0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Коледна седмичка 20.12-26.12.2010г
« Отговор #60 -: Декември 22, 2010, 20:20:17 pm »
Момичета, да попитам взимате ли някакви подаръци за госпожите в яслите? Имам предвид бонбони, бутилка вино например?
Ние ходим от 3 седмици, и засега/да чукна на дърво/ е здрава. Тази година хич не е боледувала./аз все пак да не предизвикам дявола, пу-пу/.
От известно време давам рибено масло, и ако потече някое сополче- Вит.Д. На другия ден всичко е утихнало.
*

    Raissa777

  • *****
  • 1672
  • Засадиш ли горчиви плодове-няма да береш сладки.
Re: Коледна седмичка 20.12-26.12.2010г
« Отговор #61 -: Декември 22, 2010, 21:31:37 pm »
Халоу и от нас.
Аз да се оплача - Дария има сополи...притеснява ме, че понякога като диша похърква.
За сега и почиствам носа с физ. разтвор . Нещо друго дава ли се за толкова малко бебе при хрема ?
Сигурно ще трябва да дам да и изледват секрет.

Ох...само като си помисля и вече ми призлява. Все ми обясняват колко леко облечено държа детето ( защото бабите ходят с пуловери и вълнени жилетки на 22 градуса, а бебето с 2 бодита ) и сега като кажа, че има сополи педиатърът-леля ще ме побърка от дуднене и вайкане!
ПП: аз се поразболях ( нос+гърло) , но док като дойде да прегледа бебето , преди 3 дни, каза че изглржда добре. Сега обаче тези сополи...
*
Re: Коледна седмичка 20.12-26.12.2010г
« Отговор #62 -: Декември 22, 2010, 21:55:01 pm »
Мари, благодаря ти! Все така да сте здрави!!! Чакам да се завърне от чужбина друг УНГ, за да взема и второ мнение.
Fifa, аз мислех да взема нещо символично, но сме вече месец в къщи и по празниците няма да ходя, та се отказах. Специално за това не ми се ходи, иначе ми се виждаше добра идея да взема нещо дребно. Да е все здрава госпожицата!!!
Raissa777, секрет непременно пуснете. Нашето бебешко хъркане беше стафилококи. При доста голям % от родените в ТК имаше тази екстра.
*
Re: Коледна седмичка 20.12-26.12.2010г
« Отговор #63 -: Декември 22, 2010, 22:13:34 pm »
Fifa, аз им взех по една декоративна свещ с коледно венче - има ги в Джъмбо в златисто и червено, опаковани като подарък, не изглеждат никак зле и им надписах картички. Верно, че е символично, но пък е жест на внимание и мисля, че го оцениха. Взех и на лелите, но още не мога да ги хвана да им ги подаря. Едната била отпуска, а другата все ми бягя :lol:, но се надявам утре да видя и нея.
*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Re: Коледна седмичка 20.12-26.12.2010г
« Отговор #64 -: Декември 22, 2010, 22:28:40 pm »
Цитат
В крайна сметка - не го ли вземе в "удобното" за даскалицата време - почват се подмятанията наново. Веднъж дори онази заявила, какъв й бил проблема на моята дружка да си взима "навреме" детето, като не работела... Странно как й се е разминало физическото насилие в този случай вече  :lol:
Да ти кажа и аз не знам какъв и е проблема на твойта дружка /може би да обикаля магазините и кафетата/, че не си взима детето на време. За мен такива майка са неразгадаеми като природа. Ако не работя, бих си гледала детето и не бих го пратила на ДГ.
...но тук специалистите поглеждат само и заключват алергичен ринит, спрете го от ясла, капете капките за очи (макситрол примерно) и до седмица ще мине острата фаза.
Мда, доктор Тодоров от Исул. На всяко дете със сополи пред спешния кабинет изписва точно Макситрол и както се изказва "За глупости не влизайте в кабинета". Мидж, сподели, че си се насочила на лични към този доктор, не исках да те разколебавам, явно го беше решила. Моят съвет - вземи още едно мнение от доктор УНГ и ако имаш в излишък пари, отиди на консултация при доктор Мангъров. Да, той не е УНГ, но действащ педиатър и мисли като Бърди.
*

    Raissa777

  • *****
  • 1672
  • Засадиш ли горчиви плодове-няма да береш сладки.
Re: Коледна седмичка 20.12-26.12.2010г
« Отговор #65 -: Декември 22, 2010, 22:37:27 pm »
Аз пък мисля, че за децата е добре да ходят на ДГ. Учат се на много неща и най-вече да общуват по-свободно.
И живот и здраве, дори да не работя бих си записала детето на ДГ. Точно каквото каза нуну преди няколко поста, колко се е променила дъщеря и .
И няколко пъти се казва "навреме" , което всъщност е доста преди края на р.в.
*
Re: Коледна седмичка 20.12-26.12.2010г
« Отговор #66 -: Декември 22, 2010, 23:08:39 pm »
Цитат
В крайна сметка - не го ли вземе в "удобното" за даскалицата време - почват се подмятанията наново. Веднъж дори онази заявила, какъв й бил проблема на моята дружка да си взима "навреме" детето, като не работела... Странно как й се е разминало физическото насилие в този случай вече  :lol:
Да ти кажа и аз не знам какъв и е проблема на твойта дружка /може би да обикаля магазините и кафетата/, че не си взима детето на време. За мен такива майка са неразгадаеми като природа. Ако не работя, бих си гледала детето и не бих го пратила на

Aaaaa ами просто от близо 2 години гледа у тях едно друго "дете" на 88г. с памперси и яка склероза, дето не става от леглото и ако някой от родителите й не се освободи преди заветния час 17:30 ч. нейното собствено дете - от ДГ трябва да го взима комшийката...ама карай де ще й предам колко ти е "неразгадаема". Що се отнася до обикаляне на кафета - рядко ни се случва тази екстра, по посочената по-горе причина. А дано сега ти стана "по-разбираемо". Но всъщност и по магазини и кафенета да ходеше моята дружка, не е работа на госпожата в ДГ да й дава наклони си мисля...

А и въпросът в случая беше - какъв й е на драгата "госпожа" проблемът, да си спазва работното време, което е до 18:30 ч.?! Ти всеки ден ли си тръгваш от работа час по-рано от работното време, което имаш по договор?

Иначе конкретно по темата, дали е добре да се дава детето на ДГ, или не... Лично аз ненавиждах детската градина и по тази причина бях на мнение, че няма да си пратя на ДГ моето дете никога. Допреди три години обаче, когато видях какъв е резултатът при дете, гледано до първи клас до полата на мама и баба. Абсолютна неспособност да комуникира с връстници, да се наложи в реална обстановка - не в къщи където му се въртят на пета и от цялата ситуация детето беше в потрес повече от родителите. Навакса си де, ама чак към 4-и клас.
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!

*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Коледна седмичка 20.12-26.12.2010г
« Отговор #67 -: Декември 22, 2010, 23:15:19 pm »
е, хайде да не обобщаваме така
Стефания тръгна на ясла почти на 3 години, но никога не е имала проблем с комуникацията, нито с връстници, нито с по-големи  :wink:
просто има по-темерутести деца, и други като нея- по-освободени и приспособими
то пък една гъзария градината- колкото хубави, толкова и лоши неща учат от наборчетата, то псуване, то плюене ...
защото ако сама си гледаш детето е напълно нормално да избираш средата, в която ще живее, докато в градината не можеш да правиш този избор
а все пак, важни са първите 7, нали  :D
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*

    Raissa777

  • *****
  • 1672
  • Засадиш ли горчиви плодове-няма да береш сладки.
Re: Коледна седмичка 20.12-26.12.2010г
« Отговор #68 -: Декември 22, 2010, 23:27:31 pm »
Мини ние говорим за ДГ, тя нали е след 3 години. Аз много обичах да ходя, само с прибирането беше кофти, защото и аз все бях последна.
По въпроса за плюенето и ритането... :D Бяхме в една градинка с приятелско семейство. Тяхното дете не ходи на ДГ и това си личеше от километри...бутаха го в пясъка и му взимаха играчките, а то милото гледаше като в небрано лозе. Изобщо не успя да се ориентира в ситуацията.
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Коледна седмичка 20.12-26.12.2010г
« Отговор #69 -: Декември 22, 2010, 23:30:41 pm »
Раиса имах предвид, че дали детето ходи или не в детско заведение не е от значение за отношението му към околните
а това, че детето не се блъска означава, че просто е възпитано :)))
« Последна редакция: Декември 22, 2010, 23:44:27 pm от mini »
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*
Re: Коледна седмичка 20.12-26.12.2010г
« Отговор #70 -: Декември 22, 2010, 23:37:49 pm »
Раиске, наистина е до дете, а не дали същото посещава детско заведение. Ние от скоро сме на ясла, ама ела да видиш дали може някой да  и вземе нещо.
*

    Raissa777

  • *****
  • 1672
  • Засадиш ли горчиви плодове-няма да береш сладки.
Re: Коледна седмичка 20.12-26.12.2010г
« Отговор #71 -: Декември 23, 2010, 00:04:58 am »
Че си е до дете съм съгласна, но за другото не.
Въпросното дете сега ходи на Д.Г. и нещата са съвсем различни.
Не мога да се съглася, че е едно и също, дали детето се гледа от баби или ходи на Д.Г. По мои наблюдения вторите са доста по-оправни.
Аз лично предпочитам детето ми да не позволява да му взимат нещата ей така, пък нека да не е възпитано. Както се казва "който не си пази нещата му ги взимат"  :lol:
Това е мое мнение, не споря с никой, само споделям!
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Коледна седмичка 20.12-26.12.2010г
« Отговор #72 -: Декември 23, 2010, 06:53:05 am »
Така, де- въпрос на възпитание му се вика на това. Аз пък нямам против да вземат на Стефания играчките, защото и тя взема на другите. Това е нещо съвсем нормално в тяхната среда. И пак ти казвам- няма значение дали ходи или не на ДГ, така или иначе след 2та година придобиват едно страхотно собственическо чувство за всичко, което им харесва, независимо дали е тяхно или на някой друг, ще го видиш в акция след година и половина, тогава пак ще спорим, ако имаш такова желание. И я кажи, защо не трябва да вземат играчките на детето, че ми е много интересна тази теория  8O
Преслава бие дори кака си за играчки, а никога не е ходила в детско заведение  :wink:
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*
Re: Коледна седмичка 20.12-26.12.2010г
« Отговор #73 -: Декември 23, 2010, 07:48:48 am »
Мда, доктор Тодоров от Исул. На всяко дете със сополи пред спешния кабинет изписва точно Макситрол и както се изказва "За глупости не влизайте в кабинета". Мидж, сподели, че си се насочила на лични към този доктор, не исках да те разколебавам, явно го беше решила. Моят съвет - вземи още едно мнение от доктор УНГ и ако имаш в излишък пари, отиди на консултация при доктор Мангъров. Да, той не е УНГ, но действащ педиатър и мисли като Бърди.

Лейди, и на мен не ми хареса, и не ми вдъхна доверие доцента. Бях се насочила към младия Тодоров (тук го препоръчаха и приятели също), но отсъства от БГ, затова се озовах при доцента. Чакам д-ра да се завърна да ни види и той. Ако имате други идеи за добри специалисти - приемам всякакви. Оказа се, че са твърде "кът" специалистите, а все пак сме в София  :?

Явно е от възрастта - и на Тео все му взимат играчките и го подбутват по пясъчниците. В това отношение яслата не го промени, за сега  :wink:
« Последна редакция: Декември 23, 2010, 07:53:02 am от midge »
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Коледна седмичка 20.12-26.12.2010г
« Отговор #74 -: Декември 23, 2010, 08:38:50 am »
Спора тръгна от питането на Мешко и аз силно се надявам скоро това статуково да се промени!
Защото да наказваш дете защото майка му прави едва ли не циркови еквилибристики
за да работи и да го отглежда са достойни най-малкото за уважение, камо ли за разбиране!
Относно плюсове и минуси ясла/детска всеки ги съотнася към неговото дете,
за мен те са е необходимо зло, именно когато няма друг изход!
Съжалявам единственно, че към този момент на Митака му липсва
адекватна за възрастта му компания, но лятото ще навакса!
Той самия е по-свит, но Мини е права и у нас борбата за надмощие
има същите измерения, важно е да им се говори.
А спорове за играчки винаги ще има!
Лятото когато сме повече навън даже го насърчавам да дава
за мен това е много важно.
Откъм боледуване има огромна разлика сега когато е у дома почти не е.
Миналата година до този момент беше ходил всеки месец средно 10 дни,
другото беше вируси, теператури, лекуване и страх да не разболее Калина.

Иска ми се много неща да бъдат различни и да бъдем по-толерантни,
особенно когато виждаш, че човека насреща работи и прави максималното,
така както самите служители в детските градини трябва да бъдат!
Защото тази професия е призвание, но и това вече не е както беше...
 
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*
Re: Коледна седмичка 20.12-26.12.2010г
« Отговор #75 -: Декември 23, 2010, 09:15:38 am »
Много сложна тема, дали да ходи на ДГ, дали да го гледа баба, дали да го гледа мама или гледачка и т.н. Според мен в 80% от случаите си зависи наистина от детето. Аз моя избор съм го направила след доста мислене и безсънни нощи, разбира се. Деси ходи на ДГ, отразява й се повече от добре, НО ето пак е въпрос на късмет и това да попаднеш на добри учителки, както съм казвала не веднъж нашите са направо перфектни. Детето ми е много социално и си мисля, че и в къщи да се гледа пак нямаше да има проблем, защото си намира приятелче за игра 5 мин. след като съм я завела на детската площадка. Никога не е бутнала, ударила или нагрубила дете, дава си нещата повече от нормалното дори, а вече 2 г. ходи на ДГ :lol:
Нооо, Елена, тя е друго нещо. Почти 2 г. се гледаме с нея двечките, ами какво да ви кажа, няма дете на нейната възраст в градинката, което да не е поне веднъж бутнато или ударено от нея, дърпа играчки, кара се, сърди се..., а ги гледам и възпитам по един и същи начин. Бие и скубе сестра си, дърпа й играчките, тръшка се...
Обмисляла съм и другите варианти, бабите не искам да ми гледат децата, по една или друга причина, защото имам няколко примера пред себе си какво се получава. Гледачките са ок, но отново опираме до въпроса на каква ще попаднеш. Много е сложно момичета и никога не казвайте никога, защото когато децата са на по 3-4м. още, нещата са съвсем различни, "морето ни е до колене", както се казва, така че всяко нещо с времето си, важното е да си познаваме децата и да се водим по тях. Това е нашата задача, да се научим да си познаваме децата :D
А не ми се мисли като влязат в пубертета ... :lol:
*

    Raissa777

  • *****
  • 1672
  • Засадиш ли горчиви плодове-няма да береш сладки.
Re: Коледна седмичка 20.12-26.12.2010г
« Отговор #76 -: Декември 23, 2010, 10:21:26 am »


тогава пак ще спорим...

 И я кажи, защо не трябва да вземат играчките на детето, че ми е много интересна тази теория  8O


Както казах по-горе, аз не споря.  :wink:

Харесва ти да изопачаваш думите и да стават някакви дълги и локумени приказки, няма нужда.

Re: Коледна седмичка 20.12-26.12.2010г
« Отговор #77 -: Декември 23, 2010, 10:47:05 am »
Мда, сложна и мътна тема, и с порастването на децата все по-мътна ми става... Наистина, докато са малки, ние имаме почти пълен контрол, после вече много зависи от характера на децата. И моите са гледани еднакво, едновременно, направо съм вманиачена на тема всичко да е по равно - играчки, внимание, време. Но децата са много различни. Димана е копие на Деси на СтефиЗ - много социална, някак природно мъдра, инстинктивно отбягва конфликтни ситуации, учи много в детската и й харесва; но пък и госпожите и помощник-възпитателката в групата й са разкошни. Дани много се влияе от средата, а пък за съжаление в неговата група персоналът е малко над нещата - лелята използва не-добри думи, после у дома има ролеви игри как "Х. се е напикал отново, аман, на нищо не ги учат у дома тези деца..." Този месец заради болести и сборни групи почти не са ходили, сега са здрави и онзи ден бяха за 2 часа на тържеството. Освен с щастливи очички, се върнаха и с нови думи в речника - едно дете нарекло Дани "тъпанар", вчера той се ядоса за нещо на баща си и го нарече така, после аз цяла вечер се чудя Дани ли да възпитавам, с Димана ли да играя или да се грижа за психичното здраве на баща им...
Даниел 07.06.06  Димана 05.10.07
*
Re: Коледна седмичка 20.12-26.12.2010г
« Отговор #78 -: Декември 23, 2010, 10:58:39 am »
Да си дойдем на питането за подаръците в яслите и градините.
Ние майките на нашата група сме големи патици и никога нищо не сме подарявали за 2 години, по никакъв повод. Да обаче на мен ми стана съвестно, защото всички други получават по нещо, само нашите не. Колкото и да не е редно да им се правят подаръци, някак ми е грозно, само нашите да са без. Та по този повод реших да им направя групова застраховка за злополука и инфекциозни болести, прие се радушно и от родителите. Това ще ни е подаръка, дето ще се чудим какво да изберем за малко пари, а и вероятността да случим на вкуса им е просто повече от бинго. Така поне ще имат нещо наистина полезно,финансова защита /не дай се боже ако се разболеят или претърпят злополука/. В момента едната ни госпожа е със счупена ръка, а едната леля с разтегнато сухожилие и при двете от злополука. Жалко, че се сещаме за здравето си, само когато то ни липсва или ни е нарушено.
Всеки сам си преценя, но поне нещо символично за спомен си мисля, че не е проблем, при все че гледат децата ни.


А за градината и възпитанието и въобще възпитанието на този етап ми се струва излишно да коментирам. И да не ходи на градина, вижда какво правят другите деца в парака, които посещават градина и естествено им подражава. Дефакто все едно ходи, но на вън вижда само негативите. Това е мое мнение. Друг е въпроса, че ние сме от темерутистите, дето само ако става на тяхно има мир и любов в противен случай, че сме гневни, ревящи и удрящи. 8)
« Последна редакция: Декември 23, 2010, 11:00:47 am от Perdeto »
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

Re: Коледна седмичка 20.12-26.12.2010г
« Отговор #79 -: Декември 23, 2010, 11:17:28 am »
Сложна тема за ДГ...За мен избора ще е един - ясла и после ДГ, по простата причина, че ако го оставя на баба му (свекито) първите му думи ще бъдат Ферхунде и Перла. Като дойде в нас, уж да гледа детето, хваща го, почва да го носи, докато й се скарам. После го зарязва в кошарата или го взима в скута си и гледа турски сапунки. Ми няма как да стане социален Ники така. Тя е против яслите и ДГ, лелките не ги билки гледали, болести, не знам какво още (не, че не е права), обаче тя стига до крайности. Според нея Ники не бива да си играе с другите деца, а само с нас, защото другите деца носели зарази 8O Ами на такъв човек няма да оставя детето си, иначе ще стане асоциален, от което мноооого ме е страх.
Наистина, знам, че има много майчини страхове, но един от основните ми е, Ники да не стане свит и да не може да комуникира с връстници. Имам приятелка, чието дете се страхува от всички останали освен от майка си и баща си и много трудно свикна с яслата.
[/url][/url]