0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Снежна януарска седмичка 24.01-30.01.2011г.
« Отговор #100 -: Януари 27, 2011, 20:59:59 pm »
Лисо, ти си силна жена и това ще изтраеш.
Мише, успех, стискам палци.
*
Re: Снежна януарска седмичка 24.01-30.01.2011г.
« Отговор #101 -: Януари 27, 2011, 21:39:37 pm »
Лисе,Мише,успех и на двете желая!
Аз да се похваля денят без биба мина по-лесно отколкото очаквах.Разбира се заспахме малко по-трудно с повече песнички и потупване по дупето,но пък спа 2 часа което беше добре.Сега ще видим как ще мине нощта,тъй като се буди доста :).

*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Снежна януарска седмичка 24.01-30.01.2011г.
« Отговор #102 -: Януари 28, 2011, 11:44:08 am »
от днешния Монитор:

"Детето ви може да си връзва обувките само. Може и да кара колело. С четенето и писането се справя отлично. Отдъхнете си – от изключенията сте. Оказва се, че голяма част от децата по света, имащи достъп до света на технологиите, не могат да извършват горепосочените дейности. Повечето от тях имат способности да играят на компютъра, но не и да карат колело, разкриват резултатите от глобално проучване на AVG онлайн сред майките.

Според статистиката децата са по-можещи в мрежата, отколкото в живота. 58% от децата на възраст между две и пет години знаят как да играят базова компютърна игра, докато

колело могат да карат само 52 на сто

Други 63% пък без проблем включват и изключват компютъра, но едва една пета от малките плуват сами. 11% признават, че могат да си вържат връзките на обувките без чужда помощ, а 20% знаят как да извършат спешно телефонно повикване.

Една четвърт от децата могат да използват браузър, 16% навигират между уебсайтове, 15% познават поне един уебадрес и 19% боравят със смартфон или таблет. В аспекта на реалния живот 39% от децата знаят своя домашен адрес, 27% могат да закусват сами и 37% да напишат първото и последното си име. Проучването разкрива също, майките над 35 години по-добре учат децата на нещата от реалния живот, като например закуска или каране на колело.

Няма полово разделение при малките момчета и момичета, когато става въпрос за технологични умения. Според проучването почти еднакъв процент от момчетата и момичетата могат да играят компютърни игри, както и да се обаждат по мобилния телефон.

Изследването алармира, че децата

не получават необходимите умения

за реалния живот. Родителите трябва да дадат на децата си балансирана комбинация от знания за живота и технически умения, съветват експертите."
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    yana-v

  • *****
  • 1207
  • Ще порасна голяма!!!
Re: Снежна януарска седмичка 24.01-30.01.2011г.
« Отговор #103 -: Януари 28, 2011, 12:12:56 pm »
 :( Лошо, лошоо!!! :(
Re: Снежна януарска седмичка 24.01-30.01.2011г.
« Отговор #104 -: Януари 28, 2011, 12:30:06 pm »
Не разбрах каква е възрастта на изследваните деца.
[/url][/url]
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Снежна януарска седмичка 24.01-30.01.2011г.
« Отговор #105 -: Януари 28, 2011, 12:34:32 pm »
Не разбрах каква е възрастта на изследваните деца.

"58% от децата на възраст между две и пет години знаят как да играят базова компютърна игра, докато колело могат да карат само 52 на сто"

по-надолу очевидно става дума за по-големи деца, щом говорят за писане на имена. както обикновено, журналистическата препечатка е направена неграмотно.

"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    ultra

  • Анна Зашева
  • *
  • 7291
Re: Снежна януарска седмичка 24.01-30.01.2011г.
« Отговор #106 -: Януари 28, 2011, 13:05:23 pm »
мда... а светът е толкова вълшебен! трябва ти само малко желание, за да намериш време и да покажеш на детето си всички чудеса :)

с карането на колело и закуската се справяме, връзките на обувките обаче са мираж :wink:

Да попитам: вашите деца имат ли въображаеми приятелчета? Ние си живеем вкъщи с едно, има си име, възраст, предпочитани игри, храни, филмчета и приятели. Името е сложно и не познавам такова детенце около нас. На моменти ми е малко плашещо, особено когато Мони ме кара да отделям бисквити и за него и ми сочи къде точно се намира в стаята, друг път не се впечатлявам - решавам, че е продукт на развинтеното му въображение.
Та, ако си имате въображаемо приятелче, как съжителствате с него :)


“Experience is the name every one gives to their mistakes.” Oscar Wilde
Re: Снежна януарска седмичка 24.01-30.01.2011г.
« Отговор #107 -: Януари 28, 2011, 13:09:30 pm »
Лисе, Мише, дано мине всичко леко и бързо да се оправите!
За биберона - Йоана изобщо не го искаше и започна да си смуче палеца. Казаха ми, че е възможно да е така до първи клас. Опитах няколко пъти насила с бибата, пак не стана. Някъде преди месец спря да си смуче и палеца.
А за 34-годишния с палец в уста, доста се посмях като си го представих. :D
Ако се появят препятствия по пътя Ви - сменете посоката, а не крайната цел...





БЛАГОДАРЯ ВИ, Д-Р СТАМЕНОВ!
*
Re: Снежна януарска седмичка 24.01-30.01.2011г.
« Отговор #108 -: Януари 28, 2011, 13:18:01 pm »
Момичета, кажете къде в София човек бързо може да си извади медицинско за шоф.книжка? Мъжът ми заминал днес да я подновява, а не ме е послушал, че ще му трябва, та има малко време, преди КАТ да затвори и пътуването му да е напразно. Отсечката КАТ-Стрелбище-Горна Баня му е най-удобна :)

Ани, описваш 1:1 сцени от "Забранена любов" по НТВ, където едно момченце, малко по-голямо от Мони е с точно такова въображаемо другарче.
Чувала съм, че е нормално, но ме заинтригува и ще питам приятелка психоложка за този казус :)
« Последна редакция: Януари 28, 2011, 13:21:26 pm от ani4ka »
*

    Raissa777

  • *****
  • 1672
  • Засадиш ли горчиви плодове-няма да береш сладки.
Re: Снежна януарска седмичка 24.01-30.01.2011г.
« Отговор #109 -: Януари 28, 2011, 13:21:58 pm »
Значи се надявам да минем добре, както отбора на Карамелчето  :)

Снощи Дара вдигна 39 градуса след Синфлорикса...по едно време се стреснах, защото 2 часа след Панадола не я беше свалила...та на своя глава и дадох 2 капки Хексалгин. Чак тогава, към 3 часа успях да заспя и то пак с едното око - отворено  :)

Лиско - дано се разминете бързо и леко, че да гризкаш на воля сладкишите  :)
*
Re: Снежна януарска седмичка 24.01-30.01.2011г.
« Отговор #110 -: Януари 28, 2011, 13:32:10 pm »
Раиса, на Никола в сряда му слагахме Синфлорикс и педиатърката предупреди още при 37,5 да давам Нурофен. Слава Богу и този път нямаше реакция!
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Снежна януарска седмичка 24.01-30.01.2011г.
« Отговор #111 -: Януари 28, 2011, 13:34:07 pm »
Ани, по книгите пише, че е напълно нормално и присъщо за възрастта наличието на въображаем приятел.
ние си нямаме, но е имало няколко случая да ми показва към празния ъгъл на стаята и да твърди, че там стои някой.

малко е creepy, признавам, но щом е нормално, приемаме и толкоз...
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Re: Снежна януарска седмичка 24.01-30.01.2011г.
« Отговор #112 -: Януари 28, 2011, 14:03:04 pm »
Аз си имах въображаем приятел и си го спомням до ден днешен. Знам идеално как изглежда и от майка ми знам, че съм ги побърквала с обяснения за него. Минава - сега не си общуваме ;)
Мненията, които изразявам в този форум, са мои лични мнения, без претенции да бъдат единствената и неоспорима истина. Понякога си позволявам да цитирам и други хора, което специално упоменавам.

Re: Снежна януарска седмичка 24.01-30.01.2011г.
« Отговор #113 -: Януари 28, 2011, 14:20:32 pm »
Момичета, кажете къде в София човек бързо може да си извади медицинско за шоф.книжка?

Не е точно по предпочитания маршрут, но в болница Вита става за 10 мин, струваше около 30 лв. От КАТ се стига относително бързо - до телевизионната кула, после десен завой и караш до Подуене, болницата се вижда, точно на кръстовището на Подуене е, Драговица 9, виж и телефоните в нета. Предполагам, че същото важи за която и да е частна болница, може би има и по-близо до КАТ.

На лисиците и мишките кураж и бързо възстановяване, на всички здраве и хубав уикенд.
Даниел 07.06.06  Димана 05.10.07
*
Re: Снежна януарска седмичка 24.01-30.01.2011г.
« Отговор #114 -: Януари 28, 2011, 14:47:58 pm »
И ние да се запишем в тази темичка :)!
« Последна редакция: Януари 28, 2011, 14:49:53 pm от Smaraidi »






При жълтеница у новороденото не се дава да се пие глюкоза, защото излишният  билирубин не се отделя с урината, а с изпражненията.
*
Re: Снежна януарска седмичка 24.01-30.01.2011г.
« Отговор #115 -: Януари 28, 2011, 15:14:04 pm »
Мерси мармотче,
Вита я знам къде е, но то Горна баня ще му е далечко, мисля че в 29 ДКЦ ще пробва, близо е до бившата ни квартира, пък дано стане, като гледам, остава му по-малко от час преди КАТ да затвори, та тръпна в очакване :)

Минава - сега не си общуваме ;)
иначе и ти щеше да минеш в графата на хора със странности, в сериозната възрастова категория ала 30-те, като 34 годишния с палец в устата  :lol:
*

    Raissa777

  • *****
  • 1672
  • Засадиш ли горчиви плодове-няма да береш сладки.
Re: Снежна януарска седмичка 24.01-30.01.2011г.
« Отговор #116 -: Януари 28, 2011, 16:24:57 pm »
Минава - сега не си общуваме ;)
иначе и ти щеше да минеш в графата на хора със странности, в сериозната възрастова категория ала 30-те, като 34 годишния с палец в устата  :lol:


Може бо точно поради този факт тя си трайка, че още си общуват  :lol:
*
Re: Снежна януарска седмичка 24.01-30.01.2011г.
« Отговор #117 -: Януари 28, 2011, 16:38:58 pm »
Kremkaramel не искам да те плаша но на съседката за която съм разказала в по-горен постинг детето й придоби този вреден навик (да си смуче палеца) към 8-я месец някъде и тя така се беше успокоила та ти внимавай бъди нащрек  :)
Аз да се похваля снощи заспахме без биба  :P - отне ми около 40 минути. Днес на обяд обаче не мина номера отказа да заспи въобще та се надявам довечера омаломощена заспиването да стане по-бързо  :).
За статистиката от Монитор какво да кажа - за съжаление е така. Мен лично ме впечатлява повече факта, че примерно едно две годишно дете може да си обува само обувките отколкото че само си пуска ПС-то или ДВД-то.
"Всеки от нас се ражда, защото преди това Бог го е обикнал, оценил, видял е смисъл в това и той да стане част от мирозданието"

Митрополит Антоний Сурожки
*

    Lisko

  • *
  • 5448
  • Липсваш ми Бари:)
Re: Снежна януарска седмичка 24.01-30.01.2011г.
« Отговор #118 -: Януари 28, 2011, 23:24:48 pm »
Мише, как си след прегледа?
*
Re: Снежна януарска седмичка 24.01-30.01.2011г.
« Отговор #119 -: Януари 28, 2011, 23:31:41 pm »
Лис, а ти как си?