0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Снежна януарска седмичка 24.01-30.01.2011г.
« Отговор #40 -: Януари 25, 2011, 13:03:04 pm »
По темата за тока ... Да, истината е в изолацията.
Ние сме в блок с много добра изолация, хубава дограма и апартамента ни е среден. Тази зима още не се е налагало да включвам нищо, за да се топлим. Дори в най-студените дни. В хола, където сме по цял ден температурата не е падала под 21 градуса. А в спалня - държи около 18. Смятам, че това са нормални температури за живеене.
Иначе сметката за ток си е средно по около 70-80 , до 90. Не знам откъде идва разликата. Всеки месец еднакво перем, готвим и се къпем (с бойлер сме)...



Re: Снежна януарска седмичка 24.01-30.01.2011г.
« Отговор #41 -: Януари 25, 2011, 15:17:53 pm »
Явно грешно се изразих. Имах предвид всички ли живеете в къщи, а не например в апартаменти :lol:
Не визирах само теб, а и другите момичета, които споделиха техните сметки - Пердето, Мешко.

Ние сме в апартамент 92 кв.м. и както казах, климатикът работи постоянно, но през деня на 20 гр., вечер на повече, а конвекторните радиатори ги включваме само вечер, когато спим. Инверторен е климатикът, и алуминиева дограма има и изолация, но апартаментът е със северо-западно изложение, над гараж и е доста студен. Но ако все пак отчетем, че тази сметка е зимна, за един от най-студените периоди е я приемем за нормална, то летните ни сметки от 120-136 лв. са си абсолютен грабеж. Тъй като си е достатъчно хладно лятото, климатик за охлаждане не се използва. Остава бойлера, готвенето и пералнята, която пускам основно в събота. Миналата зима сме имали и сметка от 330 лв.Какво да кажа, просто ми се плаче, като дойде време за сметката за тока.
« Последна редакция: Януари 25, 2011, 15:21:48 pm от meshko106 »
<br />[link=http:
*
Re: Снежна януарска седмичка 24.01-30.01.2011г.
« Отговор #42 -: Януари 25, 2011, 15:51:44 pm »
Здравейте момичета! Днес съм побесняла направо.

Заведох Никол на педиатър понеже ми беше казала да я заведа, че закъсняхме с Пентаксима, а и не са и били още Синфлорикс. Исках да питам докторката защо аджеба. Чудех се дали правят бебешка консултация заради грипната епидемия. А докторката не си вдигна телефона. Ама и те сливи ли има те устата, че не може сестрата да прозвъни 10тина майки.

Но, така или иначе в нашата поликлиника бебетата чакат в отделна стая и има отделен вход за бебешката консултация. Отидох и почаках 10 минути. Звъннах пак на докторката, която ми каза, че не приемат бебета и ме увери, че нямало проблем да закъснеем с ваксините още повече (докато свърши епидемията) и си тръгнахме. През това време в стаята влязоха майка с 2-3 годишно дете и седемгодишно дете, както и баба им. Седнаха си да си чакат за друг някакъв доктор и по-голямото дете кашляше през цялото време. Много любезно ги помолих да излязат от стаята, тъй като са болни, а и тя е само и единствено за бебета. Леле като се развикаха. Нямало място пред вратата на доктора, естествено че били болни, иначе за какво са дошли и отказаха да излязат. Е, наложи се да се развикам и аз, та майката се усети и изведе болното дете, а бабата пуста проклетия си остана да чака в стаята за бебета. Какви хора са това, ех?

Докато ме е нямало, общо 30 минути, дошъл куриер на DHL, от които чакам пратка и ми оставил бележка на вратата да отида до техен офис да си взема пратката. Обадих се на телефона, който са дали и казах, че вече съм си у дома - да донесат пратката, но ми обясниха, че не можело така - утре щели да я доставят. Питах ги за какво, аджеба, плащам да я доставят днес и изрично си давам мобилния телефон, да звъннат ако ме няма, а те ще я донесат утре и пак ще ги чакам цял ден без да зная в колко часа ще дойдат. Направо откачих. Вечно всичко трябва да се урежда с караници и подаване на жалби в тази държава!

Дано вашият ден е по-добър!:)
« Последна редакция: Януари 25, 2011, 15:54:07 pm от Раши »


*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Снежна януарска седмичка 24.01-30.01.2011г.
« Отговор #43 -: Януари 25, 2011, 17:03:06 pm »
Гери, зло да ви забрави  :oops:
 :balk_20:Да е здрав и усмихнат Сефунко!
Да ви радват и зареждат с много и разни емоции двамата с Ели, прегръщам ви!

А  ::cake:: е страхотна , браво, аз все още не мога да се пречупя и да пробвам
с такава "опаковка" отгоре! Четох, намерих варианти, но не ми е узрал момента!
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
Re: Снежна януарска седмичка 24.01-30.01.2011г.
« Отговор #44 -: Януари 25, 2011, 17:17:32 pm »
Тортата наистина е много хубава, гери! Количките са страхотни просто!

В началото на месеца и аз пробвах да правя торта с фондан, но нямах много време, та украсата беше доста семпла (панделка и три розички). Получи се - като за сефте я правих с фондан от машмелоус. Да окуража тези, които не са пробвали - става много лесно. Моят стана леко в екрю, тъй като не намерих бели бонбони, но пак си беше ок, а и исках да пробвам как се работи с материала, та цветът не ми беше толкова важен.
Мненията, които изразявам в този форум, са мои лични мнения, без претенции да бъдат единствената и неоспорима истина. Понякога си позволявам да цитирам и други хора, което специално упоменавам.

*
Re: Снежна януарска седмичка 24.01-30.01.2011г.
« Отговор #45 -: Януари 25, 2011, 19:39:46 pm »
Момичета, ако имате желание да пробвате фондановите торти, направете го, докато сте в майчинство.
Аз имах голям мерак и понаправих някои неща - Моите торти. За пет месеца сигурно петдесет торти направих. Сега меракът ми си остана, обаче, откакто се върнах на работа преди осем месеца, съм направила само две торти с традиционна кремова украса.

Колкото до тока, и нашият апартамент е потвърждение на това, че смяната на дограмата, изолацията и добрият инверторен климатик са изходът от много високите сметки. Е, някои членове на семейството още не са се научили да затварят вратите след себе си, но това е друг въпрос.
Re: Снежна януарска седмичка 24.01-30.01.2011г.
« Отговор #46 -: Януари 25, 2011, 21:05:02 pm »
Ох лелееее, какви торти, какво нещо...
Огладнях, нарушихте ми диетата бе хора :lol:
Някой има ли лесна рецепта за фунийки с крем?
Вече намерих за чийзкейк и бай-бай диети :lol:
[/url][/url]
Re: Снежна януарска седмичка 24.01-30.01.2011г.
« Отговор #47 -: Януари 25, 2011, 22:57:54 pm »
ееееехееее ама стига ве4е ,моля ви сега и торти направо ми изтекоха ....о4ите и не само !  :lol: Браво   Verdi златни ръце имаш!
*
Re: Снежна януарска седмичка 24.01-30.01.2011г.
« Отговор #48 -: Януари 25, 2011, 23:51:38 pm »
cambozzola, с машмелоус няма да ти стане бяло покритието, а точно такова каквото го описваш. Проблем е само ако ти трябва снежно бяло, иначе за другите цветове не е пробелм.
Леле Вердииии, браво страхотни торти.
Аз приключих с тях, от известно време ми сърбят лекичко ръцете, ама успявам да се въздържам.
*
Re: Снежна януарска седмичка 24.01-30.01.2011г.
« Отговор #49 -: Януари 26, 2011, 09:23:19 am »
И аз да се изкажа - да не остана по назад за тока - живеем в стара панелка, около 70 кв.м. югозападно изложение, без външна изолация и само част от дограмата е сменена. Иначе апартамента е среден и сравнително топъл, както казах включвам само верер 2 конвекторни радиатора - в хола и спалнята за по 2-3 часа мах. + духалка в кухнята. Бойлера не се изключва. Пералня пускам 2-3 пъти седмично и готвя на ток, но не готвя кой знае колко. И при това положение 190 лв. ми се струват много...При условие, че по цял ден ни няма :? А забравих хладиника, който е клас Б и е на остъклената тераса, където е много студено. Освен там да има преразход на ел. енергия незнам... :( За съжаление при нас не могат да се правят подобрения, защото сме под наем, та така...
Геринко, да ти е жив и здрав рожденника и само хубави моменти заедно!!! Страхотно си се справила с тортата, признавам! :)
Верди, големи красоти! За съжаление аз така и не се престраших да се пробвам, явно не е за мен тая работа...
Мими, бързо оздравяване на юнаците и на теб! Дано минусовите температури преборят вирусите!
Аз се чудих-чудих, в понеделник останах вкъщи да си гледам Дари, но вчера и днес нямаше как и я пратих на яслата. Дано не лепне нещо оттам, че тези седмици имам много работа и незнам как ще я правим, баща й също не може да отсъства... :(
Re: Снежна януарска седмичка 24.01-30.01.2011г.
« Отговор #50 -: Януари 26, 2011, 09:57:53 am »
Mary, ако намеря само бели бонбони няма ли да стане бяло?

Следващият опит смятам да го направя с шоколад - че е по-вкусен от фондана ;).

Жаси, за чийз кейк имам страхотна рецепта, ако ти трябва - работи безотказно.

Верди, супер си, браво!
Мненията, които изразявам в този форум, са мои лични мнения, без претенции да бъдат единствената и неоспорима истина. Понякога си позволявам да цитирам и други хора, което специално упоменавам.

Re: Снежна януарска седмичка 24.01-30.01.2011г.
« Отговор #51 -: Януари 26, 2011, 10:02:51 am »
Пускай на Лс :)
[/url][/url]
*
Re: Снежна януарска седмичка 24.01-30.01.2011г.
« Отговор #52 -: Януари 26, 2011, 11:36:56 am »
Момичета, и мен ме гръмнаха със сметката за тока за декември - 180 лева! А за миналия месец беше 90лв. Цените ли са повишили?


*
Re: Снежна януарска седмичка 24.01-30.01.2011г.
« Отговор #53 -: Януари 26, 2011, 12:08:46 pm »

Жаси, за чийз кейк имам страхотна рецепта, ако ти трябва - работи безотказно.

Може и тук да пуснеш да се възползваме всички :D.

Re: Снежна януарска седмичка 24.01-30.01.2011г.
« Отговор #54 -: Януари 26, 2011, 12:31:00 pm »
Продукти:
Блат:
1 ¼ ч. ч. бисквити на трохи (или 1 пакетче)
¼ ч. ч. масло
¼ ч. ч. захар
(това прави блат само на дъното, ако искате да има и отстрани, ще ви стигнат може би 2 пакетчета бисквити; лично аз купувам "Чаени бисквити" на Кристал - със сметана, или с масло, или с какао... има различни видове)

Крем-плънка:
400 г безсолно крема-сирене (2  кутийки)
1 ч. ч. неподквасена сметана (200 мл)
1-2 ванилии
4 яйца
½ ч. ч. захар
2 с. л. пресято брашно
¼ ч. л. сол

Сос:
2 ч. ч. замразени или пресни ягоди, малини, боровинки или нещо подобно
¾ ч. ч. сок от горски плодове или вода
2 с. л. царевично нишесте
1/3 ч. ч. захар

1.   Натрошените бисквити, захарта и маслото се размачкват добре до хомогенна смес. Тази смес се разстила по дъното на форма за торта, покрита с хартия за печене по дъното и стените. Формата се оставя настрана.
2.   С миксер или робот се разбъркват крем-сиренето, сметаната, ванилията, четирите жълтъка, ½ ч. ч. захар, брашното и солта.
3.   В отделна  купа се разбиват 4-те белтъка на сняг и внимателно се изсипват в сместа със сиренето. Разбърква се леко с дървена или пластмасова лъжица (да не е метална). Сместа е изсипва върху бисквитения блат. Пече се на 160-170 градуса около час – докато сместа стане равномерно кафява и се надигне. Ако започне да потъмнява отгоре твърде много, може да се сложи алуминиево фолио, за да не изгори. След като се извади от фурната, чийзкейкът се оставя да изстине на стайна температура, а после – в хладилника.
4.   Сосът от плодовете се приготвя така: смесват се сока, нишестето и захарта и се слага на котлона на средна температура. Бърка се, докато се сгъсти, после се прибавят плодовете и се вари, докато нишестето добие цвета на плодовете. След като изстине, се изсипва върху охладения чий зкейк.
5.   1 бял шоколад  LZ или ½ Милка се разтопява с 2-3 супени лъжици прясно мляко или сметана и малко масло (в микровълнова или на водна баня). От разтопения шоколад на тънки струйки се прави решетка върху чийз кейка или се украсява, както ви е кеф.

Да ви е сладко!
Мненията, които изразявам в този форум, са мои лични мнения, без претенции да бъдат единствената и неоспорима истина. Понякога си позволявам да цитирам и други хора, което специално упоменавам.

Re: Снежна януарска седмичка 24.01-30.01.2011г.
« Отговор #55 -: Януари 26, 2011, 12:37:12 pm »
леле Камбозола, след работа май ще бягам до kfc за чийзкейк:)
*
Re: Снежна януарска седмичка 24.01-30.01.2011г.
« Отговор #56 -: Януари 26, 2011, 13:26:20 pm »
Бременните да не четат тук!  :lol: :lol: :lol:
Моят мъж прави чийзкейк с помощта на Д-р Йоткер.  :wink:

Да се похваля, че моето дете за пръв път не плака, когато го оставих в яслата.  8)

Всички болни дечица да оздравяват!

Re: Снежна януарска седмичка 24.01-30.01.2011г.
« Отговор #57 -: Януари 26, 2011, 14:30:08 pm »
Тъй като имаме май доста майсторки на торти и сладки изкушения защо не направите отделна тема където да има рецепти и разбира се снимков материал,в темата "Вкусотии" надникнах и направо останах също изумена от майсторството на Валерия а и виждам 4е не е само тя с такъв талант! :wink: просто наистина си заслужава
*
Re: Снежна януарска седмичка 24.01-30.01.2011г.
« Отговор #58 -: Януари 26, 2011, 17:30:23 pm »
Искам да споделя с вас какво ме възмути днес.В нашето училище днес се е случило нещо,което по мое мнение е малко незаконно.Двама господа са обикаляли класните стаи по време на часовете и са искали от децата пари,за трансплантация на бъбрек на някакво болно детенце.Стори ми се абсурдно,нали уж никой нямаше право да обикаля и да събира пати по този начин,още по-малко по училищата.Все си мисля,че не е това начина.Мъчно ми е за детенцето,но в същото време не съм сигурна къде точно ще отидат тези пари.Моята щерка е дала 50 ст. а са и дали квитанция за 2 лева,на която пише името на някакво сдружение за което не намирам нищо в нета.
Лека вечер момичета.
Re: Снежна януарска седмичка 24.01-30.01.2011г.
« Отговор #59 -: Януари 26, 2011, 17:46:20 pm »
pimi, според мен, това е абсолютно незаконно! Лично аз не давам пари на никого на ръка - с мъжа ми бяхме засичали една хм... дама, която събираше пари за дете, за което мъжът ми със сигурност знаеше, че пари се събират САМО по банков път (беше се срещал с родителите покрай организиране на кампанията). Много ми е интересно дали директоркът и охраната са били наясно и как обясняват пускането на тези хора в училището...
Мненията, които изразявам в този форум, са мои лични мнения, без претенции да бъдат единствената и неоспорима истина. Понякога си позволявам да цитирам и други хора, което специално упоменавам.