0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Топла януарска седмица (17.01-23.01)
« Отговор #160 -: Януари 22, 2011, 10:42:05 am »
Нуну,благодаря за съвета.Педиатърката каза че след 10-дневната терапия с АБ,и като минат още 10 дни ще пуснем пак урина.След това ще правим УЗ.А да имате идея на какво се дължи.Възможно ли е да е от това че всичко бута в устата?Докато съм при него го контролирам,но не мога нон стоп. :?
Не е лошо и лечението да се назначи от детски уролог /нефролог/, щото /мое мнение/ педиатрите не винаги знаят как да лекуват тези проблеми. АБ 10 дни това добре, но в повечето случаи изписват и "опашка" след АБ. Както Стефи ти е казала запиши си час при някой нефролог същевременно да го видят на УЗ.
На мен ми беше дала една приятелка бейбифон, но го ползвах много малко и инцидентно. Най-вече се налагаше да го ползваме като ходехме при нашите - те живеят в къща на 2 етажа и спалните са на втория, та там си е просто задължително...
Момичета, знаете ли като има обявена грипна епидемия дали яслите /градините/ работят?
*
Re: Топла януарска седмица (17.01-23.01)
« Отговор #161 -: Януари 22, 2011, 10:57:27 am »
Мими26, в Хиполенд и Метро по Коледа имаше доста изгодни кухни на Смоби. Същата като нашата (купувана от Мy toys за 50 евро)беше 60 лв. в Хиполенд.

Аз бебефон ползвам и до момента. В голям апартамент сме и спалните са от едната страна на блока, а хола от другата. Купихме го ден след като се преместихме когато детето беше на 1 година. Иначе колкото и беше гръмогласна не я чувахме. Преди да се преместим бяхме в малко жилище и нямах нужда от такава вещ.

Раши, за на старо и тук щеше да я вземеш за 30 лв. А и нова не е баш 150 лв.  :wink: Още си е 115 лв, а аз даже съм я взимала и под 100 преди 3 години. Още си игра е нея. Радвам се, че навремето послушах СтефиЗ. Невероятна играчка - здрава и поддържаща интереса с години.
*

    Raissa777

  • *****
  • 1672
  • Засадиш ли горчиви плодове-няма да береш сладки.
Re: Топла януарска седмица (17.01-23.01)
« Отговор #162 -: Януари 22, 2011, 11:00:33 am »
Раиса, а  каква ти е мотивацията да откажеш подложката /втори памперс, което е същото/?


Понеже това не ми беше казано от лекар, а от една позната..и вече толкова мнения слушам че се обърках. Това което ортопеда каза го спазвам - за кенгурото и гимнастиката. Втори ортопед ми каза кенгуро и да я нося на хълбок.

За бейбифона , тези които на мен ми харесаха, с дисплей и голям екран, бяха по 500-600 лв. При условие че бебето е постоянно с мен ми се видяха излишни. Може би по-натам или в други ситуации ще усетя необходимост ( ако се преместим в къща или някъде на почивка...)

Раши аз помислих, че пазаруваш през тези магазини...Една позната пазарува през тях и й взимат 30% от стойността на покупката. Говоря за Щатския ибей. Но пък ако нещо стане със стоката - отговорността е тяхна.
Re: Топла януарска седмица (17.01-23.01)
« Отговор #163 -: Януари 22, 2011, 11:17:28 am »
Шъ Мъ прощавате, ама чиковската гимнастика хич не е здрава. Точно два пъти я тресна Ники в пода и вече не свири :(
Раиса, моя го купиха от Джъмбо за 150лв.
[/url][/url]
*
Re: Топла януарска седмица (17.01-23.01)
« Отговор #164 -: Януари 22, 2011, 11:18:18 am »
Раиса, аз бих я завела за мнение при д-р Алексиев. Единствено за него мненията не са противоречиви - всички са доволни и си разбира от работата.

Нашият бебефон тъй като е купуван от днес за утре е най-обикновен Чиполино. 60 лв. струваше. И ми върши идеална работа. Никога не съм разбирала необходимостта да ми мери температурата, да ми показва бебето на дисплей. Малко в стил Биг брадър ми идва това. С моя чувам детето като се дави, като кашля, като похърква, като плаче, като пее, като чете книжки на плюшените си приятели. Повече не ми трябва.
*
Re: Топла януарска седмица (17.01-23.01)
« Отговор #165 -: Януари 22, 2011, 12:14:05 pm »
Sia, благодаря. Аз за нова година поръчвах от тойса за племеницата, моите си играят много с нея като ходим. Проблема не е пак да им поръчам, а да навия таткото че това не е забранено за мъже  :lol:
Имаме обикновен бейбифон, струваше около 50лв. Купихме го когато се преместихме, преди това бяхме в една стая и не ми беше необходим. Излишно е за мен да има термометри, дисплеи и т.н. Имам си термометър във всяка стая, при положение че лягат на 20гр например, какво толкова да и следя на температурата, все пак не спят на отворен прозорец зимата. А за дисплея като имам съмнения за нещо, отивам и ги проверявам. Хващали сме и ние плача на бебето на комшиите, но затова има 2 канала, сменям на другия. пък и вече се научих да познавам кога реве то  :wink: Иначе улавя най-малките шумове.
Вени, извинявай, ама като си познаваш беладжията, защо не разкараш всичко което е близо до кошарата  -шкафчето например. Ми той скоро ще започне да се качва на него, а не ми се мисли какво може да стане тогава. Моите в началото имаха само играчки на шкафа с повивалника и освен като се събудят да си подават играчки, друго нямаше какво да направят. Е на Великден (на 10м) бяха натракали яйцата рано-рано (после бях като в щатите - търсих яйца навсякъде  :lol: ), но те не бяха виновни, а аз че ги бях оставила на достъпно място. Така че според мен детето нищо не прави, ако ние не му създадем условия за бели. Това е мое мнение от наблюдения с моите.
*
Re: Топла януарска седмица (17.01-23.01)
« Отговор #166 -: Януари 22, 2011, 12:19:24 pm »
Незнам, колко е здрава чиковската играчка, но нашата изгледа и двете, то не беше качване по нея, не бяха удари... :lol: Продадох я за 40 лв., ако знаех че някой от вас иска щях да му я дам.
*
Re: Топла януарска седмица (17.01-23.01)
« Отговор #167 -: Януари 22, 2011, 13:03:53 pm »
Аз се сетих и още нещо да питам: След реимунизацията с Превенар /в четвъртък/ убоденото място много се поду и зачерви. Зачервеният участък е с р-ра на 50 ст. и самата повърхност е доста грапава, като екзема /незнам дали добре го обясних :oops:/ Може би се е разчесала или се е инфектирало мястото като е имало допир с дрешката, но определено много я дразни и я боли. Незнам пък дали не е алергична реакция, но досега нищо такова не е имала, само леко се е подувало мястото. Снощи направих компрес с риванол - сложих тампонче на мястото и го увих с бинт за през нощта, че иначе няма да го търпи. Определено й е неприятно защото пипа мястото и плаче, по-скоро я сърби според мен...Мога ли да направя нещо друго за да облекча болката /сърбежа/?
*
Re: Топла януарска седмица (17.01-23.01)
« Отговор #168 -: Януари 22, 2011, 13:56:43 pm »
Sia, благодаря. Аз за нова година поръчвах от тойса за племеницата, моите си играят много с нея като ходим. Проблема не е пак да им поръчам, а да навия таткото че това не е забранено за мъже  :lol:

Ми то най-добрите майстор готвачи са мъже.  :wink: Имам двама племеници на 11 и на 9 години. Малкият като ни дойде на гости първо се залепва да готви в кухнята.  :lol:

nunu, може и да я боли. Мен скоро ме ваксинираха, защото по каса имаше задължителна ваксинация на всички набори завършващи с 5. Ами болеше си ме мястото няколко дни и имах лек дискомфорт. Съвет не знам какъв да ти дам. Питай педиатърът.
Re: Топла януарска седмица (17.01-23.01)
« Отговор #169 -: Януари 22, 2011, 14:27:20 pm »
mimi26 , ако си разкарам шкафчето няма къде да поставям лампата. Той самия шкаф не го докопва - скучен му е. Докопва бутилката с вода на него. Затова от вчера оставям една празна бутилка та като я докопа да й се радва. Само махнах етикета.
В нас е доста малко пространството и само най-необходимите мебели са в стаята. Някак си ако разкарам всичко потенциално опасно ще останем на гол под :lol:Затова съм обезопасила ръбовете и да не се отварят шкафовете и това е. Надявам се да свикне да живее сред тази мебелировка, а не да я махам :lol:
[/url][/url]
*
Re: Топла януарска седмица (17.01-23.01)
« Отговор #170 -: Януари 22, 2011, 14:40:10 pm »

Да се похваля...Коко вече научи първата си песничка - "мила моя мамо".
Обаче отказва да я пее в оригиналния вариант и от неговата уста звучи така:
 миа моя ТАТЕ
 адка иичка
 ка каа ТАТЕ
 коко бичам... :D
Като му кажа "айде да пееш за мама", той ми отговаря "не мама - тате"
и така...



*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Топла януарска седмица (17.01-23.01)
« Отговор #171 -: Януари 22, 2011, 15:16:16 pm »

Да се похваля...Коко вече научи първата си песничка - "мила моя мамо".
Обаче отказва да я пее в оригиналния вариант и от неговата уста звучи така:
 миа моя ТАТЕ
 адка иичка
 ка каа ТАТЕ
 коко бичам... :D
Като му кажа "айде да пееш за мама", той ми отговаря "не мама - тате"
и така...

:lol: и Коко е записан във фен клуба " Аз обичам Тате "

За протокола няколо дни преди да чукне 15месеца мома Калина проходи,
накани се и туп-туп полечка тръгна...
Бебето е история, имам си вече две ходещи мишлета!
Странна тъга ме налегна...
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*
Re: Топла януарска седмица (17.01-23.01)
« Отговор #172 -: Януари 22, 2011, 16:12:20 pm »
Раши, за на старо и тук щеше да я вземеш за 30 лв. А и нова не е баш 150 лв.  :wink: Още си е 115 лв, а аз даже съм я взимала и под 100 преди 3 години. Още си игра е нея. Радвам се, че навремето послушах СтефиЗ. Невероятна играчка - здрава и поддържаща интереса с години.

Да, играчката е страхотна! Страшно и се кефи :) Да видях, че всъщност триото е 150 лева, а дуо-то е около 100 лв. Много съм доволна :)


*
Re: Топла януарска седмица (17.01-23.01)
« Отговор #173 -: Януари 22, 2011, 16:15:44 pm »
Нуну,грипната епидемия се отнася само за училищата мисля.Детските градини работят.

Re: Топла януарска седмица (17.01-23.01)
« Отговор #174 -: Януари 22, 2011, 17:33:23 pm »
Здравейтее,незнам тука ли трябва да пиша точно но ще ви попитам .....
 Понеже кърмя малкия,какво мога да взимам като имам ТТ,болки в гърлото ( за сега смуча прополки и вземам осцилококцинум ),запушен нос....някакви капки който да не пречат ( примерно ксилометазолин ) ?Ще съм благодарна да помогнете,че сега се притеснявам да не заразя с нещо дететоо  :(
Cамо защото очите ми не се насълзяват не значи че не плача... И това че винаги съм силна не значи че всичко е наред...
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14923
Re: Топла януарска седмица (17.01-23.01)
« Отговор #175 -: Януари 22, 2011, 18:09:15 pm »
Момичета, знаете ли като има обявена грипна епидемия дали яслите /градините/ работят?

работят.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Re: Топла януарска седмица (17.01-23.01)
« Отговор #176 -: Януари 22, 2011, 18:45:00 pm »
Здравейтее,незнам тука ли трябва да пиша точно но ще ви попитам .....
 Понеже кърмя малкия,какво мога да взимам като имам ТТ,болки в гърлото ( за сега смуча прополки и вземам осцилококцинум ),запушен нос....някакви капки който да не пречат ( примерно ксилометазолин ) ?Ще съм благодарна да помогнете,че сега се притеснявам да не заразя с нещо дететоо  :(

Стеримар или Маример не помагат ли? Иначе Олинт мисля.

Днес Ники ми захапа пръста и видях звезди по бял ден. Много остри тези зъбки, направо 8O
[/url][/url]
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Топла януарска седмица (17.01-23.01)
« Отговор #177 -: Януари 22, 2011, 20:44:30 pm »
с венец да те гризе повече боли
Мънки, пробвай с нещо друго, избягвай Ксилометазолина
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
Re: Топла януарска седмица (17.01-23.01)
« Отговор #178 -: Януари 22, 2011, 21:59:57 pm »
Уф ми аз взех вече Олинта,ама ще видя утре да купя други без ксилометазолин,то даже в мойте който имам има по малко ксилометазолин,та ако видя зор ще сложа от тях иначее в Олинта има 10 мг.Дано от 2 пъти няма проблем ,че аз хич немога да дишам през устата  :?.Благодаря ви за помоща и съветите :).
Cамо защото очите ми не се насълзяват не значи че не плача... И това че винаги съм силна не значи че всичко е наред...
*
Re: Топла януарска седмица (17.01-23.01)
« Отговор #179 -: Януари 22, 2011, 22:12:59 pm »
Чак от 2 пъти няма проблем.Аз доколкото съм запозната можеше до 5 дни Олинт от 0,05%.