ден така...  :lol:

Раиска, не си спомням дали съм ти казвала, за залъгалките - пробвай с каучукова. По-гадно изглеждат, но някои деца ги предпочитат.
Мненията, които изразявам в този форум, са мои лични мнения, без претенции да бъдат единствената и неоспорима истина. Понякога си позволявам да цитирам и други хора, което специално упоменавам.

*
Re: Снежна януарска седмичка 24.01-30.01.2011г.
« Отговор #129 -: Януари 29, 2011, 21:24:07 pm »
Аз също съм имала въображаем приятел - даже съм казвала, че ми е гадже 8) Ха-ха, ма много любовна съм си била от две годишна :lol: Още си спомням въпросния Паско /ама какво име само/, още повече, че той си имаше родители - майка Снежанка и баща - Петьо. Спомням си как го чаках зад ъгъла на къщата за да ме "води" на кино :D. Не мисля, че е повод за притеснение, а и тогава на нашите едва ли им е хрумвало дори да ме водят на психолог.
Ани, аз също си мисля, че на Мони може да му е самотно, особено в чужда държава. Дано като се появи бебето да се раздели с въображаемото приятелче. Мисля си така, чащото също съм по-голямото дете, в махалата нямаше дечица на моята възраст и явно ми е било скучно тогава. Естествено като се появи брат ми Паско си "отиде" :D
За героите от филмчета мисля, че също е присъщо за децата с по-развинтено въображение. На моя колежка детенцето най-редовно беше Батман, Спайдърмен, Лошото куче и т.н...докато не се появи бебето и той стана Бате Саши :lol:
Лисе, Мише, стискам палци по зъбните въпроси. Дано всичко мине добре и минимално болезнено :oops:
*

    Lisko

  • *
  • 5448
  • Липсваш ми Бари:)
Re: Снежна януарска седмичка 24.01-30.01.2011г.
« Отговор #130 -: Януари 29, 2011, 23:13:40 pm »
Благодаря ви, че ме мислите:)
Днес вече съм добре:)
Вчера се събудих като...Мара отварачката и цял ден се чудих как е свикнало това момиче да ходи с вечно подути устни:). В комплект с ужасното главоболие и почти безсънната нощ, че Алекс беше с температура и плака много от 1.30 до 5.00 в 8ч. вечерта исках да си легна вместо тях:)))))
Днес ме боли малко и дори не съм пила аулин:) Храня се:)
Друг ден, не се сещам за храна, сега като ме боли цялата уста само храна ми е в главата и изпитвам вълчи глад:)
И понеже днес пристигна новата ни количка, съвсем забравих какво ме боли:) Разглобих я веднага, изпрах я, напарфюмирах я и сега съхне:)
Оказа се доста по-голяма отколкото изглеждаше на снимките, които съм виждала:)))))Много е смешна, а гумите са като за колело. Не детско колело, колело за голееееми хора:))))
И е много лека. само 22 кг:)))))) Всъщност, наистина е много лека в сравнение с влакчето ни:) Децата веднага се настаниха в нея, дори ги хранихме с майка ми там, защото не искаха да слизат:) Дано и навънка с такова желание да стоят:)))))
Мини, пак да ти кажа, благодаря от сърце:) Ще ви повозя на ДРЗ:)))))))
Бъдете здрави всички и спокойна вечер:)
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Снежна януарска седмичка 24.01-30.01.2011г.
« Отговор #131 -: Януари 29, 2011, 23:14:40 pm »
Това ми напомня, че брат ми също нямаше въображаем приятел, но всяка сутрин, като се събуди, решаваше какво животно ще е днес и обявяваше, примерно "Днес съм зайче" и цял ден така...  :lol:

моят син от известно време е орел. :) ако не е орел, ще е друга "освободена птица"  :lol:
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    Lisko

  • *
  • 5448
  • Липсваш ми Бари:)
Re: Снежна януарска седмичка 24.01-30.01.2011г.
« Отговор #132 -: Януари 29, 2011, 23:16:11 pm »
Това ми напомня, че брат ми също нямаше въображаем приятел, но всяка сутрин, като се събуди, решаваше какво животно ще е днес и обявяваше, примерно "Днес съм зайче" и цял ден така...  :lol:

моят син от известно време е орел. :) ако не е орел, ще е друга "освободена птица"  :lol:

Гъсениците да се пазят от орлите :P
Re: Снежна януарска седмичка 24.01-30.01.2011г.
« Отговор #133 -: Януари 30, 2011, 10:59:21 am »
Това ми напомня, че брат ми също нямаше въображаем приятел, но всяка сутрин, като се събуди, решаваше какво животно ще е днес и обявяваше, примерно "Днес съм зайче" и цял ден така...  :lol:

моят син от известно време е орел. :) ако не е орел, ще е друга "освободена птица"  :lol:

Моят син пък е "дакон", "сташен дакон".. :lol:
*

    Raissa777

  • *****
  • 1672
  • Засадиш ли горчиви плодове-няма да береш сладки.
Re: Снежна януарска седмичка 24.01-30.01.2011г.
« Отговор #134 -: Януари 30, 2011, 11:22:21 am »

Раиска, не си спомням дали съм ти казвала, за залъгалките - пробвай с каучукова. По-гадно изглеждат, но някои деца ги предпочитат.

Имаме и такава , нищо не става... Аз в интерес на истината не й давам много зор, ако видя че положението стане сериозно с палеца - ще й предлагам по-често биберона.

Оф, гледам "Такъв е живота" , с приемните родители...Гледам и се чудя как така хората си оставят децата. Дете на 6-7 години го разнасят насам-натам и никой от роднините не иска да го гледа  :(
*
Re: Снежна януарска седмичка 24.01-30.01.2011г.
« Отговор #135 -: Януари 30, 2011, 12:36:44 pm »
Раиска трагична е ситуацията. Гледах ги и аз и пуснах някоя сълзичка. Натоварвам се мн от такива предвания.
Моята кукла също избягва залъгалка, ама как си лапа цялото юмручеее и от 1 седмица мн се плюнчи. Големи балончета правим  :lol:
*
Re: Снежна януарска седмичка 24.01-30.01.2011г.
« Отговор #136 -: Януари 30, 2011, 17:32:17 pm »
Верди страхотни торти, останаха ми очите в много от тях! :)

Лиско, Мише бързо да минават зъболекарските тревоги! И аз все се каня да посетя ортодонт заради 2 млечни зъба, ама нещо все не ми остава време.

Моите деца са сополиви от петък и утре са си вкъщи и аз покрай тях, но дано им мине, че иначе ще трябва да викам подкрепление. Иначе почти докарахме 3 седмици ходене на детска градина...

Ели няма въображаем приятел, но пък си говори с един Мики Маус... Или по точно на моменти почва да го търси с думите "Мики, къде си Мики". Но покрай дърпотенето със Стефан и детската градина не и остава време за въображаеми приятели.

За биберона залъгалка, при Ели го махнахме съвсем леко покрай втората и година, а Стефан така и не го научи точно заради нейното махане, за това пък до скоро всичко лапаше и дъвчеше. А ако говорим за биберон на шише, ами вечер и двамата си заспиват с шишетата с млякото и не мисля за момента да ги махам, смятам че като им дойде времето те сами ще ги откажат.


Imagination sets the spirit free into a distant land of fantasy;
close your eyes and you will see within your mind there lays the key.

Почивай в мир мамо - обичаме те!
*
Re: Снежна януарска седмичка 24.01-30.01.2011г.
« Отговор #137 -: Януари 30, 2011, 22:24:40 pm »
Ауууу седмицата свърши аз докато се запиша.
Ние за сега сме добре, бяхме на зимна почивка. Много весело беше чак не ми се тръгваше, страхотна компания-приятели, малки и големи 8)

Еленка два дни е такова мрънкало, скъсва ни нервите, по цял ден хленчи, циври, ужас... :( надявам се да не се разболява нещо, че нали има някаква грипна вълна.
*
Re: Снежна януарска седмичка 24.01-30.01.2011г.
« Отговор #138 -: Януари 30, 2011, 22:41:23 pm »
Аз малко късно, ама да се включа с пожеланията за леко минаване на зъбните неволи при Лиса и Мишето. Дано е по-малкото зло и болките да се забравят бързо.

Хубава неделна вечер от мен. :)