0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Коледна седмичка 20.12-26.12.2010г
« Отговор #20 -: Декември 21, 2010, 10:17:27 am »
Хубава и здрава седмица! Вълшебна Коледа на всички! Всички бързо да оздравяват!

tzvetenze, и на нас приятели ни препоръчаха този самбукус, но още не съм го консултирала с педиатърката ни. От каква възраст го даваш?

Ние си имаме баба-бавачка да ни гледа в къщи, че продължава да кашля (уж от носа). Няма да обяснявам тук, че ще стане за педиатричните  :(
*
Re: Коледна седмичка 20.12-26.12.2010г
« Отговор #21 -: Декември 21, 2010, 10:32:18 am »
tzvetenze, и на нас приятели ни препоръчаха този самбукус, но още не съм го консултирала с педиатърката ни. От каква възраст го даваш?

Предписанията са да се дава на деца над 1г, като според възрастта има различна дозировка. Аз го давам на Симона - тя  е на 4 почти. На малкия давах предния път, докато беше болен. Профилактично дозата е една, при боледуване е с по-интензивно приложение. Абе и аз не знам, предлагането и разнообразието на всякакви подобни продукти е огромно, пък колко имат смисъл.
Re: Коледна седмичка 20.12-26.12.2010г
« Отговор #22 -: Декември 21, 2010, 10:33:13 am »
nunu, на мен пък много ми харесва така рошава...много бебешко и сладко е. После като порастне, сама ще започне да се кипри и наглася :wink:
cambozzola как успя да си оправиш хормоните? Защото на мен нещо ми липсва желание за секс...само за дълбок и качествен сън имам желание. Четох, че заради кърменето нивата на пролактин и тестостерон намаляват и затова липсва желание. А и другото...до скоро още ме болеше след раждането :oops:
Fifa и нашия тати си тръгна една вечер...и се върна, защото си забравил телефона и не можел да ни чува :lol: Не само за жените е стресиращо след раждането, мъжете също май не знаят къде се намират. А за пушенето - и аз съм дала позволение за цигари на балкона.

Аз да си похваля детето - от два дни прави опити да се изправи. Вдига дупето и краката високо горе..и запецва, не се сеща, че трябва с горната част на тялото да се надигне. Обаче в креватчето се хваща за решетките и се набира до почти изправено положение...и пак запецва и ме вика за помощ :lol:
[/url][/url]
*
Re: Коледна седмичка 20.12-26.12.2010г
« Отговор #23 -: Декември 21, 2010, 10:43:08 am »
Относно караниците - явно е нормално, отминава този период. И при нас го имаше.
Вени, Ники е голям сладур, само за ухилената му физиономия се сещам, направо да го изяде човек! :D
Re: Коледна седмичка 20.12-26.12.2010г
« Отговор #24 -: Декември 21, 2010, 10:49:47 am »

cambozzola как успя да си оправиш хормоните? Защото на мен нещо ми липсва желание за секс...само за дълбок и качествен сън имам желание. Четох, че заради кърменето нивата на пролактин и тестостерон намаляват и затова липсва желание. А и другото...до скоро още ме болеше след раждането :oops:

Не знам дали съм си оправила хормоните, ама в началото действах малко на принципа, че апетитът идва с яденето ;) После всичко се намества.
Мненията, които изразявам в този форум, са мои лични мнения, без претенции да бъдат единствената и неоспорима истина. Понякога си позволявам да цитирам и други хора, което специално упоменавам.

*
Re: Коледна седмичка 20.12-26.12.2010г
« Отговор #25 -: Декември 21, 2010, 12:31:57 pm »
Момичета, можете ли да ми кажете къде в софия може да се купи костюм на Дядо Коледа? За Джъмбо си мислех, Метро - ще съм благодарна, ако някой има информация къде е виждал.
*
Re: Коледна седмичка 20.12-26.12.2010г
« Отговор #26 -: Декември 21, 2010, 13:01:55 pm »
Цветенце мисля че в метро имаше миналата събота бяхме там, а мисля и в карфур мернах преди 2 седмици.


*
Re: Коледна седмичка 20.12-26.12.2010г
« Отговор #27 -: Декември 21, 2010, 13:15:07 pm »
Във Джъмбо бъка от коледни костюми :)

*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Коледна седмичка 20.12-26.12.2010г
« Отговор #28 -: Декември 21, 2010, 13:33:08 pm »
В Джъмбо да, но май са само за децата. Голям за дядо Коледа незнам дали има.
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
*
Re: Коледна седмичка 20.12-26.12.2010г
« Отговор #29 -: Декември 21, 2010, 13:38:58 pm »
В карфур изглеждаха големи не за деца


Re: Коледна седмичка 20.12-26.12.2010г
« Отговор #30 -: Декември 21, 2010, 14:04:07 pm »
Здрава седмица на всички. Весело изкарване на празниците и сбъдване на мечтите. По Коледа стават чудеса. Пожелавам всички дечица да оздравяват и да се веселят на празника.
Re: Коледна седмичка 20.12-26.12.2010г
« Отговор #31 -: Декември 21, 2010, 15:10:49 pm »
Здравейте момичета. Имам въпрос -някой знае ли до колко часа е официалното работно време на градините? Правят ми страхотни проблеми в детската градина на Мия затова, че отивам да я взема след 18.30. Не знам дали аз съм единствената работеща майка, но аз работя до 6 и не бих могла да стигна до градината по-рано от 18.30. А Мия горкичката в 6 вече е последна и я държат като наказана -няколко пъти я намирам седнала точно като наказана на 1 столче и не мърда, гледа в 1 точка в една подтискаща тишина, а учителката си седи на бюрото и ми се мръщи на мен. Трябва ли да се чувствам виновна, че се налага да работя, за да си гледам детето?! Трябва ли да унижават детето ми по този начин? Кой знае и какви забележки по мой адрес говорят. Направо побеснявам и ми е адски мъчно като я видя седнала така безнадежно. На последните ми 3 работи все съм имала раб. време до 6, на всички интервюта, на които съм ходила, винаги са ми обявявали раб.време до 6, така че нямам вариант за друго работно време. Разбира се, когато има кой да я вземе по-рано, го организираме, но това е рядкост. Наистина ми е интересно как другите майки успяват да си взимат децата в 5 -нали все пак 1 от условията за държавната детска градина, е родителите да са работещи?!...
<br />[link=http:
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Коледна седмичка 20.12-26.12.2010г
« Отговор #32 -: Декември 21, 2010, 15:24:01 pm »
Мешко, мисля че е до 18 часа за съжаление  :(
изключение правят групите с преспиване, в които има преподавател докато има деца в групата
Стефания е записана в такава група, таксата е около 10-на лева по-висока заради "вечерята", която им се полага
« Последна редакция: Декември 21, 2010, 15:29:39 pm от mini »
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*
Re: Коледна седмичка 20.12-26.12.2010г
« Отговор #33 -: Декември 21, 2010, 15:29:44 pm »
Ние ходим на държавна ясла, и на вратата има обявено работно време 07-19,00 часа.
*
Re: Коледна седмичка 20.12-26.12.2010г
« Отговор #34 -: Декември 21, 2010, 15:34:44 pm »
Да, работното време, поне на софийските ЦДГ е до 19.00 часа. Мешко, в коя градина записа Мия, не е ли вече във Вила Вилекула?
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Коледна седмичка 20.12-26.12.2010г
« Отговор #35 -: Декември 21, 2010, 15:38:34 pm »
Мешко, не мога да дам отговор на въпроса ти,
но силно те прегръщам и съжалявам, че на Мия и на теб ви се налага да преживявате това!

Пожелавам на всички ни в добро здраве и с трепет да дочакаме Коледната нощ,
нека под елхата има за всеки, но нека най-много да има любов помежду ни
и още много, много бебета на Зачатие догодина!
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*
Re: Коледна седмичка 20.12-26.12.2010г
« Отговор #36 -: Декември 21, 2010, 16:16:57 pm »
Хубава седмица и от нас  :D
Да сме здрави всички и да посрещнем с усмивка идващите празници  :D
И нека магията на коледната нощ превърне всеки един ден от Новата година във вълшебна приказка!  :D
Ние за празниците заминаваме при нашите на село, може би чак до Нова година ще сме там. И понеже свекъра и свекървата са наблизо и те, ще има много кандидати да гледат Диляна  :lol: Та може да си открадна час-два почивка  :wink:



Момичета, можете ли да ми кажете къде в софия може да се купи костюм на Дядо Коледа? За Джъмбо си мислех, Метро - ще съм благодарна, ако някой има информация къде е виждал.

Малко информация и от мен, дано е полезна.
В Пикадили /но това  във Варна/  - видях костюми на дядо Коледа, струваха към 8 лева.  Ако имаш възможност да отидеш до някое Пикадили в София, може да провериш, възможно е да го има :)
Сигурна съм че беше за дядо Коледа, защото имаше разгърнат, а до него загледах един палав костюм за Снежанка  :oops:



*
Re: Коледна седмичка 20.12-26.12.2010г
« Отговор #37 -: Декември 21, 2010, 16:30:45 pm »
Благодаря за информацията, сдобихме се с костюм :D

Мешко, те казвали ли са ти, че работното им време е до 18ч, има ли го някъде записано? Симона ходи в държавна градина, до 19ч е часът за вземане. Много е неприятно това, което описваш.
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Коледна седмичка 20.12-26.12.2010г
« Отговор #38 -: Декември 21, 2010, 16:53:58 pm »
държавните детски градини в София работят от 07:00 до 19:00 часа.

не допускайте да ви манипулират. учителката не е длъжна да занимава детето до последната минута, но не пречи да му даде играчка, книжка, пластелин, моливи и лист да рисува, па дори да му пусне телевизор. говорете с учителите!
в нашата група в 18:30 обикновено има останали поне 3-4 деца.

аз вчера побеснях яко - спипах в една стая в детската градина да пушат някакви мъже, външни работници, придружени от общия работник на градината! при това пушат в стаичка без прозорци, която се ползва за ателие за приложни изкуства за децата, и за да проветряват идиотите, отворили вратата към коридорите на градината!
отначало бях решила да пускам жалби до всички възможни инстанции, но после размислих, че така ще вкарам директорката в беля, а тя е свястна и добра жена. затова първо ще имаме разговор с нея, тя била в отпуска и явно затова вчера байчото си позволи да ми се ежи, но аз няма да забравя...
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Коледна седмичка 20.12-26.12.2010г
« Отговор #39 -: Декември 21, 2010, 17:00:24 pm »
Факт е, че повечето майки си взимат децата до 5 часа. Аз в момента съм съкратена, та и аз успявам да си я взема рано рано. Като отида към 5 часа има не повече от 7-8 дечица в групата. Но и нашата детска градина работи до 19.00 часа.
На твое място, Мешко, бих разговаряла с учителките директно. Нищо не им пречи да я занимават с нещо или поне да й дадат да си рисува или с конструктор да си играе.

Александра вече е напълно здрава, но до края на месеца ще си е в къщи. Дано да укрепне малко и да престане толкова често да боледува. Ще я заведа само на коледното тържество, че Дядо Коледа ще раздава подаръци. :)

Весели празници на всички, мир и любов!