0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Дъждовна седмица 22.11-28.11.2010
« Отговор #100 -: Ноември 28, 2010, 11:44:26 am »
Момичета, а от каква възраст може да се носи бебето в кенгуру и по колко време? Вчера ми подариха много красиво и удобно кенгуру на Мадъркеър и се чудя мога ли вече да нося Никол в него.

Благодаря ви!

Мими, много ти е сладко детенцето ей ;)


*
Re: Дъждовна седмица 22.11-28.11.2010
« Отговор #101 -: Ноември 28, 2010, 12:44:42 pm »
Раши, можеш, носи го спокойно :)
*
Re: Дъждовна седмица 22.11-28.11.2010
« Отговор #102 -: Ноември 28, 2010, 14:50:06 pm »
Мини, то е повече от ясно, че не искаме да има други заразени край нас, но каката е чиста, което значи, че носител може да е всяко от обкръжаващите ни деца. Именно това ме тревожи - ще излекуваме (дай Боже!) каквото има, после пак ще си играем със същите деца и така до безкрай... Че от всичките коки, точно най-гадните ни се  паднаха :(
Такива ми ти неделни, мрачно-дъждовни размисли ми се въртят из главата  :?
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Дъждовна седмица 22.11-28.11.2010
« Отговор #103 -: Ноември 28, 2010, 15:43:03 pm »
Ами Ани, за съжаление не всички може да са изрядни майки.
без извинение има супер безотговорни родители, в понеделник Николай е чакал Стефания да се нахрани следобед и каза, че групата е като туберколозно отделение, всички деца освен Стефания са кашляли /тя до събота беше на АБ/. Резултата- от сряда е със бистър секрет, от петък вечер със сърбящи очи, а от днес с кашлица. Пак в понеделник един от бащите е оставил сина си с такава зверска кашлица- детето се е задъхвало по стълбите от кашлица, ама била "сега се появила". Друга майка, гордо заявява как сина й имал страхотен имунитет, а детето буха като дърт тютнджия и му тече сопола- ама то така се борело с вирусите. Такива ти ми градински изпълнения.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*
Re: Дъждовна седмица 22.11-28.11.2010
« Отговор #104 -: Ноември 28, 2010, 15:52:59 pm »
Чета,чета и не мога да проумея-какви са тези вашите детски градини,в които се допускат болни деца?Няма ли конрол сутрин на входа?При нас мед.сестра стои на входа на градината и проверява всяко дете,преди да го пусне вътре.Първо гледа косичката за въшки,после гърлото и носа и така.Аз не помня за 4 години в групата да е имало сополиво дете камо ли с кашлица.То и майките си го знаят и на никой не му минава през акъла да си заведе детето болно.Ако сестрата се усъмни в нещо връща детето при личния лекар,приема го обратно само срещу бележка,че е здраво.
*

    yana-v

  • *****
  • 1207
  • Ще порасна голяма!!!
Re: Дъждовна седмица 22.11-28.11.2010
« Отговор #105 -: Ноември 28, 2010, 16:55:02 pm »
Къде е тази образцова детска градина???? 8O
Има ли още такива?
Идваме във вашата! :wink:
При нас при мед. сестра се ходи, само ако трябва да носим бележка, че сме отсъствали!
В градината са по 3 групи от 1-4 вкл в два корпуса, с две сестри. Идея нямам как точно може да стане такава проверка. Факт е, че нон стоп се водят болни деца и изкарваме максимум 3 дни здрави!
Сега като си е в къщи чак не мога да повярвам, че детето ми е толкова време здраво!   
*
Re: Дъждовна седмица 22.11-28.11.2010
« Отговор #106 -: Ноември 28, 2010, 18:56:51 pm »
Това с мед.сестра на входа вярно си е образцова градина. Дай Боже всеки му :) Факт е, че кашлящи и сополиви деца се водят масово. Край мен безотговорни майки с малки деца не мога да кажа, че има, дори напротив - всички вече клоним към графа хипохондрици  :D Та затова не знам яслата ли да обвинявам, кого ли... Дано поне антибиотикът помогне, че при всяко кихване или леко покашляне вече подскачам  :?
*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Дъждовна седмица 22.11-28.11.2010
« Отговор #107 -: Ноември 28, 2010, 22:07:02 pm »
В нашата градина е с мед. сестра на входа. Така както описа Пими.
Когато обаче масово кашлят си затварят очите, защото ще им останат 3 дечица в група. Така го отнасят здравите три, но...това е.
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0