0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Коледна седмичка 20.12-26.12.2010г
« -: Декември 20, 2010, 14:18:38 pm »
Наближава и най-красивият празник за мен. Изпълнен с много надежда, усмивки, подаръци  :). Да сме живи и здрави си пожелавам аз. Да се обичаме и уважаваме и все повече време да прекарваме с близките си и обичани хора. Нека празника донесе много нови бебета и много положителни тестове на чакащите.
Децата с нетърпение чакат дядо Коледа, и аз чакам мига за да видя треперещи детски ръчички как разопаковат подаръците.  :)
Нека всеки получи своят коледен подарък, такъв какъвто иска да бъде в сърцето си. Да получи това което най-силно желае.  :)
« Последна редакция: Декември 20, 2010, 16:09:36 pm от lidia »
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
*
Re: Коледна седмичка 20.12-26.12.2010г
« Отговор #1 -: Декември 20, 2010, 17:34:14 pm »
Приобщавам се към прекрасните пожелания на Лидия! :)
Ние от нощес сме със 39 градуса температура без абсолютно никакви други проблеми.Днес цял ден свалям,тя се вдига :(Педиатърката каза зачервено гърло и толкоз.Засега ще го наблюдаваме и се надявам за празниците да оздравее,че да ги усетим :)
Хубава вечер!!!

*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Коледна седмичка 20.12-26.12.2010г
« Отговор #2 -: Декември 20, 2010, 17:40:31 pm »
Поздрави и здрава седмица и от нас.
Парси, Преславка почна от петък вечер, кашлица лека Т, сълзене и гурлички. Събота вечер вдигаше над 39, свалях само със ефералган, вчера беше парцал, днес вече е на оправяне като че ли, не е вдигала от снощи 2 часа, не сме слагали и свещички. Надявам се това да беше. И на вас бързо и леко да минава.
Стефи има утре тържество, никак не ми се иска да я пускам, гледачката май се мръщолеви,че гледа двете  :( ако изобщо я заведем ще е само за тържеството и обратно ще си я вземем
Почнах да давам Саменто на Стефи, дано го вдигнем пустия му имунитет  :(
На всички светлина в душите и безкрайно щастливи празници
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*
Re: Коледна седмичка 20.12-26.12.2010г
« Отговор #3 -: Декември 20, 2010, 18:46:05 pm »
Уф,дано и нас бързо ни подмине.
Мини,какво е това Саменто?Става ли за по големи деца?Питам за голямото ми момче,което е на 10г.

*
Re: Коледна седмичка 20.12-26.12.2010г
« Отговор #4 -: Декември 20, 2010, 18:52:19 pm »
Ох, аман от болести... и ние се приобщаваме към групата с температурата - и тримата. На 22 имат тържество, дано да се оправят дотогава да ги заведа, че толкова го говорят Дядо Коледа...
Весела и здрава седмица на всички! Пък болните да оздравеят до Коледа!
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Коледна седмичка 20.12-26.12.2010г
« Отговор #5 -: Декември 20, 2010, 18:57:44 pm »
Парси, те точно за деца над 3 години го препоръчват, макар че казват и след 10 месеца може  :(


http://www.zdravosloven.info/index.php?m=320&lang=1&healthy_cats=183&pc_zdrave=183&healthy_firms=922&zdravosloven_id=906&zdrave_klas=1&pn=%D1%C0%CC%C5%CD%D2%CE%AE%20%28SAMENTO%29%20%E5%EA%F1%F2%F0%E0%EA%F2,%20%EA%F0%FA%E2%ED%EE,%20%EE%E1%F9%EE%F3%EA%F0%E5%EF%E2%E0%F9%EE

от аптеки Лечител се купува, в момента е под 38 лева опаковката
за големия може и на капсули, това е течния вариант
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
Re: Коледна седмичка 20.12-26.12.2010г
« Отговор #6 -: Декември 20, 2010, 19:57:16 pm »
Нека да е здрва и светла седмицата на големия празник! На всички болни бързо да им минава и да са във форма за Дядо Коледа!

Нощта е най-тъмна преди зазоряване.
Re: Коледна седмичка 20.12-26.12.2010г
« Отговор #7 -: Декември 20, 2010, 20:33:01 pm »
не мога да не се включа в седмицата на любимият ми празник. Пожелавам на всички много здраве и една наистина вълшебна коледа с много чудеса. Винаги съм си мечтала да направя коледна къщичка от бисквити и накрая сбъднах една моя мечта, докато другата ми сбъдната мечта ми помагаше.....:-)
*
Re: Коледна седмичка 20.12-26.12.2010г
« Отговор #8 -: Декември 20, 2010, 20:58:42 pm »
Привет и от нас. Само здраве ви желая и весели празници.

Първия АБ при нас вече е факт. В сряда сутринта се събуди в 6ч със суха кашлица и нищо друго. Пуснах я на градина защото им беше тържеството в този ден :-( Вечерта само леко кашляше, после продължи цяла нощ. Четвъртък почнаха сополи, следобяд вдигна Т. В петък вечерта я водихме при друг педиатър, след като продължаваше да вдига Т и да не мога да я сваля под 38 с Панадол и Нурофен. Бях сама и нямаше как да излезна да взема друго. После взех Хексалгин, но тя отказа да го пие  :(
Педиатъра каза да чакаме до неделя на обяд и ако вдига още Т да даваме АБ, вчера около обяд и следобяд варираше 36.5-37.5 и не почнахме АБ и вечерта в 22ч-39С - почнахме АБ, днес вече е добре. Грип е, има още болни деца в градината :-(((

Относно имуно стумулантите чудя се дали да давам вече. Някой да препоръча нещо за дете на 2г. Честно казано не вярвам много в тях  :oops:

Papilio прекрасна къщичка браво  :D
« Последна редакция: Декември 20, 2010, 21:58:17 pm от Малина »


*
Re: Коледна седмичка 20.12-26.12.2010г
« Отговор #9 -: Декември 20, 2010, 21:11:10 pm »
Papilio, много симпатична се е получила къщичката  :)

На всички пожелавам приятна подготовка за празниците, а на Коледа нека всички дечица бъдат здрави, а родителите им - спокойни и щастливи.

Симона също се разболя, но рано или късно и това трябваше да дойде, няма как. Все пак изкара два месеца здрава в градината, явно и на това трябва да съм доволна. Утре е коледното им тържество, ще идва Дядо Коледа, ще им правят снимки, ще пропуснем за съжаление :(
При Антон пък лекуваме гнойна ангина от петъка. Надявам се за празниците да се пооправим.
Ние пием някакъв сироп Самбукус, наши приятели много го препоръчаха, при тяхното дете боледуванията драстично намаляли след като започнали сиропа, уж.
Re: Коледна седмичка 20.12-26.12.2010г
« Отговор #10 -: Декември 20, 2010, 21:35:05 pm »
Папилио, може ли рецептата?
Аз правя къщичка от медено тесто, но толкова се изморявам, че украсата ми куца:
[/url][/url]
Re: Коледна седмичка 20.12-26.12.2010г
« Отговор #11 -: Декември 20, 2010, 22:06:09 pm »
разбира се че може- готов комплект къщичка на харибо, само снега е домашно производство. иначе всичко беше в кутията и от мен се искаше само да сглобя и украся. Купих я от Хит.
Re: Коледна седмичка 20.12-26.12.2010г
« Отговор #12 -: Декември 20, 2010, 23:21:09 pm »
мерси. Не знаех, че продават полу-готови...а аз меся, бъркам и точа три години.
[/url][/url]
*

    Raissa777

  • *****
  • 1672
  • Засадиш ли горчиви плодове-няма да береш сладки.
Re: Коледна седмичка 20.12-26.12.2010г
« Отговор #13 -: Декември 21, 2010, 00:08:12 am »
Папило страхотна е къщичката !

Присъединявам се и аз към прекрасните думи на Лидия .

Исках да попитам нещо тук, не знам дали има такава тема ...
Имате ли наблюдения, че след раждането на детето отношенията между мама и татко се обтягат ?
Напоследък много се караме с таткото...направо съм луднала вече.
Наблюдавам нещо подобно и при две познати с малки деца. Едната девойка даже се беше изнесла при майка си за 3-4 дни и днес се е върнала при мъжа си.
А другата се оплака, че освен караниците не са правили секс от 1 година ( цялата бременност + месеците на бебето ).

*
Re: Коледна седмичка 20.12-26.12.2010г
« Отговор #14 -: Декември 21, 2010, 09:42:32 am »
Хубава седмица и вълшебна Коледа пожелавам и аз! Нека донесе на всички ни здраве, късмет и берекет!
Ние като по чудо устискахме до Коледното тържество и цяла седмица обяснявам как трябва да слуша, да е добра, за да й донесе дядо Коледа подарък, защото идва само при добрите деца и т.н...и т.н... - не че много хванаха ред де :D Дори успях да я излъжа да сложим фиби, за Дядо Коледа, че иначе не стоят и 5 мин. на главата й. Надявам се наистина до идването му все още да са там :D
Папило, Вени много добри произведения, браво!
На всички болни дечица пожелавам бързо да оздравяват, за да посрещнат добрия старец!
Малина, много съжалявам да прочена, че и Анди е болна. Явно градината не прощава на никого! Предполагам при Ковачев сте ходили? Защо не го питаш да ти изпише нещо? Дара е пила есберитокс и умкалор - умкалора той ни го изписа, но и от двете не виждам кой знае какъв ефект. Уж и двата ги водят за респираторни заболявания, като есберитокса е по-скоро превантивно, а умкалора като е болно детето.
Re: Коледна седмичка 20.12-26.12.2010г
« Отговор #15 -: Декември 21, 2010, 09:44:04 am »
раиса има нещо такова. Ние с мъжа ми не се бяхме карали сериозно до преди да се роди детето, и после след като се роди може би около половин година все се карахме, за най-малките глупости и казани накриво реплики. Но вече отминава този период и всичко си идва по местата. Според мен много влияят нерегулираните ни още хормони и изцяло новият ни живот след раждането на детето.Но все пак трябва и малко и ние да се постараем за да възстановим предишната хармония.
Re: Коледна седмичка 20.12-26.12.2010г
« Отговор #16 -: Декември 21, 2010, 09:47:19 am »
Raissa да, обтягат се малко...или много. При нас са здраво обтегнати заради безсънието, но някак намерихме начин да се справим и да го преодолеем засега.
nunu защо й слагаш фиби? Те много скубят и може би затова не ги иска.

Вие къде ще посрещате НГ? Оказа се, че като си с бебе, никой не те иска за компания, че и никой не иска да идва у нас.
[/url][/url]
*
Re: Коледна седмичка 20.12-26.12.2010г
« Отговор #17 -: Декември 21, 2010, 09:52:47 am »
Raissa да, обтягат се малко...или много. При нас са здраво обтегнати заради безсънието, но някак намерихме начин да се справим и да го преодолеем засега.
nunu защо й слагаш фиби? Те много скубят и може би затова не ги иска.
Ми нали видя на партито, че е като разплетена дамаджана у главата. А все пак е момиченце, нали трябва да изглежда добре?! :wink:
Re: Коледна седмичка 20.12-26.12.2010г
« Отговор #18 -: Декември 21, 2010, 09:58:56 am »
Раиска, ние също имахме 1-2 много нервни седмици. Освен нивата на моите хормони, като че ли нещо и на него му беше станало - изнервяше се от всичко, скачаше за нищо и ми се сопваше, което е супер нетипично за моето момче... Накрая се разбрахме, че явно ни е странна ситуацията и ще отмине, обясних му, че съм неконтролируема и трябва да проявява малко повече разбиране (естествено, всичко това подплатено с драматични преувеличавания и ред сълзи, ред сополи от моя страна). Премина.
Относно секса - мисля, че при жените, освен травмите от раждане / секцио, има и намаляване на либидото, което май е естествено. При нас не се получи чак 1 година въздържание, защото бях много палава по време на бременността. Но след раждането поне 2 месеца не ми се мислеше за секс въобще. Нещата в момента се връщат в сферата на нормалното, с единствената разлика, че малкият човек ни определя времето, когато можем да се порадваме един на друг ;)
Детето, колкото и да е желано, е сериозна промяна и е нормално да предизвика сътресения.
Мненията, които изразявам в този форум, са мои лични мнения, без претенции да бъдат единствената и неоспорима истина. Понякога си позволявам да цитирам и други хора, което специално упоменавам.

*
Re: Коледна седмичка 20.12-26.12.2010г
« Отговор #19 -: Декември 21, 2010, 10:10:15 am »
Раиса, у нас след раждането на малката, беше като Войната на семейство Роуз.
Кристина беше на 3 месеца, когато му събрах багажа и го изгоних. :oops:
Тогава аз не спах изобщо и чистих цяла нощ, а той спал в колата долу/ако недай си боже стане нещо с бебето-беше откачил на тази тема/.
На другия ден се прибра все едно нищо не се е случило и от този момент нещата започнаха да се оправят. Беше ни доста тежко, защото за 10 години преди това, не се бяхме карали толкова, колкото за тези 3 месеца.
Ако трябва да съм честна, аз имах основна вина, ако изобщо може да се нарече така, защото се впечатлявах от неща, които не са имали значение преди, и човека не знаеше как да се държи с мен.Той си имаше неговите страхове/постоянно се будеше нощем и ходеше да проверява дали малкото диша/, а аз не обърнах достатъчно внимание на това. Важното е, че сега всичко  е наред.
Спокойно, всичко ще си дойде на мястото. :wink:
Вени, и ние сме си вкъщи на НГ. Естествено сами, по същата причина като Вас.Повечето ни познати заминават някъде, а тези които остават, не искат у нас щото не се пуши :wink:
*
Re: Коледна седмичка 20.12-26.12.2010г
« Отговор #20 -: Декември 21, 2010, 10:17:27 am »
Хубава и здрава седмица! Вълшебна Коледа на всички! Всички бързо да оздравяват!

tzvetenze, и на нас приятели ни препоръчаха този самбукус, но още не съм го консултирала с педиатърката ни. От каква възраст го даваш?

Ние си имаме баба-бавачка да ни гледа в къщи, че продължава да кашля (уж от носа). Няма да обяснявам тук, че ще стане за педиатричните  :(
*
Re: Коледна седмичка 20.12-26.12.2010г
« Отговор #21 -: Декември 21, 2010, 10:32:18 am »
tzvetenze, и на нас приятели ни препоръчаха този самбукус, но още не съм го консултирала с педиатърката ни. От каква възраст го даваш?

Предписанията са да се дава на деца над 1г, като според възрастта има различна дозировка. Аз го давам на Симона - тя  е на 4 почти. На малкия давах предния път, докато беше болен. Профилактично дозата е една, при боледуване е с по-интензивно приложение. Абе и аз не знам, предлагането и разнообразието на всякакви подобни продукти е огромно, пък колко имат смисъл.
Re: Коледна седмичка 20.12-26.12.2010г
« Отговор #22 -: Декември 21, 2010, 10:33:13 am »
nunu, на мен пък много ми харесва така рошава...много бебешко и сладко е. После като порастне, сама ще започне да се кипри и наглася :wink:
cambozzola как успя да си оправиш хормоните? Защото на мен нещо ми липсва желание за секс...само за дълбок и качествен сън имам желание. Четох, че заради кърменето нивата на пролактин и тестостерон намаляват и затова липсва желание. А и другото...до скоро още ме болеше след раждането :oops:
Fifa и нашия тати си тръгна една вечер...и се върна, защото си забравил телефона и не можел да ни чува :lol: Не само за жените е стресиращо след раждането, мъжете също май не знаят къде се намират. А за пушенето - и аз съм дала позволение за цигари на балкона.

Аз да си похваля детето - от два дни прави опити да се изправи. Вдига дупето и краката високо горе..и запецва, не се сеща, че трябва с горната част на тялото да се надигне. Обаче в креватчето се хваща за решетките и се набира до почти изправено положение...и пак запецва и ме вика за помощ :lol:
[/url][/url]
*
Re: Коледна седмичка 20.12-26.12.2010г
« Отговор #23 -: Декември 21, 2010, 10:43:08 am »
Относно караниците - явно е нормално, отминава този период. И при нас го имаше.
Вени, Ники е голям сладур, само за ухилената му физиономия се сещам, направо да го изяде човек! :D
Re: Коледна седмичка 20.12-26.12.2010г
« Отговор #24 -: Декември 21, 2010, 10:49:47 am »

cambozzola как успя да си оправиш хормоните? Защото на мен нещо ми липсва желание за секс...само за дълбок и качествен сън имам желание. Четох, че заради кърменето нивата на пролактин и тестостерон намаляват и затова липсва желание. А и другото...до скоро още ме болеше след раждането :oops:

Не знам дали съм си оправила хормоните, ама в началото действах малко на принципа, че апетитът идва с яденето ;) После всичко се намества.
Мненията, които изразявам в този форум, са мои лични мнения, без претенции да бъдат единствената и неоспорима истина. Понякога си позволявам да цитирам и други хора, което специално упоменавам.

*
Re: Коледна седмичка 20.12-26.12.2010г
« Отговор #25 -: Декември 21, 2010, 12:31:57 pm »
Момичета, можете ли да ми кажете къде в софия може да се купи костюм на Дядо Коледа? За Джъмбо си мислех, Метро - ще съм благодарна, ако някой има информация къде е виждал.
*
Re: Коледна седмичка 20.12-26.12.2010г
« Отговор #26 -: Декември 21, 2010, 13:01:55 pm »
Цветенце мисля че в метро имаше миналата събота бяхме там, а мисля и в карфур мернах преди 2 седмици.


*
Re: Коледна седмичка 20.12-26.12.2010г
« Отговор #27 -: Декември 21, 2010, 13:15:07 pm »
Във Джъмбо бъка от коледни костюми :)

*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Коледна седмичка 20.12-26.12.2010г
« Отговор #28 -: Декември 21, 2010, 13:33:08 pm »
В Джъмбо да, но май са само за децата. Голям за дядо Коледа незнам дали има.
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
*
Re: Коледна седмичка 20.12-26.12.2010г
« Отговор #29 -: Декември 21, 2010, 13:38:58 pm »
В карфур изглеждаха големи не за деца


Re: Коледна седмичка 20.12-26.12.2010г
« Отговор #30 -: Декември 21, 2010, 14:04:07 pm »
Здрава седмица на всички. Весело изкарване на празниците и сбъдване на мечтите. По Коледа стават чудеса. Пожелавам всички дечица да оздравяват и да се веселят на празника.
Re: Коледна седмичка 20.12-26.12.2010г
« Отговор #31 -: Декември 21, 2010, 15:10:49 pm »
Здравейте момичета. Имам въпрос -някой знае ли до колко часа е официалното работно време на градините? Правят ми страхотни проблеми в детската градина на Мия затова, че отивам да я взема след 18.30. Не знам дали аз съм единствената работеща майка, но аз работя до 6 и не бих могла да стигна до градината по-рано от 18.30. А Мия горкичката в 6 вече е последна и я държат като наказана -няколко пъти я намирам седнала точно като наказана на 1 столче и не мърда, гледа в 1 точка в една подтискаща тишина, а учителката си седи на бюрото и ми се мръщи на мен. Трябва ли да се чувствам виновна, че се налага да работя, за да си гледам детето?! Трябва ли да унижават детето ми по този начин? Кой знае и какви забележки по мой адрес говорят. Направо побеснявам и ми е адски мъчно като я видя седнала така безнадежно. На последните ми 3 работи все съм имала раб. време до 6, на всички интервюта, на които съм ходила, винаги са ми обявявали раб.време до 6, така че нямам вариант за друго работно време. Разбира се, когато има кой да я вземе по-рано, го организираме, но това е рядкост. Наистина ми е интересно как другите майки успяват да си взимат децата в 5 -нали все пак 1 от условията за държавната детска градина, е родителите да са работещи?!...
<br />[link=http:
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Коледна седмичка 20.12-26.12.2010г
« Отговор #32 -: Декември 21, 2010, 15:24:01 pm »
Мешко, мисля че е до 18 часа за съжаление  :(
изключение правят групите с преспиване, в които има преподавател докато има деца в групата
Стефания е записана в такава група, таксата е около 10-на лева по-висока заради "вечерята", която им се полага
« Последна редакция: Декември 21, 2010, 15:29:39 pm от mini »
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*
Re: Коледна седмичка 20.12-26.12.2010г
« Отговор #33 -: Декември 21, 2010, 15:29:44 pm »
Ние ходим на държавна ясла, и на вратата има обявено работно време 07-19,00 часа.
*
Re: Коледна седмичка 20.12-26.12.2010г
« Отговор #34 -: Декември 21, 2010, 15:34:44 pm »
Да, работното време, поне на софийските ЦДГ е до 19.00 часа. Мешко, в коя градина записа Мия, не е ли вече във Вила Вилекула?
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Коледна седмичка 20.12-26.12.2010г
« Отговор #35 -: Декември 21, 2010, 15:38:34 pm »
Мешко, не мога да дам отговор на въпроса ти,
но силно те прегръщам и съжалявам, че на Мия и на теб ви се налага да преживявате това!

Пожелавам на всички ни в добро здраве и с трепет да дочакаме Коледната нощ,
нека под елхата има за всеки, но нека най-много да има любов помежду ни
и още много, много бебета на Зачатие догодина!
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*
Re: Коледна седмичка 20.12-26.12.2010г
« Отговор #36 -: Декември 21, 2010, 16:16:57 pm »
Хубава седмица и от нас  :D
Да сме здрави всички и да посрещнем с усмивка идващите празници  :D
И нека магията на коледната нощ превърне всеки един ден от Новата година във вълшебна приказка!  :D
Ние за празниците заминаваме при нашите на село, може би чак до Нова година ще сме там. И понеже свекъра и свекървата са наблизо и те, ще има много кандидати да гледат Диляна  :lol: Та може да си открадна час-два почивка  :wink:



Момичета, можете ли да ми кажете къде в софия може да се купи костюм на Дядо Коледа? За Джъмбо си мислех, Метро - ще съм благодарна, ако някой има информация къде е виждал.

Малко информация и от мен, дано е полезна.
В Пикадили /но това  във Варна/  - видях костюми на дядо Коледа, струваха към 8 лева.  Ако имаш възможност да отидеш до някое Пикадили в София, може да провериш, възможно е да го има :)
Сигурна съм че беше за дядо Коледа, защото имаше разгърнат, а до него загледах един палав костюм за Снежанка  :oops:



*
Re: Коледна седмичка 20.12-26.12.2010г
« Отговор #37 -: Декември 21, 2010, 16:30:45 pm »
Благодаря за информацията, сдобихме се с костюм :D

Мешко, те казвали ли са ти, че работното им време е до 18ч, има ли го някъде записано? Симона ходи в държавна градина, до 19ч е часът за вземане. Много е неприятно това, което описваш.
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Коледна седмичка 20.12-26.12.2010г
« Отговор #38 -: Декември 21, 2010, 16:53:58 pm »
държавните детски градини в София работят от 07:00 до 19:00 часа.

не допускайте да ви манипулират. учителката не е длъжна да занимава детето до последната минута, но не пречи да му даде играчка, книжка, пластелин, моливи и лист да рисува, па дори да му пусне телевизор. говорете с учителите!
в нашата група в 18:30 обикновено има останали поне 3-4 деца.

аз вчера побеснях яко - спипах в една стая в детската градина да пушат някакви мъже, външни работници, придружени от общия работник на градината! при това пушат в стаичка без прозорци, която се ползва за ателие за приложни изкуства за децата, и за да проветряват идиотите, отворили вратата към коридорите на градината!
отначало бях решила да пускам жалби до всички възможни инстанции, но после размислих, че така ще вкарам директорката в беля, а тя е свястна и добра жена. затова първо ще имаме разговор с нея, тя била в отпуска и явно затова вчера байчото си позволи да ми се ежи, но аз няма да забравя...
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Коледна седмичка 20.12-26.12.2010г
« Отговор #39 -: Декември 21, 2010, 17:00:24 pm »
Факт е, че повечето майки си взимат децата до 5 часа. Аз в момента съм съкратена, та и аз успявам да си я взема рано рано. Като отида към 5 часа има не повече от 7-8 дечица в групата. Но и нашата детска градина работи до 19.00 часа.
На твое място, Мешко, бих разговаряла с учителките директно. Нищо не им пречи да я занимават с нещо или поне да й дадат да си рисува или с конструктор да си играе.

Александра вече е напълно здрава, но до края на месеца ще си е в къщи. Дано да укрепне малко и да престане толкова често да боледува. Ще я заведа само на коледното тържество, че Дядо Коледа ще раздава подаръци. :)

Весели празници на всички, мир и любов!
*

    yana-v

  • *****
  • 1207
  • Ще порасна голяма!!!
Re: Коледна седмичка 20.12-26.12.2010г
« Отговор #40 -: Декември 21, 2010, 17:19:38 pm »
Здравейте и от нас!
Пожелавам бързо оздравяване на всички малки и големи до Коледа! Вики  се оправя, дано за празниците да е здрава! Не отиде на тържеството в градината, но ... ще си го навакса в къщи! :( /Само ние с баща и да не се тръшнем, щото май и нас успя да зарази! :(/

Мини, аз давам Саменто на Вики от 10.09. - ми пак се разболява, :( за 2 дни в градината лепва вирусите! Хубавото е, че втори път се разминаваме  с АБ като се разболее, което за нас е постижение!

Re: Коледна седмичка 20.12-26.12.2010г
« Отговор #41 -: Декември 21, 2010, 19:45:33 pm »
Да, работното време, поне на софийските ЦДГ е до 19.00 часа. Мешко, в коя градина записа Мия, не е ли вече във Вила Вилекула?
Стефи, за съжаление така се стекоха обстоятелствата, че в 1 момент не можехме вече да си позволим Вила Вилекула, но пък за късмет точно в този момент ни класираха в държавната градина -151 (тази, която е на Мърфи, обаче). Така притиснати до стената, я записахме без да се замислям. Казаха ми, че работното им време било от 7.30 до 18.30. Това също ми се вижда някаква тяхна приумица, защото би следвало да са поне до 19. Не може вашата градина да е до 19, а нашата до 18.30, при положение, че едната е филиал на другата...Далеч съм от мисълта, че някой ще се занимава персонално с Мия, но поне да й дадат нещо да си се занимава сама или поне телевизор да й пуснат. Те дори в 5 часа, когато има далеч повече деца им пускат телевизор и ги оставят да си гледат. Просто съм изумена как нищо не се е променило от 20 години насам. Майка ми ми е обяснявала същите проблеми, когато е водила малката ми сестра на градина. Сякаш времето си е спряло. Цари абсоютно безхаберие за някои неща. Аз ги разбирам, че не им се прави нищо и искат да си отидат вкъщи, но тази работа трябва да се върши и със сърце, в края на краищата.
<br />[link=http:
Re: Коледна седмичка 20.12-26.12.2010г
« Отговор #42 -: Декември 21, 2010, 20:36:21 pm »
Здравейте момичета. Имам въпрос -някой знае ли до колко часа е официалното работно време на градините? Правят ми страхотни проблеми в детската градина на Мия затова, че отивам да я взема след 18.30. Не знам дали аз съм единствената работеща майка, но аз работя до 6 и не бих могла да стигна до градината по-рано от 18.30. А Мия горкичката в 6 вече е последна и я държат като наказана -няколко пъти я намирам седнала точно като наказана на 1 столче и не мърда, гледа в 1 точка в една подтискаща тишина, а учителката си седи на бюрото и ми се мръщи на мен. Трябва ли да се чувствам виновна, че се налага да работя, за да си гледам детето?! Трябва ли да унижават детето ми по този начин? Кой знае и какви забележки по мой адрес говорят. Направо побеснявам и ми е адски мъчно като я видя седнала така безнадежно. На последните ми 3 работи все съм имала раб. време до 6, на всички интервюта, на които съм ходила, винаги са ми обявявали раб.време до 6, така че нямам вариант за друго работно време. Разбира се, когато има кой да я вземе по-рано, го организираме, но това е рядкост. Наистина ми е интересно как другите майки успяват да си взимат децата в 5 -нали все пак 1 от условията за държавната детска градина, е родителите да са работещи?!...

Работното време е мисля до 19. Мисля, че са на смени-първа и втора смяна. Имам 3 познати работещи в дг и включително аз съм работила навремето в 80 ОДЗ 3 месеца бях на стаж. Не съм убедена, че работното време е до 19 ч., защото аз май бях до 19,30 преди 24 г. Води се 6 часов работен ден.
Аз също така плачех като бях малка и чаках мама да дойде, а тя работеше много и до късно.. Оставах последна почти винаги и плачех до последно. Иначе съм дадена много малка на ясла- на няколко месеца. Плачела съм непрекъснато, а и в градината седях и ревях, защото бях винаги последна. Няма да го забравя това. Много рядко ме взимаха по нормално време, защото нямаше кой. А работното време си е работно време и си мисля, че учителката трябва да занимава детето, а не да се муси. Що за дивотия? Като се сетя колко ми беше мъчно, че не ме взимат по-рано си представям какво му е на детето, а поведението на учителката е непрофесионално в тази ситуация.
« Последна редакция: Декември 21, 2010, 20:58:20 pm от Tutto_bene »
*
Re: Коледна седмичка 20.12-26.12.2010г
« Отговор #43 -: Декември 21, 2010, 22:49:45 pm »
Еми кво да ви кажа - това с детските градини ние сами си го правим. Ето няколко пъти "закъснявам" и ходя да вземам Дара към 17,30 и са мах. 2 деца. Сега ходя на старата си работа и имам възможност да си тръгвам по-рано, макар че и моето работно време е до 6 по принцип... Само че имам идея да си сменям работата, не виждам как ще стане, като масово работното време, както казвате, е до 18 часа... :Хайде лятото добре - могат и навън да я изведат, няма да седи самотно пред телевизора горкото и да чака мама, но зимата....Тъжна история е БГ действителността :(
Иначе започнах да харесвам нашата ясла. Като изключим болестите, Дара ходи с голямо желание, явно там се забавлява с децата, харесва си лелите, научи много нови неща - вече се храни почти самостоятелно с лъжица, пее, танцува, опитва се да бъде по-самостоятелна. Абе промени се детето...Днес им е било Коледното тържество и тя много танцувала. А бях толкова резервирана в началото...
*
Re: Коледна седмичка 20.12-26.12.2010г
« Отговор #44 -: Декември 21, 2010, 23:44:01 pm »
Мешко, за съжаление отзивите за Мърфи не са много добри, имаше доста деца там от групата които искаха да се прехвърлят във филиала, защото нашите госпожи са повече от добри, голям късмет. Незнам, ако можеш да се пребориш да я прехвърлят във филиала, или поне да поговориш с директорката евентоално ако се освободи място ... Нашите не гледат телевизор, аз съм влизала 3-4 пъти в помешенията, няма такава техника, за което съм много щастлива.
*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Re: Коледна седмичка 20.12-26.12.2010г
« Отговор #45 -: Декември 22, 2010, 07:39:57 am »
И на мен ми се струва странно - в групата на Вики децата почват да се взимат от 16.30 часа и до към 17.30 остават няколко деца. Нали почти всички са работещи, как тогава успяват да си вземат децата толкова рано? Иначе аз нямам оплаквания в това отношение- децата се занимават, докато чакат някой да ги вземе. Веднъж бях позакъсняла, извиних се, че отивам да си взема детето към 18.30 и учителката с любезен глас ми обясни, че няма проблем, защото това й е работата.
*
Re: Коледна седмичка 20.12-26.12.2010г
« Отговор #46 -: Декември 22, 2010, 09:47:40 am »
В нашата градина работното време е до 18.30 ч., но е същото като при всички останали. Няколко пъти съм го взимала към 17.30 ч. и вътре са само 2 деца, едно моето. Те си играят, обикновено се гонят или редят строители, а учителката си цъка на компа. Към 17 ч. пък гледат детски филмчета, но не всеки ден. Моето дете за сега не ми е реагирало, когато го взимам по късно, но определено се втурва с все сили и ми е буквално на врата, целувайки и прегръщайки. Видимо доволен и щастлив, че съм дошла да го взема. Ако го взема пък по рано, не иска да си тръгва и реве, защото искал още да си поиграел.
И аз замислям нова работа след нова година, като работното ми време ще е до 17.30 и докато отида и взема ще мине 18 ч.. Не знам как ще бъде положението, но определено мисля, че детето ми ще страда много. А според мен и не само е твърде чувствителен и емоционален.
Тъжна картинка са в детската и училищна система, но наистина сами си го правим. Излиза така, че винаги има кой да гледа и прибира децата...буквално се броим на пръсти тези които работят и си взимат децата след приключване на работния ден. Отделно се измъчват от това, че децата им са буквално оставени на паркинг и стенд бай, до като се появим за да си ги приберем. Ужасно е ...
 
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

Re: Коледна седмичка 20.12-26.12.2010г
« Отговор #47 -: Декември 22, 2010, 10:15:55 am »
Извинявам се, ако звуча наивно, но някой не говори ли с учителките в такъв случай - когато се мусят, защото идвате да си взимате децата "късно"? Лично аз бих направила забележка - работата на учителката е да ми гледа детето от 7:30 до 18:30 или 19. Ако аз не си стоя на работното място и се муся на шефа ми в 17:30, той няма да ми търпи поведението. Тя също трябва да си изпълнява задълженията през цялото работно време. Съвестно. А не да ми тормози детето. Ако това не помогне, ще последва разговор и с директорката. Не става въпрос за скандал, а за твърдо отстояване на позиция, която, според мен, е ясна на всички.
Мненията, които изразявам в този форум, са мои лични мнения, без претенции да бъдат единствената и неоспорима истина. Понякога си позволявам да цитирам и други хора, което специално упоменавам.

*
Re: Коледна седмичка 20.12-26.12.2010г
« Отговор #48 -: Декември 22, 2010, 11:02:18 am »
За детските градини и аз не мога да се начудя какви са тези изпълнения до 17:30ч. да си си взел детето - иначе следва едно сумтене, едни подмятания и то пред самото дете от вида на: "ето и теб дойде да те вземе майка ти накрая..."  8O
На най-близката ми приятелка момченцето ходи на ДГ, която УЖ работи до 18:30ч. и като се виждаме с нея, първо взимаме малкия и после ходим някъде. Е, то е вечното бързане да сме там преди 17:30 ч., че да няма мусене и реплики от госпожата. Много са нагли значи!!! Та тази моя приятелка, първо опита разговор с госпожата - файда никаква. Запъна се и говори с директорката - ефектът беше още по-кофти, понеже директорката явно насмела служителката си и не пропуснала да каже на кое детенце майката се е оплакала и познайте - последва тънък тормоз върху самото дете от тази патица. В един момент, дребния като се прибира в къщи и взел да пита, защо госпожата казвала /когато с друго дете нещо спорят, или се припират за играчка/ и: "Дай я на Митко, че ще се оплаче на директорката"  8O А обяснете му де  :x
Момченцето е предучилищна група вече, не е бебе, че да не се усеща и да не схваща когато има някакво "по-така" отношение спрямо него...А и децата знаете, малко им трябва да подхванат и те каквото са чули от големите, без да влагат зла умисъл.
И айде пак разговори с госпожата. Госпожата естествено твърди, че той не бил разбрал, или че направо си измисля/лъже и става една "рекъл-казал" -  иди докажи, ако можеш, кой си измисля и кой - не. То е ясно кой де, ама става недоказуемо...
В крайна сметка - не го ли вземе в "удобното" за даскалицата време - почват се подмятанията наново. Веднъж дори онази заявила, какъв й бил проблема на моята дружка да си взима "навреме" детето, като не работела... Странно как й се е разминало физическото насилие в този случай вече  :lol:

Допускам, че номерът се прилага и спрямо всички други дечица и всеки родител в един момент, предпочита "да се примири със системата", вместо да му тормозят детето, като следствие на опити да си търси съвсем ОСНОВАТЕЛНО правата в тези случаи. От същата група, познавам няколко други майки, знам че работят поне до 19ч. и вечно я някоя баба, я приятелка, я друг роднина ходи да взима детето им "навреме", че да нямат ядове. И така драгите госпожи си осигуряват опразване на стаята, та наистина като идеш последен към 17:30 - изглежда, че си от най-закъснелите и "кофти" родители... Като последното, естествено се внушава на детето ти де.  :?
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!

Re: Коледна седмичка 20.12-26.12.2010г
« Отговор #49 -: Декември 22, 2010, 11:36:37 am »
Добре де, работещите родители рядко могат да вземат детенце по-рано от 18:00. Сега какво, тия госпожи не разбират ли? Разбират, разбират, ама си мислят "Аз за тая заплата няма да стоя след 17:00". Мен ме взимаха последна и пак искаха да стоя като наказана. Само дето, като видех празни коридори и започвах да търча по тях. И никога не ми е било скучно.

Аз вчера щах да напиша, но имах много емоции...но Ники се изправи самичкък два пъти!Лелеее, докато се радвах и търчах да търся фотоапарат, той тупна по дупе. Обадих се на баща му и докато говорихме, пак се вдигна сам, та го снимах с телефона.

Вчера се събрахме майки на майски бебета от съседмия форум - ходихме на лекции заедно и сега имаме и общ чат и се виждаме по срещи. Е, Ники направо не му слезе усмивката. Закачаше се с момиченцата и опита да докопа храната на мама :D Та, взех слинг от една приятелка - слин-шал. Тя ми го върза и сложих Ники и....се родих...изобщо не се усеща тежеста на бебето, ама грам. Супер удобно! Сега ще търся плат да си купя.
[/url][/url]
*
Re: Коледна седмичка 20.12-26.12.2010г
« Отговор #50 -: Декември 22, 2010, 11:41:21 am »
Привет и от нас! Всички болни да оздравяват, че предстои един от най-хубавите празници за децата. Весело изкарване на Коледа и много положителни емоции! :)

Това с градините и вземането и на мен ми е болна тема, но за да не стават сцени съм наела бавачка да ги прибира към 17 часа. Работното време на нашето ОДЗ е до 19 часа, но миналата седмица Никола щеше да ходи по изследвания и съответно да свърши по рано и да вземе децата, е така се получи, че в 17.30 Стефан е бил последното дете в яслената група - добре че на смяна е била свястната сестра и дори му е казала да не се притеснява, че е закъснял. В градинските групи е по различно там децата май по късно ги вземат и не правят такъв проблем, освен ако не е 19 часа без 2 минути.

Гледам, че за имуностимулатори си говорите, моите от 2 седмици са на имунокинд и цитросепт джуниър, ще видим ще има ли ефект, но след 2 антибиотика за 1 месец, имунитета на Стефан вероятно е доста нисък. И да питам нещо, как може да се установи дали една хрема е на алергична основа? Стефан един месец му тече носа, както беше и на антибиотични капки и все още прохърква - обмислям ходене на УНГ, но не знам дали това е точния специалист.

За подаръците - това беше от миналата седмица, но нали не можах да се класирам, ще се изкажа сега ;). За Стефан сме взели влакче с релси, а Ели си пожела креватче за кукли, така, че ще получи сгъваема кошарка за кукли. За детската бях взела кукла и книжка, но те остават там. Отделно на Никола от фирмата имаше детско парти и там Дядо Коледа им донесе, на Ели пъзел, а на Стефан телефон с копчета и слушалка, че му е голям мерак да натиска бутони. Бабите не знам какво са им измислили, аз уж подшушвах книжки да им вземат, или поне едната, но ще видим.


Imagination sets the spirit free into a distant land of fantasy;
close your eyes and you will see within your mind there lays the key.

Почивай в мир мамо - обичаме те!
*
Re: Коледна седмичка 20.12-26.12.2010г
« Отговор #51 -: Декември 22, 2010, 16:18:30 pm »
Гледам, че за имуностимулатори си говорите, моите от 2 седмици са на имунокинд и цитросепт джуниър, ще видим ще има ли ефект, но след 2 антибиотика за 1 месец, имунитета на Стефан вероятно е доста нисък. И да питам нещо, как може да се установи дали една хрема е на алергична основа? Стефан един месец му тече носа, както беше и на антибиотични капки и все още прохърква - обмислям ходене на УНГ, но не знам дали това е точния специалист.

Нас ни погледна УНГто - уши, гърло, нос - и заключи, че е алергична хремата. Бях разказала какво е приемал (лекарства, капки) и това е. Все си мисля, че трябва по-обстоен преглед, но при нас така се случи  :( И аз се чудя дали трябва алерголог или пулмолог (от хремата подкашля вече близо месец) да го види. Според УНГто не трябвало друг специалист за сега, че е малък още. Да си пие противоалергичното лекарство и така. Дано се включат и други патили от носове.
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Коледна седмичка 20.12-26.12.2010г
« Отговор #52 -: Декември 22, 2010, 16:22:12 pm »
Мидж, Бърди какво препоръчва. Чувала съм за КС спрейчета, но не зная от каква възраст може, а и предполагам зависи и от други неща. При Стефания секрет има само при вирус, за това със съвет не мога да помогна. Аз бих послушала съветите на Бърди, до сега винаги адекватно и много разумно е подхождал към нашия случай.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*
Re: Коледна седмичка 20.12-26.12.2010г
« Отговор #53 -: Декември 22, 2010, 16:25:26 pm »
Здравейте!
Всички болнички да оздравяват бързичко!
Нашата педи е хомеопат и изписа на малката един сироп Септилин за укрепване на имунната система.
Жаси честито изправяне на Ники!
Да ви се оплача,че моя мъж сутринта взел по погршка и неговите и моите ключове,та днес с малката сме арестанти :)
Момичета не знам тези дни дали ще имам време за форум,та искам да ви пожелая весело посрещане на Коледа!

*
Re: Коледна седмичка 20.12-26.12.2010г
« Отговор #54 -: Декември 22, 2010, 16:31:40 pm »
Мини, при нашите симптоми д-ра съветва следното:
*алергичен ринит- нужда от назален КС или тестуване.
*остатъчна кашлица след остро инфекциозно заболяване- нужда или от АБ, или от Фликсотайд.
*рентгенография на синуси? хроничен синузит? повлияването от АБ капки строго говори за това... .
*рентгенография на бял дроб? нужда от това?

но тук специалистите поглеждат само и заключват алергичен ринит, спрете го от ясла, капете капките за очи (макситрол примерно) и до седмица ще мине острата фаза. За назален КС било рано. Да изчакаме месец с антихистамин, в къщи, не на ясла и ще видим... Иначе секрети пуснах, снимка на бял дроб направихме. За тестуване попитах д-р Бърди, но не отговори, а на тази възраст, знам че се смята за не много показателно.
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Коледна седмичка 20.12-26.12.2010г
« Отговор #55 -: Декември 22, 2010, 16:33:54 pm »
Кой каза, че е рано за назален КС, явно тук казват така, а не Бърди щом го има в опциите
и защо по дяволите антихистамини, от които не минава хремата, какъв е смисъла да ги пие, ако не подтискат  :o
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*
Re: Коледна седмичка 20.12-26.12.2010г
« Отговор #56 -: Декември 22, 2010, 16:40:52 pm »
Момичета от антихистаминовите препарати пада имунитета, имайте го и това в пред вид. Въобще противоалергични перпарати само при нужда се дават, иначе за алергична хрема само КС препарат знам аз от Бърди
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*
Re: Коледна седмичка 20.12-26.12.2010г
« Отговор #57 -: Декември 22, 2010, 16:56:41 pm »
Благодаря ви! Ще питам в педиатричните за конкретен препарат, но проблема ми е, че не съм убедена дали е алергично  :( Ще опитам да обясня на доктора по-подробно и дистанционно да ме посъветва. Вие по-добре от мен знаете какви са специалистите тук  :?
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Коледна седмичка 20.12-26.12.2010г
« Отговор #58 -: Декември 22, 2010, 17:06:07 pm »
Мидж, точно защото зная, за това ти казвам да помолиш Бърди за конкретни предложения за лечение  :( втора година се пека на този огън, Стефания се повлия добре само от лечението предложено от него
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
Re: Коледна седмичка 20.12-26.12.2010г
« Отговор #59 -: Декември 22, 2010, 19:31:53 pm »
Мидж, Сти е с т.нар. "алергичен ринит", започва я октомври, кара целия ноември. Прегледи при педи, УНГ и пулмолог-педиатър, всички с това заключение. Пръскам Кузихром и давам Ксизал. Консултирай се ако трябва с още едно УНГ. Детето ходи от 1 септември на градина. Чат-пат си я държа в къщи защото и аз също тогава съм в къщи. Не сме имали разболявания, освен въпросния ринит. Дано така си останем!
*
Re: Коледна седмичка 20.12-26.12.2010г
« Отговор #60 -: Декември 22, 2010, 20:20:17 pm »
Момичета, да попитам взимате ли някакви подаръци за госпожите в яслите? Имам предвид бонбони, бутилка вино например?
Ние ходим от 3 седмици, и засега/да чукна на дърво/ е здрава. Тази година хич не е боледувала./аз все пак да не предизвикам дявола, пу-пу/.
От известно време давам рибено масло, и ако потече някое сополче- Вит.Д. На другия ден всичко е утихнало.
*

    Raissa777

  • *****
  • 1672
  • Засадиш ли горчиви плодове-няма да береш сладки.
Re: Коледна седмичка 20.12-26.12.2010г
« Отговор #61 -: Декември 22, 2010, 21:31:37 pm »
Халоу и от нас.
Аз да се оплача - Дария има сополи...притеснява ме, че понякога като диша похърква.
За сега и почиствам носа с физ. разтвор . Нещо друго дава ли се за толкова малко бебе при хрема ?
Сигурно ще трябва да дам да и изледват секрет.

Ох...само като си помисля и вече ми призлява. Все ми обясняват колко леко облечено държа детето ( защото бабите ходят с пуловери и вълнени жилетки на 22 градуса, а бебето с 2 бодита ) и сега като кажа, че има сополи педиатърът-леля ще ме побърка от дуднене и вайкане!
ПП: аз се поразболях ( нос+гърло) , но док като дойде да прегледа бебето , преди 3 дни, каза че изглржда добре. Сега обаче тези сополи...
*
Re: Коледна седмичка 20.12-26.12.2010г
« Отговор #62 -: Декември 22, 2010, 21:55:01 pm »
Мари, благодаря ти! Все така да сте здрави!!! Чакам да се завърне от чужбина друг УНГ, за да взема и второ мнение.
Fifa, аз мислех да взема нещо символично, но сме вече месец в къщи и по празниците няма да ходя, та се отказах. Специално за това не ми се ходи, иначе ми се виждаше добра идея да взема нещо дребно. Да е все здрава госпожицата!!!
Raissa777, секрет непременно пуснете. Нашето бебешко хъркане беше стафилококи. При доста голям % от родените в ТК имаше тази екстра.
*
Re: Коледна седмичка 20.12-26.12.2010г
« Отговор #63 -: Декември 22, 2010, 22:13:34 pm »
Fifa, аз им взех по една декоративна свещ с коледно венче - има ги в Джъмбо в златисто и червено, опаковани като подарък, не изглеждат никак зле и им надписах картички. Верно, че е символично, но пък е жест на внимание и мисля, че го оцениха. Взех и на лелите, но още не мога да ги хвана да им ги подаря. Едната била отпуска, а другата все ми бягя :lol:, но се надявам утре да видя и нея.
*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Re: Коледна седмичка 20.12-26.12.2010г
« Отговор #64 -: Декември 22, 2010, 22:28:40 pm »
Цитат
В крайна сметка - не го ли вземе в "удобното" за даскалицата време - почват се подмятанията наново. Веднъж дори онази заявила, какъв й бил проблема на моята дружка да си взима "навреме" детето, като не работела... Странно как й се е разминало физическото насилие в този случай вече  :lol:
Да ти кажа и аз не знам какъв и е проблема на твойта дружка /може би да обикаля магазините и кафетата/, че не си взима детето на време. За мен такива майка са неразгадаеми като природа. Ако не работя, бих си гледала детето и не бих го пратила на ДГ.
...но тук специалистите поглеждат само и заключват алергичен ринит, спрете го от ясла, капете капките за очи (макситрол примерно) и до седмица ще мине острата фаза.
Мда, доктор Тодоров от Исул. На всяко дете със сополи пред спешния кабинет изписва точно Макситрол и както се изказва "За глупости не влизайте в кабинета". Мидж, сподели, че си се насочила на лични към този доктор, не исках да те разколебавам, явно го беше решила. Моят съвет - вземи още едно мнение от доктор УНГ и ако имаш в излишък пари, отиди на консултация при доктор Мангъров. Да, той не е УНГ, но действащ педиатър и мисли като Бърди.
*

    Raissa777

  • *****
  • 1672
  • Засадиш ли горчиви плодове-няма да береш сладки.
Re: Коледна седмичка 20.12-26.12.2010г
« Отговор #65 -: Декември 22, 2010, 22:37:27 pm »
Аз пък мисля, че за децата е добре да ходят на ДГ. Учат се на много неща и най-вече да общуват по-свободно.
И живот и здраве, дори да не работя бих си записала детето на ДГ. Точно каквото каза нуну преди няколко поста, колко се е променила дъщеря и .
И няколко пъти се казва "навреме" , което всъщност е доста преди края на р.в.
*
Re: Коледна седмичка 20.12-26.12.2010г
« Отговор #66 -: Декември 22, 2010, 23:08:39 pm »
Цитат
В крайна сметка - не го ли вземе в "удобното" за даскалицата време - почват се подмятанията наново. Веднъж дори онази заявила, какъв й бил проблема на моята дружка да си взима "навреме" детето, като не работела... Странно как й се е разминало физическото насилие в този случай вече  :lol:
Да ти кажа и аз не знам какъв и е проблема на твойта дружка /може би да обикаля магазините и кафетата/, че не си взима детето на време. За мен такива майка са неразгадаеми като природа. Ако не работя, бих си гледала детето и не бих го пратила на

Aaaaa ами просто от близо 2 години гледа у тях едно друго "дете" на 88г. с памперси и яка склероза, дето не става от леглото и ако някой от родителите й не се освободи преди заветния час 17:30 ч. нейното собствено дете - от ДГ трябва да го взима комшийката...ама карай де ще й предам колко ти е "неразгадаема". Що се отнася до обикаляне на кафета - рядко ни се случва тази екстра, по посочената по-горе причина. А дано сега ти стана "по-разбираемо". Но всъщност и по магазини и кафенета да ходеше моята дружка, не е работа на госпожата в ДГ да й дава наклони си мисля...

А и въпросът в случая беше - какъв й е на драгата "госпожа" проблемът, да си спазва работното време, което е до 18:30 ч.?! Ти всеки ден ли си тръгваш от работа час по-рано от работното време, което имаш по договор?

Иначе конкретно по темата, дали е добре да се дава детето на ДГ, или не... Лично аз ненавиждах детската градина и по тази причина бях на мнение, че няма да си пратя на ДГ моето дете никога. Допреди три години обаче, когато видях какъв е резултатът при дете, гледано до първи клас до полата на мама и баба. Абсолютна неспособност да комуникира с връстници, да се наложи в реална обстановка - не в къщи където му се въртят на пета и от цялата ситуация детето беше в потрес повече от родителите. Навакса си де, ама чак към 4-и клас.
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!

*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Коледна седмичка 20.12-26.12.2010г
« Отговор #67 -: Декември 22, 2010, 23:15:19 pm »
е, хайде да не обобщаваме така
Стефания тръгна на ясла почти на 3 години, но никога не е имала проблем с комуникацията, нито с връстници, нито с по-големи  :wink:
просто има по-темерутести деца, и други като нея- по-освободени и приспособими
то пък една гъзария градината- колкото хубави, толкова и лоши неща учат от наборчетата, то псуване, то плюене ...
защото ако сама си гледаш детето е напълно нормално да избираш средата, в която ще живее, докато в градината не можеш да правиш този избор
а все пак, важни са първите 7, нали  :D
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*

    Raissa777

  • *****
  • 1672
  • Засадиш ли горчиви плодове-няма да береш сладки.
Re: Коледна седмичка 20.12-26.12.2010г
« Отговор #68 -: Декември 22, 2010, 23:27:31 pm »
Мини ние говорим за ДГ, тя нали е след 3 години. Аз много обичах да ходя, само с прибирането беше кофти, защото и аз все бях последна.
По въпроса за плюенето и ритането... :D Бяхме в една градинка с приятелско семейство. Тяхното дете не ходи на ДГ и това си личеше от километри...бутаха го в пясъка и му взимаха играчките, а то милото гледаше като в небрано лозе. Изобщо не успя да се ориентира в ситуацията.
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Коледна седмичка 20.12-26.12.2010г
« Отговор #69 -: Декември 22, 2010, 23:30:41 pm »
Раиса имах предвид, че дали детето ходи или не в детско заведение не е от значение за отношението му към околните
а това, че детето не се блъска означава, че просто е възпитано :)))
« Последна редакция: Декември 22, 2010, 23:44:27 pm от mini »
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*
Re: Коледна седмичка 20.12-26.12.2010г
« Отговор #70 -: Декември 22, 2010, 23:37:49 pm »
Раиске, наистина е до дете, а не дали същото посещава детско заведение. Ние от скоро сме на ясла, ама ела да видиш дали може някой да  и вземе нещо.
*

    Raissa777

  • *****
  • 1672
  • Засадиш ли горчиви плодове-няма да береш сладки.
Re: Коледна седмичка 20.12-26.12.2010г
« Отговор #71 -: Декември 23, 2010, 00:04:58 am »
Че си е до дете съм съгласна, но за другото не.
Въпросното дете сега ходи на Д.Г. и нещата са съвсем различни.
Не мога да се съглася, че е едно и също, дали детето се гледа от баби или ходи на Д.Г. По мои наблюдения вторите са доста по-оправни.
Аз лично предпочитам детето ми да не позволява да му взимат нещата ей така, пък нека да не е възпитано. Както се казва "който не си пази нещата му ги взимат"  :lol:
Това е мое мнение, не споря с никой, само споделям!
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Коледна седмичка 20.12-26.12.2010г
« Отговор #72 -: Декември 23, 2010, 06:53:05 am »
Така, де- въпрос на възпитание му се вика на това. Аз пък нямам против да вземат на Стефания играчките, защото и тя взема на другите. Това е нещо съвсем нормално в тяхната среда. И пак ти казвам- няма значение дали ходи или не на ДГ, така или иначе след 2та година придобиват едно страхотно собственическо чувство за всичко, което им харесва, независимо дали е тяхно или на някой друг, ще го видиш в акция след година и половина, тогава пак ще спорим, ако имаш такова желание. И я кажи, защо не трябва да вземат играчките на детето, че ми е много интересна тази теория  8O
Преслава бие дори кака си за играчки, а никога не е ходила в детско заведение  :wink:
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*
Re: Коледна седмичка 20.12-26.12.2010г
« Отговор #73 -: Декември 23, 2010, 07:48:48 am »
Мда, доктор Тодоров от Исул. На всяко дете със сополи пред спешния кабинет изписва точно Макситрол и както се изказва "За глупости не влизайте в кабинета". Мидж, сподели, че си се насочила на лични към този доктор, не исках да те разколебавам, явно го беше решила. Моят съвет - вземи още едно мнение от доктор УНГ и ако имаш в излишък пари, отиди на консултация при доктор Мангъров. Да, той не е УНГ, но действащ педиатър и мисли като Бърди.

Лейди, и на мен не ми хареса, и не ми вдъхна доверие доцента. Бях се насочила към младия Тодоров (тук го препоръчаха и приятели също), но отсъства от БГ, затова се озовах при доцента. Чакам д-ра да се завърна да ни види и той. Ако имате други идеи за добри специалисти - приемам всякакви. Оказа се, че са твърде "кът" специалистите, а все пак сме в София  :?

Явно е от възрастта - и на Тео все му взимат играчките и го подбутват по пясъчниците. В това отношение яслата не го промени, за сега  :wink:
« Последна редакция: Декември 23, 2010, 07:53:02 am от midge »
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Коледна седмичка 20.12-26.12.2010г
« Отговор #74 -: Декември 23, 2010, 08:38:50 am »
Спора тръгна от питането на Мешко и аз силно се надявам скоро това статуково да се промени!
Защото да наказваш дете защото майка му прави едва ли не циркови еквилибристики
за да работи и да го отглежда са достойни най-малкото за уважение, камо ли за разбиране!
Относно плюсове и минуси ясла/детска всеки ги съотнася към неговото дете,
за мен те са е необходимо зло, именно когато няма друг изход!
Съжалявам единственно, че към този момент на Митака му липсва
адекватна за възрастта му компания, но лятото ще навакса!
Той самия е по-свит, но Мини е права и у нас борбата за надмощие
има същите измерения, важно е да им се говори.
А спорове за играчки винаги ще има!
Лятото когато сме повече навън даже го насърчавам да дава
за мен това е много важно.
Откъм боледуване има огромна разлика сега когато е у дома почти не е.
Миналата година до този момент беше ходил всеки месец средно 10 дни,
другото беше вируси, теператури, лекуване и страх да не разболее Калина.

Иска ми се много неща да бъдат различни и да бъдем по-толерантни,
особенно когато виждаш, че човека насреща работи и прави максималното,
така както самите служители в детските градини трябва да бъдат!
Защото тази професия е призвание, но и това вече не е както беше...
 
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*
Re: Коледна седмичка 20.12-26.12.2010г
« Отговор #75 -: Декември 23, 2010, 09:15:38 am »
Много сложна тема, дали да ходи на ДГ, дали да го гледа баба, дали да го гледа мама или гледачка и т.н. Според мен в 80% от случаите си зависи наистина от детето. Аз моя избор съм го направила след доста мислене и безсънни нощи, разбира се. Деси ходи на ДГ, отразява й се повече от добре, НО ето пак е въпрос на късмет и това да попаднеш на добри учителки, както съм казвала не веднъж нашите са направо перфектни. Детето ми е много социално и си мисля, че и в къщи да се гледа пак нямаше да има проблем, защото си намира приятелче за игра 5 мин. след като съм я завела на детската площадка. Никога не е бутнала, ударила или нагрубила дете, дава си нещата повече от нормалното дори, а вече 2 г. ходи на ДГ :lol:
Нооо, Елена, тя е друго нещо. Почти 2 г. се гледаме с нея двечките, ами какво да ви кажа, няма дете на нейната възраст в градинката, което да не е поне веднъж бутнато или ударено от нея, дърпа играчки, кара се, сърди се..., а ги гледам и възпитам по един и същи начин. Бие и скубе сестра си, дърпа й играчките, тръшка се...
Обмисляла съм и другите варианти, бабите не искам да ми гледат децата, по една или друга причина, защото имам няколко примера пред себе си какво се получава. Гледачките са ок, но отново опираме до въпроса на каква ще попаднеш. Много е сложно момичета и никога не казвайте никога, защото когато децата са на по 3-4м. още, нещата са съвсем различни, "морето ни е до колене", както се казва, така че всяко нещо с времето си, важното е да си познаваме децата и да се водим по тях. Това е нашата задача, да се научим да си познаваме децата :D
А не ми се мисли като влязат в пубертета ... :lol:
*

    Raissa777

  • *****
  • 1672
  • Засадиш ли горчиви плодове-няма да береш сладки.
Re: Коледна седмичка 20.12-26.12.2010г
« Отговор #76 -: Декември 23, 2010, 10:21:26 am »


тогава пак ще спорим...

 И я кажи, защо не трябва да вземат играчките на детето, че ми е много интересна тази теория  8O


Както казах по-горе, аз не споря.  :wink:

Харесва ти да изопачаваш думите и да стават някакви дълги и локумени приказки, няма нужда.

Re: Коледна седмичка 20.12-26.12.2010г
« Отговор #77 -: Декември 23, 2010, 10:47:05 am »
Мда, сложна и мътна тема, и с порастването на децата все по-мътна ми става... Наистина, докато са малки, ние имаме почти пълен контрол, после вече много зависи от характера на децата. И моите са гледани еднакво, едновременно, направо съм вманиачена на тема всичко да е по равно - играчки, внимание, време. Но децата са много различни. Димана е копие на Деси на СтефиЗ - много социална, някак природно мъдра, инстинктивно отбягва конфликтни ситуации, учи много в детската и й харесва; но пък и госпожите и помощник-възпитателката в групата й са разкошни. Дани много се влияе от средата, а пък за съжаление в неговата група персоналът е малко над нещата - лелята използва не-добри думи, после у дома има ролеви игри как "Х. се е напикал отново, аман, на нищо не ги учат у дома тези деца..." Този месец заради болести и сборни групи почти не са ходили, сега са здрави и онзи ден бяха за 2 часа на тържеството. Освен с щастливи очички, се върнаха и с нови думи в речника - едно дете нарекло Дани "тъпанар", вчера той се ядоса за нещо на баща си и го нарече така, после аз цяла вечер се чудя Дани ли да възпитавам, с Димана ли да играя или да се грижа за психичното здраве на баща им...
Даниел 07.06.06  Димана 05.10.07
*
Re: Коледна седмичка 20.12-26.12.2010г
« Отговор #78 -: Декември 23, 2010, 10:58:39 am »
Да си дойдем на питането за подаръците в яслите и градините.
Ние майките на нашата група сме големи патици и никога нищо не сме подарявали за 2 години, по никакъв повод. Да обаче на мен ми стана съвестно, защото всички други получават по нещо, само нашите не. Колкото и да не е редно да им се правят подаръци, някак ми е грозно, само нашите да са без. Та по този повод реших да им направя групова застраховка за злополука и инфекциозни болести, прие се радушно и от родителите. Това ще ни е подаръка, дето ще се чудим какво да изберем за малко пари, а и вероятността да случим на вкуса им е просто повече от бинго. Така поне ще имат нещо наистина полезно,финансова защита /не дай се боже ако се разболеят или претърпят злополука/. В момента едната ни госпожа е със счупена ръка, а едната леля с разтегнато сухожилие и при двете от злополука. Жалко, че се сещаме за здравето си, само когато то ни липсва или ни е нарушено.
Всеки сам си преценя, но поне нещо символично за спомен си мисля, че не е проблем, при все че гледат децата ни.


А за градината и възпитанието и въобще възпитанието на този етап ми се струва излишно да коментирам. И да не ходи на градина, вижда какво правят другите деца в парака, които посещават градина и естествено им подражава. Дефакто все едно ходи, но на вън вижда само негативите. Това е мое мнение. Друг е въпроса, че ние сме от темерутистите, дето само ако става на тяхно има мир и любов в противен случай, че сме гневни, ревящи и удрящи. 8)
« Последна редакция: Декември 23, 2010, 11:00:47 am от Perdeto »
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

Re: Коледна седмичка 20.12-26.12.2010г
« Отговор #79 -: Декември 23, 2010, 11:17:28 am »
Сложна тема за ДГ...За мен избора ще е един - ясла и после ДГ, по простата причина, че ако го оставя на баба му (свекито) първите му думи ще бъдат Ферхунде и Перла. Като дойде в нас, уж да гледа детето, хваща го, почва да го носи, докато й се скарам. После го зарязва в кошарата или го взима в скута си и гледа турски сапунки. Ми няма как да стане социален Ники така. Тя е против яслите и ДГ, лелките не ги билки гледали, болести, не знам какво още (не, че не е права), обаче тя стига до крайности. Според нея Ники не бива да си играе с другите деца, а само с нас, защото другите деца носели зарази 8O Ами на такъв човек няма да оставя детето си, иначе ще стане асоциален, от което мноооого ме е страх.
Наистина, знам, че има много майчини страхове, но един от основните ми е, Ники да не стане свит и да не може да комуникира с връстници. Имам приятелка, чието дете се страхува от всички останали освен от майка си и баща си и много трудно свикна с яслата.
[/url][/url]
*
Re: Коледна седмичка 20.12-26.12.2010г
« Отговор #80 -: Декември 23, 2010, 11:30:42 am »
Хм,поне се успокоих, че проблема не е в моя телевизор :oops:
Кристина,си дава нещата на определени деца-на тези, които харесва. И е силно агресивна към децата, които не харесва.Толкова, че дори ме е хващало срам от родителите. Ние сме голяма групичка в парка с много деца, и тези нехаресваните редовно изяждаха по някой удар с търкълцето/онова дето се върти и трака/. Както си минава покрай тях, удря ги и продължава все едно нищо не е било.
Пробвах различни начини, с говорене с наказване-засега никакъв успех.
А когато реши да се наложи..е ужас :balk_132: Вчера на прибиране от яслата, не и се ходеше пеша, и си викам ей ся ще видим аз тебе или ти мене. Изчаках я с каменно изражение, да спре да се тръшка, и тя като видя, че стандартните методи не помагат се метна по гръб в една локва. Беше изцяло мокра, и как съм я преобличала навън, насред фонтаните на НДК, не ми се обяснява.
*
Re: Коледна седмичка 20.12-26.12.2010г
« Отговор #81 -: Декември 23, 2010, 11:47:15 am »
Ех Фифа това все едно моето Тони  :? израстват го, това му е хубавото ... но пък намират с нещо друго по хитро да ти се наложат. Това е варианта за нас пълен игнор и обяснения. Е не, че не кипвам на моменти, но деца са, пробват пък където стане  :wink:
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*

    Raissa777

  • *****
  • 1672
  • Засадиш ли горчиви плодове-няма да береш сладки.
Re: Коледна седмичка 20.12-26.12.2010г
« Отговор #82 -: Декември 23, 2010, 12:01:49 pm »
 Фифа, да ти е жива и здрава !  Страхотни нерви имаш  :D
Представям си ние какъв цирк ще сме! Изобщо не си правя илюзии че детето ми ще е кротко. Ако съдя по себе си - чака ни нещо страшно  :lol:
*
Re: Коледна седмичка 20.12-26.12.2010г
« Отговор #83 -: Декември 23, 2010, 12:09:09 pm »
Докъде стигнах, да се чудя да пиша ли в седмичната....
Не ми се влиза в тези градински диспути...
Едно време, преди да тръгнат моите на ясла, само четях без да коментирам, защото незнаех какви ще са ми децата след време. Друго няма да кажа, всеки да си прави изводите.
Ние все още се гледаме, вчера взех един коледен подарък от аптеката под формата на АБ, че хората си украсяват елхите със сняг, а моите си украсили сливиците с гной  :? Сега ще имам една весела и щастлива Коледа...
Не пожелавам такава на никой!
*

    yana-v

  • *****
  • 1207
  • Ще порасна голяма!!!
Re: Коледна седмичка 20.12-26.12.2010г
« Отговор #84 -: Декември 23, 2010, 15:28:59 pm »
Мими, споко - и ние сме в кюпа! И аз купих същия коледен подарък заради глупостта да я пусна за 2 дни на ДГ. Миналата година пак бяхме така - честно да си кажа като наближат почивни дни и ме стяга шапката! :(

Бързо да се оправят къдрокосите ти младежи и да се радват на празника!!!
*
Re: Коледна седмичка 20.12-26.12.2010г
« Отговор #85 -: Декември 23, 2010, 15:43:23 pm »
Присъединяваме се за 3-та поредна Коледа в отбора на болните.

Здраве ви желая мили мои и много късмет през новата година.
На боледуващите бързо възстановяване, на здравите весело посрещане на дядо Коледа и дядо Мраз  :lol:

Само да ви кажа, как реагира дребния на дядо Коледа в градината.
"Хм какъв е тоя дядо Коледа първо хем голям, хем след малко малък? Сигурно е пил някакво хапче и първо е станал голям, после малък"
Това по повод днешното куклено представление с дядо Коледа и после друг /незнайно защо/ е раздавал подаръците по групи. 
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*
Re: Коледна седмичка 20.12-26.12.2010г
« Отговор #86 -: Декември 23, 2010, 16:01:41 pm »
Ей тоя вирус е страшен...
Анди изпи АБ-ка днес за последно и се надявам по празниците да сме добре. Много дечица са болни, снощи бяхме на контролен преглед и за сега е добре детето.
В нашата градина хем са малко дечицата в 2-те групи са се разболяли почти всички :-(

Весели празници на всички и болните дечица да оздравяват бързо.


*
Re: Коледна седмичка 20.12-26.12.2010г
« Отговор #87 -: Декември 23, 2010, 16:10:17 pm »
... няма значение дали ходи или не на ДГ, така или иначе след 2та година придобиват едно страхотно собственическо чувство за всичко, което им харесва, независимо дали е тяхно или на някой друг, ще го видиш в акция след година и половина, тогава пак ще спорим, ако имаш такова желание.

Това ме подсети как преди година отидохме първи на една площадка и Александра каза Това е мое. И настана същинска трагедия кат надойдоха и други деца и почнаха да и се люлеят по люлките и да й се пързалят по пързалките. :lol: Играчки дава според случай. Но като цяло вече дава повече от преди. Виждам я, че се заиграва с други деца, докато преди година играеше предимно сама. Просто всичко с възрастта. Аз я насърчавам да споделя играчките си, но не настоявам ако тя откаже. Чела съм, че това е нормално и го приемам.

От сърце желая на всички болни дечица бързо да оздравяват и болестите да не успеят да помрачат радостта и усмивките покрай празничните трепети.

*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Коледна седмичка 20.12-26.12.2010г
« Отговор #88 -: Декември 23, 2010, 16:15:54 pm »
не, Раиса- ти просто си решила, че аз се заяждам
а ние споделяме това, което вече сме видяли
нормално е като очакваш да се заяждам с теб, да приемаш всичко казано като спор  :D
поздрави и весели празници, на зетчетата много целувки и да се оправят бързичко  :?
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*
Re: Коледна седмичка 20.12-26.12.2010г
« Отговор #89 -: Декември 23, 2010, 16:34:11 pm »
Ако ме бяхте чули преди да тръгне на ясла момчето ми  :D , бях най-големия привърженик. Правех и разни изказвания "всички ходят и той ще ходи, всички свикват и той така". Ето, че реалността се оказа по-трудна от предположенията ми. Здравословната адаптация протича мнооого тежко, а и не само при нас, като гледам. Също бях против бавачките изобщо, а възрастните такива съвсем, но сега ми го гледа възрастна жена в къщи. Вече се въздържам от дългосрочно планиране и заричане.

Бързо оздравяване на всички душички!
« Последна редакция: Декември 23, 2010, 16:36:29 pm от midge »
*
Re: Коледна седмичка 20.12-26.12.2010г
« Отговор #90 -: Декември 23, 2010, 16:41:59 pm »
Благодаря ви, дано се оправят бързо всички дечица! Свате  :bighug:
Не се връзвай много, така е като си с име вече  :lol:
Има хора, които обичат да всяват смут май...
*
Re: Коледна седмичка 20.12-26.12.2010г
« Отговор #91 -: Декември 23, 2010, 17:03:04 pm »
Съжалявам да чуя, че ще има болни дечица за Коледа :(. Бързо оздравяване на всички!  :bighug:
Весело изкарване на празниците от нас! :)


Imagination sets the spirit free into a distant land of fantasy;
close your eyes and you will see within your mind there lays the key.

Почивай в мир мамо - обичаме те!
*
Re: Коледна седмичка 20.12-26.12.2010г
« Отговор #92 -: Декември 23, 2010, 17:26:02 pm »
И аз пожелавам бързо оздравяване на всички душички!Митака слава богу го изкара като Преславка на Мини.24 часа висока температура и после...нищо.Все едно не е бил болен та така и до момента.
По въпроса за ДГ и аз да се изкажа та да не остана по назад :).Моето мнение също винаги е било, че детето има нужда от среда с повече на неговата възраст.И аз Мишо го дадох на детска на 3г. и се върнах да работя.След което се почнаха едни гнойни ангини...край няма.По ред причини не можех тогава да спра да работя,а и бабите работещи-нямаше как.Сега обаче Митко ще бъде съвсем друга песен.Ще го пусна тази есен като докато текат отпуски-платени и неплатени ще си имам моите наблюдения.Боледува ли детето ми-няма да ходи на градина.А за контактите имам приятелка която също опроверга мнението че са по контактни като подят на градина.Нейните и двете не ходиха и са си страшно контактни.
Поздрави и спокойна вечер,че се улях! :D

Re: Коледна седмичка 20.12-26.12.2010г
« Отговор #93 -: Декември 23, 2010, 18:13:34 pm »
Дано да оздравеят повече дечица за Коледа!

За детските градини, аз пък си мисля, че е съвсем нормално всяка от нас да има мнение, преди да й е дошло времето да си пуска детето. Като за всяко нещо, после може да се окаже, че реалността няма нищо общо с идеите, които сме имали. Наскоро обсъждахте отношението към спането на бебето в спалнята на мама и татко и коя от вас колко убедено е защитавала една или друга позиция... същата история.

И гледането вкъщи от баби, бавачки и други, и градината си имат плюсове и минуси. Лично аз бих предпочела детето ми да ходи на градина. Но съм наясно, че може да не ми се отвори парашута - баща му е гледан от баба си именно поради тази причина, при всяко стъпване в детската градина се е разболявал. Естествено, че няма да си оставя детето да боледува така!

Проблемът с бавачките е, че лично аз много трудно се доверявам на чужди хора, също трудно харесвам хора и съм убедена, че избирането на бавачка (ако се наложи) ще бъде голямо приключение. Ще го мисля, като опре до кокала.
Мненията, които изразявам в този форум, са мои лични мнения, без претенции да бъдат единствената и неоспорима истина. Понякога си позволявам да цитирам и други хора, което специално упоменавам.

*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Коледна седмичка 20.12-26.12.2010г
« Отговор #94 -: Декември 23, 2010, 18:23:09 pm »
Любимите ми къдрави зайковци са болни :(
Съжалявам да прочета това,  :hug2: Мими!
Бързо да оздравяват всички и да чакат с трепет идването на добрия старец!
У нас мине не мине време и Митака идава да ме пита
-Сега ко ку стана и Дядо Коледа ще дойде! и кима утвърдително.

Момичета Калина се опита да се изправи преди два часа,
политна и се удари на челото в ръба на шкафа с телевизора!
Намазах с Арника и оттока не стана голям, но след около 20 минути
повърна на фонтан всичкото мляко, което малко преди това бе изпила!
Сега спи вече час и половина и започвам откровенно да се притеснявам  :?
Тя спи максимум час. Имали ли сте подобни ситуации?
Ако е ленива и апатична ще я водим на лекар като се събуди!
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
Re: Коледна седмичка 20.12-26.12.2010г
« Отговор #95 -: Декември 23, 2010, 18:30:16 pm »
Любимите ми къдрави зайковци са болни :(
Съжалявам да прочета това,  :hug2: Мими!
Бързо да оздравяват всички и да чакат с трепет идването на добрия старец!
У нас мине не мине време и Митака идава да ме пита
-Сега ко ку стана и Дядо Коледа ще дойде! и кима утвърдително.

Момичета Калина се опита да се изправи преди два часа,
политна и се удари на челото в ръба на шкафа с телевизора!
Намазах с Арника и оттока не стана голям, но след около 20 минути
повърна на фонтан всичкото мляко, което малко преди това бе изпила!
Сега спи вече час и половина и започвам откровенно да се притеснявам  :?
Тя спи максимум час. Имали ли сте подобни ситуации?
Ако е ленива и апатична ще я водим на лекар като се събуди!


Мише, мен това ме предупредиха лекарите да гледам:
повръщане
необичайна сънливост
фонтанелата дали е подута
зениците
неспирен рев

[/url][/url]
*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Коледна седмичка 20.12-26.12.2010г
« Отговор #96 -: Декември 23, 2010, 19:53:12 pm »
Мише будила съм я и аз в истерия, не сме имали проблеми, но човек винаги трябва да има едно на ум. Дано Калина е решила днес да се наспи  :)

И аз към болничките, все едно ме е ударил товарния влак. едвам движа. Гледам да не се бутам при детето много, но тя все ми е на главата.
Ние си имаме други проблеми. Колата ми отиде за основен ремонт на двигателя. Опитват се да ме убедят, че е прегрявана, но тази кола 3 години карам лично и само аз и няма как да стане този номер. Трябваше да е готова за 2 дни, вече седмица ми я държат. А аз зависима и без кола съм като болна. То затова се и разболях сигурно.  :lol: Направо тази седмица .. а и финансово този ремонт просто ни довърши. Сега така хубавичко ще почнем годинката без парички, та сигурно ако още нещо се случи и със заем. Здраве да е казвам аз и здрави нерви.  :) С това да се разминем.

А на темата с градината, категорично съм против седенето на дете в къщи. Боледуването е период и спасението е детето да придобие само имунитет. При всички деца е различно. Държането в инкубатор и отлагането на тази част според мен не е решение. Съжалявам, че го казвам, но с бабите се затъпява. Лично и основно аз съм доволна от градината и персонала, въпреки проблемите които имахме. Повечето са предимствата и за нищо на света не бих си оставила детето да си седи в къщи и да бездейства. Песнички, стихотворения, танци, английски, театър, дори проблемите с които детето се блъсква всеки божи дем помагат за развитието му. Свидетел съм на доста неща. Една наша роднина пусна детето си чак 1 клас. Резултата: почти през цялата година боледуваше. Изостана. Не е правилно това. Другата ми приятелка по настояване на свекърва и и от там разбира се на мъжа и, остави дъщеря си да повтаря 4 група в градината, за да тръгне на училище от 7 години. Ми ужас. Тя вече беше минала матеряла и не и беше интересно изобщо. Научи се да мързелува. После имаха сериозно проблеми докато влязат в ритъм.
Райса, винаги казвам, не липсата на вълнен пуловер и 3 ката грейки разболяват детето, вирусите го разболяват. Многото навличане също. Не може някой да му тече носа и да го целува и да ми обясява колко леко е облечено и че на следващия ден ще е болно. Ми ще е болно, как няма да е болно, но не липсата на вълнени дрехи са го разболяли. А и не можем да избягаме от всички вируси, те са навсякъде. Номера е да го калим малко това дете, за да не се разболява. Всеки си намира начина или просто идва момент в който детето вече е по устойчиво. Съжалявам, че го казвам, линчувайте ме, обаче за мен си е точно така. Виждам, че децата ви много боледуват. И ние имахме такъв период. Изпихме 15 Аб за 3-4 месеца. Знам, че няма нищо по лошо от това, да гледаш как на детето ти не му е добре, но с 39 температура АБ, Ефералган и хексалгин сме се качвали на Витоша с шейната. Отлагането на проблема във времето не го решава...рано или късно нещата пак застават в изходна позиция.

« Последна редакция: Декември 23, 2010, 19:59:40 pm от lidia »
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
*

    Raissa777

  • *****
  • 1672
  • Засадиш ли горчиви плодове-няма да береш сладки.
Re: Коледна седмичка 20.12-26.12.2010г
« Отговор #97 -: Декември 23, 2010, 20:50:10 pm »
не, Раиса- ти просто си решила, че аз се заяждам
а ние споделяме това, което вече сме видяли


 :) Не, не съм.
Може би понякога чета малко накриво...А по-вероятно е да не разбираме кой какво иска да каже, понеже не се познаваме. Каквото и да е, извинявам се, не съм имала лоши намерения.

Всеки си има мнение...Моето също е изградено на база, това което съм видяла, преживяла...Както се казва, паживьом - увидим.

Бързо да оздравяват болните дечица !

Re: Коледна седмичка 20.12-26.12.2010г
« Отговор #98 -: Декември 23, 2010, 21:26:27 pm »
Мише, може би просто й се спи повече...Ама за всеки случай идете да я погледнат- да не будувате цяла нощ...Стискам палци да е добре!
Бързо оздравяване на всички дечица!
Хубав празник утре- отсега ви го пожелавам, защото утре май няма да ми остане време да вляза тук - на всичкото готвене отгоре съм и сама с детето- баба ни замина, а тати е на работа до 8 вечерта...Здраве да е!
Важното е всички да са здрави и да си изкарат хубав празник!

Нощта е най-тъмна преди зазоряване.
*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Re: Коледна седмичка 20.12-26.12.2010г
« Отговор #99 -: Декември 23, 2010, 21:32:51 pm »
Aaaaa ами просто от близо 2 години гледа у тях едно друго "дете" на 88г. с памперси и яка склероза, дето не става от леглото и ако някой от родителите й не се освободи преди заветния час 17:30 ч. нейното собствено дете - от ДГ трябва да го взима комшийката...ама карай де ще й предам колко ти е "неразгадаема". Що се отнася до обикаляне на кафета - рядко ни се случва тази екстра, по посочената по-горе причина. А дано сега ти стана "по-разбираемо". Но всъщност и по магазини и кафенета да ходеше моята дружка, не е работа на госпожата в ДГ да й дава наклони си мисля...

А и въпросът в случая беше - какъв й е на драгата "госпожа" проблемът, да си спазва работното време, което е до 18:30 ч.?! Ти всеки ден ли си тръгваш от работа час по-рано от работното време, което имаш по договор?
Извинявай, не знаех конкретната ситуация на дружката ти. Но не мисля, че не може съвсем човешки да я обясни и на директорката, и на учителката. Аз съм против онези майки, който си фишват децата по градините и тръгват, по маникюри, фризьори, кафенца, свалки. Уверявам те, щото професионално се занимавам и с такива, че не са малко такива екземляри. За риторичния ти въпрос дали си спазвам работното време - еми аз нямам работно време и сама си изработвам заплатата, ако работя -имам, ако не работя - нямам. Не мога да хлопна вратата на работното си място и да кажа , че приключвам, понякога работния ми ден /като днешния / е 12 часов и няма срещу кой да мрънкам. Пример : детето ми беше болно с висока температура, обаждам се да отменя подлешаща на отлагане среща, но клиента заяви, че щом си е платил не го интересува и съм длъжна да си свърша работата.
Мидж, защо си се насочила точно към Исул? Лично аз съм за лекарите, от екипа на проф. Едрев.
*
Re: Коледна седмичка 20.12-26.12.2010г
« Отговор #100 -: Декември 24, 2010, 00:17:11 am »
Нооо, Елена, тя е друго нещо. Почти 2 г. се гледаме с нея двечките, ами какво да ви кажа, няма дете на нейната възраст в градинката, което да не е поне веднъж бутнато или ударено от нея, дърпа играчки, кара се, сърди се..., а ги гледам и възпитам по един и същи начин. Бие и скубе сестра си, дърпа й играчките, тръшка се...
 :lol:

Хи хи и Алекс пострада - два пъти с патицата по главата :lol:

Момичета, каква играчка е подходяща за дете на 2 год. с ДЦП и микроцефалия.
« Последна редакция: Декември 24, 2010, 00:24:47 am от Mary »
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Коледна седмичка 20.12-26.12.2010г
« Отговор #101 -: Декември 24, 2010, 06:54:08 am »
Благодаря момичета, размина и се на Калина!
Събуди се весела и спокойна, игра си след това и ноща също спа!

Може ли някой който ползва Арника драже да ми каже
какво разреждане се се дава в такива случаи?
Кремчето действа безотказно когато се намаже веднага локално,
но искам да взема и гранулки!?

Мери мисля, че нещо пъстро с много цветове или плюшена, мека играчка!
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Коледна седмичка 20.12-26.12.2010г
« Отговор #102 -: Декември 24, 2010, 08:29:11 am »
Хи хи и Алекс пострада - два пъти с патицата по главата :lol:

 :lol: :lol: :lol:

Mary, по втория ти въпрос бих те посъветвала да питаш директно родителите - те най-добре знаят.

Мишанта, кажи каква точно арника за локално мазане ползваш?
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Коледна седмичка 20.12-26.12.2010г
« Отговор #103 -: Декември 24, 2010, 10:52:04 am »
Мише, радвам се, че Калинка Малинка е със здрава глава  :D
Доколкото знам на челото ако се удари не е толкова опасно. Там черепа е по-дебел. Аз Арника не съм давала, но си мисля, че ако е като другите гранули на Боарон, концентрация 9 - 5 гранулки на 4 часа - 4 пъти на ден. Поне на вашата възраст всички видове гранули са ни ги изписвали по толкова.
Мари, Алекс как така се е дал, или защото е кавалер?
Моите мишоци са вече по-добре, след като почнахме АБ не вдигат вече темп, започнаха дори да се хранят снощи. Сърцето ми се поуспокои и нямам търпение утре сутринта да им видя очичките като видят подаръците под елхата. Само се чудя къде ще ги събера, че и сестра ми е на гости с каките, а за едната кака с мъжа ми направихме къща за барбита - дървена и тя е висока има-няма метър, май ще трябва да изнеса мебелите от хола, за да събера играчките  :lol: То не са влакове, джунгли - голям купон усещам.
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Коледна седмичка 20.12-26.12.2010г
« Отговор #104 -: Декември 24, 2010, 11:02:14 am »
Джам, Митака много падаше, ама направо с рогчета беше лятото!
Единия път посрещна един бетонен блок с чло, намазах с дебел слой и почти не стана хематом!
Може вода за децата да не нося, но кутията с крема е в раницата!
Ползвам ТОВА Балсам с Арника има го в две разфасофки  виж ТУК

Мими  :hug2:! Бъзрзо да оздравяват всички болни деца!

« Последна редакция: Декември 24, 2010, 11:03:54 am от mishanta »
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*
Re: Коледна седмичка 20.12-26.12.2010г
« Отговор #105 -: Декември 24, 2010, 16:50:21 pm »
Мари, Алекс как така се е дал, или защото е кавалер?
Ох Мими, ако знаеш що бой отнася той от момичета...... :lol: :lol: Обаче ми прави впечатление, че никога не се е защитавал, то не че има и контакт с деца, сега пък хептен съм го ограничила. На партито беше като отвързан, толкова се радваше горкато, много ми е жал за него, ама няма как.
Бързо да оздравяват децата.
Мише, мерси за мнението, играчката по принцип е допълнение към подаръка, но пък ми се искаше да е нещо, което ще е рационално, а не отбиване на номера.
*
Re: Коледна седмичка 20.12-26.12.2010г
« Отговор #106 -: Декември 24, 2010, 17:35:40 pm »
Момичета, весело посрещане на Коледа довечера!
Нека всички дечица са здрави през новата година!


*

    yana-v

  • *****
  • 1207
  • Ще порасна голяма!!!
Re: Коледна седмичка 20.12-26.12.2010г
« Отговор #107 -: Декември 24, 2010, 19:15:05 pm »

Много се радвам, че болните дечица са добре, и Калинка-Малинка не е пострадала сериозно!

Весела празнична вечер на всички и голеееми подаръци за малките дечица под елхата!!!
*

    Lisko

  • *
  • 5448
  • Липсваш ми Бари:)
Re: Коледна седмичка 20.12-26.12.2010г
« Отговор #108 -: Декември 24, 2010, 22:24:52 pm »
Весела Коледа и много здраве за всички.
Бъдете усмихнати, обичани и дано болестите останат в старата година.

Re: Коледна седмичка 20.12-26.12.2010г
« Отговор #109 -: Декември 25, 2010, 00:53:14 am »
Весела Коледа и от нас!
Желая Ви щастливи и спокойни дни, здрави деца и много усмивки!

Ние растем и лудуваме, имаме си по зъбче вече, а Ками е с две!!!
Не е лесно, но пък е весело.

П.С. "...Не вярвате ли Вие?! Елате ни на гости..." :D
*
Re: Коледна седмичка 20.12-26.12.2010г
« Отговор #110 -: Декември 25, 2010, 09:18:04 am »
Весела Коледа на всички!
*
Re: Коледна седмичка 20.12-26.12.2010г
« Отговор #111 -: Декември 25, 2010, 11:30:23 am »
Честита Коледа на всички!
Здрави и усмихнати дечица, щастливи майки и послушни татковци  :wink:
Много късмет ви желая и сбъднати мечти!
Re: Коледна седмичка 20.12-26.12.2010г
« Отговор #112 -: Декември 25, 2010, 12:04:45 pm »
Честито Рождество Христово!
Нека всички да са здрави и усмивката да не слиза от лицата им!

Нощта е най-тъмна преди зазоряване.
*
Re: Коледна седмичка 20.12-26.12.2010г
« Отговор #113 -: Декември 25, 2010, 12:33:00 pm »
Честита Коледа!Желая на всички дечица да бъдат здрави,на майките спокойни и всичко най хубаво през следващата година! :)

*

    Lisko

  • *
  • 5448
  • Липсваш ми Бари:)
Re: Коледна седмичка 20.12-26.12.2010г
« Отговор #114 -: Декември 25, 2010, 15:34:45 pm »
:)Днес и Алекс проходи:)
Никол  на никулден, Алекс на Коледа, очаквам Дани на Нова Година:)))))
Вече няма сили да се изправя но не спира с опитите и е много щастлив:)
*

    yana-v

  • *****
  • 1207
  • Ще порасна голяма!!!
Re: Коледна седмичка 20.12-26.12.2010г
« Отговор #115 -: Декември 25, 2010, 19:31:33 pm »
 :D
Честито Лисанке! Дани много скоро ще ги догони!
Скоро лисичата компания ще плъзне из цялата къща и тогава ... да ти е яка гърбина!
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Коледна седмичка 20.12-26.12.2010г
« Отговор #116 -: Декември 25, 2010, 19:44:34 pm »
Весела и честита Коледа на всички, пожелавам ви здраве и безкрайни щастливи моменти.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*
Re: Коледна седмичка 20.12-26.12.2010г
« Отговор #117 -: Декември 25, 2010, 20:01:29 pm »
Честито Рождество Христово!
Много усмивки на лицата и топлина в душите!
Весели празници на всички!  :)
*
Re: Коледна седмичка 20.12-26.12.2010г
« Отговор #118 -: Декември 25, 2010, 20:16:10 pm »
Честита Коледа на всички.
Здраве на всички деца и родители.

Някой питаше за магнитна дъска и букви на кирилица.
Има в Хиполенд на Барт са и струват 12.99лв.

Лиско браво на Никол и Алекс :-)


*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Коледна седмичка 20.12-26.12.2010г
« Отговор #119 -: Декември 25, 2010, 20:55:43 pm »
Весела Коледа, бъдете здрави и усмихнати!

Лисе, целувки за всяко проходило и още не лисенце!
А за теб най-много ...


Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*

    Raissa777

  • *****
  • 1672
  • Засадиш ли горчиви плодове-няма да береш сладки.
Re: Коледна седмичка 20.12-26.12.2010г
« Отговор #120 -: Декември 25, 2010, 22:23:20 pm »
Честито Рождество Христово !
Много здраве и щастие  :)
Re: Коледна седмичка 20.12-26.12.2010г
« Отговор #121 -: Декември 25, 2010, 22:55:54 pm »
Весела Коледа и от нас :)
Преди малко се върнахме от среща с родата, където опазих Ники от "да му дадем баничка на детето". За съжаление, не успяхме да опазим племенника ни, който е на 3 години и въпреки, че казахме НЕ около 15 пъти на родата, накрая му дадоха някакви корейски боклуци - нещо като оризонки, обаче пържено и сладко и най-вероятно с изтекъл срок на годност :( Горкото дете, хем зъб му изби, хем го натъпкаха с боклуци. А утре летят...дано да е добре и да не го боли коремче, много мъчно ми стана за майка му, че никой не я отчете за глас :(
[/url][/url]
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Коледна седмичка 20.12-26.12.2010г
« Отговор #122 -: Декември 26, 2010, 01:05:13 am »
Весела Коледа, здрави деца, щастливи майки, много бебета и късмет!
Мише, за арниката глобули знам, че се дават по 5 при много силен хематом или ако е доста ударено и има голяма подутина. От акушерката тук знам, че ги дават и на бебета, вадени с вакуум.
Лисе, честити ходещи крачета, на теб здрава гърбина!
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*

    z22

  • *
  • 3293
  • мама на слънцa
Re: Коледна седмичка 20.12-26.12.2010г
« Отговор #123 -: Декември 26, 2010, 11:46:12 am »
Честито Рождество Христово !Много задраве за всички ни!
<br />
*
Re: Коледна седмичка 20.12-26.12.2010г
« Отговор #124 -: Декември 26, 2010, 14:19:33 pm »
Честита Коледа! Здраве и късмет за всички ни!
Re: Коледна седмичка 20.12-26.12.2010г
« Отговор #125 -: Декември 26, 2010, 14:40:02 pm »
Честита Коледа! Много здраве, любов и радост!!
*
Re: Коледна седмичка 20.12-26.12.2010г
« Отговор #126 -: Декември 26, 2010, 16:04:41 pm »
Честита Коледа, нека са много здрави децата и ние покрай тях :lol:

Аз съм на гости на една елховска змия и съм й завзела компа, че не съм виждала такъв от 4 дни :lol:
Мери, нацелувай Алекс и му се извини от мое име, ама жени, какво да ги правиш :P
Re: Коледна седмичка 20.12-26.12.2010г
« Отговор #127 -: Декември 26, 2010, 18:34:48 pm »
Честита Коледа и от нас!

Пожелавам най-вече здраве за дечицата, а останалото само ще се нареди. Аз се ослушвам за кашлица при Бобо, защото, като пристигнахме на празничния обяд у свекърва ми, се оказа, че била болна  :x Не й позволих да гушка бебето, но пък успя да ме издебне на няколко пъти и да му се завре в лицето да му приказва. Така че се надявам кърменето да го предпазва, защото, ако е нещо, което се предава по въздушно-капков път, със сигурност е предадено вече... Стискайте палци!
Мненията, които изразявам в този форум, са мои лични мнения, без претенции да бъдат единствената и неоспорима истина. Понякога си позволявам да цитирам и други хора, което специално упоменавам.

*

    Lisko

  • *
  • 5448
  • Липсваш ми Бари:)
Re: Коледна седмичка 20.12-26.12.2010г
« Отговор #128 -: Декември 26, 2010, 23:30:45 pm »
Честита Коледа, нека са много здрави децата и ние покрай тях :lol:

Аз съм на гости на една елховска змия и съм й завзела компа, че не съм виждала такъв от 4 дни :lol:

Еййй не се спряхте. Ни зима, ни празДник ви плашат:).
Горката ви комшийка, какво ще прави сега като ви няма няколко дни незнам.

Нещо съска...изчезвам:)

Дано болните деца са оздравели и да имате една незабравима седмица и новогодишна нощ:)
*
Re: Коледна седмичка 20.12-26.12.2010г
« Отговор #129 -: Декември 26, 2010, 23:37:57 pm »
Честита Коледа на всички от мен и бебчо-здраве, щастие и късмет на всички.