0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Коледна седмичка 20.12-26.12.2010г
« -: Декември 20, 2010, 14:18:38 pm »
Наближава и най-красивият празник за мен. Изпълнен с много надежда, усмивки, подаръци  :). Да сме живи и здрави си пожелавам аз. Да се обичаме и уважаваме и все повече време да прекарваме с близките си и обичани хора. Нека празника донесе много нови бебета и много положителни тестове на чакащите.
Децата с нетърпение чакат дядо Коледа, и аз чакам мига за да видя треперещи детски ръчички как разопаковат подаръците.  :)
Нека всеки получи своят коледен подарък, такъв какъвто иска да бъде в сърцето си. Да получи това което най-силно желае.  :)
« Последна редакция: Декември 20, 2010, 16:09:36 pm от lidia »
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
*
Re: Коледна седмичка 20.12-26.12.2010г
« Отговор #1 -: Декември 20, 2010, 17:34:14 pm »
Приобщавам се към прекрасните пожелания на Лидия! :)
Ние от нощес сме със 39 градуса температура без абсолютно никакви други проблеми.Днес цял ден свалям,тя се вдига :(Педиатърката каза зачервено гърло и толкоз.Засега ще го наблюдаваме и се надявам за празниците да оздравее,че да ги усетим :)
Хубава вечер!!!

*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Коледна седмичка 20.12-26.12.2010г
« Отговор #2 -: Декември 20, 2010, 17:40:31 pm »
Поздрави и здрава седмица и от нас.
Парси, Преславка почна от петък вечер, кашлица лека Т, сълзене и гурлички. Събота вечер вдигаше над 39, свалях само със ефералган, вчера беше парцал, днес вече е на оправяне като че ли, не е вдигала от снощи 2 часа, не сме слагали и свещички. Надявам се това да беше. И на вас бързо и леко да минава.
Стефи има утре тържество, никак не ми се иска да я пускам, гледачката май се мръщолеви,че гледа двете  :( ако изобщо я заведем ще е само за тържеството и обратно ще си я вземем
Почнах да давам Саменто на Стефи, дано го вдигнем пустия му имунитет  :(
На всички светлина в душите и безкрайно щастливи празници
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*
Re: Коледна седмичка 20.12-26.12.2010г
« Отговор #3 -: Декември 20, 2010, 18:46:05 pm »
Уф,дано и нас бързо ни подмине.
Мини,какво е това Саменто?Става ли за по големи деца?Питам за голямото ми момче,което е на 10г.

*
Re: Коледна седмичка 20.12-26.12.2010г
« Отговор #4 -: Декември 20, 2010, 18:52:19 pm »
Ох, аман от болести... и ние се приобщаваме към групата с температурата - и тримата. На 22 имат тържество, дано да се оправят дотогава да ги заведа, че толкова го говорят Дядо Коледа...
Весела и здрава седмица на всички! Пък болните да оздравеят до Коледа!
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Коледна седмичка 20.12-26.12.2010г
« Отговор #5 -: Декември 20, 2010, 18:57:44 pm »
Парси, те точно за деца над 3 години го препоръчват, макар че казват и след 10 месеца може  :(


http://www.zdravosloven.info/index.php?m=320&lang=1&healthy_cats=183&pc_zdrave=183&healthy_firms=922&zdravosloven_id=906&zdrave_klas=1&pn=%D1%C0%CC%C5%CD%D2%CE%AE%20%28SAMENTO%29%20%E5%EA%F1%F2%F0%E0%EA%F2,%20%EA%F0%FA%E2%ED%EE,%20%EE%E1%F9%EE%F3%EA%F0%E5%EF%E2%E0%F9%EE

от аптеки Лечител се купува, в момента е под 38 лева опаковката
за големия може и на капсули, това е течния вариант
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
Re: Коледна седмичка 20.12-26.12.2010г
« Отговор #6 -: Декември 20, 2010, 19:57:16 pm »
Нека да е здрва и светла седмицата на големия празник! На всички болни бързо да им минава и да са във форма за Дядо Коледа!

Нощта е най-тъмна преди зазоряване.
Re: Коледна седмичка 20.12-26.12.2010г
« Отговор #7 -: Декември 20, 2010, 20:33:01 pm »
не мога да не се включа в седмицата на любимият ми празник. Пожелавам на всички много здраве и една наистина вълшебна коледа с много чудеса. Винаги съм си мечтала да направя коледна къщичка от бисквити и накрая сбъднах една моя мечта, докато другата ми сбъдната мечта ми помагаше.....:-)
*
Re: Коледна седмичка 20.12-26.12.2010г
« Отговор #8 -: Декември 20, 2010, 20:58:42 pm »
Привет и от нас. Само здраве ви желая и весели празници.

Първия АБ при нас вече е факт. В сряда сутринта се събуди в 6ч със суха кашлица и нищо друго. Пуснах я на градина защото им беше тържеството в този ден :-( Вечерта само леко кашляше, после продължи цяла нощ. Четвъртък почнаха сополи, следобяд вдигна Т. В петък вечерта я водихме при друг педиатър, след като продължаваше да вдига Т и да не мога да я сваля под 38 с Панадол и Нурофен. Бях сама и нямаше как да излезна да взема друго. После взех Хексалгин, но тя отказа да го пие  :(
Педиатъра каза да чакаме до неделя на обяд и ако вдига още Т да даваме АБ, вчера около обяд и следобяд варираше 36.5-37.5 и не почнахме АБ и вечерта в 22ч-39С - почнахме АБ, днес вече е добре. Грип е, има още болни деца в градината :-(((

Относно имуно стумулантите чудя се дали да давам вече. Някой да препоръча нещо за дете на 2г. Честно казано не вярвам много в тях  :oops:

Papilio прекрасна къщичка браво  :D
« Последна редакция: Декември 20, 2010, 21:58:17 pm от Малина »


*
Re: Коледна седмичка 20.12-26.12.2010г
« Отговор #9 -: Декември 20, 2010, 21:11:10 pm »
Papilio, много симпатична се е получила къщичката  :)

На всички пожелавам приятна подготовка за празниците, а на Коледа нека всички дечица бъдат здрави, а родителите им - спокойни и щастливи.

Симона също се разболя, но рано или късно и това трябваше да дойде, няма как. Все пак изкара два месеца здрава в градината, явно и на това трябва да съм доволна. Утре е коледното им тържество, ще идва Дядо Коледа, ще им правят снимки, ще пропуснем за съжаление :(
При Антон пък лекуваме гнойна ангина от петъка. Надявам се за празниците да се пооправим.
Ние пием някакъв сироп Самбукус, наши приятели много го препоръчаха, при тяхното дете боледуванията драстично намаляли след като започнали сиропа, уж.
Re: Коледна седмичка 20.12-26.12.2010г
« Отговор #10 -: Декември 20, 2010, 21:35:05 pm »
Папилио, може ли рецептата?
Аз правя къщичка от медено тесто, но толкова се изморявам, че украсата ми куца:
[/url][/url]
Re: Коледна седмичка 20.12-26.12.2010г
« Отговор #11 -: Декември 20, 2010, 22:06:09 pm »
разбира се че може- готов комплект къщичка на харибо, само снега е домашно производство. иначе всичко беше в кутията и от мен се искаше само да сглобя и украся. Купих я от Хит.
Re: Коледна седмичка 20.12-26.12.2010г
« Отговор #12 -: Декември 20, 2010, 23:21:09 pm »
мерси. Не знаех, че продават полу-готови...а аз меся, бъркам и точа три години.
[/url][/url]
*

    Raissa777

  • *****
  • 1672
  • Засадиш ли горчиви плодове-няма да береш сладки.
Re: Коледна седмичка 20.12-26.12.2010г
« Отговор #13 -: Декември 21, 2010, 00:08:12 am »
Папило страхотна е къщичката !

Присъединявам се и аз към прекрасните думи на Лидия .

Исках да попитам нещо тук, не знам дали има такава тема ...
Имате ли наблюдения, че след раждането на детето отношенията между мама и татко се обтягат ?
Напоследък много се караме с таткото...направо съм луднала вече.
Наблюдавам нещо подобно и при две познати с малки деца. Едната девойка даже се беше изнесла при майка си за 3-4 дни и днес се е върнала при мъжа си.
А другата се оплака, че освен караниците не са правили секс от 1 година ( цялата бременност + месеците на бебето ).

*
Re: Коледна седмичка 20.12-26.12.2010г
« Отговор #14 -: Декември 21, 2010, 09:42:32 am »
Хубава седмица и вълшебна Коледа пожелавам и аз! Нека донесе на всички ни здраве, късмет и берекет!
Ние като по чудо устискахме до Коледното тържество и цяла седмица обяснявам как трябва да слуша, да е добра, за да й донесе дядо Коледа подарък, защото идва само при добрите деца и т.н...и т.н... - не че много хванаха ред де :D Дори успях да я излъжа да сложим фиби, за Дядо Коледа, че иначе не стоят и 5 мин. на главата й. Надявам се наистина до идването му все още да са там :D
Папило, Вени много добри произведения, браво!
На всички болни дечица пожелавам бързо да оздравяват, за да посрещнат добрия старец!
Малина, много съжалявам да прочена, че и Анди е болна. Явно градината не прощава на никого! Предполагам при Ковачев сте ходили? Защо не го питаш да ти изпише нещо? Дара е пила есберитокс и умкалор - умкалора той ни го изписа, но и от двете не виждам кой знае какъв ефект. Уж и двата ги водят за респираторни заболявания, като есберитокса е по-скоро превантивно, а умкалора като е болно детето.
Re: Коледна седмичка 20.12-26.12.2010г
« Отговор #15 -: Декември 21, 2010, 09:44:04 am »
раиса има нещо такова. Ние с мъжа ми не се бяхме карали сериозно до преди да се роди детето, и после след като се роди може би около половин година все се карахме, за най-малките глупости и казани накриво реплики. Но вече отминава този период и всичко си идва по местата. Според мен много влияят нерегулираните ни още хормони и изцяло новият ни живот след раждането на детето.Но все пак трябва и малко и ние да се постараем за да възстановим предишната хармония.
Re: Коледна седмичка 20.12-26.12.2010г
« Отговор #16 -: Декември 21, 2010, 09:47:19 am »
Raissa да, обтягат се малко...или много. При нас са здраво обтегнати заради безсънието, но някак намерихме начин да се справим и да го преодолеем засега.
nunu защо й слагаш фиби? Те много скубят и може би затова не ги иска.

Вие къде ще посрещате НГ? Оказа се, че като си с бебе, никой не те иска за компания, че и никой не иска да идва у нас.
[/url][/url]
*
Re: Коледна седмичка 20.12-26.12.2010г
« Отговор #17 -: Декември 21, 2010, 09:52:47 am »
Raissa да, обтягат се малко...или много. При нас са здраво обтегнати заради безсънието, но някак намерихме начин да се справим и да го преодолеем засега.
nunu защо й слагаш фиби? Те много скубят и може би затова не ги иска.
Ми нали видя на партито, че е като разплетена дамаджана у главата. А все пак е момиченце, нали трябва да изглежда добре?! :wink:
Re: Коледна седмичка 20.12-26.12.2010г
« Отговор #18 -: Декември 21, 2010, 09:58:56 am »
Раиска, ние също имахме 1-2 много нервни седмици. Освен нивата на моите хормони, като че ли нещо и на него му беше станало - изнервяше се от всичко, скачаше за нищо и ми се сопваше, което е супер нетипично за моето момче... Накрая се разбрахме, че явно ни е странна ситуацията и ще отмине, обясних му, че съм неконтролируема и трябва да проявява малко повече разбиране (естествено, всичко това подплатено с драматични преувеличавания и ред сълзи, ред сополи от моя страна). Премина.
Относно секса - мисля, че при жените, освен травмите от раждане / секцио, има и намаляване на либидото, което май е естествено. При нас не се получи чак 1 година въздържание, защото бях много палава по време на бременността. Но след раждането поне 2 месеца не ми се мислеше за секс въобще. Нещата в момента се връщат в сферата на нормалното, с единствената разлика, че малкият човек ни определя времето, когато можем да се порадваме един на друг ;)
Детето, колкото и да е желано, е сериозна промяна и е нормално да предизвика сътресения.
Мненията, които изразявам в този форум, са мои лични мнения, без претенции да бъдат единствената и неоспорима истина. Понякога си позволявам да цитирам и други хора, което специално упоменавам.

*
Re: Коледна седмичка 20.12-26.12.2010г
« Отговор #19 -: Декември 21, 2010, 10:10:15 am »
Раиса, у нас след раждането на малката, беше като Войната на семейство Роуз.
Кристина беше на 3 месеца, когато му събрах багажа и го изгоних. :oops:
Тогава аз не спах изобщо и чистих цяла нощ, а той спал в колата долу/ако недай си боже стане нещо с бебето-беше откачил на тази тема/.
На другия ден се прибра все едно нищо не се е случило и от този момент нещата започнаха да се оправят. Беше ни доста тежко, защото за 10 години преди това, не се бяхме карали толкова, колкото за тези 3 месеца.
Ако трябва да съм честна, аз имах основна вина, ако изобщо може да се нарече така, защото се впечатлявах от неща, които не са имали значение преди, и човека не знаеше как да се държи с мен.Той си имаше неговите страхове/постоянно се будеше нощем и ходеше да проверява дали малкото диша/, а аз не обърнах достатъчно внимание на това. Важното е, че сега всичко  е наред.
Спокойно, всичко ще си дойде на мястото. :wink:
Вени, и ние сме си вкъщи на НГ. Естествено сами, по същата причина като Вас.Повечето ни познати заминават някъде, а тези които остават, не искат у нас щото не се пуши :wink: