0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Дъждовна седмица 22.11-28.11.2010
« -: Ноември 22, 2010, 08:02:03 am »
Спокойна и усмихната да е, здрави да са всички- и майки, и деца, и бебета. Повече поводи за усмивки и настроение за приближаващите красиви празници. На мен ми се иска, ако може и сняг да падне, че да ни завладее коледния дух.
Днес Стефания след три седмици стационар отново е на градина, толкова да й се ходи, но така се случва понякога.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
Re: Дъждовна седмица 22.11-28.11.2010
« Отговор #1 -: Ноември 22, 2010, 09:51:47 am »
добро утро и от нас!
Отдавна не сме писали, но пък междувременно изкарахме една рубеола, сравнително леко.
Искам да ви попитам, дали някой знае къде мога да намеря тази шейна в розов цвят?
http://www.borela.net/Alpen-Bambino.php
искам за именния ден на Катето да й я вземем. И без това чакаме сняг тази седмица.
И разбира се , да пожелая на всички весела и здрава и усмихната седмица
Re: Дъждовна седмица 22.11-28.11.2010
« Отговор #2 -: Ноември 22, 2010, 10:11:08 am »
Весела седмица и здрави дечица и родители и от мен!

Раиска, станало ти е ясно, че няма смисъл да се втилясваш с броя на храненията, но и аз да подкрепя казаното. Бобо си спря нощното кърмене на месец и малко, съвсем сам. Да, обаче си разпредели броя хранения в останалото време. Сутрин, след като се събуди, яде най-много (около 5:30-6 ч.), а вечер - най-малко. Пиех антибиотик, който му причиняваше страшни газове, и трябваше вечер да го храня със заделената изцедена кърма, за да не се буди нощем с писъци, та успях да видя - ами той изяждаше по 70-90 мл на последното ядене, а беше на почти 3 месеца. Детето си знае най-добре, стига с тия режими и бройки хранения. Ако наддава добре и е в добра кондиция, всичко е наред.
Мненията, които изразявам в този форум, са мои лични мнения, без претенции да бъдат единствената и неоспорима истина. Понякога си позволявам да цитирам и други хора, което специално упоменавам.

*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Дъждовна седмица 22.11-28.11.2010
« Отговор #3 -: Ноември 22, 2010, 10:24:43 am »
Писала съм по ранина в старата тема, нещо неделно ми беше,
а то понеделник днес- цяяяял ден!
Спокойна и усмихната седмица, здрави деца и майки в кондиция!

papilio, може да предлагат само сини, екстра си е и в този цвят!
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
Re: Дъждовна седмица 22.11-28.11.2010
« Отговор #4 -: Ноември 22, 2010, 12:15:23 pm »
има ги и в синьо и в червено, но видях картинки и с розово и много ми се искаше да я взема розова. здраве да е, сигурно ще и вземем синята, че е по хубав цвят от червената.
Важното е да сме здрави, за да се возим навън в снега:-)
Re: Дъждовна седмица 22.11-28.11.2010
« Отговор #5 -: Ноември 22, 2010, 13:07:19 pm »
Здрава седмица и от нас!
*
Re: Дъждовна седмица 22.11-28.11.2010
« Отговор #6 -: Ноември 22, 2010, 13:33:51 pm »
Спокойна и здрава седмица!За снега казаха че по Коледа ще има със сгурност,но преди това не се знае :)

*

    Raissa777

  • *****
  • 1672
  • Засадиш ли горчиви плодове-няма да береш сладки.
Re: Дъждовна седмица 22.11-28.11.2010
« Отговор #7 -: Ноември 22, 2010, 14:08:16 pm »
Здрава седмица и от нас !

Раши, дръж се войниче ! Не им се давай  :D

Снощи Дара ми спретна малък цирк, до 1 часа не можах да я приспя...и май ще преместя къпането малко по-рано, в 22 часа, а не в 22.30 както до сега. Че нещо вместо да се успокои и измори от банята, тя се превъзбужда и после едва я приспивам.

Раши, вие кога се къпете и слагате в кошарата за спане?
« Последна редакция: Ноември 22, 2010, 14:12:21 pm от Raissa777 »
Re: Дъждовна седмица 22.11-28.11.2010
« Отговор #8 -: Ноември 22, 2010, 14:45:12 pm »
Здрава седмица и от мен!
Мармотче, много се разстроих от инцидента с мармотите  :(. Бързо да забравят малките, а и таткото също!
Папилио, виж и в този сайт за шейничката: http://www.onlinetrading.bg/product/detska-sheina-alpen-bambino.html. По принцип дава само синя и червена като налични, но в коментарите прочетох че хора са си купували и от розовата, та може да е останала още някоя бройка.
Редактирам се: малко късно прочетох това: Познатата розова разновидност от миналата година, е заменена с червена за този сезон.


« Последна редакция: Ноември 22, 2010, 14:47:37 pm от nikitali »
Re: Дъждовна седмица 22.11-28.11.2010
« Отговор #9 -: Ноември 22, 2010, 16:04:57 pm »
papilio, миналата година в парка имаше дечица с такава шейна, много добре се чувстваха, изглежда удобна и е супер, че седалката е млко по-високо.
Даниел 07.06.06  Димана 05.10.07
Re: Дъждовна седмица 22.11-28.11.2010
« Отговор #10 -: Ноември 22, 2010, 16:49:55 pm »
И на мен ми изглежда шейната много стабилна (видях я на живо в спорт депо) и понеже бях виждала в интернет , че я има розова и не я взехме. Иначе писах на online trading но ми отговориха , че няма и няма да има розова. Така , че минава на план Б- синята.
Ако все пак сте виждали и други хубави модели на нормална цена- приемам предложения
*

    ultra

  • Анна Зашева
  • *
  • 7291
Re: Дъждовна седмица 22.11-28.11.2010
« Отговор #11 -: Ноември 22, 2010, 17:01:27 pm »
Ние вече купихме шейна - тук зимата започна преди известно време :wink:
Нашата е със спирачки :lol:
Желанието беше да е с бутони, копчета, фарове, волан и т.н., но успяхме да ограничим мераците само до спирачки :)


“Experience is the name every one gives to their mistakes.” Oscar Wilde
Re: Дъждовна седмица 22.11-28.11.2010
« Отговор #12 -: Ноември 22, 2010, 18:21:23 pm »
Спокойна и весела седмица на всички :)
Като гледам хубави шейнички се чудя, къде в Софето има пързалки? Аз имах дървена шейничка, по мое време обаче имаше и едни оранжево-черни, казваха им "чук и гек" незнайно защо. Та имахме пързалка в Дианабад, само за шейни и деца...сега там има жилищен блок.

Лиде, какво стана в ДГ?
Raissa777 ние къпем Ники дъъълго и той се изморява от топлата вода. До 4ти месец обаче и ние го къпахме към 22-23:00. На 4ти месец започнахме къпане към 21 часа, после към 20 часа. Сега в 20 се къпем и започва ритуалът по приспиването.

Ние днес не се извеждахме, беше много студено. Сега Ники малко по малко да го свиквам със студа, нали - 30 час днес, 45 мин. утре или направо може да си правим едночасова разходка?
[/url][/url]
*
Re: Дъждовна седмица 22.11-28.11.2010
« Отговор #13 -: Ноември 22, 2010, 18:43:25 pm »
Здравейте :)

Раиска, аз Никол я къпя около 20:00 часа и я храня, след това я приспивам около час час и половина. Заспива на ръцете ми, после я слагам в кошарата, където изтрайва максимум час. След това я взимам при нас в леглото. Тази нощ например ми се будеше много често гладна и я слагам на гърдата да яде и откъртвам. Сутрин също я слагам в кошарата, но пак не изтрайва много. А през деня спи в шезлонга при мен в хола.

Вени, мила, аз извеждам Никол всеки ден. Днес просто я пооблякох малко повече, а като застудее съвсем мисля да я мушкам в космонавта и готово.
« Последна редакция: Ноември 22, 2010, 18:48:25 pm от Раши »


*
Re: Дъждовна седмица 22.11-28.11.2010
« Отговор #14 -: Ноември 22, 2010, 18:46:16 pm »
Вени, не е нужно да го свикаваш разбира се, все пак той е на 6м., извеждан всеки ден, прехода го има, днес беше 10 градус не -20 :wink:
извеждай детето спокойно :)
а аз да попитам, някой виждал ли шейна която да става за две деца :oops:
миналата зима се возеха двете в шейната, но Елена беше малка и сеdеше между краката на сестра си, но сега няма как da се возят по този начин, а много често ходят с татко си до парка, като навали снега и се пързалят вечер, а той няма как да дърпа сам две шейни :lol:
« Последна редакция: Ноември 22, 2010, 18:52:24 pm от StefiZ »
*
Re: Дъждовна седмица 22.11-28.11.2010
« Отговор #15 -: Ноември 22, 2010, 18:58:36 pm »
Хубава и здрава седмица на всички!

Симона си е в нас със сополи и само пита за детската градина, личи си, че много й липсват преживяванията там, стяга й се душичката в нас. Нищо друго й няма и секретът й е чист, но не мога да я пусна да прехвърля и на други деца, още повече че така или иначе съм си вкъщи с Антон - който пък е с отит :(

Раиса, опитай варианти с  къпането, за да видиш как точно да направиш най-точната организация. Имай предвид обаче, че противно на това, че децата се успокояват от банята и после по-лесно заспиват, има и обратния случай и моите деца са пример за това - банята го превъзбужда, разиграва, разсънва, при все че сме я пробвали да я практикуваме във всякакви часове.
*
Re: Дъждовна седмица 22.11-28.11.2010
« Отговор #16 -: Ноември 22, 2010, 21:15:16 pm »
Спорна седмица и от мен  :).......макар, че при мен тя започна трудно. Днес не бях нещо в кондиция ...... надеждата ми е в утре  :D.
Момичета аз да питам нещо откакто започнаха да никнат кучешките зъби апетита на Андрея намаля възможно ли е да е свързано със зъбоникненето или просто си е някакъв период. Само се моля да не става злояда.
"Всеки от нас се ражда, защото преди това Бог го е обикнал, оценил, видял е смисъл в това и той да стане част от мирозданието"

Митрополит Антоний Сурожки
Re: Дъждовна седмица 22.11-28.11.2010
« Отговор #17 -: Ноември 22, 2010, 21:37:13 pm »
Здрава, спокойна и весела седмица, макар и студена!
За нас започна с дълга разходка из празните градинки, добре опаковани и завити- все пак, наистина, 10 градуса е. Аз мисля, освен ако не стегне някой зверски студ, да не пропускаме удоволствието от свежия зимен въздух и играта в снега.

Нощта е най-тъмна преди зазоряване.
*
Re: Дъждовна седмица 22.11-28.11.2010
« Отговор #18 -: Ноември 22, 2010, 22:31:37 pm »
Спорна седмица и от мен  :).......макар, че при мен тя започна трудно. Днес не бях нещо в кондиция ...... надеждата ми е в утре  :D.
Момичета аз да питам нещо откакто започнаха да никнат кучешките зъби апетита на Андрея намаля възможно ли е да е свързано със зъбоникненето или просто си е някакъв период. Само се моля да не става злояда.
Според мен е възможно.Имам си една дружка на която детенцето винаги отказва да яде когато никнат зъби-независимо кои.После всичко си идва на мястото.

*
Re: Дъждовна седмица 22.11-28.11.2010
« Отговор #19 -: Ноември 22, 2010, 22:50:55 pm »
Привет и от нас! Тук е към 2-3 градуса. Тази седмица се очаква и сняг. Вчера щях да излизам по някое време с малкия, но като видях какъв студ е и пратих баща му.  :lol:  Следобяд излязох и аз с него. Видях една приятелка, която ми се смееше, че е много опакован. А дори не знаеше, че е и с чорапогащник.
Вчера за пръв път излизахме двамата с мъжа ми, а една приятелка и гаджето й наглеждаха дребното. Баща му го сложил да спи и 15 минути след като излязъл и дребният писнал. И цяла вечер момичето го носило на ръце, за да спи. Когато се прибрал мъжът ми, нашият си спял в ръцете на моята приятелка, която дремела на дивана. Така завърши първото ни общо и за момента последно излизане. Мъжът ми отказва да ни няма и двамата повече. Не знам дали ние не правим нещо както трябва или просто малкият не е свикнал да ни няма.

Жасмин
, много хубава работа ми свърши чувалът на количката миналата година. С това чудо сме излизали и на -10, -15 градуса. Опаковаш го хубаво. Обличаш му едно дебело яке и слагаш дебела шапка. И е готов. Но още не е толкова студено.

цветенце, да оздравяват бързо и двамата!


Хубава седмица и да не боледуват нито децата, нито вие!
« Последна редакция: Ноември 22, 2010, 23:44:25 pm от blue_sky »