0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Коледна седмичка 20.12-26.12.2010г
« Отговор #80 -: Декември 23, 2010, 11:30:42 am »
Хм,поне се успокоих, че проблема не е в моя телевизор :oops:
Кристина,си дава нещата на определени деца-на тези, които харесва. И е силно агресивна към децата, които не харесва.Толкова, че дори ме е хващало срам от родителите. Ние сме голяма групичка в парка с много деца, и тези нехаресваните редовно изяждаха по някой удар с търкълцето/онова дето се върти и трака/. Както си минава покрай тях, удря ги и продължава все едно нищо не е било.
Пробвах различни начини, с говорене с наказване-засега никакъв успех.
А когато реши да се наложи..е ужас :balk_132: Вчера на прибиране от яслата, не и се ходеше пеша, и си викам ей ся ще видим аз тебе или ти мене. Изчаках я с каменно изражение, да спре да се тръшка, и тя като видя, че стандартните методи не помагат се метна по гръб в една локва. Беше изцяло мокра, и как съм я преобличала навън, насред фонтаните на НДК, не ми се обяснява.
*
Re: Коледна седмичка 20.12-26.12.2010г
« Отговор #81 -: Декември 23, 2010, 11:47:15 am »
Ех Фифа това все едно моето Тони  :? израстват го, това му е хубавото ... но пък намират с нещо друго по хитро да ти се наложат. Това е варианта за нас пълен игнор и обяснения. Е не, че не кипвам на моменти, но деца са, пробват пък където стане  :wink:
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*

    Raissa777

  • *****
  • 1672
  • Засадиш ли горчиви плодове-няма да береш сладки.
Re: Коледна седмичка 20.12-26.12.2010г
« Отговор #82 -: Декември 23, 2010, 12:01:49 pm »
 Фифа, да ти е жива и здрава !  Страхотни нерви имаш  :D
Представям си ние какъв цирк ще сме! Изобщо не си правя илюзии че детето ми ще е кротко. Ако съдя по себе си - чака ни нещо страшно  :lol:
*
Re: Коледна седмичка 20.12-26.12.2010г
« Отговор #83 -: Декември 23, 2010, 12:09:09 pm »
Докъде стигнах, да се чудя да пиша ли в седмичната....
Не ми се влиза в тези градински диспути...
Едно време, преди да тръгнат моите на ясла, само четях без да коментирам, защото незнаех какви ще са ми децата след време. Друго няма да кажа, всеки да си прави изводите.
Ние все още се гледаме, вчера взех един коледен подарък от аптеката под формата на АБ, че хората си украсяват елхите със сняг, а моите си украсили сливиците с гной  :? Сега ще имам една весела и щастлива Коледа...
Не пожелавам такава на никой!
*

    yana-v

  • *****
  • 1207
  • Ще порасна голяма!!!
Re: Коледна седмичка 20.12-26.12.2010г
« Отговор #84 -: Декември 23, 2010, 15:28:59 pm »
Мими, споко - и ние сме в кюпа! И аз купих същия коледен подарък заради глупостта да я пусна за 2 дни на ДГ. Миналата година пак бяхме така - честно да си кажа като наближат почивни дни и ме стяга шапката! :(

Бързо да се оправят къдрокосите ти младежи и да се радват на празника!!!
*
Re: Коледна седмичка 20.12-26.12.2010г
« Отговор #85 -: Декември 23, 2010, 15:43:23 pm »
Присъединяваме се за 3-та поредна Коледа в отбора на болните.

Здраве ви желая мили мои и много късмет през новата година.
На боледуващите бързо възстановяване, на здравите весело посрещане на дядо Коледа и дядо Мраз  :lol:

Само да ви кажа, как реагира дребния на дядо Коледа в градината.
"Хм какъв е тоя дядо Коледа първо хем голям, хем след малко малък? Сигурно е пил някакво хапче и първо е станал голям, после малък"
Това по повод днешното куклено представление с дядо Коледа и после друг /незнайно защо/ е раздавал подаръците по групи. 
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*
Re: Коледна седмичка 20.12-26.12.2010г
« Отговор #86 -: Декември 23, 2010, 16:01:41 pm »
Ей тоя вирус е страшен...
Анди изпи АБ-ка днес за последно и се надявам по празниците да сме добре. Много дечица са болни, снощи бяхме на контролен преглед и за сега е добре детето.
В нашата градина хем са малко дечицата в 2-те групи са се разболяли почти всички :-(

Весели празници на всички и болните дечица да оздравяват бързо.


*
Re: Коледна седмичка 20.12-26.12.2010г
« Отговор #87 -: Декември 23, 2010, 16:10:17 pm »
... няма значение дали ходи или не на ДГ, така или иначе след 2та година придобиват едно страхотно собственическо чувство за всичко, което им харесва, независимо дали е тяхно или на някой друг, ще го видиш в акция след година и половина, тогава пак ще спорим, ако имаш такова желание.

Това ме подсети как преди година отидохме първи на една площадка и Александра каза Това е мое. И настана същинска трагедия кат надойдоха и други деца и почнаха да и се люлеят по люлките и да й се пързалят по пързалките. :lol: Играчки дава според случай. Но като цяло вече дава повече от преди. Виждам я, че се заиграва с други деца, докато преди година играеше предимно сама. Просто всичко с възрастта. Аз я насърчавам да споделя играчките си, но не настоявам ако тя откаже. Чела съм, че това е нормално и го приемам.

От сърце желая на всички болни дечица бързо да оздравяват и болестите да не успеят да помрачат радостта и усмивките покрай празничните трепети.

*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Коледна седмичка 20.12-26.12.2010г
« Отговор #88 -: Декември 23, 2010, 16:15:54 pm »
не, Раиса- ти просто си решила, че аз се заяждам
а ние споделяме това, което вече сме видяли
нормално е като очакваш да се заяждам с теб, да приемаш всичко казано като спор  :D
поздрави и весели празници, на зетчетата много целувки и да се оправят бързичко  :?
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*
Re: Коледна седмичка 20.12-26.12.2010г
« Отговор #89 -: Декември 23, 2010, 16:34:11 pm »
Ако ме бяхте чули преди да тръгне на ясла момчето ми  :D , бях най-големия привърженик. Правех и разни изказвания "всички ходят и той ще ходи, всички свикват и той така". Ето, че реалността се оказа по-трудна от предположенията ми. Здравословната адаптация протича мнооого тежко, а и не само при нас, като гледам. Също бях против бавачките изобщо, а възрастните такива съвсем, но сега ми го гледа възрастна жена в къщи. Вече се въздържам от дългосрочно планиране и заричане.

Бързо оздравяване на всички душички!
« Последна редакция: Декември 23, 2010, 16:36:29 pm от midge »
*
Re: Коледна седмичка 20.12-26.12.2010г
« Отговор #90 -: Декември 23, 2010, 16:41:59 pm »
Благодаря ви, дано се оправят бързо всички дечица! Свате  :bighug:
Не се връзвай много, така е като си с име вече  :lol:
Има хора, които обичат да всяват смут май...
*
Re: Коледна седмичка 20.12-26.12.2010г
« Отговор #91 -: Декември 23, 2010, 17:03:04 pm »
Съжалявам да чуя, че ще има болни дечица за Коледа :(. Бързо оздравяване на всички!  :bighug:
Весело изкарване на празниците от нас! :)


Imagination sets the spirit free into a distant land of fantasy;
close your eyes and you will see within your mind there lays the key.

Почивай в мир мамо - обичаме те!
*
Re: Коледна седмичка 20.12-26.12.2010г
« Отговор #92 -: Декември 23, 2010, 17:26:02 pm »
И аз пожелавам бързо оздравяване на всички душички!Митака слава богу го изкара като Преславка на Мини.24 часа висока температура и после...нищо.Все едно не е бил болен та така и до момента.
По въпроса за ДГ и аз да се изкажа та да не остана по назад :).Моето мнение също винаги е било, че детето има нужда от среда с повече на неговата възраст.И аз Мишо го дадох на детска на 3г. и се върнах да работя.След което се почнаха едни гнойни ангини...край няма.По ред причини не можех тогава да спра да работя,а и бабите работещи-нямаше как.Сега обаче Митко ще бъде съвсем друга песен.Ще го пусна тази есен като докато текат отпуски-платени и неплатени ще си имам моите наблюдения.Боледува ли детето ми-няма да ходи на градина.А за контактите имам приятелка която също опроверга мнението че са по контактни като подят на градина.Нейните и двете не ходиха и са си страшно контактни.
Поздрави и спокойна вечер,че се улях! :D

Re: Коледна седмичка 20.12-26.12.2010г
« Отговор #93 -: Декември 23, 2010, 18:13:34 pm »
Дано да оздравеят повече дечица за Коледа!

За детските градини, аз пък си мисля, че е съвсем нормално всяка от нас да има мнение, преди да й е дошло времето да си пуска детето. Като за всяко нещо, после може да се окаже, че реалността няма нищо общо с идеите, които сме имали. Наскоро обсъждахте отношението към спането на бебето в спалнята на мама и татко и коя от вас колко убедено е защитавала една или друга позиция... същата история.

И гледането вкъщи от баби, бавачки и други, и градината си имат плюсове и минуси. Лично аз бих предпочела детето ми да ходи на градина. Но съм наясно, че може да не ми се отвори парашута - баща му е гледан от баба си именно поради тази причина, при всяко стъпване в детската градина се е разболявал. Естествено, че няма да си оставя детето да боледува така!

Проблемът с бавачките е, че лично аз много трудно се доверявам на чужди хора, също трудно харесвам хора и съм убедена, че избирането на бавачка (ако се наложи) ще бъде голямо приключение. Ще го мисля, като опре до кокала.
Мненията, които изразявам в този форум, са мои лични мнения, без претенции да бъдат единствената и неоспорима истина. Понякога си позволявам да цитирам и други хора, което специално упоменавам.

*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Коледна седмичка 20.12-26.12.2010г
« Отговор #94 -: Декември 23, 2010, 18:23:09 pm »
Любимите ми къдрави зайковци са болни :(
Съжалявам да прочета това,  :hug2: Мими!
Бързо да оздравяват всички и да чакат с трепет идването на добрия старец!
У нас мине не мине време и Митака идава да ме пита
-Сега ко ку стана и Дядо Коледа ще дойде! и кима утвърдително.

Момичета Калина се опита да се изправи преди два часа,
политна и се удари на челото в ръба на шкафа с телевизора!
Намазах с Арника и оттока не стана голям, но след около 20 минути
повърна на фонтан всичкото мляко, което малко преди това бе изпила!
Сега спи вече час и половина и започвам откровенно да се притеснявам  :?
Тя спи максимум час. Имали ли сте подобни ситуации?
Ако е ленива и апатична ще я водим на лекар като се събуди!
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
Re: Коледна седмичка 20.12-26.12.2010г
« Отговор #95 -: Декември 23, 2010, 18:30:16 pm »
Любимите ми къдрави зайковци са болни :(
Съжалявам да прочета това,  :hug2: Мими!
Бързо да оздравяват всички и да чакат с трепет идването на добрия старец!
У нас мине не мине време и Митака идава да ме пита
-Сега ко ку стана и Дядо Коледа ще дойде! и кима утвърдително.

Момичета Калина се опита да се изправи преди два часа,
политна и се удари на челото в ръба на шкафа с телевизора!
Намазах с Арника и оттока не стана голям, но след около 20 минути
повърна на фонтан всичкото мляко, което малко преди това бе изпила!
Сега спи вече час и половина и започвам откровенно да се притеснявам  :?
Тя спи максимум час. Имали ли сте подобни ситуации?
Ако е ленива и апатична ще я водим на лекар като се събуди!


Мише, мен това ме предупредиха лекарите да гледам:
повръщане
необичайна сънливост
фонтанелата дали е подута
зениците
неспирен рев

[/url][/url]
*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Коледна седмичка 20.12-26.12.2010г
« Отговор #96 -: Декември 23, 2010, 19:53:12 pm »
Мише будила съм я и аз в истерия, не сме имали проблеми, но човек винаги трябва да има едно на ум. Дано Калина е решила днес да се наспи  :)

И аз към болничките, все едно ме е ударил товарния влак. едвам движа. Гледам да не се бутам при детето много, но тя все ми е на главата.
Ние си имаме други проблеми. Колата ми отиде за основен ремонт на двигателя. Опитват се да ме убедят, че е прегрявана, но тази кола 3 години карам лично и само аз и няма как да стане този номер. Трябваше да е готова за 2 дни, вече седмица ми я държат. А аз зависима и без кола съм като болна. То затова се и разболях сигурно.  :lol: Направо тази седмица .. а и финансово този ремонт просто ни довърши. Сега така хубавичко ще почнем годинката без парички, та сигурно ако още нещо се случи и със заем. Здраве да е казвам аз и здрави нерви.  :) С това да се разминем.

А на темата с градината, категорично съм против седенето на дете в къщи. Боледуването е период и спасението е детето да придобие само имунитет. При всички деца е различно. Държането в инкубатор и отлагането на тази част според мен не е решение. Съжалявам, че го казвам, но с бабите се затъпява. Лично и основно аз съм доволна от градината и персонала, въпреки проблемите които имахме. Повечето са предимствата и за нищо на света не бих си оставила детето да си седи в къщи и да бездейства. Песнички, стихотворения, танци, английски, театър, дори проблемите с които детето се блъсква всеки божи дем помагат за развитието му. Свидетел съм на доста неща. Една наша роднина пусна детето си чак 1 клас. Резултата: почти през цялата година боледуваше. Изостана. Не е правилно това. Другата ми приятелка по настояване на свекърва и и от там разбира се на мъжа и, остави дъщеря си да повтаря 4 група в градината, за да тръгне на училище от 7 години. Ми ужас. Тя вече беше минала матеряла и не и беше интересно изобщо. Научи се да мързелува. После имаха сериозно проблеми докато влязат в ритъм.
Райса, винаги казвам, не липсата на вълнен пуловер и 3 ката грейки разболяват детето, вирусите го разболяват. Многото навличане също. Не може някой да му тече носа и да го целува и да ми обясява колко леко е облечено и че на следващия ден ще е болно. Ми ще е болно, как няма да е болно, но не липсата на вълнени дрехи са го разболяли. А и не можем да избягаме от всички вируси, те са навсякъде. Номера е да го калим малко това дете, за да не се разболява. Всеки си намира начина или просто идва момент в който детето вече е по устойчиво. Съжалявам, че го казвам, линчувайте ме, обаче за мен си е точно така. Виждам, че децата ви много боледуват. И ние имахме такъв период. Изпихме 15 Аб за 3-4 месеца. Знам, че няма нищо по лошо от това, да гледаш как на детето ти не му е добре, но с 39 температура АБ, Ефералган и хексалгин сме се качвали на Витоша с шейната. Отлагането на проблема във времето не го решава...рано или късно нещата пак застават в изходна позиция.

« Последна редакция: Декември 23, 2010, 19:59:40 pm от lidia »
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
*

    Raissa777

  • *****
  • 1672
  • Засадиш ли горчиви плодове-няма да береш сладки.
Re: Коледна седмичка 20.12-26.12.2010г
« Отговор #97 -: Декември 23, 2010, 20:50:10 pm »
не, Раиса- ти просто си решила, че аз се заяждам
а ние споделяме това, което вече сме видяли


 :) Не, не съм.
Може би понякога чета малко накриво...А по-вероятно е да не разбираме кой какво иска да каже, понеже не се познаваме. Каквото и да е, извинявам се, не съм имала лоши намерения.

Всеки си има мнение...Моето също е изградено на база, това което съм видяла, преживяла...Както се казва, паживьом - увидим.

Бързо да оздравяват болните дечица !

Re: Коледна седмичка 20.12-26.12.2010г
« Отговор #98 -: Декември 23, 2010, 21:26:27 pm »
Мише, може би просто й се спи повече...Ама за всеки случай идете да я погледнат- да не будувате цяла нощ...Стискам палци да е добре!
Бързо оздравяване на всички дечица!
Хубав празник утре- отсега ви го пожелавам, защото утре май няма да ми остане време да вляза тук - на всичкото готвене отгоре съм и сама с детето- баба ни замина, а тати е на работа до 8 вечерта...Здраве да е!
Важното е всички да са здрави и да си изкарат хубав празник!

Нощта е най-тъмна преди зазоряване.
*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Re: Коледна седмичка 20.12-26.12.2010г
« Отговор #99 -: Декември 23, 2010, 21:32:51 pm »
Aaaaa ами просто от близо 2 години гледа у тях едно друго "дете" на 88г. с памперси и яка склероза, дето не става от леглото и ако някой от родителите й не се освободи преди заветния час 17:30 ч. нейното собствено дете - от ДГ трябва да го взима комшийката...ама карай де ще й предам колко ти е "неразгадаема". Що се отнася до обикаляне на кафета - рядко ни се случва тази екстра, по посочената по-горе причина. А дано сега ти стана "по-разбираемо". Но всъщност и по магазини и кафенета да ходеше моята дружка, не е работа на госпожата в ДГ да й дава наклони си мисля...

А и въпросът в случая беше - какъв й е на драгата "госпожа" проблемът, да си спазва работното време, което е до 18:30 ч.?! Ти всеки ден ли си тръгваш от работа час по-рано от работното време, което имаш по договор?
Извинявай, не знаех конкретната ситуация на дружката ти. Но не мисля, че не може съвсем човешки да я обясни и на директорката, и на учителката. Аз съм против онези майки, който си фишват децата по градините и тръгват, по маникюри, фризьори, кафенца, свалки. Уверявам те, щото професионално се занимавам и с такива, че не са малко такива екземляри. За риторичния ти въпрос дали си спазвам работното време - еми аз нямам работно време и сама си изработвам заплатата, ако работя -имам, ако не работя - нямам. Не мога да хлопна вратата на работното си място и да кажа , че приключвам, понякога работния ми ден /като днешния / е 12 часов и няма срещу кой да мрънкам. Пример : детето ми беше болно с висока температура, обаждам се да отменя подлешаща на отлагане среща, но клиента заяви, че щом си е платил не го интересува и съм длъжна да си свърша работата.
Мидж, защо си се насочила точно към Исул? Лично аз съм за лекарите, от екипа на проф. Едрев.