0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Дъждовна седмица 22.11-28.11.2010
« Отговор #20 -: Ноември 23, 2010, 10:05:02 am »
Грако, Боби който се слави с много добър апетит, когато излизаха кътниците почти спираше да яде. Аз и по това разбирах, че никнат зъби  :lol:

И аз съм вкъщи с детето - лоша кашлица, хрема  :? Пие аугментин, докато чакаме посявката. Гърлото му било много зле, а аз като гледам хремата и от там ще изникне нещо.
А, на него много му се ходи на градина. Всички лекарства изпива само и само да оздравее :lol:
*

    yana-v

  • *****
  • 1207
  • Ще порасна голяма!!!
Re: Дъждовна седмица 22.11-28.11.2010
« Отговор #21 -: Ноември 23, 2010, 10:09:14 am »
Привет и от нас!

Цветенце да оздравяват дечицата! Да няма други болни, че ... аман!

Искам да споделя какво става в нашата ДГ и моля за съвет, ако някой е имал подобен проблем:
Докато бяхме болни, в нашата група са обявили карантина. Вече 4то дете е болно от варицела и не се знае още колко ще се разболеят. Понеже не сме контактни, трябва да я заведа в други групи. В тях няма места, майките се молят да им вземат децата, по 1 час обикалят от група на група докато някоя учителка склони! 8O Водят ги да спят където има място. Отношението към нашите деца е повече от пренебрежително, все едно са някакви натрапници! Повечето майки се оплакват, но никой не предприема нищо, защото нямат избор.
Аз изобщо не пуснах Вики, но... вече отсъстваме повече от месец. А докога никой не знае. Тя ходеше с голямо желание, дългото отсъствие не знам как ще и се отрази. Притеснявам се да не ми правят и проблем после в градината.  :?
*
Re: Дъждовна седмица 22.11-28.11.2010
« Отговор #22 -: Ноември 23, 2010, 10:12:00 am »
Яна, кофти ситуация. Не знам какво да те посъветвам, защо не говориш с директорката?
Re: Дъждовна седмица 22.11-28.11.2010
« Отговор #23 -: Ноември 23, 2010, 10:28:07 am »
yana-v, не е изобщо работа на родителите да ходят да се молят на учителките. Като не искат детето в групата, направо да ти кажат в коя група да отидете. Както виждам, не са го направили, следователно отиваш при дитекторката или й звъниш и питаш в коя група да заведеш детето. Този вид ре-организация на дейността на градината е нейно задължение. Случвало ми се е с моите деца и в яслата, и в градината - винаги още на вратата са ми казвали в коя група да заведа моето дете, което не е било контактно + до кога се очаква да приключи карантината.

а аз да попитам, някой виждал ли шейна която да става за две деца :oops:
Стефунка, http://www.onlinetrading.bg/product/sheina-double-race.html. Пратих вчера запитване до каква възраст/кг е подходяща, ама като гледам става и за вас, и за нас. Малко е скъпа, ама те от миналата година ми мрънкат за шейна за двамата...

Даниел 07.06.06  Димана 05.10.07
*

    Raissa777

  • *****
  • 1672
  • Засадиш ли горчиви плодове-няма да береш сладки.
Re: Дъждовна седмица 22.11-28.11.2010
« Отговор #24 -: Ноември 23, 2010, 10:43:33 am »
След това я взимам при нас в леглото. Тази нощ например ми се будеше много често гладна и я слагам на гърдата да яде и откъртвам.

Раши, Никол при теб на спалнята ли спи ?
*

    yana-v

  • *****
  • 1207
  • Ще порасна голяма!!!
Re: Дъждовна седмица 22.11-28.11.2010
« Отговор #25 -: Ноември 23, 2010, 11:02:53 am »
Благодаря момичета!!!
Директорката естествено е в отпуска, та мишките правят каквото си искат! :x Срок не могат да кажат, защото всеки ден окапва по още едно дете и се удължава карантината.
Едно съседче от нашата група го пуснаха миналата седмица. В петък майката го намира само по тениска, не можали да му намерят блузата  8O щото не бил от нея група! 8O Ами още вечерта детенце беше болно!
Чувам организират вече коледните празници, ама само за децата от техните групи! 
Нашите не е ясно дали изобщо ще празнуват! Леко съм бясна, ще почакам обаче да се върне директорката и ще имаме среща! 
Re: Дъждовна седмица 22.11-28.11.2010
« Отговор #26 -: Ноември 23, 2010, 11:32:13 am »
yana-v, даже да е в отпуск директорката, има заместващ я. Намери кой е и се разбери за разпределенията по групи.

За празниците, не се коси излишно. Говори с вашите си учителки - те ако искат да организират празник, ще го направят, даже карантината да свърши седмица преди Коледа. В яслата на нас ни раздаваха текстове на стихчета и си копирахме песнички от таблото, ние си ги учехме с децата. И после им трябваха 2-3 дни, за да се стиковат в самата група.
Даниел 07.06.06  Димана 05.10.07
*
Re: Дъждовна седмица 22.11-28.11.2010
« Отговор #27 -: Ноември 23, 2010, 11:44:51 am »
Стефунка, много те обичам, нали знаеш :D :D :D
а дали може да се види в някой магазин на живо?
*
Re: Дъждовна седмица 22.11-28.11.2010
« Отговор #28 -: Ноември 23, 2010, 11:52:04 am »
Стефи -  в спорт депо. Вие в София май цели 3 имахте.
И аз харесах много единичната. Ще отида да я видя.
*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Дъждовна седмица 22.11-28.11.2010
« Отговор #29 -: Ноември 23, 2010, 12:46:02 pm »
Лиде, какво стана в ДГ?
По добре е. Говорихме заедно с госпожата вчера сутринта. Както казах, тя е добра жена и аз много я харесвам, защото си изпълнява работата с голямо желание, но на моменти и идва в повече и тя вече си е на годинки. Разбра добре какво е направила и се опита тактично да се измъкне, че тя си била така от понеделника, но мисля че след 20 мин лекции и стана ясно. Аз тон не повишавам, това се случва изключително рядко и мисля, че жената ме разбра. Вчера я оставих в градината, след като поговорихме малката се успокой от части и сама си влезе. На обяд звъннах и вече спеше.
Още е силно притеснена, но си ходи на градина. Вчера госпожата е седнала на нейното креватче да им чете приказка и са заспали страшно бързо и тя включително. Сутринта пак плачеше и беше притеснена, на сила не съм я карала да ходи, тя си иска при дечицата, но взехме две книжки и влязоха с госпожата да четат вътре. Заекването почти изчезна, по съвет на Пердето съм предупредила да се правят, че не забелязват и мисля, че ще отшуми. Ако ли не, ще направим консултация с детски психолог. Само не мога да хвана кресливата лелка... в дън земя изчезна тая жена.., но ще дойде и този ден.

jasmin_veni Мони я изкарвах на въздух почти всеки ден. Като изключим дъжда, времето е сравнително топло. Не се притеснявай. По скоро съм избягвала местата с повече хора през зимните месеци и на баби дядовци и т.н. съм им обяснявала, че детето без чоропогащник няма да измръзне, но като ги боли гърлото и го погушкат бършейки носа си ще се разболее. Те идваха сополиви и ми обясняваха как трябва да я обличам и да не я изкарвам навън в студа. :)


yana-v пробвай да намериш телефон на директорката. В крайна сметка неконтактни са били 2-3-4 деца които са били болни, не 34. Ако трябва ще преместят легълце. Как така, ще се молят майките по групите, това е безобразно.

И благодаря за идеята с двуместната шейна. :) При нас децата на улицата са много и се събират. Племенника като дойде също стават двама. Миналата година имаше малко разправии и се изчакваха с шейната, но тази, ще им взема двойна. И съседката търсеше точно такава, тя има две момченца. Мисля, че ще пада голяма игра в снега.
 
« Последна редакция: Ноември 23, 2010, 13:17:13 pm от lidia »
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
*
Re: Дъждовна седмица 22.11-28.11.2010
« Отговор #30 -: Ноември 23, 2010, 13:59:39 pm »
Здравейте,като чета преживяванията на Лидия в градината,се замислям,че и при нас скоро ще има проблеми.Към днешна дата децата в групата са 31,разбира се за момента не всички са на линия но около 27 си има редовно.Госпожите са настръхнали,децата също и всичко е заради една камара протежета,които атакуват директорката да бъдат приети децата им.Скоро имахме родителска среща и аз попитах,къде в края на крайщата са моите права и тези на детето ми да се ограничи приема до този който е приет за нормален не повече от 25 деца и никой не ми отговори,всеки вдигаше ръмена.В края на крайщата и аз и съпругът ми сме висяли на опашки в първия работен ден на годината още от 3ч сутринта за да си запишем детето и сега се появяват някакви си там голямата работа и те ще си записват децата без ред,което пък влияе на моето дете, и излиза,че го пращам в джунгла не в градина.Взимам я изнервена,уморена,просто не се наспива на обед а причината не е,че не спи просто докато кротнат толкова много деца половината време за сън минава.Иначе,госпожите и лелята са страхотни,много ги харесвам,но и те са безсилни,даже в момента има следния казус.На поредното дете записано над лимита в групата,госпожите са се противопоставили категорично,но това дете е син на треньора по футбол на сина на една госпожа от по-голяма група,и на нея и било неудобно да откаже на треньора на сина и и сега го гледа в неината група но по-списък е в нашата и рано или късно ще дойде в групата.Въобще да се смее ли човек да плаче ли.
« Последна редакция: Ноември 23, 2010, 14:03:07 pm от Delica »
*
Re: Дъждовна седмица 22.11-28.11.2010
« Отговор #31 -: Ноември 23, 2010, 14:29:04 pm »
Цоп.
Много сте ми залипсвали...все не ми оставаше време да си наваксам с темите, но сега ще се съюзим със зимата и ще си отделим повече време за зачатски занимавки :)
Ще се ориентирам в обстановката и ще драсна някой друг коментар ;)
*
Re: Дъждовна седмица 22.11-28.11.2010
« Отговор #32 -: Ноември 23, 2010, 14:48:11 pm »
Стефи -  в спорт депо. Вие в София май цели 3 имахте.
И аз харесах много единичната. Ще отида да я видя.

И аз и аз  :) Кроки къде може да се види във Варна
"Всеки от нас се ражда, защото преди това Бог го е обикнал, оценил, видял е смисъл в това и той да стане част от мирозданието"

Митрополит Антоний Сурожки
*
Re: Дъждовна седмица 22.11-28.11.2010
« Отговор #33 -: Ноември 23, 2010, 15:05:50 pm »
Грако, Спорт Депо има в Палах Центъра /ХЕИ/
*

    ultra

  • Анна Зашева
  • *
  • 7291
Re: Дъждовна седмица 22.11-28.11.2010
« Отговор #34 -: Ноември 23, 2010, 15:07:16 pm »
Като си говорим за превозни средства, отдавна съм хвърлила око на такова приспособление за колело:
https://www.osta.ee/index.php?fuseaction=item.images&item_id=15701076#1
Събира до две деца до 50 кг. В Естония придвижването с колелета е обичайно явление, както и да имаш 2-3 деца :wink: Та, мечтая си един ден и аз да използвам такова нещо :)

Лисе, нали търсеше по-лек вариант за лятото за тризнаците? Ето ти идея :)


“Experience is the name every one gives to their mistakes.” Oscar Wilde
Re: Дъждовна седмица 22.11-28.11.2010
« Отговор #35 -: Ноември 23, 2010, 15:21:12 pm »
Ето я и новата придобивка на утрешната именячка. Много и хареса и се настани в нея веднага. Сега ни остава да чакаме снега!!!
*

    yana-v

  • *****
  • 1207
  • Ще порасна голяма!!!
Re: Дъждовна седмица 22.11-28.11.2010
« Отговор #36 -: Ноември 23, 2010, 15:50:20 pm »
Ултра, вчера покрай мен минаха мъж и жена с колелета и с такива ремаркенца! :) Всеки дърпаше по едно с един барбарон вътре. Едното беше сложено с кошница за кола и беше на месеци! Бяха голяма атракция! 
*

    ultra

  • Анна Зашева
  • *
  • 7291
Re: Дъждовна седмица 22.11-28.11.2010
« Отговор #37 -: Ноември 23, 2010, 16:15:57 pm »
Да, тези единичните са доста разпространени, аз на двойно съм хвърлила око ;)
Това допълнение към колело за по-големи деца също много ми харесва, ще ме извините, че снимката е неясна, ама е много идейно. Семейството беше тръгнало на обиколка из прибалтийските страни, бяха с две колелета, зад таткото беше голямото момче в тандем, а зад майката бебето на обикновена бебешка седалка за колело.


“Experience is the name every one gives to their mistakes.” Oscar Wilde
*
Re: Дъждовна седмица 22.11-28.11.2010
« Отговор #38 -: Ноември 23, 2010, 19:25:31 pm »
Здравейте!! Аз се чудя защо никой не пише в предишната тема, а то било вторник бееее  :x  :lol:
Ние Мая я къпем към 20:30, в дните, когато я къпем де, понякога съм толкоз каталясала, че ги редуваме: или къпем Момчил, или къпем Мая. Рядко и двамата в един ден... След банята следва кърмене, Мая обикновено заспива на гърда - до към 23ч е заспала и нощем не зная кога се буди, защото аз спя на дивана в хола с нея и само я придърпвам за хранене и пак заспиваме. Да чукна на дърво, до сега не сме имали безсънни нощи  :oops:
Вени, ние излизаме всеки ден, стига да не вали дъжд, защото ми е малкотрудно да удържам баткото към локвите. Космонавт не слагам все още - говоря за дебелите, шушлякови космонавти. Обличам на девойката едно цяло гащеризонче, което имитира мечешка кожа или нещо подобно. Космонавта го свързвам със сняг и още не му е дошъл реда.
Спокойна седмица от нас!
Re: Дъждовна седмица 22.11-28.11.2010
« Отговор #39 -: Ноември 23, 2010, 19:59:32 pm »
ние се върнахме от консултация  :lol: 7860 гр., 69 см  8) Каза сутрин да закусва попара със сирене и масло и гореща вода/чай. Може и с бисквитки.
Рано е за попара, кимнах, казах, че жълтък другия месец, а за този съм предвидила глутен. Чудя се дали по схемата овес-ръж-ечемик-пшеница или с Плазмон.

Биха ни последната ваксина - хепатитната :) няма повечееее и Ники е много хепи от този факт :)
Дианка и ние го взимаме при нас за кърмене. Аз давам цица и заспивам,след час го връщам в кревата му.
[/url][/url]