0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Снежна януарска седмичка 24.01-30.01.2011г.
« -: Януари 24, 2011, 11:39:29 am »
Снежна, весела и здрава седмица от нас! :)

Тази седмица за нас е специална - моето малко слънце утре става на една годинка.
Също, както миналата година навън ще е студено и снежно - родихме се при минусови температури, като гледам и първият ни рожден ден ще е при такива. :)  Затова пък на лицата ни ще греят топли усмивки и ще сме зареедни с мноооого настроение за нашия първи специален личен празник.  :)

На всички ви много весело настроение през новата седмица!
Здрави дечица и спокойни родители!
Re: Снежна януарска седмичка 24.01-30.01.2011г.
« Отговор #1 -: Януари 24, 2011, 11:56:53 am »
Весело посрещане на празника Тwin  
Здрава седмица на всички деца и родители !
*
Re: Снежна януарска седмичка 24.01-30.01.2011г.
« Отговор #2 -: Януари 24, 2011, 11:57:32 am »
Да ти е жив и здрав малкия рожденик Виктор, Туини! :)

Хубава седмица на всички!


*
Re: Снежна януарска седмичка 24.01-30.01.2011г.
« Отговор #3 -: Януари 24, 2011, 11:59:53 am »
Весел празник утре,Туинче :D!

*
Re: Снежна януарска седмичка 24.01-30.01.2011г.
« Отговор #4 -: Януари 24, 2011, 12:45:34 pm »
Хубава седмица и от нас!
Весело посрещане на празника,Туин!

*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Снежна януарска седмичка 24.01-30.01.2011г.
« Отговор #5 -: Януари 24, 2011, 12:48:44 pm »
Туин, весел празник и от нас. Хубава седмица и здрави дечица. Дават температурите да паднат много, дано избият тези вируси и грипа затихне.

В миналата тема не успях да отговоря. Греем се с климатик Мидея 21, който е в коридора и загрява цялата къща. Смогва до -2. Ако температурите паднат повече, имаме локално парно с котле в мазето и палим него през нощта. Сметката ми е 290 лв, като миналият месец е била 140. Засякох електромера, отговарят си стойностите, но освен по студения месец, мисля миналия месец са си писали малко на око, а сега са засекли за годината. Друго обяснение нямам, а и всички близки и познати се оплакват този месец от двойни сметки.  Тази години трябва изолация, защото така греем и врабчетата...

http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
*

    Raissa777

  • *****
  • 1672
  • Засадиш ли горчиви плодове-няма да береш сладки.
Re: Снежна януарска седмичка 24.01-30.01.2011г.
« Отговор #6 -: Януари 24, 2011, 12:53:22 pm »
Хубава и здрава седмижа от нас !

Весело изкарване утре Туини  :D
Re: Снежна януарска седмичка 24.01-30.01.2011г.
« Отговор #7 -: Януари 24, 2011, 12:56:53 pm »
Здрава седмица на снежни игри и разходки!
Туин, да ти е живо и здраво съкровището и да имате незабравим празник утре!
Честито ходещо мишо момиче на Мишанта!Все напред да върви и нагоре!

Нощта е най-тъмна преди зазоряване.
*
Re: Снежна януарска седмичка 24.01-30.01.2011г.
« Отговор #8 -: Януари 24, 2011, 13:04:58 pm »
Весела седмица на всички!
Лиде,много бе 290 лв.Аз съм с 3 климатика,готвя само на ток газ в къщи нямам понеже ме е страх и последната ми сметка е близо 90 лева.Също имаме локално парно,което палим когато температурите навън паднат под -5,6 градуса.
*
Re: Снежна януарска седмичка 24.01-30.01.2011г.
« Отговор #9 -: Януари 24, 2011, 13:36:11 pm »
Лиде, всички се оплакват този месец от висок ток. Нашата сметка е 190 лв. за декември. Вярно, топлим се на ток, готвя на ток, бойлера ни е на ток, но все пак се прибираме в 18 часа и вечер пускам печка докато си легнем - мах. 23 часа. Освен това за празниците ни е нямало близо седмица, незнам как я измислиха тази сметка. Предишния месец беше 140 лв. :( А представям си ако си бяхме по цял ден вкъщи /както миналата зима/, сигурно 250 лв. поне не ни мърдаха!!!!
Пими, ако електромера ви е от старите може да плащате и по-малко ток. Ние бяхме така допреди две години, докато смениха електромерите във входа с тия новите, дето били много чувствителни, еми сметката ни скочи почти двойно... :(
Туин, прекрасен празник ви желая!!!
*
Re: Снежна януарска седмичка 24.01-30.01.2011г.
« Отговор #10 -: Януари 24, 2011, 13:48:17 pm »
Не е от старите,от новите ни е електромера.Във целия вход на всички абонати ги смениха.
*
Re: Снежна януарска седмичка 24.01-30.01.2011г.
« Отговор #11 -: Януари 24, 2011, 15:06:04 pm »
Лидия, този, който ви е сложил този мощен климатик в коридора, за да топли цялата къща е бил "гений" в областта на климатизацията.
Здрава и успешна седмица и от нас.
     
Re: Снежна януарска седмичка 24.01-30.01.2011г.
« Отговор #12 -: Януари 24, 2011, 15:06:24 pm »
И нашата сметка за ток този месец е 286 лв., а миналия беше 186. Отопляваме се само на ток - 1 климатик и 2 конвекторни радиатора, като радиаторите работят само през нощта реялно. Не знам какъв ни е електромерът, но едно е сигурно, няма как да не я платим тази сметка, както правят хората с парно, които с години не го плащат. Че ги пишат на око, пишат ги, защото и лятото ми бяха направили сметка от 120 лв., но това е положението. Нямаме избор.
Хубава седмица на всички.

<br />[link=http:
*
Re: Снежна януарска седмичка 24.01-30.01.2011г.
« Отговор #13 -: Януари 24, 2011, 15:44:55 pm »
Здрава седмица и от нас!
Туин, весел празник! Незабравим е първия рожден ден!
Мише, честити проходили крачета! Само напред и нагоре да вървят!
Ние отново сме болни, докато си помисля че изкарахме месец и отново... Криси от събота вечерта е с температура, после расзтройство, Дани тази сутрин в 6 вдигна и той. Ходихме на лекар - лепнали сме вируса, да съм се приготвила за темп.5 дни  :( за капак  и аз започнах да вдигам...
В тази връзка искам да попитам някой знае ли болничните дали са 40 дни от личния за една календарна година или за 1 година назад? Дали сега януари започвам да броя наново или връщам до миналия 24 януари?
И малко на шега - като гледах сега календара, само на моя ли излиза че имам 2 дни рожден ден  :lol:
*
Re: Снежна януарска седмичка 24.01-30.01.2011г.
« Отговор #14 -: Януари 24, 2011, 16:08:28 pm »
Хм, кви 290 лв  8O 8O 8O за ток бе, ние миналият месец за 2 климатика, бойлер, готвене, пране и всичко платихме 86 лв, този ще е повечко. Ние в най студените месеци повече от 190 лв. не сме плащали. С нов електромер сме.
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Снежна януарска седмичка 24.01-30.01.2011г.
« Отговор #15 -: Януари 24, 2011, 16:16:07 pm »
Здрава и спокойна да е тази снежна седмица!

Мими :? голяма "почивка" 1 месец, дано поне леко премине този път!

Туин, голяма и щастлива веселба утре!

Искренно благодаря на всички за пожеланията,
у нас става все по-интересно, а вниманието ми скача още със сто нагоре!
Искам за тях само две неща да са здрави и да се обичат.
За първото се моля всеки ден, а за второто,
вярвам, че ако сме добри родители ще се случи.

Тези дни са ми едни...връщам ленти назад, извиквам спомени
правя някакви равносметки за мен самата и осъзнах,
че всеки ден искренно и с най-чисто сърце се моля
за приятелите ни тук които още се борят и чакат това щастие,
които копнеят и за една безсънна нощ но с бебе, ДАНО, казвам!
И нека, ако има сила която се меси в мислите и
действията ни ускори тези процеси!
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*

    ultra

  • Анна Зашева
  • *
  • 7291
Re: Снежна януарска седмичка 24.01-30.01.2011г.
« Отговор #16 -: Януари 24, 2011, 16:18:06 pm »
Да ви разкажа нещо весело за начало на седмицата :)

На гости ни идват семейство с малко бебе. След някаолко часа идва време бебето да суче. На Симеон му е обяснявано многократно, че бебетата сучат мляко от гърдите на майките си, но той беше абсолютно уверен, че се шегувам :D Решавам да използвам момента и да го накарам да се убеди:
- Ето, Мони, виж тази майка как кърми бебето си. От нейните гърди сега тече мляко и бебето суче.
Симеон ококорва невярващо очи и плахо ме пита:
- И от твоите гърди ли ще тече мляко?
Аз кимвам, а той почва да подскача във възторг:
- Къ-де е мля-ко-то, къ-де е мля-ко-то!
Полсе ме поглежда с надежда:
- А може ли млякото да е с какао?  :lol:


“Experience is the name every one gives to their mistakes.” Oscar Wilde
*
Re: Снежна януарска седмичка 24.01-30.01.2011г.
« Отговор #17 -: Януари 24, 2011, 16:26:12 pm »
Ултра,голям майтап :lol:!
Мише,толкова красиво си го казала.И аз да пожелая на Калина леко и безаварийно щапуркане :).
За тока-ние за 100кв.м. площ,3 климатика,бойлер който не се изключва,готвене и всеки ден пералня платихме този месец 185лв.Искам да ви кажа,че не е без значение санирането на сградата,дограмата и дали ви топли някой отдолу и отгоре.А...и колко са хубави климатиците :).

*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Снежна януарска седмичка 24.01-30.01.2011г.
« Отговор #18 -: Януари 24, 2011, 16:34:08 pm »
Ани :lol: :lol: :lol: записваш ги нали?
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Снежна януарска седмичка 24.01-30.01.2011г.
« Отговор #19 -: Януари 24, 2011, 16:39:47 pm »
Лидия, този, който ви е сложил този мощен климатик в коридора, за да топли цялата къща е бил "гений" в областта на климатизацията.
Здрава и успешна седмица и от нас.

Защо? Стаите са срещу него и разположението им е подходящо. Не са голями. Върши това за което е взет.  :)

Само че, дограмата е пвц, ноо отопляваме долния етаж, горе не се отоплява и няма изолация. Както казах, греем и врабчетата. Тази година изолацията ни е приоритет.
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
*
Re: Снежна януарска седмичка 24.01-30.01.2011г.
« Отговор #20 -: Януари 24, 2011, 17:17:53 pm »
Здрава седмица на всички! Разчитаме на минусовите температури да изтребят вирусите до крак!  :lol:
Туини - незабравим празник, с много щастливи усмивки ви пожелавам!
Мише, честито ти проходило момиче! Запрятай ръкави и нерви, че голяма веселба ти предстои. Аз от три месеца обикалям из стаите да гоня две швъкливи малки дупенца  и вече изнемогвам :lol: Заради грипната епидемия и предстоящите ваксини на Ники сме спрели Вероника от ясла и у нас е цирк!
Темата с тока е съвсем актуална за нас, тъй като от една седмица ровя из сайта на EVN, с надежда да облекчат агонията ми от очакването на заветната сметка, но до момента-нищо! "0" лв до момента и това си е, кой знае кога ще отчетат дължимото.

Края на седмицата предстои дълго чаканата контрола на носен секрет при Ники. Не знам как ще дочакам да видя, преборили ли сме пневмококите или не...
*
Re: Снежна януарска седмичка 24.01-30.01.2011г.
« Отговор #21 -: Януари 24, 2011, 17:49:21 pm »
Весела и здрава седмица от нас! :)
Ние се крепим здрави, пак им прохъркват носовете и всеки ден им правя инхалации с физиологичен дано ни се размине разболяването, а грипа го изкарахме преди епидемията дано не ни хване пак.

Мише, честито за проходилото малко мишленце! :)

Туин, приятно изкарване на празника утре!

Благодаря на всички за съветите за боята, тази на прах се оказа доста силна. А ето и резултата (рожденика в другата тема):   . Децата бяха много доволни, Стефуняка реши, че колите могат да се карат. После видя, че другите ги ядът, реши и той да пробва, но не му хареса и продължи да я тътри по масата :)


Imagination sets the spirit free into a distant land of fantasy;
close your eyes and you will see within your mind there lays the key.

Почивай в мир мамо - обичаме те!
*
Re: Снежна януарска седмичка 24.01-30.01.2011г.
« Отговор #22 -: Януари 24, 2011, 18:38:41 pm »
Честито, Мише! :) Браво, Гери, страхотни сладкиши! :)


Re: Снежна януарска седмичка 24.01-30.01.2011г.
« Отговор #23 -: Януари 24, 2011, 18:58:14 pm »
Да ви разкажа нещо весело за начало на седмицата :)

На гости ни идват семейство с малко бебе. След някаолко часа идва време бебето да суче. На Симеон му е обяснявано многократно, че бебетата сучат мляко от гърдите на майките си, но той беше абсолютно уверен, че се шегувам :D Решавам да използвам момента и да го накарам да се убеди:
- Ето, Мони, виж тази майка как кърми бебето си. От нейните гърди сега тече мляко и бебето суче.
Симеон ококорва невярващо очи и плахо ме пита:
- И от твоите гърди ли ще тече мляко?
Аз кимвам, а той почва да подскача във възторг:
- Къ-де е мля-ко-то, къ-де е мля-ко-то!
Полсе ме поглежда с надежда:
- А може ли млякото да е с какао?  :lol:
Това искренно ме накара да се смея с глас дали ще имаме и ние такива моменти с бъдещия батко?  :D
 
*
Re: Снежна януарска седмичка 24.01-30.01.2011г.
« Отговор #24 -: Януари 24, 2011, 19:11:04 pm »
Гери,поздравления за тортата!Станала е чудесна!
Re: Снежна януарска седмичка 24.01-30.01.2011г.
« Отговор #25 -: Януари 24, 2011, 19:32:50 pm »
Ултра, с глас се смях :lol:
Мише, честито ти проходилото малко мише!
Лиде облещих ти се на сметката за ток!
Извинете, всички ли сте в къщи, защото много ме стресирахте с тези сметки. Досега над 80 лв. не сме плащали, а климатика работи нон стоп, миялната и пералнята също. Само миялната ми е клас А, другите харчат много. започва да ме тресе страх каква ще е следващата ми сметка, като чета за вашите.

gery_k77 страхотна торта! Аз нямам нерви да спретна такава. Колите как ги направи?

Ники от вчера нарежда дя-дя-дя-до-дя и та-та-та-то и никакво Ма-Мам :? Само като реве се чува МАААмммм. Мислих си, че първите звуци ще са мама и съм леекичко тъжна, че не са.
[/url][/url]
*
Re: Снежна януарска седмичка 24.01-30.01.2011г.
« Отговор #26 -: Януари 24, 2011, 20:01:33 pm »
Вени,пак добре за възрастта нареждате срички.Не знам при вашите деца как е,но в нашето обкръжение всички говорят вече ,само Митко-не.Всичко е жестове и мимики.Казват се само -"мамо","тата","баба","деде" и "пиш" :D.Не че няма да проговори,просто се чудя кога :ask:

Re: Снежна януарска седмичка 24.01-30.01.2011г.
« Отговор #27 -: Януари 24, 2011, 20:23:51 pm »
Вени,пак добре за възрастта нареждате срички.Не знам при вашите деца как е,но в нашето обкръжение всички говорят вече ,само Митко-не.Всичко е жестове и мимики.Казват се само -"мамо","тата","баба","деде" и "пиш" :D.Не че няма да проговори,просто се чудя кога :ask:

Аз съм проговорила на 4г. :) Ама после не съм млъкнала :lol:
[/url][/url]
*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Снежна януарска седмичка 24.01-30.01.2011г.
« Отговор #28 -: Януари 24, 2011, 20:31:43 pm »
Лиде облещих ти се на сметката за ток!
Извинете, всички ли сте в къщи, защото много ме стресирахте с тези сметки. Досега над 80 лв. не сме плащали, а климатика работи нон стоп, миялната и пералнята също. Само миялната ми е клас А, другите харчат много. започва да ме тресе страх каква ще е следващата ми сметка, като чета за вашите.
4 човека, аз мъжа ми, Моника и една баба на 84 години. Всичко ми е на ток, като плащах досега 60-80 лв без климатика, миналия месец беше 140 лв с него, този е 290... Засичано е на "око" досега и изравняват на края на годината. Миналата година Януари сметката ми беше 140 лв без да се отоплявам на ток, предишните месеци не е минавала 70. Незнам иначе как ще стане номера.
Вече ще си засичам всеки месец!  :)Да се надяваме, че при теб няма толкова загуба на топлина и сметката ще си е под 100 лв  :)

Днес се обадих в градината. В групите са отишли по максимум 7-8 деца. Моника още е хремава и я оставих тази седмица. Събрали са 2 групи в цялата градина...

Ултра, да му направиш мляко с какао на детето  :lol:
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
Re: Снежна януарска седмичка 24.01-30.01.2011г.
« Отговор #29 -: Януари 24, 2011, 22:29:41 pm »
Явно грешно се изразих. Имах предвид всички ли живеете в къщи, а не например в апартаменти :lol:
Не визирах само теб, а и другите момичета, които споделиха техните сметки - Пердето, Мешко.
Това  стана като вица за запетайката и обесения :lol:

Лиде, климатика какъв клас е? Инвенторен ли е? И пак е много голяма сумата, дори за климатик.
Питах дали сте в къща, защото на нашия етаж се оказа, че се краде. Електромерите ни са в общо помещение и след като сметка 200лв. пристигна на съсед, който не ползва много-много ток, човекът събра собствениците в помещението, изключваха бушони, включваха и се оказа, че електромерите не съответстват на апартаментите. После от ЧЕЗ оправиха нещата и вече няма стряскания. Но тогава имаше един електромер закачен към всички останали и той вътреше бясно. Според мен това беше съседа, който краднеше ток, защото като ни видя в помещението и се развика и изниза после.
Та от тази гледна точка те питах.
« Последна редакция: Януари 24, 2011, 22:35:57 pm от jasmin_veni »
[/url][/url]
*
Re: Снежна януарска седмичка 24.01-30.01.2011г.
« Отговор #30 -: Януари 24, 2011, 22:53:20 pm »
4 човека, аз мъжа ми, Моника и една баба на 84 години. Всичко ми е на ток, като плащах досега 60-80 лв без климатика, миналия месец беше 140 лв с него, този е 290... Засичано е на "око" досега и изравняват на края на годината. Миналата година Януари сметката ми беше 140 лв без да се отоплявам на ток, предишните месеци не е минавала 70. Незнам иначе как ще стане номера.
Вече ще си засичам всеки месец!  :)Да се надяваме, че при теб няма толкова загуба на топлина и сметката ще си е под 100 лв  :)

ох на мен пък това ми се вижда малко за консумацията.
бойлер ни е  зимата на парно, лятото на соларна система, на ток се налага да се включва в изключително редки случаи , нещо спешно. Отопляваме се на локално парно, готвя на газ,съдомиялната ползвам много рядко и сметката ми е 50-60 лв на месец. Та само от лампи, които всички са енергоспестяващи, телевизори, компютър и една помпа на рибките е тая сметка - ми много ми се вижда.
..........оооо забравих хладилника с фризер
« Последна редакция: Януари 24, 2011, 22:55:00 pm от Mary »
*

    minim

  • ***
  • 460
  • Сбъдната мечта !
Re: Снежна януарска седмичка 24.01-30.01.2011г.
« Отговор #31 -: Януари 24, 2011, 23:06:40 pm »

В тази връзка искам да попитам някой знае ли болничните дали са 40 дни от личния за една календарна година или за 1 година назад? Дали сега януари започвам да броя наново или връщам до миналия 24 януари?
И малко на шега - като гледах сега календара, само на моя ли излиза че имам 2 дни рожден ден  :lol:

40 дни са за една календарна година, т.е. от началото на тази година ти се броят отново.
*
Re: Снежна януарска седмичка 24.01-30.01.2011г.
« Отговор #32 -: Януари 24, 2011, 23:46:25 pm »
Ех, благодаря момичета.  :D
Надявам се утре слънцето ми да грее двойно повече.  :)


Тези дни са ми едни...връщам ленти назад, извиквам спомени
правя някакви равносметки за мен самата и осъзнах,
че всеки ден искренно и с най-чисто сърце се моля
за приятелите ни тук които още се борят и чакат това щастие,
които копнеят и за една безсънна нощ но с бебе, ДАНО, казвам!


ДАНО, Мише, дано!
Това се моля и аз - дано всяка една жена да бъде благословена да стане майка и да гушне рожбата си.



gery_k77, страхотна торта! :)
*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Снежна януарска седмичка 24.01-30.01.2011г.
« Отговор #33 -: Януари 25, 2011, 10:25:12 am »
Явно грешно се изразих. Имах предвид всички ли живеете в къщи, а не например в апартаменти :lol:
Не визирах само теб, а и другите момичета, които споделиха техните сметки - Пердето, Мешко.
Това  стана като вица за запетайката и обесения :lol:

Лиде, климатика какъв клас е? Инвенторен ли е? И пак е много голяма сумата, дори за климатик.
Питах дали сте в къща, защото на нашия етаж се оказа, че се краде. Електромерите ни са в общо помещение и след като сметка 200лв. пристигна на съсед, който не ползва много-много ток, човекът събра собствениците в помещението, изключваха бушони, включваха и се оказа, че електромерите не съответстват на апартаментите. После от ЧЕЗ оправиха нещата и вече няма стряскания. Но тогава имаше един електромер закачен към всички останали и той вътреше бясно. Според мен това беше съседа, който краднеше ток, защото като ни видя в помещението и се развика и изниза после.
Та от тази гледна точка те питах.
:oops: :lol: спя по 3 часа, ако може да послужи за оправдание изобщо  :lol:
В къща сме да. Всичко ми е клас А. Има едни прости сметки. Климатика е 2или 3 киловата. (не ми се рови да погледна). За справка, една духалка е 2 киловата. Той работи докато достигне 22-24-26 градуса и спира. Да кажем, че когато е топло, му се събират 5 часа работа на ден по 3 киловата са 15 по 30 дни са 450 киловата по 0.17ст = 76.50лв Това е много средно сметнато, защото може да загрява и на 1 киловат, не на три, ако в помещението е вече топло или само да включи вентилатора. Може да работи и 10 часа на 3 киловата, защото не успява да загрее помещението  или има много загуби както е при нас. При теб съседите те греят от всички страни, климатика досгрява един вид и потдържа и регулира температурата, при нас къщата няма изолация и се ползва само долния етаж. Така, той просто не спира да загрява. Сметни го при 10 часа работа на ден по 3 киловата.
Тортата е разкошна  :)
 
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Снежна януарска седмичка 24.01-30.01.2011г.
« Отговор #34 -: Януари 25, 2011, 10:27:53 am »
Весела седмица на всички!
Лиде,много бе 290 лв.Аз съм с 3 климатика,готвя само на ток газ в къщи нямам понеже ме е страх и последната ми сметка е близо 90 лева.Също имаме локално парно,което палим когато температурите навън паднат под -5,6 градуса.
Имате ли изолация и засичаш ли си всеки месец дали вярно ти отчитат?
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
*
Re: Снежна януарска седмичка 24.01-30.01.2011г.
« Отговор #35 -: Януари 25, 2011, 10:48:18 am »
Лиде, изолация и дограма му е майката. Преди изолацията и дограмата (едновременно е сложена) се топлехме по същия начин, както сега - локално парно, но температурата беше средно 3-5 градуса по-ниска. Нямаше стопляне.
twin, весел празник! Жив и здрав да е Виктор.
gery_k77, невероятна торта!!!
Мише, ДАНО!
Парси, Тео говори много за възрастта си, но другите дечица, около нас, на тази възраст не. Много е индивидуално.

Някой има ли преки наблюдения от д-р Куфарджиева от Закрила? Sia, ходихте ли при нея?

Здрави деца и спокойни родители!!!
*
Re: Снежна януарска седмичка 24.01-30.01.2011г.
« Отговор #36 -: Януари 25, 2011, 11:18:31 am »
Благодаря на всички за похвалите за тортата! :)

jasmin_veni, колите ги направих сравнително лесно. Купуваш колички от магазин от типа "за един лев", даваш ги на един Стефуняк, който ги разфасова за отрицателно време (принципно можеш и сама да го направиш ;) ), после в каросерията тъпчеш захарно тесто и после го изсипваш (като "кофичка" от пясък) и после лепиш прозорчета, рисуваш очички, фарове и слагаш колела от бонбони :). Играчка е но ако имаш желание и нерви се получава.

Парси, за говоренето си зависи от детето, а и казват че по принцип момчетата проговарят по късно. Стефан и той е на речник по малък от 10 думи, при това последния месец прибави 4 - 5 от тях, предполагам, че ще му трябват още няколко месеца докато се отпусне и почне да говори смислено. За сравнение Ели почна да говори на около година и половина.


Imagination sets the spirit free into a distant land of fantasy;
close your eyes and you will see within your mind there lays the key.

Почивай в мир мамо - обичаме те!
*
Re: Снежна януарска седмичка 24.01-30.01.2011г.
« Отговор #37 -: Януари 25, 2011, 11:23:50 am »
Миним, много благодаря!
Ние мналата година зимата плащахме по 200 лв, а ни нямаше по цял ден, вечер в едната стая включвахме духалка, в спалнята радиатор. Разсипахме се - хем студено, хем без пари. Тази година сложихме печка с дърва, топлим целия апартамент, миналия месец имахме около 70лв ток. Готвя на газ, само фурната ми е на ток, и бойлера всяка вечер се включва.
Криско вече ми е по-добре - от вчера не е вдигал темп, овладяхме разстройството, обаче снощи Дани ми спретна безсънна нощ - в 1 часа - 39.5градуса. Към 2 и половина успях да я смъкна. След това беше мой ред  :? Цяла нощ ме втрисаше. Як вирус, направо ни разказа играта. Много се пазете.
За говоренето, моите казваха думички рано, но се отприщиха да говорят всичко около година и 10м. Дето се вика, тогава започнаха да стават за събеседници  :lol:
Re: Снежна януарска седмичка 24.01-30.01.2011г.
« Отговор #38 -: Януари 25, 2011, 12:13:56 pm »
Момичета, имате ли идея дали грипните вируси могат да се пренасят от здрав човек. Аз съм здрава, но работата ми е такава,че контактувам с много хора, немалко от които грипави. Ако аз не съм болна дали мога да заразя детето?
Ние изкарахме кошмарна нощ. Докъм 3 всичко си беше наред. После Йосиф, както всяка нощ, се размърда за среднощно похапване. Изпи си млякото, гушнахме се както обикновено и като започна едно стенене, потрепване, въртене. Премерих му температурата-нормална. Към 5, може би, не издържах, станах и пак я премерих- пак нормална. Реших,че от сухия въздух го мъчи нослето. Както си спеше и мрънкаше му капнах физиологичен разтвор. Това го разбуди и разплака.Приспивахме се дълго, а той се опита да попее. После пак мранкане и въртене. В 7.45 пак се разбуди. Премерих пак Т- 37. Въпреки,че знам, че до 38 е нормална за малко дете, му дадох 1/2 доза Панадол. След известно време сме заспали и двамата.Този път спокойно и дълбоко. До 9, когато трябваше да стана за работа и го събудих. Беше много вял и уморен. Не си изяде кашата, пи само мляко. И изведнъж като дойде баба му да го гледа- като с магическа пръчка се преобрази- разскача се, разприказва се, започна да си проси хляб.Не знам какво да мисля! Дали моят стрес не му се предава?Напоследък съм под голямо напрежение...А и му растат 4 горни зъба наведнъж!
Ето, оплаках ви се! Извинете ме за огромния пост!

Нощта е най-тъмна преди зазоряване.
*
Re: Снежна януарска седмичка 24.01-30.01.2011г.
« Отговор #39 -: Януари 25, 2011, 12:40:26 pm »
Весела седмица на всички!
Лиде,много бе 290 лв.Аз съм с 3 климатика,готвя само на ток газ в къщи нямам понеже ме е страх и последната ми сметка е близо 90 лева.Също имаме локално парно,което палим когато температурите навън паднат под -5,6 градуса.
Имате ли изолация и засичаш ли си всеки месец дали вярно ти отчитат?

Изолация имаме,но за сметка на това сме краен апартамент със две северни стаи,където си е доста студено.Освен това никой не ме топли-нито отгоре,нито отдолу.
*
Re: Снежна януарска седмичка 24.01-30.01.2011г.
« Отговор #40 -: Януари 25, 2011, 13:03:04 pm »
По темата за тока ... Да, истината е в изолацията.
Ние сме в блок с много добра изолация, хубава дограма и апартамента ни е среден. Тази зима още не се е налагало да включвам нищо, за да се топлим. Дори в най-студените дни. В хола, където сме по цял ден температурата не е падала под 21 градуса. А в спалня - държи около 18. Смятам, че това са нормални температури за живеене.
Иначе сметката за ток си е средно по около 70-80 , до 90. Не знам откъде идва разликата. Всеки месец еднакво перем, готвим и се къпем (с бойлер сме)...



Re: Снежна януарска седмичка 24.01-30.01.2011г.
« Отговор #41 -: Януари 25, 2011, 15:17:53 pm »
Явно грешно се изразих. Имах предвид всички ли живеете в къщи, а не например в апартаменти :lol:
Не визирах само теб, а и другите момичета, които споделиха техните сметки - Пердето, Мешко.

Ние сме в апартамент 92 кв.м. и както казах, климатикът работи постоянно, но през деня на 20 гр., вечер на повече, а конвекторните радиатори ги включваме само вечер, когато спим. Инверторен е климатикът, и алуминиева дограма има и изолация, но апартаментът е със северо-западно изложение, над гараж и е доста студен. Но ако все пак отчетем, че тази сметка е зимна, за един от най-студените периоди е я приемем за нормална, то летните ни сметки от 120-136 лв. са си абсолютен грабеж. Тъй като си е достатъчно хладно лятото, климатик за охлаждане не се използва. Остава бойлера, готвенето и пералнята, която пускам основно в събота. Миналата зима сме имали и сметка от 330 лв.Какво да кажа, просто ми се плаче, като дойде време за сметката за тока.
« Последна редакция: Януари 25, 2011, 15:21:48 pm от meshko106 »
<br />[link=http:
*
Re: Снежна януарска седмичка 24.01-30.01.2011г.
« Отговор #42 -: Януари 25, 2011, 15:51:44 pm »
Здравейте момичета! Днес съм побесняла направо.

Заведох Никол на педиатър понеже ми беше казала да я заведа, че закъсняхме с Пентаксима, а и не са и били още Синфлорикс. Исках да питам докторката защо аджеба. Чудех се дали правят бебешка консултация заради грипната епидемия. А докторката не си вдигна телефона. Ама и те сливи ли има те устата, че не може сестрата да прозвъни 10тина майки.

Но, така или иначе в нашата поликлиника бебетата чакат в отделна стая и има отделен вход за бебешката консултация. Отидох и почаках 10 минути. Звъннах пак на докторката, която ми каза, че не приемат бебета и ме увери, че нямало проблем да закъснеем с ваксините още повече (докато свърши епидемията) и си тръгнахме. През това време в стаята влязоха майка с 2-3 годишно дете и седемгодишно дете, както и баба им. Седнаха си да си чакат за друг някакъв доктор и по-голямото дете кашляше през цялото време. Много любезно ги помолих да излязат от стаята, тъй като са болни, а и тя е само и единствено за бебета. Леле като се развикаха. Нямало място пред вратата на доктора, естествено че били болни, иначе за какво са дошли и отказаха да излязат. Е, наложи се да се развикам и аз, та майката се усети и изведе болното дете, а бабата пуста проклетия си остана да чака в стаята за бебета. Какви хора са това, ех?

Докато ме е нямало, общо 30 минути, дошъл куриер на DHL, от които чакам пратка и ми оставил бележка на вратата да отида до техен офис да си взема пратката. Обадих се на телефона, който са дали и казах, че вече съм си у дома - да донесат пратката, но ми обясниха, че не можело така - утре щели да я доставят. Питах ги за какво, аджеба, плащам да я доставят днес и изрично си давам мобилния телефон, да звъннат ако ме няма, а те ще я донесат утре и пак ще ги чакам цял ден без да зная в колко часа ще дойдат. Направо откачих. Вечно всичко трябва да се урежда с караници и подаване на жалби в тази държава!

Дано вашият ден е по-добър!:)
« Последна редакция: Януари 25, 2011, 15:54:07 pm от Раши »


*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Снежна януарска седмичка 24.01-30.01.2011г.
« Отговор #43 -: Януари 25, 2011, 17:03:06 pm »
Гери, зло да ви забрави  :oops:
 :balk_20:Да е здрав и усмихнат Сефунко!
Да ви радват и зареждат с много и разни емоции двамата с Ели, прегръщам ви!

А  ::cake:: е страхотна , браво, аз все още не мога да се пречупя и да пробвам
с такава "опаковка" отгоре! Четох, намерих варианти, но не ми е узрал момента!
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
Re: Снежна януарска седмичка 24.01-30.01.2011г.
« Отговор #44 -: Януари 25, 2011, 17:17:32 pm »
Тортата наистина е много хубава, гери! Количките са страхотни просто!

В началото на месеца и аз пробвах да правя торта с фондан, но нямах много време, та украсата беше доста семпла (панделка и три розички). Получи се - като за сефте я правих с фондан от машмелоус. Да окуража тези, които не са пробвали - става много лесно. Моят стана леко в екрю, тъй като не намерих бели бонбони, но пак си беше ок, а и исках да пробвам как се работи с материала, та цветът не ми беше толкова важен.
Мненията, които изразявам в този форум, са мои лични мнения, без претенции да бъдат единствената и неоспорима истина. Понякога си позволявам да цитирам и други хора, което специално упоменавам.

*
Re: Снежна януарска седмичка 24.01-30.01.2011г.
« Отговор #45 -: Януари 25, 2011, 19:39:46 pm »
Момичета, ако имате желание да пробвате фондановите торти, направете го, докато сте в майчинство.
Аз имах голям мерак и понаправих някои неща - Моите торти. За пет месеца сигурно петдесет торти направих. Сега меракът ми си остана, обаче, откакто се върнах на работа преди осем месеца, съм направила само две торти с традиционна кремова украса.

Колкото до тока, и нашият апартамент е потвърждение на това, че смяната на дограмата, изолацията и добрият инверторен климатик са изходът от много високите сметки. Е, някои членове на семейството още не са се научили да затварят вратите след себе си, но това е друг въпрос.
Re: Снежна януарска седмичка 24.01-30.01.2011г.
« Отговор #46 -: Януари 25, 2011, 21:05:02 pm »
Ох лелееее, какви торти, какво нещо...
Огладнях, нарушихте ми диетата бе хора :lol:
Някой има ли лесна рецепта за фунийки с крем?
Вече намерих за чийзкейк и бай-бай диети :lol:
[/url][/url]
Re: Снежна януарска седмичка 24.01-30.01.2011г.
« Отговор #47 -: Януари 25, 2011, 22:57:54 pm »
ееееехееее ама стига ве4е ,моля ви сега и торти направо ми изтекоха ....о4ите и не само !  :lol: Браво   Verdi златни ръце имаш!
*
Re: Снежна януарска седмичка 24.01-30.01.2011г.
« Отговор #48 -: Януари 25, 2011, 23:51:38 pm »
cambozzola, с машмелоус няма да ти стане бяло покритието, а точно такова каквото го описваш. Проблем е само ако ти трябва снежно бяло, иначе за другите цветове не е пробелм.
Леле Вердииии, браво страхотни торти.
Аз приключих с тях, от известно време ми сърбят лекичко ръцете, ама успявам да се въздържам.
*
Re: Снежна януарска седмичка 24.01-30.01.2011г.
« Отговор #49 -: Януари 26, 2011, 09:23:19 am »
И аз да се изкажа - да не остана по назад за тока - живеем в стара панелка, около 70 кв.м. югозападно изложение, без външна изолация и само част от дограмата е сменена. Иначе апартамента е среден и сравнително топъл, както казах включвам само верер 2 конвекторни радиатора - в хола и спалнята за по 2-3 часа мах. + духалка в кухнята. Бойлера не се изключва. Пералня пускам 2-3 пъти седмично и готвя на ток, но не готвя кой знае колко. И при това положение 190 лв. ми се струват много...При условие, че по цял ден ни няма :? А забравих хладиника, който е клас Б и е на остъклената тераса, където е много студено. Освен там да има преразход на ел. енергия незнам... :( За съжаление при нас не могат да се правят подобрения, защото сме под наем, та така...
Геринко, да ти е жив и здрав рожденника и само хубави моменти заедно!!! Страхотно си се справила с тортата, признавам! :)
Верди, големи красоти! За съжаление аз така и не се престраших да се пробвам, явно не е за мен тая работа...
Мими, бързо оздравяване на юнаците и на теб! Дано минусовите температури преборят вирусите!
Аз се чудих-чудих, в понеделник останах вкъщи да си гледам Дари, но вчера и днес нямаше как и я пратих на яслата. Дано не лепне нещо оттам, че тези седмици имам много работа и незнам как ще я правим, баща й също не може да отсъства... :(
Re: Снежна януарска седмичка 24.01-30.01.2011г.
« Отговор #50 -: Януари 26, 2011, 09:57:53 am »
Mary, ако намеря само бели бонбони няма ли да стане бяло?

Следващият опит смятам да го направя с шоколад - че е по-вкусен от фондана ;).

Жаси, за чийз кейк имам страхотна рецепта, ако ти трябва - работи безотказно.

Верди, супер си, браво!
Мненията, които изразявам в този форум, са мои лични мнения, без претенции да бъдат единствената и неоспорима истина. Понякога си позволявам да цитирам и други хора, което специално упоменавам.

Re: Снежна януарска седмичка 24.01-30.01.2011г.
« Отговор #51 -: Януари 26, 2011, 10:02:51 am »
Пускай на Лс :)
[/url][/url]
*
Re: Снежна януарска седмичка 24.01-30.01.2011г.
« Отговор #52 -: Януари 26, 2011, 11:36:56 am »
Момичета, и мен ме гръмнаха със сметката за тока за декември - 180 лева! А за миналия месец беше 90лв. Цените ли са повишили?


*
Re: Снежна януарска седмичка 24.01-30.01.2011г.
« Отговор #53 -: Януари 26, 2011, 12:08:46 pm »

Жаси, за чийз кейк имам страхотна рецепта, ако ти трябва - работи безотказно.

Може и тук да пуснеш да се възползваме всички :D.

Re: Снежна януарска седмичка 24.01-30.01.2011г.
« Отговор #54 -: Януари 26, 2011, 12:31:00 pm »
Продукти:
Блат:
1 ¼ ч. ч. бисквити на трохи (или 1 пакетче)
¼ ч. ч. масло
¼ ч. ч. захар
(това прави блат само на дъното, ако искате да има и отстрани, ще ви стигнат може би 2 пакетчета бисквити; лично аз купувам "Чаени бисквити" на Кристал - със сметана, или с масло, или с какао... има различни видове)

Крем-плънка:
400 г безсолно крема-сирене (2  кутийки)
1 ч. ч. неподквасена сметана (200 мл)
1-2 ванилии
4 яйца
½ ч. ч. захар
2 с. л. пресято брашно
¼ ч. л. сол

Сос:
2 ч. ч. замразени или пресни ягоди, малини, боровинки или нещо подобно
¾ ч. ч. сок от горски плодове или вода
2 с. л. царевично нишесте
1/3 ч. ч. захар

1.   Натрошените бисквити, захарта и маслото се размачкват добре до хомогенна смес. Тази смес се разстила по дъното на форма за торта, покрита с хартия за печене по дъното и стените. Формата се оставя настрана.
2.   С миксер или робот се разбъркват крем-сиренето, сметаната, ванилията, четирите жълтъка, ½ ч. ч. захар, брашното и солта.
3.   В отделна  купа се разбиват 4-те белтъка на сняг и внимателно се изсипват в сместа със сиренето. Разбърква се леко с дървена или пластмасова лъжица (да не е метална). Сместа е изсипва върху бисквитения блат. Пече се на 160-170 градуса около час – докато сместа стане равномерно кафява и се надигне. Ако започне да потъмнява отгоре твърде много, може да се сложи алуминиево фолио, за да не изгори. След като се извади от фурната, чийзкейкът се оставя да изстине на стайна температура, а после – в хладилника.
4.   Сосът от плодовете се приготвя така: смесват се сока, нишестето и захарта и се слага на котлона на средна температура. Бърка се, докато се сгъсти, после се прибавят плодовете и се вари, докато нишестето добие цвета на плодовете. След като изстине, се изсипва върху охладения чий зкейк.
5.   1 бял шоколад  LZ или ½ Милка се разтопява с 2-3 супени лъжици прясно мляко или сметана и малко масло (в микровълнова или на водна баня). От разтопения шоколад на тънки струйки се прави решетка върху чийз кейка или се украсява, както ви е кеф.

Да ви е сладко!
Мненията, които изразявам в този форум, са мои лични мнения, без претенции да бъдат единствената и неоспорима истина. Понякога си позволявам да цитирам и други хора, което специално упоменавам.

Re: Снежна януарска седмичка 24.01-30.01.2011г.
« Отговор #55 -: Януари 26, 2011, 12:37:12 pm »
леле Камбозола, след работа май ще бягам до kfc за чийзкейк:)
*
Re: Снежна януарска седмичка 24.01-30.01.2011г.
« Отговор #56 -: Януари 26, 2011, 13:26:20 pm »
Бременните да не четат тук!  :lol: :lol: :lol:
Моят мъж прави чийзкейк с помощта на Д-р Йоткер.  :wink:

Да се похваля, че моето дете за пръв път не плака, когато го оставих в яслата.  8)

Всички болни дечица да оздравяват!

Re: Снежна януарска седмичка 24.01-30.01.2011г.
« Отговор #57 -: Януари 26, 2011, 14:30:08 pm »
Тъй като имаме май доста майсторки на торти и сладки изкушения защо не направите отделна тема където да има рецепти и разбира се снимков материал,в темата "Вкусотии" надникнах и направо останах също изумена от майсторството на Валерия а и виждам 4е не е само тя с такъв талант! :wink: просто наистина си заслужава
*
Re: Снежна януарска седмичка 24.01-30.01.2011г.
« Отговор #58 -: Януари 26, 2011, 17:30:23 pm »
Искам да споделя с вас какво ме възмути днес.В нашето училище днес се е случило нещо,което по мое мнение е малко незаконно.Двама господа са обикаляли класните стаи по време на часовете и са искали от децата пари,за трансплантация на бъбрек на някакво болно детенце.Стори ми се абсурдно,нали уж никой нямаше право да обикаля и да събира пати по този начин,още по-малко по училищата.Все си мисля,че не е това начина.Мъчно ми е за детенцето,но в същото време не съм сигурна къде точно ще отидат тези пари.Моята щерка е дала 50 ст. а са и дали квитанция за 2 лева,на която пише името на някакво сдружение за което не намирам нищо в нета.
Лека вечер момичета.
Re: Снежна януарска седмичка 24.01-30.01.2011г.
« Отговор #59 -: Януари 26, 2011, 17:46:20 pm »
pimi, според мен, това е абсолютно незаконно! Лично аз не давам пари на никого на ръка - с мъжа ми бяхме засичали една хм... дама, която събираше пари за дете, за което мъжът ми със сигурност знаеше, че пари се събират САМО по банков път (беше се срещал с родителите покрай организиране на кампанията). Много ми е интересно дали директоркът и охраната са били наясно и как обясняват пускането на тези хора в училището...
Мненията, които изразявам в този форум, са мои лични мнения, без претенции да бъдат единствената и неоспорима истина. Понякога си позволявам да цитирам и други хора, което специално упоменавам.

Re: Снежна януарска седмичка 24.01-30.01.2011г.
« Отговор #60 -: Януари 26, 2011, 17:58:01 pm »
pimi, разбирам напълно възмущението ти. Абсолютно е недопустимо да искаш пари от деца, и това е пропуск и на учителите според мен. Има си начини за всичко. В моя офис постоянно минават някакви, то карти за отстъпки ли не беше, театри на които постановките са абсолютно беизвестни (и отстъпките не важат за гост-артисти), и циганки продаващи лъжици и готови да ми разкажат майчиното мляко за 2 лева:) Едно напредничаво и амбициозно цигане даже ме излъга един път че имало празник някакъв и ми танцува даже, ама то си заслужи левчето че беше смешен и сладък такъв:) Принципно съм мн резервирана и дарявам само за официално обявени кампании, но все пак аз съм възрастен човек който сам си вади парите, а не дете с чиито чувства може да спекулираш. Дано да не са били измамници и паричките й да отидат по предназначение...
*
Re: Снежна януарска седмичка 24.01-30.01.2011г.
« Отговор #61 -: Януари 26, 2011, 18:05:37 pm »
Днес голямо обикаляне по аптеките беше. Оказа се, че Синфлорикс, въпреки цената, е трудно да се намери  :? На Никола му предстоеше реимунизация и за миг си помислих, че ще ни се размине, тъй като от понеделник и тук въвеждат грипна епидемия със съответната забрана за ваксини. Останаха ни Пентаксим, Хеп.А и Приорикс. Относно последната имам следното питане - гледам, в новия имунизационен календар пише Приорикс, а днес мед.сестра каза, че трябва да сложим Тримовакс?!? Откъде идва разминаването? Била приоритетна преди всички останали, заради бума на морбили и заушка миналата година, но аз нали съм на вълна пневмококи, настоях на Синфлорикса. Хеп.А не ни сложи в комбинация, нито Пентаксим, въпреки че можело. Сега се чудя до втората година на детето ли ще ги влачим тези ваксини месец по месец!

Да питам за цикъла - не кърмя от Коледа,  но признаци за такъв все още няма. Има ли майки с подобен проблем? Да се притеснявам ли или да си чакам спокойно?
*
Re: Снежна януарска седмичка 24.01-30.01.2011г.
« Отговор #62 -: Януари 26, 2011, 18:09:57 pm »
Най-абсурдното е,че директора е разрешил това.То с такъв директор.....за това училището ни е на този хала.Дано поне паричките,които са събрали от децата да отидат там за където са ги събирали.
Re: Снежна януарска седмичка 24.01-30.01.2011г.
« Отговор #63 -: Януари 26, 2011, 18:10:58 pm »
аничка, на мен ми дойде точно на 5-тия месец от раждането, още кърмя. Наскоро едно от момичетата се оказа забременяла по време на кърмене. Тест пуска ли? На колко време ти идваше преди?
Мненията, които изразявам в този форум, са мои лични мнения, без претенции да бъдат единствената и неоспорима истина. Понякога си позволявам да цитирам и други хора, което специално упоменавам.

*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Снежна януарска седмичка 24.01-30.01.2011г.
« Отговор #64 -: Януари 26, 2011, 18:33:55 pm »
Аничка, кърмих Преслава до 18 май, първият ми цикъл е на 12 юни- почти месец след като я отбих
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*
Re: Снежна януарска седмичка 24.01-30.01.2011г.
« Отговор #65 -: Януари 26, 2011, 18:50:18 pm »
cambozzola, минаха 15 месеца от раждането и 1 от спирането на кърменето,затова пак си повдигнах въпроса. С предното раждане такива тревоги нямах, тъй като ми дойде месец преди да спра да кърмя, около годинката на Рони.

mini, при мен месецът точно мина и навлизам във втори  :lol:, ама нищичко...
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Снежна януарска седмичка 24.01-30.01.2011г.
« Отговор #66 -: Януари 26, 2011, 19:02:37 pm »
ами направи си тест бе Ани  :D
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*
Re: Снежна януарска седмичка 24.01-30.01.2011г.
« Отговор #67 -: Януари 26, 2011, 19:06:01 pm »
Здрава седмица и от мен  :) момичета имаме проблем трудно заспиваме без биберон през другото време не я търси обаче заспиването се превърна в кошмар. Обясних й че вече е голяма и че бибата сме я дали на котката - тя се съгласява с мен казва "добе нама биба вече" ляга си не я търси не плаче за нея просто не заспива започва лудо мятане в леглото полудява направо заспива след около час и то след като сме се ошамарили  :D давайте съвети
"Всеки от нас се ражда, защото преди това Бог го е обикнал, оценил, видял е смисъл в това и той да стане част от мирозданието"

Митрополит Антоний Сурожки
Re: Снежна януарска седмичка 24.01-30.01.2011г.
« Отговор #68 -: Януари 26, 2011, 19:14:22 pm »
cambozzola, минаха 15 месеца от раждането и 1 от спирането на кърменето,затова пак си повдигнах въпроса. С предното раждане такива тревоги нямах, тъй като ми дойде месец преди да спра да кърмя, около годинката на Рони.

mini, при мен месецът точно мина и навлизам във втори  :lol:, ама нищичко...

Аз докато кърмех си ми идваше но не така нормално по 3 дни и не толкова обилно

А сега да попитам възможно ли е в моите месеци поява на коластра не то4но но прозра4ни кап4ици !?  :?  :oops:
Re: Снежна януарска седмичка 24.01-30.01.2011г.
« Отговор #69 -: Януари 26, 2011, 19:42:01 pm »
Ние се кърмим и на мен цикъл ми дойде на третия месец, сега пак имах. Но кърмата не намалява.

Кърмих близнаците си 1 год и 2 месеца!!!
За моите две ангелчета родени в 25 г.с.
9.09-11.09.2008
9.09-20.02.2009

Една година без мама...
Re: Снежна януарска седмичка 24.01-30.01.2011г.
« Отговор #70 -: Януари 26, 2011, 19:52:35 pm »
Пими това е възмутително! Дори да обясниш на едно дете, че парички събирани по този начин са съмнителни, като минат с касичките всяко дете се чувства ДЛЪЖНО да даде, защото другите дечица гледат. Много голямо нахалство! Ми така всеки може да влезе, нали така? При толкова говорене за пазенето на децата ни, всеки педофил или пласьор на дрога може да се престори на мил и любезен служител, който събира парички за нечий бъбрек. Прави си една лесна преценка кое дете има парички, кое дете е податливо на убеждение и се връзва лесно.

Наистина описах цял филм, но как така чужди хора в училището?!
Мисля, че ако случаят се повтори е редно да се сигнализира в МО.

Аничка - , тест :lol:
graco играчка не върши ли работа?
Аз се опитах да направя ей този чийзкейк http://mikiblue.com/2008/02/13/cheesecake-2/ но още стяга :lol:
Камбозолка, следващия път ще пробвам твоята рецепта.
Вчера получих сортер и рингове които си бях поръчала и за мое голямо разочарование Ники ич не вдява каква им е идеята :( Обаче ги хвърля наляво-надясно и ги гризе с двата си зъба :lol:                 
[/url][/url]
*
Re: Снежна януарска седмичка 24.01-30.01.2011г.
« Отговор #71 -: Януари 26, 2011, 20:09:23 pm »
graco,каквото и да ти напишем си има период и на адаптация без биба.Дай си поне 1 седмица на търпение :).Четене на книжка,пеене на песничка не вършат ли работа пред ошамарването :D.Вени,то хубаво играчка ама при Митака например върви бибата с играчка-едното без другото не става.Та явно като решим да се отказваме ще трябва и от двете :lol:.

*
Re: Снежна януарска седмичка 24.01-30.01.2011г.
« Отговор #72 -: Януари 26, 2011, 20:12:46 pm »
Mary, ако намеря само бели бонбони няма ли да стане бяло?
Не съм сигурна дали има само бяла, но си спомням че майсторките в бранша преди години го коментираха факта.

За цикъла, първия път с Алекс ми дойде месец - месец и нещо след като спрях да кърмя, а сега на 3 месец, въпреки, че кърмя.

А ваксините, чета изброявате толкова много ваксини, не е ли само пентаксим по ЗК. На Алекс я купувах, но сега казаха  че е вписана в календара.

А махането на бибата при нас беше пълен ад. Кошмар от всякъде. Отказа да спи и дене и ноще, стана свръх активен, все на пакости го избиваше, ама има няма 2-3 месеца и отмина.
*
Re: Снежна януарска седмичка 24.01-30.01.2011г.
« Отговор #73 -: Януари 26, 2011, 20:13:15 pm »
Вени аз си мисля че му е раничко на Ники да нарежда ринговете  :). На тази възраст това им е предназначението на ринговете - да бъдат гризани преди всичко  :D. Андрея започна да ги нарежда след годинката.
"Всеки от нас се ражда, защото преди това Бог го е обикнал, оценил, видял е смисъл в това и той да стане част от мирозданието"

Митрополит Антоний Сурожки
*
Re: Снежна януарска седмичка 24.01-30.01.2011г.
« Отговор #74 -: Януари 26, 2011, 20:19:26 pm »
Уфф не става Парси не става  :(. Аз я приспивам до мен и после я премествам в нейното легло и като ми писне да ми скача по главата и въобще да буйства й я давам еми заспива за 5-6 минути абе като дрога й действа - кротва се започва да ми гали очите и за нула време е заспала. Не знам какво да направя наистина нямам идея.
"Всеки от нас се ражда, защото преди това Бог го е обикнал, оценил, видял е смисъл в това и той да стане част от мирозданието"

Митрополит Антоний Сурожки
*
Re: Снежна януарска седмичка 24.01-30.01.2011г.
« Отговор #75 -: Януари 26, 2011, 21:06:44 pm »
Момичета, не ме хвърляйте в паника, че ще ме уволни шефът вече, ако му цъфна трети път с такава новина  :lol: А и уж предпазни мерки взимаме този път...
За ваксините - хеп.А не е задължителна, но Синфлорикса, Пентаксима и Приорикса са си в новия имунизационен календар:
http://www.pramed.com/imuniz_kalendar.htm

Засилихте ме и вие с тези торти да правя сама тортата на Вероника, ама ще е чудо, понеже ще разчитам на късмета на начинаещия  :lol:
*

    Raissa777

  • *****
  • 1672
  • Засадиш ли горчиви плодове-няма да береш сладки.
Re: Снежна януарска седмичка 24.01-30.01.2011г.
« Отговор #76 -: Януари 26, 2011, 21:20:40 pm »
Значи ще стане работата, късмета на начинаещия е голяма работа  :)

Гледам вие за биби говорите, аз пък имам малко друга чуденка...Моята хубостница изобщо не иска биберон. Много пъти съм и давала - плюе я с парабола...За сметка на това си лапа ръцете, понякога успява да си напъха в устата целия юмрук! Даже се дави понякога и прави позиви - все едно ще повърне. Също така доста често ползва гърдите ми вместо биба.
Та, от една страна ми се струва добре че не иска биберон, но от друга страна ме е страх да не започне да си смуче пръста...Нашият татко има лек дефект в говора именно заради дълго смукане на палец .
Скоро видях едно детенце на 5 год с палец в уста, а мъжа ми ми каза, че един от колегите му доскоро си е смучил палеца ( на 34 год !!! )

Бях писала за сметките, но нещо ми няма поста. Ние уж за по-евтино сме на газ, но сметките ни са около 200 лв  :( ( само парно и топла вода...като поддържаме 20-21 градуса вкъщи) . Тока е към 80 лв.
« Последна редакция: Януари 26, 2011, 21:24:29 pm от Raissa777 »
*
Re: Снежна януарска седмичка 24.01-30.01.2011г.
« Отговор #77 -: Януари 26, 2011, 21:29:06 pm »
Мдаа,раничко му е на Ники за такова постижение.И ние от 1,6м. ги почнахме ринговете.
Мари,ти ме хвърли в джаза с това "Има-няма 2 месеца".Направо ми настръхна косъма.Малее дано Митко се откаже лесно от тая биба че не знам.

Re: Снежна януарска седмичка 24.01-30.01.2011г.
« Отговор #78 -: Януари 26, 2011, 21:48:58 pm »
вижте начин за приспиване на дете... :lol: :lol: :lol:   
аз със сълзи се смях...  :lol:

http://www.youtube.com/watch?v=fXBxGWSdVNM&feature=player_embedded
*
Re: Снежна януарска седмичка 24.01-30.01.2011г.
« Отговор #79 -: Януари 26, 2011, 22:00:28 pm »
Хм..и ние сме го правили тоя номер - със същия ефект :D Преди време девойката като й замиришеше на нейното креватче и заспиваше веднагически, а ние с баща й само я завивахме и вечеряхме на спокойствие, но сегааааааа...то е приспиване, пеене не песнички, държане на пръста ми и т.н...Абе да е жива и здрава пък било то и да се приспиваме по 100 часа...Относно бибата - няма отказване Ей! Знаете ли от кога й се каня, пробвахме и преди яслата - тц...Лелките казват, че там изобщо не си я търси, храни се, спи без нея, обаче отида ли да я взема и веднага се почва : "Биба, биба...", сякаш в мене вижда една голяма, ходеща биба.... :( И понеже в момента ми се налага и да поработвам вечер, та гледам да минаваме без драми и да заспива по-навреме, то съм си дала аванс до 2-та година и ще прилагам по-крути мерки към биби, памперс и т.н...
*
Re: Снежна януарска седмичка 24.01-30.01.2011г.
« Отговор #80 -: Януари 26, 2011, 23:06:25 pm »
Е не е истина просто - легнахме си в 21 ч разбрахме се без биба и тогава се започна кошмара - иска баба, иска тати, иска на нейното легло, иска една книжка, втора, трета после пак при мен и така до 22.32 когато й дадох бибата и в 22.34 вече беше заспала - само за две минути. Аз започнах да се притеснявам сериозно.
Мари плашиш ме бе човек с тези два-три месеца  :(
Раиска и Андрея не я искаше аз насила я накарах да смуче биба, защото беше започнала да си смуче палеца - беше на около 5 месеца. Та аз реших че от двете злини бибата е по-малката и все още си мисля така де  :). Съседката ми се вижда в чудо - нейното дете си смуче палеца - купи някакъв препарат за мазане на пръстчето но то свикна с вкуса детето та сега се чуди какво да прави жената вече.
Нуну и аз така бях си казала за бибата до две години ама нъц нещата стават като че ли по-трудни с времето. Търпение му е майката  :P. Спокойна вечер
"Всеки от нас се ражда, защото преди това Бог го е обикнал, оценил, видял е смисъл в това и той да стане част от мирозданието"

Митрополит Антоний Сурожки
*
Re: Снежна януарска седмичка 24.01-30.01.2011г.
« Отговор #81 -: Януари 26, 2011, 23:23:40 pm »
Еми ние я махнахме след като направи 2 годинки. Направих една голяма грешка обаче. Веднъж я махнах и 2-3 дни мина доста леко. Нощта преди да изпишат Вяра той заплака, моя мъж дай му я, та дай му я. А аз нали сънена патка взех, че я дадох. А то детето най-вероятно е сънувало нещо, и друг път се е случвало да ревне нощтно време, гушна го, успокоя го и заспи наново. Ама как пък го послушах начи......след седмица вече реших, че ще съм твърда, даже успях да "надвия"  всички опити на баби и дядовци да не мъча детето.  Към края на декември, вече мога да кажа че е по-спокоен. Единствено остана да не спи понякога, тази седмица например не е спал през деня ни веднъж. Ама и аз спрях да го "натискам" и да мъча и него и мен.                     
 Мисля, си че ако беше преди това, по-лесно щеше да мине, ама не ми се разправяше, това лято едвам изживях, та го оставих за след като родя, памперса и той така. Ама живи и здрави напролет се заемам с него.
« Последна редакция: Януари 26, 2011, 23:25:25 pm от Mary »
*
Re: Снежна януарска седмичка 24.01-30.01.2011г.
« Отговор #82 -: Януари 27, 2011, 00:50:06 am »
Сигурно е зор да се махне бибата, обаче и аз Антон "насила" го свикнах с нея - просто не ми се повтаряше историята с палеца на Симона. Ние обаче с биба или без все си заспиваме от трудно по-трудно, та като дойде ред да я отказваме, едва ли ще се усети кой знае каква разлика :lol:
Re: Снежна януарска седмичка 24.01-30.01.2011г.
« Отговор #83 -: Януари 27, 2011, 10:30:11 am »

Скоро видях едно детенце на 5 год с палец в уста, а мъжа ми ми каза, че един от колегите му доскоро си е смучил палеца ( на 34 год !!! )


Раиса ти направо ме разби! Представяш ли мъжа ти да се килва вечер на една страна и да си лапва палеца  8O Не, не, не! То остава и да иска да го кърмя:)... което някак си ще е по-разбираемо  :D  :D  :D

Колкото до тока - 80 лв. за дек. но като се има в предвид че работи само 1 климатик, само вечер и през почивните дни по цял ден. Иначе бойлера не се спира никога, а пералня, печка за готвене и хладилник - те си вървят регулярно.

Маригри, клипчето къса нерви направо:) Ама и малкото какво е хитро, като лисиче. Между другото имам една позната която неведнъж е заспила в кошарата на дъщеря си ...
« Последна редакция: Януари 27, 2011, 10:34:22 am от choveche »
*
Re: Снежна януарска седмичка 24.01-30.01.2011г.
« Отговор #84 -: Януари 27, 2011, 12:11:42 pm »
Аз знам, че ще ми бъде много трудно с тази биба, но ще трябва да се настройвам явно. По тоя повод вчера едната лелка от яслата ми обясняваше колко инатлива била Дара :oops: Ние това с баща й много добре го знаеме, ама да видим накрая кой ще излезе по-голям инат - аз или тя! :lol:
*

    Raissa777

  • *****
  • 1672
  • Засадиш ли горчиви плодове-няма да береш сладки.
Re: Снежна януарска седмичка 24.01-30.01.2011г.
« Отговор #85 -: Януари 27, 2011, 12:57:35 pm »
Въпросния мъж ... голям смях. Съквартиранта разправя, че седят на някаква бизнес среща и нашия човек, без да се усети - бам ! пръста в устата ... Ужас направо. Но се ожени и се спря с тази драма, явно жената е казала - или аз или палеца !  :lol:

Как става това каране "на сила" да засмуче биберона ? Ако занапред видя зор с това лапане на пръсти... Сега и го пъхам в устата и тя започва да го избутва с език. Ако го задържа насила в устата й го засмуква и в момента в който пусна - направо го изплюва със засилка...
*
Re: Снежна януарска седмичка 24.01-30.01.2011г.
« Отговор #86 -: Януари 27, 2011, 13:00:32 pm »
Отдавна и се каня аз на тая биба,че почна да става очевидно вманиачаване,обаче все не намирах смелост.Е,вчера ме заразихте с тая тема и днес я отрязах.Засега в будно състояние се смее и си пъха пръста в бибата,ама ще ви разкажа впечатления след спането.

Re: Снежна януарска седмичка 24.01-30.01.2011г.
« Отговор #87 -: Януари 27, 2011, 13:34:15 pm »
И на нас ни беше трудно но вси4ко е до време на 3 пъти се опитах от които двата неуспешни опити за махане на бибата то не бяха ревове тръшкания безсънни нощи....и все омеквах и му я давах но третия път беше от раз казхме 4е я даваме на ку4ето да я даде на неговото бебе а той каза"бау бау,ааам" и аз казах "да" ве4ерта ме пита аз му напомних 4е ку4ето я изяло и така няколко дни и той се хвалеше 4е ку4ето  му било амало биби  :lol: и така...
А сега понеже писах 4е и  маме отново проблем с аакито и се крие да се наака от инат ли аз незная ама ве4е ми писва  osi_8 и ми идва да го osi_6   :lol: 5 или 6 месеца не бях сменяла нааакан памперс и мислех как да по4нем и с пишането той нашенкия пак в гащите взе да готви  :( та се навих да взема от тези гащи но се двоумя между 2 вида и някой ако има поглед да пише отзиви !Моооооляяя!
http://shop.danet.bg/product.php?ProductID=1954
и
http://shop.danet.bg/product.php?ProductID=1956
*

    Lisko

  • *
  • 5448
  • Липсваш ми Бари:)
Re: Снежна януарска седмичка 24.01-30.01.2011г.
« Отговор #88 -: Януари 27, 2011, 14:12:52 pm »
Тя седмицата мина но да ви пожелая лек и весел завършек:)
Ние си дойдохме с децата в Шумен за рожденния ден на баба им утре, ама откак сме си дошли майка им по зъболекари ходи:)
Днес вече и първата ми "зъбна" операция е факт и в момента съм зашита и с подута уста:) както се шегувах с приятелка, поне знам, че силикон в устните няма да ми отива:)))Оказа се, че имам доста сериозен проблем с венците и, че коста (или челюста незнам кое е правилното да се каже) е започнала да се руши. Разбрах го защото ми излезе израстък на венеца на предните зъби, който днес занесох и в лабораторията за изследване, та затова и отидох на зъболекар и на зъбен хирург:) Както винаги, нещата неможе да са лесни:)Уж само трябваше да се изреже този израстък а се наложи да режат и да вземат тъкан от друго место за да сложат на венеца и да го зашият.
Неприятна работа но и това ще мине:) нали децата са здрави:)
Радват се на снега заедно с Бари а утре с нетърпение чакам и новата ни количка:)))))
Бъдете здрави и малки и големи:))))
« Последна редакция: Януари 27, 2011, 14:17:00 pm от Lisko »
Re: Снежна януарска седмичка 24.01-30.01.2011г.
« Отговор #89 -: Януари 27, 2011, 14:29:02 pm »
Лиско, брррр на твоя пост:) Направо настръхнах:) Аз като чуя зъболекар и кръстосвам кръсти да не ми идва беля на главата:) Но страха и учи:) След два извадени нерва преди няколко години и един зъб по-малко, съвсем редовно си го посещавам моя и без повод ами профилактично, ама твоята манипулация звучи ужасяващо! Майка ме предупреди че нейните зъби се били развалили по време на бременността с мен и са се разместили и сега съм в ужас... Венците ми и без това от седмица кървят при всяко миене. Една приятелка ми препоръча Сандрин на капки, помагало страхотно и било абсолютно безвредно за бременни. Някой нещо да е чувал?
*
Re: Снежна януарска седмичка 24.01-30.01.2011г.
« Отговор #90 -: Януари 27, 2011, 14:37:02 pm »
Мъж на 34г.с палец в устата  8O Да се смее ли човек, да плаче ли!
Биба не сме ползвали нито с едното, нито с другото дете, но на второто не му пречи до ден днешен да се буди нощно време, та освен да го науча, та поне да усетим и ние тази екстра! От тази седмица отново увеличи нощните си гладни прояви от 1 на 2, та преди лягане на радиатора са нареден за подгряване две усмихнати шишенца :)

За преходните гащички - ние направихме опит още с Вероника да ползваме такива, но бяха евтин БГ вариант и често пропускаха. Бяха от плат,вътрешната страна на който е найлонова, а отпред лепенките бяха като на памперс. Та малко пиш да има и при по-резки движения и игри, тръгваше надолу...
*

    Lisko

  • *
  • 5448
  • Липсваш ми Бари:)
Re: Снежна януарска седмичка 24.01-30.01.2011г.
« Отговор #91 -: Януари 27, 2011, 14:43:07 pm »
Човече, не пий нищо, което не ти е изписал зъболекар.
Аз не съм имала никога проблеми със зъбите. Дори имах 3 пломби в устата. Но, както и доктора сега ми каза, все някъде е трябвало да ми се отрази (не е задължително) износването на трите бебета:)
Надявам се резултата от хистологията да е възможно най-щадяш:) А и колкото да не е за шега му казах, че може да ми прави каквото иска, даже и нови зъби ако се наложи, само да не е най-лошото и да си видя децата порастнали:) Та и на черен хумор ме избива, но...
Моите венци започват доста да кървят когато ми се натрупа зъбен камък и докато бях бременна и година след това не отидох да ми го почистят а трябва.
И един мисля добър съвет, който той ми даде. Да имам 2 четки, една за сутрин и една за вечер за да има време косъма да изсъхва и да не вкарваме всички гадорийки в устата си с мокрите от сутринта четки:)Било хубаво 24 часа четката да не се ползва. Смятам да послушам този му съвет:)
Re: Снежна януарска седмичка 24.01-30.01.2011г.
« Отговор #92 -: Януари 27, 2011, 14:56:06 pm »
Засега зъбките ми преполагам че са в супер състояние. 2 месеца преди процедурата отидох, почистих ги от камъка, всичко както си му е реда:) Ще взема и аз да си взема още една четка и да му звънна на моя зъбар да го питам за кървенето:)
Колко за хумора, то твоя не черен ми направо не знам какъв друг по-тъмен цвят да измисля  :)
Поздрав!
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Снежна януарска седмичка 24.01-30.01.2011г.
« Отговор #93 -: Януари 27, 2011, 15:06:09 pm »
Лисо, кажи бива ли да сме такива сиамски близнаци... :?
Бързо възстановяване и да нацелуваш децата.
Аз от утре тръгвам, преди да забременея с Калина отложих операция на венците
(трета поредна) и съм в треска от една седмица за утрешния преглед!
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*
Re: Снежна януарска седмичка 24.01-30.01.2011г.
« Отговор #94 -: Януари 27, 2011, 15:19:00 pm »
Мише, леко и бързо да мине!
*

    Lisko

  • *
  • 5448
  • Липсваш ми Бари:)
Re: Снежна януарска седмичка 24.01-30.01.2011г.
« Отговор #95 -: Януари 27, 2011, 15:57:25 pm »
:)Мише, може , може.
Целуваме те и ние и с толкова много обич ти пожелаваме всичко да мине бързо и лесно.
Re: Снежна януарска седмичка 24.01-30.01.2011г.
« Отговор #96 -: Януари 27, 2011, 17:00:38 pm »
Лисе, аз също съм с костозаместващо обаче. Поради калпаво вадене на зъб и инфекция след това, която според тогавашните "светила" хирурзи нямало. От май месец (ваденето на зъба, което беше касапница по-скоро) до сепрември (когато за друго отидох на зъболекар)от костта на челюста беше останало около 2-3 мм. дебелина. Едно падане и щях да съм обезобразена. Добре, че зъболекарката ми го видя, прати ме в лицево-челюстна във ВМА, снимка, закупуване на материал + мембрана (защото при мен и венец нямаш) и айде в операционната.
Важно е да се чисти зъбен камък, всяка вечер конец за зъби, калций допълнително за кърмачките и медицинска вода за уста.

А Лиско, сега ще си на течна храна една седмица, нали?
[/url][/url]
*

    Lisko

  • *
  • 5448
  • Липсваш ми Бари:)
Re: Снежна януарска седмичка 24.01-30.01.2011г.
« Отговор #97 -: Януари 27, 2011, 17:20:33 pm »
Лисе, аз също съм с костозаместващо обаче. Поради калпаво вадене на зъб и инфекция след това, която според тогавашните "светила" хирурзи нямало. От май месец (ваденето на зъба, което беше касапница по-скоро) до сепрември (когато за друго отидох на зъболекар)от костта на челюста беше останало около 2-3 мм. дебелина. Едно падане и щях да съм обезобразена. Добре, че зъболекарката ми го видя, прати ме в лицево-челюстна във ВМА, снимка, закупуване на материал + мембрана (защото при мен и венец нямаш) и айде в операционната.
Важно е да се чисти зъбен камък, всяка вечер конец за зъби, калций допълнително за кърмачките и медицинска вода за уста.

А Лиско, сега ще си на течна храна една седмица, нали?
Хм, Вени, нищо не ми казаха за течна храна??? Само ми каза да не обядвам и да не пия топло. За чистенето на зъбния камък и за конеца доктора беше категоричен. аз 2 години конец не съм ползвала, но пак ще започна. Но и той ми спомена за костозаместващо нещо си:)Не помня всичко:)
Той иска да види снимката на челюста и резултата от хистологията за да е сигурен в преценката си, макар да е почти 97 процент убеден.
Допълнително се наложи да ми среже и "юздичката" (дано не бъркам израза) на горната устна, защото тя допълнително опъваше венеца нагоре. Та болка сега имам само там защото има доста голяма рана. Държеше да ми покаже:)))и аз с едно огледалце наблюдавах. Сложи ми тампон с антибиотик за да не стане инфекция и понеделник на контролен преглед.
*
Re: Снежна януарска седмичка 24.01-30.01.2011г.
« Отговор #98 -: Януари 27, 2011, 17:47:23 pm »
Лиско, бързо възстановяване и добри резултати ти пожелавам!
Мише, и на теб мило - всичко да мине по вода!
Re: Снежна януарска седмичка 24.01-30.01.2011г.
« Отговор #99 -: Януари 27, 2011, 17:58:44 pm »
Лис, до понеделник ще се отмие. Даде ли ти гелче със спринцовка с накрайник?
Ако имаш раничка слагай там или гелче или жабури честичко с Листерин. Ако не са ти дали гелче, ползвай каквото и да е бебешко с лидокаин (аз ползвам на бебето Дентинокса)
Как така не ти казаха за течно-кашава храна. Аз така 2 седмици живях. Ако пък има раничка от срязване, каквото имаш на юздичката всяка трошичка може да създаде инфекция, затова не се дъвче, не се натоварва челюстта.
Костозаместващото и изкуствената мембрана са доста скъпи, но хващат на 90 процента. Аз съм изключение, хванаха ме на 50% :lol:
Днес не пиеш топло, утре обаче да.
[/url][/url]
*
Re: Снежна януарска седмичка 24.01-30.01.2011г.
« Отговор #100 -: Януари 27, 2011, 20:59:59 pm »
Лисо, ти си силна жена и това ще изтраеш.
Мише, успех, стискам палци.
*
Re: Снежна януарска седмичка 24.01-30.01.2011г.
« Отговор #101 -: Януари 27, 2011, 21:39:37 pm »
Лисе,Мише,успех и на двете желая!
Аз да се похваля денят без биба мина по-лесно отколкото очаквах.Разбира се заспахме малко по-трудно с повече песнички и потупване по дупето,но пък спа 2 часа което беше добре.Сега ще видим как ще мине нощта,тъй като се буди доста :).

*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Снежна януарска седмичка 24.01-30.01.2011г.
« Отговор #102 -: Януари 28, 2011, 11:44:08 am »
от днешния Монитор:

"Детето ви може да си връзва обувките само. Може и да кара колело. С четенето и писането се справя отлично. Отдъхнете си – от изключенията сте. Оказва се, че голяма част от децата по света, имащи достъп до света на технологиите, не могат да извършват горепосочените дейности. Повечето от тях имат способности да играят на компютъра, но не и да карат колело, разкриват резултатите от глобално проучване на AVG онлайн сред майките.

Според статистиката децата са по-можещи в мрежата, отколкото в живота. 58% от децата на възраст между две и пет години знаят как да играят базова компютърна игра, докато

колело могат да карат само 52 на сто

Други 63% пък без проблем включват и изключват компютъра, но едва една пета от малките плуват сами. 11% признават, че могат да си вържат връзките на обувките без чужда помощ, а 20% знаят как да извършат спешно телефонно повикване.

Една четвърт от децата могат да използват браузър, 16% навигират между уебсайтове, 15% познават поне един уебадрес и 19% боравят със смартфон или таблет. В аспекта на реалния живот 39% от децата знаят своя домашен адрес, 27% могат да закусват сами и 37% да напишат първото и последното си име. Проучването разкрива също, майките над 35 години по-добре учат децата на нещата от реалния живот, като например закуска или каране на колело.

Няма полово разделение при малките момчета и момичета, когато става въпрос за технологични умения. Според проучването почти еднакъв процент от момчетата и момичетата могат да играят компютърни игри, както и да се обаждат по мобилния телефон.

Изследването алармира, че децата

не получават необходимите умения

за реалния живот. Родителите трябва да дадат на децата си балансирана комбинация от знания за живота и технически умения, съветват експертите."
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    yana-v

  • *****
  • 1207
  • Ще порасна голяма!!!
Re: Снежна януарска седмичка 24.01-30.01.2011г.
« Отговор #103 -: Януари 28, 2011, 12:12:56 pm »
 :( Лошо, лошоо!!! :(
Re: Снежна януарска седмичка 24.01-30.01.2011г.
« Отговор #104 -: Януари 28, 2011, 12:30:06 pm »
Не разбрах каква е възрастта на изследваните деца.
[/url][/url]
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Снежна януарска седмичка 24.01-30.01.2011г.
« Отговор #105 -: Януари 28, 2011, 12:34:32 pm »
Не разбрах каква е възрастта на изследваните деца.

"58% от децата на възраст между две и пет години знаят как да играят базова компютърна игра, докато колело могат да карат само 52 на сто"

по-надолу очевидно става дума за по-големи деца, щом говорят за писане на имена. както обикновено, журналистическата препечатка е направена неграмотно.

"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    ultra

  • Анна Зашева
  • *
  • 7291
Re: Снежна януарска седмичка 24.01-30.01.2011г.
« Отговор #106 -: Януари 28, 2011, 13:05:23 pm »
мда... а светът е толкова вълшебен! трябва ти само малко желание, за да намериш време и да покажеш на детето си всички чудеса :)

с карането на колело и закуската се справяме, връзките на обувките обаче са мираж :wink:

Да попитам: вашите деца имат ли въображаеми приятелчета? Ние си живеем вкъщи с едно, има си име, възраст, предпочитани игри, храни, филмчета и приятели. Името е сложно и не познавам такова детенце около нас. На моменти ми е малко плашещо, особено когато Мони ме кара да отделям бисквити и за него и ми сочи къде точно се намира в стаята, друг път не се впечатлявам - решавам, че е продукт на развинтеното му въображение.
Та, ако си имате въображаемо приятелче, как съжителствате с него :)


“Experience is the name every one gives to their mistakes.” Oscar Wilde
Re: Снежна януарска седмичка 24.01-30.01.2011г.
« Отговор #107 -: Януари 28, 2011, 13:09:30 pm »
Лисе, Мише, дано мине всичко леко и бързо да се оправите!
За биберона - Йоана изобщо не го искаше и започна да си смуче палеца. Казаха ми, че е възможно да е така до първи клас. Опитах няколко пъти насила с бибата, пак не стана. Някъде преди месец спря да си смуче и палеца.
А за 34-годишния с палец в уста, доста се посмях като си го представих. :D
Ако се появят препятствия по пътя Ви - сменете посоката, а не крайната цел...





БЛАГОДАРЯ ВИ, Д-Р СТАМЕНОВ!
*
Re: Снежна януарска седмичка 24.01-30.01.2011г.
« Отговор #108 -: Януари 28, 2011, 13:18:01 pm »
Момичета, кажете къде в София човек бързо може да си извади медицинско за шоф.книжка? Мъжът ми заминал днес да я подновява, а не ме е послушал, че ще му трябва, та има малко време, преди КАТ да затвори и пътуването му да е напразно. Отсечката КАТ-Стрелбище-Горна Баня му е най-удобна :)

Ани, описваш 1:1 сцени от "Забранена любов" по НТВ, където едно момченце, малко по-голямо от Мони е с точно такова въображаемо другарче.
Чувала съм, че е нормално, но ме заинтригува и ще питам приятелка психоложка за този казус :)
« Последна редакция: Януари 28, 2011, 13:21:26 pm от ani4ka »
*

    Raissa777

  • *****
  • 1672
  • Засадиш ли горчиви плодове-няма да береш сладки.
Re: Снежна януарска седмичка 24.01-30.01.2011г.
« Отговор #109 -: Януари 28, 2011, 13:21:58 pm »
Значи се надявам да минем добре, както отбора на Карамелчето  :)

Снощи Дара вдигна 39 градуса след Синфлорикса...по едно време се стреснах, защото 2 часа след Панадола не я беше свалила...та на своя глава и дадох 2 капки Хексалгин. Чак тогава, към 3 часа успях да заспя и то пак с едното око - отворено  :)

Лиско - дано се разминете бързо и леко, че да гризкаш на воля сладкишите  :)
*
Re: Снежна януарска седмичка 24.01-30.01.2011г.
« Отговор #110 -: Януари 28, 2011, 13:32:10 pm »
Раиса, на Никола в сряда му слагахме Синфлорикс и педиатърката предупреди още при 37,5 да давам Нурофен. Слава Богу и този път нямаше реакция!
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Снежна януарска седмичка 24.01-30.01.2011г.
« Отговор #111 -: Януари 28, 2011, 13:34:07 pm »
Ани, по книгите пише, че е напълно нормално и присъщо за възрастта наличието на въображаем приятел.
ние си нямаме, но е имало няколко случая да ми показва към празния ъгъл на стаята и да твърди, че там стои някой.

малко е creepy, признавам, но щом е нормално, приемаме и толкоз...
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Re: Снежна януарска седмичка 24.01-30.01.2011г.
« Отговор #112 -: Януари 28, 2011, 14:03:04 pm »
Аз си имах въображаем приятел и си го спомням до ден днешен. Знам идеално как изглежда и от майка ми знам, че съм ги побърквала с обяснения за него. Минава - сега не си общуваме ;)
Мненията, които изразявам в този форум, са мои лични мнения, без претенции да бъдат единствената и неоспорима истина. Понякога си позволявам да цитирам и други хора, което специално упоменавам.

Re: Снежна януарска седмичка 24.01-30.01.2011г.
« Отговор #113 -: Януари 28, 2011, 14:20:32 pm »
Момичета, кажете къде в София човек бързо може да си извади медицинско за шоф.книжка?

Не е точно по предпочитания маршрут, но в болница Вита става за 10 мин, струваше около 30 лв. От КАТ се стига относително бързо - до телевизионната кула, после десен завой и караш до Подуене, болницата се вижда, точно на кръстовището на Подуене е, Драговица 9, виж и телефоните в нета. Предполагам, че същото важи за която и да е частна болница, може би има и по-близо до КАТ.

На лисиците и мишките кураж и бързо възстановяване, на всички здраве и хубав уикенд.
Даниел 07.06.06  Димана 05.10.07
*
Re: Снежна януарска седмичка 24.01-30.01.2011г.
« Отговор #114 -: Януари 28, 2011, 14:47:58 pm »
И ние да се запишем в тази темичка :)!
« Последна редакция: Януари 28, 2011, 14:49:53 pm от Smaraidi »






При жълтеница у новороденото не се дава да се пие глюкоза, защото излишният  билирубин не се отделя с урината, а с изпражненията.
*
Re: Снежна януарска седмичка 24.01-30.01.2011г.
« Отговор #115 -: Януари 28, 2011, 15:14:04 pm »
Мерси мармотче,
Вита я знам къде е, но то Горна баня ще му е далечко, мисля че в 29 ДКЦ ще пробва, близо е до бившата ни квартира, пък дано стане, като гледам, остава му по-малко от час преди КАТ да затвори, та тръпна в очакване :)

Минава - сега не си общуваме ;)
иначе и ти щеше да минеш в графата на хора със странности, в сериозната възрастова категория ала 30-те, като 34 годишния с палец в устата  :lol:
*

    Raissa777

  • *****
  • 1672
  • Засадиш ли горчиви плодове-няма да береш сладки.
Re: Снежна януарска седмичка 24.01-30.01.2011г.
« Отговор #116 -: Януари 28, 2011, 16:24:57 pm »
Минава - сега не си общуваме ;)
иначе и ти щеше да минеш в графата на хора със странности, в сериозната възрастова категория ала 30-те, като 34 годишния с палец в устата  :lol:


Може бо точно поради този факт тя си трайка, че още си общуват  :lol:
*
Re: Снежна януарска седмичка 24.01-30.01.2011г.
« Отговор #117 -: Януари 28, 2011, 16:38:58 pm »
Kremkaramel не искам да те плаша но на съседката за която съм разказала в по-горен постинг детето й придоби този вреден навик (да си смуче палеца) към 8-я месец някъде и тя така се беше успокоила та ти внимавай бъди нащрек  :)
Аз да се похваля снощи заспахме без биба  :P - отне ми около 40 минути. Днес на обяд обаче не мина номера отказа да заспи въобще та се надявам довечера омаломощена заспиването да стане по-бързо  :).
За статистиката от Монитор какво да кажа - за съжаление е така. Мен лично ме впечатлява повече факта, че примерно едно две годишно дете може да си обува само обувките отколкото че само си пуска ПС-то или ДВД-то.
"Всеки от нас се ражда, защото преди това Бог го е обикнал, оценил, видял е смисъл в това и той да стане част от мирозданието"

Митрополит Антоний Сурожки
*

    Lisko

  • *
  • 5448
  • Липсваш ми Бари:)
Re: Снежна януарска седмичка 24.01-30.01.2011г.
« Отговор #118 -: Януари 28, 2011, 23:24:48 pm »
Мише, как си след прегледа?
*
Re: Снежна януарска седмичка 24.01-30.01.2011г.
« Отговор #119 -: Януари 28, 2011, 23:31:41 pm »
Лис, а ти как си?

*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Снежна януарска седмичка 24.01-30.01.2011г.
« Отговор #120 -: Януари 29, 2011, 08:18:43 am »
Лисо, пиши как си и аз те мисля! :hug2:

 :flower:Благодаря на всички за пожеланията, много мило ми стана!

То вчера беше само преглед, зъбен камък и план,
другата седмица снимки и тогава решение и дата.
Наложително е, поемам дъх и няма да се страхувам,
не ми е първа операция, дано е последна!

Ани, много скоро Мони ще си има реален приятел  :sunshine:,
дали това не е причина?

Относно децата и технологиите, всичко е добре когато е в рамките на нормалното,
без ограничения, залитания и пристрастяване!

Спокоен уикенд на всички! Пързалки, шейни и румени бузи!
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
Re: Снежна януарска седмичка 24.01-30.01.2011г.
« Отговор #121 -: Януари 29, 2011, 10:21:17 am »
Минава - сега не си общуваме ;)
иначе и ти щеше да минеш в графата на хора със странности, в сериозната възрастова категория ала 30-те, като 34 годишния с палец в устата  :lol:


Може бо точно поради този факт тя си трайка, че още си общуват  :lol:


Не си общуваме, бе! Просто като минах критичния праг от 34 и нещата се наредиха от само себе си ;) хихихи
Мненията, които изразявам в този форум, са мои лични мнения, без претенции да бъдат единствената и неоспорима истина. Понякога си позволявам да цитирам и други хора, което специално упоменавам.

*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Снежна януарска седмичка 24.01-30.01.2011г.
« Отговор #122 -: Януари 29, 2011, 10:30:47 am »
И Моника си има въображаем приятел. Дани се казва. Като започна в един момент с Дани, ми стана много тъпо. Имах чувството, че не съм и достатъчна или контактите не са и достатъчни, та стигнахме да си говорим сами с Дани. Е преживях го де  :lol:.

Това което е описано по горе идва само и единствено от родителите. Защо децата са по добри с компютрите, защо не карат колело ли? Ами защото на мама или баба не им се занимава с тях. По добре да пуснат детско филмче, компютър или каквото и да е , само и само да ги оставят децата на мира. А после цъкат и се ядосват на статистиките, а не осъзнават, че и техните деца са в процента който не кара колело.
При нас няма забрани, дава се почти всичко, но има граници. Може, но малко, след това  навън или ми помогни за еди какво си...
Всяко нещо с границите си. За мен не е проблем, че зная и ползвам, проблема е колко време го правя.. А забраненото се наваксва, така мисля аз  :) 
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
Re: Снежна януарска седмичка 24.01-30.01.2011г.
« Отговор #123 -: Януари 29, 2011, 12:05:08 pm »
Прочетох, че сте писали за зъбни проблеми. И аз наскоро имах такиваа, вярно че не беше операция, но доста си ме поболя.. Имам един мост, който се беше рахлопал от известно време. Покрай децата не намирах време да го сменя и дойде момента на закъсването. Събудих се една сутрин и някакви страшни болки, все едно зъбът ми се клати и венеца ме болеше и беше подут. Отивам аз на зъболекар и той ми обясни, че едва ли не за една бройка и край. Правих снимка. Зъбът се беше разклатил и се беше подул венеца. Е няма да ви казвам как ме болеше! Смени ми след седцица моста, а аз не мога да дъвча въобще на тази страна. Викам си:"Край! Няма да го бъде! Ще слагам импланти!". Обаче спрях да ръчкам с език и с течение на времето зъбът спря да се клати и за сега няма проблеми. Пазате си зъбите, че лоша работа без тях!
*
Re: Снежна януарска седмичка 24.01-30.01.2011г.
« Отговор #124 -: Януари 29, 2011, 12:15:26 pm »
Момичета като чета за проблемите ви със зъбите и настръхвам направо. Явно ще трябва да отделя малко време и да посетя и аз стоматолог.
*
Re: Снежна януарска седмичка 24.01-30.01.2011г.
« Отговор #125 -: Януари 29, 2011, 15:46:05 pm »
Гледам, че сте писали за въображаемите прители. Елица също имаше такъв въображаем приятел - Петко , а такова дете изобщо не познаваме. Четох, че това е нормално във възрастта от 3 до 6 години, но Додсън пише, че това е присъщо за самотните деца. И сигурно има нещо вярно, защото есента като тръгна на детска градина и след около месец като свикна там спря да го споменава.

*
Re: Снежна януарска седмичка 24.01-30.01.2011г.
« Отговор #126 -: Януари 29, 2011, 16:02:12 pm »
Лиско, а ти как си мила?

Мисля си, че и аз бих с епритеснила, ако детето ми си има въображаем приятел. Но пък от друга страна няма нищо лошо. Това са временни неща и не винаги означава, че нещо му липсва.

Права е Туто. Трябва да пазим зъбите. Съпругът ми е зъболекар и все това повтаря - превенция му е майката. Останеш ли без зъб винаги има проблем. Имплантите са супер решение, но са доста скъпи и също искат поддръжка.

А трябва да сме хубави мами не дечицата, няма да ходим беззъби я ;) Което ми напомня, че и аз трябва да ида на преглед да видим какви поражения е нанесла бременността и какво причинява кърменето.


*
Re: Снежна януарска седмичка 24.01-30.01.2011г.
« Отговор #127 -: Януари 29, 2011, 17:34:36 pm »
Относно последната имам следното питане - гледам, в новия имунизационен календар пише Приорикс, а днес мед.сестра каза, че трябва да сложим Тримовакс?!? Откъде идва разминаването?
ani4ka,
И при нашата мед.естра имаше подобно объркване и протест от моя страна. Оказа се просто грешка на езика. Доколкото ми е известно, от години вече не се слага Тримовакс по ЗК. Просто попитай изрично. И провери самата спринцовка преди поставянето.
Колкото до едновременното слагане на ваксини, аз винаги бих предпочела да се слагат отделно. При реакция, не дай Боже, поне да се знае от коя ваксина е.

момичета имаме проблем трудно заспиваме без биберон през другото време не я търси обаче заспиването се превърна в кошмар.
graco,
Аз бих посъветвала да не я махате още, ако е възможно и няма определена причина. След месец-два може пак да опиташ.
И двете ми деца са ползвали биберон само за заспиване. Стефко го отказах по начина, по който ти, но той беше по-голям. Не помня точно, но на повече от 2 и половина години. Имахме само една единствена неспокойна нощ. Сега дъщеря ми още я ползва, пак само за заспиване, и мисля, че й е рано за махане.

...Моята хубостница изобщо не иска биберон...
Raissa777,
Точно поради същите страхове, аз научих и двете си деца да ползват залъгалки. Въпреки че съм отявлен привърженик на кърменето, точно за да не ползват гърдите ми за такива цели, приложих доста усилия, за да ги приуча към биба. А и моята племенница до 12-годишна заспиваше с палец в уста, та и аз реших, че при всички случаи по-лесно се отучва биба, отколкото гърда и/или палец.

Въображаем приятел Стефко не е имал, но за сметка на това все влиза в ролята на главния герой от всяко филмче, което гледа. Има няколкомесечни периоди, в които гледа почти само едно единствено филмче (независимо колко епизода е), докато не го научи наизуст. И тогава се обръщаме към него със съответните имена - Уоли, Симба, Пингу, Батман и т.н. В момента е Пинко розовата пантера.

На всички, които имат вземане-даване със зъболекари - дано всичко мине по план и благополучно!

Имам въпрос. На сина ни предстои операция на асансьорен тестис при д-р Бранков.  Оказа се, че, въпреки претенциите ми за информираност, съм проспала "малкия" проблем. Някоя мама с подобен опит?

P.S. Благодаря за комплиментите за тортите ми.


« Последна редакция: Януари 29, 2011, 17:43:39 pm от Verdi »
Re: Снежна януарска седмичка 24.01-30.01.2011г.
« Отговор #128 -: Януари 29, 2011, 18:35:28 pm »
Въображаем приятел Стефко не е имал, но за сметка на това все влиза в ролята на главния герой от всяко филмче, което гледа. Има няколкомесечни периоди, в които гледа почти само едно единствено филмче (независимо колко епизода е), докато не го научи наизуст. И тогава се обръщаме към него със съответните имена - Уоли, Симба, Пингу, Батман и т.н. В момента е Пинко розовата пантера.

Това ми напомня, че брат ми също нямаше въображаем приятел, но всяка сутрин, като се събуди, решаваше какво животно ще е днес и обявяваше, примерно "Днес съм зайче" и цял ден така...  :lol:

Раиска, не си спомням дали съм ти казвала, за залъгалките - пробвай с каучукова. По-гадно изглеждат, но някои деца ги предпочитат.
Мненията, които изразявам в този форум, са мои лични мнения, без претенции да бъдат единствената и неоспорима истина. Понякога си позволявам да цитирам и други хора, което специално упоменавам.

*
Re: Снежна януарска седмичка 24.01-30.01.2011г.
« Отговор #129 -: Януари 29, 2011, 21:24:07 pm »
Аз също съм имала въображаем приятел - даже съм казвала, че ми е гадже 8) Ха-ха, ма много любовна съм си била от две годишна :lol: Още си спомням въпросния Паско /ама какво име само/, още повече, че той си имаше родители - майка Снежанка и баща - Петьо. Спомням си как го чаках зад ъгъла на къщата за да ме "води" на кино :D. Не мисля, че е повод за притеснение, а и тогава на нашите едва ли им е хрумвало дори да ме водят на психолог.
Ани, аз също си мисля, че на Мони може да му е самотно, особено в чужда държава. Дано като се появи бебето да се раздели с въображаемото приятелче. Мисля си така, чащото също съм по-голямото дете, в махалата нямаше дечица на моята възраст и явно ми е било скучно тогава. Естествено като се появи брат ми Паско си "отиде" :D
За героите от филмчета мисля, че също е присъщо за децата с по-развинтено въображение. На моя колежка детенцето най-редовно беше Батман, Спайдърмен, Лошото куче и т.н...докато не се появи бебето и той стана Бате Саши :lol:
Лисе, Мише, стискам палци по зъбните въпроси. Дано всичко мине добре и минимално болезнено :oops:
*

    Lisko

  • *
  • 5448
  • Липсваш ми Бари:)
Re: Снежна януарска седмичка 24.01-30.01.2011г.
« Отговор #130 -: Януари 29, 2011, 23:13:40 pm »
Благодаря ви, че ме мислите:)
Днес вече съм добре:)
Вчера се събудих като...Мара отварачката и цял ден се чудих как е свикнало това момиче да ходи с вечно подути устни:). В комплект с ужасното главоболие и почти безсънната нощ, че Алекс беше с температура и плака много от 1.30 до 5.00 в 8ч. вечерта исках да си легна вместо тях:)))))
Днес ме боли малко и дори не съм пила аулин:) Храня се:)
Друг ден, не се сещам за храна, сега като ме боли цялата уста само храна ми е в главата и изпитвам вълчи глад:)
И понеже днес пристигна новата ни количка, съвсем забравих какво ме боли:) Разглобих я веднага, изпрах я, напарфюмирах я и сега съхне:)
Оказа се доста по-голяма отколкото изглеждаше на снимките, които съм виждала:)))))Много е смешна, а гумите са като за колело. Не детско колело, колело за голееееми хора:))))
И е много лека. само 22 кг:)))))) Всъщност, наистина е много лека в сравнение с влакчето ни:) Децата веднага се настаниха в нея, дори ги хранихме с майка ми там, защото не искаха да слизат:) Дано и навънка с такова желание да стоят:)))))
Мини, пак да ти кажа, благодаря от сърце:) Ще ви повозя на ДРЗ:)))))))
Бъдете здрави всички и спокойна вечер:)
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Снежна януарска седмичка 24.01-30.01.2011г.
« Отговор #131 -: Януари 29, 2011, 23:14:40 pm »
Това ми напомня, че брат ми също нямаше въображаем приятел, но всяка сутрин, като се събуди, решаваше какво животно ще е днес и обявяваше, примерно "Днес съм зайче" и цял ден така...  :lol:

моят син от известно време е орел. :) ако не е орел, ще е друга "освободена птица"  :lol:
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    Lisko

  • *
  • 5448
  • Липсваш ми Бари:)
Re: Снежна януарска седмичка 24.01-30.01.2011г.
« Отговор #132 -: Януари 29, 2011, 23:16:11 pm »
Това ми напомня, че брат ми също нямаше въображаем приятел, но всяка сутрин, като се събуди, решаваше какво животно ще е днес и обявяваше, примерно "Днес съм зайче" и цял ден така...  :lol:

моят син от известно време е орел. :) ако не е орел, ще е друга "освободена птица"  :lol:

Гъсениците да се пазят от орлите :P
Re: Снежна януарска седмичка 24.01-30.01.2011г.
« Отговор #133 -: Януари 30, 2011, 10:59:21 am »
Това ми напомня, че брат ми също нямаше въображаем приятел, но всяка сутрин, като се събуди, решаваше какво животно ще е днес и обявяваше, примерно "Днес съм зайче" и цял ден така...  :lol:

моят син от известно време е орел. :) ако не е орел, ще е друга "освободена птица"  :lol:

Моят син пък е "дакон", "сташен дакон".. :lol:
*

    Raissa777

  • *****
  • 1672
  • Засадиш ли горчиви плодове-няма да береш сладки.
Re: Снежна януарска седмичка 24.01-30.01.2011г.
« Отговор #134 -: Януари 30, 2011, 11:22:21 am »

Раиска, не си спомням дали съм ти казвала, за залъгалките - пробвай с каучукова. По-гадно изглеждат, но някои деца ги предпочитат.

Имаме и такава , нищо не става... Аз в интерес на истината не й давам много зор, ако видя че положението стане сериозно с палеца - ще й предлагам по-често биберона.

Оф, гледам "Такъв е живота" , с приемните родители...Гледам и се чудя как така хората си оставят децата. Дете на 6-7 години го разнасят насам-натам и никой от роднините не иска да го гледа  :(
*
Re: Снежна януарска седмичка 24.01-30.01.2011г.
« Отговор #135 -: Януари 30, 2011, 12:36:44 pm »
Раиска трагична е ситуацията. Гледах ги и аз и пуснах някоя сълзичка. Натоварвам се мн от такива предвания.
Моята кукла също избягва залъгалка, ама как си лапа цялото юмручеее и от 1 седмица мн се плюнчи. Големи балончета правим  :lol:
*
Re: Снежна януарска седмичка 24.01-30.01.2011г.
« Отговор #136 -: Януари 30, 2011, 17:32:17 pm »
Верди страхотни торти, останаха ми очите в много от тях! :)

Лиско, Мише бързо да минават зъболекарските тревоги! И аз все се каня да посетя ортодонт заради 2 млечни зъба, ама нещо все не ми остава време.

Моите деца са сополиви от петък и утре са си вкъщи и аз покрай тях, но дано им мине, че иначе ще трябва да викам подкрепление. Иначе почти докарахме 3 седмици ходене на детска градина...

Ели няма въображаем приятел, но пък си говори с един Мики Маус... Или по точно на моменти почва да го търси с думите "Мики, къде си Мики". Но покрай дърпотенето със Стефан и детската градина не и остава време за въображаеми приятели.

За биберона залъгалка, при Ели го махнахме съвсем леко покрай втората и година, а Стефан така и не го научи точно заради нейното махане, за това пък до скоро всичко лапаше и дъвчеше. А ако говорим за биберон на шише, ами вечер и двамата си заспиват с шишетата с млякото и не мисля за момента да ги махам, смятам че като им дойде времето те сами ще ги откажат.


Imagination sets the spirit free into a distant land of fantasy;
close your eyes and you will see within your mind there lays the key.

Почивай в мир мамо - обичаме те!
*
Re: Снежна януарска седмичка 24.01-30.01.2011г.
« Отговор #137 -: Януари 30, 2011, 22:24:40 pm »
Ауууу седмицата свърши аз докато се запиша.
Ние за сега сме добре, бяхме на зимна почивка. Много весело беше чак не ми се тръгваше, страхотна компания-приятели, малки и големи 8)

Еленка два дни е такова мрънкало, скъсва ни нервите, по цял ден хленчи, циври, ужас... :( надявам се да не се разболява нещо, че нали има някаква грипна вълна.
*
Re: Снежна януарска седмичка 24.01-30.01.2011г.
« Отговор #138 -: Януари 30, 2011, 22:41:23 pm »
Аз малко късно, ама да се включа с пожеланията за леко минаване на зъбните неволи при Лиса и Мишето. Дано е по-малкото зло и болките да се забравят бързо.

Хубава неделна вечер от мен. :)